Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164101) S e t h válasza Mizol29 (#164097) üzenetére


S e t h
nagyúr

te is depressziós lennél, ha ps után nintendóra váltanál

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#164102) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Engem nem izgat a hogy hány fps milyen felbontásal fut egy játék 2024-be de hogy egy sima akció rpg-be egy sima mellék küldetetésbe segitek egy családnak pl kaját szerezni mert éheznek utána meg a házát ki lehet lootolni :C persze hogy kilootom reflex szerüen ;]

(#164103) Elderath


Elderath
őstag

Mondjuk azért vicces, hogy megint megy a szövegelés a "jajj de nincs nexten játék még a gépeken" , amikor tavaly is meg már idén is annyi jó játék jött ki, hogy az ember nem győzi idővel.

Tavalyi év volt az utóbbi 10 év kb legjobb éve gaming szempontból és idén még csak március vége van, de volt már vagy 5 kiváló cím. Ha valaki ezek között se talál megfelelőt, akkor ideje hobbit váltani.

Én megveszem a pro gépet day 1, mert annak ellenére, hogy van PCm a legtöbb játékot konzolra veszem, mert szeretem a konzolos rendszert és gaminget és a jövőben megjelenő játékokat is a legjobb minőségben akarom tolni, ami konzolra elérhető lesz. Ezzel én részemről lezártam a kell pro vagy nem kell pro témát.

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#164104) tboy93 válasza S e t h (#164101) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem lettem :) Jol megfer egymás mellett. Tegnap nyomtam ki Switchen a Resident Evil HD-t. Nincs 60 fps. Nem tölt gyorsan. Mégis élveztem :))

(#164105) lo_jo válasza icemad (#164098) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ez nem arról szól, hogy milyen gépen milyen fizika valósítható meg. Ha csak és kizárólag ez számítana, senki nem játszana még a GT7-tel sem, mikor ott az ACC. De nem csak ez számít, a játékosok szórakozni akarnak, ezért fogy az F1, a GT, a NFS, az élethű fizika pedig egy niche termék. A jobb AI is ugyanez, a többség nem azért játszik bármilyen AI ellen, mert az akkora kihívás, hanem azért, mert a körítés olyan, amilyen.

PC-n főleg megfigyelhető: minél élethűbb egy játék, annál kevésbé érdekli a tömegeket. War Thunder vs DCS, ARMA vs bármelyik online shooter, iRacing/ACC/rF2 vs F1/FH5 és még sorolhatnám kategóriákon át. Röviden a lényeg, hogy azért "butulnak" a játékok bizonyos részei, mert erre van igény: ha rombolható lenne a környezet, akkor a pályából percek után nem maradna semmi, ha valós lenne az AI, akkor nem létezne egy tipikus one man army játék sem.

(#164106) icemad válasza lo_jo (#164105) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De 20 évvel ezelőtt ez nem volt probléma? Rombolható környezetre ott volt a Red Faction, normális AI-ra meg Fc2 vagy Fear.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#164107) gangstagergo válasza Rigormortiis (#164089) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Car settingsen belül van rá opció, hogy visszarakd a gyári vagy akár gyengébb tuningot.

(#164108) Moby válasza lo_jo (#164105) üzenetére


Moby
addikt

Az ACC-ben is szar a fizika, pláne a konzolos változatban. Egyébként fizikában talán pont egyel jobb attól a GT7. Csak a vezetési modellje nem jobb. GT7-ben egészen jó a fizika, csak minden le van egyszerűsítve, hogy könnyen vezethető legyen. De ez nem azt jelenti, hogy nem számol, vagy nem jól számol, vagy kevésbé komplex.

[ Szerkesztve ]

(#164109) Moby


Moby
addikt

Kipróbáltam a híres-neves, csöcsös-segges játékot, és tök pozitívan csalódtam benne. Szerintem ez e jó játék, és eléggé normálisan összes is van téve. Nem mondom, hogy 1st party minőség, de nagyon okés. Van stílusa, jó a gameplay, jó a szemnek (jók a csajok), jók a bossok, nincs ezzel a égvilágon semmi baj. Videókon sokkal semmilyenebbnek tűnt.

(#164110) Mrdevil válasza Moby (#164109) üzenetére


Mrdevil
addikt

Értem. És akkor day1 30k rohansz venni? :D :DDD
Nekem amúgy pont fordítva, videókon jobbnak/érdekesebbnek tűnt. :U

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#164111) Moby válasza Mrdevil (#164110) üzenetére


Moby
addikt

Sosem vettem 30K-ért játékot, és egészen biztosan nem is most fogom elkezdeni :D De az nem kizárt, hogy az idén még sorrakerül.

