Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) Parci válasza Ringman (#57697) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, b+ :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57702) emvy válasza Parci (#57701) üzenetére


emvy
nagyúr

Magyarul:

[link]

while (!sleep) sheep++;

(#57703) koncsik válasza Ringman (#57697) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Juuj ez nagyon teccik :C :K tényleg

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57704) radi8tor válasza Parci (#57701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én mondtam. ;] Ahhoz túl hatékony volt az alfa variáns hogy természetes eredetű legyen.
Erre még csak rátett egy lapáttal a kínaiak hozzáállása: nem segítették a vizsgálatokat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#57705) Parci válasza emvy (#57702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz, a másikat olvasni sem tudtam paywallilag

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57706) koncsik válasza radi8tor (#57704) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Há' má' 1 éve megbeszéltük esztet inprájvet. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57707) Parci válasza radi8tor (#57704) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az alfa a brit variáns

másrészt, bármi van, mindig jönnek az én mondtamok. mondani könnyű, bármiről lehet fantáziálni. de ez fantázia, amíg nincs bizonyítva. most sincs, de szorul a hurok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57708) Ringman válasza Parci (#57705) üzenetére


Ringman
nagyúr

miért a 444-et igen?

az angol itt van paywalltalanítva: [link]

(#57709) koncsik válasza Parci (#57707) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

egyedül az iver biztos
;) :N

#57708 Ringman: kösziiii :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57710) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

D. Sz. Fb

A COVID-19 után csaknem minden harmadik idős embernél jelentkezik valami új betegség/kórállapot

A Britis Medical Journal angol orvosi szaklap mai számában megjelent amerikai megfigyeléses tanulmány szerint minden 100-ból 32, 2020-ban COVID-19-ben megbetegedett 65 éves vagy idősebb embernél észleltek az elkövetkezendő hónapokban legalább egy olyan betegséget/kórállapotot, amely orvosi ellátást igényelt. Ezek között voltak szív-, vese-, tüdő- és májbetegségek, valamint pszichés rendellenességek.

A felmérésbe 133.366 olyan 65 éves vagy idősebb személyt vontak be, akik 2020 április 01-e előtt betegedtek meg COVID-19-ben. Ennek a csoportnak az adatait két nem COVID-19 beteg csoportéval hasonlították össze 2019-ből és 2020-ból, valamint volt egy olyan összehasonlító csoport is, amely vírusos eredetű alsó légúti betegségen átesettekből állt.

A kutatók regisztráltak minden újabb betegséget/kórállapotot, amely a COVID-19 diagnózis utáni 21-ik naptól kezdődött.

A megfigyelt 32%-os orvoshoz fordulás 11%-kal volt nagyobb, mint a 2020-as összehasonlító csoport adata. Ez utóbbihoz képest a korábbi COVID-19 betegeknél nagyobb volt az alábbiak előfordulása: légzési elégtelenség (extra 7,55/100 fő), kimerültségérzet (extra 5,66/100 fő), magas vérnyomás (extra 4,43/100 fő) és pszichés problémák (extra 2,5/100 fő).

A 2019-es összehasonlító csoporttal való összevetés is hasonló eredményeket adott.

A vírusos eredetű alsó légúti fertőzésen átesettekhez képest csak az alábbiak mutattak emelkedést a COVID-19 csoportban: légzési elégtelenség (extra 2,39/100 fő), demencia (elbutulás) (extra 0,71/100 fő) éd kimerültségérzet (extra 0,18/100 fő).

A COVID-19 miatt kórházba utaltaknál a vizsgált betegségek/kórállapotok többsége (de nem mindegyik) emelkedett kockázatot mutatott. Kockázati tényező volt a fekete bőrszín, a 75 éves és idősebb életkor, valamint a férfi nem.

Mivel ez egy megfigyeléses vizsgálat, nem lehetséges az okok megállapítása és előfordulhat, hogy egyes diagnózisok nem feltétlenül a COVID-19 által kiváltott új kórállapotok voltak.

