Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) ndavey


ndavey
tag

Sziasztok!
Szeretnék nagy összegű (~20 000 EUR) pénzt átváltani CIB bankos üzleti számláról, amit egyik legkedvezőbben a Revoluton lehetne, de ahogy olvasgattam a cég befagyaszthatja az utalást amíg nincs igazolva, hogy honnan van és kié a pénz. Ez valóban így van? Üzleti bankszámlánál is? Illetve üzleti bankszámláról utalva mindenképp felszámít a Revolut kezelési költséget is? Ti mit javasoltok, hogyan lehet ilyen nagy összegű pénzt biztonságosan és gazdaságosan átváltani? Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

(#15252) bigdady válasza ndavey (#15251) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyes bankok adnak egyedit cégnek már 20e Eur-ra, Cib nem?
Céges számlát biztos nem revolutoznám és ekkora összeget magánszemélyként sem.

[ Szerkesztve ]

(#15253) KTU válasza ndavey (#15251) üzenetére


KTU
addikt

" .... üzleti bankszámláról utalva mindenképp felszámít a Revolut kezelési költséget is?"

Vagy igen vagy nem [link]

Én nem adtam neki esélyt se a díjfelszámítására, közé raktam a Curve kártyám.
Így biztos nincs plusz díj a Revolut részéről, sőt az egész ingyen van.
Rendszeresen húzok át így pénzt, majd minden nap, és utalom tovább.

"Szeretnék nagy összegű (~20 000 EUR) pénzt átváltani"

Ha nem egy összegbe akarod, szerintem még át is mehet, bár attól függ hogy mennyi ideje és milyen intenzitással használod a Revolut-ot,
Ha saját neveden az üzleti számla, és a Revolut is, ( és a Curve is),
akkor szerintem nem lehet gond, mivel tudod igazolni a vállalkozásod.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15254) KTU válasza sopruk (#13450) üzenetére


KTU
addikt

Erre alapozva kb. 1 hónapja létrehoztam a 2. virtuális kártyám, használtam,
legutóbb olyan helyen hogy jobbnak láttam törölni közvetlen a vásárlás után.
Ezután szerettem volna helyette másikat, de 1959,99 Ft.
Nekem nem ingyenes a 2. virtuális kártya pótlása.

Szerintem nem mindegy melyik virtuális kártyát töröljük, az elsőt vagy a másodikat, de evvel már nem fogok kísérletezni, elég lesz 1db, amit ha kell törlök néha ha úgy gondolom.
Ingyenes Revolut fiókom van.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15255) shtirley válasza KTU (#15254) üzenetére


shtirley
tag

Miért nem próbáltad inkább befagyasztani pár napra, vagy egy hétre?

(#15256) sopruk válasza KTU (#15254) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a helyesbített információt!

(#15257) KTU válasza shtirley (#15255) üzenetére


KTU
addikt

Olyan helyen vásároltam ahol sunyi módon benne van az ASZF-ben, hogyha elfogy az egyenleg, vagy x alá csökken, akkor automatikusan újból levonják az előzőleg feltöltött összeget.
Ezt nem szerettem volna, mivel nem tudom hogy az mikor következik be, 3 hónap vagy több mint 1 év múlva.
Erre pont jó az eldobható kártya.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15258) Tuomas válasza KTU (#15257) üzenetére


Tuomas
addikt

Amit töröltél virtuális kártyád, mc volt, vagy visa?
Helyette most visát ajánlott fel, gondolom én.
Előfordulhat, hogy amiatt akarta kifizettetni veled, mert a két kártya típusa eltért? :F

We were here

(#15259) Krethx válasza KTU (#15254) üzenetére


Krethx
aktív tag

Az első virtuális ingyenes. A második már fizetős. Ha törlöd a másodikat akkor újra meg kell venni. Csak 1 virtuális jár ingyen. A többért fizetni kell még eldobás után is.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#15260) KTU válasza Tuomas (#15258) üzenetére


KTU
addikt

Van 2 fizikai kártyám 1db MC és 1db Visa.
Lehet nemlényeges de ezt is leírom.

Virtuális kártyám 1. 1db MC és 2. 1db Visa volt.
A Visa-t vettem utoljára, pont arra alapozva hogy utána is Visa lesz.
Szóval a 2. Visa-t töröltem, és Visa lett volna helyette, ha megveszem.

