Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) pomk válasza tomp (#15499) üzenetére


pomk
őstag

Nem válaszolok mindenkinek egyesével. :)
Gondoltam, hogy aki kapott az így kapta meg és nem csak engem tiszteltek meg vele. :D Csak azért tettem be képet, hogy aki esetleg nem rendelt fizikai kártyát vagy RevP béta kártyát, annak is legyen egy benyomás arról hogy másképp is lehet ez csinálni, mint egy papír borítékban kiküldeni postán...

(#15502) bigdady válasza pomk (#15501) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondjuk ott nincs is bankadó ennyi.
Nem mintha bankadó előtt így küldték volna..., mondjuk lassan 10 éve megy.

[ Szerkesztve ]

(#15503) Krethx válasza pomk (#15501) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nálam a RevP Beta így jött. A többi Standard szállítással pedig nem. Sima borítékban.
Unboxing

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#15504) anadroid válasza Krethx (#15503) üzenetére


anadroid
senior tag

Csak a CVC nem látszik. Minden egyéb igen. Ügyes. :Y

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#15505) tonyrulez válasza anadroid (#15504) üzenetére


tonyrulez
őstag

Csak 1000 lehetőség van, brute force-al is hamar meglenne. Bár nem tudom mennyi téves után tiltanak :D

4 8 15 16 23 42

(#15506) Krethx válasza anadroid (#15504) üzenetére


Krethx
aktív tag

Én végig sem néztem. És tényleg.. :DDD

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#15507) Tuomas válasza anadroid (#15504) üzenetére


Tuomas
addikt

Erre nyugodtan lehet mondani, hogy a hírnévnek ára van. ;]

We were here

(#15508) instantwater válasza Krethx (#15503) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi, ezzel fogok parkolni. A parkolós app nem kér CVCt ;]
Ja, nem jó, mert rendszámot meg kell adni, az alapján lenyomozható lennék.
Küldenél egy sluszkulcsot is kérlek? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15509) Krethx válasza tonyrulez (#15505) üzenetére


Krethx
aktív tag

..
instantwater
Nincs mit. :DD

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#15510) vmarci21 válasza instantwater (#15508) üzenetére


vmarci21
tag

Amúgy Amazon sem kér CVC-t, így (szigorúan elméleti síkon) mondjuk egy e-book könyvtárat simán be lehet belőle rendezni... #DoNotTryThisAtHome
Úgy hogy a videó feltöltője érdekében nagyon remélem, hogy a videó feltöltése előtt törölte ezt a kártyát az alkalmazásból...

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#15511) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Foglaltam egy szállást Bookingon, majd le is mondtam, de a kettő közt egyszer megpróbálták levenni a pénzt (nem volt rajta fedezet). A Revolut gyanús tranzakcióként kezeli és befagyasztotta a kártyát.

Ha arra megyek, hogy nem én kezdeményeztem a tranzakciót, véglegesen letiltja a kártyát? Valószínűleg a lemondás miatt már nem fognak próbálkozni a levétellel. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#15512) milenda válasza LilProphet90 (#15511) üzenetére


milenda
tag

Csak nem a Domus Del Corso Spagna volt a tettes?

(#15513) LilProphet90 válasza milenda (#15512) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nem. :N

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#15514) ThomasG


ThomasG
újonc

Sziasztok,

Az összefoglaló infókban nem láttam, ezért jobbnak látom feltenni a kérdést, bár a válasz ahogy eddig olvasgattam inkább nem, de hátha:

Külföldről (GBR) EUR-ban várok kifizetést. Nincsen EUR számlám egyik magyar banknál sem, Revolutra kérhetek kifizetést? (IBAN és BIC szám elvileg van hozzá)
Ha igen, akkor ennek van valamilyen extra költsége?

Köszi, és bocs ha volt már (gondolom igen), Paypal-ra gondoltam, hogy azzal trükközök, de mindenhogy rosszul jönne ki a váltás.

(#15515) Drenadar válasza ThomasG (#15514) üzenetére


Drenadar
veterán

kérheted nincs extra költség, max kér a revolut tőled igazolást a pénz forrására vonatkozóan. ha nem reagálsz, akkor letiltanak, és vissza utalják a pénzt oda ahonnan jött.

(#15516) ThomasG válasza Drenadar (#15515) üzenetére


ThomasG
újonc

Köszönöm, akkor ide kérek utalást. ;)

(#15517) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

A RevP Beta kártya magyar vagy uk bines?

