Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) bigdady válasza IQfályter (#57247) üzenetére


bigdady
nagyúr

5-6 hétig tartott

(#57252) bigdady


bigdady
nagyúr

Jól látom Izraelben kb ugyanannyian vannak kórházban mint nálunk ahol agyon vannak oltva? :Y

[ Szerkesztve ]

(#57253) perempe válasza pjen (#57248) üzenetére


perempe
addikt

a gyakori buszozás?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#57254) Ringman válasza bigdady (#57252) üzenetére


Ringman
nagyúr

ott is viszonylag sok oltatlan van (pl. vallási okokból), de kevesebb, mint nálunk
[link]
The ministry said serious cases were much more common among the unvaccinated: Among unvaccinated patients aged 60 and up, there were 415.6 serious cases per 100,000 people compared with 35.9 for their vaccinated counterparts.

és alapból több +60-as oltott van

(#57255) pjen válasza perempe (#57253) üzenetére


pjen
félisten

A káromkodás. Főleg hangosan. Ha rajtam egész nap maszk van néha köhögök, sőt maszk és kovid nélkül is.

(#57256) Asbee válasza ubyegon2 (#57249) üzenetére


Asbee
veterán

Most mát legalább tudod ez egy covid pozitív teszt, ha már google vagy itteni keresés nem ment.

(#57257) perempe válasza pjen (#57255) üzenetére


perempe
addikt

Engem az zavar, hogy valószínűleg fertőzőkkel utazok; esetleg egyesek elgondolkodnak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#57258) Coyot válasza Parci (#57236) üzenetére


Coyot
őstag

A nyalókás tesztnél asszony épp mondta hogy bele van írva a leírásába, hogy bármilyen korona eredetű cuccra bejelezhet. :D

Má' nem

(#57259) Chesterfield válasza Coyot (#57258) üzenetére


Chesterfield
senior tag

(#57260) Coyot válasza Chesterfield (#57259) üzenetére


Coyot
őstag

A papíron olvasta ami a dobozában volt. De már kidobtam, ha valakinek van még nézze meg.

Má' nem

(#57261) pjen válasza perempe (#57257) üzenetére


pjen
félisten

Ha van rajta maszk akkor mért zavar. Az persze nem zavar, hogyha elmegy betegállományba 60% tp t kap esetleg a minimál bérből? Te sose érzed, hogy valami karja a tűrkod a maszk alatt, és ha leveszed már nem?

(#57262) ubyegon2 válasza Asbee (#57256) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, jogos és elnézést kérek, hogy nem a googleban kezdtem el keresni, mindig is szerettem minden topikban, ha valakit elküldenek a ragyába, hogy mi azannyáért nem a googléban keres rá a kérdésére a rüparaszt. :P

Aki eddig berakta ide a tesztképeket, miért tette, nekik sem volt guglijuk? No de most kaptam ugyanonnan másik tesztképet, ezt még én is értem:

No mit szólsz? Gugli sem kellett!

(#57263) t72killer válasza Vesa (#57176) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont a pusztító variánsra felkészüléshez jól jöhet egy "bio" komponens az oltási sorban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57264) Drizzt válasza bigdady (#57252) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Picit kevesebben. Egyébként ott az omikron hullámban vannak a hullám csúcsán a legtöbben kórházban az eddigiek közül. És a halálozási csúcs is úgy néz ki ebben a körben van. A deltát sikerült nagyon gyorsan letudniuk a korai harmadik oltással.

I am having fun staying poor.

(#57265) Parci válasza Coyot (#57258) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az a "bármilyen korona eredetű cucc"? az összes koronavírus?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57266) ans válasza Coyot (#57260) üzenetére


ans
aktív tag

[link]
Ha jól olvasom nincs keresztreaktivitás

[ Szerkesztve ]

(#57267) perempe válasza pjen (#57261) üzenetére


perempe
addikt

Erős kételyeim vannak, hogy megvéd engem és másokat. Engem mindig utazás után támadott. Hosszabb úton esetleg leveszem, mert egy koncertért közel 2x2 órát utazom + a BKV; akkor nincs még rajtam, ha a pékhez -rajta sincs- megyek, ami kb. egy perc. Idáig vonaton nem szóltak meg, pedig katonák is utaztak mögöttem több alkalommal.

Én csak az utazásról akartam beszélni, ill. arról, hogy betegen meg lehetne esetleg oldani tömegközlekedés nélkül. Én tünetek esetén nem megyek koncertre.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#57268) Parci válasza ans (#57266) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Keresztreakció:
A COVID -19 Ag gyors nyálteszt eszközt összesen 47 egyéb vírussal és baktériummal értékelték. Az eredmények azt mutatják, hogy a COVID-19 Ag gyors nyálteszt eszköz nem reagál keresztreaktivitással más vírusokkal vagy mikroorganizmusokkal."

sehol egy szó sincs benne arról, hogy bármi másra is reagálna, sőt, azt írják, hogy nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57269) bigdady válasza Ringman (#57254) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott mekkora az országos átoltottság? Az ilyen gyenge?

