Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) sp8787 válasza oriic (#18499) üzenetére


sp8787
addikt

Kivetelesen nem trollkodok.
Engem ez tenyleg teljesen elkerult, kb annyit tudok amit itt neha leirtak a forumban.
Pl. ,hogy az egyikben jo a campaign a masikban meg nincs is.
Ugyhogy az resze ,hogy mit kell benne csinalni, mitol olyan nepszeru az teljes homaly.

De az lesz amit d@vee irt, megnezek par vidijot.

(#18502) oriic válasza sp8787 (#18501) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig tavalyi reszrol keszult tesztemhez meg irtal is hozzaszolast :D

Live-Die-Respawn

(#18503) Frod válasza d@vee (#18493) üzenetére


Frod
addikt

Csak egy kiragadott példa volt a sok közül.
A "piacot" definiáld már plz, mert Doom Eternal-t, én nem láttam még a Store-ban 13e-nél olcsóbban, (használtan is 10e körül megy) de 12€-ért máris más a gyerek fekvése :DDD

Do you see the white shadow?

(#18504) sp8787 válasza oriic (#18502) üzenetére


sp8787
addikt

Ez komoly?
Na mindjart meg is keresem.

(#18505) sp8787 válasza oriic (#18502) üzenetére


sp8787
addikt

OK mostmar emlekszem. :DDD
Az nem annyira a COD-rol szolt mint inkabb az akkori Deat Stranding mizeriarol. ;)

(#18506) RangerFox válasza NyMRooD (#18495) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Amúgy azt elfelejtitek, hogy pont a CDPR húzott meg egy ilyen lépést, amikor a W3 alapkiadás és a Goty mentései nem voltak kompatibilisek egymással? És az még ebben a generációban volt, ott tényleg 1:1 ugyanaz volt a játék. Ez nem valami technológia határ, amit ne lehetne áthidalni, egyszerűen csak más játékként kezeli a Ps rendszere.

(#18507) erahurka válasza d@vee (#18493) üzenetére


erahurka
félisten

Milyen piacon veszel játékokat ennyiért? :Y

(#18508) Bogyi007 válasza erahurka (#18507) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szerintem kirakodóvásárokon...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#18509) .LnB válasza sp8787 (#18505) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És egész erről, egészen eddig csak te tudtál. :) De legalább így lassan egy évre rá, felfedted ezt a nagy "misztikumot". wow

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18510) Krisz0630 válasza Bogyi007 (#18508) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Nagy riktán szoktam járni a gyáli piacra, ott van két-három ilyen kiarakodóvásáros dolog. Gyerek korom óta vannak, egy kettőt régről ismerek.
Az a durva, hogy olyan drágán adják a game-ket, hogy a konzolboltokban olcsóbb.... :DDD

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#18511) sting2 válasza Tomtailor85 (#18464) üzenetére


sting2
addikt

A pék is átver akkor ennyi erővel, meg a virágos nénike..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#18512) sp8787 válasza .LnB (#18509) üzenetére


sp8787
addikt

Meg gondolom meg azok akik tudnak olvasni es olvastak a DS tesztet. ;)

(#18513) KaitouP válasza sp8787 (#18496) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Kempelni. ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#18514) .LnB válasza sp8787 (#18512) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tudom miről beszélsz, sose hallottam arról a tesztről. ;] :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18515) NyMRooD válasza RangerFox (#18506) üzenetére


NyMRooD
őstag

Az oké, hogy más játéknak kezeli és a CDPR nem tudta megoldani, de a Sony fel tudná erre készíteni a rendszerét, ha akarná.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#18516) Madoc válasza RangerFox (#18506) üzenetére


Madoc
veterán

Nem csak a ps. Xboxon is külön kezelte a goty változatot!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#18517) sp8787


sp8787
addikt

Nezem az SSD temat a tuloldalt (nem jott be a 200USD-s joslat).

Gondolom itt semmi info egyelore ,hogy day1 mit lehet beletenni.

