Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) bigdady válasza Tuomas (#15149) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pont azért szigorúbb ott (könnyen korlátoznak kérdezgetnek, nincs kp), mert igazolvány+selfie azonosítás van csak és ez ezzel jár. Ez van. Nem bank fel kell fogni, csak sokaknak ez még új

(#15152) viktorhu válasza Somatom (#15145) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs ilyen. Nem törvényellenes magában a tranzakció, hanem gyanús, amiről a törvény szerint nem tájékoztathatnak, mert az könnyen kiismerhetővé tenné a rendszert, és lehetne kísérletezgetni, hogy mi az a módszer, ami kikerüli a figyelmet.

(#15153) Somatom válasza Tuomas (#15146) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt most komolyan kérdezted? A user feladata kibogarászni, hogy egy szolgáltató a törvény szerint jár-e el? Itt nem az eljárás jogszerűségén van a hangsúly, hanem a szolgáltatás színvonalán. Arra utalsz, hogy, ha én kibogarászhatom az idevonatkozó angol paragrafusokat, akkor előre tudhatom, hogy mire számíthatok. Én meg azt írom, hogy a szolgáltató akkor lenne korrekt, ha megkímélne a bogarászástól és a küszöbértéket, vagy módot meghaladó tranzakció előtt figyelmeztetne a következményekre. Vagy, ez törvénysértő lenne? A bankok sem azt csinálják, hogy "hehe, user, nem végezted el az éves regisztrációt, ezért most beszoptad, zároljuk a lóvédat". Vannak infócsatornáik, amiken előre figyelmeztetnek. A Revolutnak is van ilyenje. Maga, az app. Attól, hogy törvényi kötelezettségeik vannak, még lenne más módszer, mint a számla zárolása.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15154) bigdady válasza Somatom (#15153) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hasonlítsd össze a két azonosítást és rájössz miért van ez.
Zárol és kérdez, te válaszolsz és feloldanak.

[ Szerkesztve ]

(#15155) Tibro5


Tibro5
senior tag

nem tudjátok véletlenül google pay mikor lesz elérhető itthon Revolut kártyával? annyi fintech guru van itt, hátha tudja valaki

(#15156) Tuomas válasza Somatom (#15153) üzenetére


Tuomas
addikt

De hát tájékoztatva vagy, hogy bekérhetik a dokumentumaidat, értsd már meg! Azt meg mégis hogy gondolod, hogy kiírja neked az app, hogy figyelj barátom, most egy darabig húzd meg magad, mert terroristának fognak nézni és emiatt ellenőriznünk kell téged. :U
És továbbra is az a kérdés, miért használod ha bizalmatlan vagy?

We were here

(#15157) Somatom válasza bigdady (#15154) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem bízok ilyen szolgáltatóban. Ezért, (mint korábban írtam) csak annyi pénzt bízok rájuk, amennyit le tudok írni veszteségként. Azért jók, mert olcsóbban dolgoznak, mint a bankok. De, mint láthatjuk, olcsó hús, híg lé.

Tuomas:
Miért nem kérik be az elején? Gyanússá válás esetén ezt és ezt fogjuk kérni. Beadom az elején, ők megállapítják, hogy nem vagyok gyanús, aztán mehet a menet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15158) Tuomas válasza Tibro5 (#15155) üzenetére


Tuomas
addikt

Én olvastam egy olyan cikket, már nem tudom hol, hogy 2020 tavaszán. Nem tudom, mert semmi hiteles infó, de jöhetne már valóban.