(#15518) Krethx válasza MrPeekaboo (#15517) üzenetére


Krethx
aktív tag

Magyar BIN-es.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#15519) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, egy ideje mar probalkozok a Revolut Paypalhoz kapcsolasat de nem megy...s mar mindent probaltam...Probaltam beirni a szamlaszamot, IBANOS szamlaszamot is, elobb azt irta, hogy nem nem jo a kartya most meg azt irja a paypal, hogy ez a kartya mar linkelve van egy masik paypal fiokhoz, ami nem igaz, lehetetlen...
A kartyam meg nem erkezett meg...viszont ugye van revolut appom es ott lattam, hogy a paypal terhelest elutasitotta....
Hogyan tudnam linkelni ezt a rtyhatekot a paypalhoz, nem vagyok hulye, kezd idegesiteni, hogy nem tudom linkelni...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15520) mufi válasza mufi (#15519) üzenetére


mufi
senior tag

Csinaltam egy virtualis kartyat az appon belul, azzal sikerult. Akkor gyakorlatilag nem az eredeti kartyat, hanem a virtualisat kell a paypalhoz kapcsolni? :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15521) TigerDzsó válasza mufi (#15520) üzenetére


TigerDzsó
tag

Én hozzá tudtam adni a fizikai kártyát gond nélkül.

Először aktiválni kell a kártyát PIN-es fizetéssel, lehet, hogy ez lehet a gond nálad? :F

Más:
Először próbáltam ki a Google Pay-t, tökéletesen működött. (Lidl, Németország)
Nagyon tetszik! :D

[ Szerkesztve ]

(#15522) mufi válasza TigerDzsó (#15521) üzenetére


mufi
senior tag

Lehet, mert ugye nem meg nem erkezett meg a kartya, de akkor miert irja, hogy mar hasznalom mas fiokhoz?? :F :F ez azert kicsit aggaszt... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15523) Serpiko


Serpiko
addikt

Most vettem észre egy tegnapi vásárlásom sztornózva lett. Ott nem vettem észre csak itthon. Ilyenkor mi lesz? Utólag levonják majd... vagy menjek vissza az üzletbe aztán rendezzem a dolgot?

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#15524) KTU válasza Serpiko (#15523) üzenetére


KTU
addikt

Előbb, utóbb le fogják vonni.
Nincs teendőd.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15525) gzbotii válasza dugynok (#15485) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez érdekes... Nekem amikor aktiválták, 50k sem volt összesen a számlán :N
Annyi vigasztaljon, hogy Revről nem tudod kiutalni a cryptot.

Semmi :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15526) Somatom válasza Somatom (#15494) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a véleményem mostanra meggyőződéssé vált. Nem gondoltam volna, hogy Budapesten probléma lehet hozzájutni pár darab RFID védős tokhoz. Legközelebb Dunakeszin találtam. Tud vki budapesti lelőhelyet?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15527) Drenadar válasza gzbotii (#15525) üzenetére


Drenadar
veterán

viszont vásárolni lehet vele, nem? van olyan bitcoin pénztárca ahol lehet kártyával fizetni btc-ben? :)

(#15528) KTU válasza Somatom (#15526) üzenetére


KTU
addikt

Hány db RFID-s kártyát tartasz a pénztárcádban?
Nálam minimum van mindig 2 db, ha nem viszem a tartómat.
Ha 2 db kártyát tartok oda a POS terminálhoz, hibás olvasást jelez.
Van saját terminálom, kipróbáltam.

Nem tudok olyan valós élethelyzetet, ahol ennek az RFID védőnek lenne valami védelmi szerepe.
Elképzelni persze lehet, ......

Szóval aki ilyen tartót használ, vásárláskor / fizetéskor elő kell vennie belőle a kártyát.
Mennyiben különbözik attól, hogy egy másik kártya mellöl veszi ki a kártyát.

A kártya küldés az tényleg RFID védelem nélkül zajlik, sajnos mindegyik cég így küldi.
Biztos van olyan is aki védelemmel, de nem ez az általános.
Gondolom ha szaporodnának a kiküldés során végrehajtott RFID másolások, csalások, akkor változtatnának rajta.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#15529) Somatom válasza KTU (#15528) üzenetére


Somatom
veterán

Egyet sem. Nincs pénztárcám. Most 3db. ilyen kártyám van (Erste, Revolut, Curve). A zsebemben van a három kártya külön. Tehát, 3db., külön kártyatartót szeretnék. Kamu az az infó, hogy okostelós alkalmazással olvasni lehet adatokat a kártyákról? Akkor mire valók az olyan tokok, mint amit linkeltem? Miért van RFID védelem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15530) gzbotii válasza Somatom (#15529) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15531) Somatom válasza gzbotii (#15530) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt most nem értem. Olvastad a második linkedben levő helyreigazítást?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15532) gzbotii válasza Somatom (#15531) üzenetére


gzbotii
veterán

Eőbbi a véleményem, utóbbi egy cikk. Mindenki döntse el maga. Szerintem ennyi erővel akkor a rendszámot is vegyük le a kocsiról, illetve a rendőr ha igazoltatni akar ne adjuk oda a személyit, hanem hívjuk fel a 112 előtte.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15533) Somatom válasza gzbotii (#15532) üzenetére


