Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) IQfályter


IQfályter
tag

Beleállt a földbe a magyar koronavírus-járvány - Közel két éve nem volt ilyen [link]

(#58752) Parci válasza IQfályter (#58751) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyorsan jött, gyorsan megy

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58753) Chesterfield válasza IQfályter (#58751) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Na akkor már mehetek kocsmázni?

(#58754) pjen válasza Parci (#58750) üzenetére


pjen
félisten

Mitől félnék, nem félek.

(#58755) BlackV válasza Parci (#58752) üzenetére


BlackV
senior tag

Na akkor jol matekoltam hogy nem kéne 4. Shot. Sok lenne mar a jobol. Remelem kihuzom mar addig míg vegleg elhal a jarvany. (A szezonra..)

[ Szerkesztve ]

(#58756) Kékes525


Kékes525
félisten

Ha még nem volt: [Ferenci Tamás: Koronavírus elleni védőoltások hatásosságának mérési módszerei]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58757) Parci válasza pjen (#58754) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor irány a vérvétel! ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58758) pjen válasza Parci (#58757) üzenetére


pjen
félisten

65 éves koromig voltam sokszor, de az enyém már nem kell. :)

(#58759) IQfályter válasza Chesterfield (#58753) üzenetére


IQfályter
tag

Lehetőleg csak egy ember legyen az asztalnál rajtad kívül mert az R értéke 0,5-06 :D

(#58760) Ringman válasza Z.É.T. (#58748) üzenetére


Ringman
nagyúr

this is mild!

(#58761) pjen


pjen
félisten

Kezdem megérteni mért kell ez az állandó tablettás vitamin kiegészítés. Hirstarton van egy cikk, a lakosság igen nagy része nem eszik se zöldséget se gyümölcsöt. Lacának igaza lehet a káposztával. Sajnos az is lehet, hogy nem tudják megfizefni.

[ Szerkesztve ]

(#58762) lacafaca válasza pjen (#58761) üzenetére


lacafaca
őstag

hát...ahogy elnézem neten az árakat (5k a valódi fermentátumok kilósára :Y ), nem csodálom, mi félárban nem győzzük az igényeket :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58763) tisn válasza PuMbA (#58744) üzenetére


tisn
addikt

Nekem az egyik szívbillentyűm kicsit gyenge, ami teljesen normális, az emberek nagyon nagy részének van ilyen "gondja", de ha sose megyek el szívultrahangra, sose tudom meg, hogy például mennyire gyenge, ami a lényeg :)

ilyen normal kivizsgalasokra, vervetel, uh, (mri/ct) elmegyek szivesen, de a prosztata/vastagbeltukrozes/gyomortukrozes gondolatra is kiszaladnek a vilagbol :O

(#58764) tisn válasza pjen (#58745) üzenetére


tisn
addikt

szivesen elmegyek helyetted nyugdijba, te meg dolgozz csak papus :)

(#58765) t72killer válasza lacafaca (#58762) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

itt is bizniszt kéne erre indítanom, a boltokban egyszerűen NINCS, max 80km-re román boltban jó drágáért. Csak itt életveszélyes ételbizniszt vinni, mert pikpakk megtalál valami pereskedésből élő mindmeghaló és rám fogja, hogy miattam volt kokótúladagolása.

#58764: << :DDD ;] :D

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58766) Parci válasza tisn (#58763) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vastagbél pedig sajnos kell :(, de majd altatásban, ha odáig jutok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58767) Drizzt válasza Parci (#58766) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Altatasban semmi kellemetlenseg nincs a vizsgalattal. Oke, leszamitva az elokeszulest ra a beltisztitokkal. Amugy maszk az arcra, szamolsz parat, aztan azon kapod magad, hogy a doki magyarazza, hogy mit latott, de meg tok almos vagy, ugyhogy semmit nem ertesz abbol amit mond. Persze mas hiaba mondja, amikor eloszor keszul fel ra az ember, akkor aggodik es fel a dologtol. Maga a vizsgalat nem olyan felelmetes, mint amiket talalhatnak rajta.

I am having fun staying poor.

(#58768) IQfályter válasza pjen (#58761) üzenetére


IQfályter
tag

Pedig a magyarok előszeretettel fogyasztanak csümölcsöt :D igaz folyékony formában.

Más
50 éves kor felett mindenkinek küldenek elvileg vastagbél szűrésre levelet a cuccot meg a körzeti dokinál kell átvenni. Két székletminta.
.

