Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) Coyot válasza Parci (#58800) üzenetére


Coyot
őstag

ott a pont :)

Má' nem

(#58802) pjen válasza Parci (#58800) üzenetére


pjen
félisten

Az echinachiában én se hiszek, de a.70% alkohol az azért már valami.

(#58803) BlackV válasza Parci (#58800) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem is tudtam, hogy a topik hit alapú lett. :DDD Kiteszem a lábam pár napra és lám..

(pjen: amúgy 50%-os a theiss, mindegy is..)

(#58804) Hieronymus válasza perempe (#58789) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A só mentes víz orr tisztításra nem ok. Tartós alkalmazása kontraproduktív. Károsítja a nyálkahártyát.
A csapvíz még sózva sem OK. Az esetleges baktérium és szennyezőanyag tartalma szintén kontraproduktív lehet.
A Fiziológiás nátrium-klorid oldat az ami tartósabban használható tisztítási célra.
Bár kétségeim azért vannak ez ügyben. Mármint valóban hasznos beavatkozás. Az immunrendszer feladata a vírusok és az esetleg baktériumok eltávolítása. Már így is természetellenesen steril környezetben élünk. Az immunrendszer sok mindenre már allergiás reakciót ad. Ne vegyük el a feladatát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#58806) Parci válasza BlackV (#58803) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg nem tudok mit csinálni onnantól kezdve, hogy nem tapasztaltam vele semmi pozitívat. egy lázcsillapítót beveszek és lemegy a lázam. amíg használtam, nem lettem ritkábban beteg, nem lettem enyhébben beteg, pont szart sem ért. igen, tudom, lehet, hogy kétszer olyan beteg lettem volna abban az időszakban, ha nem szedem.

ezt akkor a saját bőrömön megkockáztatom. több jut neked! :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58807) BlackV válasza Parci (#58806) üzenetére


BlackV
senior tag

Egyéni tapasztalásra, mint érvre tényleg nem tudok mit érdemben reagálni. Radiátornak meg "nulla darab" antitestje lett a J&J oltás után.. ZÉT-nek meg "egy darab" antitestje lett 2 mrns oltás után.
(Egyébként igen ahogy rámutatsz, pl egy nátha is tud 3 hétig kínozni, meg tud 4 napig tartani. Meg tud egy szezonban 4x beütni, meg 1x.)

[ Szerkesztve ]

(#58808) bigdady


bigdady
nagyúr

Haver delta idején került be oltatlanul oxigénre kb november tudogyulladassal, most beszéltem vele azóta, azt mondja ugyanilyen korú fiatal (41) ugyanannyi volt bent oltott mint oltatlan, annyi volt a különbség hogy az oltott 5 napig volt bent az oltatlanok meg 10.
Idősek meg kb tok mindegy volt oltott oltatlan mind szarul volt szintén és ugyanaddig is voltak kb.

Tudeje 35% kapott rendesen, asszony azóta sem érez szagokat ízeket és gyógyulás után előjön nekik időnként a szarul vagyok kb három négy hetente.

(#58809) t72killer válasza bigdady (#58808) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha uannyi db oltott volt bent, az egyértelműen azt jelzi, h működik az oltás. Különösen a rizikósabb emberek nagy része oltott uis még Mo.-on is = jóval kisebb populációból kerül ki az "uannyi".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58810) BlackV válasza t72killer (#58809) üzenetére


BlackV
senior tag

Így van. Ezt a mintavétel dolgot azóta nem sikerült megérteni sokaknak, amióta ez legelőször felmerült.

(#58811) koncsik válasza Parci (#58798) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

K.O. :R
lenne, de a vége a szokásos: Further research is needed to validate our findings. ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58812) Parci válasza BlackV (#58807) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én viszont egy - akkor még számomra egyáltalán nem bizonyított - szert nem fogok forintért használni, ha azt tapasztalom, hogy szart sem ér ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58813) attiati válasza pjen (#58716) üzenetére


attiati
veterán

Tökre nem értem.
1980as években is gond volt a D vitamin hiány.
Kismamák akkoriban is kaptak pótlást.
Vélhetően mindenki D vitamin hiányos volt, pedig ment nyáron ezerrel a fizikai munka a napon.
És nem volt erős gyógyszerlobbi.
Itt tényleg a tudomány fejlődött.
Vagy a városi életvitel megnövelte manapság a D vitamin szükségletét. Ilyenről nem tudok.
Az A vitamin esetében ismert, hogy indokolt a magasabb bevitel a városi szmogosabb levegőn.

