Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) mpo válasza pjen (#58850) üzenetére


mpo
veterán

Ha a gyorsteszt negatív, nem biztos, hogy meg tud fertőződni, mert fertőzött is lehet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58852) Parci válasza Kékes525 (#58847) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából én már nem tudom, hogy miről beszélsz. ha valaki hiánybeteg, akkor annak segíteni fog a gyorsban tolt bármi is. de ha most elképzelem, hogy elkapom a covidot és gyorsan tolni kell bármit segítség gyanánt, akkor akárhogy hímezem-hámozom, arra kell jutnom, hogy én egy f.sz vagyok.

miért nem most szedsz d-vitamint? (vagy amit akarsz)
ha pedig most szedsz, akkor a covid miatt miért kéne bármit gyorsban szedni?
bármi, amiről azt gondolod (de inkább tudni kéne), hogy akkor segítene, azt szedd most...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58853) pjen válasza mpo (#58851) üzenetére


pjen
félisten

Igen. :DD :DD

(#58854) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.02.22.

3193/131
4740/177

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#58855) BlackV válasza pjen (#58850) üzenetére


BlackV
senior tag

Pl a haztartason/csaladon/barati körön beluli terjedes csokkentese erdekeben, mint az egyeni vedekezes egyik lába.

Szerk.:
pjen: persze szerntem is, de mivel Ringman cikkjében a 1st line-ba tartozott a gyorsteszt, nem akartam annyival elintézni, hogy az amúgy is szar..

[ Szerkesztve ]

(#58856) pjen válasza BlackV (#58855) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a gyors teszt az eladónak egy hatalmas üzlet.
Érdemes az 58851 hsz t olvasni.

(#58857) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#58854) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek: 3193 (a hétvégi napi átlaghoz képest -1227)
Új tesztek száma: 6228 (a hétvégi napi átlaghoz képest -15 696)
Új halálos áldozatok száma: 131 (a hétvégi napi átlaghoz képest +54)
Kórházi ellátást igénylők száma: 4740 (az előző napi adathoz képest -1)
Lélegeztetőgépre szorulók száma:  177 (az előző napi adathoz képest +1)
Az első dózissal oltottak száma: 6 389 711 (az előző napi adathoz képest +375)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 158 184 (az előző napi adathoz képest +1535)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 792 988 (az előző napi adathoz képest +1442)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#58858) fatal` válasza BlackV (#58855) üzenetére


fatal`
titán

Ennek akkor lenne értelme, ha a gyorstesztek rendesen működnének az omikronnal is (és sokkal olcsóbbak lennének).
De az elmúlt 1 hónapban a topicban keletkezett üzenetekből is látszik, hogy ez nem így van.

(#58859) Parci válasza Ringman (#58830) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon kellenének már a frissebb, spray vakcinák :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58860) Mr K válasza Sir Pocok (#58857) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 3193, változás(1): -1218 (-27.6%) | elmúlt 7 napban összesen: 41395 (átlag: 5913.6), változás(2): -22473 (-35.2%) | incidencia: 1077.5
Új halálos áldozatok száma: 131, változás(1): +8 (+6.5%) | elmúlt 7 napban összesen: 676 (átlag: 96.6), változás(2): -9 (-1.3%) | incidencia: 13.9
Új mintavételek száma: 6228, változás(1): -1457 (-19.0%) | elmúlt 7 napban összesen: 148285 (átlag: 21183.6), változás(2): -39632 (-21.1%)
---
Kórházban: 4740, változás(1): -551 (-10.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 4925.6, változás(3): -261.4 (-5.0%)
Lélegeztetőgépen: 177, változás(1): -34 (-16.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 192.6, változás(3): -9.4 (-4.7%)
Tesztpozitivitás: 51.27%, változás(1): -6.13% (-10.7%) | elmúlt 7 nap átlaga: 35.21%, változás(3): -7.26% (-17.1%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#58861) BlackV válasza Mr K (#58844) üzenetére


BlackV
senior tag

Ezekre amiket írsz további egyéni megfontolás tárgya lehet:

- tömegközlekedésről áttérni greengo-ra, biciklire, vagy beruházni saját autóra, ha nincs.
- gyógyszertárba korán menni, vagy egyéb kevésbé forgalmas időszakban.
- munkahelyet váltani, ha megoldhatatlan a normális/élhető védekezés.