Azonban arra számítani lehet, hogy a Világszerte több, mint 357 millió egykori COVID-19 beteg jelentős részénél valamilyen egészségügyi probléma fog felmerülni.

Hivatkozás: Ken Cohen, Sheng Ren, Kevin Heath et al.: Risk of persistent and new clinical sequelae among adults aged 65 years and older during the post-acute phase of SARS-CoV-2 infection: retrospective cohort study. BMJ 2022; 376 doi: https://doi.org/10.1136/bmj-2021-068414 (Published 09 February 2022)Cite this as: BMJ 2022;376:e068414
https://www.bmj.com/content/376/bmj-2021-068414

(#57711) Parci válasza Ringman (#57708) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra befizettem :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57712) Ringman válasza emvy (#57700) üzenetére


Ringman
nagyúr

rá is mozdultak/mozdulnak majd, pl bloom lab: [link]

(#57713) Ringman válasza Parci (#57711) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó tudni, akkor mostantól te foglalhatod össze a covid-témájú paywallos 444-es cikkeket :)

(#57714) lacafaca válasza Ringman (#57697) üzenetére


lacafaca
őstag

rt-n így jött le a hír...figyu

Antarctica Soil Linked to Wuhan Outbreak: Prototype Covid Variant Grown in Chinese Lab?
An apparent lab-grown Covid-19 variant has been found in samples from a Chinese biotech firm. The claim has come after Hungarian researchers accidentally discovered it in soil collected from Antarctica in late 2018 and early 2019.
The bioinformatics experts say there was unknown strain of the virus being sent to Shanghai for sequencing. It had mutations allegedly connecting the bat coronavirus and the first Wuhan strain, as well as DNA from Chinese hamsters and African green monkeys - both said to be commonly used for lab testing.
Author of Viral: The Search for the Origin of Covid-19, Viscount Ridley, said: “The unique mutations hint at it being an ancestral variant. So if it was sequenced in say mid-December, before anybody had identified the virus in people and started trying to grow it in labs then it points to secret samples in labs in 2019.” :DDD

ja közben látom 444 is hozza....jó azt nem olvasok :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57715) radi8tor válasza koncsik (#57706) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan vagyok mint a kicsi elefánt. Mindjárt átolvasom megint. :D

⭐ Stella

(#57716) joey04 válasza Tomikaa. (#57673) üzenetére


joey04
titán

hát előbb kellett volna cselekedni leginkább :DDD

2 sputnyik után azonnal kellett volna lövetni a janssent amint lehet, most meg egy pfizert és akkor eu szerint is lenne alapoltás és booster. én is azonnal lövettem a ruszkira a janssent hogy majd a következő körben menjen valami mrns mert azt favorizálják, szóval arra terelik majd az utazási szabályokkal is a népet. én már majdnem mentem is negyedik oltásra pfizerre, de ugye jöttek a hírek az omikronra optimalizált verzióról, és mivel nyáron görögország a cél, ők meg elfogadnak mindent, (annyi, hogy az alapoltás náluk is csak 270 nap, de mivel van janssen így mindegy) így most nem megyek, hanem majd az új kotyvalékért. ha esetleg kitalálják, hogy a booster is csak 270 napig lesz jó, akkor meg még lesz időm elugrani valamiért, de nyár előtt/alatt nem fognak variálni, nem hülyék, kell a pénz. én a helyében most is janssent lövetnék. kevés hely van ahol nem tekintik teljes "sornak", és mivel az alapoltás 270 napig jó, kihúzza talán az új oltásokig. ha meg nem lesz abból semmi, akkor is lesz ideje valamit lövetni. ha egyáltalán akkor még kelleni fog bármi... janssent meg ha tud a rókusban lövessen, ott nem nyafognak (volt pár hely, ahol nem adtak oroszra janssent), rá kell írni a papírra, hogy te kimondottan ezt akartad, annak ellenére, hogy ők nem, és ennyi.

