Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#57747) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek: 11 559 (az előző napi adathoz képest -1326)
Új tesztek száma: 37 736 (az előző napi adathoz képest +133)
Új halálos áldozatok száma: 91 (az előző napi adathoz képest -8)
Kórházi ellátást igénylők száma: 5152 (az előző napi adathoz képest -46)
Lélegeztetőgépre szorulók száma:  209 (az előző napi adathoz képest +11)
Az első dózissal oltottak száma: 6 379 065 (az előző napi adathoz képest +2163)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 131 361 (az előző napi adathoz képest +3752)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 754 698 (az előző napi adathoz képest +8018)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57752) Soulfly842 válasza daneel_hu (#57749) üzenetére


Soulfly842
addikt

Óvatos átmozgatás, nagyon-nagyon kicsi súlyokkal, előtte egy nagyon lassú séta egy a futópadon.

szummázva ~40 perc, vigyázva arra, hogy csak olyat és olyan szinten ami nem terhel meg, amitől nem ugrik ki a pulzusom.

[ Szerkesztve ]

(#57753) lacafaca válasza Parci (#57744) üzenetére


lacafaca
őstag

hehe...ebben pont tévedsz ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57754) Parci válasza lacafaca (#57753) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy érted, mégis sötét konteós vagy? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57755) polonic válasza Soulfly842 (#57752) üzenetére


polonic
félisten

Miért a négy fal között sétálsz egy futópadon, ahelyett, hogy kimennél a természetbe, az erdőbe. :)

(#57756) Sir Pocok válasza Soulfly842 (#57746) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen.

Sajnos a stresszben az a gáz, hogy kapod, kapod de testi tünetekben lehet, hogy csak jóval később alakul át és továbbfejlődik szorongássá rosszabb esetben pánikbetegség alakul ki.

Azért gondoljuk el, hogy itt a topicban hányan sztresszelnek a COVID-on már lassan két éve!

Pszichológus az ismerősöm és beszélgettünk a COVID-ról mostanában és nem vicc amit írok: Egyszerűen jelenleg alig lehet magánpraxisban bejutni pszichológushoz. :( Amikor ezt mondta kicsit lehidaltam.

Elmondása szerint most jön ki sok embernél a két év stressze.

Szóval nem véletlen én is kevesebbet írok a topicba, mert Ő is azt javasolta, hogy engedjem el a témát mert gond lesz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57757) Parci válasza Soulfly842 (#57752) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a súlyokat felejtsd el egy hónapra minimum. séta, napfényen, jó levegőn, lehetőleg naponta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57758) Ringman válasza Soulfly842 (#57752) üzenetére


Ringman
nagyúr

én kb. 04.12-én lettem tünetes, 05.01-én tekertem laza tempóban 10 km-t, de közben meg kellett állnom, mert fel-felugrott 180-ra a pulzusom.

(#57759) lacafaca válasza Parci (#57754) üzenetére


lacafaca
őstag

sötét az csak nézőpont kérdése, konteósnak meg vér...mintha nem tudnád :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57760) Mr K válasza Sir Pocok (#57751) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 11559, változás(1): -4876 (-29.7%) | elmúlt 7 napban összesen: 79145 (átlag: 11306.4), változás(2): -29343 (-27.0%) | incidencia: 1920.6
Új halálos áldozatok száma: 91, változás(1): -14 (-13.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 619 (átlag: 88.4), változás(2): +107 (+20.9%) | incidencia: 11.6
Új mintavételek száma: 37736, változás(1): -7797 (-17.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 222269 (átlag: 31752.7), változás(2): -48451 (-17.9%)
---
Kórházban: 5152, változás(1): +564 (+12.3%) | elmúlt 7 nap átlaga: 5108.8, változás(3): +808.6 (+18.8%)
Lélegeztetőgépen: 209, változás(1): +41 (+24.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 188.8, változás(3): +26.2 (+16.1%)
Tesztpozitivitás: 30.63%, változás(1): -5.46% (-15.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 43.00%, változás(3): -3.92% (-8.3%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#57761) Rive válasza polonic (#57755) üzenetére


Rive
veterán

Miért a négy fal között sétálsz egy futópadon, ahelyett, hogy kimennél a természetbe...