(#18518) RangerFox válasza sp8787 (#18517) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Jól gondolod

(#18519) Wesder válasza sp8787 (#18517) üzenetére


Wesder
félisten

Day1 szerintem semmit. Amilyen lassan csepegteti az infót a Sony, nem fogjàk addig megmondani. Annak sem lesz kellemes àra, amit majd a PS5-be rakhatunk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18520) zozika84 válasza sp8787 (#18517) üzenetére


zozika84
őstag

Egyelőre nincs info.
Gyanítom itt is jó drága lesz, ráadásul itt jó ha 650GB marad a 825-ből :(

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#18521) Televan74 válasza sp8787 (#18517) üzenetére


Televan74
nagyúr

1TB -t kb. 80.000 Ft -ért. MS -nél is vastag az a ceruza. Na nem féltem én a Sony -t és a gyártókat. Amire rákerül a plecsni annak itt is szép ára lesz. Plusz még lehet hogy szervizbe is kell majd vinni. Mert otthon nem végezheted el a beszerelést. :)

(#18520) zozika84 A Windows 10 a program files mappákkal van 20+ GB. Miért gondolátok hogy a Sony rendszer software ilyen nagy lesz? Még nem volt PS -em,nem tudom a PS4 Pro -n mennyi. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18522) Peace válasza Televan74 (#18521) üzenetére


Peace
nagyúr

Ezért jó, ha egyszerre egy játékkal játszik az ember. :P

(#18523) Tomtailor85 válasza Televan74 (#18521) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

KB 80.000 ezer egy 1TB-os SSD-ért? Uhh az szép! Pedig én is fontolgattam, hogy bővítek, de nem ennyiért! :Y

[ Szerkesztve ]

(#18524) Szabi® válasza erahurka (#18507) üzenetére


Szabi®
addikt

Német flohmarkton nagyon sok platformra veszel ennyiért játékokat.
Még a retro konzolokra is. :)

[ Szerkesztve ]

(#18525) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az olyan játékoknál mint a The Crew 2, ahol a progress az Ubi-s accounthoz vannak kötve, azoknál a játékoknál ugye nem fog elveszni ez ha PS5-re váltok?! Volt erről már állásfoglalás?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18526) oriic válasza .LnB (#18525) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilvan nem vesznek el, Crew2nel amugy is alapbol a PS4 verziot tolhatod majd tovabb BC-ben, leven nem jelentettek be PS5 verziot.

Amig vmibol nem jon remaster verzio nextgenre, addig szerintem minden mentes hasznalhato lesz. (Foleg mert ugyebar PS Plus felhobe ment)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#18527) hombre[EU] válasza sp8787 (#18517) üzenetére


hombre[EU]
veterán

980 Pro :)

Life, Uh, Finds A Way

(#18528) zozika84 válasza Televan74 (#18521) üzenetére


zozika84
őstag

Nem csak a rendszersoftware viszi a helyet, hanem gyorsítótár vagy buffer vagy mi :DDD
Nem tudom a pontos nevét, de kell valami tartalék ezeknek is plusz a fájlok mozgatásához is kell szabad hely.
A pontos meghatározását nem tudom én sem, de az tuti, hogy nem csak a rendszer csökkenti majd az elérhető tárhelyet :N
Ps4-en én sem tudom mi mennyi, de az 1 terás pro esetében
872,8 GB a szabad tárhely :R

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#18529) .LnB válasza oriic (#18526) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Okés. Király. ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18530) F-ECT$ válasza Televan74 (#18521) üzenetére


F-ECT$
titán

Az 1 TB-s PS4 Pro-n ~860GB van szabadon. Ennek fényében a 825 GB-ból én 700-nál több használhatóval nem számolnék (azt nem tudom, hogy itt is igaz-e, hogy érdemes 10%-ot szabadon hagyni, de ha igen, akkor inkább csak 600 GB), szóval 6-10 játék fér el majd rajta. Nekem kezdésnek elég, van 1-2 multi cím, meg 1-2 single cím, amivel épp játszok, de ha családi a gép, és 2-3 ember is használná, akkor lehet kevés lesz.

Az 1 TB-s SSD-nek meg ennyi az ára sajnos. (Egyelőre, aztán majd olcsóbb lesz idővel.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#18531) everest140


everest140
tag

A legnagyobb probléma az előrendeléssel az, hogy sajnos az eddigi telefonálások, információk alapján kijelenthetjük, hogy a boltoknak halvány lila gőzük sincs arról, hogy hány darab készülék fog megérkezni és mikor.
Tehát innentől kezdve, hogy az előrendelésekből mennyit fogadnak be és kinek mit írnak ezt teljes mértékben ők döntik el, részben kockázatot vállalva, hiszen nem tudják még mi lesz novemberig, csak reménykedni tudnak ők is hogy mindenkit ki fognak tudni szolgálni időben.

