Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) kolopele válasza bigdady (#57946) üzenetére


kolopele
nagyúr

Semmit nem kellett jeleznem. Előírták a 7 napos karantént, és ennyi. Mondjuk én otthoni gyorsteszt alapján szóltam eleve a dokinak, amit ő továbbított a népegészségügynek. Szerintem ha van 3 mRNS oltásod, nincs is jelentősége.

(#57952) mpo válasza radi8tor (#57906) üzenetére


mpo
veterán

Fekete színű FFP2 maszkot honnan lehet beszerezni?
Lidl-ben láttam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57953) bigdady válasza kolopele (#57951) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez is otthoni gyors volt.
Es így van gyogyultsági igazoláson eeszt-n? Ha nincs az hogy keletkezik?

[ Szerkesztve ]

(#57954) Ringman


Ringman
nagyúr

(#57955) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap megkapta a gyerek a második adag Pfizert is. Semmi baja nem volt ettől sem. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#57956) t72killer válasza Ringman (#57954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemigen fog már tudni terjedni. A két szülővariáns valamelyikén már a postás kutyája is átesett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57957) Parci válasza Vesa (#57950) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az oka az, hogy elhibázták az adagolást...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57958) Parci válasza t72killer (#57956) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd meglátjuk, hogy mi az investigation eredménye. a ba.1, ba.2 és ba.3 között is csak részleges immunitás van...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57959) Ringman válasza Parci (#57957) üzenetére


Ringman
nagyúr

covaxin meg novemberben beadta az anyagát az fda-hez engedélyezésre, azóta meg ki is egészítették azt: [link]

de nem igazán van előrelépés sajnos

(#57960) t72killer válasza Parci (#57958) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vuhani oltás + valamelyik BA.x már remélhetőleg elég lesz ellene.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57961) catroot válasza catroot (#57882) üzenetére


catroot
veterán

Ma délelőtt én a nyálasteszt-, illetve feleségem az orrba dugós teszt alapján negatív.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#57962) simonjoe válasza catroot (#57961) üzenetére


simonjoe
senior tag

Feleségem 3. hete pozitív. :W Semmi tünet, kétnaponta tesztelik, (PCR)ma reggel is ezzel kezdett.

Joe

(#57963) Asbee válasza simonjoe (#57962) üzenetére


Asbee
veterán

Semmi meglepő nincs ebben pcr esetén. Az hetekig kimutatja még a vírust. De ott már nem fertőzöl, nincs gond. Ez akkor kellemetlen ha kell valamihez a negatív pcr.

(#57964) Ringman válasza Asbee (#57963) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez így van, a leírás alapján céges policy lehet a neg. pcr, így ez szívás.

(#57965) PuMbA válasza Vesa (#57950) üzenetére


PuMbA
titán

Eső után köpönyeg. Hiába engedélyezik, ha akkora már nem lesz kritikus fontosságú.

(#57966) Asbee válasza Ringman (#57964) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos ismerős, nálunk is így van. Tünetmentes emberek hetekig nem jöhettek dolgozni.

(#57967) radi8tor válasza Asbee (#57966) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gargarizálás sós vízzel?

mpo: :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#57968) [CS]Blade2 válasza Vesa (#57948) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem sokkal komolyabb, amit bedobott, mint amiket te írtál eddig ma.
A vakcina gyártójának az igazgatója nyilatkozott a saját covid vakcina termékükről. Ezt lehet hova tenni.
Ehhez hozzá tudtál tenni olyat, hogy gyatrább minőség-ellenőrzés, és még orosz is, meg Putyin, és le vakcinahívőztél 1 vagy több embert.
Első körben, a komolyság jegyében, igazi minőség.

Utána rögtön a következőbe valami politikai frusztrációdat láthatjuk:
Ha a köpcös törpe leszól a haveroknak politikai alapon kézivezérelve, az gáz.
Főleg, ha tudjuk, hogy a kézivezérlő amúgy teljes tudományos analfabéta és mindent a vallásos hitéből vezet le.

Aztán a 3.-ba megint:
hogy felelőtlenül -aka orbán- engedélyeztek.