Hát izé.

Én is a természetet kedvelem, persze, de aztán gondolj bele picit mi van, ha egy ilyen roham az erdő közepén ér, esetleg egyedül...

Covid után az első terhelések (az enyhe terhelések is!) legyen csak szépen emberek között, civilizációban.
Ha edzőterem, akkor edzőterem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57762) Chesterfield válasza Sir Pocok (#57756) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nem is pszichológus kell, az nem tud semmi jó kis agymókolós cuccot felírni.
Jó kis SSRI, SNRI vagy NDRI kell a népnek :)

(#57763) Parci válasza lacafaca (#57759) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jájj, én nagyon bírlak, szomorú leszek, ha ilyen a világnézeted, miszerint a gonosz szabadkőművesek a járványt megszervezték, hogy megcsináljanak valamit, amit mindenképp meg akartak csinálni. :(

(nyilván minden történésből emberek igyekeznek hasznot húzni, de azért nem egészen mindegy az ok-okozat. na de ez itt túl off, abba is hagyom)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57764) Sir Pocok válasza Chesterfield (#57762) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Pszichiháterek többsége lópélót nem tesz a betegért csak felír neki antidepresszáns meg szorongásoldót és egyéb nyugtatókat aminek csak az az eredménye, hogy a probléma elnyomásra és nem megoldásra kerül. :( A terápia bár kemény és hosszadalmasabb folyamat de legalább tartós eredményre vezet.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57765) [CS]Blade2 válasza Soulfly842 (#57750) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezt érdemes nézni, az aktív esetek most nehezebben záródnak le. Ha nekem nem kér a házidoki tesztelést, vagy csak egy gyorstesztet kér az 5. napra, akkor be sem kerülök a grafikonra, így meg jövő hét kedden tudnak majd csak újra tesztelni a cégnél. Az előző hullámokban egyenletesebb elosztásban kerültek be és ki az esetek az aktív eseteknél.

Kevesebb új eset van, nemsokára átfordul az aktív esetes is, nagyobb számban lesznek gyógyultak.

(#57766) Chesterfield válasza Sir Pocok (#57764) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez csak a személyes véleményem, de én nem hiszek a pszichoblablában.
Úgy gondolom, hogy a szorongás, depresszió az agy kémiájának a megborulása miatt van, amit ezek a bogyók helyre tudnak állítani.

A problémát magát persze jó lenne megoldani, de például a covid helyzet elképzelhető, hogy évekig fennmarad, én meg nem tudom elképzelni, hogy a pszichomókus meg tudja győzni a pácienst, hogy ne aggódjon azon, hogy a nagypapa meghal.

(#57767) emvy válasza Parci (#57763) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg most csomoan Bill Gates-t huzzak elo, hogy bezzeg o megjosolta, tehat tuti benne van a keze -- holott a tudomanyos kozossegben masfel evtizede az a tema, hogy szinte garantaltan ez lesz, Gates csak nepszerusitette ezt az egeszet.

Egyebkent a kovetkezo dolog, amitol az epidemiologusok meg az evoluciokutatot be vannak szarva, az a globalis felmelegedes okozta jarvanyok. Ket okbol:
- bizonyos parazitak (es hordozok) elkezdenek elterjedni mas teruleteken (mivel pl. megvaltozik a madarak vandorlasi utvonala, stb.)
- ha a permafroszt egy resze felolvad, onnan olyan bacik meg virusok kerulhetnek elo, amik esetleg evtizezredek ota nincsenek aktivan jelen termeszetben

Pl.: https://24.hu/tudomany/2020/11/17/daniel-brooks-interju-stockholm-paradigma-klimavaltozas-technologiai-civilizacio-emberiseg-biodiverzitas-koronavirus-jarvanyok/
Dan-nel kb. 10 eve beszelgettunk errol valami kaja kozben, es o mar akkor is pont azt mondta, mint a 2020-as cikkben, szoval nem utolag okos.

