Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) Parci válasza lacafaca (#57100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát de tényleg, b+, megvan a teljes straight flush, mert legjobb tudásom szerint: parainfluenza 1 (+ croup) és 2 (+ croup), rsv (+ croup), covid (+ croup), influenza

:W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57102) t72killer válasza Parci (#57101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a helyetekben vennék egy tárnát vmelyik sóbányában.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57103) Parci válasza t72killer (#57102) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrvára élünk még ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57104) Ezekiell válasza Parci (#57103) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem kriptat irt :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#57105) t72killer válasza Parci (#57103) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A levegő miatt gondoltam :R . De ez se rossz, ha nem baj, ha korán reggel vernyákolnak és a tetőre sz.rnak a szomszédok:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57106) PuMbA válasza Parci (#57073) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor mégis csak "this is mild" :) A probléma az volt, hogy influenzával együtt voltatok bombázva. Sajnos pont ez az időszak a legrosszabb a covid elkapásra, mert ilyenkor van minden másnak a szenzonja.

[ Szerkesztve ]

(#57107) Chesterfield válasza Parci (#57094) üzenetére


Chesterfield
senior tag

A gyerekek is be lettek oltva influenza ellen?

(#57108) Drótszamár válasza Parci (#57101) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szia Uram! Rota nem érdekel? :U

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#57109) Parci válasza Chesterfield (#57107) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

ja, és a kisebbik ovis csoportjában akkor most együtt van korona és influenza, mert igazolt koronás is van..

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57110) Parci válasza Drótszamár (#57108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, az nem. :DDD nagyon nem, brrrr... calici sem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57111) bigdady válasza Parci (#57073) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y Erre senki nem gondolt

[ Szerkesztve ]

(#57112) t72killer válasza Parci (#57109) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Népek és vírusok olvasztótégelye :)) . Kemenesiéket rá kéne ereszteni egy ilyen csoportra, a kövi 20 évre parkolhatnák is a denevéres projekteket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57113) BlackV válasza Parci (#57073) üzenetére


BlackV
senior tag

influenzásak vagyunk, b+ :DDD

Hát mert Rusvai megmondta, hogy ez az omikron már influenza. :)

(#57114) fatal` válasza Parci (#57101) üzenetére


fatal`
titán

Szia Uram! Calici érdekel? :D

Szerk.: Áh, már látom, hogy írtad, hogy nem. :D

Jobbulást.

Egyébként a szezon előtt lehetett olvasni, hogy nem sikerült eltalálni a flu oltásokkal a variánst. :( Ezekszerint "bejött".

[ Szerkesztve ]

(#57115) BlackV válasza fatal` (#57114) üzenetére


BlackV
senior tag

na de nem vágta földhöz pedig rég volt influenzás (gondolom)
#57046

(#57116) Ringman


Ringman
nagyúr

via eric topol: [link]

(#57117) kolopele válasza lacafaca (#57100) üzenetére


kolopele
nagyúr

Talán éppen azért is úszták meg ennyivel, mert be lettek oltva.

(#57118) mpo válasza Parci (#57073) üzenetére


mpo
veterán

mindenesetre anyafej most biztosan korona negatív és influenza pozitív.
Ez jobb, mintha fordítva lenne.
Mielőbbi gyógyulást nektek.

Nincs bajom, csak kérdezek.
Azt nem tudom, hogy a pozitív PCR esetén kiderül-e, ha valaki influenzás is, mert ha negatív a PCR és tünetei vannak, akkor flu, de pozitívnál akár kettő is lehet.
A másik, amikor tünetek mellett az otthoni teszt pozitív, a PCR negatív, akkor mi a végeredmény?

Ha érted, akkor már elavult.

(#57119) Kékes525 válasza Drizzt (#57085) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ha nagyon fogyóban lennénk, akkor a média harsogna róla már szerintem. "

Hát én erre nem számítanék, mert hivatalos adatközlések nem a legjobbak nálunk. Az ellenzéki média pedig nem fér hozzá ilyen adatokhoz. A csoportomban sokan panaszkodtak erre, onnan gondolom. Biztos információim persze nekem sincs róla.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57120) polonic válasza Parci (#57073) üzenetére


polonic
félisten

Kollégámnak is ez volt.
Biosynex tesztet csinált, az pozitív lett. Majd később, kb egy héttel, elment pcr-re, az pedig corona negatív, influenza pozitív lett.