Tehát senkinek nem tudják 100%-ig ígérni, hogy mikor fogják tudni teljesíteni a rendelését. A Konzolvilág, Emag, stb saccolni próbálta a darabszámot, próbálták belőni azt a mennyiséget amit még szerintük kapni fognak, gond nélkül szállítani fognak majd ha eljön a premier napja. Erre azonban 100%-os garancia jelenleg még sajnos kijelenthetjük, hogy nincs. Ezek a folyamatok nem náluk dőlnek el. Sajnos az is benne van a pakliban, hogy sok bolt csak a második szállítmányból fog kapni legelőször.

(#18532) Peace válasza everest140 (#18531) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is így gondolom amúgy, hogy nem kaptak egyáltalán pontos számot. Csak amikor úgy gondolták, akkor meghúztak egy határt és kitették az "előrendelésben elfogyott" feliratot a honlapjukra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18533) .LnB válasza everest140 (#18531) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végül is csak nyolcvanszor volt leírva, hogy akitől előleget kértek, az kapni fog. :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18534) kzoli89 válasza everest140 (#18531) üzenetére


kzoli89
tag

Alzánál is megmondták, hogy nincs készlet információjuk, így sorban dobálják majd ki.
Csak kérdés, hogy mikor fogják megtudni, ezáltal mi is, hogy jut-e, vagy sem... Érdekes ~2 hónap lesz :(

@.LnB: Igen, talán az előleges a kivételek. Bánnám is én az előleget, csak lenne már 100% :D

[ Szerkesztve ]

(#18535) Deck


Deck
titán

Nem a harcrendszertől lesz soulslike valami.

Amúgy benézek ide és azt kell látnom, hogy az egyik legjobb játékot szídják. Végigvittem a legnehezebben szinten is és még ott sem volt semmi probléma a harcrendszerrel. Sőt nehéz se volt az első pár level után. (2 trófea aztán platina is) Ennek a játéknak lelke van az egész úgy jó ahogy van.

A legjobb harcrendszer viszont a Nioh-ba van továbbra is.

Az meg felfoghatatlan, hogy valaki örül annak, hogy pénzért adják a remastered verziót amit csak az új dlc-vel együtt lehet beszerezni. Ami 30k. Ennyire azért ne legyünk már fanboyok.. :U

PS5

(#18536) stickermajom válasza everest140 (#18531) üzenetére


stickermajom
addikt

Kizárt dolognak tartom a saccolást, a Sony Magyarországnak egészen biztosan pontos száma van az országba érkező konzolokról, ők pedig egyeztették a darabszámokat a hivatalos partnerekkel. A dzsunka konzolbolt lehet saccol, de a KV és társai nem.

(#18537) everest140 válasza .LnB (#18533) üzenetére


everest140
tag

Így van, biztosan kapni fognak. Ez nem kérdés. Az első szállítmány viszont már nem biztos, illetve a premier napja sem. Ehhez a boltoknak nincs beleszólásuk ha esetleges csúszások lesznek vagy kevesebb készlet. De ne így legyen. Novemberig még sok minden változhat pozitív irányba.

(#18538) Sordoran válasza everest140 (#18531) üzenetére


Sordoran
addikt

Van olyan bolt ami megmondta hány darabot kap, és a konzolvilág is tudja szerintem, ahogy az összes hivatalos sony partner: Konzolvilág, MediaMartk, Telekom, Euronics, PlatinumShop, Extreme Digital, Emag, KonzolokSzervize, Notebook.hu
Ők mind kapnak indulásra, és szerintem tudják mennyit. Persze az amelyik nagy bolt, és nagyobb készlettel gazdálkodik, ott lehet csúsztatás az utolsó pillanatban visszamondók miatt. Illetve mivel számolnak ilyenekkel, ezért lehet több rendelést vesznek fel. A Sony kérte a 20ezres előleget, pont ezek kiszűrésére, de szemlátomást nem minden bolt foglalkozik, él ezzel. Tőlük valóban tartanék kicsit. 100% garancia pedig soha nincs, amíg nincs a kezedben, nem veheted biztosra.
Ez egyébként első körre igaz, mivel a Sony valószínűleg a második körös rendelések átcsoportosításával próbál nagyobb készletet premierre elérhetővé tenni, szóval hogy a második és harmadik hullám mikor, mekkora darabszámmal jön totál homály emiatt.