while (!sleep) sheep++;

(#57768) mpo


mpo
veterán

Hivatali visszaélés és foglalkoztatás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indítottak nyomozást a keleti vakcinák engedélyezése ügyében.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#57769) lacafaca válasza Parci (#57763) üzenetére


lacafaca
őstag

a szabadkőművesezésen meg a gyíkokon meg a szürkéken etc már vagy 10 éve túlléptem, az csak a felszín, a kirakat...a verem sokkal mélyebb és még csak nem is ez a vonal ;)

viszont ez a szar biza nem véletlen kiszivárgó és erre akár mérget is vehettek ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57770) tisn válasza Soulfly842 (#57742) üzenetére


tisn
addikt

nem hangzott jol bro. ha setalsz, akkor is emberek kozott (konditerem futopad, sokak altal hasznalt park, stb.) hogy adott esetben tudjanak segitseget hivni.

jobbulast :(

(#57771) Coyot válasza lacafaca (#57769) üzenetére


Coyot
őstag

Megtennétek, hogy nem ide piszkítatok a konteós baromságaitokkal? :R

Má' nem

(#57772) Parci válasza Coyot (#57771) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek, téma lezárva

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57773) [CS]Blade2 válasza mpo (#57768) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

"ezzel több százezer honfitársunk életét közvetlenül veszélyeztetve”
Na ezek a barmok teszik tönkre ezt a társadalmat.
Nem zavarja a tagot, hogy már kiderült azóta, hogy életeket mentett meg az anyag, egy jó termék. Gondatlanságból elkövetett életmentés lehetne esetleg a vád.

Én küldenék egy gyümölcskosarat a tagnak, aki engedélyezte ideiglenes veszélyhelyzeti alkalmazásra, hogy megkaphattam én és a családon ilyen hamar ezt a jó kis árút,
és ezzel nagyon sokan vagyunk így. A legtöbb ismerősöm is szputnyikot kapott, és mindenki elégedett vele.

(#57774) Soulfly842


Soulfly842
addikt

#57770tisn
57761Rive
#57755polonic

Nem kis helyre zsúfolt, bezárt valamit kell elképzelni, hanem egy 3500 m2-es edzőközpontot, komolyabb ellátó személyzettel, teremedzőkkel, stb.

Ahogy rosszul lettem, rengetegen lettek ott, segíteni, tudták mit tegyenek és egy támogató közeg volt. Hoztak vizes törölközőt, lefektettek, szőlőcukor került elő, stb. Végigvárták a mentőket, nem mozdultak sehova, segíettek. Ott voltak velem fejben is, s ezt a világ legtermészetesebb dolgának vették.

Ugyanez erdőben gázos lett volna,
Nyílt utcán? - jócskán van esély, hogy ott is.

Őszintén megérintett az a közeg, a támogatás, hogy ott voltak velem, amég a mentő el nem vitt. Az az együttérzés, támogatás sokat

Óvatosan át akartam mindenmet mozgatni, még egy hajszálnyit is egy ilyen erőtlen ~10 nap után. Ez valahol érthető,

Mindezek ellenére, Nyh szép hely, sok a zöld rész, nem úgy, mint a legtöbb nagyvárosba. Van közel hozzám park is, most megismertem a határaimat az tuti!

Most már biztos hetekig csak séta lesz, semmilyen más terhelés. Parkban, erdőben (Nyh-n van belváros közeli erdős rész, ahol mindig van 'mozgás', vannak azért emberek), vagy két nagyobb tó körül az már mindegy, még változgatásságban is tudok válogatni, mert mind olyan hely, ahol vannak emberek.

Most tényleg ez fog maradni a szabadban.

[ Szerkesztve ]

(#57775) Sir Pocok válasza Chesterfield (#57766) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen ez nyilván és szituáció és egyén függő. A gyógyszernek szerintem csak végső esetben van értelme.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57776) Soulfly842 válasza Coyot (#57771) üzenetére


Soulfly842
addikt

#57772Parci

Laca csak a falat kaparja mindenkiben, nem a konteót ;]

Lezárva.

