Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) diablo1984


diablo1984
veterán

ma majdnem megint opeles lettem, de mire meghánytuk-vetettük a dolgot eladták az autót! kár pedig jó lett volna, végül egy kereskedő vitte el!

az alany egy vectra c volt 2,2dti kombi 950e huf..... :O

napokon belül biztos megtalálom a neten 1,3milláért..... :W

(#36652) zolikaDB válasza trassher (#36648) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mohabának igaza van.
Mindenki, akit érdekel a fény-tuning ->
- foncsorba, amit a mi opeljeink elviselnek, ugye alapból 55W való, ami töltésen 65-70W körül vesz fel. Egy cirka 65W-os Offroad Osram izzó simán mehet a H7-esekbe, a búrák elegek ahhoz, h ennyi hőt elviseljenek.
Innentől felfelé: mivel ez is illegális, a 100W-os pláne, de az kárt is tesz. Oda kellenek vastagabba kábelek, és relézni kell a kapcsolót, mert az is megdöglik, és a vékonyabb kábelek elégnek/nem elegek 100W-hoz. Üvegbúrásokban ezek jól bírják, pl Senator, A Omega, Kadett. Sőt, ott a 140/100W-os Tungsram is mehet.
- projektor: sokkal kevesebb a hely, ahol az izzó által termelt hő elolszlik -> 55W-nál semmiképp se tegyünk bele erősebb izzót.
- projektorosítás: ez is többélű dolog. Alap xenon projektor és halogénhez való projektor nemcsak a foglalatban különbözik, hanem más a vetített kép is. Nem esünk hanyatt egy halogénestől pl.
Nos, veszünk egy éndzsel ájsz fényszórót, van benne projektor. Mivel közúti forgalomban használható a lámpatest, baj nem lesz belőle, ottvannak a jelzések. De van az alap kis Opelünk. Rá van sütve a G Astra lámpájára, h kell bele HB3 meg H7. Ha kigóráljuk a H7-es foglalatot és beletolunk egy projektort, az már H1. Elviekben emiatt lehet gond.
Más a gyakorlat persze. Járunk sárgával, mert szabad. A rendőr eddig nem b.szogatott miatta, pedig kínai és 65W-os.
Járunk Osram Offroaddal, ami 65W-os, és közúti forgalomban tilos. Színe olyan 3200K körül van, nem vakít, tudom, és még ez sem az eget világítja. A rend őre eddig megkímélt.
Műszakin vagy ez volt bent, vagy a sárga...
Járunk 12000K-s íbéjes, 7000 forintos szenonnal, a rendőr b.szogat, mert életveszélyes a forgalomban. El is veszi a forgalmit. Útszéli baglyoknak annyi, látni nem látunk vele, ócska, foncsorosban van, de menő a kársztájling són...

Veszünk egy Morimoto projektort, beleteszünk egy jó Night Breaker Unlimitedet. A magasságállító motor jól működik. A színe legális, mert az izzó is legális. Jól terít, jobban, mint a gyári, de nem vakít. Ezek alapján a paraméterek alapján forgalomban nem állapítható meg az illegalitás külsőleg.
Megáll melletted a fakabát. Ő honnan tudja, h XY autó fényszórója milyen, amikor tkp még a DRL-el sincsenek tisztában, és nem beszélek a kanyarfény, DIM, indexkor kiadott fény mennyisége dolgokról.
De pl ha egy Audi projektorát kukázzuk egy Morimotora, akkor mi van? Egy új Peugeot lámpájában pl megszólalásig olyan a gyári proji, mint az utólagos. Honnan állapítható meg, h a kocsiban gyári van vagy sem?

Szóval, nehéz kérdés, eredmények vannak, nagyon jók, nagyon szépen világít és jól az utólagos proji. Törvényileg viszont sántít.

Ki ki döntse el maga.

Egyébként rengeteg SAJÁT kép van a Carstyling topikban, amit a srác készített. Sok infó. És megoldható, ha veszel bontottan egy pár lámpát, tkp semmi nem kell bele, se motor se semmi, elküldöd neki, otthon meg beszereled magad. Vagy villanyásszal.