(#15259) Krethx : Így van.
Most már én is tudom.
Csak más infót találtam a topikba.
Bár lehet ez is le volt/van írva, de azt nem találtam meg. :B :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15261) Tuomas válasza KTU (#15260) üzenetére


Tuomas
addikt

Hm, értem. Akkor ez valóban fontos infó, köszi!

We were here

(#15262) gabormgp


gabormgp
senior tag

Sziasztok!
A Revolutnal most van olyan reklam,akcio,ha regisztralok naluk refferal code-dal egy kartyat,jovairnak x eurot?
Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#15263) hedgehog válasza gabormgp (#15262) üzenetére


hedgehog
senior tag

Forintot, de itt nem globális ez az akció, hanem csak arra vonatkozik, aki kapott róla értesítést. Ha te nem kaptál, akkor a te meghívottaid sem és te sem kapsz jóváírást.

-- aka p3d3str1an

(#15264) csl667


csl667
friss újonc

Sziasztok.
A következő problémában kérnék segítséget: Revolut kártyával fizettem egy kínai eladónak. Első körben gyanús tranzakciónak ítélték és elutasították. A második próbálkozás során sikeresen megtörtént a fizetés. Másnap beléptem az appba és látom a kártyámat befagyasztották. A bankkártyák menüben belépve szerettem volna ezt feloldani, de ilyen lehetőség nincs felkínálva, ellentétben a leírással. Olyan lehetőség van csupán, hogy gyanús tranzakció ellenőrzése. Erre kattintva a képernyő várakozó üzembe áll és úgy marad akár órákon keresztül.
Kérem ha valakinek van ilyen tapasztalata segítsen. Köszönöm. :R

(#15266) bigdady válasza csl667 (#15264) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen módon honlapon fizettél neki?

(#15267) Franko49


Franko49
tag

Lehet, hogy csak en voltam figyelmetlen az osszefoglalo elolvasasakor, de nekem nem teljesen egyertelmu hogyan eri meg jobban vasarolni kulonbozo valutakkal. Pl.: utazom Londonba es ott szeretnem hasznalni a Revolutot. Valtsak elore fontot a szamlamon vagy hagyjam forintban? Ha valtok forintot fontra akkor kint alapbol a fontot huzza le? Koszi! (Elnezest az ekezetek hianya miatt)

(#15268) bigdady válasza Franko49 (#15267) üzenetére


bigdady
nagyúr

Válts és igen.

(#15269) Brandynew válasza bigdady (#15268) üzenetére


Brandynew
őstag

Váltani csak akkor érdemes, ha hétvégén is fogod használni a kártyádat, mert akkor van egy jelképes kezelési költség a váltásnál. Amúgy vált az magától.

(#15270) UberMutant válasza Franko49 (#15267) üzenetére


UberMutant
őstag

egy a lényeg, ne hagyd , hogy a terminál forintban terheljen, mindig a helyi valutát válaszd. (különben a terminál kibocsátója vált, és az sokba kerülhet)

(#15271) gzbotii válasza csl667 (#15264) üzenetére


gzbotii
veterán

Az ellenőrzés eltarthat pár napig. Virtuális kártyával fizettél?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15272) bigdady válasza Brandynew (#15269) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én az esetleges olcsóbb árfolyamon gondoltam még utazás előtt ha tudni lehet hogy utazol de amúgy igazad van a hétvégét kell előre leváltani első sorban

(#15273) csl667 válasza bigdady (#15266) üzenetére


csl667
friss újonc

Igen honlapon.

(#15274) Somatom


Somatom
veterán

Tudom, hogy user error, de megint elakadtam, és nem találtam helpet az összefoglalóban. Öreglány elém rakott egy csekket. Van rajta QR. Na, mondom, akkor lássuk ezt a postamentes befizetést! Simple. Gondoltam, hozzáadom a Revo virtuális kártyámat. De, olyan adatokat kér, amiket nem tudok előcsalni a kártyáról. Milyen név van a kártyán? CVC kód?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15275) sopruk válasza Somatom (#15274) üzenetére


sopruk
aktív tag

A kártya bal felső sarkában van egy "szem", ha arra koppintasz alul felugrik egy menü, köztük a "kártya adatainak megtekintése"...

szerk: Én a nevemet fordítva (elöl a keresztnév) szoktam megadni, a fizikai kártyán is úgy szerepel...