We were here

(#15159) bigdady válasza Somatom (#15157) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez teljesen rendben van, kell egy egészséges bizalmatlanság, nekem is meg van mégis csak egy fintech. Én pl csak apple pay miatt használom

[ Szerkesztve ]

(#15160) bigdady válasza Tibro5 (#15155) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telepítsd apkmirror-ról és már megy is... (összefoglaló)
Hivatalos bevezetésről infó nincs

(#15161) Tuomas válasza Somatom (#15157) üzenetére


Tuomas
addikt

Egyszerű, ha nem bízol benne, ne használd. És itt a témát le is lehet zárni, mert valahogy nem akarod megérteni amit írunk.
Lehet szidni a revolutot, de azt nem értem, ha valakinek ennyire (hogy mást nem is tud a témához hozzáfűzni) nem tetszik, nem bízik benne, miért használja, van más járható út is a bankolásra.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15162) Tibro5 válasza Tuomas (#15158) üzenetére


Tibro5
senior tag

erste mobilpay alkalmazásából elegem van már, nagyon várom a Google payt. Én is olvastam valahol ezt a 20 tavaszt, reméljük úgy lesz

(#15163) Somatom válasza Tuomas (#15161) üzenetére


Somatom
veterán

Leírtam, hogy miért használom. Valószínűleg érthető volt, mert bigdady értette. Te melyik szót nem értetted?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15164) Tuomas válasza Somatom (#15163) üzenetére


Tuomas
addikt

Az ellentmondást nem értem
Olcsóbbak mint a bankok-><olcsó húsnak híg a leve. Akkor most melyik a fontosabb? Használj banki szolgáltatást, ott nem kell a bizalom miatt aggódnod, igaz, meg is kérik az árát.
Láthatóan nem vagy megelégedve a szolgáltatással, van más alternatíva is, pl transferwise. Bár ott is előfordul zárolásos sztori, úgyhogy az sem lesz neked való.

Egyébként még egy kérdés a végére: zároltak már téged, hogy így felháborodtál, vagy olyan dolog miatt háborogsz, ami még meg sem történt? Mert ha valami gáz volt a zárolás során, megértem a felháborodást, egyéb esetben kicsit furcsa, hogy ennyit kihozol belőle, főleg ha a papírjaid is rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15165) Somatom válasza Tuomas (#15164) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom, az nem sérti az angol törvényeket, ha itt beszélgetünk a problémákról. Lehet, hogy ők nem figyelmeztethetnek előre, de mi, itt a topikban igen. Sőt! A kérdőíves e-mail -jükben azt is kérdezték, hogy milyen változtatásokat javasolnánk.

Nekem ez azért rossz, mert rendszeresen küldenék át rajta olyanmösszegeket, amik zárolás esetén hiányoznának a költségvetésemből. Amíg fennáll a zárolás lehetősége, addig nem kezdek ilyen tranzakciókba. Pont ezért szeretném inkább előre eloszlatni a gyanújukat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15166) Tuomas válasza Somatom (#15165) üzenetére


Tuomas
addikt

Mi sem tudunk előre figyelmeztetni, mert konkrétumot nem tudunk, mikor fognak téged pontosan zárolni. A többi pedig le van írva náluk is, mi is azt tudjuk csak mondani, ami ott le van írva. Az itteni tapasztalatok is teljesen eltérőek nincs egységes szisztéma.

We were here

(#15167) wanted5 válasza Somatom (#15163) üzenetére


wanted5
őstag

Utoljára azt írd meg légyszíves , hogy szerinted mi értelme van annak hogy napok óta "vergődsz", hisztizel mint egy óvodás gyerek? Menj a hivalos revolut supporthoz és nyavajogj nekik!
Itt is ugyanolyan átlag emberek vannak mint te, akármi bajod van maximum csak tanácsot tudnak adni, amit már kaptál nem is egyet.

Mit akarsz még? Hogy az egész topik fogjon össze és együtt ordibáljuk a nagyvilágba, hogy milyen szar a revolut?

[ Szerkesztve ]

(#15168) Somatom válasza wanted5 (#15167) üzenetére


Somatom
veterán

Ez sem rossz gondolat. Ha nem is ilyen formában, de közösségi összefogással már sokkal nagyobb volumenű dolgokon is sikerült változtatni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15169) viharhozo válasza Tuomas (#15144) üzenetére


viharhozo
addikt

Lehet, h van ilyen torveny, de van egy sanda gyanum, h az angol brick&mortar bankoknal nem lesz ilyen gyakorlat (van jonehany ott elo ismerosom, soha nem hallottak ilyenrol), foleg nem par szaz euros/dollaros/fontos teteleknel.

