Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) vnorbi válasza hedgehog (#15400) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A mávinform szerint mostanában hetente legalább egyszer, de inkább többször van az, hogy nem működik a simplepay fizetés tárolt kártyaadatokkal egyes esetekben (ez a legutóbbi). Ennek valószínűleg nincs köze a Revoluthoz.

(#15402) viktorhu válasza hedgehog (#15400) üzenetére


viktorhu
veterán

A díjak szempontjából is fontos lesz a saját payment processor - eggyel kevesebb éhes száj a fizetési láncban.

(#15403) viktorhu válasza Somatom (#15399) üzenetére


viktorhu
veterán

Az Erste-vezér már reagált, azt mondta, hogy nem korrekt, hogy nem egyformák a feltételek (bankadó, ha Magyarországon akarsz pénzügyi szolgáltatást nyújtani).

(#15404) INGJOKE válasza viktorhu (#15403) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mondjuk erre nem mondhatod, hogy nincs igaza, de azért ebbe ne nyúljon bele viki... :D

(#15405) viktorhu válasza INGJOKE (#15404) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez is az EU egyik előnye, hogy ha egy ország a törvényeivel versenyképtelenné teszi magát, a polgárainak marad némi védekezési lehetőségük külföldi szolgáltatások igénybe vételével.

(#15406) Somatom válasza INGJOKE (#15404) üzenetére


Somatom
veterán

Nyúljon csak bele, ha már tulaj! Pl. hasson oda, hogy az Erste ne csak külön fizetős SMS -ben tudjon értesíteni a tranzakciókról! Vagy, hogy az Androidos alkalmazás kezelje az Eurós bankszámlákat is, mert most csak webes felületen tudok tranzakciót indítani. Szóval, nem csak adókkal lehetne kiegyenlítettebbé tenni a versenyt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15407) Oliverda válasza gzbotii (#15398) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15408) INGJOKE válasza Somatom (#15406) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én a számlám megszüntettem náluk, már csak a credit kártyám van ott. Meg ha jól tudom csak 15+15%-a van a vikinek az erstébe... :D

(#15409) INGJOKE válasza Oliverda (#15407) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez rasszizmus... Én tudom hogy Monostorapátiban és Kapolcson is használja 1-1 ember. Azt is felírhatták volna... :D :D :D :D

(#15410) Friczy válasza Somatom (#15368) üzenetére


Friczy
senior tag

Remélem is, hogy nem hinted tovább a téves információkat.

(#15411) Friczy válasza Somatom (#15373) üzenetére


Friczy
senior tag

Továbbra sem igazoltad, hogy a kártya PIN kódját jó dolog lenne bárhol megadni a POS és az ATM kivételével. Szóval ez nem volt segítség.

(#15412) kukac7 válasza gzbotii (#15398) üzenetére


kukac7
tag


tegnapi revrally budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#15413) hedgehog válasza vnorbi (#15401) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sajna ez tuti nem kizárólag simplepay hiba szokott lenni, mert ez mostanság többször elfordult, és olyankor mindig megpróbálom azonnal egy másik kártyával (szintén elmentve, kh-s hitel) és az simán leveszi.
Igazából szerintem a 3DS-sel lehet baj, ha egyszer végre időben eszembe jut jegyet venni, akkor egy elutasítás után majd újratárolom a kártyát... ha akkor kisül a tranzakció, akkor simplepay hiba, ha nem, akkor megírom a Revolutnak a bugot :)

-- aka p3d3str1an

(#15414) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Google pay és Revolut kapcsán vagyok elveszve.

Google payt feltettem, működik is látszólag, a google fiókomhoz korábban csatolt kártyámat be is húzta, látom a történetben a kártyaforgalmat.
Hozzáadtam a Revolut kártyámat, de azt írja a GPay, hogy a bank által nem engedélyezett az érintéses fizetés, holott a Revolut alkalmazásban be van kapcsolva az érintéses fizetés opció.
A GPay helpje azt írja, minden Revolut kártya támogatott in-store fizetésre.
Mit rontok el, mit értek félre?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#15415) vnorbi válasza hedgehog (#15413) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Kicsit ködösen fogalmaznak, az nem derül ki, hogy melyek azok az esetek, amikor a zavar alatt is működött a tárolt kártyás fizetés. Lehet, hogy van köze a 3DS-hez.

