Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) t72killer válasza koncsik (#58248) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, persze egyensúlyérzék, stb :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58252) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Mindenkinek szívből kívánom a mielőbbi gyógyulást! 💛

((((és nagyon drukkolok, hogy csupán hetekig, rosszabb esetben hónapokig tartsanak! - sajnos én ezekkel és más borzalmakkal élek immáron 12 éve, nem véletlenül kongattam vészharangot az elengedett járvány miatt, mert ha "csak" 1% így jár a covidosok közül, mint én, az közegészségügyi katasztrófa lesz, rengeteg szomorú egyéni sorssal :( ))))

(#58254) PuMbA válasza kolopele (#58240) üzenetére


PuMbA
titán

"Az egyik barátom ugyanígy járt, a semmiből felmegy a pulzusa 140 - re"
" Most képzelj el egy életerős, fáradhatatlan, akár 24 órán át is keményen dolgozni tudó embert, és szorozd meg kettővel. Ez volt ő."

Ebből a két mondatból az erős stresszt is simán rá lehet mondani, nem csak a covidot :)

[ Szerkesztve ]

(#58255) kolopele válasza PuMbA (#58254) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, csak éppen pont egybeesik a coviddal ez az egész, de még fel tudnék sorolni jó néhány esetet, ami érdekes módon pont a covid után történt. A másik meg az, hogy nem azt írtam, hogy 24 órán át dolgozott, hanem hogy képes lett volna rá. Odabaszott neki ez a szar, ez az igazság, mint még nagyon sok embernek. A "veszélytelen" omicron meg még nekem is, úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#58256) t72killer válasza PuMbA (#58254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kicsit azért durva. 100 feletti pulzust magamon sose mértem még, igaz, fekvőtámasz közben még egyszer se méregettem.
#58255: még dolgozol rajta, te fogod kinyírni őt és nem fordítva :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58257) kolopele válasza t72killer (#58256) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nagyon remélem :K

(#58258) Parci válasza kolopele (#58255) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olvasni is fáj ezeket :(
jobbulást, srácok!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58259) Ringman


Ringman
nagyúr

Omicron-targeted vaccines do no better than original jabs in early tests

Experiments in animals show that boosters customized for the fast-spreading COVID variant offer little advantage over standard jabs.

---
Az omikronos fertőzés nem véd a többi variánstól egy szakmai ellenőrzésre váró tanulmány szerint

(#58260) t72killer válasza Ringman (#58259) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Agyonvuhanizált páciensekben lehet ez lesz, thx imprinting.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58261) kolopele válasza Parci (#58258) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bízzunk benne, hogy eljön mindenkinek végre a javulás a sok rossz után.

(#58263) Drizzt válasza t72killer (#58256) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor nem merheted tul gyakran, vagy nagyon keveset mozogsz, vagy nagyon sokat. Setalj egy temposat 10 percig, majd menj fel egy kb. szaz meter szintkulonbsegu dombra enyhe emelkedon, hasonlo tempoban. Nekem ez olyan 115-135 koze viszi a pulzust. Semmi kirivo nincs ezen. Azt viszont nagyon nem szeretem, hogy neha alacsonyabb pulzusnal is erzem itt-ott a luktetest. Ehhez meg valoszinuleg hozzatesz a sovanysagom. 180 nagyjabol az en eletkoromhoz a maximum heart rate. Az anaerob zona 145 korul kezdodik.
Persze mindezek nyugalmi helyzetben nagyon is rossz ertekek.

I am having fun staying poor.