Somatom
veterán

Értem. Ezt hívják öncáfolatnak. :)
Egyébként sem értem, hogy miért kell ebből hitvitát csinálni. Az én véleményem az, hogy a Revolut inkább egy tokot adhatott volna a színes-szagos csomagolás helyett. Mellesleg, az Erste -től kaptam tokot. Igaz, hogy gagyi papír, de arra alkalmas, hogy a kártyát megvédje. Ment már tönkre néhány kártyám, úgyhogy én mindenképpen tokban szeretném tartani. Nem is kértem véleményt, csak egy egyszerű kérés volt, hogy ha tud vki budapesti boltban megvásárolható ilyen tokot, az ossza meg velem az infót. Ilyen infó még nem jött, de fika már igen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15534) gzbotii válasza Somatom (#15533) üzenetére


gzbotii
veterán

1. RFID blokkoló tok itt erőssen off itt. Semi köze Revhez. Tedd bár OFFban vagy hanyagold a témát (pl Fintech Off topicba)
2. Egy papírkártya tok értéke kb 0, emberek 99% pénztárcában tartja a kártyáját, így kb okafogyott.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15535) Somatom válasza gzbotii (#15534) üzenetére


Somatom
veterán

Te vagy a TG. Ha így akarod, hát OFF -ba teszem, bár sztem nagyon is köze van hozzá. A Revolut kártya nem RFID -s? Azt is védeni kell. Te magad linkelted a cíkket, aminek a helyreigazításában ott van, hogy miért szükséges a védelem. Maga az RFID védelem csak egy dolog. Fizikailag is sérülhet a kártya. Sztem a kártyatartó fontos része a biztonságnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15536) gzbotii válasza Somatom (#15535) üzenetére


gzbotii
veterán

Ennyi erővel Erste topicben is kérdezhetted volna, mer ugyan az a technológia...

"szükséges a védelem" - ok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15537) Somatom válasza gzbotii (#15536) üzenetére


Somatom
veterán

Így van, ez bármelyik cég által kiadott kártya topikjában ON ... kéne legyen. Igaz, bármelyikben kérdezhettem volna, de az összesben nyilván nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15538) bigdady válasza Somatom (#15537) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ebay rfid wallet. Nekem az van minden kártyám abban van és pénz klippes vagyis a kp is meg az igazolványok

[ Szerkesztve ]

(#15539) wanted5 válasza Somatom (#15537) üzenetére


wanted5
őstag

Ha 2 kártyát egymásra raksz akkor már nem lehet olvasni egyiket sem semmilyen olvasóval.
Bármelyik kínaiban vagy puacon veszel egy számodra tetsző okmánytartót, kártyatartót és kész

(#15540) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Ha már off, amikor az RFID kártyák bejöttek voltak olyan hírek hogy egy erős olvasóval egy várost ki lehet olvasni.
DE... a fizetéshez hiteles banki eszköz is kell, és nem hiszem hogy bármelyik bank hitelesítene egy kalóz olvasót, és átutalná a nem létező számlára a pénzt.
Nem véletlen kérik itt sem a személyit képét és a szelfit !!

[ Szerkesztve ]

(#15541) Somatom válasza bigdady (#15538) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs e-bay bolt Budapesten. (Értsd: postázós, kiszállítós vásárlás nem opció).

wanted5:
Köszi! Körülnézek a kőbányai piacon.

Toth_Jani:
Idézet a gzbotii által linkelt cikkből:

"Az okostelefonokkal illegálisan megszerezhető adatok, (bankkártyaszám és lejárati idő) elegendőek, hogy illetéktelenek online vásárlással megterheljék bankszámlánkat."

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15542) Serpiko válasza KTU (#15524) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm akkor várok és figyelem mikor vonják le.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#15543) MrPeekaboo válasza Krethx (#15518) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Köszi! Berendeltem én is egyet.

(#15544) bigdady válasza Somatom (#15541) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ne legyél már béna bemész akkor a samsonite boltba és veszel... [link]
Azt hol vannak ilyen boltok Bp-én már csak ki tudod keresni...
Bár ha a bankolás drága és azért revolutozol gondolom ez meg drága lesz és az nem lesz jó..

[ Szerkesztve ]

(#15545) Somatom válasza bigdady (#15544) üzenetére


Somatom
veterán

Közben én is találtam egyet, ami hétfőn útba esik nekem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15546) bigdady válasza Somatom (#15545) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elég koton jellegű biztos nem vennem elő a pénztárnál ebből :D

[ Szerkesztve ]

(#15547) kovisoft


kovisoft
őstag

Én pénztárcában tartanám a bankkártyáimat. Szerintem igazán küldhetett volna a Revolut egy pénztárcát is, amikor kiküldte a kártyát!
#szemétrevolut :U

(#15548) gzbotii válasza kovisoft (#15547) üzenetére


gzbotii
veterán

Így van. De aki a drága bankolás miatt Revolutozik, az úgy is olyan proli, nem érdemli meg.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15549) bigdady válasza kovisoft (#15547) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igazán küldhették volna rfid-s borítékban is mit szarrágóskodnak itt ;]

(#15550) petipetya válasza bigdady (#15546) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért? Szavak nélkül, a kártya tokból történő ki-behúzogatásával lehet vele jelezni a pénztáros Marcsikának az ismerkedési szándékot. Ha közben megduzzadnak a kasszára boruló tőgyei végén található dió méretű mellbimbók, akkor szabad a pálya.

"nincs rá lezsóidő"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.