Es abban is kb. biztos vagyok, h magyar bank a budos eletben nem kert toled ilyen igazolasokat. Pedig - feltetelezem - a penzmosas elleni fellepes az EU-n belul kozos jogrend alapjan tortenik.

A peldad kivalo, az eredetisegvizsgalatnak semmilyen jelentosege nincs, atmennek rajta a lopott autok es utolag semmit nem igazol. Ez egy sima fizetendo ado az auto vetelekor.

#15148) viktorhu

Ilyen alapon Magyarorszagon beluli utalasoknal is kene ilyen ellenorzes, aztan megsincs.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15170) INGJOKE válasza Tibro5 (#15162) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mi a baj vele? :)

(#15172) Somatom válasza R3dsnak3 (#15171) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ebben az ellentmondás? Most ennyi pénzt bízok rájuk. Többet kéne/szeretnék, de a rizikófaktor miatt nem teszem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15173) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

En imadom szeretem a Rev-et hasznalom is. Egyszer zaroltak is amikor 5 kartyarol probaltam tolteni mind az en nevemen volt, fel is oldottak.

De azt en se szeretem hogy mindig a levegobe log egy ilyen zarolas, pl nyaralas, vagy nagyobb erteku utalas esetleg vasarlas. Es vannak olyan helyzetek amikor egy ilyen engem is lehasaltatna.

Pl mi van a ceges sraccal, aki hosszasan ecsetelte mi van veluk es a partner cegekkel, aztan eltunt. Lehet mar bortonbe az angol navnal? :DD

[ Szerkesztve ]

(#15174) UberMutant válasza Kiskopika (#15173) üzenetére


UberMutant
őstag

mutass már példát, ahol vásárlás miatt zároltak. nem kéne kelteni a feszültséget.

(#15176) dugynok válasza Kiskopika (#15173) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen érdekes, hogy nagyon fel volt hàborodva és pörgött, hogy nàla minden legàl, de azóta ide se büfögött....

(#15177) Tibro5 válasza INGJOKE (#15170) üzenetére


Tibro5
senior tag

Hogy elképesztően túl van bonyolítja.
1. Fel kell oldani a telefont (ujjlenyomat)
2. Elindítani az alkalmazást
3. Azonosítani magam ujjlenyomattal
4. Kiválasztani az nfc menüt
5. Nfc fizetés gomb
6. Megint egy ujjlenyomat
7. És végül a fizetés
Ennél bonyolultabb már nem is lehetne

(#15178) Tuomas válasza viharhozo (#15169) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudom, mert nem ismerem, UK a fintech fellegvára, elképzelhetőnek tartom, hogy vannak rá külön szabályok is, a bankóktól külön kezelve.

We were here

(#15179) INGJOKE válasza Tibro5 (#15177) üzenetére


INGJOKE
veterán

Turbó fizetés?

Ezt a procedúrát akkor kell végig csinálnod, ha 5000 felett akarsz vásárolni és nem akarod a terminálon megadni a pint.
De ha engem kétdezel használd úgy ahogy szeretnéd. :DDD :DDD :DDD

(#15180) Kiskopika válasza UberMutant (#15174) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem akartam feszultseget kelteni, en mint mondtam imadom hasznalom, de a sok pletyka mindig a fulembe van hogy na most, vagy akkor most vagy most. De en is mindent legalba tolok kiveve a googlepayt, de a fizetesi papiromat is nezegetheti barki. Engem nem erdekel, csak fajna ha napokig nem jutnek a penzhez ami az enyem es tudom hogy tiszta.

(#15181) Tuomas válasza Kiskopika (#15180) üzenetére


Tuomas
addikt

Na jó, de a pletyka pont az ilyen kijelentések miatt kezdődik.

