Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Komolyan érdekelne, hogy miért lényeg itt egyeseknek hogy MC vagy Visa a kártya amit küldenek? Tényleg nem tudom, viszont jó lenne tudni.

ˣ

(#15852) Tuomas válasza tuzpenge (#15851) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert pl. Garminpay vagy mi csak mc-ot támogat.

We were here

(#15853) tuzpenge válasza Tuomas (#15852) üzenetére


tuzpenge
őstag

Most komolyan...., van ami meg csak Visat! Akkor ezzel az indokkal egyiknek sincs különösebb előnye vagy hátránya! Vagy megfordítva mind a kettőnek van előnye is és hátránya is. Továbbra is érdekel hogy melyik a jobb ( a szakik szerint), és miért, vagy ez teljesen egyénfüggő, mert akkor aztán hót mind1 hogy mit adnak. Illetve esetleg az lenne a jó ha lehetne választani, de én mint mezei júzer még mindig nem tudom hogy melyikkel járnék jobban.

ˣ

(#15854) Tuomas válasza tuzpenge (#15853) üzenetére


Tuomas
addikt

Kérdezted, hogy egyeseknek miért lényeges, hogy melyik. Én meg válaszoltam, konkrét példával, hogy miért.

"Akkor ezzel az indokkal egyiknek sincs különösebb előnye vagy hátránya"

De hát most írtam, hogy aki Garminpayt használ, annak hátrány a visa, mert nem támogatja.
Mi nem tiszta?

We were here

(#15855) Friczy válasza tuzpenge (#15851) üzenetére


Friczy
senior tag

Én azért rendeltem egy második kártyát mióta Visát adnak, hogy legyen egy Visa IS. Jelenleg minden másik kártyám (betéti és hitel + a Revolut) Mastercard, ami azzal a kockázattal jár, hogy egy globális Mastercard probléma esetén (ritka, de nem is olyan rég volt ilyen) fizetőeszköz nélkül maradok. Most viszont van Visa kártyám is.

Másnak meg lehet rá más indoka.

(#15856) Friczy válasza tuzpenge (#15853) üzenetére


Friczy
senior tag

Nincs egyérelműen jobb,.

(#15857) Brandynew válasza Friczy (#15855) üzenetére


Brandynew
őstag

Pár éve (5-6) volt olyan, hogy repülőn MC-ot elfogadtak, Visát nem. Egyik sem volt dombornyomott és mindkettő ugyanolyan funkcionalitással bírt. Persze simán lehet, hogy van olyan, hogy ez fordítva megy. A legjobb, ha az embernek van MC és Visa is.

(#15858) shift+ő válasza bigdady (#15796) üzenetére


shift+ő
senior tag

Kösz. Ez nem segített, arra lettem volna kiváncsi van-e frissebb info, év végét olvastam én is, ami lassan itt van. Megoldottam egyelőre, de tisztább lenne, ha nem trükközve csinálnám, illetve esetleg látnám, hogy áll az számlájuk.

(#15859) Tuomas válasza shift+ő (#15858) üzenetére


Tuomas
addikt

Revoutnál türelem kell. :DDD Amit ígérnek, általában megtartják, csak kicsit várni kell rá. :DDD

We were here

(#15860) LordRajZoL válasza KTU (#15849) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Köszönöm

Na pont ezt nem próbáltam.
Arra nem gondoltan hogy olyan mint az értesítősav

zZz

(#15861) tuzpenge válasza Friczy (#15856) üzenetére


tuzpenge
őstag

Na akkor csak jól sejtettem én. Csak akkor nem értem miért lényeg hogy mit küldenek. Tök mind1 mert Jóskának Visa kellene, Pistának meg MC. Mondom az lenne a tuti megoldás hogy ha regisztrációkor ki tudnád választani és akkor mindenki örülhetne. Mondjuk nekem teljesen jó a küldött MC is csak érdekelt hogy esetleg miben "jobb" a visa.
Köszi amúgy.

ˣ

(#15862) tuzpenge válasza Brandynew (#15857) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én meg pont ennek ellenkezőjét olvastam kb 4 hónapja, hogy a visa-t elfogadták fent 10.000 méteren, de az MC-t meg nem!