btw ja én is olvastam az ep képviselőt, de az csak utazásra érvényes, tehát tömegközlekedni, meg szálloda meg kaja az egyedi elbírálás. mondjuk a cikket nem értem, kivéve ha változott valami, de az osztrákokon kívül van még olyan hely, ahol nem számít teljes sornak 1 janssen? szóval 270 napig az is jó. de menjen görögbe vagy ciprusra ott mindent elfogadnak :DDD és ha éppen nincs sok fertőzött, akkor maszkhordás meg stb is csk papíron van, amúgy senkit nem érdekel. ;)

ja és még most váltson eur-t mert nyáron szvsz szarabb lesz

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#57717) daneel_hu válasza t72killer (#57695) üzenetére


daneel_hu
addikt

" Terelni kell a 2-3x vuhaniasított immunrendszert a fejlettebb variánsok irányába, amire egy szál oltás önmagában sovány."

Omikron ellen 3 is sovány.
Egészen fiatal ismerősök dőlnek ki Omikrontól, pedig mindenkinek 3 oltása van.
Hazai multicég marketing osztálya 90% fertőzött PCR-el kimutatva, gyorsteszttel egyikük sem. :D
Ennek így nem sok értelme van. ;]

(#57718) t72killer válasza daneel_hu (#57717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem erre utaltam. Az őszi "vadiúj, omikron oltás" lesz önmagában sovány, a vuhanival imprintelt, omikront csak akkor látó immunrendszernek.

A gyorstesztet maguk csinálják ráleheléssel-1xeri külső orrszőrsimogatással?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57719) PuMbA


PuMbA
titán

Amúgy az osztrákok teljesen átlátszóan nem szakmai alapon döntenek, hanem logikátlan, csak azért, mert alapon. A Szputyik nem számít, de a sz*rtalicska AstraZeneca vagy akár egy Sinopharm igen? Úgy látom ott is vannak vicc emberek a döntéshozóknál.

[ Szerkesztve ]

(#57721) t72killer válasza PuMbA (#57719) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Politika ez az első "nem lépünk Ischgl-ben" húzás óta töményen. Ha már oltások: forszírozzák a harmadikat - de miért nem nyúlnak azok után, akiknek EGY SINCS?

#57720: legfőbb ideje háziállatoknál bevetni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57722) Parci válasza daneel_hu (#57717) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk pont fordítva ment, pcr-, ag+ :DDD

fáj a torkom egy hete, lehet, hogy elnyalom az utolsó nyalókást holnap, ide a rozsdás bökőt, hogy halvány pozitív lesz ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57723) Dare2Live válasza PuMbA (#57719) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"teljesen átlátszóan"

khm

Russia has admitted that it misunderstood the requirements for its Sputnik V coronavirus vaccine to be approved for international use.
The Kremlin acknowledged on Tuesday that Russia failed to meet the requests of the World Health Organization (WHO).
Russia was the first country to approve a COVID-19 vaccine for use in August 2020, developing their Sputnik V jab.
The Lancet medical journal has said the vaccine has an efficacy rate of 91.6% against COVID-19, and SputnIK V has since been rolled out by several countries.
But over a year after its launch, the vaccine has still not been approved by the WHO or the European Medicines Agency (EMA).

Én nem tartom ördögtől valónak, politikainak azt ha vki ragaszkodik ehez. Mint ahogy azt se tartottam ördögtől valónak, hogy enélkül használták MOon.

Amúgy sztem eléggé lábon lövés én pont ezért ki is zárnám a politikát. Ausztriban a túrizmus nagyon fontos iparág és a sputnikosak elvesztése nem kellemes.

szerk: amúgy más területen is bele lehet ebbe futni. Van certi vagy nincs? Ha nincs nem lehetsz beszállító. De uígy baromi fontosak tudnak lenni a dokumentációk is. Ha nincs vagy van "valami" de oroszul, teljesen eltér a magyar(nyi) standartól az automatikusan bukás. Paks2 nem kicsi projekt, nem kicsi politikai hátszéllel. Mégis olyan trágya hogy képtelenek áttolni az engedélyezetést még a magyar hatóságokon is. Pedig a politika brutál hátszéllel tolja. És szvsz a "termék" is jó.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57724) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ha még egyszer valaki azt mondja, hogy ez csak az omikron, nem kell olyan komolyan venni, nem indokolt, akkor:
Jelentkezhet nálam (akár személyesen is egy rohadt nagy pofonra).