(#58264) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hé, Parci kidobta magát a topikból :DDD :Y

"52 olyan gyereket kezeltek eddig a Kassai Egyetemi Gyermekkórházban (DFN), akinél a Covid-19 leküzdése után súlyos multiszisztémás gyulladásos szindróma (PIMS) lépett fel." [link]
Ezekről Mo.-on vagy UK-ben miért nincs semmilyen hír? A pims beilyedt az országhatároktól?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58265) Ringman válasza t72killer (#58264) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát nem annyira illik bele a fősodorba, nálatok nincs 5-11 éveseknek oltás, enjoying a normal experience van helyette, itthon meg ugye semmiről sincs hír, hatóságilag tilos (meg amúgy is épp megint mindjárt győzünk)

(#58266) Parci válasza t72killer (#58264) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kb. kétszáz pims volt már itthon

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58267) kolopele válasza Drizzt (#58263) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem a 80 - as pulzus már sok, legalábbis tavaly óta. Mindig büszkén mondtam, hogy engem sem a vuhani, sem a delta nem kapott el, aztán a fene tudja, lehet csak tünetmentesen mentek át rajtam. Nyilván nekem ott van az örökölt szívizom vastagodás eleve, meg a pulzusom 60 körüli nyugalomban (ebben szerepet játszik a Concor is nyilván), de pár éve még a porckorong sérv előtt fél napot is sportoltam úgy, hogy semmi különöset nem éreztem. Amikor mozogni kezdek kicsit komolyabban, akkor megy a pulzus, és lényegében már 80 környékén érzem az extrákat, pedig az még nyugalminak is elmenne. Esetleg az is lehet probléma, hogy a sérv óta lényegében alig mozgok valamit, már én sem tudom. Legutolsó MRI, CT vizsgálat (kb. 4 éve volt) semmi olyat nem mutatott, ami plusz aggodalomra adott volna okot, a futópad után viszont remegtem 5 perc után mint a kocsonya, nehezen ment le a pulzus is 160 - ról, de akkor még nem volt mellette extra, ez mint írtam, tavaly óta van.

(#58268) Parci válasza t72killer (#58256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

izé, sportolsz te... bármit? :)

futásnál külön matek, ha 150 alatt akarom tartani

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58269) t72killer válasza Parci (#58268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sport :Y ? Isten ments, még elkopnak az ízületeim :DDD :)) . Napi kb 3-5-10km séta dombvidéken, aminek kb harmadában ül a nyakamban 13kiló :DDD . Evezés, bicaj néhanapján, de eddig nem mértem mi zajlik a motorháztető alatt. A bmi-t valóban kéne kezdeni lejjebb taszigálni. Futni nem kell, errefelé nem él medve ;] .

#58266: :( .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58270) Soulfly842 válasza PuMbA (#58254) üzenetére


Soulfly842
addikt

Majdnem elküldtelek a fenébe, pedig sosem a stílusom. Ébredés után követlenül volt már 120 feletti pulzusod, napokig folyamatosan? ma gyakorlatilag egész nap nem volt nekem se 100 alatt a nyugalmi pulzusom.

A korábbi kilengéseknél minden előzmény nélkül felugrott akár 75-ről is 125-re 1-2 perc alatt a nyugalmi pulzus minimális mozgástól.

#58263Drizzt
#58268Parci

Ebből szerintem az lett volna a lényeg, hogy neki mindig alacsony, most meg folyamatosan magasan van.

(#58271) Parci válasza Soulfly842 (#58270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én csak t72-nek vászoltam, amúgy nagyon is jól tudom, hogy mennyire nem oké, amikor a semmiből össze-vissza kalapál a szíved. PuMbával ne foglalkozz, hülyeséget kommentolt. sajnos még dokik is vannak, akik letudják ezt ennyivel, hogy "hisztis, stresszel". aztán meg a semmiből megugranak a stroke-ok. a sok hisztis még meg is hal, csak hogy igaza legyen!! :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58272) Vesa válasza radi8tor (#58193) üzenetére


Vesa
veterán

"És tegyük hozzá, hogy ez egy valós veszély lehet, mert nagyon sokaknak húzódott rá az ízületeire az oltás."