(#58862) BlackV válasza Parci (#58859) üzenetére


BlackV
senior tag

Az sosem lesz, mert akkor a náthára is (elvárható) lenne a vakcina, akkor pedig a fél gyógyszeripar neo citránostól coldrexestől összeomlana. :DDD

(#58863) proradeon válasza fatal` (#58858) üzenetére


proradeon
őstag

Vagy a gyártónak, vagy valamelyik hatóságnak kellene ellenőriznie, hogy az aktuális variáns esetében mennyire megbízható az adott gyorsteszt. A Boson tesztnek például gyártói nyilatkozata van arról, hogy kimutatja az omikron variánst is. (És tényleg. Nálam is tökéletesen működött, és ismerőseimnél is.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#58864) Parci válasza BlackV (#58861) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a gondom ezekkel a "megoldásokkal", hogy ha rámegyek erre az útra (egészségügyi szempontok alapján nyilván rá kell), az azt jelenti, hogy nem viszem el a gyerekeket mindenféle programokra. ami máshogy teszi őket tönkre :(

ruszkiknál amúgy elvileg már van spray sputnik vagy mir vagy mi a tököm :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58865) Kékes525 válasza Parci (#58852) üzenetére


Kékes525
félisten

Szedem, most is, de a vitánk szempontjából ez teljesen irreleváns. Írhatnám azt is, hogy öreg vagyok, egy csomó alap betegségem van nekem és a feleségemnek és sajnos, alig védekezünk. Én igen, de a feleségem alig tartja be a védekezési szabályokat, dolgozik a munkahelyén, ahol nagyon sok emberrel kapcsolatban van, vásárolgat, mindenféle boltokat járja, ugyanúgy mint a járvány előtt, az unokák a járvány alatt többször is nálunk voltak, most is itt vannak, mindenfelé megyünk, mentünk velük, boltokba, cukrászdákba (én nem, de a feleségem és a gyerekek igen) és még fertőzöttek sem voltunk. Persze tudom ez nulla bizonyíték, úgyhogy ezt nem kell mondanod de azért leírtam.

A te elképzelésed szerint COVID-19 terápia amit hivatalosan a kórházak döntő többségében alkalmaznak részben (részbent írtam, nem teljeset!) sz@r, nulla, f@szság és írathatnék még ide negatív jelzőket, mivel alkalmazzák ezeket a kezelések során.

Ne haragudj, de nagyon nem értek egyet azzal, amit írtál. A te általad linkelt cikkben is ott volt a D vitamin, amivel magadnak mondtál ellen. Minek adnak D vitamin, hiszen azonnal nem lehet pótolni a hiánybetegséget, mondod. Ebben igazad is van, de javítani az állapotot az már más, azt a gyors pótlás is szinte azonnal megteszi. Az hogy statisztikailag csökkentheti a lélegeztetőgépen és a kórházban eltöltött időt, az nem ér semmit, vagy az hazugság szerinted? Akkor miért linkelted?

Persze tudom, hogy ez egy fingilingi lap, fingilingi cikk, de azért mégis: [Impact of daily high dose oral vitamin D therapy on the inflammatory markers in patients with COVID 19 disease]

"Conclusions

Immune dysregulation in COVID-19 is marked by increased inflammatory biomarkers such as N/L ratio, CRP, LDH, IL6 and Ferritin. Vitamin D is a potential immunomodulator and its adjunctive role in the treatment of COVID-19 is established by this study. Improvement of serum vit.D level to 80–100 ng/ml has significantly reduced the inflammatory markers without any side effects. Hence, adjunctive Pulse D therapy can be added safely to the existing treatment protocols of COVID-19."

" ha valaki hiánybeteg, akkor annak segíteni fog a gyorsban tolt bármi is."

Igaz, ezért alkalmazzák az orvosok döntő többsége a felső légúti megbetegedésekben, mert az emberek többsége hiánybeteg. Például már az elhízás miatt is. A nátha, influenza esetében is írnak fel nagy dózisú C vitamin. Minek? Akkor ők is f@szok?

A hiány betegségek szinte mindegyikében gyors javulást lehet elérni a nagyobb adag pótlásával. Javulást írtam és NEM teljes gyógyulást! Nagy különbség!

És az előbbi írásomban bizonyítottam, hogy az emberek többsége hiánybeteg! Vagy bizonyítsam azt, hogy az elhízottak hiánybetegek is egyúttal?

