Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) mpo válasza proradeon (#57548) üzenetére


mpo
veterán

Ez segít?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#57552) proradeon válasza mpo (#57551) üzenetére


proradeon
őstag

Végül pozitívként értelmeztem. :) De talán ez már a fény az alagút végén, mert tünetem már nincs.

Egyelőre marad a karantén, holnap pedig újabb teszt. :)

Köszönöm a véleményeket!

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#57553) Rive válasza proradeon (#57548) üzenetére


Rive
veterán

Ez még szerintem is pozitív, de egy-két nap és már valszeg negatív lesz.

Ez már az a határ, hogy nagyon számít a mintavétel módja is.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57554) Krinyo válasza Drizzt (#57547) üzenetére


Krinyo
senior tag

Én a kórházban és a lélegeztetőn lévőket nézem, a tesztelések száma és a pozitív esetek száma sosem volt mérvadó, az csak egy vicc.

(#57555) Parci válasza Ringman (#57550) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak a biztonság javára, az a mondás, hogy bármilyen halvány csík csík. tehát ez a teszt enyhe pozitívat mutat. hogy koronás-e a user épp/még, azt meg csak a jóisten tudja :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57556) Mr K válasza Sir Pocok (#57543) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 13932, változás(1): -5758 (-29.2%) | elmúlt 7 napban összesen: 89030 (átlag: 12718.6), változás(2): -22211 (-20.0%) | incidencia: 2050.0
Új halálos áldozatok száma: 101, változás(1): +24 (+31.2%) | elmúlt 7 napban összesen: 622 (átlag: 88.9), változás(2): +161 (+34.9%) | incidencia: 11.1
Új mintavételek száma: 21526, változás(1): -5009 (-18.9%) | elmúlt 7 napban összesen: 238299 (átlag: 34042.7), változás(2): -38618 (-13.9%)
---
Kórházban: 5108, változás(1): +767 (+17.7%) | elmúlt 7 nap átlaga: 4846.6, változás(3): +1008.2 (+26.3%)
Lélegeztetőgépen: 193, változás(1): +30 (+18.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 173.6, változás(3): +16.8 (+10.7%)
Tesztpozitivitás: 64.72%, változás(1): -9.48% (-12.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 45.05%, változás(3): -2.04% (-4.3%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#57557) [CS]Blade2 válasza Ringman (#57544) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Oké, de mi egy válogatott csoport voltunk (majd mindenki tünetes) és itt Magyarországon, és abból nagyon kevés a gyorstesztre a 20% körüli pozitivitás.

Hogy adjuk ki egyébként mi az adatokat? Az összes pozitív gyorstesztes az fixen 1-ből 1, aki meg negatív, annál a gyorstest kuka, azt nem számoljuk, és a PCR-nél jelentkezik csak olyan, ami nem talált. ?

Ha gyorstesztnél még 20% a találat, a 80% negatív minta megy PCR-re, és ebből lesz a végén 65% közeli találat, akkor azért emberesen jó sz*rok ezek a gyorstesztek.

Azt kellett volna tapasztalnom, hogy aki a végén nézi az eredményt, az egyfolytában "sajnálom, pozitív, beszéljen a háziorvosával, a következőt, sajnálom pozitív, a következőt, hát ez is pozitív, aztán hopp, itt egy negatív, fáradjon át a másik szobába újabb mintavételezésre.

(#57558) Ringman válasza [CS]Blade2 (#57557) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha gyorstesztnél még 20% a találat, a 80% negatív minta megy PCR-re, és ebből lesz a végén 65% közeli találat, akkor azért emberesen jó sz*rok ezek a gyorstesztek.

nem szarok, csak másra valók, ill. kezdeti szakaszban (amikor kicsi a vírusmennyiség) nem detektálnak. az lenne a lényege, hogy sokszor legyenek tesztelve az emberek, nem egyszer, aztán ha negatív, minden fasza. Ebbe nem ástam bele magam, de ehhez más stratégia kell, mint a pcr-hoz.

Hogy adjuk ki egyébként mi az adatokat? Az összes pozitív gyorstesztes az fixen 1-ből 1, aki meg negatív, annál a gyorstest kuka, azt nem számoljuk, és a PCR-nél jelentkezik csak olyan, ami nem talált. ?

hát erre rá kellene keresnem (már eleve ez baj, hogy ez nincs közérthetően megfogalmazva a hivatalos "tájékoztató oldalnak" csúfolt weblapon).
a negatív gyorsteszteket szerintem egyáltalán nincs értelme számolni.