[ Szerkesztve ]

(#36653) mohabá 007 válasza F_Zolee (#36607) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Aki keres,előbb,utóbb talál :K
ablaktörlő lapát hátsó

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#36654) kutyman


kutyman
aktív tag

'93-as B Corsa-nál, hűtőcsere után hogy kell légteleníteni? Indítás után csobogás hallatszik a radiátorból. Köszi

(#36655) F_Zolee válasza mohabá 007 (#36653) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi de ez nem kar.

(#36656) trassher válasza mohabá 007 (#36649) üzenetére


trassher
addikt

A H1 és a H7 között a színhőmérsékletben és a foglalatban van eltérés. Na ezt a rendőr sosem fogja észrevenni mert halogén és halogén között nem fog különbséget látni. Csak annyit lát hogy fehéres a fénye de nem kék mint a xenon + eddigi jó pár igazoltatásom alapján nem érdekli őket a világítás ha egy mezei autóról van szó. Ég minden, mehetsz de már azt sem nézik szinte soha. Letudják annyival hogy jogosítvány + forgalmi, további jó utat. Műszaki vizsgára meg lehet vinni sima lámpával.
Nem azt mondom hogy jó dolog ez a kiskapuzás és illegalitás de az is vicc hogy én jobban akarok látni de nem tehetem meg legálisan. Viszont ha elütök egy biciklist mert nem látom akkor engem visznek el bilincsben.

Redmi Note 7

(#36657) mohabá 007 válasza F_Zolee (#36655) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Bocs,ezt elnéztem. :B Marad,a telefon. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#36658) gban válasza F_Zolee (#36655) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hívtad a Bosnyák utcát?

Postázást nem vállalok.

(#36659) realmadrid válasza haddent (#36600) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Esetleg a feszítő csapágya ?

A sas nem vadászik legyekre

(#36660) F_Zolee válasza gban (#36658) üzenetére


F_Zolee
veterán

Még nem, pénteken fogom, mert akkor érek haza emberi időben.

(#36661) AMD Power válasza Bati0501 (#36650) üzenetére


AMD Power
titán

Szentgothardos dave92 kolléga részletesen be tud nekem számolni erről. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36662) haddent válasza realmadrid (#36659) üzenetére


haddent
addikt

Nem tudom. Hogy lehetne kipróbálni, sehogy mi? :DDD Vezérléscserekor azt nem cserélik?

(#36663) lsebestyen válasza lsebestyen (#36598) üzenetére


lsebestyen
addikt

Up :B

(#36664) gban válasza F_Zolee (#36660) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is pénteken megyek oda, olyan tré a parkolási lehetőség a cégnél, hogy lehúztam a külső hőmérséklet jeladót :O
Meg a meglévő olajhoz kell egy szűrő is a cseréhez.

Postázást nem vállalok.

(#36665) gban válasza lsebestyen (#36663) üzenetére


gban
Közösségépítő

Meghallgattam, jól hallom hogy valami ritkán-ütemtelenül kattog, erre gondolsz?
Vagyis nem egy "minden fordulatra kattogó" hang, mint pl. a szelepkopogás, hanem random kopog?

Postázást nem vállalok.

(#36666) lsebestyen válasza gban (#36665) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen arra! Szerinted mi lehet?

(#36667) gban válasza lsebestyen (#36666) üzenetére


gban
Közösségépítő

Gőzöm sincs :(
Nagyon azért nem tudtam kivenni, de egy ilyen random hang nem berezonálástól lehet pl.?
Vagyis amikor két amúgy egymásba tolt fém nem szorul és így mocorog - koccan, kipufogó, leömlőnél a tűzkarikánák, vagy bármi - így nagyon nehéz, egyrészt mert nehezen hallani, másrészt mert élőben azért jobban be lehet határolni legalább térben.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#36668) lsebestyen válasza gban (#36667) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ahha, na akkor majd penteken megint ranezek. Most hallottam eloszor, figyelni szoktam mindig a gyanus zajokat, de mar nagyon keso volt ugyhogy megnezni jobban nem volt kedvem, azota meg idom se. Elotte mondjuk kicsit meghajtottam bar a motor mar meleg volt, csak az ut volt nehol fos, lehet valami elmoccant? :U

(#36669) trassher


trassher
addikt

Figyelem, hülye körkérdés következik! :) Ki milyen illatosítót használ az autójában?
Hosszú ideig Paloma Vaníliát használtam de az utóbbi 1 hónapban tarol a Wunderbaum Black Classic.

