Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) PuMbA


PuMbA
titán

A dánok belekezdtek a csökkenésbe. Mi hozzájuk képest álomvilágban vagyunk. A következő hullámban majd kiderül, hogy melyik ország döntött jobban és nem-e pont a fordítottja lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#58652) Z.É.T. válasza attiati (#58648) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szag-, ízvesztésre tucatnyi ismerősöm használta, gyakorlatilag eredménytelenül. :(

Ha már szóba került az övsömör: tegnap reggel a felsőajkamon olyasmi érzésem volt, mint anno a bárányhimlő kezdetén, feszülő, enyhén gyulladt érzés; estére 14-16db bárányhimlőre emlékeztető hólyagocska is kialakult.
Ez mi a lófütty már? :U
Lehetne akár szőrtüszőgyulladás is, de szájszélen, a száj élén van egyáltalán szőrtüsző?

Na mindegy, nem választ várok, csak kicsit már kezd elegem lenni...

(nem tudom normálisan lefotózni...)

(#58653) zoo8800 válasza t72killer (#58649) üzenetére


zoo8800
veterán

Az előbb csináltunk nyáltesztet (tudom, azt írtad felejtős, ez volt), mindkettő negatív. Holnap hívom a házidokit, gondolom elküld tesztelni.

rip and tear, until it is done

(#58654) kolopele válasza zoo8800 (#58653) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért nem felejtős a nyál teszt, az omicron idején amikor szarul voltam simán pozitív lett.

(#58655) t72killer válasza Z.É.T. (#58652) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Letoháék kígyóháj-"megoldása", jó pénzért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58656) Parci válasza Csatravi (#58643) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra is ezt mondom. nem lehet egy "bevonatot" fenntartani a nyálkahártyádon egész nap (és éjjel). sőt, szerintem nem is jó folyamatosan buzerálni a nyálkahártyát, mert nem tudja ellátni a természetes funkcióját.

de majd 3 év múlva térjünk vissza rá, ha a nyálkahártyázók nem kapják el a covidot a családtagjaiktól, mások meg igen. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58657) Parci válasza zoo8800 (#58653) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt a nyáltesztet úgy kéne, hogy:
- amikor már masszívan tünetes vagy
- reggel, ébredés után rögtön, mielőtt bármit innál
- úgy, hogy előtte 3-at köhögsz zárt szájjal jó mélyről

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58658) t72killer válasza Parci (#58656) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

elég ha azelőtt felnyomod, mielőtt tömegbe mész. Nem szent grál, de bizonyos szitukban segít. És az se mind1, hogy milyen ütemben veszed fel a vírusokat: ha csak kisebb kontingensek jutnak át, lassított adagolásban, akkor az immunrendszernek sokkal több ideje marad felépíteni a védelmet. Minden egyes kiiktatott vírusadag haszon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58659) Dottorei válasza Parci (#58656) üzenetére


Dottorei
tag

én 4 hónapja csak edzőteremben kontaktáltam emberekkel (másfél óra kb), előtte MINDIG taffixot fújtam, minden sorozat előtt fertőtlenító spray, mégis elkaptam (nem reprezentatív de azért na....)

(#58660) t72killer válasza Dottorei (#58659) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sztem el lehet kapni, csak nem mind1 a vírusterhelés a későbbi kimenetel szempontjából.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58661) Parci válasza t72killer (#58658) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem a rizsát (magyarázatot) róla, de nekem ez egy kategória a magas dózisú cink terápiával. nekem nem fáj, ha bárki használja, viszont tartom: megeszem a kalapom, ha a virostop bármire jó covid ellen. (sőt, én speciel akkor is megeszem a kalapom, ha egyáltalán bármire jó, de mindegy)

és mellesleg pont így reklámozták: hogy bizonyított, hogy az első szer, ami használ, hogy nagyon meg lett nézve. konkrétan csodaszernek reklámozták. aztán mi volt? egy darab "tanulmány". izé, na. tuti fasz.ul meszelte el őket az ogyéi, hogy de hogy volt elmeszelni való, az is szent.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58662) Parci válasza Dottorei (#58659) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm. mivel most épp engem támaszt alá az eseted, elég lesz az egy elemű minta is!!4! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58663) t72killer válasza Parci (#58661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Továbbra is kézmosás-szint. Lehet, hogy sósvizes orröblögetéssel ugyanott vagy, de azt se csinálja senki.