(#57777) Coyot


Coyot
őstag

Jöjjön inkább a jó rész. Szépen illeszkedünk a predikcióra. Ebből még bármi is lehet :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#57778) mpo


mpo
veterán

Most próbáltam a kórházi kardiológiai szakrendelésre időpontot kérni, mivel szeptemberben voltam utoljára a magánban, államiban utoljára pont 2 éve.
Április végéig foglalt, a májust még nem nyitották meg, érdeklődjek február végén.
Ha ehhez majd hozzájön a Covid-on átesettek szívproblémái miatt megnövekedett létszám, akkor még reménytelenebb lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57779) Parci válasza Soulfly842 (#57774) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megbarmolja a szervezetet a covid. az immunrendszert is meghekkeli.

a kisebbik gyereknek szemgyulladása lett. nekem napok óta kapar a torkom. és most már határozottan úgy gondolom, hogy nem volt olyan rossz az a flu oltás, csak a covid light után meg tudott borítani minket (amikor oltatlanul kaptuk el az A-influenzát 3 éve, akkor a gyerekeknek 8 napig volt magas láza és nekem is 3, most meg 2 nap és nekem 0).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57780) Drizzt válasza [CS]Blade2 (#57773) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Nem zavarja a tagot, hogy már kiderült azóta, hogy életeket mentett meg az anyag, egy jó termék. Gondatlanságból elkövetett életmentés lehetne esetleg a vád."
Donteseket a dontesek idejen rendelkezesre allo informaciok alapjan kell megitelni, nem utana megjelenokbol. A 60 feletti Sinopharm engedelyezes raadasul tenylegesen veszelybe sodort jopar idos embert, akik elhittek, hogy hasonloan jo vedettseget szereznek, mintha mas oltast kaptak volna.

I am having fun staying poor.

(#57781) Dare2Live válasza Sir Pocok (#57764) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Alapvetően a pszihiáter a gyógyszeres vonal a pszihológus meg a terápiás. Alapvetően a pszihiáter lopéló dolga, hogy pl jól bbeállítsa a gyógyszert. Mind a kettő nagyon fontos sajnos de nagyon-nagyon sok esetben a terápia nem elég, de egy terápia+jól beállított gyógyszerrel teljes életet tud élni egy pl borderlineos, skizofrén... és jól tudjuk, hogy magában terápiával pl a felsorolotakkal 90%ban szarra se mész vagy továbbra se tud teljes életet élni.

más: Kicsi még midig erősen hasmenéses tegnap óta kap smectát ez láthatóan segít viszont éjjel nagyobbik (6éves) 2* hányt és kaki is bement. Most olvasom, hogy omikronnál jellemző tünet a hasmenés. Egy hét után azon filózok, hogy levágom a fa*mat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57782) [CS]Blade2 válasza Drizzt (#57780) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Mi kértük az anyagot. Tudtuk, hogy mit kapunk. Az volt a jó döntés. Újra és újra elfogadnám.

Szerintem máshogy kellene kezelni azt, ha pl. valaki betör egy irodaépületbe, és elhelyez egy bombát, és kinyír egy rakat embert vele, mint aki betör ugyanígy, mert tudja, hogy bomba van bent, és tudja, hogy tudja hatástalanítani, és megment mindenkit.

Vagy látja egy tag, hogy rosszul vagy, és bek.ja az ablakot, és mondjuk újraéleszt, megmenti az életed.
Kb. a cikkben írt tagon kívül senki nem mondaná, hogy szemét g..i betörő... egyedül talán ez a f...p.....t jelentené fel a megmentőjét is.

Én inkább azon akadnék ki, ha nem segítenek... oltás esetben pedig, ha az engedélyező elkezd valamin kukacoskodni, és nem jutok hozzá időben.

(#57783) UberMutant válasza [CS]Blade2 (#57782) üzenetére


UberMutant
őstag

"Tudtuk, hogy mit kapunk."

nem éppen.