ˣ

(#15863) Friczy válasza tuzpenge (#15861) üzenetére


Friczy
senior tag

Azért, mert ha jelenleg csak MC-m van, akkor nekem nem jó, ha MC-t küldenek. Másnak meg lehet olyan funkció, ami neki fontos és csak MC-vel elérhető, neki nem jó, ha Visát küldenek. A nagy többségnek meg mindegy. Én csak azt nem értem, hogy te miért problémázol ezen ennyit. :)

(#15864) TrollBalint válasza tuzpenge (#15861) üzenetére


TrollBalint
addikt

Picit utánanéztem mi a különbség, mert elkezdett engem is érdekelni :)
Tényleg alapvetően egyformák. Mindegyiknek 3 típusa van, mindegyiknek van valami árgaranciája (ha vásárolsz valamit, és utána leárazza a kereskedő, akkor megkapod a különbözetet, ennek az időtartama, ill. értékhatára más-más), autó kölcsönzésnél más összegig van a biztosítás. Persze ezek nem járnak mindegyik szinthez, a jobbak, jellemzően csak a magasabb kategórájúakhoz járnak, amit nem is feltétlen kínál egy bank.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15865) huan


huan
őstag

Akkor lesz majd igazán jó, ha a számlánk és a fizetőhely közé nem ékelődnek be ilyen Visa-k meg MasterCard-ok... :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15866) Friczy válasza huan (#15865) üzenetére


Friczy
senior tag

Vagyis soha. (tudom, azonnali fizetés, blabla, most ez a sláger, mert még nincs március, nem látjuk, hogyan fog működni. De az csak belföld.)

(#15867) bigdady


bigdady
nagyúr

Revolut is tud nfc-n offline tranzakciót? Ha pl nincs nálam a telefon csak az órám? 10-et?

(#15868) KTU válasza huan (#15865) üzenetére


KTU
addikt

Akkor már most is jó,
fizess kp.-val, vagy utalással.
Vagy arra gondolsz ami Kínában van QR Code Payment, WeChat Pay

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15869) huan válasza KTU (#15868) üzenetére


huan
őstag

Inkább nem fizetek akkor ;]
Az is jó megoldás szerintem. Minden haszonlesőt kiiktatni a rendszerből :P

[ Szerkesztve ]

(#15870) gzbotii válasza bigdady (#15867) üzenetére


gzbotii
veterán

Mivel Revolut alapból nem támogat közvetlen NFC-s fizetést (sajét appból) így...
Ez Apple/Gpay/GarminPay/etc függő.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15871) KTU válasza bigdady (#15867) üzenetére


KTU
addikt

Nem NFC-s a telefonom, de végiggondolva a fizikai kártyád sincs netre kötve mikor fizetsz.
Gondolom ha az órád tárolja a megfelelő információt a fizetéshez, akkor működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15872) INGJOKE válasza KTU (#15868) üzenetére


INGJOKE
veterán

Alipay a legjobb... :D :D

(#15873) huan válasza KTU (#15871) üzenetére


huan
őstag

Pont ezaz. A fizikai kártyahasználatról is kezdünk leszokni (ApplePy és társai) mégis fizetünk a kártyakibocsájtónak... Felháborító :((( :DDD

(#15874) bigdady válasza gzbotii (#15870) üzenetére


bigdady
nagyúr

igen úgy gondoltam, hogy apple pay-el például. :R

(#15875) gzbotii válasza bigdady (#15874) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor erre az iPhone topicban tudják a választ (részemről passz).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15876) bigdady válasza gzbotii (#15875) üzenetére


bigdady
nagyúr

Állítólag apple pay tudja. Akkor ha revolutnak nincs köze akkor megy, kösz

(#15877) tuzpenge válasza Friczy (#15863) üzenetére


tuzpenge
őstag

Dehogy problémázok, egyszerűen csak érdekel hogy miért fontos ez itt olyan sok embernek....

ˣ

(#15878) Divinity válasza tuzpenge (#15877) üzenetére


Divinity
őstag

Én pl előszeretettel használom a Mastercard Priceless ajánlatokat.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#15879) pomk válasza bigdady (#15876) üzenetére


pomk
őstag

Tudja. Én szoktam így használom.
De ez nem Revolut függő, hanem ApplePay. Ha nincs nálad valamelyik eszközöd amelyiken be van állítva, tudsz fizetni. Sőt még akkor is működik, ha offline vagy valamiért.

(#15880) bigdady


bigdady
nagyúr

Tudok küldeni olyan linket hogy bankkártyával feltoltsenek a revolutomra (nem revolutról)?
Hogy is?

pomk: kosz

[ Szerkesztve ]

(#15881) KTU válasza bigdady (#15880) üzenetére


KTU
addikt

Fizetési hivatkozás (más néven: link) létrehozása.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15882) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Valamiért nem tudok pénzt feltölteni. Hiába írok be minden adatot és nyomok a pénz hozzáadása gombra és tölt egy kicsit és abbahagyja. Pedig csak 30e-t akarok rádobni. :(((

Bakker csak 4 próbára csinálta meg...

[ Szerkesztve ]

(#15883) viktorhu válasza bigdady (#15880) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a te neveden van a kártya, akkor inkább add hozzá a revoluthoz, és úgy adhatsz hozzá pénzt közvetlenül.