Redmi Note 7

(#36670) mohabá 007 válasza trassher (#36656) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Azok a mezei sünök.Ők nem is tudnak mást tenni,de ott vannak ám az útpadkán belül leparkolt tipp-topp módon felszerelt mozgó műszaki állomások,bár kicsi az esély,de kiszúrhatnak.Szerencsére többnyire a teherautókat macerálják. :P
Projektort beépíteni csak a foncsor kivágásával lehet,ez pedig már engegély nélküli átalakítás,tehát illegális.

A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990 (IV. 12.) KöHÉM rendelet (MR) előírása tartalmazza:
„37. §
A gyárilag beépített fényszóró, ennek kapcsán maga a jármű kialakítása meg kell, hogy
feleljen a nemzetközi érvényű előírásokban foglaltaknak.
A közúti közlekedés szabályairól 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes
rendelet (KRESZ) előírása:
„3. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles
c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat
közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.”

Utólagosan beszerelt,,,,,,,,,,,, izzós fényszóróval rendelkező jármű közúti balesete esetén a
körülménynek kivizsgálását követően felmerülhet a teljes felelősség, vagy a felelősség
megosztásának kérdése.
Azaz:ha egy esetleges balesetben vétlen vagyok,mégis rámverik a balhét :O megéri? :(
Van aki szerint(aki átépíti) igen. Mindenki maga dönti el.Én maradok a gyárinál.Ha nagyon nagyon akarok előre a távolba látni,felnyomok 2db HELLA távolsági pót fényszórót,és lesz nappali fény az éjszakába. ;]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#36671) trassher válasza mohabá 007 (#36670) üzenetére


trassher
addikt

Igen benne van a pakliban hogy megfognak de úgy gondolom ennek tényleg minimális az esélye. Viszont akkor ezek szerint már a sima emelt fényű izzó használata is gond mivel az is utólagosan beszerelt.

Másik kérdésem lenne hogy a gyorshajtásról mennyi időn belül kell értesítést kapjak ha bemértek? Már él a 10 napos szabály?

Redmi Note 7

(#36672) tboy93 válasza trassher (#36669) üzenetére


tboy93
nagyúr

kek "new car" wunderbaum :D

(#36673) zolikaDB válasza mohabá 007 (#36670) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem kell kivágni a foncsort. Az NKS és Morimoto projektorok számos foglalattal, többek között H7 és H4 is, kompatibilisek. Azaz leszeded a búrát, izzót kiveszed, és az izzó nyílásába beleilleszkedik a projektor "töve", vagy hogy mondjam. Kivétel a fent bemutatott B Vectra, ott a srác faragott a foncsorból.

trassher:
1, az emelt fényerejű izzó nem illegális, minden jelölés benne van, ami a közúti használatához szükséges
2, most olyan Paloma Vanilla van, amiben van egy kis "olajos tartály", abból kell néha nyomni az illatosítóra. Az elv nem rossz, de szerintem annyira nem jó, mint egy mezei Wunderbaum. Azoknak intenzívebb az illata, ha nem is tart olyan soká.
A kis kupakos, olajos üvegeket nem szeretem, mint ahogy azt sem, amit a szellőzőre kell tenni. Beporlasztja a szellőző a folyadékot, és nálam az mind a szélvédőn kötött ki, jó opálos lett. Amire kíváncsi lennék, azok a kis zsákocskák, meg amikor zselés golyók vannak egy fém dobozban. De attól tartok, h meglátná a dzsipó a uccán, osztán benyomná a ablakot, h jájjjj, arany van a szekérben....
A citrom, fenyő, budi-óceán illatokkal viszont ki tudnának kergetni a világból... Ezek a klipszek meg szintén nem jöttek be, semmi illata....

