Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) bigdady válasza Depression (#15600) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mivel ingyenes kb minden esetben megéri

(#15602) anadroid válasza xepohe (#15598) üzenetére


anadroid
senior tag

Én raktam rá pénzt családtagnak induláshoz a saját bankkártyámról (nem volt névazonosság), nem tiltakozott a Revolut.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15603) Friczy válasza bigdady (#15580) üzenetére


Friczy
senior tag

MI szűnt meg? A kártyatársaság elszámoló devizája? Az nem szűnt meg.

(#15604) bigdady válasza Friczy (#15603) üzenetére


bigdady
nagyúr

Már nem kizárólagos visa usd, mc eur mint régen

[ Szerkesztve ]

(#15605) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek, most valamit nagyon félreértettem és megszívattam magam, vagy pedig hiba csúszott a rendszer működésébe?

Elég gyakran szoktam rövidebb külföldi utakra menni, ilyenkor már 8 hónapja a Revolut utasbiztosítását használom. De most rájöttem, hogy a Prémium csomag havidíjával jobban járnék, ezért és csak ezért pár napja aktiváltam a Prémium csomagot.

Szombaton el is utaztam ismét külföldre és ma megdöbbenve látom, hogy levontam 450 Ft-ot "Overseas medical insurance" címen, ugyanúgy, mint korábban a Standard csomagban. :Y

Most vajon én értettem valamit félre, amikor úgy gondoltam, hogy a Prémium csomagban ingyenes lesz az utasbiztosítás? Vagy valami hiba történt és reklamáljak, hogy visszakapjam a napi díjat?
Másnak Prémium csomaggal hogy működik a dolog külföldön, nem vonogatja naponta a díjat?

(#15606) gzbotii válasza Depression (#15600) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha tényleg csak ezeken a helyeken használnád, akkor elég lehet a virtuális kártya is. Az díjtalan.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15607) instantwater válasza Depression (#15600) üzenetére


instantwater
addikt

Az árfolyam nem áfával terhelt, tehát nem annak köszönheted a magas árfolyamot.

Köszönheted Viktornak Trumpnak, hogy Magyarország USA jobban teljesít. :C
És persze a bankodnak is.

Ahogy előttem is írták ingyenes, olcsón vált, mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#15608) gzbotii válasza instantwater (#15607) üzenetére


gzbotii
veterán

Politikát mellőzzük. Köszi.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15609) instantwater válasza gzbotii (#15608) üzenetére


instantwater
addikt

Ok, vedd ki kérlek azt a bekezdést :B

(#15610) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Üdvözletem

Az app használatával kapcsolatba volna egy kérdésem
Tehát hozzá adok bankszámlákat amire utalni akarok
Kérdés hogy lehet törölni, változtatni?

RajZoL

zZz

(#15611) vmarci21 válasza Andralin (#15605) üzenetére


vmarci21
tag

[link]
Ha átváltasz a Revolut Premium vagy a Revolut Metal csomagra, ingyen kapsz utazási biztosítást!

szerk: de ha a súgó többi lapjából jól értem, akkor a Biztosítás lapon aktiválni kell az éves biztosítást, és nem automatikus. De nem teljesen egyértelmű a hivatalos leírásokból..

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#15612) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok
Dollárért szeretnék vásárolni egy netes áruházban. Jelenleg csak FT van a kártyán. Érdemes holnap reggelig várnom? Vásárláskor egyből váltana, és most beszívnám a hétvégi "felárat"?
Mikor áll át amúgy? éjfélkor, vagy valamilyen más időzónát néznek?
köszönöm.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15613) nyirzoz válasza ZS3NI (#15612) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Éjjel egy után áll vissza a normál hétközi árfolyam váltásra.
Ha nem sürgős várj, mert most van a dolláron egy 3 Ft pluszban.

(#15614) Somatom válasza nyirzoz (#15613) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, ez hasznos infó! Esetleg azt is tudod, hogy pontosan mikor kezdődik a hétvégi felár?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15615) gzbotii válasza Somatom (#15614) üzenetére


gzbotii
veterán

Benne van az összefoglalóban.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15616) ÁrPi2 válasza Somatom (#15614) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Grinics Meridián azaz londoni időben

(#15617) Somatom válasza gzbotii (#15615) üzenetére


Somatom
veterán

Hol? Ott csak azt találtam, hogy "nincs semmilyen extra költség, kivéve hétvégét".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15618) gzbotii válasza Somatom (#15617) üzenetére


gzbotii
veterán

Milyen árfolyamon vált a Revolut?
A Revolut nem a középárfolyamon, hanem a bankközi árfolyamon vált, nincs semmilyen extra költség, kivéve hétvégét, amikor a Forint váltás árfolyama 1% (a többi főbb pénznemnek pedig 0,5% illetve THB és UAH 2%), tehát érdemesebb hétvége előtt váltani az appban abból a pénznemből, amire szükségünk van.