Ma a sürgősségi osztályon kötöttem ki.

Reggel negatív volt a tesztem, egész nap csúcsformában voltam, így este minimális (tényleg nagyon minimális) mozgás mellett döntöttem. Nem is volt eleinte semmi baj, élveztem minden pillanatát. Egy idő után viszont valami elszakadt bennem. Le kellett ülnöm, semmi kardió tartomány nem volt semmi nagy terhelés:
140-es pulzus, éreztem nem vagyok jól. leültem. teljesen nyugalmi állapot 10-12 percig, s egyre rosszabbul lettem, el akartam menni a csaphoz, kicsit lemosni az arcomat, a kezemet, mert éreztem, hogy baj lesz és én bár tudatos voltam, de éreztem, hogy a lábaimnak nem tudok parancsolni. Szétesett minden lépésem. a csaphoz érve megkapaszkodtam a csapban, a fal mellett és annyit hallottam, hogy ijedten kérdezik, hogy jól vagyok-e.

Összeestem és elájultam 1 percre. mindenem felett elveszett a kontroll.

Kivert a verejték, a magamhoztérés után és szinte reszketés érzése fogott el, de kívülről ez utóbbi nem volt látható.
pillanatok alatt szóltak másoknak is, többen voltak körülöttem, lefektettek és valahonnan került elő szőlőcukor (ez megváltó volt).

Mentőt hívtak. mentősnél is negatív lett a teszt.

Sürgősségi, ekg rendben, vérnyomásom egyik pillanatban 120, majd 220 (nem volt egyértelmű nekem, hogy vérnyomás vagy pulzus, nem értek hozzá). Mondogatta a mentős, hogy á, ez nem lehetséges, mert előtte 120 volt. nézegette vagy két percig, de a szám nem akart lentebb menni. Értetlenül nézte.

EKG rendben, vérképet nem vártam meg, késő este úgyis fent lesz az EESZT-n, orvossal átbeszéltem holnap. Igazából, menekültem is, telefonom 3%-on, párom semmit nem tud, hogy mi van velem, töltőt nem tudtam keríteni. Iszonyatosan megijedtem, a kezeim erőtlenek voltak, kicsit imbolyogtam, idegi szinten be vagyok feszülve és egyszerre vagyok erőtlen. És nem csak a felkarom faj az alkarom erőtlen, hanem még az alkar is idegi szinten fáj szinte. Még most is, ~2 órával az eset után.

Brutálisan ijesztő volt.

Bárhogy is, ez még nem kovid light, attól függetlenül, hogy a tüdőre nem megy úgy rá, másra, a szervezetre igen... S a negatív gyorsteszt mellett is dolgozik ez a mocsok tovább a szervezetben, még ha nem is dobja ki egy teszt. Még nem tudjuk, hogy hosszútávon mit okoz, mit tesz velünk, az emberrel, mint olyannal vagy 20 fertőzöttségen való átesettség.

Vigyázzatok magatokra! Ha tehetetik kerüljétek el, legyetek óvatosak, ha átestettek rajta, akkor is csak óvatosan éljetek egy ideig. Én jó kondiban vagyok, erős alkattal, minimális túlsúllyal, de ez engem most brutálisan megijesztett. Ilyet én még nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#57725) Ringman válasza Soulfly842 (#57724) üzenetére


Ringman
nagyúr

uh, jobbulást!