Van flu oltás neki?

(#57121) Drizzt válasza Kékes525 (#57119) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Regebben volt valamilyen EU-s oldal, ahol lehetett nezni, hogy ki mennyit hasznalt fel. Sajnos nem tudom hol erheto el, de az egy dinamikusan frissitett oldal, ahova Magyarorszag is jelentett.

[link]

Szerintem ez lesz az. Ez alapjan Pfizerbol meg kb. 2 millionk kell legyen, Modernabol kb 650e.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#57122) t72killer válasza mpo (#57118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fals negatív pcr is lehetséges. Akkor flu, ha az influenza-teszt pozitív.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57123) Kékes525 válasza Drizzt (#57121) üzenetére


Kékes525
félisten

Most feltettem kérdésbe a csoportomban és özönlenek az információk: Van még Pfizer és Moderna. Mindenki rendben megkapta.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57124) tisn válasza Kékes525 (#57119) üzenetére


tisn
addikt

azt tudjuk mennyit vettunk, mikor. lejarati ido ismert. beadott oltasok szama is. eleg pontosan tudni mennyink van meg.

(#57125) Kékes525 válasza tisn (#57124) üzenetére


Kékes525
félisten

Magyarországon semmilyen statisztikai adatért nem tenném tűzbe a kezem. Szerintem más se. Az EU-s hatóságok is a magyar statisztikai adatokból tudnak csak kiindulni, amit mi jelentünk nekik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57126) Kékes525 válasza Ringman (#57081) üzenetére


Kékes525
félisten

Sinopharmból Dunát lehet rekeszteni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57127) mozso válasza Parci (#57088) üzenetére


mozso
senior tag

Hihetetlen…

(#57128) Parci válasza mpo (#57118) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közben most már kitettem a pontot ma reggel:
- pozitív anyafej orawell nyalókás tesztje koronára. :DDD ergo ez a teszt sajnos nem ér semmit. vagy ér valamit, de hogy az mi, azt nem tudom. anyafej most nem koronás.
- a PCR tesztet olyan helyen nézték meg, ahol meg tudják nézni egyszerre koronára és flura. korona-, flu+.
- a vaxigrip nem sokat ért idén, rajtam kívül mindenki nagyon odavolt. és amikor 2018-ban letarolt minket, én akkor sem voltam igazán beteg, 38 fokig mentem és 2 napig voltam lázas. a többiek 9 napig.
- viszont mégiscsak 3 éve letarolt minket a flu, azóta minden évben kaptunk oltást, szóval játszhatott valamiféle keresztimmunitás.
- mivel az orawell teszt megbízhatatlan, ezért sajnos abban sem lehetünk biztosak, hogy egyáltalán voltunk koronásak (most tuti nem, az előző kört meg csak a gyorsteszt miatt lehetett annak tekinteni).
- viszont ezen a ponton én már tényleg leszarom ezt innentől. lonkovidostul, myocarditis-estül. innentől nem tesztelgetek, ha betegek vagyunk, itthon maradunk, aki jobban vagy, az kimegy a piacra, de a fax kivan. és így is végig szekált az isiovi, hogy milyen a teszt, jelentsük le stb. az ovis csoportot be is zárták miattunk (mondjuk nem ártott, mert ott a héten volt igazolt korona is, flu is, egyszerre).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57129) Parci válasza Ringman (#57116) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csinál croupot az omikron, ebből egyértelmű. de igazából akinek súlyos croupos gyereke van (jelen! :DDD :(), az tudja, hogy csinál croupot a kb. minden is: parainfluenza, rsv, adenovírus stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57130) bigdady válasza Kékes525 (#57123) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt a házidokik már lejártat kapnak csak. Álltólag -70 fokon volt és úgy kitolható a éejárat plusz egy két hónappal...