(#164112) belan válasza markknight (#164093) üzenetére


belan
addikt

:DDD Valahogy úgy nálam egy játék van amit szeretek néha még ma is játszom vele pvp stbi Division 2 ennyi .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#164113) Hiei555 válasza Mrdevil (#164110) üzenetére


Hiei555
tag

Mièrt, baj az ha tetszik valakinek valami ami neked nem? Ha tetszik neki ès van rá zseton mi gátolja a megvètelèt? Tök felesleges ezek a kommentek csak hogy a másikat piszkáljuk.

(#164114) belan válasza Hiei555 (#164113) üzenetére


belan
addikt

Szerintem akinek teszik és van rá pénze vegye 30k meg ! Aki meg nevet rajta az csak irigy . Sírba úgysem visszük a pénzt igaz . ;] Lemezesen szerintem első nap 25 lesz .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#164115) TBT válasza belan (#164114) üzenetére


TBT
addikt

Megtörtént (Digital Deluxe Edition):

Továbbá érkezik majd egy lemezes verzió is belőle, azt majd a futár hozza a megjelenés napján. :DDD
Ma is játszottam vele - csak a boss challenge-t, de egyre jobban tetszik a harcrendszer. Most már sikerült úgy legyűrni a boss-t, hogy 2 gyógyító potim is maradt. De azért látok elég durva darákat a YT-on (skin suitban zéró sebzést bekapva, kivédve a boss összes támadását, 1,5 perc alatt ledarálják). Ehhez még fejlődnöm kell. :D

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#164116) F-ECT$ válasza belan (#164047) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom nem kő gazdagok vannak itt akik meg engedhetik a drága pc ha csak konzolra telik akkor el kell fogadni ez van.
A magyar átlag bér több mint dupláját keresem (Magyarországon), és még cégem is van, szóval elég olcsón tudnék PC-t venni, de semmi ingerenciám nincs rá.

Én csak annyit várnék el egy konzoltól 2024-ben, hogy az AI és a fizika ne legyen már rosszabb a 10-20 éves címeknél, a grafika terén meg hogy legyen 60 fps mód (a felbontás / részletesség kárára ofc).

Dive ever, work never.

(#164117) Mrdevil válasza Hiei555 (#164113) üzenetére


Mrdevil
addikt

Engem aztán nem izgat ki mit vesz akár 100k-ért sem. Csak közvéleményt kutatok, kérdezgetek. Azt sem szabad? ;] Sőt az se baj, ha valakinek tetszik valami ami nekem nem. Ez ilyen. ;)

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#164118) echterion


echterion
nagyúr

Na, én is kipróbáltam, milyen is Eve-vel a téma. :))
Nem egy nagy durranás, szerintem egy korrekt játék lett, nagyon rá kell érezni erre az L1 nyomogatásra, mikor támadnak, ami elég gyorsan ment is a végén a boss-nál, szóval nem olyan gáz ez. Amikor a legelején kiszálltam a podból, azért eléggé sokkoló volt, a nyugati játékokban nem jönnek ezek a csöcsök dolgok így szembe. :D A játékmenet kellően jó volt, normal-on sem volt túlzó a kihívás, korrekt lett a cucc. Mondjuk megvenni ennyiért nem fogom, ahhoz még túl hosszú a backlog-om, de ha bekerül extrába, tuti ismét elő fogom venni, vagy ha kap egy komolyabb leárazást mondjuk egy év múlva.

**********

(#164119) markknight válasza TBT (#164115) üzenetére


markknight
veterán

De mi értelme kétszer megvenni? :D

(#164120) TBT válasza echterion (#164118) üzenetére


TBT
addikt

A teljes verzió több fronton is jobb és érdekesebb lesz, hiszen érkeznek változatosabb területek, új ellenségek, új bossok, npc-k, egy komplett város, mellékküldetések, új karakterek, új képességek és rengeteg új ruci és zene (a teljes verzió 100 db különféle zenét tartalmaz). Kicsit sajnálom, hogy ezt a fakó Eidos 7 bolygót mutatták meg (de ugye valahogy el kell kezdeni a sztorit is), bár ha már ez bejött sokaknak, akkor a teljes játékot is imádni fogják, ebben biztos vagyok.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#164121) belan válasza TBT (#164115) üzenetére


belan
addikt

Gratula az gyönyörű cuci popsi ahogy mozog aaaaaa ;] nem bánod meg szerintem .164116# igazad van de itt programozók is hibásak ! És ha meg jelenik a ps5 pro na ott is lesz majd idővel gond ez meg az nem megy úgy stbi !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#164122) icemad válasza F-ECT$ (#164116) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