(#58814) koncsik válasza attiati (#58813) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Impact of high latitude, urban living and ethnicity on 25-hydroxyvitamin D status: A need for multidisciplinary action?
csak absztrakt, gyorsan el lehet olvasni :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58815) pjen válasza attiati (#58813) üzenetére


pjen
félisten

A kismamák, de nem a por nép. Mit jelent az, hogy vélhetően? Vélhetően lehetett mindenki lúdtalpas is.

(#58816) attiati válasza koncsik (#58814) üzenetére


attiati
veterán

Igaz, teljesen jogos, hogy a nagyvárosi környezet is hozzájárul:

szmogos levegő -> kevesebb uvb jut át
magasabb épületek -> több árnyék -> kevesebb napfény ér.

Még1 fontos faktort idevennék:
Magas uv sugárzás miatt lerövidült az az időszak, amikor D vitamint lehet gyűjteni biztonságosan. Nyáron kb 9-11 és 15-18 óra között. Máskor meg megy a napkrém, vagy napvédelem. Vagy nincs UVB.

Régen ilyen nem volt.
De pont arra szerettem volna rávilágítani, hogy ennek ellenére még régen is D vitamin hiányosak voltak. Nemhogy ma. Úgyhogy ez nem gyógyszer / vitaminlobbi.

(#58817) bigdady válasza bigdady (#58808) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az is csoda hogy felfogta oltás nélkül plusz 5 nap…

Egyébként a mintavételes dolog tavaly év ősszel már értelmét vesztette mivel három oltott rendesen kisebbség volt és sokaknak a kettő is 6 hónapos...szóval ezzel már óvatosan. Tényleg mennyi volt pl novemberben a friss három oltásos és a 6 hónapon belüli két oltásos? 1-2 millió között maximum

[ Szerkesztve ]

(#58818) Rive válasza attiati (#58816) üzenetére


Rive
veterán

Régen ilyen nem volt.

Izé. Az 1900-as évek elején az angolkór népbetegségnek számított egyes városi rétegek fiataljai között: ennek egy rakat közegészségügyi és kajaügyi dolog vetett véget, pl. a tejpiac szabályozása.
Még korábban meg egyes arisztokrata családok fiataljait verte a dolog, szimplán a túlöltözöttség miatt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#58819) attiati válasza Rive (#58818) üzenetére


attiati
veterán

"Régen ilyen nem volt"

Arra értettem, hogy régen nem volt akadály a megfelelő d vitamin bevitel (mert sokan a szabadban dolgoztak, nem volt magas UV sugárzás, nem volt városi élet) és szerintem mégis d vitamin hiányosak voltak az emberek.

Ennek próbálok most utánanézni, hogy volt e széles körben D vitamin hiány.

(#58820) Parci válasza bigdady (#58817) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a "lejárt" dupla oltás és a soha sem volt oltás között van különbség...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58821) attiati válasza pjen (#58815) üzenetére


attiati
veterán

"vélhetően"

Próbálok keresni adatokat mondjuk a 80-as évekből.

Itt van egy jó cikk, ami téged támaszt alá, hogy régen nem volt ennyire általános a D vitamin hiány, mint ma. Pontosabban azt állítja a kutatás, hogy egyre növekvő gond.

[Vitamin D deficiency soars in the U.S., study says]

1988 és '94 között a vizsgált 18883 emberből 45%-nak volt 30nanogram felett a D vitamin szintje. Egy évtizeddel később a vizsgált 13369 embernek már csak a 23% mondhatta el ugyanezt.

Említik a cikkben, hogy a vizsgálati módszer változása is okozhatta az eredmény romlást. De a vizsgálatot lefolytató doki szerint alapjában véve megbízhatóak az eredmények.

De az önmagában árulkodó, hogy a 80-as évek végén már sok ember D vitamin hiányos volt.
Oké, az is lehet, hogy az USA-ban előbb indult el az urbanizáció.

Bárhogy is volt régen: összességében szerintem vitathatatlan, hogy szükséges ma a D vitamin pótlás az átlag pórnép számára Mo-on és nem vitaminlobbi.
(Rövidebb időszak a biztonságos napozásra, mint régen. Városi élettér, irodai munka.)