[The Malnutrition of Obesity: Micronutrient Deficiencies That Promote Diabetes]

[link] , [link] , [link] , [link] ,

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58866) BlackV válasza Parci (#58864) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem arról van szó, hogy aki egyéni védekezést követ majd sosem kapja el. Az a nem mindegy, hogy 3 éven belül valaki 6x kapja el, vagy csak 2x. Aki 6x, nagyobb valószínűséggel szívja meg csúnyábban, mert többször jár a korsó a kútra.

Vidd el ugyanúgy programokra a gyerkőcöt. A lényeg a szükségtelen expozíciók csökkentése egyéni úton. Pl a gyerekeknél a legmagasabb átvitel az isi/ovi. Érdemes lehet szülőkkel összeállni és összedobni hepa szűrő berendezésre az állandó tantermekben.

[ Szerkesztve ]

(#58867) Kékes525 válasza Kékes525 (#58865) üzenetére


Kékes525
félisten

Összefoglalva.

1. Az emberek többsége elhízott.

2. Aki elhízott azok hiánybetegségekben is szenvednek.

3. A hiánybetegséget a hiány pótlásával már gyorsan lehet javítani.

4. Ha gyorsan lehet javítani, akkor az csökkenti az egyéb betegségek veszélyességét is. Lásd D vitamin COVId-19-ben, C vitamin a felső légúti betegségekben.

Ez ennyire egyszerű. Aki ezzel vitatkozni akar, azt kérem cikkekkel támasza alá azt, amiben vitatkozik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58868) Kékes525 válasza mpo (#58849) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, de nincs időm, sem kedvem keresgélni hivatkozásokat. Konkrétan írd le, amire gondolsz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58869) Krinyo


Krinyo
senior tag

Ez a 131-es szám még mindig borzasztó, hihetetlen. :(

(#58870) mpo


mpo
veterán

Sajnos nem találom a műsort, amit régebben láttam ismeretterjesztő csatornán.
Az ajánlott koleszterint-szint csökkentéséről szólt, ami oda vezetett, hogy mindenkinek ajánlott sztatint szedni, mert 80%-nak hirtelen magas lett a koleszterint-szintje.
A vitaminok, ásványi anyagok ajánlásában is vannak jelentős eltérések az USA és EU ajánlások között.

A D-vitamin túladagolásáról
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58871) Parci válasza Kékes525 (#58865) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Az hogy statisztikailag csökkentheti a lélegeztetőgépen és a kórházban eltöltött időt, az nem ér semmit, vagy az hazugság szerinted? Akkor miért linkelted?"

mert jórészt cáfolta azokat, amiket most újra előhúztál, egyedül a d-vitamint hagyta nyitva.

statisztikailag pedig azért csökkenti, mert a társadalom nem egységesen hiánytalan tápanyagilag, hanem átlagosan hiányos. és aki hiányos, annál segít, egy kórházban pedig vészhelyzetben ebből indulnak ki, mert nem csinálnak nagy bajt vele rövid távon, viszont segíthet.

na de te itt most nem egy random emberke vagy, hanem kékes, aki mindezt tudja és ezért odafigyel rá, hogy szedje, amit szednie kell.

akkor tehát nálad egész pontosan mit fognak ezek segíteni? a válasz az, hogy semmit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58872) Ringman válasza Krinyo (#58869) üzenetére


Ringman
nagyúr

az eddigi statok alapján az omikronnál nagyobb lehet a csúszás a fertőzések és a halálozások között, mint a korábbi hullámoknál.

(#58873) Parci válasza Kékes525 (#58867) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ehhez a fingfűrészeléshez már nincs kedvem. te sem az emberek többsége vagy, de én biztos nem. nekem nem fog segíteni a vödörnyi d-vitamin, cinkszelén, qrvaanyja, amikor beteg leszek, ha egyszer előtte is odafigyeltem rá, hogy ne legyen hiányom.

egyszerűen összekeversz itt két különböző dolgot, szándékosan, épp úgy, mint syberia. értem, hogy statisztikailag ezek működnek, de nem ez volt a kérdés számomra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58874) Parci válasza BlackV (#58866) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most hétvégén hatalmas ásványbörze a mom parkban. járványügyileg messziről kerülendő az ilyesmi, mert millió új, fölösleges kontakt. csak hát közben...

a hepa szűrő jó ötlet, bár egy covid ragályosságú cuccnál már érzésre inkább csak időt nyerhetsz vele (ha lenne még tesztelés és osztálykarantén, sokkal többet érne, mert amikor kibukik egy fertőzött, talán még nem tolta át mindenkire :().