[ Szerkesztve ]

(#15276) Somatom válasza sopruk (#15275) üzenetére


Somatom
veterán

Ez természetesen megvolt. A számot látom (van másolás opció is). De, név nincs és a CVC -nél továbbra is *** van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15277) Tuomas válasza Somatom (#15276) üzenetére


Tuomas
addikt

A szemre nyomva két opció jelenik meg, a kártya adatainak megjelenítése és a kártyaszám másolása. Nálam a kártya adatainak megjelenítése feliratra bökve megjeleníti a kártya minden adatát.
A név az lesz, amivel az appba regisztráltál, ami a profilodban is szerepel.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15278) sopruk válasza Somatom (#15276) üzenetére


sopruk
aktív tag

A CVC-re passz, nem tudom miért nem jeleníti meg
A név ahogy előző hozzászólásomban utólag szerkesztettem, meg ahogy Tuomas írja.
Én a Kártya elnevezése opcióval "írtam rá" a Beállításoknál (ezt csak te látod, hogy meg tudd különböztetni, ha sok kártyád van...)

[ Szerkesztve ]

(#15279) Somatom válasza Tuomas (#15277) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Akkor a név így megvan, de CVC nélkül nem sokra megyek vele, mert azt is kéri a Simple. Van az app -ban vmi sikertelen CVC feloldás/újrakérés opció, de ahhoz, hogy sikeres/sikertelen legyen, először kéne egy felület, amin megpróbálhatnám feloldani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15280) Tuomas válasza Somatom (#15279) üzenetére


Tuomas
addikt

App kilövését próbáltad?
A CVV feloldása: Pin-kód és biztonság -> Pin-kód vagy CVV-kód zárolásának feloldása

We were here

(#15281) fairi


fairi
addikt

Aliexpress refund milyen gyorsan szokott megérkezni a Revulot számlára? Kinek mi a tapasztalata?

(#15283) Somatom válasza Tuomas (#15280) üzenetére


Somatom
veterán

Azt is megtaláltam, de alá ez van írva:
"Ezt a lehetőséget háromnál több sikertelen kísérlet után használhatod"
Ez remek, de milyen felületen lehet "kísérletezni"?

Szerk: Megvan! A kilövés (+gyorsítótár törlés) segített. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15284) Tuomas válasza Somatom (#15283) üzenetére


Tuomas
addikt

Nincsmit! Gondolom beragadt, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15285) Somatom


Somatom
veterán

Első tapasztalatok (hátha másnak hasznos lehet). Az Erste magyarázata továbbra is zavaros számomra, hogy miért Forint alapú a számlám/kártyám. Ez egy "számlaváltogatós" kártya, ami az Erste -nél jelenleg az Eurós számlámhoz van társítva. Euró egyenleg feltöltésnél a Revolut figyelmeztetést dob, hogy Forintos kártyát érzékel és kérdezi, hogy miben folytassa a feltöltést. Eurót kell választani és ilyenkor az Erste Euró számláról történik a feltöltés díj és konverziómentesen.
Kérdeztem az osztrák Erste ATM ügyet is, de arra azt mondták, hogy erről kérdezzem a Revolutot. :F
Azt megtudtam, hogy Erste kártyával eddig 100Ft + 1% +0,6% -ba került nekem egy pénzfelvét. Kíváncsi leszek, hogy Revolut kártyával ez mennyi lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15286) bigdady válasza csl667 (#15273) üzenetére


bigdady
nagyúr

De milyenen?

