Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Toth_Jani válasza bigdady (#15549) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én a Teslát hiányoltam mellöle, de nagyon kicsinyesek. :D

[ Szerkesztve ]

(#15552) Somatom válasza bigdady (#15546) üzenetére


Somatom
veterán

Bevallom, nekem kékes Visa kártyám van. Hiába húznám elő aranyveretes, gyémántberakásos platina tokból, az a pénztáros Marcsika, aki ilyesmire figyel, csípőből kiszúrja, hogy egy proli, free accounthoz tartozik a kártya. Ha meg már pénztáros Marcsika előtt sem lehet ilyesmivel villantani, akkor nem tök mindegy, hogy milyen tokból húzom elő a kártyát? Jó nekem ez a gagyi tok is. Inkább a bejáratnál állok meg a Harley -val. Tapasztalataim alapján az jobb módszer, mint a kártyatok-villantás. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15553) Tuomas válasza bigdady (#15549) üzenetére


Tuomas
addikt

Minek, elég belehajtogatni egy kis alufóliába. :DDD

We were here

(#15554) Tuomas válasza Somatom (#15552) üzenetére


Tuomas
addikt

Marcsika ebből tudni fogja, hogy televagy lével, mert nem hagyod, hogy a bankok lehúzzanak. :DDD

We were here

(#15555) gzbotii


gzbotii
veterán

Most már mindenki talált a pénztárcájához/helyett mindenféle védelmet, be lehet fejezni az OFF-ot. Köszönöm.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15556) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Standard előfizetéshez ingyenesen hány db virtuális kártyát lehet igényelni?

(#15557) Tuomas válasza ssgt1981 (#15556) üzenetére


Tuomas
addikt

1 db-ot.

We were here

(#15558) ssgt1981 válasza Tuomas (#15557) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen!

(#15559) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Google Pay trükközés miatt előfordult valakinek, hogy zárolták a szâmlát?

(#15560) tomp


tomp
félisten

G2Deal oldal nem fogadja el a virtuális Visa kártyát. Vagyis a Revolut a G2D-t. A Revolut közli, hogy kapcsoljam be az Online tranzakciót... Fizikai MC-t elfogadja.

(#15561) ThomasG válasza Drenadar (#15515) üzenetére


ThomasG
újonc

Még egy dolog felmerült az utalás fogadásával kapcsolatban:
EUR alapú számla is hozzá van adva Revolutomhoz, és nem teljesen tiszta, hogy GBR-ből nekem Sepa, vagy Swift utalást kellene-e kérnem, illetve, hogy ezt egyáltalán jeleznem kell-e az utaló fél felé?

Nem vagyok nagy szakértő (ez gondolom kiderült), de az appban ahogy a számla adatokat nézem, az IBAN szám és a BIC szám ugyanaz a helyi és swift utalásnál, szóval nem igazán értem.. Csak arra tudok gondolni, hogy Swift utalásnál kell a BIC szám, amúgy az IBAN elég?

Köszi ha valaki segít, mert nem tudom para-e ha véletlenül (mivel megadtam a BIC számom nekik) Swift utalással küldenek nekem, mikor Sepa kellene.

(#15562) bigdady


bigdady
nagyúr

Rossmanban megkérdezte ma a POS hogy USD-ben akarok-e fizetni. :U Váljon miért? USD számlámon nincs pénz. Egyébként hogy kellett volna F-et nyomnom vajon :F (Uk bines a kártya Apple pay alatt)

[ Szerkesztve ]

(#15563) Friczy válasza bigdady (#15562) üzenetére


Friczy
senior tag

Visa kártya?

(#15564) MrPeekaboo válasza bigdady (#15562) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

2 soros kijelzőnél a zöld gombot nyomva HUF-ban fog terhelni. Az F-et megnyomva megnézhetted volna, hogy a bank HUF-ból USD-be mennyiért váltotta volna át az összeget. Ha az USD kiírásnál újra F-et nyomsz, akkor visszavált HUF-ra. Az F a piros gomb felett van. Ez a DCC, amit úgy néz ki egyre több helyen kezdenek alkalmazni a nem HU BIN-es kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#15565) instantwater válasza Somatom (#15526) üzenetére


instantwater
addikt

Letiltod a contactless fizetést és voila, RFID védelem.

(#15566) instantwater válasza Somatom (#15529) üzenetére


instantwater
addikt

Okostelóval lehet olvasni az NFCt, de sokféle chip létezik, és a bankkártyából nem sok infót tudsz kiszedni okostelóval.

Tele van a Play NFC olvasókkal, tölts le párat és nézd meg magadnak, hogy elhidd.