Én nem a MÁV appot használom, mert az utazási viszonylatomra nem jó a keresője, hanem a webes jegyvásárló felületet (aminek a végén szintén simplepay van) K&H-s bankkártyával, és nem tárolom a kártya adatait. Amikor még közvetlenül az OTP volt a kártyaelfogadó, akkor rendszeresen volt 3DS, amikor átvette a simplepay, akkor egy darabig nem volt 3DS, aztán lett, de az elmúlt hetek tapasztalata szerint megint átmegy a fizetés SMS kódozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#15416) Somatom válasza Friczy (#15411) üzenetére


Somatom
veterán

Több alkalmazás is kéri. Köztük a Revoluté is, hiszen máshogy nem lehet megadni PIN -t. Ezek pénzügyi alkalmazások, amiknél feltételezhető, hogy biztonságosan meg tudják oldani az ilyen kódok kezelését. Szvsz. ha ebben Te kételkedsz, akkor inkább neked kéne igazolnod a kételyed alapjait.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15417) Somatom válasza INGJOKE (#15408) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem az Eurósra jön a fizum, a Forintosról meg a törlesztőrészleteket vonják. Úgyhogy nem tudom megszűntetni. Csak a tranzakciók számát tudom csökkenteni úgy, hogy áttolom a pénzt Revolutra és onnan költök.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15418) hedgehog válasza Faby (#15414) üzenetére


hedgehog
senior tag

Magyarországon nem támogatott a Google Pay, ezért a magyar fiókkal rendelt kártyákat nem lehet beállítani in-store paymentre.
Trükközni lehet, igényelsz egy virtuális kártyát angol címre átállítva a fiókodat. Eddig nem kötöttek bele, de ez hivatalosan a felhasználási feltételek megsértése

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#15419) bigdady válasza hedgehog (#15418) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vki mintha azt írta volna itt, hogy magyar címre kiadott revoluttal is be tudta regisztrálni az apkmirror-ról letöltött gpay-be a kártyát

[ Szerkesztve ]

(#15420) Somatom válasza hedgehog (#15418) üzenetére


Somatom
veterán

Tegnap telepítettem a Google Pay -t apk -ból (apkmirror.com). A hivatalosan megadott adataimmal (budapesti lakcím) regisztráltam be a Curve kártyámat. Még nem használtam mobilfizetésre, de az app szerint aktív a funkció. A Curve alá a Revolut virtuális kártyámat regisztráltam be, tehát a Curve arról von.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15421) Faby válasza bigdady (#15419) üzenetére


Faby
senior tag

Regisztrálni én is be tudtam, csak az érintéses fizetés funkciót nem engedi (mint azóta kipróbáltam, semmilyen más kártyával sem, pedig azokat már használtam érintve, tehát a kártyán aktív a pay pass), így kvázi üzletben használhatatlan.
A megfejtés valszeg ott van, hogy a GPay nem támogatott itthon, mégha fel is lehet telepíteni.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#15422) Somatom válasza Faby (#15421) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért írtam, hogy a Curve kártya a megoldás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15423) Faby válasza Somatom (#15422) üzenetére


Faby
senior tag

Most akkor legyen még egy kártya/szolgáltató?
Akkor így nézne ki a lánc: GPay>Curve>Revolut>saját számla/kártya
Nem sok ez egy kicsit? Nincs benne túl sok kockázat?
Nem kötözködés képen, tényleg érdekel, hogy ez-e az ultimate megoldás?
Mennyivel egyszerűbb lenne, ha pl a CIB alkalmazása is támogatná az NFC fizetést!
Ha esetleg kipróbálod, hogy ez így működik, lehet boltban fizetni így, akkor egy visszajelzés érdekelne, előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#15424) anadroid válasza Faby (#15423) üzenetére


anadroid
senior tag

Már 2 hete így használom.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15425) gzbotii válasza Faby (#15423) üzenetére


gzbotii
veterán

Lassan két hete így fizetek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15426) fil válasza Faby (#15423) üzenetére


fil
őstag

Ez így felesleges. GPay alá a Revolut mehet közvetlenül. A Curve-t akkor érdemes közbeiktatni mikor a GPay alá egy olyan kártyát akarsz tenni amit közvetlenül nem lehet. Pl. GPay->Curve->CIB. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#15427) INGJOKE válasza Faby (#15423) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ők még csak az almánál járnak, de biztos lesz majd normális rendszerre is... Nekem van másik banktól hitelkártyám ami támogatja a droidos fizetést is, így engem ez a hibája kevésbé zavar a cibnek... :D