Extra link: [link]
"At the weekend (Friday 23:59 - Sunday 23:59) we apply a small mark up on the spot rate as the Forex markets are closed. We take the rate from Friday 23:59 and apply a 0.5% mark up on major currencies and 1.0% on other currencies to protect the company from potential losses due to a large fluctuation in the rate. For illiquid currencies like Russian Ruble and Thai Baht, there is 1.5% mark up on weekend.”
Major currencies are the 3 base currencies GBP, USD, & EUR."

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15619) Somatom válasza gzbotii (#15618) üzenetére


Somatom
veterán

Csak meglett. :) Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15620) raulicio


raulicio
senior tag

Sziasztok! Samsung payel műdödik a revolut?

(#15621) anadroid válasza raulicio (#15620) üzenetére


anadroid
senior tag

Tedd be a Curve alá, és működni fog!

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15622) gzbotii válasza Somatom (#15619) üzenetére


gzbotii
veterán

Pontos idő + időzóna bekerül az összefoglalóba is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15623) Somatom válasza gzbotii (#15622) üzenetére


Somatom
veterán

:R

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15624) xepohe válasza anadroid (#15602) üzenetére


xepohe
újonc

Aha, mármint az ő Revolut accountjához adtad hozzá a saját kártyádat, így tudtál forint feltöltést csinálni (ingyen)? Ha ez így működik és nem szükséges IBAN számlára utalni, akkor az tök jó. Egy ilyen "kezdő feltöltés" után gondolom törölhető ez a kártya a Revolutból, illetve ha szükséges lenne, akkor újra hozzáadható, nem?

(#15625) viktorhu : értem, remek, köszönöm neked is a választ.

[ Szerkesztve ]

(#15625) viktorhu válasza xepohe (#15624) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is ezt csináltam családtagnak. Utána már nincs rá szükség, mert simán Revoluton tudsz neki pénzt adni.

(#15626) Brandynew válasza INGJOKE (#15576) üzenetére


Brandynew
őstag

Továbbra is biztos vagyok benne, hogy elég csak az appban aktiválni a kártyát, ugyanazt csinálja, mint amikor először fizetsz chippel. Jónéhány Revolut kártyát kipróbáltunk a családban, ismerősök körében, és egyiket sem kellett bedugni a terminálba ahhoz, hogy minden funkciója aktiválódjon.

(#15627) Faby


Faby
senior tag

Nem feltétlenül Revolut-hoz kapcsolódik, de ezzel tapasztaltam hétvégén a következőt:
Pizza rendelés, direkt nem a neten fizettem ki, hogy aktiválni tudjam a kártyát.
Jött is a futár, bedugtuk a kártyát, és meglepődtem, ugyanis az összeg beütése után kért egy "Tip" azaz borravaló megadását. Annyira meglepődtem, hogy beírtam 500 Ft-ot (nem szoktam borravalót adni, ezért szeretem neten előre kifizetni), és utána a kettő összegét, azaz a rendelés és a borravaló összegét vonta le.
Ilyennel még nem találkoztam, lehet a Revolut sajátossága? Vagy a csipes kártyáknál ez így működik? Általában érintéssel használom a kártyákat.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#15628) KTU válasza Brandynew (#15626) üzenetére


KTU
addikt

Erre azért az alkalmazás nem véletlen hívja fel a figyelmet.
Lehet használható lenne a kártya az "érintéses" funkció nélkül, (a szövegből ez is következhet).
Csak éppen ha az "érintéses" funkció nélkül használjuk fizikai vásárlásra,
akkor mágnescsík vagy chip.
És már aktiválva is van a kártya. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15629) agroman válasza Faby (#15627) üzenetére


agroman
senior tag

Ez nem e revolut, hanem a pizzas ceg alkalmazasa lehetett :D

------

(#15630) zolmesz válasza agroman (#15629) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Hasonló lehet, mint a Hello Pay, akit éppen most büntettek meg azért, mert ő meg automatikusan hozzáadott 10% borravalót a nyugta végösszegéhez fesztiválokon és egyéb helyeken. Ez legalább megkérdezi, de azért sulykolja, hogy oké, kártyával fizetsz, de adjál borravalót is.