Ezektől nem lettünk okosabbak, nem szereztünk semmilyen ismeretet. Mellékesen, ha az az orbán egyébként a miniszterelnök Orbán, akkor még van ott egy komolyabb hiba is, mert neki nincs jogköre vakcinára gyógyszerészeti engedélyt adni, ha már komolyak vagyunk és hitelesek. Magyarországon vakcinát az OGYÉI engedélyezhet.

(#57969) mpo válasza [CS]Blade2 (#57968) üzenetére


mpo
veterán

Ebben a hsz-ben tettem be egy képet, amit nyilván nem olvastál el.
[link]
A rendelet után az OGYÉI csak rábólinthatott, mást nem tehetett (erről nyilatkoztak is).
A rendelet nem véletlenül született, mert hiába sürgették őket, nem adtak engedélyt, megoldották erőből.
Ez akkor is így van, ha neked nem tetszik.
Mellékesen a hsz-ben az offsore is ott van, ami elég nagy hajtóerő tud lenni 15 milliárd haszon lenyúlásához.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57970) simonjoe válasza Asbee (#57963) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem kaptam el tőle, az elejétől sem, bár mindkettőnknek 3 viagrás injektálásunk van, talán e miatt (sem) fertőzött.

Joe

(#57971) t72killer válasza simonjoe (#57962) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pcr+ sokáig van fertőzés után. Mivel van oltva/mikor kapta az utsót?
Bár az oltási antitestek csak olyan darabokat pucolnak ki amin tüske is van, maradékok a beléből (rns-darabok pl) idő míg mind kiürülnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57972) simonjoe válasza t72killer (#57971) üzenetére


simonjoe
senior tag

Pfizert kapott, és a harmadikat tavaly augusztusban.

Joe

(#57973) mpo válasza mpo (#57969) üzenetére


mpo
veterán

kiegészítés:

2021 január 15.
Kossuth rádió:
„Föltettem azt a kérdést, hogy mit is vizsgálunk igazából. Azt vizsgáljuk-e, hogy esetleg nagyobb kárt okozunk egy ilyen vakcinával, mint a baj, amit el akarunk hárítani. Mert a magyar emberek, én magam is, mindenki ettől fél, hogy hátha kapunk egy olyan ismeretlen oltást, amiből nagyobb baj lesz, mint amit az a betegség okozott, amit egyébként a vakcinával el akartunk kerülni. Az operatív törzsön pedig egyértelműen az hangzott el, hogy nincs ilyen kockázat. Ami annál is inkább logikus, hiszen tízmilliószám oltják már a saját népület a kínaiak és az oroszok is.
Akkor viszont az a kérdés, hogy mit csinálunk, mit csinál a hatóság. És a válasz az, hogy mindegy, hogy a meggyőződésünk szerint nincs már ilyen kockázat, mégis van egy protokoll, amin végig kell menni és az időt igényel. Csak közben meghal minden nap 100-110 ember. Úgyhogy én a hatóságokat arra kérem, hogy körültekintően, de a lehető leggyorsabban járjanak el, és mondjanak A-t vagy B-t, mert itt van több mint milliónyi kínai vakcina, amit holnap reggel, kicsit túlzok, néhány napon belül az emberek rendelkezésére tudnánk bocsájtani, csak nincs meg hozzá a hatósági papír” - mondta Orbán, lényegében arra hegyezve ki, hogy a hatóságok késlekedése emberéleteket jelent.

A rendelet megjelent a Magyar Közlönyben 2021. január 28-án.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57974) koncsik válasza mpo (#57973) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nagyon durva lenne, ha az OÉGYI-ből bárkit is felelősségre vonnának. :K Komolyan mondom.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57975) Ringman válasza koncsik (#57974) üzenetére


Ringman
nagyúr

inkább az lep meg, hogy nem állt fel senki, mikor de facto dr.szíjjártó engedélyezte a sino alkalmazását.