"oltás esetben pedig, ha az engedélyező elkezd valamin kukacoskodni, és nem jutok hozzá időben."
izé, ez komoly?

[ Szerkesztve ]

(#57784) emvy


emvy
nagyúr

Azert baszki, ez rosszul nez ki.

[link]

"out of every 1,000 people studied, there were around 4 more people in the COVID-19 group than in the control group who experienced stroke"

Tehat 1 millio Covid-fertozottre 4000 extra stroke eset. Az azt jelenti, hogy ha Europaban az emberek felen atmegy, akkor az mondjuk kozel ketmillio extra stroke eset. Az remiszto.

while (!sleep) sheep++;

(#57785) Soulfly842 válasza UberMutant (#57783) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az egyetlen, akivel nem szállnék vitába ebben - talán te vagy itt a topicban, mivel ha jól emlékszek, akkor neked ez közel áll a szakterületedhez/napi munkádhoz. :))

[ Szerkesztve ]

(#57786) [CS]Blade2 válasza UberMutant (#57783) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én tudtam, az pedig nem lehet, hogy én igen, más meg nem.

Persze, hogy komoly. Ha nem engedélyezi a szputnyikot, akkor hónapokkal később kerülök sorra, ha a Pfizert és a többit sem, akkor pedig ott álltunk volna továbbra is védtelenül,
miközben ott volt a legyártott anyag.

Van legyártott pajzs, de még meg kell néznünk rajta ezt meg azt... közben meg megy a csata. Köszi, nekem jó az a legyártott, inkább kipróbálom élesben, mint maradjak a csatatéren egy szál pö...ben.

(#57787) Peat;) válasza emvy (#57784) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem olvastam végig, de kérdés:
- vérkép megváltozik vajon covid után mert vannak stroke-ra jelzők
- ez olyan stroke ami megelőzhető gyógyszer szedéssel

Ha mindkettőre igen lenne a válasz akkor ennek már régen kötelező protokoll részének kellene lennie, mondjuk 3 havonta vérvétel és bogyószedés ameddig kell. Gyanítom erre erőforrás nincs, tanulmányra van.

[ Szerkesztve ]

(#57788) Ringman válasza emvy (#57784) üzenetére


Ringman
nagyúr

let it rip, this is mild...

cukorbetegségre való hajlamosítás, stroke, agykárosodás, kognitív képességek romlása, alzheimer, stb.

és ugye most az a vélekedés, hogy nem baj, ha évi 1-2 körben részt veszel, mert be vagy oltva.

[ Szerkesztve ]

(#57789) Rive válasza [CS]Blade2 (#57782) üzenetére


Rive
veterán

...Tudtuk, hogy mit kapunk..

Én a magam részéről úgy gondolom, hogy ez a 'tudtuk' pont ugyanúgy csak részben stimmel, mint az a feljelentés. ~ annyit tudtunk, hogy a cucc elviekben jó (és ehhez elfogadhatatlan szintű/jellegű gyakorlati ellenőrzöttség és minőségbiztosítás), illetve más országokban beindult tömeges oltások kapcsán, hogy nem lepték el a területet se zombik, se vodkamán putyin-klónok.

Azt, hogy mennyire összetett a dolog prímán jellemzi, hogy mennyire csont nélkül elfogadott lett a sino a maga igen korlátozott hatékonyságával, és mennyire nem ugrotta meg a lécet a szputnyik, pedig ~ a többi vektor kaliberében fényeskedett.

Én is örülök, hogy idejében hozzájutottam: korrektebb tájékoztatás és keményebb beleegyező nyilatkozat mellett is beleugrottam volna. Ugyanakkor nem tartom elfogadhatónak, hogy az engedélyeztetés/bevezetés körüli slendriánság és ruszki tempó következmények nélkül maradjon.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57790) PuMbA válasza Dare2Live (#57723) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt értem, hogy miért nem engedélyezi Ausztria a Szputnyikkal való oltást, de ez nem magyarázza meg, hogy egy külföldi állampolgár beutazására miért nem jó a Szputnyik. Erre kéne egy ésszerű magyarázatot mondaniuk. Ausztria érdeke csak annyi, hogy aki odamegy hozzájuk, hatékony vakcinával be legyen oltva 9 hónapnál nem régebben, nem több. Ezt a Szputnyik nagyobb hatékonysággal teljesíti, mint például az AstraZeneca vagy a Sinopharm.