(#57726) Parci válasza Soulfly842 (#57724) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

basszus, jobbulást! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57727) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Köszi srácok!
Idegi szinten úgy érzem, hogy minden porcikám kikészült, nem bírtam volna bentmaradni pár óra megfigyelésre is.

A mellkasom nem fájt, de a nyomás érzés a mellkason felerősödött, mint a kovidos időszakban. Visszaharap, nem megy ez sehova még ez egy darabig - negatív teszt, vagy sem....

[ Szerkesztve ]

(#57728) Parci válasza Soulfly842 (#57727) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont akkor felejtsd el a konditermet, meg minden más fizikai és/vagy stressz témát is egy darabig. séta. minden nap. és szép lassan javulsz majd. fogadd el, hogy megrángatott, és nem pár hét, hanem pár hónap, amíg talpraállsz.

gőzöm sincs, hogy milyen kivizsgálások vannak, valahogy tudják-e nézni ezeket a sokszor megénekelt mikro vérrögöket, de nyilván megnyugtató lenne, ha lehetne ilyenen résztvenni.

mégegyszer jobbulást, kitartás!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57729) Soulfly842 válasza Parci (#57728) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tudom, ezt a tanúságot levontam. 3 hét sztornó, seta a ház körül max. Utána kivizsgálás.

A.sürgősségis is utalt rá, hogy aki ~3 hétig nem így kezeli kezeli (lehetőségekhez mérten teljes pihebés kötelező), azokból könnyen kötetnek ki náluk a sürgősségin is akár :(

[ Szerkesztve ]

(#57730) Parci válasza Soulfly842 (#57729) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugodtan sétálj napi fél, egy órát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57731) koncsik válasza Soulfly842 (#57729) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vigyázz magadra, jobbulást!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57732) daneel_hu válasza Soulfly842 (#57729) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem a sztorid egy masszív vércukorszint-csökkenésnek néz ki.

Nálam is volt ilyen, de nem covid végett, tényleg nagyon ijesztő tud lenni. (csak a kóla és a hirtelen kapott csoki segített, várnyomás és a pulzus össze-vissza ugrált, brutál szédülésekkel karöltve)

Okozhatta a covid, de más is.
Ettől még mindig azt mondom, hogy a szervezetedet vissza kell állítani a normális kerékvágásba. Kell az állóképesség szép lassan, és úgy tűnik akkor a kajáláson is változtatnod kéne.

Egyébként mit mozogtál, hogy ennyire kiütött tegnap? Súlyzózás vagy kardió?

[ Szerkesztve ]

(#57733) natë válasza Soulfly842 (#57724) üzenetére


natë
nagyúr

Fél évig szívtam ezzel! Együttérzek!

(#57734) bigdady válasza Soulfly842 (#57724) üzenetére


bigdady
nagyúr

Covidhoz csak te gondolod köze van vagy orvos is mondta? Szőlőcukor miatt kérdezem. Cukorbetegséged nincs/lett?

[ Szerkesztve ]

(#57735) daneel_hu válasza bigdady (#57734) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ehhez egy kezdődő inzulinrezisztencia is elég, nem kell hozzá kialakult diabétesz.
Bár az inzulinrezisztencia vége is a legtöbbször a cukorbetegség. :(

Vagy... pl nem reggelizel és lemész edzeni pár órával később.
A szervezet egy darabig elviseli, aztán jönnek a bajok.

(#57736) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Orvos mondta egyértelműen., nem egy ilyet látott, sőt... vércukrom mindig optimális, most is néztek azt is. A mentősök is nézték. Pedig a mentősök tényleg hamar odaértek; kb 600 méterre voltam a klinikától.

Ha csak ennyiről lenne szó... kihagytátok a pakliból azt, hogy a pulzusom 140 -nél még enyhébb rosszullét volt, utána meg éreztem, hogy majd kigurik a helyéről, kiver a verejték és úgy lettem rosszul. Ez jóval, jóval magasabb lehetett. Lényegesen. S egy egyszerű Pedig már legalább 10 perce nyugalmi helyzetben voltam. viszont a pulzusom biztos, hogy a 140-hez képest is kilőtt.