Ezeken a kártyákon egy komplett számítógép van, titkosítással, JAVAval, stb. Nem csak egy darab passzív NFC chip, mint pl egy NFC matrica, ami egyből kiköpi az összes adatát amint gerjesztett térbe kerül.

(#15567) tomp válasza instantwater (#15566) üzenetére


tomp
félisten

Okostelefonnal a megfelelő Play Áruházas appal tökéletesen beolvassa a CVV-n kívül mindent. Még a kártya által mentett NFC-s fizetéseket is mivel a kártya naplózza mikor, milyen devizában és mennyit fizettél érintéssel.

(#15568) Somatom válasza instantwater (#15565) üzenetére


Somatom
veterán

Ja. Aztán minden fizetés előtt előveszem a telót, belépek az alkalmazásba és visszaállítom az érintéses fizetést. Innovatív megoldás. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15569) bigdady válasza Friczy (#15563) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen

(#15570) bigdady válasza Somatom (#15568) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen letiltod és fizetsz chippel mindenhol és kész is. Kb annyi mint szórakozni a kotonból ki majd be dologgal.

Kicsit üldözési mániás vagy nem amúgy? Ez a Revolut sem neked való ahogy látom ;) Ha nem is tartasz fajta sokat minek a koton?

[ Szerkesztve ]

(#15571) instantwater válasza tomp (#15567) üzenetére


instantwater
addikt

Melyik tudja ezt? Én kipróbáltam többet de nem sok hasznosat tudtak kiolvasni.

(#15572) instantwater válasza Somatom (#15568) üzenetére


instantwater
addikt

Most akkor rettegni akarsz az NFCtől, vagy használni?
Használj Google Payt ott csak feloldott telefonnal megy a fizetés.

UK BINes virtuális Revolut, Curve, stb. Vannak megoldások.

(#15573) Somatom válasza bigdady (#15570) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyen már volt. Pont melóban voltam, amikor bedöglött a chip. Érdekes volt. Akkor kértem az Erste érintős kártyát. Szóval, ha nem muszáj, akkor nem erőltetem a chipezést. Meg, egyszerűbb is az érintés.

Nem értem, hogy miért tartasz parásnak. Vmi tartó, tok mindenképpen kell. Akkor meg már miért ne legyen ilyen?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15574) tomp válasza instantwater (#15571) üzenetére


tomp
félisten

például
CVV-n kívül mindent mutat. Ha fizettem érintéssel a kártyával és utána olvasom be akkor azt is beolvassa mivel a kártya menti az összes érintéses fizetést.
Vagy ott van a Credit Card Reader Pro. Az is tökéletesen beolvassa a kártyát. Sőt ha a telefonhoz rakom akkor az elsődleges fizetési appról is lekéri az adatokat. GPay kiírja ilyenkor, hogy túl gyorsan vettem el a termináltól a telefont.:D

Google Paynél ha nem oldod fel a telefont csak bekapcsolod a kijelzőt máris tudsz fizetni. Igaz csak 5ezerig. De megy!

[ Szerkesztve ]

(#15575) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Az új kártyát aktiváláskor bárhol használhatóm Chip kártyaként, vagy esetleg a hazai bolt kapásból elutasítja és nem aktiválódik??

(#15576) INGJOKE válasza Toth_Jani (#15575) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én Tesco önkiszolgáló pénztárnál aktiváltam egy kakóscsigával szuperül ment. :)

(#15577) bigdady válasza Somatom (#15573) üzenetére


bigdady
nagyúr

De most minden kártyádat ilyen zacskóban tartod majd? Nem jobb egy pénztárca? Revolutra erstere stbre?

(#15578) Somatom válasza bigdady (#15577) üzenetére


Somatom
veterán

50 elmúltam, sohasem volt pénztárcám, nem szeretem, úgyhogy ezen nem változtatok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15579) Friczy válasza bigdady (#15569) üzenetére


Friczy
senior tag

Akkor szerintem azért ajánlotta fel az USD-t, mert a Visa alapelszámoló devizája USD. Persze nem érdemes elfogadni, mert jellemzően számodra rossz árfolyamon vált.

(#15580) bigdady válasza Friczy (#15579) üzenetére


bigdady
nagyúr

Úgy tudom az már régen megszűnt Visa és MasterCard esetben is

[ Szerkesztve ]

(#15581) Somatom válasza Toth_Jani (#15575) üzenetére


Somatom
veterán

Én egy ATM -ben egyenleg lekérdezéssel aktiváltam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15582) KTU válasza tomp (#15560) üzenetére


KTU
addikt

Nekem mindig működött, új virtuálisat kellet volna kérned, és avval fizetni. :U
Tudom, macerás újból berakni PP, Ali, Gp, Curve stb. alá.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15583) cdl


cdl
senior tag

1 hónap után elértem, hogy már 30000 forinttal sem tudom feltölteni az egyenlegemet.
A múlt héten még ment a 40000. Egyre szarabb ez a dolog...