+1

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#164123) Mrdevil válasza markknight (#164119) üzenetére


Mrdevil
addikt

Vigyázzatok, ne kérdezzetek senkitől semmit, tilos. Nehogy piszkálásnak vegye valaki. :)) :B

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#164124) Scholes9 válasza Bazsi1987 (#164102) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD ;] :C

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#164125) markknight válasza Scholes9 (#164124) üzenetére


markknight
veterán

Nem hiszem, mindenki arra költi és úgy a pénzét amire szeretné, csak a koncepció érdekelne.

(#164126) Scholes9 válasza markknight (#164125) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ezt biztos nekem akartad? :D :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#164127) markknight válasza Scholes9 (#164126) üzenetére


markknight
veterán

Nem, de ha tudod te is megválaszolhatod :D

(#164128) TBT válasza markknight (#164119) üzenetére


TBT
addikt

Gyűjtöm a lemezes játékokat, amíg még vannak. Lásd az XBox már két kézzel szórja ki őket a kukába, illetve az új címeknél már meg is szüntették a lemezes verziókat.

A Stellar Blade esetében sem a pre-order cuccok, sem a Deluxe cuccai nem járnak a lemezes verzió mellé (legalább ezekről még nincs semmi infó). Így be akartam biztosítani mindent + support the devs. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#164129) markknight válasza TBT (#164128) üzenetére


markknight
veterán

Ja, akkor értem. Az mondjuk kemény, hogy ugyanannyi, sőt néha még több pénzt is elkérnek a digitálisért mind a fizikaiért, aztán mellé még tartalomba se ad annyit.

(#164130) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok, nem biztos, hogy idevalo, de hatha erdekel valakit.

Jelentem kiprobaltam a Playstation Portalt.

Tapasztalatok:

1, Ha a PS5 is WiFin kapcsolodik az internetre akkor esely nulla, hogy a Portal kapcsolodik.

2, Ha a PS5 lan kabellel van osszekotve akkor a Portal vegre hajlando kapcsolodni egyszeruen amennyiben ugyan azon a halozaton (routeren) vannak a gepek.

3, Ha mobil netrol kapcsolodik internet megosztassal mindket gep akkor sincs gond, egyszeruen kapcsolodik egymashoz a ket gep.

4, Ha a PS5 lan kabellel van bekotve es a Portal egy teljesen masik internetre kapcsolododik (router) is letrejon a kapcsolat, mukodik.
Kerdesre a valasz, igen lehetsz barhol a "vilagon" a Portallal amig a PS5-on van net es a Portalnak is van net addig mukodik a kapcsolat (ugy ahogy, reszletek lejjebb)

Nah akkor jojjon a tapasztalat.
1, Tokmindegy mit csinalsz nem fog menni, ne is idegesitsd magad ezzel a verzioval. Valoszinuleg a router beallitasokat kellene kitalalni es mukodne, de...olvass tovabb inkabb.

2, Amennyiben raulsz a routerre kezedben a Portallal es melle drotozod a PS5-ot akkor is lag parade, eleg durva latency van sok esetben, hang akadasokkal.
Erzesre kb 15-20FPS ha lehet, jo szaggatos jatek-szeru "elmenyt" ad. (igazabol nem ad de mindegy)
Nagyobb mozgasoknal fingod nem lesz, hogy merre nezzel, mit csinalj.
Allopkephez viszont tokeletes...

3, Lagparade, csuszasok, hang akadasok, elvezhetetlen "elmeny" finoman szolva, hozzateszem nem sokkal rosszabb amugy, mint a 2-esnel leirtak.

4, Vicc kategoria, amikor azt mondom hogy lag van akkor itt netfuggoen 20-40mp "kesesek" vannak.
Hozzanyulsz a controllerhez, majd lerakod pihenni, varsz es a jatekban a karaktered egyszer csak elkezd mozogni egy fel perc mulva.
Majd ha szerencsed van beszakad a kapcsolat, ami amugy sem volt jo semmire sem.

;tldr: raklap sz@r ahogy van, kar volt kiadni igy ahogy van, ha szivatni akarod magad akkor hajra, en szoltam ;]

...