Azt kellett volna tapasztalnom, hogy aki a végén nézi az eredményt, az egyfolytában "sajnálom, pozitív, beszéljen a háziorvosával, a következőt, sajnálom pozitív, a következőt, hát ez is pozitív, aztán hopp, itt egy negatív, fáradjon át a másik szobába újabb mintavételezésre.

azt sem lehet tudni, hogy milyen teszteket használunk, áprilisban is mondta a háziorvos, hogy jaaa, ezzel a gyorsteszttel még senki sem tesztelt pozitívra.

(#57559) Coyot válasza Parci (#57555) üzenetére


Coyot
őstag

Azt nem látta még, hogy webbetegen is a legajánlottabb teszt az orawell nyalókás :) Valószínű eléggé érzékeny a cucc.

Má' nem

(#57560) Rive válasza Parci (#57101) üzenetére


Rive
veterán

Amúgy azon morfondírozok, hogy ez a mostani kaparósabbnak érződő 'mindennátha' szezon vajon összefüggésbe hozható-e a tavaly elmaradt 'frissítő' immunizálással (ugye a tavalyi szezon maszkhordás és suliszünet okán eléggé elmaradt).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57561) [CS]Blade2 válasza Ringman (#57558) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Lehet tudni, rajta volt a tasakon is, meg az eeszt is írja:
VivaChek Biotech gyártótól volt a Vivadiag.

Szerintem két verzió lehetséges:
A. Kiadjuk, hogy x-en lettek pozitívok, és, hogy hány PCR tesztet végeztünk.
vagy B. a PCR mennyiséghez még hozzáadjuk a pozitív gyorsteszteket, és ez lenne a valószínűbb.

Lehetne még olyan, hogy a negatív gyors és PCR az már 2 a napi elvégzett tesztek számában, de ez úgy nálunk már eleve nem játszik, maximum más országokban, de aki így csinálja, az sem túl jó. Szó szerint ez a legjobb, de akkor a találati arányt ebből nem szabad számolni.

[ Szerkesztve ]

(#57562) Parci válasza Rive (#57553) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekünk - hogy miért, az kérdéses, de - ilyesmi halvány volt 3 héten át. és lehet, hogy még mindig az lenne, ha megnéznénk, de az utolsó nyalókát eltettem egy prémium vitrinbe.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57563) Chesterfield válasza Coyot (#57559) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"Az Orawell antigén nyalókás gyorsteszt az összes koronavírus variánst kimutatja"

Elég lenne, ha csak a SARS-CoV-2 -t mutatná. :DDD

(#57564) Parci válasza Coyot (#57559) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Szerző: Szponzorált tartalom" ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57565) Parci válasza Rive (#57560) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármi is az oka, jelenleg minden szar terjed és sokan betegek. szerintem abszolút nem ritka, hogy összecsúsznak a fertőzések, ami eleve szépen kifárasztja az immunrendszert.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57566) Coyot válasza Chesterfield (#57563) üzenetére


Coyot
őstag

Haha, lehet drágám innen szedte az infót amire a multkoriban nem tudtam a forrást.
De való igaz, ha ez így van, akkor tökre örülök hogy emiatt maradtam otthon.

Más:
Azt hadd kérdezzem már meg mennyire átlagos hogy felhívnak a népegészségügyről az elvi karantén utolsó napján. Majd mikor közlöm hogy nem abban a járásban voltam amúgy akkor rá 2 napra azért a jó helyről is felhívnak, hogy karanténkötelezett vagyok a 10. napon is. Komolyan mondom ennél szarabbul akarva se lehet az egészet csinálni...

Parci:
Jaja láttam én is. Szuperjó :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#57567) t72killer válasza proradeon (#57548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még van belőlük egy utsó szakasz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57568) Parci válasza Coyot (#57566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amúgy tényleg szuper érzékeny cucc. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57569) koncsik válasza Parci (#57568) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

All-in-one... kimutatja az influenzát is... :DD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57570) [CS]Blade2 válasza Parci (#57565) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Furcsa, hogy akiknek tüneteik vannak, és pozitívra teszteltek, azoknak furcsa tüneteik vannak, ami eddig nem volt jellemző 2019-ig, míg akiknek negatív teszttel vannak tüneteik, nagy részt azoknak is furcsa tüneteik vannak, nem az eddig 2019-ig megszokott.
Lehet, hogy az a "minden sz*r" is valami új verziós anyag túlnyomó részt. Elvileg a PCR-en nem szabadna gondolom átmennie semmilyen corona alapú nyavajának, ill. már megtalálták volna, ha lenne valami egyéb, eddig még nem elnevezett vagy számozott.