Letoháék, Lenkeiék cuccait miért nem meszelik el?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58664) Parci válasza t72killer (#58663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

passz. nem védeni akarom az ogyéit, nyilván egészen rossz véleménnyel vagyok róluk azok után, amit az elmúlt évben alakítottak (aminek része dobsony vegzálása).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58665) t72killer válasza Parci (#58664) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jakab Ferencék elvileg valami nagyon hasonlón kísérleteznek.

Persze a legjobb egy covid-fehérjetüskékkel preparált orrspray lenne, de ilyen nincs a sarki patika polcán.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58666) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Újabb Ivermectin, ezúttal Malajziából.

February 18, 2022
Efficacy of Ivermectin Treatment on Disease Progression Among Adults With Mild to Moderate COVID-19 and Comorbidities
The I-TECH Randomized Clinical Trial

(666 - véletlen lenne? ;] )

[ Szerkesztve ]

(#58667) t72killer válasza Z.É.T. (#58666) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" In this randomized clinical trial of high-risk patients with mild to moderate COVID-19, ivermectin treatment during early illness did not prevent progression to severe disease. The study findings do not support the use of ivermectin for patients with COVID-19."

Erről már felesleges több bőrt lenyúzni, az amerikai "dokik", akik ezzel állítólag gyógyítottak kíváncsi vagyok hogy hekkelték meg a rendszert. (kb ahogy Letoháék kígyóháj-praktikája, amit még csak véletlen se mertek a jóbarát Csollány megmentése érdekében bevetni)

Legalábbis a tablettáról ennyi, bármi komolyabbhoz meg vissza kell menni a laborszintre és az egerekhez.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58668) gergo5991 válasza Ringman (#58642) üzenetére


gergo5991
őstag

nem tudom mi okozza ezt a szaglás és izlés vesztés dolgot, de igy hirtelen olyan dolog merült fel bennem, egy jó kis infraszaunázás, ami belülről felmeleig stb, szóval kitágulnak az erek, javul a vérkeringés, javul az adott rész vérellátása szerintem segithet valamilyen szinten az idegek regenerációjában stb. Onnan pattant ki ez a dolog belőlem, hogy nekem mindig be van dugulva az orrom, ha lépcsőzök, vagy fizikailag megeröltetem magam akkor szokott általában kidugulni mert akkor felerősödik a vérkeringés az adott területen.

(#58669) PuMbA


PuMbA
titán

The cells that can give you super-immunity

A memória B-sejtekről egy jó cikk angolul. Nem tudtam, hogy a tudósok még elég sokat nem tudnak B-sejtekről, hiszen 50 éve fedezték fel csirkékben, hogy egyáltalán vannak, de a covid miatt most fontos új tudásra tesznek szert, ami a jövőbeni variánsokkal szemben, de az egész egészségügynek jól fog jönni :) A lényege, hogy akik fertőződtek + oltást kaptak, ott nagyon erős B-sejtek alakulnak ki, amelyek a mutációk ellen is nagyon jól védenek. A cél, hogy hogy csináljanak ugyanilyen erős B-sejt választ, csak vakcinákkal.