(#15631) Friczy válasza Faby (#15627) üzenetére


Friczy
senior tag

Ez terminál beállítás, éttermekben lehet még hasonlóval találkozni (meg gondolom más tipikusan borravalós helyeken). Teljesen össze-vissza vannak ezek beállítva egyébként, sok helyen ha borravalót akarok adni (taxis, éttermek), ott én mondom meg, hogy mennyi legyen, akkor azt írja be a POS-ba, de volt olyan hely, ahol közölték, hogy a szervizdíj benne van az árban, így nem kell hozzátenni.

(#15632) viktorhu válasza Friczy (#15631) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez így megint off, de engem az szokott zavarni, amikor a szervizdíjat beleteszik az árba, de nem adják oda a pincéreknek, akik így ugyanúgy a borravalóra vannak utalva. Nem is szívesen megyek vissza az ilyen helyekre, mert akár adok borravalót, akár nem, rossz érzéssel jövök el onnan, mert belekényszerítettek egy olyan helyzetbe, ahol csak rosszul lehet dönteni.

(#15633) Brandynew válasza KTU (#15628) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez azért van odaírva, mert egyszerűbb ezt leírni, mint elmagyarázni, hogy az appban hol tudod aktiválni a kártyát. Mint írtam, elég sok kártyánál kipróbáltuk, nincs szükség a POS-os aktiválásra.

(#15634) instantwater válasza Faby (#15627) üzenetére


instantwater
addikt

Megyek hozzád pizzafutárnak. :Y

(#15635) gzbotii válasza Faby (#15627) üzenetére


gzbotii
veterán

"nem szoktam borravalót adni, ezért szeretem neten előre kifizetni"
Biztos nagyon szeretnek a pincérek/futárok. Főleg, hogy a legtöbb helyen úgy van kalkulálva a fizetés, hogy úgyis van borravaló. Aztán ne csodálkozz, ha beleköpnek olyan kiszolgálást is kapsz. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15636) instantwater válasza gzbotii (#15635) üzenetére


instantwater
addikt

Ez az egész borravaló a múltszázadból maradt itt. Aki nem tudja kikalkulálni a dolgozók bérét, az zárjon be. Ez egyfajta kizsákmányolása a dolgozóknak. De persze a dolgozó is ludas, hiszen hagyja magát.
De ezt itt abba is hagyom mielőtt egy jó kis flame alakul ki belőle.

(#15637) Brandynew válasza gzbotii (#15635) üzenetére


Brandynew
őstag

A borravaló intézménye ugyanolyan undormány, mint a hálapénz intézménye. Más sem kap borravalót a fizetésén felül, és hülyeség, hogy úgy van kalkulálva a bér, hogy úgyis kap borravalót. Nem keresnek rosszul a futárok, legalábbis nem keresnek rosszabbul, mint az átlag. Netpincér GO-val napi 8 órában nettó 300-350 ezer Ft-ot lehet megkeresni vidéki városokban.

A szemétszállító munkások miért nem kapnak borravalót? És a tanárok?

A futároknak azért adnak sokan borravalót, mert face-to-face találkoznak velük és a helyzet gyakorlatilag kizsarolja belőlük a borravalót.

Ugyanez a helyzet az orvosok hálapénzével: a gusztustalanul magas bérük mellé (igen, a magyar bérekhez képest gusztustalanul sokat keresnek) még neked kell fizetned pluszban, mert félsz, hogy különben hagy meghalni. A helyzet zsarolja ki ott is a hálapénzt.

[ Szerkesztve ]

(#15638) INGJOKE válasza Faby (#15627) üzenetére


INGJOKE
veterán

Loool

Én már csak viccből is bedurrantattam volna egy 0-át a terminálba. Max zsebből adtam volna neki gombokat:D
Szerintem fizess neten ezután nálunk vidéken sajna nincs ilyen opció, már az is nagy szó, hogy van terminál, azt is jelezni kell a futárnak, hogy hozza magával, mert kevés van vagy mi. :D

Brandynew
Hivatali ügyintéző?

[ Szerkesztve ]

(#15639) Brandynew válasza INGJOKE (#15638) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, sokáig lehetne sorolni, hogy ki nem kap hálapénzt/borravalót annak ellenére, hogy rosszabbul keresnek, mint a futárok/nehezebb munkájuk van/emberekkel foglalkoznak/embereket szolgálnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#15640) z67


z67
őstag

Örülök, hogy végre megismerhettem néhány olyan embert, akik miatt be van karcolva a lift falába, hogy Jat! (Így, egy t-vel.)