Írjatok, ki mivel illatosít!!!

[ Szerkesztve ]

(#36674) zolikaDB válasza mohabá 007 (#36670) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#36675) AMD Power válasza trassher (#36671) üzenetére


AMD Power
titán

Én össze-vissza minden félét. Nincs "állandó". Mondjuk nekem a kedvenc illatom autóban a vanília. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36676) mephi666 válasza AMD Power (#36675) üzenetére


mephi666
nagyúr

benzingőz-illatú légfrissítőt kellene szabadalmaztatni :D úgy sajnálom mindig, hogy tankolás után gyorsan elillan

ui: a prelixet kipróbálom úgy, hogy délután ráfújom, majd nem törlöm le, mert első szélvédő szívatott reggel... kinti vékony jeget levakartam, indulás után bent úgy lefagyott, hogy semmit nem láttam... nem vicces így a forgalomban, azonnal le is mentem egy parkolóba és ott tettünk lassan 3-4 kört, hogy kezdjen meleg levegőt befújni és olvasszon... szerintem akik láttak, hülyének néztek, hogy "mi a francot keringünk ott?" :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36677) realmadrid válasza haddent (#36662) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Csak egy tipp volt. Szíj nélkül megforgatod, érezni, hallani fogod, ha az.

A sas nem vadászik legyekre

(#36678) gzbotii


gzbotii
veterán

Az elmúlt egy hétben kicsit költöttem a gépre: első fekpofak, csapágyak hátul, bal hátsó törött rugó, MAP szenzor, egy szakadt tampon, generator szíj cserélve lett.
Most ami meg problémás lehet közelebbről az a kipufogó illetve a lambda szonda.
De remelem ezek nem jönnek elő egyhamar mert most elégé lenulláztam magam :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36679) haddent válasza zolikaDB (#36673) üzenetére


haddent
addikt

Én általában Vanish szappant (ez a kemény, konkrétan egy szappan, tömör cucc) oldok fel egy kis vízben és azzal tisztítom át a kárpitokat, és úgy nagyon "ki sem mosom" belőlük, tehát megmarad az illata elég sokáig, friss tisztaság érződik. Kifejezetten illatosításra csak wunderbaumot szoktam New Car volt eddig mindig, most Arctic White még jobb talán.

Egyébként a múltkor írtam, hogy 8ezer körül volt a külső belső takarítás mindenféle ápolás, ózonozás, fertőtlenítés, légkondi pucolás stb.. Na ugyanezeknél a srácoknál mosattam tegnap 1.900 -ért (csak külső), de kb. viccen kívül 10x olyan szép, mint egy automata mosó, vagy mintha én gányolnám otthon. Nincs mese, elsőben nincs benne a manuális munka, nekem meg felszerelésem nincs :( Mondjuk ő is mondta, hogy meglátszik, hogy kapott waxot a múltkor, pereg róla le a szar épp csak meg kell gőzölni.
Na, de a lényeg, hogy náluk van "illatosítás" is, azt hiszem 500Ft majd ezt megkérdem, hátha valami tartósabb, komolyabb dolog mert azért ez a wunderbaum is addig olyan amíg friss és az autóban van, semmi "maradandó" (de 1 percig sem).

(#36680) gban


gban
Közösségépítő

Egyszerűnek tűnő munkafolyamatokat is el lehet rontani. Gyakori probléma például, hogy az olajleeresztő csavar tömítésének cseréjét nagyobb meghúzási nyomatékkal helyettesítik, ezáltal az olajteknőben előbb-utóbb megszakad a menet. Lehetőség szerint minden alkalommal cserélni kell a leeresztőcsavart és a tömítését.
Egyéb érdekességek ugyanitt.

Lámpa, projektor: én nem bánom ha van némi szórt fény, nem egyszer jól jött már őzike, nyuszi, részeg disznó, marha kivilágítatlan biciklis meg egyéb állatfajok vonatkozásában.