Sosem értem ezt az érvelést, mert az viszont fel sem merül ezekben az emberekben -a tények ellenére-, hogy a fertőzéssel az oltásnál lényegesen nagyobb kockázatot vállalnak. Nem csak az esetleges halálozás miatt, hanem a hosszabb távú egészségkárosodások sokasága miatt is, melyeket a vírus okoz, mára többszörösen bioznyítottan. Vagyis továbbra is s*gg hülye ez az ember, szimplán egy oltásrettegő és lehet, hogy valójában csak a tűtől fél, de ciki neki bevallani. Az érvelése tehát értelmetlen mert egységsugarú, és nem a tényekből indul ki.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#58273) Ringman


Ringman
nagyúr

újabb vidám tanulmányok és adatok

The effects of the COVID-19 pandemic on neuropsychiatric symptoms in dementia and carer mental health: an international multicentre study

van akinek egyszerre (!) sikerült a deltát és az omikront elkapni
Co-infection with SARS-COV-2 Omicron and Delta Variants Revealed by Genomic Surveillance

30-70%-os tesztpozitivitás a skandiávoknál: - via twitter:

(#58275) Parci válasza Vesa (#58272) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, amúgy a kedvenc antivaxxi érvem, miszerint ő nem antivaxxi, csomó oltást megkapott gyerekkorában. :DDD hát, bélám, ez csak annyit jelent, hogy a szüleid nem voltak antivaxxik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58276) [CS]Blade2 válasza Vesa (#58272) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Még nekem is fájtak a térdeim egy fél napot a héten, hogy elkaptam a vírust. Gyakorlatilag életemben először fájt ízületem. Covid nélkül még lehet, hogy egy 10-20 évig el tudtam volna húzni. A teniszes tagnak covid területen semmilyen előnye nincs velem szemben, ami garantálná, hogy nála ez nem jelentkezik.
Fogadni mernék, hogy csak ízületi panaszokat nézve is az élő vírus viszi a prímet az oltás előtt.
Bátyám a 2. és 3. covidos napján nem tudott megülni egy széken annyira fájt az összes ízülete, másnap pedig háta.

Az oltás sem piskóta, de azért ki lehet bírni. Ott is volt ilyen életemben először érzés egy brutális fejfájással másnap. Nem tartott sokáig, durván 4 órát.

Mondjuk én azon aggódnék inkább a helyében, hogy nehogy úgy járjon, hogy egy élő vírusos találkozás után 130 lesz a pulzusa amíg várja a labdát, amikor meg elfut érte az egyik sarokba, akkor 180 és a szívleállás között valahol.
Persze ezeknek a csókáknak valahogy inkább szerencséje szokott lenni, ebben valóban bízhat.
Persze papíron már 1x vagy 2x átesett, de ez valszeg még mindig nem garancia semmire, mert lehet, hogy nem igaz, ill. lehet, hogy nagyon kicsi dózis élő vírussal, ami arra elég volt, hogy a teszt pozitív legyen.

(#58277) bigdady válasza IQfályter (#58226) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is terhelésre azonnal előjött. 5 hét…

(#58278) PuMbA válasza Soulfly842 (#58270) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor az oltások hatékonyságával van valami benézve. Amikor a tünetes védelemre 50% felett mondanak minden variáns esetén, a komolyabb tünetekre pedig kb 100%-ot, akkor nem szabadna 100 feletti pulzusnak lennie meg hasonló eseteknek mert az már nagyon komoly tünetnek számít, amitől a vakcina elvileg megvéd.

[ Szerkesztve ]

(#58279) balojazz válasza Vesa (#58272) üzenetére


balojazz
tag

Djokovics gondolkodása legfeljebb addig volt hibás, amíg a delta uralkodott (nem tekintve persze a mismásolást). Omikronnál már akár igaza is lehet, figyelembe véve a sportolói szempontokat is. Mi pl kőkemény oltáspártiak voltunk az asszonnyal, egészen a delta csúcspontjáig. Akkor azonban eldöntöttük, hogy nincs harmadik lövés, és a gyerekeket sem oltjuk. Aztán jött az omikron meg a folytonos taknyadzás a kölköknél, a karanténbeteg osztálytársak, edzőpajtilk, ovistársak, pedagógusok, szülők, edzők, munkatársak stb., és ettől aztán végképp elengedtük ezt a koronás témát, mondván, hogy jöhet nyugodtan, ez már nálunk max egy nátha vagy flu lesz, de leginkább semmi se. Bizony, immár oltásellenesek lettünk (magunkra értve). Mert ha nincs szükség rá, akkor nem oltatunk. Valószínűleg elkaptuk mi is. Vagy nem. Nem is fontos.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#58280) bigdady válasza t72killer (#58256) üzenetére