(#15287) Tuomas válasza Somatom (#15285) üzenetére


Tuomas
addikt

A revolut azért dobja fel, mert látja, hogy a feltöltésre használt kártya milyen országbeli.
Például TW-ról való feltöltéskor mindig feldobja, hogy biztos folytatni akarom-e a feltöltést a kártya pénznemében (GB), ekkor én mindig az igenre megyek, mert tudom, hogy van forint a tw kártyámon.
Neked is elvileg olyan pénznemet kell feltöltéskor választani, amilyen pénznem van a kártyádon. Azért elvileg, mert ugye a transferwise a revoluthoz hasonlóan több pénznemű számla, ersténél ez nem tudom hogy hogy van, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15288) Somatom válasza Tuomas (#15287) üzenetére


Somatom
veterán

Hasonlóan, csak nem automatikusan társítódik a kártya a számlához. Tehát, ha én úgy akarnék valahol Eurót feltölteni, vagy kártyával fizetni, hogy az Erste -nél a kártyám épp a Forintos számlámhoz van társítva, akkor az Erste konvertál. A netbank webes felületén, manuálisan kell társítani a kártyát az épp használni kívánt számlához. Szóval, tortúra. Plusz, ahhoz a társított számlán kell legyen pénz. Erste -n belül ezt úgy tudom megoldani, hogy az Eurósról konverzióval átvezetem a Forintosra. Inkább nem akarom tudni, hogy ez eddig mennyibe volt nekem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15289) INGJOKE válasza Somatom (#15288) üzenetére


INGJOKE
veterán

LOL
biztos olcsó volt a 100 ft+1,6%-ból indulva... :D :D :D

(#15290) csl667 válasza gzbotii (#15271) üzenetére


csl667
friss újonc

Nem virtuálissal, rendes fizikaival.

(#15291) Friczy válasza gabormgp (#15262) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem most 2222 Ft-ot ajánl fel (illetve az én referralomon keresztül regisztrálónak is) még pár napig.

(#15292) Keem1


Keem1
addikt

Skacok, kp eurót valahogy be tudok fizetni? Nyaralásról maradt kb. 250 euró, ami túl kevés ahhoz, hogy visszaváltsam forintra. Mivel egyre kevésbé lesz szükségem készpénzre még külföldön is, arra gondoltam, jó helyt' lesz a Revolut számlámon, így netes vásárlásra is el tudom herdálni.
Esetleg Euronet ATM-eken be tudnám fizetni? Az se baj, ha nem azonnal írják jóvá, hanem csak napok múlva.

(#15294) KTU válasza Keem1 (#15292) üzenetére


KTU
addikt

Klasszikus pénzváltó vagy add el olyannak akinek szüksége van rá.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15295) Keem1 válasza R3dsnak3 (#15293) üzenetére


Keem1
addikt

..szódjanak meg :DDD

#15294 KTU:
Akkó' marad kp-ban, ha nem lehet befizetni. Olyan kicsi összeg, hogy minden más csak felesleges macera, ami már nem éri meg (ha nem tudok lemenni a sarki Euronet ATM-hez és közvetlenül befizetni Revolutra).

Köszi skacok! :R

[ Szerkesztve ]

(#15296) hedgehog


hedgehog
senior tag

Kicsit reszeltek az Analytics-en, lehet már új kategóriát is hozzáadni, és szép becsült költési grafikont rajzol (ezt már látom egy ideje a bétában, de az új kategória létrehozás nekem is új volt): Revolut blogpost

-- aka p3d3str1an

(#15297) viharhozo válasza Krethx (#15259) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem ez pontositsuk, mert igy ketertelmu.

Tehat az elso virtualis kartya ingyenes, ha torlod, akkor szinten ingyen kapsz ujat (haromszor porbaltam, mind ingyen volt). Ha az elson felul kell ujabb virtualis kartya, az penzbe kerul.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#15298) ÁrPi2 válasza viharhozo (#15297) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nos, azt kellene tényszerűen összefoglalóba rögzíteni, hogy Standard csomagot tekintve például (a standard egyje után) második virtuáliskártya egyszer kerül pénzbe (4.9 GBP(?)) , vagy mindahányszor.

(#15299) Krethx válasza viharhozo (#15297) üzenetére


Krethx
aktív tag

Az első ingyenes. Törlés / eldobás után is. Tehát díjmentesen kérhetsz másikat.

A második-tól kezdve fizetős. Ha eldobod újra meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#15300) Friczy válasza ÁrPi2 (#15298) üzenetére


Friczy
senior tag

Akkor a legegyszerűbb azt írni, hogy ha nincs virtuális kártyád, akkor ingyen kérhetsz.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.