[ Szerkesztve ]

(#57791) Soulfly842 válasza PuMbA (#57790) üzenetére


Soulfly842
addikt

Vagy a Jansen...

Ez abszolúte jogos!

De ezt úgy hívják, hogy politika/gazdasági érdekháló, európa most kiélezett érdek-ellentétben van oroszországgal és a német-amerikai vakcina tengely érdekképviselete sem kihagyható szempont.

Más:

Megújul a koronavírusról szóló tájékoztatók rendszere

"Müller Cecília elmondta, az új, ingyenesen hívható Egészségvonal telefonszámán a koronavírus-információk mellett népegészségügyi, az egészségvédelemmel kapcsolatos vagy a gyógyszerellátás témában is érdeklődhetnek a nap 24 órájában."

[ Szerkesztve ]

(#57792) Ringman válasza PuMbA (#57790) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ezt értem, hogy miért nem engedélyezi Ausztria a Szputnyikkal való oltást, de ez nem magyarázza meg, hogy egy külföldi állampolgár beutazására miért nem jó a Szputnyik

hát pont ugyanezért.

(#57793) syberia válasza koncsik (#57703) üzenetére


syberia
veterán

Egy picit túlhaladtak már az események ezen a "felfedezésen". :)

https://howbad.info/

(#57794) PuMbA válasza Ringman (#57792) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanezért, de a Szputnyikkal kapcsolatban hiányzó gyártási és minőségbiztosítási információk miatt van a most kialakult helyzet, viszont a hatásossága mérhető és tényszerű amit a tanulmányok megerősítenek :) A külföldről beutazó Szputnyikkal oltott állampolgár pedig semmiféle kárt nem csinál az osztrákok emberekben.

[ Szerkesztve ]

(#57795) [CS]Blade2 válasza Rive (#57789) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tudtuk, hogy elviekben jó, és stb. Tudtuk, hogy ideiglenes engedélyt kap veszélyhelyzetre. Ezek mellett kérni kellett, hogy én kérek oltást, aztán pedig felhívtak, hogy melyik gyártóét kérem, szóval így is a mi döntésünk volt. Csak felnőtt emberekről beszélünk.
Ezek után megrangatni azt a pár embert, aki aláírta ideiglenes engedélyezésre aszem, ha jól emlékszem első körben 1? évre, nem tartom jogosnak.

Arra nagyon jó ez a feljelentgetés meg nyomozgatás, hogy a későbbiekben majd rossz döntés születhessen hasonló helyzetben,
hogy adott delikvensek majd elgondolkodnak, hogy a nagy l...t vállalok be - mit ekkora, még tized ekkora felelőséget is, inkább mindent áthárítok, nehogy jöjjön egy ilyen brokkoli feljelentgető.

Akik meghozták a döntést, csak feltételezhetjük, hogy valszeg ugyanúgy újra meghoznák, mert ők valszeg átlátták a dolgot, hogy ezt be kell vállalniuk, mert jót tesznek ezzel, és pont azzal ártanának embereknek, ha nem engedélyeznék. Ugye, most feltételeztük, hogy szabálytalanság volt az eljárásban, holott bőven simán lehet, hogy 100% szabályosan jártak el.

Volt egy munkatársam, az előző munkahelyén volt egy baleset. Egy csomagoló gép valami forró anyaggal elkezdte lecsomagolni a kollégája kezét, és volt a közelben egy vas cső, ő meg beb..ta a két henger közé, és szétfeszítette. Megmentette a csávót, utána pedig ő járt tárgyalásokra, hogy tönkretette a gépet. A bíróságon még el is mutogatta, hogy hogy csinálta. Akkoriban szerencsére nem lett ebből semmi, csak az idejét bukta, mert segített.