(#57270) Ringman válasza bigdady (#57269) üzenetére


Ringman
nagyúr

pár %-kal nagyobb mint nálunk: [link]

3. oltásban viszont jóval előrébb járnak

[ Szerkesztve ]

(#57271) bigdady válasza Ringman (#57270) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor a magyar adat nem is olyan sz@r ha ott tartunk mint Izrael

(#57272) pjen válasza bigdady (#57271) üzenetére


pjen
félisten

A halottakat nézd, az a lényeg.

(#57273) Ringman válasza bigdady (#57271) üzenetére


Ringman
nagyúr

ők sokkal többet tesztelnek, szóval az aktív fertőzöttek nagyobb részét találják meg + az eddigi hullámokban kevesebben haltak meg. (+sűrűbben lakott ország)

(#57274) Coyot válasza ans (#57266) üzenetére


Coyot
őstag

Én is néztem most valóban. Akkor nem értem, a papírt meg kidobtuk..

Má' nem

(#57275) PuMbA


PuMbA
titán

„Már nem hiszek a tesztekben, nem hiszek az olimpiában” – kiakadt a versenyről letiltott éremesélyes

"Pozitív és negatív tesztek, izolációt megerősítő tesztek, hirtelen pozitív tesztek olyan eredményekkel, amelyekkel kórházban kéne legyek lélegeztetőgépen. Később ismét jó eredmények és esély a szabadulásra. Aztán egy teljes bukás. Nincs lehetőség és a remény halott” – írta."

"Konrad Niedzwiedzki, a lengyelek csapatvezetője sem érti, hogyan lett a negatív mintából pozitív. Maliszewskának nem voltak tünetei, jól is érezte magát, ezért sem értette, miért változott meg az eredménye."

Jók ezek a tesztek ;] Ja, nem.....

[ Szerkesztve ]

(#57276) DrBubo77 válasza ubyegon2 (#57262) üzenetére


DrBubo77
addikt

Terhességi vagy egyéb teszttel még sosem találkoztál? :F
Mindig van egy C csík, ami jelzi, hogy működik-e a teszt, és van egy T csík, ami jelzi, hogy pozitív-e a tesz.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#57277) Parci válasza Coyot (#57274) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám letudta annyival, egyik teszt sem 100%-os, a pcr sem. régen tesztek sem voltak, mindig az összes körülményből állítottak fel diagnózist. valamire módszeresen bejelez a nyalókás izé nálunk (bár nem mindig és mindenkinél), lehet, hogy 150-es iq felett húz egy határvonalat. :DDD

tényleg nem érdekel már, ha úgy voltunk koronásak, hogy fel sem tűnt, azért, ha meg majd úgy leszünk, hogy egyértelmű lesz, akkor azért. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57278) Coyot válasza Parci (#57277) üzenetére


Coyot
őstag

Biztos csak a halál, ugye. De ha 150es IQ felett húz vonalat, és ha gyorsan csinálja mint nálam akkor az már 200+? :DDD

Én remélem nekem nem fals pozitívokat nyomott, bár akkor a boson teszt is szar, mert az is mutatott igaz az nagyon haloványan és marha későn. De amúgy igen, ovira fel! Jöhet aminek jönnie kell - pont mint eddig.

Má' nem

(#57279) Parci válasza Coyot (#57278) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám amúgy pont azért mondta, hogy ne foglalkozzak ezzel, mert mindenki elkapja az omikront, valószínűleg már el is kaptuk. valószínűleg te/ti is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57280) Kékes525


Kékes525
félisten

Kurvára örülök, pitvarfibrilláciom van. 5 éve nem volt. Nem erős, de ez is veszélyes az infarktus veszély miatt. Mentőt kellene hívni, de nem fogok. Érzésre csak kellemetlen. A régebbiek sokkal erősebbek voltak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57281) Sped válasza #86564352 (#57218) üzenetére


Sped
aktív tag

Ahány élethelyzet, annyi variáció... én ha látni akarom a szüleim, fel kell ülnöm egy vonatra és 3 órát kell utaznom. Édesmindegy, hogy tesztelek-e vagy sem, a hazaút alatt bármit összeszedhetek. Két hete voltam otthon, volt kis torokkaparás, telefonban megemlítettem, anyum válasza erre az volt, apád is náthás, gyere nyugodtan. Mindenkiben van három oltás, ettől még lehetünk betegek. Ezzel mindenki tisztában van, és a kockázatokkal is, de összességében elhanyagolhatónak értékeltük, így döntöttünk. Nem történt semmi, mindenki meggyógyult azóta, semmi komoly nem volt. Ezt csak azért meséltem el, mert nyilvánvalóan teljesen másképp állunk hozzá az életnek ehhez az aspektusához, te olyan dolgokon problémázol ami nálunk fel sem merül problémaként. És igen, az én szemszögemből te gondolkozol full végletekben, mert egy szimpla találkozó előtt is tesztelsz, ami számomra elképzelhetetlen (és a fenti eset miatt értelmetlen is).

