Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) viktorhu válasza AcCEsS (#15749) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor viszont nincs gond, Amerikában is felveheted a készpénzt. Én évek óta úgy utazom, hogy az adott országba érkezéskor veszek ki automatából helyi pénzt.

(#15752) instantwater válasza AcCEsS (#15749) üzenetére


instantwater
addikt

Dominikai Köztársaságban vettem már fel helyi Pesot ATMből Revoluttal, fee nélkül.
Hova utazol? USAba? Ott is biztosan működik majd.

(#15753) agroman válasza AcCEsS (#15749) üzenetére


agroman
senior tag

az miert nem jo hogy amikor odaerkezel akkor veszed fel..

------

(#15754) Andralin válasza AcCEsS (#15749) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én is mindig úgy csinálom, mint az előttem szólók, megérkezéskor a reptéren szoktam kivenni helyi pénzt ATM-ből. Eddig még mindig találtam olyan ATM-et, ami külön díj nélkül adott ki pénzt a Revolut kártyáról.

(#15755) Andralin válasza viktorhu (#15728) üzenetére


Andralin
aktív tag

> Megrendelted lényegében az új szolgáltatást, a régit meg nem mondtad le, így most párhuzamosan fut a kettő.

Igen, én is erre tippelek az eddigiek alapján.
De a fene gondolta, hogy a Prémium aktiválása után, mikor megjelent a biztosítások alatt az ingyenes Prémium biztosítás, még külön manuálisan deaktiválni kell a régebbi napidíjas verziót, különben az fog ketyegni a következő utazáskor és vonogatja majd le a pénzt.

Remélem én is, hogy visszakapom majd. Csak ahhoz jó lenne valahogy kapcsolatba lépni velük. :(

(#15756) viktorhu válasza Andralin (#15755) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem próbálod meg törölni és újratelepíteni az alkalmazást?

(#15757) viktorhu válasza Andralin (#15754) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a legélvezetesebb része a dolognak, hogy a hagyományos bankkártyáknál ilyenkor mindig azon kellett legózni, hogy ne kis összeget vegyek fel, mert volt egy minimumdíja minden külföldi készpénzfelvételnek, de ne is túl sokat, mert ha nem euró az a valuta, akkor az sem jó, ha sok marad belőle a végére.

Most meg kivehetem apránként is a készpénzt, ahogy épp szükségem van rá.

Egyébként a hitelkártyához kaptam utazási biztosítást is, lehet, hogy Neked is van ilyened, és nem is lenne szükséged erre a plusz biztosításra egyáltalán.

(#15758) Andralin válasza viktorhu (#15757) üzenetére


Andralin
aktív tag

Pontosan, ezt élvezem én is!
Az utolsó napokban hazautazás előtt van már egész apránként szoktam csak kivenni a pénzt ATM-ből, hogy ne maradjon túl sok nálam. :DD

De nekem nincs olyan kártyám, amin lenne biztosítás, a Revolutban meg nagyon jó az, hogy automatikusan aktiválja a biztosítást amikor elutazok és deaktiválja amikor hazaérek.

(#15759) Brandynew válasza Andralin (#15755) üzenetére


Brandynew
őstag

A prémium és a napidíjas két különálló biztosítás.

(#15760) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

viktorhu + instantwater + agroman + Andralin:

Köszönöm a javaslatot! Igazából a fiam fog kiutazni az USA-ba, és én fogom itthonról "tápolni" némi dollárral. Mindkettőnknek van Revolut kártyája (+Curve, +TW is), csak biztosra szeretnék menni, és el akarom kerülni azt a helyzetet, hogy pénz nélkül maradjon bármiféle gikszer (Revolut tiltás, üzemzavar, bénázás stb.) miatt. Hosszú időt fog kint tölteni, és semmi tapasztalatunk sincs az említett kártyák külföldi működésével/elfogadottságával kapcsolatban. Ráadásul kint kell új sim-kártyát is vásárolnia, tehát még a telefonszám csere is bonyolítja a helyzetet.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#15761) anadroid válasza AcCEsS (#15760) üzenetére


anadroid
senior tag

Jó lenne, ha a hazai kártyája is elérhető maradna, mert ahhoz van regisztrálva a Revolut. Ha véletlenül SMS-ben küldenek neki valamit, és nem reagálna rá, akkor kész a meglepi.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15762) instantwater válasza AcCEsS (#15760) üzenetére


instantwater
addikt

Javaslom szerezzetek be egy olyan dualsimes telefont ami mind az európai, mind az amerikai frekvenciákat támogatja, így egy csapásra megoldódik a telefonszám kérdés.