(#15641) kmarci25 válasza INGJOKE (#15638) üzenetére


kmarci25
veterán

Én sem adok borravalót a futárnak. Az a dolga, hogy kihozza, miért fizessek még pluszban? Mert elvégezte a munkáját? Egyébként az utóbbi időben a futárok is partnerek ebben, és ha látják, hogy előre ki van fizetve a cucc, akkor nem álldogálnak, odaadják, jó étvágyat kívánnak és mennek tovább.
Egyébként pedig én meg inkább olyan helyeken szeretek enni, ahol a szervízdíjat belekalkulálják az árba. Ilyenkor nincs gondolkodás, meg kényelmetlenkedés, 10% elég, vagy legyen 15%, ha kártyával fizetek, akkor hogyan... Nem. Írják oda, hogy plusz 10%, és ennyi. Normálisabb helyeken ez már így megy.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#15642) KTU válasza z67 (#15640) üzenetére


KTU
addikt

Gyanítom annak a liftnek a falán más is be van karcolva. :U :D

(#15637) Brandynew: +1
Én se adok borravalót.
De nem is várom el.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15643) Broki1


Broki1
tag

Gyerekeknek szánt kártyával jön a Revolut
[link]

(#15644) Faby válasza gzbotii (#15635) üzenetére


Faby
senior tag

Nem kell, hogy szeressenek, végezze el a dolgát (hozza ki, amit rendeltem, határidőn belül).
Ha nem vagyok elégedett, vagy valami gond van, akkor visszaküldöm (történt már ilyen, kicsit nehezebb volt az előre kifizetett összeget visszanyerni, de megoldódott az is, és onnan többet nem rendelek). Én rendesen kifizetem a szolgáltatás árát, a többi a tulaj dolga.

(#15638) INGJOKE

Neten szoktam fizetni, ez most a kártyaaktiválás miatt volt érdekes.

Bocs az off folyamért, nem hittem volna, hogy ez lesz belőle.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#15645) Brandynew válasza z67 (#15640) üzenetére


Brandynew
őstag

Nálunk is ott van, de úgy, hogy "Jatt?". Csepel? :)

Amúgy nem miattunk van bekarcolva, hanem a semmirekellő, bunkó futárok karcolták oda. Nem, nem minden futár az, sőt. Csak sajnos vannak ilyenek, miattuk van néha görcsben az ember gyomra, hogy vajon ide fog-e találni, és nem fog-e anyázni valami miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15646) cdl válasza Broki1 (#15643) üzenetére


cdl
senior tag

De jó. Pont most agyalok a 13 éves gyermekemnek, hogy milyen legyen az első kártyája.

(#15647) gzbotii válasza z67 (#15640) üzenetére


gzbotii
veterán

Szívesen.
Szia.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15648) Brandynew válasza cdl (#15646) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem 7 évesen OTP volt, de azért ez most lényegesen jobb választás :) Emlékszem, az első gördeszkámat az azon összegyűlt pénzből vettem meg, akkor fizettem először kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#15649) mateus


mateus
senior tag

Tesómnak küldtem át pénzt contact listávól kiválasztva, de nem kapta meg. Kiderült, hogy még nem aktiválta a kártyáját, lehet ez az oka? Nem kellene ettől függetlenül megjelennie az összegnek? Visszahívni már nem engedi a revolut.

(#15650) Andralin válasza vmarci21 (#15611) üzenetére


Andralin
aktív tag

A biztosítások alatt megjelent a Premium biztosítás, de rákattintva nincs sehol olyan opció, ahol aktiválni lehetne. Elvileg aktívnak néz ki.
Alatta meg ott a sima régi napidíjas, ami azóta is vonogatja le naponta a 450 Ft-ot! Az pedig magától kapcsolódott be, ahogy detektálta, hogy elutaztam és kikapcsolásra nincs lehetőség. :W

Mostanában mennyi idő alatt jut az ember ügyfeles ügynökhöz Prémium ügyfélként?
Megpróbáltam megreklamálni az egyik ilyen 450 Ft-os levonást, de már 7 óraja azt írja csak, hogy "Looking for an agent..."
Még csak az automata Rita sem jelentkezik be, pedig régebben mezei ügyfélként legalább ez a Rita bejelentkezett azonnal. :U

Most akkor ennyit ér ez a Prémium csomag? Se beígért ingyenes biztosítás, se beígért "priority customer support"? Mégis mi a franc ez?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.