(#15584) rkristof válasza cdl (#15583) üzenetére


rkristof
tag

spórolj :)

(#15585) Somatom válasza cdl (#15583) üzenetére


Somatom
veterán

Ez vajon mitől függ? Még egy hete sem használom, de eddig 3x100 ezret forgattam át rajta. Még nem óvott be.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15586) Oliverda válasza cdl (#15583) üzenetére


Oliverda
félisten

Hibát dob, vagy mi?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15587) Tuomas válasza cdl (#15583) üzenetére


Tuomas
addikt

Erre én is kíváncsi vagyok, dobhatnál valami képernyőfotót, akkor lehet, hogy közelebb lennénk a dologhoz.

We were here

(#15588) cdl válasza Tuomas (#15587) üzenetére


cdl
senior tag

Csinálok nemsokára

(#15589) tomp válasza KTU (#15582) üzenetére


tomp
félisten

Csak ezért nem töröltem a kártyát.
Curve alatt fizikai Visa kártya van.
Csak nem értettem, hogy miért nem engedte...

(#15590) cdl válasza Tuomas (#15587) üzenetére


cdl
senior tag

Á, most bezzeg elfogadta a 40000 forintos feltöltést. E fölött le vagyok korlátozva, de azt betudom a kezdő létemnek.
E fölött ezt írja: Nagyon sajnáljuk, de nem sikerült engedélyeztetnünk ezt a kártyát.Használj másik kártyát. Utána feljön egy üzenet, hogy fordulhatok az üsz-hoz.
Meglátjuk, mikor oldják fel ezt a korlátozást.

(#15591) viktorhu válasza cdl (#15590) üzenetére


viktorhu
veterán

Bankkártyád netes vásárlási limitje? Biztosan van könnyen megfejthető oka, hogy miért nem engedi a bankod a tranzakciót.

(#15592) Tuomas válasza cdl (#15590) üzenetére


Tuomas
addikt

A kártyát, amivel feltöltesz, hitelesítetted a revoluton belül a 4 jegyű kóddal?

We were here

(#15593) cdl válasza viktorhu (#15591) üzenetére


cdl
senior tag

Á, Te nyertél :) A vásárlási limit bőven felette van, de létezik egy napi virtuális vásárlási limit is a kártyámon. Nem is értem, mi ez. Na ez volt lekorlátozva.
Köszönöm Nektek, Én voltam a hunyó.

(#15594) instantwater


instantwater
addikt

Valami furmányos-orrmányos oknál fogva mindig ez a vége a #deszararevolut threadeknek.
#usererror :Y

(#15595) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Nem tudom érdekes-e, de a RevP Beta MasterCard nem adható hozzá ApplePay-hez.

(#15596) Peter.70


Peter.70
őstag

Utóbbi időben ha a fizikai kártyával fizetek online, nem kell megerősíteni a fizetést az alkalmazásban. Másnál is így van, vagy én rontok el valamit?

(#15597) Tuomas válasza Peter.70 (#15596) üzenetére


Tuomas
addikt

Nemtom, mert online nem fizetek fizikai kártyával. :DDD Arra ott a virtuális.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15598) xepohe


xepohe
újonc

Hello!

Lehet-e regelni és kártyát igényelni meglévő bankszámla nélkül? Úgy értem, más valaki a saját számlájáról tud utalni (feltölteni) pénzt nekem, ha igénylek Revolut kártyát? Azaz a Revolut kártyához tartozó IBAN számlára küldhető pénz pl. OTP-s számláról, ugye?
Vagy mindenképpen kell saját néven lévő létező bankszámla és ennek hiányában nem is lehet regisztrálni/igényelni Revolutot? Olvasgattam, de számomra nem teljesen egyértelmű, azért kérdezem.

(#15599) gzbotii válasza xepohe (#15598) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia,

Lehet utalni, de Magyarországról drága, nem biztos, hogy megéri (külföldi utalásnak minősül)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15600) Depression


Depression
veterán

Sziasztok!

Ha a revolut kártyát csak google play, aliexpress/ebay vásárlásra használnám, akkor megérné rendelni egy ilyen kártyát? Leginkább az árfolyam az, ami kiakaszt, gondolom a play áruházban meg a 27%-os áfának is köszönhetem a 350-360Ft-os dollárárfolyamot.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.