We were here

(#15182) Somatom válasza Tuomas (#15181) üzenetére


Somatom
veterán

Azért lehet némi alapja, ha cikkeznek róla, alakult rá FB csoport és az itteni összefoglaló is külön megemlíti. Vagy, ennyi maffiózó lenne kis hazánkban?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15183) Tuomas válasza Somatom (#15182) üzenetére


Tuomas
addikt

Mennyi az ennyi?
Mint írtam korábban, elég sok esetben derült ki az, hogy valami nem volt teljesen rendben a felhasználás körül, néhány elég nem hétköznapi példa:
- nem saját nevén lévő kártyával tölti fel,
- feltölti, majd el is utalja egyből, mert ugye revolutról ingyenes az utalás, és leleményes ember a magyar,
- hónapokig nem használja, aztán egyszercsak úgy dönt, hogy rányom egy milliót,
- hetente átirogatja a címét,
- 2 kártyát rendel, és egy időben használja mondjuk Jekatyerinburgban (mert az asszony/gyerek kiruccant oda), és Mucsaröcsögén (ahol a revolut fiók tulajdonosa ténylegesen lakik)
- nem használja hónapokig, aztán az egyik este a fesztiválon meg úgy dönt, hogy akkor küld 20 embernek fizetési hivatkozást akikkel bulizik és revolutról finanszírozzák a beb*szást (igen, erről volt cikk is, a hölgyemény nagyon felháborodott, csak a lényeget felejtette el elmondani az újságíróknak).

Azért ismerjük be, ezek egyike sem hétköznapi helyzet (és igen, vannak ilyenek). Ellenben ha valaki normális körülmények között, ésszel használja, akkor kisebb az esély, hogy az algoritmus megfogja. Másrészt ezek a beszámolók elég egyoldalúak (hacsak nincs egy tanú, mint a fesztiválos hölgy esetében), a revolut meg nem adhatja ki, hogy mi is volt a probléma.

A fb színvonalát meg inkább ne is emlegessük, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15184) Somatom válasza Tuomas (#15183) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Nálam a feltöltés -> konvertálás -> utalás rendszeres lenne. Sztem egy ingázónál ezek életszerű tranzakciók.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15185) Tuomas válasza Somatom (#15184) üzenetére


Tuomas
addikt

A revolut nem egészen ezt a célt szolgálja. Inkább arra van, hogy rakj rá pénzt, ha pl elmész nyaralni és elköltsd (leegyszerűsítve) az arra rendszeresített fizikai kártyával. Ez az alapja az egésznek. Az már részletesedés, hogy ezt valóban külföldön, vagy itthon teszed meg. Ha a revolutot valaki csak azért használja, hogy nagy összegeket mozgasson átutalási díj nélkül (feltölt, átvált-vagy nem vált, kiutal), na azon nem csodálkozok, ha megfogják, főleg ha ész nélkül csinálja.

De annak örülök, hogy ezt bevallottad, már látom, honnan fúj a szél. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15186) viktorhu válasza Somatom (#15172) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt én is pont így teszem. Például nem merném a befektetési szolgáltatásukat használni megtakarításnak.

(#15187) Somatom válasza Tuomas (#15185) üzenetére


Somatom
veterán

Ha ez nekik nem cél, akkor tiltsák, vagy tegyék fizetőssé. Ha nem teszik, akkor viszont sztem nincs abban semmi különös, ha a user él a lehetőséggel. Nyilván bízniszből hozták létre a szolgáltatást. Nyilván a userek is úgy szeretnék használni a lehetőségeit, hogy az nekik is bíznisz legyen. Nincs ebben semmi gyanús.
Viszont, ha ellenőrzés címszóval visszatartják a userek pénzét, az inkább gyanús. Egyáltalán milyen max. időtartamot vállalnak a számla ellenőrzés miatti zárolás -> megnyitására?