Voipra is lehet, hogy érdemes lenne ránéznetek, ha olcsón akar hazatelefonálni. Vagy megoldjáton netes üzenetküldőkkel?

(#15763) AcCEsS válasza instantwater (#15762) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A régi kártyája elérhető lesz az én dual-simes telefonomban egy darabig, tehát ha kap valami kódot, akkor én el tudom neki küldeni. De wifin elviekben mennie kell tovább a fintech appoknak amíg nem lép ki. Viszont a régi kártyáját majd le kel adni, mert az itteni céges. A lényeg, hogyha ott lesz egy saját sim-kártyája, akkor át kel regisztrálnia a fintech kártyáit az új telefonszámra, és szerintem érdemes lehet az új, amerikai címre is átállnia a kártyáknál (meg a Google fiókkal is), mert egyéb lehetőségek fognak megnyílni előtte, pl. hivatalos Google Pay.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#15764) Somatom válasza AcCEsS (#15763) üzenetére


Somatom
veterán

De, az a teló ismeri az ottani frekvenciákat?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15765) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah majd ma nyomok fel kis pénzt a revolut kártyámra, amit le is akarok majd venni.
Itt Tapolcán van otp-s befizetős automata és sima Erste, takarék, K&h. Melyikről érdemes levenni a pénzt a rev-vel?

(#15766) INGJOKE válasza Somatom (#15764) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szvsz a kínai telefonok nagy része már ismer minden frekit, mert szinte ugyan azt adják el mindenhol. :D

(#15767) AcCEsS válasza instantwater (#15762) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Megoldható, a Messenger és a Viber simán játszik. Tehát megoldható a netes üzenetküldőkkel, csak a mínusz 8-9 óra szívás a jelentősen eltérő életciklus miatt. :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#15768) AcCEsS válasza Somatom (#15764) üzenetére


AcCEsS
senior tag

OnePlus 3T
Remélem menni fog!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#15769) Somatom válasza INGJOKE (#15766) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát.... Moto Z Play (alias Lenovo) és Xiaomi Mi A2 Lite. Mindkettő Snapi 625. Tárcsázó:
*#*#4636#*#* -> telefon adatai -> rádióhullámsáv kiválasztása.
Itt lehet átállítani USA frekvenciára. Ezzel csak egy bibi van: nincs EU opció, teheát flashelés nélkül nem lehet visszaállítani, úgyhogy játékból senki se állítsa át!!!!
Szóval, tulképp tudna ott működni, csak hát.....

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15770) gzbotii válasza Somatom (#15764) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez már rég nem szokott probléma lenni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15771) gzbotii válasza Somatom (#15769) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért akarod átállítani?
Ez a tipikus, szórakozásból/unalombol végignyomok minden gombot dolog. Rengeteg ember jött ilyen panasszal, amikor Motonál dolgoztam, és még ők voltak felháborodva, hogy nem flasheljuk újra ingyen...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15772) wanted5 válasza AcCEsS (#15760) üzenetére


wanted5
őstag

talán hasznos lehet [link]

(#15773) Somatom válasza gzbotii (#15771) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egészen. Ez eleve egy bug. Ha van USA, meg Japan opció, akkor kéne legyen EU is. Vagy, ha az USA -ba utazom, akkor ezt nem kell átállítani? Ha nem, akkor mire való az az opció?
Nem szórakozásból nyomogattam. A 2. slotot szerettem volna LTE -re kényszeríteni (ez ugyebár nincs kivezetve a teló Beállítások menüjébe, csak a SOC menüjében érhető el). Nos, ez egy másik bug, mert mint kiderült, a preferred network opciói csak az 1. -es sloton érvényesülnek. Megjegyzem, hogy ugyanennek a Xiaominak a MIUI -s verziójában külön lehet állítani az 1 -es és 2 -es slotot. Szvsz. ha már a gyártók b...ák javítani az ilyen bugokat, akkor az a minimum, hogy a szervízeik sűrű elnézéskérés közepette, ingyen javítsák az ilyen bugokból eredő hibákat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15774) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Lehet hogy triviális kérdés de azért felteszem (láttam volt erről szó az elmúlt napon, de nem ilyen részletességgel, vagy csak nekem nem tiszta teljesen). Ha Thaiföldre utazunk és a revolut be van téve apple pay alá, akkor kint a telefonnal ugye tudok majd fizetni thai bat-ban internet nélkül? Ugye ezt jól tudom? Illetve van valami korlát esetleg hogy nem lesz net odakint azon a telefonszámon amire a revolut is reggelve van? Ott kint vennénk egy ideiglenes simet egy másik telóba de ugye annak semmi köze az itthoni számhoz. Származhat valami gixer, hogy esetleg nem tudunk majd fizetni odakint vagy egyéb más? Van esetleg tapasztalata valakinek?
Köszönöm!