(#57976) kolopele válasza bigdady (#57953) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem ennyi van ott írva: "Nem található érvényes gyógyultsági esemény (fertőzést megerősítő pozitív PCR teszt), az igazolvány nem állítható ki"

(#57977) mpo válasza Ringman (#57975) üzenetére


mpo
veterán

Nem ő írta alá a rendeletet. :)
Ha öten kiléptek volna, odatesznek öt olyat aki aláírja.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#57978) bigdady válasza kolopele (#57976) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hat akkor mi ez a gyógyultsági igazolás? :F

(#57979) [CS]Blade2 válasza mpo (#57969) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Olvastam ezt amikor kijött, de nem mindent olvasok el. Ha felismertem, hogy politika vagy nem covid, azt átgörgetem.
Kiadtak egy kormányrendeletet. Az OGYÉI engedélyezett egy vakcinát. Ezt a kettőt kombináljátok össze, de attól még az OGYÉI tudja engedélyezni.
Nekem tetszik.
Az utolsó mondat pedig megint a politikai topicba való, nem covid téma.

A kiegészítésben leírt pedig egyezik az én véleményemmel, hogy jó, hogy engedélyezve lett. A topic nagy része is egyetért, hogy jó, hogy engedélyezve lett, és kaptunk időben szputnyikot a vállba.

[ Szerkesztve ]

(#57980) kolopele válasza bigdady (#57978) üzenetére


kolopele
nagyúr

Megkérdezem majd holnap, mi ennek a jelentősége. Elvileg 7 nap után már gyógyult az ember hivatalosan, meg szerintem 3 oltásnál mindegy is. Az oltottsági igazolásnál ott van, hogy hármat kaptam, ki is lehet nyomtatni a dokumentumot.

[ Szerkesztve ]

(#57981) [CS]Blade2 válasza kolopele (#57980) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Letöltöttem nektek a sajátomat kíváncsiságból:
Tesztjeim:
2022.02.08. 10:00 Gyorsteszt Negatív
2022.02.08. Eredmény: 2022.02.10. 09:11 Laboratóriumi vizsgálat (PCR) Pozitív

Ez az igazolvány nem minősül útiokmánynak. A COVID-19
oltás, tesztelés és gyógyultsággal összefüggő tudományos
eredmények folyamatosan fejlődnek. Utazása előtt kérjük,
győződjön meg a célországban irányadó közegészségügyijárványügyi intézkedésekről és kapcsolódó korlátozásokról!
Vonatkozó tájékoztatás elérhető itt:
https://reopen.europa.eu/hu

Certificate of Recovery
Gyógyultsági igazolvány

Disease or agent from which the holder has recovered
Betegség vagy kórokozó, amelyből a birtokos felgyógyult
COVID-19
Date of the holders’ first positive NAAT test result
Birtokos első pozitív NAAT-tesztje eredményének dátuma
08/02/2022
Member State in which the test was carried out
Tagállam vagy harmadik ország, amelyben a tesztet elvégezték
Hungary
Certificate issuer
Igazolvány kibocsátója
Budapest Főváros Kormányhivatala

Certificate valid from
Igazolvány érvényességi idejének kezdőnapja
23/02/2022

Certificate valid until
Igazolvány érvényességi idejének utolsó napja
07/08/2022

Szóval az a nap az NAAT teszt eredmény, amikor levették a mintát. Az érvényesség pedig látható, hogy 15 nappal a minta után lesz érvényes.
Az érvényesség vége pedig 6 hónap/fél év szintén a pozitív teszt napjától.

Karanténban vagyok, és állományban is, nem beszéltem azóta a dokival. Kedd-en fog a munkahelyemen az üzemdoki újabb PCR teszthez mintát levenni,
szóval totál automatikus
az EU-snál a 15 nap, ha meggyógyultál, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#57982) bigdady válasza kolopele (#57980) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt kettőre nem mindegy. És eltelt már pozitív teszt óta 14 nap. :R

(#57983) Rage47 válasza radi8tor (#57906) üzenetére


Rage47
veterán

nemtom hol laksz most látom hogy Wolton is már hoznak ilyeneket

(#57984) kolopele válasza [CS]Blade2 (#57981) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem csak az oltási igazolás menüpontnál lehet letölteni az Uniós digitális covid igazolványt, a másik kettőnél nincs semmi. Mondjuk én nem csináltattam hivatalos PCR tesztet, a 3 mRNS mellett felesleges lett volna.
bigdady: Ja, hogy neked két oltásod van. Akkor nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#57985) radi8tor válasza Rage47 (#57983) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És tényleg. :C

⭐ Stella

(#57986) bigdady válasza kolopele (#57984) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyereknek, de igen neki 2

(#57987) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Beteszem mindenkinek, mert sok hasznos információt tartalamaz, a közvetlen linket, mivel egyedi volt ezért inkább feltöltöttem külön.