(#57571) mpo


mpo
veterán

Február 15. helyett csak május 1-től alakul át oltási igazolvánnyá a védettségi igazolvány
[link]
Gránitszilárdságú intézkedések hetente a Covid károsultaktól. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#57572) Krinyo válasza Parci (#57568) üzenetére


Krinyo
senior tag

Kijött a közlönyben, úgyhogy mától a recept nélküli gyógyszereket forgalmazó helyeken is lehet már vásárolni gyorstesztet, nem csak a patikában. Remélem ez tényleg még lejjebb nyomja a (nagyker)árakat...

(#57573) Coyot válasza Krinyo (#57572) üzenetére


Coyot
őstag

Ingyé' vagy 300huf-ért kéne osztogatni minden sarkon őket 1 éve...

Má' nem

(#57574) Rive válasza Krinyo (#57572) üzenetére


Rive
veterán

Hát, igazából ugye pont most 1-2 hónapig mindegy. Ami kellene, hogy egységesen mindenhonnan visszavonják az omikron-lopakodó ellen nem elég jó teszteket, és innentől csak olyat engednének árulni (webshopban is) ami megfelelő érzékenységű.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57575) t72killer válasza koncsik (#57569) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy rémlett, mintha egy csíkkal dolgozó is lett volna.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57576) koncsik válasza t72killer (#57575) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57577) Rive válasza t72killer (#57575) üzenetére


Rive
veterán

Azé' az sz@r, ha egyszerre van valakinek flu A + B a covid mellé ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57578) koncsik válasza Rive (#57577) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Gondolom leolvasási idő után jelent meg mindenis :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57579) [CS]Blade2 válasza Rive (#57577) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Gondolom a leírásában is benne van, hogy ha mind az 5 csíkot látod, akkor már papot hívj, ne mentőt.

(#57580) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Mennénk Pandorfiába (Ausztria)
Ffi 53, 3x Pfizer, - EU oltási igazolás rendben, keine problem
Nő 45, 2x Sputnik, 3. Pfizer - mi a helyzet ezzel? Elméletileg kevés, de gyakorlatban?
Fiú, 15 / fiú 12 / lány 10 - mind 2x Pfizer - hogyan tudok EU oltási igazolást szerezni nekik? A 2 fiúnak van saját mobilja.
Köszi előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57581) Rive válasza koncsik (#57580) üzenetére


Rive
veterán

Elméletileg kevés, de gyakorlatban?

Fordítva. Elméletileg már el kellene (? csak magyarokat láttam eddig erről nyilatkozni...) fogadniuk, de tegnap még nem volt fent sehol osztrák oldalon.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57582) Parci válasza koncsik (#57580) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

12 év alatt nem kell semmi

a többieknek grüner pass app a telefonjára. eeszt regisztráció minden érintettnek kell, így a 15 évesnek meg kell csinálni.

mindenkinél a grüner pass appal beolvastatni a qr kódját az utolsó shotnak (15 évesnél ez a 2., felnőtteknél a 3. shot).

nem lesz gond a 2 sputnikra pfizeressel sem, zöldet fog mutatni a beolvasott (3.) pfizerre.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57583) koncsik válasza Parci (#57582) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A 12 éves elmúlt 12, kapott egy figyelmeztetést:
Verkürzung der Gültigkeit des Impfzertifikats hr gespeichertes Impfzertifikat ist nicht mehr
gültig. Schützen Sie sich auch weiterhin und. nehmen Sie das kostenlose Impfangebot in
Ihrem Bundesland in Anspruch! Termin Buchen Später erinnern OK

OK után zöld minden... (főleg a Nightclub-nak fog örülni, a 10 éves lányom is boldog lesz... :DDD )

Gondolom a 15 éves is fog ilyet kapni... csak 2 kisebbet tudtuk hirtelen regisztrálni EESZT-re, a nagyfiú személyije nála van.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57584) IQfályter válasza IQfályter (#57205) üzenetére


IQfályter
tag

Az izületi fájdalmam elmúlt mintha elvágták volna reggelre. Kopp, kopp, kopp. :)

(#57585) Kékes525 válasza Z.É.T. (#57513) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát akkor rajtunk semmilyen vírus sem fog ki! Nem is kell a vakcina. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57586) Soulfly842 válasza IQfályter (#57584) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tényleg ne kiabáld el, nekem utána hosszú napokig késő du/estére visszaköszönt. Eleinte fájdalommal, később erős kimerültséggel, egyre enyhülő fájdalommal..