picit el vagyok keseredve, ami a jövőképet illeti. a jelenben nincs para, oltottak vagyunk, átestünk, a járványhullám szorul vissza. de hogy mi lesz ősszel..? :F :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58875) Ringman válasza Parci (#58874) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugyan pre-omikron, de a jól méretezett szellőztetés sokat segít:

A Swiss study has found that poorly ventilated school classrooms record up to six times as many Covid-19 cases compared with those which are regularly aired.

picit el vagyok keseredve, ami a jövőképet illeti. a jelenben nincs para, oltottak vagyunk, átestünk, a járványhullám szorul vissza. de hogy mi lesz ősszel..?

hát ha az átlagpolgár fosik bele (értsd nincs nyomás a népszerűség csökkenése miatt a politikusokon hogy intézkedjenek - pl. pont az szellőztetés/légszűrés témakörben) akkor ugyanez mint most télen.

a gyanúsan csökkenő várható élettartam nem üti át az ingerküszöböt, megfoghatatlan. a tegnapi t-sejtes thread/interjú alapján kb ez lenne a forgatókönyv, folyamatos újrafertőzések, öregedő immunrendszer -> hajlamosítás mindenre. (cukorbetegség, rák, alzheimer, stb)

(#58876) Mr K válasza BlackV (#58861) üzenetére


Mr K
senior tag

1. Amiket írsz az nyilván csak egy nagyon szűk csoport számára kivitelezhető ötletek. (Vegyünk egy hatvan éves munkavállalót, aki a külvárosból ingázik a belvárosba: greengo nincs, biciklizés nem fér bele az időbe, autó van, csak parkolóhely nincs, munkahely váltás pedig 60 év felett kissé problémás.)

2. Kétfelé fog esni a társadalom (kb. amit Parci írt, de nem csak gyerekekre). Ugyanis vannak a veszélyeztetett csoportok, meg a nem veszélyeztettek. Utóbbiak élhetik a világukat, mint korábban (ameddig át nem kerülnek a veszélyeztettek közé). A veszélyeztetetteknek marad az emberkerülés (nincs unokázás, kocsma, mozi, strand, bejárós munkahely, stb.)

3. Azért a nem veszélyeztetettek élete sem lesz felhőtlen. Jobban kell félni a betegségektől ("önnek 95% esélye van a gyógyulásra, de ha kezelés alatt elkapja a covidot, akkor meghal"), át kell gondolni a gyerekvállalást (időben kell belevágni, ha szeretnénk ott lenni a ballagáson, a nagyszülőket nem kell betervezni, stb.), át kell gondolni a lakóhelyválasztást (50 év felett társasház?), stb.

4. Megváltozhatnak az értékrendek. Ha évi 50 ezer covid halottat elintézünk annyival, hogy "ilyen az élet", akkor mi a helyzet mondjuk a közlekedési balesetekkel (évi 1800 halott)?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#58877) Kékes525 válasza Parci (#58871) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, csúsztatsz, mert általában volt róla szó és különösen nem rólam.

De beszéljünk csak rólam. 70 éves vagyok és elhízott. Mint idős és mint elhízott biztos, hogy hiánybetegségben is szenvedek. Az idős kor és mind az elhízás önmagában is növeli a hiánybetegségek esélyét. A kettő együtt pedig hatványozottan. Akkor vajon használ e nekem e vagy sem, ha megpróbálom pótolni őket?

" aki hiányos, annál segít, egy kórházban pedig vészhelyzetben ebből indulnak ki, mert nem csinálnak nagy bajt vele rövid távon, viszont segíthet."

Ez jó, erről írtam eddig. :D A probléma az, hogy ez nagyon sok emberre igaz. Akkor miről vitatkozunk???

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58878) Ringman válasza Mr K (#58876) üzenetére


Ringman
nagyúr

Utóbbiak élhetik a világukat, mint korábban (ameddig át nem kerülnek a veszélyeztettek közé)

mondjuk pont 1 fertőzés után összeszedett új krónikus betegség miatt. :U

(#58879) mpo válasza Kékes525 (#58868) üzenetére


mpo
veterán

Arra, hogy szakemberként te is el tudtál hízni, ami nem pár nap alatt jön össze.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58880) Parci válasza Kékes525 (#58877) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arról, bakker, hogy ha te ezeket tudod magadról, akkor gondolom, ha van eszed, hogy megoldod. nem akkor, amikor épp elkaptad, hanem az előtte álló években. :U

de én kiszálltam ebből, írd oda nyugodtan, hogy a d-vitamin gyógyítja a covidot és cselekedj is aszerint. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58881) BlackV válasza Mr K (#58876) üzenetére


BlackV
senior tag

Egy kicsit a "hogy nem lehet" hozzáállás érződik ki nekem a posztodból.