Töltétek le inkább a videó fájlt, a google drive elég lombán kezeli ezt az mp4-et - úgy élvezhetőbb lesz.

Prof. Dr. Szekanecz Zoltán, Prof. Dr. Jakab Ferenc és Dr. Kulcsár Andrea: Covid-19 tájékoztatás - Hiteles információk az 5. hullámról, az omikronról és a vakcinákról c. MedicalScan Lakossági Szemináriumunk felvétele.

Szó esett többek között a gyermekek, az autoimmun betegek és a várandósok oltási protokolljáról, a 4. oltás szükségességéről, a gyógyszeres kezelésekről és a folyamatban lévő kutatásokról.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#57988) [CS]Blade2 válasza kolopele (#57984) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A PCR a lényeg, arra adja. Én sem akartam, de a házidoki elküldött gyorstesztre, a mentősök pedig mindenkitől, aki negatív lett, vettek PCR-hez mintát. Ha a gyorsteszt pozitív, akkor nincs PCR.
Nekem is 3 oltásom van, meg ezek szerint most már egy hivatalos átesettség is.
Vicces egyébként, hogy a pozitívtól 15 nap után automatikusan érvényes. Úgy is elfogadják, hogy közben viszed magaddal a lélegeztetőgépet meg lóg a beled. EU: Köszönjük, ön gyógyult.

(#57989) bigdady válasza [CS]Blade2 (#57988) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezek szerint háziorvos tesztre nem járhat? :U

(#57990) kolopele válasza bigdady (#57989) üzenetére


kolopele
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#57991) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Előzmény:
[link]
[link]
[link]

Háziorvos a leletek alapján:
[link]

Az a helyzet, hogy azóta is csak imbolygok.

A mellkasomon nyomás, a véroxigén jó, a kezeim, ízületi szinten fájnak, a lábaim erőtlenek.

Éppen, hogy kikelek az ágyból képes az addigi hetvenes pulzusom 100-ra ugrani. néhány tányér pakolgatás és 110 felett. Nem egyszerű ez. Soha nem volt gondom a pulzusommal - bár mindig kicsit nagyobb fordulatszámon működött.

A fejem egyébként valami iszonyat tompa és nyomott.

A balkezem nekem és a páromnak is - ujjvégeking - szinte bizsereg, fáj.

Mivel ~10 napot önkéntes karanténban töltöttünk (dokinak nem volt lejelentve) - el kellett mennem utána már 2-3 nappal bevásárolni a lidlbe.

Korábban megszokott tempbóban induló vásárlás, óvatos léptekkel befejezve :(

Éreztem, hogy egyre jobban imbolygok, szívem ver, mint az állat, lépéseim egyre koordinálatlanabbak, s ha nem vigyázok, akkor ugyanaz lesz, mint a korábbi ájulásnál.

Ez nem vicc, vigyázni kell.

Hónap vége körül kardiológus kivizsgálás+vérvizsgálat.

Nagyon kíváncsi vagyok a kardiológusom véleményére (rendkívül elismert szaktekintély, 'az örököl szívproblémákat ő tette normál állapotúvá, kvázi az egészségemet neki köszönhetem)

Nekem a korábbi fejfájás eltűnt, de ez a nyomotság a fejre, gondolkodásra rémisztő.
Páromnak eddig a feje nem fájt az elmúlt egy hétben, most kezdődött neki, a nyomott, tompa fejjel együtt.

Az furcsa, hogy én az egész idő alatt nem voltam taknyos szinte, ő neki állandóan/napszakosan folyamatosan+a torokfájás is intenzívebb volt neki.