Nem, kb a mentős, 2-3 orvos +nővér cseszett le cseszett le, hogy ha ilyen pulzus gondokat okoz, akkor teljes pihenés 3 hétig, a negatív teszt csak egy dolog, a szervezetnek alig jelent valamit - ez az egész még egy jó ideig dolgozik a szervezetben.

Idegi, ízületi szinten a karomban, lábaimban továbbra is érzem a fájdalommal együtt a gyengeséget, kimerültséget, hiába voltam tegnap 100%-osan jól.

A szőlőcukor csak fejben tett helyre, abban segített, hogy magamhoz térjek; de lehet csak a lefektetés hatására kezdtem lassan magamhoz térni.

Illetve: 100% nagyobb terhelés mellett, akár éhgyomorra, vagy bármilyen állapotban: SOHA nem volt semmi problémám a kovid előtt - pedig rendszeresen sportoltam, több esetben 2-2,5 órás edzésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#57737) Rive válasza Soulfly842 (#57736) üzenetére


Rive
veterán

Hát, az egyik szomszédot pont efféle utóhatás vitt el. Már épp leszedték az intenzívről covid után, aztán nem bírt ki egy hasonló rohamot.

Szóval tényleg csak óvatosan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57738) Parci válasza daneel_hu (#57732) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a helyzet, hogy ez is olyan kategória, amit a covid előszeretettel piszkál. cukorbetegeknél nyilván, de nem cukorbetegeknél is. nem olvastam jobban utána, remélhetőleg szükségem sem lesz rá, de a "vércukor + covid" keresésre biztosan lesz találat... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57739) Parci válasza Soulfly842 (#57736) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

4 hét a covid akut szakasza. elmúlhat gyorsabban és lehet az egész olyan könnyű, hogy pár nap után már csinálsz mindent és fel sem tűnik. de 4 hét. ha pedig roncsolt, akkor utána még annyi, ameddig az helyreáll az új egyensúlyi állapotba.

valószínűleg nekem is fasság volt futnom a vélt szuperenyhe covid után. aztán a flu megoldotta, lassan meg is van a 4 hét :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57740) alázógyík válasza Soulfly842 (#57724) üzenetére


alázógyík
őstag

Kitartás, nem lesz egyszerű.

Terheléses EKG-t ajánlanék, ott sok minden kiderülne.
Ha ez nem segít, akkor egy koponya MR-t. :K

(#57741) Sir Pocok válasza Soulfly842 (#57724) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem tudom, nekem kicsit pánikrohamnak tűnik az alapján amit leírtál. Sajnos a sok stressz könnyen kihozza. Nem voltál az elmúlt hónapokban nagyon stresszes vagy nem szorongtál?

Ez csak brainstroming részemről, de ezt is figyelembe venném.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57742) Soulfly842 válasza Sir Pocok (#57741) üzenetére


Soulfly842
addikt

dehogyis... Nem vagyok az a pánikolós fajta, stresszes fajta. Sőt, túl lazán is veszem az általános terheket sok év multi ultán, most egy sokkal nyugodtabb környezetben vagyok . Javarészt közép, nagyvállalatokkal tárgyalok, nem túlhajtva, nyugodtan, home office-ból. A múlt hónapom pl. már január ötödikén meg volt mindenben. Alig mozogtam, itthon 'pihentem' gyakorlatilag egész hónapban. Kötetlen beosztással vagyok, nem túlhajtva, felülről nem agyonnyomva.

Ezt a bizonytalanságot a megváltozó általános állapot adja a kovid után. semmi több, s látom nap közben, hogyan száll el teljesen nyugalmi helyzetben, minden külső inger nélkül pl. a pulzusom.

Nem a helyszínen ijedtem meg, vagy pánikoltam be, hanem már utólag - hogy ez mi a fene volt?! Hidd el, ijesztő volt utólag szemlélve.