(#15428) gzbotii válasza fil (#15426) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor fölösleges, HA...
És sok a ha. Nem csak Rev kártya van nálam Curve alatt..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15429) Somatom válasza fil (#15426) üzenetére


Somatom
veterán

Tegnap beraktam Pay -be a Revo kártyámat is, de arra kapásból azt dobta, hogy a kártya nem alkalmas érintéses fizetésre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15430) Somatom válasza Faby (#15423) üzenetére


Somatom
veterán

"GPay>Curve>Revolut>saját"

Nem egészen. Kihagyhatod a Revot, a Qrve alá mehet közvetlenül a saját is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15431) hedgehog válasza Somatom (#15420) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, a Curve egyelőre működik trükközés nélkül valóban.

-- aka p3d3str1an

(#15432) Friczy válasza Somatom (#15416) üzenetére


Friczy
senior tag

A Revolut csak a létrehozáskor kéri soha máskor nem.
Az, hogy te feltételezed egy pénzügyi alkalmazástól, hogy mindent biztonságosan meg tud oldani, a te dolgod. Ahogy leírtam már egyszer: bankkártya PIN-t sehol nem adunk meg, csak és kizárólag ATM illetve POS billentyűzetén. Pont. (A revolut kártyarendeléskori PIN megoldása szódával elmegy)

Azt is leírtam, hogy miért. A kérdéses oldal biztonságától függetlenül, a potenciális adathalászat megelőzése miatt. Ha neked ennyi nem elég, a te dolgod, írd fel nyugodtan a kártyádra is alkoholos filccel, jóazúgy. Csak ne propagáld másnak.

(#15433) pomk válasza Somatom (#15399) üzenetére


pomk
őstag

BB már el is kezdte: megszüntette a hitelkártyáról való feltöltés után járó kedvezményt abban az esetben ha Revolut kártyát töltesz fel vele.
Nagyon kíváncsi vagyok mikor jön el végre az a pillanat, amikor az ilyen begyöpösödött bankok egyik nap arra ébrednek hogy elszaladt mellettük a világ és az olyan kőkorszaki szolgáltatások amiket nyújtanak havidíjért már a kutyának sem kell. Mindenki át fog pártolni tőlük az fintech cégekhez / digitális bankokhoz. #joreggelt

(#15434) bigdady válasza pomk (#15433) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát soká lesz az jó reggelt...
Te már átpártoltál? Fizetéseddel hiteleddel megtakarításoddal? Nem hiszem... Én sem

[ Szerkesztve ]

(#15435) pomk válasza bigdady (#15434) üzenetére


pomk
őstag

Sajnos igen, én is ettől félek...
Ha annyi pénzem lenne, amennyi nincs, már rég kifizettem volna a lakáshitelem és otthagytam volna ezt a bohóc bandát a francba. Korábban még csábító volt a 2% visszatérítés, de amióta megfelezték azóta már nem olyan nagy visszatartó erő mint volt. Ezen kívül sajnos Revolut nem tud csoportos beszedést a magyar szolgáltatók felé és a munkahelyem sem támogatná (szerintem) azt, hogy a Revolutra utalja a fizetésem. :)

[ Szerkesztve ]

(#15436) Tuomas válasza pomk (#15435) üzenetére


Tuomas
addikt

Keresni kell vmi ingyenes számlacsomag és mellette csapatni a revoluttal

We were here

(#15437) viktorhu válasza pomk (#15433) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezek a fintech cégek, amikor bankká alakulnak, elveszítik a rugalmasságukat és az olcsóságukat. Így viszont korlátozottak a szolgáltatások. Ha egyszer majd teljes értékű számlavezetés, hitelkártya, közüzemi számlák fizetése, esetleges jelzáloghitelek stb...

Sajnos jelenleg a bankadó miatt esély sincs arra, hogy egy ilyen fintech cég Magyarországról hódítsa meg Európát.