(#57992) kolopele válasza bigdady (#57989) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem sem volt jelentősége a háziorvosnak bemondott tesztem esetében, nincs is megjelenítve semmi, nem úgy mint nejemnek, akinek mindenhol van dokumentum az utolsó pozitív PCR tesztet követően. Egyedül ez van nekem az eeszt oldalán:

(#57993) kolopele válasza Soulfly842 (#57991) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szédülgetés, fejnyomás az nekem is van, amióta pozitív lett az itthoni nyáltesztem, plusz a szívemnél is érzek ezt-azt, csak nekem annyiból nehezebb, hogy eddig is voltak, ugye én már hosszú évek óta bedobom a napi 5 mg Concort, ami lassítja a szívverést meg csökkenti az extrákat. Jó eséllyel neked is fog a doki felírni Concort, amivel ez megelőzhető, kordában tartható, már ha nem talál semmilyen különös eltérést majd, de reméljük hogy nem (nyilván az alapbetegségen kívül). Vérképen mi volt az eltérő? CK, LDH, Troponin? Utóbbi a legnagyobb baj, ha magasabb a kelleténél, bár azt akkor szokták elvégezni, amikor konkrétan tüneteid vannak, mint pl. a mellkasi nyomás, akkor adja a legmegbízhatóbb eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#57994) Ringman válasza Soulfly842 (#57991) üzenetére


Ringman
nagyúr

jobbulást!

this is mild :(((

(#57995) kolopele válasza bigdady (#57989) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Az otthon elvégzett gyorsteszt pozitív eredménye nem hivatalos. A fertőzés hivatalosan akkor igazolt, ha a pozitív eredményt a háziorvos vagy más egészségügyi szolgáltató az EESZT-ben rögzíti. Az OGYÉI azt javasolja, hogy ha valakinek a saját magán végzett gyorstesztje pozitív, keresse fel a háziorvosát."

(#57996) Parci válasza Ringman (#57994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, annyira enyhe, hogy csak most két topiktársat is elseggelt :(((

jobbulást mindenkinek!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57997) Soulfly842 válasza kolopele (#57993) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ezt már beszéltük, hogy már felírt : Napi egy felet.

LDH az normál:
Se laktát-dehidrogenáz megh. 355 U/L ref: 240-480

A troponin-val nincs baj.

Én nem nagyon értem ezeket, tehát ha észrevételetek van, akkor nyugodtan.

____
Na basszus! Párom tünetekben mindenben ~ 3 nappal jár utánam, ma ragaszkodott hozzá, hogy vagy 10 nap tétlenség után főzni akar.

Neki mindig iszonyatosan (!) alacsony a pulzusa. Most mondta, hogy mérjünk egyet.
139 :( kva életbe már ezzel.

A legrosszabb ez a teljes tehetetlenség érzés.

[ Szerkesztve ]

(#57998) Parci válasza Soulfly842 (#57997) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, párszor mondtam már, az orvos is ugyanezt mondaná: türelem

onnantól, hogy jobban megcsapdosott titeket - és fogadjátok el, hogy ez történt - a gyógyulás hónapok, akár fél év. magatokat veszélyeztetitek, ha türelmetlenek vagytok, inkább szépen, lassan, fokozatosan...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57999) [CS]Blade2 válasza kolopele (#57995) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

www.consilium.europa.eu
Ki kaphat uniós digitális Covid-igazolványt?
Az uniós digitális Covid-igazolvány három esetben kerül kiállításra:
védőoltás
felgyógyulás Covid19-fertőzést követően
negatív Covid19-teszt
Megjegyzés: Az igazolvánnyal nukleinsav-amplifikációs tesztek (NAAT-tesztek), például RT-PCR-tesztek vagy antigén gyorstesztek eredményeit lehet igazolni.

Aztán pár mondattal később erre teli sz*rik, mert ott már:
gyógyultsági igazolvány, amely azt igazolja, hogy legfeljebb 180 nap telt el az első pozitív PCR-teszteredmény időpontja óta az utazást megelőzően legfeljebb 72 órával kapott negatív PCR-teszteredmény, vagy az utazás előtt legfeljebb 24 órával elvégzett, negatív eredményű antigén gyorsteszt

Én azt vettem ki belőle, hogy sem pozitív sem negatív gyorstesztből nem tudsz ilyen gyógyultsági igazolvány pdf-et kreálni.

(#58000) kolopele válasza Soulfly842 (#57997) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az ALT és az AST aránya ha nagyobb mint 1.2-1.3, az utalhat infarktusra, amennyiben kisebb akkor májgyulladásra. Mindig viszonyítani kell, egy érték önmagában még nem jelent sokszor semmit. Nálad ennek a két értéknek az aránya elég magas.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.