[ Szerkesztve ]

(#58670) t72killer válasza gergo5991 (#58668) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek a hatását aktív covid-kezelésre se lenne utolsó kivizsgálni: a virnyákok nem szeretik a magas hőmérsékletet, kezdetben a nyálkahártya-felszínen van a többségük. Az immunrendszer sejtjei viszont kifejezetten szeretik, ha be van fűtve alájuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58671) Parci válasza t72killer (#58670) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olyan 70 fokig bírja a koronavírus...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58672) Parci válasza PuMbA (#58669) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fertőződés, majd oltás == oltás, majd fertőződés?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58673) PuMbA válasza Parci (#58672) üzenetére


PuMbA
titán

A szöveg alapján ez nem derül ki, ha jól látom. Ami biztos:

"Over the past six months, Nussenzweig has been studying the subtle differences between natural infection from Covid-19 and vaccination. Through isolating hundreds of memory B cells from individuals who have either been infected or vaccinated at various time points, he has found that natural infection appears to result in memory B cells that then evolve continuously. This means that they produce antibodies that are more likely to be able to protect against new variants of the virus.

Tehát a fertőződés olyan B sejteket gyárt, amik utána folyamatosan fejlődnek. A vakcinák olyan B sejteket gyártanak, amik nem fejlődőképesek.

[ Szerkesztve ]

(#58674) Parci válasza PuMbA (#58673) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"A vakcinák olyan B sejteket gyártanak, amik nem fejlődőképesek."

na de ez tényszerűen nem igaz, a harmadik oltásnál épp ez történik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58675) PuMbA válasza Parci (#58674) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig ide ez van leírva :) A hozzászólásomban a linkeken található két kutatást átolvasva talán jobban érthető a dolog, mert arra hivatkozva van ez írva.

[ Szerkesztve ]

(#58676) Parci válasza PuMbA (#58675) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nature.com-os cikkben a prime és a boost az első két oltást jelenti, ha jól láttam most gyorsban. nincs benne szó harmadik oltásról, azt nézték, hogy 5 hónappal az eredeti oltáspár után érettebbek-e a b-sejtek. nem. de erről eddig is ezt gondoltuk, nem?

másrészt, ha ilyen szuper jó az áteséses immunitás, akkor nincs duplázás... na de van. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58677) PuMbA válasza Parci (#58676) üzenetére


PuMbA
titán

Nem értek hozzá, de azért az immunrendszerre például nagyon kihat a stressz, szóval bármi lehet, nem? :) Ugyanúgy fejlődnek / érnek a B-sejtek, ha az immunrendszer nincs jó állapotban? Sok kérdés van itt.

[ Szerkesztve ]

(#58678) Parci válasza PuMbA (#58677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ringmant tudnám idézni, miszerint:
- bibibí, qrva jó védelmet ad a megfertőződés
- és az mire kell?
- hát, hogy megvédjen a megfert... oh, wait!
:)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58679) IQfályter válasza t72killer (#58670) üzenetére


IQfályter
tag

Sztem isten őrizzen egy ilyen kezelést aktív betegeknek adni. Az egekben lenne a vérnyomasuk és pulzusuk nem is beszélve arról, hogy az így kitágult erekben hamarabb elindul az esetlegesen kialakult vérrög. :)

Elkapta II. Erzsébet brit királynő is a virnyákot.

[ Szerkesztve ]

(#58680) fatal` válasza Parci (#58671) üzenetére


fatal`
titán

Az első hullámban még 90-et is lehetett olvasni, hogy addig is túlél valamennyit. Bár mindegy, 70-90 fokra fűteni a szervezetet nem lesz túl egészséges. :DDD

(#58681) attiati válasza Z.É.T. (#58652) üzenetére


attiati
veterán

Övsömör témához:
Elvileg 3 fő idegpályát támad az övsömör az arcon.
Fül-szem vonal.
Fül-állcsúcs vonal
Fül-fejtető/homlok vonal

Ha nyilaló fájdalmat érzel és elkezd terjedni vonalban, akkor lehet övsömör.
Legyengült immunrendszer mellett egyébként eljöhetnek sima kiütések is.
Tökre megértelek. Kitartást!