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#57282) perempe válasza PuMbA (#57275) üzenetére


perempe
addikt

A lesiklás és a síugrás talán érdekel vkit, a többi nem annyira...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#57283) Sped válasza perempe (#57257) üzenetére


Sped
aktív tag

Miért nem FFP2-ben vagy 3-ba vagy? Akkor tökmindegy mit prüszkölnek körülötted, azt mondják ezek megvédenek. A hangos káromkodással inkább picit zizis embernek tűnsz, akit érdemes elkerülni. Mondjuk ez is lehet védekezési taktika. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#57284) perempe válasza Sped (#57283) üzenetére


perempe
addikt

Tudtam, hogy megkapom a magamét.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#57285) Dare2Live válasza Sped (#57283) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Akkor tökmindegy mit prüszkölnek körülötted, azt mondják ezek megvédenek."

Ilyen hülyeségeket ne írjunk már le.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57286) pjen válasza Dare2Live (#57285) üzenetére


pjen
félisten

Viszont a gázállarc megvéd, csak ronda.

(#57287) Parci válasza Sped (#57281) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyit tegyünk hozzá, hogy ha telibe rókázik rád egy koronavírusos a vonaton, majd a szüleidnél töltesz két napot és hazajössz, szinte biztos, hogy nem tudod (még) megfertőzni őket. bármit is szedsz össze a vonaton odafelé, valószínűleg hazahozod magadnak (hacsak nem vagy ott legalább 4 napot).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57288) ubyegon2 válasza DrBubo77 (#57276) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Terhességi vagy egyéb teszttel még sosem találkoztál?

Nem, de ha találkoztam volna, szerinted rákérdezek itt, hogy miként értelmezzem ezt a két betűvel ellátott csíkot? Ennél azért jóval szofisztikáltabban is le lehet hülyézni valakit, még gyúrhatnál rá. ;)

(#57289) pjen válasza Parci (#57287) üzenetére


pjen
félisten

Akkor tényleg esetleges a teszt. Csütörtökön lehánynak koviddal, pénteken tesztelsz, negatív. Aztán vasárnap búcsúzóul megfertőzöl mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#57290) Dare2Live válasza Sped (#57281) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"mert egy szimpla találkozó előtt is tesztelsz, ami számomra elképzelhetetlen"

Ezt írta:
"Én is teszem a dolgom, megyek oda ahova kell és kedvem tartja. 3x oltás, FFP2 maszk, kézfertőtlenítő. Járok étterembe, fodrásznál ha kell levettem a maszkot könnyebben tudjon dolgozni, találkozok emberekkel, kirándulás stb."
Tehát szimpla találkozók elött NEM tesztel.

Mikor tesztel:
"idős rokon példa helyettesíthető barátoknál babanéző programmal, vagy eü-i okból oltást nem kapható személy látogatása stb."
Bár lehet neked ezek is szimpla találkozók.

btw rémítő konnitív diszonanciás leolvadásokat látok. Egy plda: Totálisan bezárkózott idős szülőkhöz elment gyerek+feleség ebédelni. Mindkét szülő elkapta az egyik meg is halt benne. Az első oltást 1nappal a tali elött kapták meg még 3hét lett volna a másikig. Ebből lett a "kognitív diszonanciás leolvadás" ahol az oltásba halt meg, az EÜ gyilkos, a soros és mindenki a hibás csak ő nem. Lelkileg képtelen megemészteni, hogy ő(k) "ölte" meg a saját anyját és így "védi" ki.