ˣ

(#15775) hedgehog válasza tuzpenge (#15774) üzenetére


hedgehog
senior tag

Csak arra kell a net, hogy a tokeneket tudja frissíteni az ApplePay, a fizetéshez nem. Vagyis ha időnként lesz netje a telefonnak, működnie kell a dolognak. (az mindegy, hogy milyen net és melyik simen van)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#15776) gzbotii válasza Somatom (#15773) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy szervizmenüben turkáltál, ahová user nincs miért* matasson. Nem hiába van elrejtve*.

"ha már a gyártók b...ák javítani az ilyen bugokat, akkor az a minimum" - Android bug

*olyan esetben, amit a garancia fedez, rendeltetésszerű használat

Lényeg: ilyen matatás nélkül is simán kell működjön US-ben is egy EU-s készülék. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15777) warning19 válasza vnorbi (#15679) üzenetére


warning19
csendes tag

Igazából mi is csak a szerződést szeretnénk felbontani és visszakapni a pénzünket. Tuti, hogy velük soha többet nem intézünk semmit.
Még nem tereltük jogi útra, egyelőre csak ügyvédi felszólítást kaptak.Nem igazán szeretnénk addig eljutni, hogy pereskedés legyen, mert az hosszadalmas és bonyolult. Ráadásul költséges is, amit vagy visszakapunk a végén vagy nem. Az ügyvéd szerint persze nem kérdés a törvénysértés, csak ugye tudjuk, hogy nem mindig ennyire egyértelműek az ítéletek.A Revolut oldaláról sem hinném, hogy szeretnének addig eljutni, mert mindenképpen negatívan jön ki nekik a dolog. Egyrészt ha elvesztik a pert jóval többet kell fizetniük mint ha simán csak visszaadnák. Másrészt biztos lenne sajtóvisszhangja a dolognak és amíg nem zárul le a per, addig nem ők lennének pozitív szereplőnek beállítva. Ha elvesztik a pert akkor utána sem.

(#15778) Somatom válasza gzbotii (#15776) üzenetére


Somatom
veterán

"Egy szervizmenüben turkáltál, ahová user nincs miért* matasson"

Világosan leírtam, hogy miért matattam ott. Ha ilyen gáz és visszafordíthatatlan folyamatokhoz vezet, akkor miért lehet elérni eccerű, felhasználói jogosultsággal és miért nem dob figyelmeztetést?

"Android bug"
Na és? Írtam egy konkrét példát arra, hogy egy gyártó tudja orvosolni az alap OS hibáit, hiányosságait (ugyanaz a készülék Android One vs. MIUI). Ha nem így lenne, akkor semmi értelmük sem lenne a MIUI, EMUI, ZENUI, kiskutyafüleUI -knak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15779) gzbotii válasza Somatom (#15778) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért rootolsz és cserelsz bootloadert, azt is le lehet írni világosan, attól még nem javítják garanciálisan. Mert nem rendeltetésszerű használat.
Lényeg: ott egy usernek semmi keresnivalója, főleg ha nem tudja mit csinál. Lásd másik indoklás: e nélkül is megy US-ben. Ugyan ezzel szoktak érvelni azok is, akik brickelik a készüléket :U
De lehetsz okosabb mint a Földgolyó, ettől még nem változik semmi.