(#15884) bigdady válasza viktorhu (#15883) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem enyém.
koszi

[ Szerkesztve ]

(#15885) DRPCDoki


DRPCDoki
tag

Sziasztok,
fizetni akarok OTP-re HUF-ot belföldön Revolut-ról, viszont nincs bankkártyás fizetés opció, hanem csak utalás. Tudok ilyet, és ha igen, akkor ingyenes-e - kb. 1400 HUF-ot utalnék? Tudok utalni netbankból az OTP kártyámról, viszont ha a Revolut-ról is lehet és ingyen van vagy olcsóbb, akkor onnan utalnék.
Próbálkoztam, viszont IBAN-t és SWIFT-et kért, majd ha azokat megadtam, akkor címet is. Nem lehet ilyet csinálni, vagy én csinálom rosszul?

(#15886) MasterMark válasza DRPCDoki (#15885) üzenetére


MasterMark
titán

Már megtaláltad hol kell, akkor mit nem lehet?

Címnek add meg az OTP címét és kész.

Switch Tax

(#15887) anadroid válasza MasterMark (#15886) üzenetére


anadroid
senior tag

A számlatulajdonos címét kellene megadni, nem a bankét. Egyébként enélkül is lehetne utalni, ezek csak a biztonság (esetlegesen elírt számlaszám kivédése) miatt kellenek.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15888) MasterMark válasza anadroid (#15887) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván ő is rájött, hogy azt kéne megadni, nem? Ezért írtam, ha nem akarja akkor írja be a bank címét. Én ezt szoktam amikor másnak utalok, és nem tudom a címét. A saját címem beírtam.

Switch Tax

(#15889) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Július óta használom a Revolutot. A következő kérdésem lenne. Ha átrakom a kártyám egy másik telefonba, csak letöltöm az appot, telszám, jelszó és működik? Vagy van még más teendő is?

(#15890) gzbotii válasza spike70 (#15889) üzenetére


gzbotii
veterán

Így van.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15891) anadroid válasza spike70 (#15889) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem két telefonon fut párhuzamosan, egyszer kell a kártya, amikor az újat regisztrálod, és a régiben is működik. A Curve és a Monese nem engedi meg ezt, a Transferwise igen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15892) DRPCDoki válasza MasterMark (#15888) üzenetére


DRPCDoki
tag

Köszi megvan. Már pendingel. Ingyenes és pofon egyszerű. A saját címem adtam meg, az "Add reference" mezőben pedig megadható a megjegyzés, úgyhogy mindent tud, amit tudnia kell. :)

(#15893) spike70 válasza gzbotii (#15890) üzenetére


spike70
tag

Köszi, mindkettőtöknek.

(#15894) Broki1


Broki1
tag

Androidos telefonon lehet virtuális kártyákat igényelni standard csomagban ingyen. Összesen 5 db virtuális kártyát enged és csak mastercardost. A kártyaszámokat néztem és az első 12 szám megegyezik a RevP béta kártyám számaival. iOS-es rendszeren nem lehet így kérni virtuális kártyát, csak plusz pénzért enged és csak Visa kártyát. Apple pay-hez sem engedi hozzáadni az új virtuális kártyákat.

(#15895) tucsok.


tucsok.
senior tag

Magyar nyelvű ügyfélszolgálatot indítana a revolut [link] :))

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#15896) INGJOKE válasza tucsok. (#15895) üzenetére


INGJOKE
veterán

Király én meg jobb állást keresek... Win-win szitu. :D :D :D

(#15897) AcCEsS válasza tucsok. (#15895) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ez nagy előrelépés lesz, mert talán jobban megértik a magyar felfogásból adódó sajátosságokat (pl. közös bankszámla- vagy bankkártya használata az asszonnyal, üzleti bankkártya használata magáncélra lásd. kata + eva stb.), és így könnyebben feloldhatnának egy esetleges zárolást. Az angol nyelven kevésbé jól vagy egyáltalán nem beszélőknek meg nagy könnyebbség lesz, hogy nem Google fordítóval küzdve kell a kommunikációt megoldaniuk az ügyintézés során.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#15898) balco válasza AcCEsS (#15897) üzenetére


balco
aktív tag

A magyar IBAN se lesz rossz elég sokan szeretnék itt a fórumban is.
"hazai IBAN-számlaszám létrehozását tervezi, így bankkártyás feltöltés mellett átutalással is olcsón kezelhetik egyenlegüket a felhasználók"

(#15899) viktorhu válasza AcCEsS (#15897) üzenetére


viktorhu
veterán

Közös bankszámlahasználat máshol is van, a közös bankkártyahasználat meg nálunk is tilos, szóval ebben nem lesz így változás. De forintos iban számla jó lenne.

(#15900) Tuomas válasza Broki1 (#15894) üzenetére


Tuomas
addikt

Most kipróbáltam és igazad van!
A már meglévő mellé ingyenesen tudtam még egyet igényelni.
Vajon ez valami bug? És vajon meg is maradhat, vagy törölni fogják, vagy számolnak fel díjat, ha észreveszik a hibát? :F

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.