(#58682) IQfályter válasza gergo5991 (#58668) üzenetére


IQfályter
tag

Ehhez elég lenne kipróbálni azt a módszert amit már nagyanyáink is használtak. Az inhalálást.Inhalálással a megfázás ellen [link]

(#58683) Z.É.T. válasza attiati (#58681) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R

(#58684) t72killer válasza Parci (#58671) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy 80 fokos szaunában hány fokos az ember bőrfelszíne :F?

#58679: teljesen jogos, a szauna megdolgoztatja a szivet, ami 1naposnál idősebb covid fertőzés esetén már igencsak rizikós lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58685) t72killer válasza PuMbA (#58673) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez vajon azoknak is jó, akik oltás után fertőződtek meg?

#58677: node az újrázás újabb variánsoknál (még vuhani vs delta szinten is) kvázi törvényszerű, kizárt, hogy stressz vagy egyéb ritkító faktor döntő legyen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58686) Parci válasza t72killer (#58684) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a "nyálkahártya-felszínen"? nem igazán értem az eredeti kommented a témában, na :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58687) PuMbA válasza Parci (#58686) üzenetére


PuMbA
titán

Új hozzászólás akart lenni. Volt már róla szó, hogy a kínai mRNS vakcina az ARCoV már fázis 3-ban van több országban? Ha nem, akkor most írom :D

[ Szerkesztve ]

(#58688) t72killer válasza Parci (#58686) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az ember orrnyálkahártyája már igen valószínű nem 100 fokos :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58689) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

A new, 6th study from Italy shows that natural immunity + 1-dose vaccine protects better than Prior Covid alone, and there was no added protection with more doses

hmm.

korábbiak összefoglaló táblázata:

[ Szerkesztve ]

(#58690) PuMbA válasza Ringman (#58689) üzenetére


PuMbA
titán

Jó hírek. Újabb megerősítés, hogy nem kell 4.-6.-8. vakcina :)

[ Szerkesztve ]

(#58691) t72killer válasza Ringman (#58689) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt már jópárszor leírtam, korábbi, nem kifejezetten ezt célzó studyk grafikonjaiból.

#58690: Egy delta-revisit, azaz a sejtes védelmet nem beváró, mindenképp antitest-igényes variáns esetén kell majd időnkénti emlékeztető, viszont ennek a konkrét formáját ki kellene találni. SzVSz a leghatékonyabb a kis dózisú variáns-fehérjés oltás lenne.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58692) mpo


mpo
veterán

A D vitaminról.

"Ha valakinél az orvos azt állapítja meg, hogy alacsony a D-vitamin szintje, akkor orvosi útmutatást kell kapnia kiegészítésben" - tanácsolja Dr. Spearman. "Ne feledjük, hogy a nagy dózisú D-vitamin bevétele veszélyes, és az öngyógyítás problémákat okozhat - beleértve a magas kalciumszintet és a veseelégtelenséget." "Míg a vízben oldódó vitaminok feleslege gyorsan kiürül a vizelettel, a zsírban oldódó vitaminok, mint például a D-vitamin, hosszú ideig raktározódnak a szervezetben, és túlzott fogyasztás esetén nagyobb kockázatot jelentenek a toxicitásra" - teszi hozzá Sassos.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58693) Kékes525 válasza Parci (#58661) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért azt nem mondhatod, hogy nincsenek róla pozitív tanulmányok, akár az utóbbi egy hónapban kiemelkedő tudományos lapokban. [link] A probléma az, ha csodaszernek gondoljuk őket, mert nem azok, messze meg sem közelítik a vakcinák hatékonyságát, vagy a molnupiravir, vagy a paxlovid jelentőségét. Azonban addig, amíg ezek nem kerülnek széles felhasználásra, kiegészítő terápiának jók és szükségesek. Adott esetben az a néhány százalék is sokat jelenthet és életeket menthet meg. Ezért én nem becsülném le, a cink quertecin, NAC, szelén, melatonin, C vitamin D vitamin, stb hatását. Különösen idősek esetében. Mint mondtam nem több ezeknek az összhatása mint néhány százalék, ami tényleg nagyon kevés, de ha nincs más és eddig nem volt, akkor ezek is sokat jelenthettek.
Minden gyógyszer, hatóanyag tekintetében a kockázat-haszon elvét kell alkalmazni. Itt a haszon kicsi, de ennél még sokkal kisebb a kockázat. Ezért van helye ezeknek a terápiában addig, amíg az igazi gyógyszerek, hatékonyabb gyógyszerek, vakcinák (molnupiravir, vagy a paxlovid és a több, most fejlesztett antivirális szerek, spray, poliklonális vakcinák) el nem terjednek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58694) pjen válasza mpo (#58692) üzenetére