(#15438) Somatom válasza Friczy (#15432) üzenetére


Somatom
veterán

Mint írtam, a módszer nem kútfőből származik, hanem a Curve -től lestem. Persze, értem, hogy szerinted a Curve nem biztonságos, csak számomra a Curve rendszerének kitalálóival szemben a Te véleményed nem túl meggyőző. Főleg minden technikai háttérinfó nélkül. Aki ezt a rendszert fel tudja törni, azzal szemben már nem oszt, nem szoroz, hogy az alkalmazás bekéri-e a kártya kódját, vagy sem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15439) anadroid


anadroid
senior tag

Most jött az értesítés, hogy a DHL Varsóban átvette a RevP kártyát és holnap érkezik DHL Expresszel (nekem már régóta van, most egy családtagnak jön). Ezek gyorsak.

Akinek nem megy érintéssel az első fizetés: 1. Olvassa el az összefoglalót. 2. Ha ezután sem jön rá, miért nem megy, akkor először használja bedugással és PIN megadással, függetlenül az összegtől. Nem mellékesen az értesítő emailben is le van írva, csak el kellene olvasni végig, és/vagy angolul kellene tudni egy picit.

Kicsit unalmas a "Revolut a hüje" típusú hozzászólások kupaca.

„Akinek nem inge, az ne vegye magára. De akinek inge, az végre öltözködjön már föl, mert most már uncsi!” (Hofi Géza)

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15440) sopruk


sopruk
aktív tag

(#15441) Somatom válasza anadroid (#15439) üzenetére


Somatom
veterán

Kicsit érintve érzem magam, mert kritizáltam a Revolut módszerét. Igenis, a Curve módszerét jobbnak tartom, mert annál nem kell külön e-maileket, fórumokat tanulmányozni, mivel a kártyaaktiváláshoz be kell lépni a kliensalkalmazásba, ami egyúttal végigvezethet a biztonsági beállításokon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15442) kovisoft válasza Somatom (#15441) üzenetére


kovisoft
őstag

A kritikai észrevételeidet és javaslataidat küldd el a Revolutnak.

(#15443) Somatom válasza kovisoft (#15442) üzenetére


Somatom
veterán

Már megtörtént.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15444) Friczy válasza pomk (#15433) üzenetére


Friczy
senior tag

Szerintem teljesen érthető, hogy a bank, amely vásárlásra akarja adni a visszatérítést, nem ad visszatérítést akkor, ha nem feltétlenül vásárlásra használod a kártyád.

Lehet, hogy a bank begyöpösödött, de az, hogy a visszatérítést csak vásárlásra adja, nem ennek a jele.
Azt pedig érdemes figyelembe venni, hogy ha nem lennének a 'kőkorszaki' bankok, akkor fintech cégek se, mert alapvetően a bankok infrastruktúráját használják fel. Továbbá a bankok mögött ott áll a betétbiztosítás is, amely a fintecheknél nincs. Az se véletlen, hogy senki nem ajánlja, hogy a pénzed a fintechné tárold.

(#15445) Friczy válasza Somatom (#15438) üzenetére


Friczy
senior tag

Láthatóan nem érted. Nem baj, a te dolgod, csak ne hangoztasd fennhangon ezt a véleményt.

(#15446) Somatom válasza Friczy (#15445) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem inkább te ne hangoztass ilyen paranoiás véleményt!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15447) kovisoft


kovisoft
őstag

Óvodai jelenet:
- Te vagy a hülye!
- Nem, te!
- Te! Te! Te, és mindig eggyel többször te!
:U

(#15448) Koviati74


Koviati74
újonc

Sziasztok.

Mit gondoltok, a Brexit fog érinteni minket Revolut használókat ?

(#15449) viktorhu válasza Koviati74 (#15448) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, átviszik másik országba a számlavezetést.

A feleségemnek ennek kapcsán kb. háromnaponta feljön, hogy igazolja magát újra, mert a brexit miatt már nem elég a jogosítvány.

Azért érdekes, mert:

- Nincs is jogosítványa
- Már többször is feltöltött mindent (útlevél, tartózkodási engedély, származási ország szerinti személyi igazolvány), amit mindig vissza is igazolnak, de csak nem hagyják békén pár napnál tovább.

(#15450) Koviati74 válasza viktorhu (#15449) üzenetére


Koviati74
újonc

Én személyit adtam meg már alapból.
A háttér fog változni ? Lloyds helyett más lesz ? Eun belüli ?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.