(#57131) bigdady válasza Parci (#57128) üzenetére


bigdady
nagyúr

" - viszont ezen a ponton én már tényleg leszarom ezt innentől. lonkovidostul, myocarditis-estül. innentől nem tesztelgetek, ha betegek vagyunk, itthon maradunk, aki jobban vagy, az kimegy a piacra, de a fax kivan. "
Amikor már a covid topik házigazda is besokall :DDD
Egyetértek, aki akart oltott akár 4x is akár 4 havonta, többiek viszont látásra nyissunk, le a maszkkal is, koncerteket! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57132) Chesterfield válasza Parci (#57128) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"- pozitív anyafej orawell nyalókás tesztje koronára. :DDD ergo ez a teszt sajnos nem ér semmit. vagy ér valamit, de hogy az mi, azt nem tudom. anyafej most nem koronás."

Nem úgy van az, lehet a gyerek azóta visszafertőzte.
Csináljatok még egy PCR-t :D

(#57133) Krinyo válasza Parci (#57128) üzenetére


Krinyo
senior tag

Flu járvány egyelőre nincs, úgyhogy tünetek esetén még mindig koronára kell gyanakodni. Nálatok viszont ez nem jött be. Az viszont tényleg gáz, hogy a (nyalókás) gyorsteszt influenzára is pozitívat jelez. :(

(#57134) lacafaca válasza Parci (#57128) üzenetére


lacafaca
őstag

- viszont ezen a ponton én már tényleg leszarom ezt innentől. lonkovidostul, myocarditis-estül. innentől nem tesztelgetek, ha betegek vagyunk, itthon maradunk, aki jobban vagy, az kimegy a piacra, de a fax kivan.

üdv a csapatban :C :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#57135) bigdady válasza Krinyo (#57133) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sosem gondoltam volna igazolva lesz hogy "ez csak egy influenza" :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#57136) Drizzt válasza Parci (#57128) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"- pozitív anyafej orawell nyalókás tesztje koronára. :DDD ergo ez a teszt sajnos nem ér semmit. vagy ér valamit, de hogy az mi, azt nem tudom. anyafej most nem koronás."
Felírjuk topic második nagy lyukrafutásának?
Topic neve meg mostantól lehetne: "Komolytalan influenzás wannabe covidosok". ;]

I am having fun staying poor.

(#57137) Parci válasza Drizzt (#57136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ebben teljesen vétlen vagyok. b.szódjon meg a gyorsteszt. ja, és ugye ugyanezen gyorsteszt miatt buktuk a pihenést a hegyekben, ami nekünk az év (két év) fénypontja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57138) mpo válasza Parci (#57128) üzenetére


mpo
veterán

Pontosítom a kérdést.
A PCR tesztnél nézik-e az influenzát is vagy csak a koronát?
Ha tünetes és negatív, akkor rábólintanak, hogy flu vagy a laboreredmény alapján mondják?

#57137 Parci
Influenzásan se jó a hegyekben.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#57139) tisn válasza Parci (#57128) üzenetére


tisn
addikt

viszont ezen a ponton én már tényleg leszarom ezt innentől.

nahat nahat :)

(#57140) koncsik válasza Parci (#57128) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K Én ugyanígy voltam három hete, amikor az egész család full takony volt, torokfájás, stb. rengeteg különféle negatív ag teszt. ("viszont ezen a ponton én már tényleg leszarom ezt innentől. lonkovidostul, myocarditis-estül. innentől nem tesztelgetek, ha betegek vagyunk, itthon maradunk, aki jobban vagy, az kimegy a piacra, de a fax kivan." - update: továbbolvasva látom, ez sokaknak tetszett :C ) - annyi kiegészítéssel, hogy a maszk marad (ammedig a politika megkívánja ;) ) és persze okosan vigyázva.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57141) daneel_hu válasza koncsik (#57140) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ennyi, srácok jól összefoglaltátok.
TOPIK zárható, menjünk vissza a La(c)zába. :) :D

(#57142) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Gondolom minden fertőzés utáni pár napban le van gyengülve az immunrendszer és könnyű bekapni vmi új csodát.