Az így ugráló pulzus kovid után, ismert hatás, sokaknál előfordul és ez nem pszichés (sajnos :( )

Az orvosok is megerősítették, azt is, hogy látnak sok ilyet kovid után.

Bocsi, de ez csak egy olyan olvasat, ami alaptalan.

#57739Parci

Valahol biztos van ennek egy pszichológiai vetülete.

[ Szerkesztve ]

(#57743) Kékes525 válasza Ringman (#57697) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez termesztésen lehetséges, mert végeztek Gain-of-Function Research a wuháni laborban. Miért pont a koronavírus estében ne tették volna? Ez egy 4-es biztonsági laborban megengedett és szükséges is, hogy tudjuk, hogy mi várható az adott vírustól. Azonban valaki, vagy valakik nagyon nagyot hibáztak a biztonsággal, annak betartásával.

Azonban azt kizártnak tartom, hogy szándékosan engedték volna ki. Ahhoz olyan szintű elmebetegség kellene, mintha Peking főterén kíséreti nukleáris robbantásokat végeznének. Egy laborban tenyészet vírusról nem lehet megmondani, hogy hogyan viselkedik a laboron kívül. Másrészt ha ki akarják engedni, akkor azt NEM Kínában teszik meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57744) Parci válasza Kékes525 (#57743) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt csak a nagyon sötét konteósok gondolják szerintem, hogy direkt csinálták, mert great reset, blabla (bocs, laca, nem is rád értettem!)

de a véletlen lab leak azért egyre kevésbé lesz elvethető... nem véletlen, hogy kína nem segíti az ügyet, nem akar trilliárdokat fizetni (mondjuk akkor sem tenné, ha bebizonyosodna...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57745) Rive válasza Sir Pocok (#57741) üzenetére


Rive
veterán

...nekem kicsit pánikrohamnak tűnik...

PTSD jellegű dolgok mindenképpen részei a longcovidnak, pláne olyanoknál, akik intenzíven jártak, de:
- attól, hogy valami pszichológiai eredetű (?), még nagyon is valós és komoly tud lenni
- covid utóhatásainak nagyrésze, pl. ez a pulzus/vérnyomás b@szakodás nem pszichológiai eredetű :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57746) Soulfly842 válasza Parci (#57739) üzenetére


Soulfly842
addikt

Na, folytatva, mert közben hívásom volt a szerk idő lejárt.

Valahol biztos van ennek egy pszichológiai vetülete.

Már évek óta tönkreteszi a korábban megszokott hétköznapjainkat ez a xar, s mi, az örök vizsgálódók, akik még ilyen topikban is elemzünk, önelemzésben kezdünk, s vizslatjuk, hogy visszaálltunk-e normál kerékvágásba tényleg, vagy hogy mi a helyzet. Valahol ez egy belső kényszer az önvizsgálatra, sajátmagunk 'látleletére'.

Igen, valószínűleg az is fasság' volt. :D

(#57747) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.02.11.

11.559/91
5152/209

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57748) Sir Pocok válasza Rive (#57745) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A kollégám az orrom előtt kapott pánikrohamot pár éve minden előzetes dolog nélkül. Gyakorlatilag ugyanaz történt mint Soulfly842-vel. Ezért jutott eszembe. Igen a pánikbetegség nagyon durva testi tüneteket tud okozni. :(

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57749) daneel_hu válasza Soulfly842 (#57736) üzenetére


daneel_hu
addikt

De mit csináltál a rosszullét előtt pontosan?

(#57750) Soulfly842 válasza Sir Pocok (#57747) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyre több a halott, s elnézve az aktív cases csúcsot (hogy most úgymond 'szinten van tarva a csúcs, de laposodni még nem kezdett'), s azt a tényt, hogy az elhalálozási számok 3 héttel követik a csúcsot, így kb 21.-ig még várható a halottak számának a folyamatos emelkedése, majd utána ... kb azonos szinten beáll az elhalálozási csúcs :(


forrás:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.