Témát zártam itt.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15780) KTU válasza Somatom (#15778) üzenetére


KTU
addikt

Ezt lehet az off topikba, vagy máshol.
Ennek itt tényleg semmi keresnivalója.
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15781) Tuomas válasza KTU (#15780) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, ez menjen az off-ba, vagy valamelyik mobilos topikba, semmi köze a Revoluthoz.
Úgyhogy, légyszi, mellőzzétek a témát.
:R

We were here

(#15782) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Ó ez a googlepay. :W
Megcsináltam német címre új visát kaptam, újra beállítottam aliexpress és paypal alá (utóbbi még nem adta vissza az ellenőrzésre levont pénzt 22-óta, a 2 googlepay próbálkozás is levont már 600-at, egyedül az ali adta vissza) Lg g4-en azt mondta nem jó a telefon lehet rootolt, utolsó hivatalos v29a béta rom volt rajta, biztos az a baja, nem baj jön az új telefon.
Megjött Xiaomi Mi9 lite, már meg a bankom nem támogatja az érintéses fizetést, pedig alapértelmezett fizetési profilnak is a német címet állítottam be...kész, feladom, vagy marad a curve anyja

(#15783) Somatom válasza KTU (#15780) üzenetére


Somatom
veterán

Én is csodálkoztam, hogy ez itt mehet, de úgy voltam vele, hogy Ő a topikgazda, csak tudja, hogy mi fér bele. De így, hogy Te, meg az Ármester figyelmeztettetek minket, természetesen teljesen más a helyzet. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15784) Tuomas válasza Somatom (#15783) üzenetére


Tuomas
addikt

Javaslom nézd meg, kik a tg-k. :R

We were here

(#15785) gixxergabi válasza gixxergabi (#15782) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Megunták a sok próbálkozásom és emeltek az összegen, vagy az utolsó már tényleg a német címet vette figyelembe, de akkor se lett jó. Nem merem újra törölni a kártyát, még nem talál vissza a sok visszatérítés...
[kép]

(#15786) bigdady válasza gixxergabi (#15782) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem revolut angol cím, google pay meg német és így csináltam és rendben ment elsőre.

(#15787) Somatom válasza Tuomas (#15784) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom. Ezért jó, hogy ketten vagytok. Tudjátok figyelmeztetni egymást. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15788) gixxergabi válasza bigdady (#15786) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Már az új Visa-val, vagy a régi Mastercarddal?
Már lefogy róla a pénz annyit próbálkoztam, visszatérítés meg nem jön...

(#15789) Tuomas válasza Somatom (#15787) üzenetére


Tuomas
addikt

Van az úgy, hogy elsodor minket is a flame, off, stb hullám, amit egyesek elindítanak. ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#15790) INGJOKE válasza Tuomas (#15789) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is ezért keresek egy nyugodt nőt aki meg tud nyugtatni, mikor ki akarok nyíni mindenkit... :D :D :D :D

(#15791) Krethx válasza gixxergabi (#15788) üzenetére


Krethx
aktív tag

Visszatérítés meg fogod kapni. Maximum 7 nap. Legyél türelmes.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#15792) bigdady válasza gixxergabi (#15788) üzenetére


bigdady
nagyúr

Új visa.
Sosem vették le a pénzt csak zárolták. 7 napon belül kiesik mivel nem érkezik rá terhelési infó.

[ Szerkesztve ]

(#15793) gixxergabi válasza bigdady (#15792) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Jó ezt vágom köszi, de mi a baja? Töröljem megint a visát és próbáljam angol címmel?
Krethx köszi.

(#15794) bigdady válasza gixxergabi (#15793) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja és én a virtuált adtam meg gpay alatt, bár szerintem semmi jelentősége

(#15795) shift+ő


shift+ő
senior tag

Nincs friss híretek a Revolut Youth-ról, jön még az idén?
:U

(#15796) bigdady válasza shift+ő (#15795) üzenetére


bigdady
nagyúr

Keress rá itt a gyerek szóra

(#15797) vnorbi válasza warning19 (#15777) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem az már jogi út, hogy ügyvéd levelezik velük a nevetekben. Remélem, hogy megoldódik, és nem kell perre vinni.

(#15798) jannid


jannid
senior tag

Aldi. Kártya 2x is elutasítva. OTP-t kellett használnom.

(#15799) Quinine911 válasza jannid (#15798) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Szintén! Nem Aldi, hanem egy kajáldában akartam fizetni. Elutasítva. (most történt 1 perce).

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#15800) Tuomas válasza Quinine911 (#15799) üzenetére


Tuomas
addikt

Valami technikai bibi lehet, mert az app is lassabb a megszokottnál.

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.