Postázást nem vállalok.

(#36681) AMD Power válasza mephi666 (#36676) üzenetére


AMD Power
titán

Neked is ez a buz*d? :DDD :C :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36682) mohabá 007 válasza gzbotii (#36678) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

:C Az elmúlt egy hétben kicsit költöttem a gépre:..egy szakadt tampon,..cserélve lett. :DDD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#36683) gzbotii válasza mohabá 007 (#36682) üzenetére


gzbotii
veterán

Bocs, mifelénk így mondjak... :D lehet Románbol lett így fordítva. Gumi tampon, ami a merevito rudakat fogja össze...

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36684) F_Zolee válasza gzbotii (#36678) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ne is mond, köv. hónapban vizsgáztatni kell a verdát. Egy szaros lambda szonda már minimum a listán van... :)
De már első fékpofa-tárcsa, lengőkarok, toronyszilentek(vagy minek hívják) már cserélve lett...

[ Szerkesztve ]

(#36685) AMD Power válasza F_Zolee (#36684) üzenetére


AMD Power
titán

Én most úgy csökkentek "költséget" ,hogy nem fogom egybe az éves kötelezőt befizetni hanem inkább negyedévest választom. Minek fizessek be előre 18e?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36686) tboy93 válasza AMD Power (#36685) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én pl. szeretem egyben letudni, minek menjek 2-4x postára? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36687) F_Zolee válasza AMD Power (#36685) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én féléves gyakorisággal fizetek, arra még jár kedvezmény. ;] Bár most azaz érzésem, hogy váltani fog kelleni, mert drágulhat a kötelezőm. Áprilisba jár majd le.
Milyen szép is lenne ha nem építették volna bele a baleseti adót. Vajon mi lesz a következő...

(#36688) Markizmark válasza gzbotii (#36678) üzenetére


Markizmark
addikt

MAP szenzor rossz volt? Vagy minek? Tünet?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#36689) Kickass válasza trassher (#36669) üzenetére


Kickass
őstag

Mon-Aeron Pinacolada még volt az Auchanban, most Mon-Aeron ananászos.
Egyébként meg a default Opel szag amit mindenki megjegyez ha beül a kocsiba :D

(#36690) #81556480


#81556480
törölt tag

Illatosító: Nálam mindig más, mivel az ember megunja, meg nem is érzi annyira egy idő után. Régen a New Car volt a kedvencem. Most éppen ilyenem van, amiben cserélgetem az illatokat.

kis trükk hogy amikor már nagyon kevés van benne felhígítom vízzel :D

[ Szerkesztve ]

(#36691) mohabá 007 válasza AMD Power (#36685) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Egybe 18e,részletekben kb 23e. Mi ebben a spórolás,költségcsökkentés? :F
Esetleg már tervbe van véve egy váltás,mert úgy érthető. Fizesse az új tulaj. :P

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#36692) Markizmark válasza mohabá 007 (#36691) üzenetére


Markizmark
addikt

Én kezdőként negyedéves részletekben majd' 40k-t fizettem be 1 év alatt. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#36693) Declare válasza AMD Power (#36685) üzenetére


Declare
őstag

Pont ezzel növeled a költsegeidet. Ha eveset fizetsz, mindig kedvezöbb :K

(#36692) vebbful Mennyire elcserelnem az enyemre :P elsö autokent tavaly horror volt...iden azert mar sokkal sokkal baratibb....