[ Szerkesztve ]

(#58769) emvy válasza tisn (#58763) üzenetére


emvy
nagyúr

Prosztatavizsgalat kb. abszolut nem kellemetlen egyebkent.

while (!sleep) sheep++;

(#58770) kolopele válasza tisn (#58763) üzenetére


kolopele
nagyúr

A prosztatavizsgálat semmiség (max. ha be van gyulladva az vagy az aranyered), a vastagbéltükrözést, gyomortükrözést meg lehet altatásban is kérni, én is úgy csináltattam, bármelyik magánklinikán megcsinálják. Az volt csak rossz, hogy kihajtják az embert előtte, hogy tiszta legyen a vastagbél, na az sem túl jó annak aki aranyeres. A többit meg már nem érzed.

(#58771) S e t h válasza lacafaca (#58762) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azért nem győzítek, mert egész nap netezel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#58772) IQfályter válasza kolopele (#58770) üzenetére


IQfályter
tag

Csak a sorrend nagyon fontos :D

(#58773) Csatravi válasza kolopele (#58770) üzenetére


Csatravi
senior tag

Csak az altatás az altatás legyen és ne altatásnak nevezett bódítás mert rohadtul nem ugyanaz, a betegnek sem meg az eü dolgozóknak sem.

(#58774) Csatravi válasza IQfályter (#58768) üzenetére


Csatravi
senior tag

"50 éves kor felett mindenkinek küldenek elvileg vastagbél szűrésre levelet a cuccot "

Sajna csak elvileg!

(#58775) pjen válasza tisn (#58764) üzenetére


pjen
félisten

Á,nehogy azt hidd, ha nincs semmi bajod megesz otthon az unalom.

(#58776) pjen válasza Rive (#58749) üzenetére


pjen
félisten

Persze, de gondolom voltak tünetek. Csak úgy nem csinálnak szív ultrahangot.

(#58777) Rive válasza pjen (#58776) üzenetére


Rive
veterán

Példának okáért én pont benne vagyok a korban és van egy-két rizikófaktor, úgyhogy pont 'csak úgy' csináltatni fogok egy szívultrahangot, tünetek nélkül.

Amikor már (komoly, észbekapós) tünet van, akkor meredeken tudnak csökkenni a túlélési esélyek, évek.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#58778) Hieronymus válasza mpo (#58735) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Linkelt doksit a D vitamin hiány megszüntetésére való összefogás hozta össze.

A csontritkulás és az időskori cukorbetegség kialakulásában fontos szerepe van a tartós D vitamin hiánynak. Nyilván más betegségek esetében van szerepe.
Németországban minden második - harmadik ember D vitamin hiányos. Erre tesz rá egy lapáttal, hogy idősebb korban a napfényből nyerhető D vitamin mennyisége folyamatosan csökken. Úgy a harmadik táblázat környékén össze is ér napi adag és a maximálisan beadható adag nagysága.
Télen a napfény hiánya okán mindenki D3 hiányos, ha nem pótolja valamilyen módon. (Az étkezéssel sajnos nem lehet pótolni felnőttek esetében. Illetve speciális D vitamin terápiát kellene felállítani az étkezésre.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#58779) lacafaca válasza S e t h (#58771) üzenetére


lacafaca
őstag

jaja...csak 3 hét alatt kaptam szét a 26 éves üvegházat, rittyentettem egy újat a helyére, elvetettem a tavaszit, elültettem a kövi adag salit + most még hátravan az egyik fólia, az is darabokban és 1 hónap múlva poharazni kell bele...neten lógok egész nap ja...műhelyben ha néha ránézek, ennyi ;)
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58780) Parci válasza lacafaca (#58779) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, szóval itt henyélsz! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58781) Kékes525 válasza Kékes525 (#58723) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy fontos érvet kihagytam. Ha abból indulunk ki, hogy például a C vitaminnak és a D vitaminnak semmilyen (0) hatása van a COVID-19-re, abban az esetben is célszerű őket szedni COVID-19 alatt a felső légúti megbetegedések, felülfertőzések enyhítése érdekében, mert azokra konszenzus van a hatásosságukat illetően. [Effect of micronutrient supplements on influenza and other respiratory tract infections among adults: a systematic review and meta-analysis] Ez egy meta-analysis, azaz a legmagasabb szintű tudományos bizonyíték. [Levels of Evidence]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58782) mpo válasza Z.É.T. (#58748) üzenetére


mpo
veterán

Az ilyen tünetek gyakorisága miatt a szakértők a coviddal közvetlenül és közvetve összefüggő szív- és érrendszeri megbetegedések "szökőárját" vetítik előre.")
A kardiológiai szakrendelésre nem tudnak időpontot adni, mert április végéig már betelt
(2,5 hónap), májust még nem nyitották meg.
Ez fog rosszabbodni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58783) Parci válasza Kékes525 (#58781) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van hatása a covidra. meg minden másra, ahogy írod. ahogy annak is van hatása, hogy eszel-e és iszol-e. ha nem eszel vagy folyadékhiányos vagy, rosszabbul leszel.

akkor tehát amint elkaptam a covidot:
- zabálok
- folyékonyra iszom magam
- tolom a vitamint

vagy egyszerűen csak covidtól függetlenül csinálom ezeket :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58784) pjen válasza Rive (#58777) üzenetére


pjen
félisten

És ha nálad is kiderül, hogy az egyik bill gyengébb, akkor elkezdesz aggódni pedig semmi bajod?