ui.: A fentebbi listán nem szereplő boltok ugye mint nem hivatalos partnerek tényleg csak tippelhetnek, és simán kimaradhatnak első szórásból. (Sony központi szalon sincs listán, de mint Sony márkabolt ők gondolom szintén partnernek tekinthetőek)

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#18539) Tomtailor85 válasza stickermajom (#18536) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Én is úgy gondolom, hogy kizárt az, hogy nem tudják a darabszámot! Bekérik az előleget, sok helyen a teljes összeget, és majd novemberben közlik, hogy bocs mégse kaptunk!

(#18540) EnterR válasza everest140 (#18531) üzenetére


EnterR
veterán

Én megint csak magamat tudom ismételni, ciki, hogy az MM webshop a teljes áras befizetés ellenére sem tudja, hogy mennyit kap. Nekem, mint vásárló annál nagyobb megerősítés nincs egy termék elérhetőségénél, mint befizetni előre a teljes összeget. De hát ez most egy ilyen kör.

PSN ID: marquuard

(#18541) Peace válasza Tomtailor85 (#18539) üzenetére


Peace
nagyúr

Megtörténhet. 2020 strikes back.

(#18542) EnterR válasza Tomtailor85 (#18539) üzenetére


EnterR
veterán

Tegnapi telefonbeszélgetésem pont ugyanerre futott ki. A megrendelés befogadása után a következő értesítés akkor lesz, ha a futárnak átadták a gépet. Ami legkorábban 11.19-én történhet meg. Ha erről tájékoztatást nem kapsz megjelenéskor, akkor nem vagy bent. Illetve a pénzed bent van, de infód nincs előzetesen megjelenés előtt, hogy nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#18543) everest140 válasza Tomtailor85 (#18539) üzenetére


everest140
tag

Kapni biztosan fog aki rendelt, a premier nap a kérdéses, pár hét csúszás előfordulhat az esetleges kevesebb készlet miatt, amit ugye előre senki nem tud megmondani még. Ezt az Emag sem tudja jelenleg. Érdemes külföldi oldalakra is ránézni és ott is látszik a fejetlenség és tudatlanság az előrelátható készlettel kapcsolatban.

(#18544) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

TGS 2020 live youtube link, ha valakit érdekel

Life, Uh, Finds A Way

(#18545) gyuromoj válasza hombre[EU] (#18544) üzenetére


gyuromoj
veterán

Várható valami PS5 témában?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18546) Szabi® válasza .LnB (#18533) üzenetére


Szabi®
addikt

És ugyanennyi le is írta hogy ""hát én biztos nem fizetek előleget"".
Aztán meg jön a csodálkozás. :D

(#18547) VTom válasza everest140 (#18531) üzenetére


VTom
veterán

Igen, aztán saccra kiírták, hogy elfogyott, innentől már csak 2021 februárban tudunk küldeni. :)
A supply chain nem így működik.

Az előrendeléseken az segítene a legtöbbet, ha egy-egy fanatikus nem 5 helyen tartana folgalás alatt előrendelésben PS5-öt. Ez ad jelenleg teljesen torz képet a keresletről.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#18548) Tomtailor85 válasza EnterR (#18542) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Akkor, hogy merik beszedni a pénzt előre? Én is kifizettem a teljes összeget! Nekem az Emag ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy lesz gépem! Már annyiféle infót olvastam, már kezdek kételkedni!

(#18549) KKaresz45 válasza VTom (#18547) üzenetére


KKaresz45
senior tag

... vagy mondjuk ha normális készlettel indítanának. Az szerintem többet segítene az előrendeléseken.

(#18550) .LnB válasza Tomtailor85 (#18548) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezért ne olvasd ezeket a hülyeségeket. Ha a cég azt mondta, hogy kapni fogsz, akkor addig ne kételkedj, amíg az ellenkezője be nem következik. Felesleges paráztatni saját magadat. Mostanra annyi hülyeség összejött itt, hogy nem igaz. 3L1T3 legalább próbált segíteni, aztán a sok okostojás elérte, hogy azóta nem is ír már ide semmit.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.