"Using a sunscreen with as little as a 15-factor protection cuts the skin's vitamin D production by 99 percent"
Ez is érdekes adat, hogy a napozókrém 99%-kal csökkenti a D vitamin termelődést.

[ Szerkesztve ]

(#58822) t72killer válasza Parci (#58820) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

bizony, kb felezett esély a bajra, tisztán immunmemóriából.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58823) Ringman


Ringman
nagyúr

Towards SARS-CoV-2 serotypes?
In this Comment article Simon-Loriere & Schwartz discuss lines of evidence in support or against the concept of SARS-CoV-2 serotypes, and the implications of this classification.

(#58824) bigdady válasza t72killer (#58822) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ki is jön a 10 vs 5 nap :)

(#58825) t72killer válasza bigdady (#58824) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem egészen így gondoltam, a MOK mintavételből számoltam anno a korabeli oltottság/"régenoltottság" számaival leosztva. Persze ha még ezen felül jelentkezik a 10/5 nap, az bónusz. plusz a páciens esetleg kisebb eséllyel jön vissza a stroke-ra vagy dialízisre fél évvel később.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58826) Ringman


Ringman
nagyúr

(#58827) Vesa válasza lacafaca (#58698) üzenetére


Vesa
veterán

Nem akarod ezt befejezni? Napi szinten használod a tudomány vívmányat, akkor is, ha szottyos káposztán élsz. Vagyis elég undorító dolog kritizálni.

A tudomány a valóság költészete!

(#58828) Vesa válasza Kékes525 (#58699) üzenetére


Vesa
veterán

Értem a gondolatmenetedet, de amiről itt szó van, az nem terápia! Itt emberek úgy szednek mindenféle izét, hogy annak sem a pontos adagolását nem ismerik -az, hogy a fény gyermekei blogon azt olvasta, 40ezer NE valamilyen vitamin neki jó lesz, nem szakmai alap-, sem pedig nem állítanak fel előtte diafnózist arról, hogy az a bizonyos akármi egyáltalán hiányzik-e a szervezetükből. Csak szedik, mert olvasták valahol, hogy az jó.
Ez kb. kuruzslás szint, akkor is, ha egyébként -ahogy Te is írod-, bizonyos _felderített és diagnózissal igazolt esetben_, lehet is haszna ezeknek a terápiáknak. Természetesen szakember -tehát orvos- felügyeletével.
Ez utóbbit senki nem vitatja. De azt, hogy mindenféle marhaságot összeolvas valaki arról, hogy nagy dózisú cink majd védőpajzsot generál kovid ellen, és ezt mindenféle ellenőrzés, mérés, előzetes vizsgálat nélkül egyszerűen a HITÉRE támaszkodva alkalmazza, az nem támogatható. Az meg főleg nem, amikor másoknak is ezt tanácsolja valaki.

A tudomány a valóság költészete!

(#58829) Vesa válasza Kékes525 (#58723) üzenetére


Vesa
veterán

"Például a skorbut megszüntetése c vitaminnal nem hosszú idő. "

A skorbutos téma Lenkei mantrája, azzal próbálja igazolni a százmilliós vitamin bizniszét. Szép csúsztatás, ugyanis skorbut ma már gyakorlatilag nem létezik, régen is főleg csak a matrózok között volt gyakoribb, mert érthető módon pár száz éve a hajókon nem volt túlzottan változatos az étrend, hűtőszekrény és egyéb technológia hiányában. De hol van az már. A nyugati világban gyakorlatilag nem létező probléma, maximum a nagyon mélyszegények között. Viszont tök jól fel lehetett húzni rá egy vitamin bizniszt, és úgy beállítani, mintha minden betegségnek ez lenne a mögöttes oka...Lenkei meg is tette.

Normál táplálkozással, fejlett világban ma már igen ritkán alakul ki hiánybetegség, maximum betegség vagy egyéb extrém terhelés esetén, vagy idős korban. De akkor is előbb diagnosztizálni kell, hogy miből szükséges a pótlás, mert a zsírban oldódó vitaminok és a nyomelemek egy része is képes felhalmozódni a szervezetben, ami inkább káros az egészségre mint egészséges.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#58830) Ringman


Ringman
nagyúr

thread t-sejtes témában: [link]

részletekbe menően (nulláról indulva, szóval valamennyire képbe lehet kerülni - még talán nekem is egy részét...) baromi hosszú youtube-os formában:

The T-cells are not alright - an interview with Dr. Anthony Leonardi, T-cell researcher

nem tudom megítélni, mennyire megalapozott ez, mindenesetre érdekes és (meglepetés) nem túl derűs.

kékes?