De én egy babanézőt se kockáztatok most tesz nélkül. Sött durvábbat mondok még tesztel sem! És teljesen elismerem MOon jellemzően én vagyok a helikopter. Mindezt úgy, hogy lelkileg nem az a tipus vagyok aki megroppanna attól mert intenzívre került miatta a haverjának a gyereke. Bár ugye aki teszt nélkül tolja az ilyet azt meg ugye lehet mégannyira se érdekli. ld fenti példám oh wait.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57291) Parci válasza pjen (#57289) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem nem kellett két év ahhoz, hogy erre rájöjj. :U a vírusoknak idő kell, amíg felszaporodnak, a teszt pedig nem lát a jövőbe. oda van írva minden teszthez, hogy kb. hanyadik naptól mutatja ki jó eséllyel a fertőzést. covid esetében a kontakt utáni 5. napon már remekül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57292) Dare2Live válasza pjen (#57166) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem annyi van. Annyit szűrünk ki. Mi is eléggé elengedtük omikront. Ez szvsz nem feltétlenül baj amíg EÜ bírja, omikront csak kínai féle szigorral lehet kb megfogni ami EUban ekkora halálozás mellett kb elképzelhetetlen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57293) DrBubo77 válasza ubyegon2 (#57288) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem akartalak lehülyézni, csak meglepett a kérdés. Nekünk már a 13 éves gyerek vágja a két csíkot a teszten. Pedig neki orrbadugós tesztet nyomott a gyerekorvos tavaly.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#57294) #86564352 válasza Sped (#57281) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem olvasol figyelmesen, helyette kitalálsz dolgokat. Sehol nem írtam, hogy "szimpla találkozó" előtt tesztelnék. Még nem volt oltás időszakról, 90 éves rokon és újszülött csecsemő, nem oltható személy alkalmi példákról írtam, ami kicsit más kockázat. Parci pedig a kontaktként karanténba tett gyerekéről. Ilyesmi esetekben nem árt egy teszt tudni mi van, ha ez neked problémázás, nyakra-főre tesztelés, pénz elbaszás... De nem muszáj megérteni. :U

Szóval még egyszer: én is tömegközlekedek (is), havonta maszk nélkül fodrászkodom, havi párszor étteremben eszem, majdnem minden vasárnap szüleimnél ebédelek (pár nap alatt ők is letudták a covidot otthon még első wuhani körben, aztán 3 oltás), szóval nincs probléma. Felesleges azt képzelned félünk és hetente rohanunk tesztelni minden köhintés után, mert nem így van. :N

#57283
Nem teljesen tök mindegy, mivel szem kötőhártyán is bejuthat a vírus. Szerencsére nem valószínű ez a terjedési mód, de nem véletlen, hogy a frontvonalban dolgozó ápolók és orvosok védőszemüveget is használnak.
Én sem örültem, hogy ülök a buszon FFP2-ben és akkor a banyák krákognak és kajálnak, mert két órát nem bírnak ki zabálás nélkül.

(#57295) kolopele válasza Kékes525 (#57280) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szapora és szabálytalan a szívverésed? Mennyi percenként?

(#57296) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Aki átesett az omikronon (gondolom azt kaptam el), annak meddig tartott? 2 hete kerültem bele pozitív teszttel, rá egy héttel lett is negatív tesztem. Jól voltam, eljártam edzeni is, de most kb. rosszabbul vagyok, mint a pozitív teszt idején. Tegnap este lázam is volt, meg a köhögés is gyakrabban rámjön, plusz folyamatos orrfolyás. Újra lehet fertőződni ilyen hamar? Vagy még mindig tart, csak már nem vagyok fertőzőképes? Vagy valami mást szoptam be? :D Kíváncsi vagyok mik a tapasztalatok. Köszi!

(#57297) kolopele válasza r3dsnake (#57296) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nejem lassan 5. hete van benne (persze lehet ez már influenza is a negatív teszt miatt), én jó két hete lassan, bár a tesztem már negatív. Ez egy mocsok variáns, a legaljasabb mind közül, mert amolyan lopakodó. Nem érzed jól magad hirtelen, pár nap és jobban vagy sokkal, majd újra kezdi, ráadásul más tünetekkel. Mondjuk edzened nem igazán kellett volna még. Oltások megvannak? Azt hogy meddig fertőzhetsz, nem lehet tudni, általában 10 nap a pozitív teszt után.

[ Szerkesztve ]

(#57298) r3dsnake válasza kolopele (#57297) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2 pfizerem van. A pozitív teszt után megvolt a 10 nap, és negatív lett. Ez történt kedden. aztán dolgoztam, edzettem, tegnap óta meg offon vagyok.

(#57299) kolopele válasza r3dsnake (#57298) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mikor kaptad a második oltást? Ha már több mint 5-6 hónapja, nehezebben védekezik az omicron ellen a szervezet, de még hárommal sem úgy mint eddig, jól tudom, nekünk három van beadva, Moderna, Pfizer. Nézz egy nyáltesztet, ha pozitív, akkor sajnos újra elkaptad, előfordul az újrafertőződés, sorra esnek vissza nagyon sokan. Pihenj inkább edzés helyett egy darabig inkább.

(#57300) bigdady válasza r3dsnake (#57296) üzenetére


bigdady
nagyúr

3 hétig kerülni kell a sportot mert szivizom gyulladást okozhat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.