(#58785) Kékes525 válasza Parci (#58783) üzenetére


Kékes525
félisten

Na, több komolyságot! :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58786) mpo válasza Parci (#58783) üzenetére


mpo
veterán

Féljen a vitaminhiánytól a vegetáriánus és az aki csak csirkemellet hajlandó enni. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#58787) emvy válasza Parci (#58783) üzenetére


emvy
nagyúr

plusz ugye ivermectin

while (!sleep) sheep++;

(#58788) pjen válasza emvy (#58787) üzenetére


pjen
félisten

Lazában azt írják az angol királynő is azt kap.

(#58789) perempe válasza t72killer (#58663) üzenetére


perempe
addikt

Jelen.

A másik topicba linkeltem. (Érdemes a kommenteket elolvasni.) Oké, lusta vagyok, de ha hazajöttem Pestről, akkor minimum meleg vízzel kimosom az orrom a zuhany alatt. Orrirritáció esetén bekeményítek, sós vízre vetemedek.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#58790) Parci válasza pjen (#58788) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58791) BlackV válasza Kékes525 (#58781) üzenetére


BlackV
senior tag

Lancet metat en is hoztam mar echinacae vs felső leguti temaban eleg egyertelmu eredmenyekkel. Miutan korbe lettem rohogve jott a topiktarsaktol a cafolhatatlan bizonyitek, hogy amikor szedték, ugyanugy náthásak lettek.. :DDD

(#58792) lacafaca válasza Parci (#58780) üzenetére


lacafaca
őstag

a napot az "irodában-hálómba" szoktam lopni😁

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#58793) kolopele válasza Csatravi (#58773) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, engem is altattak rendesen, csak rövidebb ideig tart lényegesen mint egy műtétnél. A szervezetet nem mondhatni hogy megterhelné. A bódítás az inkább az sztk - ra menők altatása.

(#58794) Parci válasza BlackV (#58791) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, hajrá, pörgetni kell az echinacea piacot is! ;]

(megnézném azért, ha a kontrollcsoportot ugyanazzal a lötyivel nyomatnák, csak a gyógynövény komponens nélkül, de a 70%-os alkohollal...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58795) fatal` válasza pjen (#58788) üzenetére


fatal`
titán

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#58796) BlackV válasza Parci (#58794) üzenetére


BlackV
senior tag

hát, hajrá, pörgetni kell az echinacea piacot is! ;]

Biztos nagy ipari összeesküvés épült egy réti növényre. :DDD

(megnézném azért, ha a kontrollcsoportot ugyanazzal a lötyivel nyomatnák, csak a gyógynövény komponens nélkül, de a 70%-os alkohollal...)

Remélem majd valaki szól a Lancetnek, hogy tanuljanak már meg metaanalízist készíteni. :DDD

(#58797) Parci válasza BlackV (#58796) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a helyzet, hogy irgalmatlan forgalma van ezeknek a cuccoknak.. :K

te is tudod, hogy az "én nem ülök fel a gyógyszerlobbinak, egészségesen fogok élni" userek bármennyi pénzt ellocsolnak omega3 tőkehalmájolajra, meg spéci szupermagnéziumra, és igen, akár echinaceára stb.

a dr. theiss echinacea cseppeket kb. mindenki ismeri, millió ismerősöm próbálta is, egy esküszik rá, a többiek nem. így megy ez

(amúgy én abszolút tudomásul veszem, hogy ez a szer bizonyítottan működik. nálam nem változtatott semmin, ezért én feladtam)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58799) pjen válasza Parci (#58798) üzenetére


pjen
félisten

A theiss csöppekből a 70% os alkohol némi S vitaminnal viszont használhat orálisan.

(#58800) Parci válasza pjen (#58799) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább nem mondok már semmit. én nem hiszek az echinacea erejében, ahhoz pozitív tapasztalatokat kellett volna szereznem vele. a virostop is remekül "fertőtlenítette" a torkom, de ott sem tapasztaltam semmit. a jó öreg mebucain még mindig egy fokkal jobb, de a legtutibb gyógyszer az, ha nincsenek kisgyerekeid :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.