(#58882) emvy válasza Kékes525 (#58877) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem furan hangzik, hogy az elhizottsag garantaltan hianybetegseggel jar. Nem latom benne a logikat. Leirnad, hogy ez miert van igy? Marmint vegyunk egy konkret dolgot, nevezzuk X-nek, amibol hianyod lehet. X-et lehet potolni mondjuk Xtablettaval. Ha elegendoen sok Xtablettat szedsz, akkor gondolom nem lesz hianybetegseged. Viszont ha Xtablettaval lehet potolni, akkor X-et tartalmazo etrenddel is. Ergo lehet olyan, hogy el vagy hizva, de nincs X-bol hianyod, hiszen sok X-et tartalmazo etelt eszel.

Leirnad, hogy hol hibazik, amit mondok?

while (!sleep) sheep++;

(#58883) #86564352 válasza Krinyo (#58869) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tudom nem lehet összehasonlítani, mégis számomra olyankor furcsa érzés, amikor olvasom európai országok mind kalkulálják mennyi halott "fér bele" és magas oltottság vagy belefáradás miatt már elengedik az egészet.
Közben olvasni Új-Zélandon a komolykodást a járványkezelésről, hogy ébernek kell maradniuk, még tart a háború stb. Úgy, hogy ott a járvány kezdete óta a vírustól 55 ember halt meg.

New Zealand will lift Covid restrictions only when ‘well beyond’ peak, Jacinda Ardern says

(#58884) mpo válasza #86564352 (#58883) üzenetére


mpo
veterán

Jacinda Ardern nem a Boris Johnson, akiről mindig a "brit tudósok" jutnak eszembe.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58885) pjen válasza BlackV (#58881) üzenetére


pjen
félisten

És teljesen igaza van. Olyanokat írsz, mintha nem itt élnél.

(#58886) t72killer válasza Parci (#58874) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemrég estetek át + oltás is van, én mennék, mínusz a nem oltott legkisebb harcos: ő kapja csak az általatok megszűrt, csökkentett adagot. Ráadásul lehet friss immunrendszerre BA.2 firmware-frissítést kapni, antitest-készletet tovább turbózni. Ezzel az őszi, esélyesen b.2 utód aggodalmakra is részlegesen választ kap a család.

Meredek? Ja. De ha az ember most bújkál, akkor akarjanemakarja 0 extra védelem nélkül jön kb októberben a még vadabbul mutálódott cucc, pincében lapuló antitestszint mellett.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58887) syberia válasza emvy (#58882) üzenetére


syberia
veterán

[link] [link]

https://howbad.info/

(#58888) Parci válasza t72killer (#58886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elméletben ezt akár alá is írnám, az tart vissza inkább most konkrétan, hogy elég sokat voltunk összességében betegek az utóbbi időszakban, és jó lenne némi pihi.

nagy általánosságban viszont ez az "ásványkiállítás" egy folyamatosan fennálló problémakör. a gyerekeknek társaság és program kell. a felnőtteknek is, amúgy, de mondjuk én kellően embergyűlölő vagyok ahhoz, hogy elég legyen az erdő és a gombák :DDD. ezzel együtt, ha az a forgatókönyv valósul meg, hogy random dobsz egy kockával egy-egy covid fertőzésnél, és ha hatost dobsz, mész a lefolyóba, hát, az eléggé megnehezíti a dolgokat :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58889) Kékes525 válasza Parci (#58880) üzenetére


Kékes525
félisten

"de én kiszálltam ebből, írd oda nyugodtan, hogy a d-vitamin gyógyítja a covidot és cselekedj is aszerint"

Nem értem mért vagy ilyen ellenséges, mert sohasem írtam azt, hogy a kiegészítők, például a D vitamin gyógyítja a COVID-19-et. Még azt se, hogy nagyon hatékony ellene. Azt írtam, hogy kicsi hatása van és mivel a kockázat-haszon mérlege jó ezért érdemes adni. Ha már kapható lesznek rendes antivirális szerek akkor ezek jelentősége megszűnik. Addig azonban minden kicsi dolgot ki kell használni azoknak, akik az erősen kockázati csoportba tartoznak. ÉS nem rólad és az egészséges emberek esetén írtam, hanem a kockázati csoportot hangsúlyoztam. Példának a kövér és a túlsúlyos eseteket hoztam fel.