(#58831) Vesa válasza emvy (#58769) üzenetére


Vesa
veterán

"Prosztatavizsgalat kb. abszolut nem kellemetlen egyebkent."

Ha azt nem számítjuk annak, hogy egy férfi turkál a s*ggedben. Nálam már az is kizárt, hogy egy férfi masszírozzon, nem is járok ilyen helyekre, mert cserébe a nők többsége pedig Ursula a dagadt kezeivel.

A tudomány a valóság költészete!

(#58832) Vesa válasza Parci (#58797) üzenetére


Vesa
veterán

Nálunk senkinek nem használt soha semmit, pedig a párom előszeretettel veszi ezeket a sz*rokat. Se gyereknek nem lett jobb a náthája, se nekem, se senkinek. De elismerem, hogy ez nem reprezentatív minta, simán lehet, hogy nagymintás kutatásban az ellenkezője jönne ki.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#58833) BlackV válasza Ringman (#58830) üzenetére


BlackV
senior tag

Jé a poroltós analógiám képregényben.

Szóval igen. Nekem nem igazán meglepetés. Sejtes védelemre hagyatkozni (akár veleszületett, akár adaptív) kovid ellen: lesz egy valamennyire felperzselt lakásod, jól szétszarva poroltó habbal (citokin). Aztán vagy sikerül helyreállítani a kecót, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#58834) Vesa válasza BlackV (#58807) üzenetére


Vesa
veterán

"Egyébként igen ahogy rámutatsz, pl egy nátha is tud 3 hétig kínozni, meg tud 4 napig tartani. Meg tud egy szezonban 4x beütni, meg 1x"

Sajnos annak bizonyítása, hogy az enyhébb lefolyásnak és/vagy a ritkább fertőződésnek van-e bármi köze az echinaceahoz, igen nehéz. Még ugyanzazon vírustól is lehet valaki rottyon egyik évben 3 hétig, másik évben 4 napig, egyszerűen az egyéb életkörülményei, környezeti paraméterei miatt.

A tudomány a valóság költészete!

(#58835) Ringman válasza BlackV (#58833) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak mit lehet csinálni egyéni szinten, ha a 1st line gyak megszűnik, "mert meguntuk a vírust"? (a remeteként élésen kívül)

a sorozatos újrafertőzés nem tűnik fenntartható forgatókönyvnek (egyre jobban lerottyanó immunrendszerrel)

(#58836) BlackV válasza Vesa (#58834) üzenetére


BlackV
senior tag

Sajnos annak bizonyítása, hogy az enyhébb lefolyásnak és/vagy a ritkább fertőződésnek van-e bármi köze az echinaceahoz, igen nehéz.

Azért van aki megpróbálkozott a feladattal.
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(07)70160-3/fulltext

(#58837) Vesa válasza Ringman (#58835) üzenetére


Vesa
veterán

Erről beszéltünk pár napja. Nem látszik a "hogyan tovább?"

A tudomány a valóság költészete!

(#58838) BlackV válasza Ringman (#58835) üzenetére


BlackV
senior tag

"csak mit lehet csinálni egyéni szinten, ha a 1st line gyak megszűnik, "mert meguntuk a vírust"? (a remeteként élésen kívül)"

Egyéni szinten? Hát egyéni szinten tiéd a választás lehetősége, hogy a 1st line-t (részben) tovább folytasd. Jobb ötletem egyelőre nincs. Az oltást kimaxoltuk, egy esélyt megérnek most már az immunerősítő tápkieg/életmód dolgok. Most elmegyünk off season-re, aztán majd meglátjuk. /:

[ Szerkesztve ]

(#58839) Vesa válasza BlackV (#58836) üzenetére


Vesa
veterán

58% és 1-4 nap időbeni csökkenés, mindezt metaanalízisből. Azt mondanám rá, hogy nyilvánvalóan nem teljesen hatástalan, de komolyan vehető hatása sincs. Az, hogy _esetenként_, _átlag_ 2 nappal csökken a lefolyási idő, nem tűnik komoly eredménynek, mert eleve egy nagyon relatív fogalom, hogy kinél mit jelent a "már jól vagyok" státusz, vagy ezt hogyan számolják egy adott kutatásban (sokszor a beteg beszámolója alapján, ami téves adatokat eredményezhet, mert amikor egy hipohonder még a halálán érzi magát, akkor egy normális ember ugyanabban az állapotában már vígan lezárta magában a betegséget).