bigdady
nagyúr

Komoly kardio edzésnél felmegy 190-re az enyém. Kb 1-2 perc alatt helyre áll és ez a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#58282) AMD Power válasza bigdady (#58280) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is ilyen 190 körül van a maximum. Egy súlyzós edzés után ha kardiozok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#58283) Parci válasza balojazz (#58279) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kemény vagy, csoki! :DDD
ugye átesés + 2 oltás az kb= 3 oltás, szóval túl sok eldöntendő dolog nem volt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58284) Parci válasza PuMbA (#58278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te hol éltél az elmúlt 2 évben? az ugye megvan, hogy a vakcinák messze nem 100%-osak? és hogy az újabb mutációkkal szemben egyre kevésbé azok?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58285) PuMbA válasza PuMbA (#58278) üzenetére


PuMbA
titán

Vagy már nem él az a legutolsó vélekedés, hogy 3 oltás ezekből a vakcinákból elégséges a komoly tünetes omikron ellen? Én ilyesmi megfogalmazású cikkekre / nyilatkozatokra emlékszek. Mert akkor sajnos kicsit késő lesz az omikron vakcina ősszel, ha ennyire komoly lett a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#58286) Parci válasza PuMbA (#58285) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megvéd a kórházba kerüléstől. és nem is került kórházba a topik érintett része. de ez az egész vírus és az ellene felépíthető védelem nem olyan, mint a rubeola vagy a kanyaró, hogy megkapod a szurit és kész vagy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58287) Vesa válasza Parci (#58275) üzenetére


Vesa
veterán

"hát, bélám, ez csak annyit jelent, hogy a szüleid nem voltak antivaxxik."

+1 Ebből annyi tisztán látszik, hogy még azt sem érti, amit kimond a száján.
Nem Ő a legélesebb kés a fiókban az biztos. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#58288) bigdady válasza AMD Power (#58282) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pontosan. A kardio megdobja rendesen a vègèn. Jó is :)💪

[ Szerkesztve ]

(#58289) Drizzt válasza PuMbA (#58278) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Amikor a tünetes védelemre 50% felett mondanak minden variáns esetén, a komolyabb tünetekre pedig kb 100%-ot"
Kik és hol mondtak ilyet omikron ellen? Szerintem a topik többi olvasójának nem nagy újdonság, hogy az omikron ellen nem valami magas a védelem. Pl. CDC:
"Vaccine effectiveness (VE) against COVID-19–associated emergency department/urgent care (ED/UC) visits and hospitalizations was higher after the third dose than after the second dose but waned with time since vaccination. During the Omicron-predominant period, VE against COVID-19–associated ED/UC visits and hospitalizations was 87% and 91%, respectively, during the 2 months after a third dose and decreased to 66% and 78% by the fourth month after a third dose. Protection against hospitalizations exceeded that against ED/UC visits." Azaz legalább 4 hónapos harmadik oltás 3 intenzíves kezelésből csak kettőt előz meg. De azért ez az egész olyan, hogy a számok nem igazán fejezik ki a valós helyzetet.
Ahhoz, hogy az omikron ne okozzon nagyobb bajt, mint a delta, kellett a magas vakcináltság és az, hogy alapból is jobb esélyekkel induljon az ember ellene, mint a delta ellen.

I am having fun staying poor.

(#58290) AMD Power válasza bigdady (#58288) üzenetére


AMD Power
titán

Főleg én utána még tolok néha egy 45 perces infraszaunát! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#58291) fatal` válasza PuMbA (#58278) üzenetére


fatal`
titán

Rossz hírem van: 100 feletti pulzus nem komoly tünet.

Minden eset mild, ami nem az kórházban végződik, a sima kórház a moderate.