pjen
félisten

Én gyerek korom óta, pedig nem most volt, azt hallom D vitamint csak orvosi utasításra szabad szedni, előnyben kell részesíteni a természetes forrásokat. Napfény, tengeri halak stb. Nem is igazán hallottam csak mostanában D vitamin hiányról.

(#58695) UberMutant válasza pjen (#58694) üzenetére


UberMutant
őstag

látod? így feljődik a tudomány, ebben különbözik a vallástól.

(#58696) Parci válasza Kékes525 (#58693) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden hiánybetegség megszüntetendő. millió nyomelemből, vitaminból lehet hiányod, bármelyikről lehet tanulmányt csinálni, hogy ha hiányod volt, akkor nagyobb eséllyel lettél beteg bármilyen vírussal kb.

de ez covid-független. és pláne nem "magas dózisú cink terápia" (anyám, borogass!) oltás helyett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58697) Parci válasza pjen (#58694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha egyébként valaki napon van (ésszel, nem melanómailag) és sok halat fogyaszt, bajt nem csinált, az tuti, ezek jó dolgok. de akkor most tegye fel a kezét az a topiktárs, aki november és március között ezt a kettőt be tudja húzni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58698) lacafaca válasza pjen (#58694) üzenetére


lacafaca
őstag

nyugi, ez ma már mindennel így van...felejtsed el a természetest, van jobb szintetikus. jól látható az eredménye a tudománynak😂

Parci 🙋‍♂️ :B

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58699) Kékes525 válasza Parci (#58696) üzenetére


Kékes525
félisten

A hatás szempontjából teljesen lényegtelen, hogy hiánybetegség e vagy sem. Zárójelben megjegyzem, nagyon sok betegség részben vagy egészben valamilyen hiánybetegségre vezethető vissza (részben a rossz immunműködésre is igaz). Különösen sok ez napjainkban, akár a fejlett országokban is. Azok sem híresek az egészséges életmódról, még azoknál sem, akik anyagilag megengedhetnék maguknak. Lehet helytelen táplálkozás, felszívódási zavar, vagy genetikai betegség, rossz vagy hiányos enzimműködés következménye. Ezek pedig korántsem csak az időseket érintheti. Csak egy betegséget említek a sok közül: ez az elhízás. Ez nemcsak sok kalória felvételt jelent, hanem esszenciális tápanyagok hiányát és a szervezet gyulladásos állapotának erőteles fokozódását is. A COVID-19-re pedig ez döntő, mert a citokin vihar kialakulását sokkal könnyebbé teszi a kövérség miatt a szervezetben meglévő nagymértékű gyulladási folyamatok.
Ezért van helye ezeknek a terápiáknak. Odaírtam az alkalmazási körét is. Nem az oltás helyett, nem a többi terápia helyett, hanem mellette, kiegészítő terápiaként. Addig pedig mindenféleképp, amíg.... Nem folytatom leírtam az előbb.

Csak azért reagáltam, mert úgy hangzott, hogy teljesen, egy az egyben elutasítod őket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58700) Parci válasza lacafaca (#58698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, neked akkor külön süt a személyre szabott napod akkor is, amikor sehol máshol az országban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.