És ugye a vége:
"An analysis of the current evidence in the literature suggests that echinacea has a benefit in decreasing the incidence and duration of the common cold; however, large-scale randomised prospective studies controlling for variables such as species, quality of preparation and dose of echinacea, method of cold induction, and objectivity of study endpoints evaluated are needed before echinacea for the prevention or treatment of the common cold can become standard practice."

De ok, fogadjuk el, hogy valamit talán használ. Sajnos _nekünk_ semmit se használt, soha, senkinél, ezért mi már nem esszük ezt sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#58840) BlackV válasza Ringman (#58835) üzenetére


BlackV
senior tag

Ja és még annyit, hogy érdemes lesz a 2nd line-t jól időzítve használni a jövőben, mert nincs belőle sok dobás egy évben. Célszerű lesz majd helyesen értelmezni a járványt a saját és a környező országok adatai alapján, most már lesz egy kis rutinunk ebben is.

(#58841) Mr K válasza Ringman (#58835) üzenetére


Mr K
senior tag

(Angliában csütörtöktől pozitív teszttel sem kell karanténba vonulni)

Egyéni szinten nem sok mindent tudsz csinálni (járvány ellen egyénileg nehéz küzdeni). Remetének valóban el lehet menni, vagy szkafander oxigénpalackkal.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#58842) BlackV válasza Mr K (#58841) üzenetére


BlackV
senior tag

Eldöntheti, hogy továbbra is felveszi majd a maszkot ahol szükségesnek érzi, valamint kerülheti a tömeget és a szükségtelen kontaktokat. Azért vannak fokozatok a remeteség előtt. Gyorstesztet is csinálhat a család, barátok, az egy háztartásban élők, egyéni irányelvek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#58843) t72killer válasza Mr K (#58841) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen mind1 már, az omikron térnyerésével totálisan összeomlott a hagyományos járványvédelem. Az, hogy r=10ből a népesség szivatásával r=6-ot csinálunk, merő hobbi. A "kötelező" átesést megspékeled azzal, hogy még váratod-fárasztod is a népet. Nejem egyik munkahelyi partner idősotthonában elszabadult a covid: szegény öregeknek napokig nincs fürdés merthogy a közös fürdőszoba maga a megtestesült fertőzőgóc. OK, mínusz egy góc: de közben tucatnyi másikat nem tudnak kiiktatni, tehát az egészséghez igencsak szükséges felfrissülést, baciktól megszabadulást elveszik tőlük, és a lehető leghosszabb időtartalmra nyújtják a járvány megállíthatatlan átvonulását az intézményben. Mivel a lakók 99%-a 3x oltott, náthánál komolyabb eset eddig egy sincs.

Más: "Első jelentés a német COVID-19 boncolási regiszterből
A Lancet Regional Health – Europe szaklap 2022. 02. 17-i számában megjelent tanulmány 1095 elhunyt boncolási eredményeit ismerteti. A férfi-nő arány 1,8:1; az elhunytak életkorában férfiaknál két csúcsérték van (65-69 és 80-84 év), míg a női elhunytak leggyakoribb életkortartománya a 85 év felettieket jelenti. A vizsgált halálesetek 86%-ában a halálozás alapoka a COVID-19 volt, míg 14% esetében a COVID-19-et csak egyidejűleg fennálló betegségként értékelték.
A leggyakoribb közvetlen halálok a diffúz alveoláris károsodás (a tüdőhólyagocskák kiterjedt károsodása), amelyet a többszervi elégtelenség követ."FB/DobsonSzaby, Lancet forrás
Ennyit arról, hogy "szövődmények" okoznák a haláleseteket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58844) Mr K válasza BlackV (#58842) üzenetére