Mit vallottam be? Az elején megírtam, hogy mit szeretnék. Külföldön melózok, Euróban kapom a fizumat. Magyarországon élek és a fizum egy részét Forintban költöm. Sztem nincs ebben semmi különleges, vagy gyanús. Azt is írtam, hogy van Forint hitelem, amit fix számláról vonnak, emiatt vissza kell utalnom oda Forintot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15188) Tibro5 válasza INGJOKE (#15179) üzenetére


Tibro5
senior tag

Sokszor nem működik a turbó és egyébként az is csak 1 lépéssel kevesebb.
Pl. munkahelyemen kávégép mindig elutasítja a 190 Ft-os terhelésnél a turbó fizetést

(#15189) Oliverda válasza Somatom (#15187) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem tetszenek a feltételek, ne használd. Van egy rakás más hasonló szolgáltatás, persze nem ilyen kedvező árazás mellett.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15190) viharhozo válasza UberMutant (#15174) üzenetére


viharhozo
addikt

Volt ilyen poszt a Kiszamolon, ott egy pizzavasarlas miatt riasztott be a Revolut csalhatatlan rendszere, es zarta ki a tulajt hetekre, de ugy, h felvenni se tudta a penzet.

Nyilvan becsuszhatnak hibak, nem mondom, h ez a sztenderd, de volt ilyen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15191) UberMutant válasza viharhozo (#15190) üzenetére


UberMutant
őstag

vagy csak valami apróságot elhallgat a "vásárló"

(#15192) Tuomas válasza Somatom (#15187) üzenetére


Tuomas
addikt

"Ha ez nekik nem cél, akkor tiltsák, vagy tegyék fizetőssé."

De hát pont az ilyenek miatt esnek bele sokan a zárolásba. Mondok egy példát. Elmész nyaralni, a fele pénzed elköltöd, amit nem, azt meg ingyen vissza tudod utalni. Nagyszerű nem? Nekik abban, hogy te ingyen elutalod magadnak, semmi biznisz nincs. Ez egy olyan gesztus, amivel vissza lehet élni, de nyilván nem érdemes. Ha fizetős lenne, akkor meg az lenne a baj.

"Külföldön melózok, Euróban kapom a fizumat. Magyarországon élek és a fizum egy részét Forintban költöm. Sztem nincs ebben semmi különleges, vagy gyanús. Azt is írtam, hogy van Forint hitelem, amit fix számláról vonnak, emiatt vissza kell utalnom oda Forintot."

Nekem tök mindegy, mire használod és hogyan. De amit itt leírsz, abból nekem úgy tűnik, hogy a banki költségeidet szeretnéd megspórolni a revolut közbeiktatasával. Gondolom van egy eurós számlád egy külföldi banknál (vagy hazai, nem tudom, ahova kapod euróban a fizudat), meg van egy hazai számlád, ahol van a hiteled. Elutalhatnád a pénzt direktbe a 2 bank között, de tudod jól, hogy ez elég drága lenne, átutalási költség, váltás költsége.
Ezert közbeiktattad a revolutot, és ennek ellenére is szidod, mert a szolgáltatásáért cserébe valamit kérhetnek is tőled.

Ha ez így van, elég jól jársz a revoluttal, és ennek ellenére is megy a hiszti.

Ha használod a revolut kártyáját, és nem csak a pénz utalod A-ból B-be, akkor csökkenhet a zárolás esélye, mert a szolgáltatást nem csak a pénzed forgatására használod. Ez a feltöltöm, majd kiutalom a leginkább pénzmosás gyanús tevékenység.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15193) viharhozo válasza Tuomas (#15183) üzenetére


viharhozo
addikt

1. Tudsz nem sajat kartyaval feltolteni magadnak penzt?
2. A Fair Usage Policy nem mond semmit arrol, mennyit utalhatsz.

Ez meg csak szimplan erdekes

Felhívjuk a figyelmedet, hogy a Használati feltételek elfogadásával kötelezted magad arra, hogy rendelkezésünkre bocsátasz minden szükséges információt a pénzed forrásával és a számládon lezajló pénzmozgásokhoz kapcsolódó egyéb tevékenységekről.

Nincs torvenyi hivatkozas vagy ehhez hasonlo kenyszer, szimplan az Aszf kotelez.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15194) Tuomas válasza viharhozo (#15193) üzenetére


Tuomas
addikt

1. Igen, tudsz.
2. Nem, valóban nem mond, bármennyit, de nem mindegy, hogy csak a pénzedet forgatod, vagy használod is.

"Nincs torvenyi hivatkozas vagy ehhez hasonlo kenyszer, szimplan az Aszf kotelez."