Azt írtam, azt hangsúlyoztam amit te is :"statisztikailag pedig azért csökkenti, mert a társadalom nem egységesen hiánytalan tápanyagilag, hanem átlagosan hiányos. és aki hiányos, annál segít, egy kórházban pedig vészhelyzetben ebből indulnak ki, mert nem csinálnak nagy bajt vele rövid távon, viszont segíthet."

Úgyhogy valamit nagyon félreétettél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58890) Parci válasza Kékes525 (#58889) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokszorosan túlbeszéltük. nem a covidot gyógyítja a d-vitamin és társai, hanem az általános egészségi állapotot biztosítják, ennek megfelelően nem is fertőzésre kell szedni, hanem egyébként kell jól tápláltnak :DDD lenni (és ezért nem hülyeség csináltatni időről-időre egy-egy labort)

gyorsan ettem is a Világ Legjobb Savanyúkápijából egy marékkal! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58891) t72killer válasza Parci (#58888) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, mindenképp érdemes 4-5hét szünetet tartani a legutóbbi betegség után. Az oltásokat se adják sűrűbben, ráadásul a betegség utáni igG szint maximuma se azonnal az első negatív teszt idején van :F .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58892) BlackV válasza pjen (#58885) üzenetére


BlackV
senior tag

Egyrészt a "hol élsz te ember" felütéssel jól szétérveltél,
másrészt meg amint felmerül annak a lehetősége, hogy esetleg az egyénnek is meg kell hoznia kényelmetlen döntéseket, óriási a felháborodás, nem is számítottam másra.
Ha a kesergés, hogy miért nem az állam tünteti el a járványt, téged előrébb visz, akkor keseregj tőlem napestig.

(#58893) pjen válasza BlackV (#58892) üzenetére


pjen
félisten

Én nem kesergek, de Te tényleg nem ezen a földön élsz. Egy csomó ember él minimál bérből, eseteg 4-6 órás,munkaviszonyokból és örül, hogy egyálltalán van munkája. Nem tudom hány éves vagy, de próba képpen irj egy önéletrajzot, legyél 58 éves, legyen egy érettségid lakj az aglomerációban, aztán küld el az állás hirdetőknek. Két nap alatt vissza találsz a való világba.

(#58894) BlackV válasza pjen (#58893) üzenetére


BlackV
senior tag

Életben ekkora munkaerőhiány még nem volt a Földön mint ezekben az években. Különösen a minimálbéres állásokban amiket említesz. Aki most nem talál másik munkahelyet, az nem is akar. Bocsi de te élsz a Marson nem én.

[ Szerkesztve ]

(#58895) pjen válasza BlackV (#58894) üzenetére


pjen
félisten

Csak próbálld ki amit írtam, aztán átgondolod. Kedves rokon hölgy 49 éves,érettségizett, élelmiszer vegyész. Az Aldi, lidl, Auchan még csak nem is válaszolt. Eladónak jelentkezett. Együtt melózok egy mérnökkel, gépkezelő, 55 éves. Egy darabig volt egy biológusunk is, 50 valahány éves, mondta legalább 100 hirdetésre válaszolt.

(#58896) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Hol vagyok? Ez melyik topik? ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58897) BlackV válasza koncsik (#58896) üzenetére


BlackV
senior tag

A 28. D vitamin tanulmány után hadd férjen már bele az egyéni védekezés lehetőségei rovatba köszi. :R

(#58898) Ringman válasza BlackV (#58894) üzenetére


Ringman
nagyúr

munkaerőhiány = szar munkakörülmények/alacsony fizetés/etc miatt nem akarnak valamiért adott cégnél dolgozni az emberek.

(#58899) koncsik válasza BlackV (#58897) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD Mondasz valamit :R (mondjuk az álláskeresési gondolatkört még mindig off-nak érzem :B )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58900) pjen válasza koncsik (#58899) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a védekezés szerves része, ha nincs melód nem is kell védekezni, simán éhen halsz. A való életből nem lehet a dolgokat kiragadni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.