Mr K
senior tag

Kérdés persze, hogy ha a fertőzöttek maszk nélkül kóricálhatnak a buszon és a munkahelyen át a gyógyszertárig, mégis mennyivel lesz magasabb a víruskoncentráció az ájerben, és ha akár százszoros is lehet, akkor vajh milyen maszk tudja ezt majd kiszűrni...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#58845) Kékes525 válasza BlackV (#58791) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek, valószínűleg ugyanúgy náthásak lesznek, mert a vitaminok és egyes kiegészítők nem védik ki a náthát sem, mivel nem "csodaszerek" nem nagy hatékonyságú gyógyszerek. Ezért is írtam: "felülfertőzések enyhítése érdekében". A magyarázat, az ok pedig egyszerű. Az emberek döntő többsége, bárhol a világon, valamilyen módon, egészségtelenül táplálkozik. Tovább megyek egészségtelenül él (táplálkozás, mozgás, mentálhigiéné). Ha ezen legalább a betegsége idején egy kicsit változtat, az enyhíti a betegséget, felgyorsítja a betegségből való gyógyulást. Az a rövid idő is segít egy kicsit, mert az egészséges életmódtól az emberek döntő többsége nagymértékben eltért.

Ha valaki kizárólag csak a gyógyszerekben, ha tetszik csak a vakcinákban bízik, akkor hatalmasat téved és ugyanarra az oldalra kerül, mint az antivaxerek. Egészségtelen testen semmilyen gyógyszer, vakcina sem hat úgy mint az egészséges emberen, mert azok sem csodaszerek. Ezért is veszélyesebb COVID-19 a krónikus betegséggel élők körében. És ezek korántsem csak az idősek, nagyon sok fiatal is ide tartozik, mert a fiatalok többsége is krónikus beteg. A teljes felnőtt lakosság 64 százaléka túlsúlyos vagy elhízott. Az elhízás pedig egyúttal gyulladás is, ami citokin viharral szemben érzékenyebbé teszi a szervezet.

Úgyhogy Lacának, ha tetszik ez, ha nem, valamilyen szinten igaza van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58846) Kékes525 válasza Parci (#58798) üzenetére


Kékes525
félisten

"A kutatás egyedül a D-vitamin esetében talált pozitívumot, ez ugyanis csökkentheti a lélegeztetőgépen és a kórházban eltöltött időt" + [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58847) Kékes525 válasza Vesa (#58828) üzenetére


Kékes525
félisten

Ebben igazad van, de én NEM erről beszélek. [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58848) Kékes525 válasza Vesa (#58829) üzenetére


Kékes525
félisten

"Normál táplálkozással, fejlett világban ma már igen ritkán alakul ki hiánybetegség, maximum betegség vagy egyéb extrém terhelés esetén, vagy idős korban"

Na ez az, ami hatalmas tévedés. Egyszerű bizonyítékom van erre. Nézzük bármelyik fejlett országot. Az elhízás világbetegség, ami az egészségtelen életmód, jelen esetben az egészségtelen táplálkozás és a mozgás hiány következménye. Például a teljes magyar felnőtt lakosság 64 százaléka túlsúlyos vagy elhízott. Az elhízás pedig a legveszélyesebb alapbetegsége a COCID-19-nek az egész szervezetre kiterjedő gyulladás miatt.

Ja, ha esetleg az nem köztudott, az elhízás az nemcsak túlzott kalóriabevitelt jelent, hanem az esszenciális tápanyagok (fehérjék (esszenciális aminosavak)), zsírok (többsörösen telítetlen zsírsavak), vitaminok, ásványi anyagok) hiányát is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#58849) mpo válasza Kékes525 (#58848) üzenetére


mpo
veterán

#47246 Kékes525
Ezért lettem biológus. :D

#56689 Kékes525
Ha van (elhízás, magas vérnyomás, kardiovaszkuláris betegsége (szívelégtelenség), cukorbetegsége, krónikus tüdőbetegség (COPD), veseelégtelenség és cerebrovascularis kórképe, daganatos betegsége (rák)).

#56694 Kékes525
Nekem is három megvan belőle. Ebből az elhízás súlyos.

#58848 Kékes525
Az elhízás világbetegség, ami az egészségtelen életmód, jelen esetben az egészségtelen táplálkozás és a mozgás hiány következménye.

Nem vagyok biológus, túlsúlyom nekem is van, bántani sem szeretnélek, de az elhízás nem 5 nap alatt jön össze, nagyon sok harapásba kerül. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#58850) pjen válasza BlackV (#58842) üzenetére


pjen
félisten

A gyors teszt miért jó. Teszt negatív, hurrá, a következő 10 percben 5x is megfertőzödhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.