Ne írj már fals infókat, hogyne lenne törvényi hivatkozás, olvasd el az ászf-t, benne van, sőt még az oldal alján levő blogbejegyzésben is van egy link, ami direktbe ezt a pénzmosásos dolgot magyarázza, elég részletesen.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15195) INGJOKE válasza Tibro5 (#15188) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nálam a turbó fizetés úgy müködik, hogy felvillantom(max felnyitom az arcalapú miatt) odateszem a telefont és ha nem is gyorsan, de megy a tranzakció. Próbáld ki egy önkiszolgálós pénztárnál a tecsóba. Az napi első ilyen fizetés lehet akár 5-7 mp is, de a következő már sokkal gyorsabb. :)

Igen a régebbi tetmináloknál nem megy a turbó, nekem egyet le is fagyasztott újra kellet éleszteni, de egyébként 95%-ba megy simán. :)

[ Szerkesztve ]

(#15196) Somatom válasza Tuomas (#15192) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, hogy a banki költségeimet szeretném "optimalizálni". Sztem pont ez a célja, értelme a Revolutnak. Ha ezek a díjak ugyanolyanok lennének, mint a bankoknál, akkor a kutya nem használna Revolutot.
Nincs semmi takargatni valóm, semmi bajom az ellenőrzéssel. Csináltam nekik szelfit, küldtem fényképet az irataimról és ha akarják, akkor a fizetési papíromat is lefotózom nekik. Akár előre, essünk túl rajta most! Csak az ellenőrzés azon részével nem értek egyet, hogy közben x időre zárolják a pénzem. Ez teljesen szükségtelen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15197) hunluigi


hunluigi
senior tag

Vadász, vadász... Te pontosan miért is jársz ide? Kérdezte a medve, miközben ismét elővette a... :U

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#15198) kovisoft válasza Somatom (#15196) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha bármivel nem értesz egyet, akkor ne használd a Revolutot, maradj a bankodnál. Csak lépjünk már ezen túl, mert napok óta másról sem szól ez a topik. :U

(#15199) Cyberbeni válasza Tuomas (#15192) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Hogyne lenne biznisz abban, hogy +1 ember használja a szolgáltatásukat? Van aki direktbe fizet a reklámokért, mások meg ingyenes szolgáltatással reklámozzák magukat.

(#15200) Tuomas válasza Somatom (#15196) üzenetére


Tuomas
addikt

"Csak az ellenőrzés azon részével nem értek egyet, hogy közben x időre zárolják a pénzem. Ez teljesen szükségtelen."

Ez nem biztos, hogy így van, mert tapasztalatok szerint (bár elég sokfélét hallani) a kártyát nem zárolják, tehát kp felvétel, és kártyás vásárlás működik, ha minden igaz, volt erről visszajelzés.
Elvileg a zárolás csak az alkalmazást érinti, magyarán annak funkcióit nem tudod használni (feltöltés és utalás). De ez sem biztos, mert a napokban elvileg erre is volt ellenpélda, fórumtárs elmondása szerint a dokumentumok bekérése után, az ellenőrzés alatt is tudott feltölteni pénzt.

A legrosszabb eset az az, amikor valamit találnak az ellenőrzéskor, ekkor megszüntetik elvileg a revolut számlát, a pénzt ki kell utalniuk oda, ahonnan jött, de ezekről nagyon kevés az infónk, mert volt néhány ilyen eset, de az illetők valamiért nem tértek ide vissza, hogy elmondják, hogyan végződött.

Szóval én azt mondom, ha valaki megfontoltan, életszerűen használja, nem fog belefutni ilyenbe. Az elmúlt időszakban egyébként is, mintha finomhangolták volna az algoritmust, mert régebben sokkal gyakoribb volt itt is az ilyen jellegű eset, most meg kb negyedévente van mindössze 1-2.

És javaslom, használd a kártyát is (ha nem tetted volna), mert azzal megint csak csökkentheted az esélyét.

[ Szerkesztve ]

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.