(#57796) Krinyo válasza Ringman (#57788) üzenetére


Krinyo
senior tag

Az józan ésszel végiggondolva sem mindegy, hogy mennyi időt hagy a szervezetben a károkozásra az immunrendszer, márpedig oltva ez biztosan kevesebb...

(#57797) Rive válasza Soulfly842 (#57791) üzenetére


Rive
veterán

...európa most kiélezett érdek-ellentétben van oroszországgal...

Akkor az oroszokat tessenek sz*patni, ne a csóringer magyarokat :U
Ja, hogy ahhoz már nem elég tökösek, pláne, hogy odaát szorongatják a ... gázcsapot. Értjük :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57798) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A körzeti orvostól ezt kaptam válaszként (telefonon elérhetetlenek, helyettesítés is van, de e-mailre reagálnak mindig):

"A laborban vannak apróbb eltérések, melyek a COVID-nak tudhatóak, de a szívre illetve izomra jellemző érték is magasabb minimálisan, ami azt is jelentheti, hogy szívet nagyon kell védeni, nem terhelheti magát semennyire, majd óvatosan, 10 perc séta, majd 15, majd 20 stb.. nehogy szívizomgyulladás legyen. Labor illetve EKG kontroll indokolt 2 hét múlva!"

Ha már a stroke szóba került covid kapcsán, igaz nem kedvelt közszereplő, aki a szívét is nyírta, koxizott is, stb, de a stroke-val ő is megjárta:
Covid-sztrókja volt Schobert Norbertnek, a földön pörgött

[ Szerkesztve ]

(#57799) tisn válasza Drizzt (#57780) üzenetére


tisn
addikt

A 60 feletti Sinopharm engedelyezes raadasul tenylegesen veszelybe sodort jopar idos embert, akik elhittek, hogy hasonloan jo vedettseget szereznek, mintha mas oltast kaptak volna.

es ez a valosag is, boven a hatasos (50% felett) vedte oket is.

(#57800) Dare2Live válasza PuMbA (#57790) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

? pont ugyanezért.

Műszaki vonalon dolgozok ilyen szentimentel semmi csoda nincs ha nem fogadják el. Alapvetően az elfogadott/normális, hogy nem. Tény. Pont.
Mindezt mondom úgy, hogy azt a vonalat is megértem akik elfogadják miközben alapvetően az hogy elfogadják "nem normális". :DDD

Mondok durvábbat én azt is elfogadom, sött helyesnek vélem, hogy májusig sino, sputnikkal oltottak miközben nem volt jóváhagyás. Vészhelyzet volt. Utána már viszont egyértelmű hibának.

Az Ausztria érdeke rész miatt én pont nem hoznám ide a politikát. Ausztria gazdasági érdeke az lenne, hogy mindent de tényleg mindent elfogadjanak. Sputnikot főleg Orosz turisták miatt. Ehez képest ugye.
De hamár rendszeres pldam a kína/rok... járványkezelés. Végtelen szűrés, kontaktkövetés 10+milliós városok totális lezárása. Ami gigantikus gazdasági károkat okozott. De utólag biztos okozott? Mert emberéleteknél nem kérdés melyik a jobb. Na de ez már kicsit más vonal.

@[CS]Blade2 Lehet érvelni ellene mellette de május után amikor volt már elég pfizer nem kicsi hiba volt a sinot tolni. Emiatt nem kevés ember halt meg.
Az engedélyezés kb tudjuk, hogy ment. Brutál politikai nyomással.
A csomagológépről meg a BKV hacker jut eszember aki jelentette a hibát a BKV/T felé. Elitélték? El. Ilyenek a magyar tvek. Ebben a pillanatban minden ethical hacker számára egyértelmű lett, hogy ha talál valamit akkor ne jelentse. Hanem adja el jó pénzért a darkneten. Aztán ha BKV bekap egy ransomwaret akkor x napig megállnak majd fizetnek 10BTC. Ilyenek a TVekm, ez kell MOnak? Akkor ezt kapja.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.