Most mi is bekaptunk egy csúnya hasmenést 2éves kislányommal de annyira, hogy elmentem enterol/protexin babyért gógyszertárba. +jó legyen a gógyszertári "izotóniás" italokat nem issza (mást se kb) de a kék powerradet igen... legalább kiszáradni nem fog és vmi sót/káliumot is bevisz.

btw kisfiam is kruppos volt nálunk a 16-18C szoba + párologtatás (99%ban jó volt az 1-2 neves törölköző) bevállt. Persze kúp is volt mindig vészesetre. Ami még nagyon jó az a philips inhalálónk. Komolyabb orrfolyás/dugulás van felrak vagy elé rak és pocoyo/láng... bekapcs. Vagy a zuhanyzásnál zárva tartani ajtót, majd utána jön fürdeni gyerek félórát a gőzfürdőbe. Garantált tud utána orron keresztül levegőt venni. Ezek csak úgy hátha segítenek vkinek. Bár gondolom mind ismert.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57143) Kékes525 válasza bigdady (#57130) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem állítólag, hivatalosan. Rendes tárolás esetén meghosszabbították a lejáratát. [FDA Extends Shelf-Life of Pfizer COVID-19 Vaccine]

"The FDA approved a request from Pfizer, Inc. to extend the shelf-life of the Pfizer COVID-19 vaccine for an additional three months – from six months to nine months — when the vaccine is stored at a temperature of -90 to -60 degrees Celsius. The extension is also applicable to batches that might have expired prior to this amendment. Read the revised fact sheet for vaccination providers."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57144) Parci válasza mpo (#57138) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na: van olyan hely (neumann labs), ahol egy pcr tesztnél mindkét vírusra meg tudják nézni külön-külön. nem ez a szokásos, de létezik ilyen. nálunk most ez történt.

(a síelést az előző körnél passzoltuk, akkor volt egy nagy semmi: kis torokkaparás, nátha, meg a pozitív gyorstesztek :U)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57145) PuMbA válasza koncsik (#57140) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk én nem igazán értem, hogy a gyorsteszt amúgy mire jó a pénzed elköltésén kívül. Amikor megtudtam, hogy kovidos vagyok semmi nem változott, ugyanúgy otthon feküdtem, ugyanazokat csináltam, mint azelőtt abban a 4-5 napban, amikor még nem derült ki :) Beteg vagy és kész, mit tudsz még tenni.

Parci: Ja, hogy jelenteni kell a suliba, hogy covidos vagy vagy csak simán megfázva?

[ Szerkesztve ]

(#57146) Parci válasza Dare2Live (#57142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

enyhén croupos gyereknél jók ezek a hideg levegő, párásítás dolgok, a nagyobbiknál mi is megúsztuk ennyivel. ilyen gyerekeknél az egész messze nem olyan para ám, nincs igazi életveszély.

a kicsinél sokkal durvább (pedig amúgy neki jobb az immunrendszere, a többi dolgot hamarabb legyűri jóval, mint a nagy tette az ő korában), nála a szteroid után is rezeg a léc. a nagy sosem kapott szteroidot.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57147) Parci válasza PuMbA (#57145) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van gyereked? sulinál van mindenféle jelentési kötelezettséged? igen, amikor szólsz, hogy beteg a gyerek, az első kérdés, hogy mire teszteltük... és igen, ha pozitív, köteles vagy jelenteni, törvényileg.

de egy szar gyorsteszt, ami bejelez minden qrvaanyjára tényleg nem jó semmire, ebben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57148) BlackV válasza PuMbA (#57145) üzenetére


BlackV
senior tag

Mondjuk ja. Ha jó minőségű a teszt és negatív, de beteg vagyok, akkor mehetek dolgozni mondván csak influenza? :DDD

(#57149) pjen válasza PuMbA (#57145) üzenetére


pjen
félisten

Viszont kiadhatsz pénzt teljesen feleslegesen. Ha felhívod házidokit simán kiír táppénre, mást meg úgy se tud csinálni.

(#57150) bigdady válasza PuMbA (#57145) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyerek nyert 6 hónapot a két oltásra és nem kell harmadik oltás, erre jó volt a gyorsteszt, betelefonáltam dokinak és hivatalos. Például erre jó.
Asszonyra ellőttünk kettőt mert ugyaúgy beteg volt egy napig, mindkettő negatív ment is dolgozni ;] , senkinek nem lett baja a munkahelyén, akár jó is lehetett (kizárt szerintem). Én el se tudtam kapni mellettük 5 napig első és utolsó teszt is negítv (az a fajta ami gyereken pozitiv szóval senki nem tudja mi folyik itt így sem úgy sem. Beteg vagy maradj otthon, ha nem mehetsz, kész viszlát)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.