(#57587) bigdady válasza koncsik (#57580) üzenetére


bigdady
nagyúr

Síelni fürdőbe haver 18+ gyerekét 2 pfizerrel nem engedték csak max 180 napon belül. Határon sima úgy volt viszont. Múlt hét

[ Szerkesztve ]

(#57588) IQfályter válasza Soulfly842 (#57586) üzenetére


IQfályter
tag

Nem akarom elkiabálni. Természetesen továbbra is szedem az antibiotikumot, cataflamot. :)

(#57589) koncsik válasza bigdady (#57587) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57590) Soulfly842 válasza IQfályter (#57588) üzenetére


Soulfly842
addikt

A cataflamot akkor is szeded, ha nincs semmi baj? Óvintézkedésből? :) Máshogy vagyunk kódolva, én még sokszor akkor sem veszek be semmilyen 'tompítót', ha fáj valamim :)

(#57591) IQfályter válasza Soulfly842 (#57590) üzenetére


IQfályter
tag

Nem, csak kifejezetten mostanra írták ki. Fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő. Van itthon medrol is de azt se vettem be.

(#57592) Kékes525


Kékes525
félisten

Még mindig nem vagyok jól. Ilyen cardio értékeim van úgy, hogy csak ülök, vagy egy picit járkálok a lakásba, de azt se sokat. Mintha komoly edzést csinálnék.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57593) emvy válasza Kékes525 (#57592) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne zónákat mutass, hanem abszolút számokat legyszi

while (!sleep) sheep++;

(#57594) OPiiPO válasza Kékes525 (#57592) üzenetére


OPiiPO
addikt

5h59m fat burn - lassan olyan karcsú leszel mint egy núbiai hastáncosnő :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#57595) Kékes525 válasza emvy (#57593) üzenetére


Kékes525
félisten

Itt látni. Vedd figyelembe, hogy nálam ez az amikor annyit mozgok, mint ma. A nyugalmi értékem 40-43 között van és 70 éves vagyok, azaz a normál intervallumom sokkal kisebb, mint egy fiatalnak.


Ez egy PF nélküli nap.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57596) mpo válasza Kékes525 (#57595) üzenetére


mpo
veterán

Múltkor már leírtam, mit tegyél.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57597) Kékes525 válasza mpo (#57596) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ha szoktál a magán eü-be járni, akkor intézz náluk sürgős időpontot, akár személyesen."

Már beszéltem egy szakemberrel, most a kardiológusomnak is írtam, csak sajnos ő már maszekban nem rendel.
Amit nem tudtam az kiderült, hogy Flutter. Ez nem szokatlan nálam, régebben is volt. Közérzetileg változatlanul jól vagyok. Az előzőek nagyon a padlóhoz vágtak, ez nem. Valószínűleg a kisebb pulzus szám miatt. Régebben ha mozogtam, akkor akár 190-e is volt a pulzusom. Most ennek a közelében sincs.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57598) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Muterom már szinte tünetmentes volt ma, de pár órája előjött valami kiütés a kezein és az alkarokon. Piros és viszket. A két könyöke pedig elég rendesen meleg. Házidoki azt mondta, hogy allergia gyógyszert szedjen be addig, és holnap menjen le, megnézni.. de ahogy én utána keresgéltem ezt is a covid csinálhatja spanyol és angol adatok alapján.
A covid lábujj, és a viszketés részére.
Hogy miért vagy 40°C-os a két könyöke, de csak ott, arra még nem találtam semmit.

(#57599) mpo válasza Kékes525 (#57597) üzenetére


mpo
veterán

most a kardiológusomnak is írtam, csak sajnos ő már maszekban nem rendel.
Kérd meg, hogy ajánljon valakit, aki szerinte jó és maszekban elérhető.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57600) kolopele válasza [CS]Blade2 (#57598) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egyik gyerekemnek pontosan ilyen piros viszkető kiütései voltak, allergiaként lett kezelve, csak neki a nyakán meg a hátán voltak, nem sokkal később lett a láza, stb. Akkor nem is gondoltam arra, hogy ez akár az omicron is lehetett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.