[ Szerkesztve ]

(#58293) Vesa válasza Parci (#58286) üzenetére


Vesa
veterán

"az egész vírus és az ellene felépíthető védelem nem olyan, mint a rubeola vagy a kanyaró, hogy megkapod a szurit és kész vagy"

Ez a lényeg! És sajnos ez az, amit az emberek jelentős része nem képes megérteni, amiben persze vastagon benne van a teljesen dilettáns politikai kommunikáció is. Bizonyos vírusok ellen élethosszig tartó oltások vannak, mások ellen szezonálisak, megint mások ellen pedig nem is tudnak oltást összehozni.
A Sars-cov2 egy új vírus, az oltások tartósságával kapcsolatban csak most kezdünk tisztán látni. A tudós nem lát a jövőbe. Adatgyűjtés, elemzés, kiértékelés után tudnak egyre jobb válaszokat adni. Ehhez viszont idő kell.
De a folyamat lényegét senki nem magyarázza el a laikusnak, így nem meglepő, hogy releváns infók hiányában a többség még mindig ott tart, hogy "oltott vagyok kétszer, innentől én jó vagyok, leszarom". :U

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#58294) Parci válasza Ringman (#58292) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor jön az enjoy a hungarian covid experience

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58295) daneel_hu válasza radi8tor (#58193) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem azért parázik Dojko, hogy az oltás mellékhatása miatt kár érheti? És tegyük hozzá, hogy ez egy valós veszély lehet, mert nagyon sokaknak húzódott rá az ízületeire az oltás.
Emlékszem anno Michael Flatley hány milliárd Forintra biztosította a táncos lábát. Dojkónál is ez lehet mögötte. Megvolt a kockázatelemzés és inkább nem vállalnak extra kockázatot az oltással. Ha benyalja a virnyákot akkor meg ÍJ."

Volt egy ilyen versenyző, most is top100-as, nem tudom ki az.
De jelenleg sem tud értelmesen játszani amióta oltást kapott. Sajnos ez előfordul...

(#58296) t72killer válasza Ringman (#58273) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglepett volna, ha nem lenne delta-omikron kombi fertőzés. Viszont ebből még nem feltétlen születik életképes utód.

#58295: kellene a sztorihoz név, konkrétum.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58297) Parci válasza Vesa (#58293) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, de a hívő résznek is jó lenne valami koncepciót mutatni, mert jövő őszre egy évesek lesznek a 3. oltások, az meg állítólag nem jó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58298) t72killer válasza Parci (#58297) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jövő őszre az én 3.oltásom közelíti majd az 1évet, a tiétek már 2 lesz ;)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58299) daneel_hu válasza [CS]Blade2 (#58276) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mondjuk én azon aggódnék inkább a helyében, hogy nehogy úgy járjon, hogy egy élő vírusos találkozás után 130 lesz a pulzusa amíg várja a labdát, amikor meg elfut érte az egyik sarokba, akkor 180 és a szívleállás között valahol.
Persze ezeknek a csókáknak valahogy inkább szerencséje szokott lenni, ebben valóban bízhat."

Ehhez nem kell kovid, csak egy 3-4 hetes kihagyás.
Máris ennyi lesz a pulzusa.

Egy meccsen amúgy legfeljebb 110-120-ig megy vissza 2 labdamenet között a pulzusa, szerva előtt. Aztán hosszú menetek végén akár 170-180 is lehet...
Mindig az a fontos, hogy szerva előtt lehetőleg 120 körülire menjen vissza.

(#58300) Vesa válasza Parci (#58297) üzenetére


Vesa
veterán

Nem nagyon látszik a további irány...Arról egyre többet cikkeznek, hogy az Omikron specifikus mRNS nem igazán növeli a vakcina hatékonyságát, vagyis ez zsákutcának tűnik. A korábbi verziókon átesés pedig mérsékelten védett az Omikron áttöréses fertőzései ellen, tehát az sem tűnne jó iránynak, ha egy korábbi, durvább variánsból készülne a v2.0 (pl. Delta). Itt vagy a klinikai kezelésekben bevezetett újabb szerek hozhatnak áttörést a gyógyításban, vagy valamelyik "sztár vakcina", mint pl. a US. Army féle. Sajnos túl sok konkrétum ezekkel kapcsolatban sincs.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.