Elmult napokban ujabb 3000km-t a közös multunk a kis trakival :) . Volt szervizbe, total szetbontottak a turbot meg mindent, jo hir, hogy azt mondtak minden kifogastalan allapotban (egy egr kipufogogaz hütö szelepet leszamitva) van es ilyen tiszta dizel belsöt nem tudjak, hogy lattak e :D , viszont ez gaz is, mivel nem volt kosz, nem magyarazza semmi a sargakulcsos lampacskat. Viszont a tisztogatas ota kb 1600km elteltevel semmi hiba nem volt :C szoval egyelöre nem merek örülni, de nagyon biztato, hatha csak valami erzekelönek volt megis valami kis koszolodas vagy nem tudom :C

BC szerint 6.0 lett a fogyi az egesz tripre, majd szamolgatok egyet es kiderül :) ez 140 tempomat, plusz volt egy ket verseny is azert :D Baromi jo volt talalkoztam egyszerre 2 ugyanolyan gtcvel mint az enyem :C az egyik valami gyengebb benzin lehetett 1.4/1.6, a masik viszont egy igazai gtc 2.0 turbos benyas :D na öt csak akkor tudtam uolerni, amikor elözött valaki a belsöben....de pl kamiont elözöz kamion utan meglepöen jol tartottam a "nagytesot" olyan 120-130 ig, aztan utana komolyan kezdett elnyulni......de volt serencsem 320i hez is, hat 140 lo ide oda az 160-170ig csak kb vanszorogva ment jobban...aztan utana abban meg volt tartalek :). Azert ilyenkor a 18 liter/100 km fogyi nem lefele huzta az atlagot :D

Autoszerelöm mondta, hogy teszteljem, hat en megtettem :) jelenleg minden tökeletes, remelem igy is marad es akkor nagy lesz a baratsag :) Jutalmul kapott felniket :))

Apropo, turbo nem turbo temahoz. Egyik haverom vett egy 320i e46 ot. Hat ugye nekem bmw az... :B ...vezettem is, hangja az györnyörü, valto, vezetesi elmeny....szuper :Y de annyira furcsa, hogy turbo nelküli es odalepek es nem huz. Pedig 140 lo 6 henger es jobban gyorsul, több benne a tartalek de nem huz. Total meglepö volt....de a hangja...pf...viszont palyan 8-9 liter 130-140 el varosban 10+......a kis astra meg 6 liter atlagban az olcsobbik üzemanyagbol :( ez a benzines kocsi nekem nagy luxus lenne :( egyelöre legalabbis :U

(#36694) Skizz


Skizz
addikt

Hahó

Mobil 10w40es super 2000-et használ valaki? Nagykeráron be tudnám szerezni. Asszem 5 rugó a nagyker bruttó, ennyiért csak nem szar.

(#36695) #81556480 válasza Declare (#36693) üzenetére


#81556480
törölt tag

én nekem elment a kedvem a benzines kocsiktól. családba van 525i e39, az se akar menni. pedig jó a motorja. de nekem akkor is jobban bejön a dízel alulról jövő nyomatéka. még egy 1.9 tdi oktit is jobban kedvelek. Ezért vagy ha köv kocsi bmw lesz, akkor 320d. fogyasztásba is sokkal jobb ;)

(#36696) gban válasza Skizz (#36694) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én olyat fogok beletenni :K
De az is lehet hogy most is az van benne - ezt nem tudom, de Mobil az biztos.

Postázást nem vállalok.

(#36697) F_Zolee válasza Skizz (#36694) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is azt használom, nincs vele gond. Bár nem én fogyasztom. ;]

(#36698) zolikaDB válasza #81556480 (#36695) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ne is mondd... Pár hete volt önindító felújítás... Erre fel:
Reggel beértem munkába, leállítom, minden OK. Most jövök haza, sárga lámpa indításkor nem alszik el...
Rádugdtam a kis hibaolvasómat: 1-es henger gyújtáskimaradás... Kösz. Hát a f...om ebbe a szívó, megkímélt Astrába mostmár. :F

Urak, ez mit jelent és mi okozza?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36699) gban válasza zolikaDB (#36698) üzenetére


gban
Közösségépítő

Milyen is a motorod?
Nagy általánosságban kábelhiba, esetleg elosztófedél vagy gyertya.
De lehet beköpött gyertya is, ami már más téma, bár nem tudom, honnan szedi a computer az adatokat, és ezt felismerné-e, valamint hogy milyen a motorod.

Postázást nem vállalok.

(#36700) zolikaDB válasza gban (#36699) üzenetére


zolikaDB
veterán

A motorom: Z14XE.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.