(#164131) Scholes9 válasza markknight (#164127) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#164132) belan válasza Devid_81 (#164130) üzenetére


belan
addikt

Köszi valmi hasonlóra gondoltam én is de az durva 2 gép nem megy egy ruterol mondjuk enyém 2 sávos 2,4 és 5g is van rajta . De lehet így se megy rajta egyszerre .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#164133) Devid_81 válasza belan (#164132) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Latom benne a fantaziat.
Sztem Sony nem hagyja igy ahogy es egyszer csak mukodni fog, sokkal jobban a mostanitol.
Viszont most meg nagyon Beta (inkabb Alpha) verzios ez az egesz nekem.

En azert vettem magamnak mert a TV-t neha hasznalna az asszony, es olyankor jo lett volna "valamivel" jatszani.
Sajnos ebben a formaban nem alkalmas ra.
Illetve PS5 routerre kabellel bekot es a Portallal atomf@sza fullos terero ugyan arrol a routerrol WiFin keresztul eppen hasznalhato.
De ugye nem mindenkinek egyforma a lakas elosztas.
Nekunk emeleten van a router es foldszinten a nappali a TV+PS...sajnos nem valt be ebben a verzioban :(

[ Szerkesztve ]

...

(#164134) markknight válasza Devid_81 (#164133) üzenetére


markknight
veterán

Számomra az nagyon szomorú ebben a portal történetben, hogy ez eljutott tervezőasztalra és megvalósult, beárazták, kiadták. Elképesztő. Effektíve környezetszennyezés úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#164135) belan válasza Devid_81 (#164133) üzenetére


belan
addikt

Egyszer biztos jó lesz és akkor már normális áron fogjak adni mert mostani ára nagyon nem éri meg szerintem .

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#164136) Moby válasza Devid_81 (#164130) üzenetére


Moby
addikt

Az nem lehet, hogy a wifid/neted ótvar?

(#164137) echterion válasza TBT (#164120) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem bejött a helyszín, szeretem a post-apokaliptikus földi helyszíneket, bejárni, a mai világra jellemző dolgokat meglátni lepusztulva. Nem volt a kinézettel különösebb hiányérzetem.
Ami viszont nem annyira tetszett, hogy miután Eve-et megmentette a fickó, a menüben már olvasható volt, hogy hogyan, miközben erről infót csak akkor láthattam, mikor leültem az egyik pihenőszékre, amúgy semmi utalás nem volt rá. Ez így elég nem jól jött ki sztem, illetve inkább bénácska volt.

**********

(#164138) markknight válasza echterion (#164137) üzenetére


markknight
veterán

Mi volt vele a baj? Nekem az hiányzott, hogy valaki mondja, hogy ülj le mert kapsz cutscene-t, egyébként simán átmentem volna, csak gondoltam megnézem, hogy működik a bonfire.

(#164139) echterion válasza markknight (#164138) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát egyrészt ez, ha nem ülsz le és nem olvasol, akkor nem is tudod, mi a franc volt...
Ha meg már így csinálták meg, addig nem kellene hogy látszódjon szövegesen, hogy mi történt, míg nem csücsülsz le (és ha már ilyen, nem ártana utalni rá, hogy csüccs le, mer' gyün' valami). Ez így béna volt, na. De kb. ez volt a legnagyobb bajom vele, szóval nálam megkapta a teszett plecsnit.

**********

(#164140) Beegabor81 válasza echterion (#164139) üzenetére


Beegabor81
junior tag

Nem enged tovább amíg nem ülsz le pihenni

(#164142) Mezcal válasza Rigormortiis (#164089) üzenetére


Mezcal
addikt

GT7-ben hogyan tudok tuningot levenni kocsiról?

Autó setupban tudod gyárira állítani egyenként, amit akarsz

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#164143) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sackboy A Big Adventure
Szólóban is végigtudom játszani a játékot? Vagy bizonyos pályákon kötelező a helyi vagy online coop? :R

(#164144) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#164143) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Van néhány koop only mellékpálya, de a sztorit végig tudod egyedül.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164145) ProEvoFan válasza Rigormortiis (#164089) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Térképen Garage - Car Setting - kurzor mutatja [kép] .Bad Pritt
Akkor töltöm is. :R

[ Szerkesztve ]

(#164146) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#164145) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem meg már platinázni kéne végre, full égő, hogy megvan a vért izzadós trófea és ott abbahagytam. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164147) Mike válasza ProEvoFan (#164143) üzenetére


Mike
veterán

Nincs gyereked, vagy kölcsönbe a szomszédtól?

(#164148) Mike válasza Mezcal (#164141) üzenetére


Mike
veterán

Páros napokon kell a 30 fps miatt ;]

(#164150) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#164145) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem lesz sok az a 40-es brake sensitivity? :D

Life, Uh, Finds A Way

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.