Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40072) hunspikey válasza sebgutkopf (#40060) üzenetére


hunspikey
őstag

Én azt mondanám, hogy érzékeny szeműek már week 4-képén vastagon látják, week 3 nálam a küszöb.

De mit is jelent ez igazából?

Legyen a 4 hét - ez szerintem fair.

A TV 20 órát ment naponta, minden nap. Azaz 4 héttel számolva kapunk 560 órát.

Azaz ezt azt jelenti, hogy ha 560 órán keresztül ég a full kotta 100% vörös - pl NETFLIX logo a képernyőn, míg a szomszédos pixeleken nem ez a helyzet, akkor ott egy kontrasztos piros hiány keletkezik, ami persze elrántja a sárgát és a magentát is.

Én néztem a felhasználói szokásaimat. Nekem naponta kb 20 percet ég ott a logo, mivel kb ennyit tallózok a filmek közt. Ez 1680 napnyi netflix filmböngészést jelent nálam (most azt hagyjuk, hogy C9-es panelem van, nem olyan "régi" mint amit teszteltek.

Ez az 1680 óra egyenlő nagyjából 5 évvel. Tehát öt évig kell minden nap netflixet böngésznem, hogy egyáltalán egy árnyék ott legyen.

Ha a friss fejlesztések igazak és a nagyobb vörös pixelek meg egyebek miatt már csak 50%-al jobban bírja a strapát akkor 7 és fél évről beszélünk.

Innentől fogva ez az ügy nálam az említésre se méltó kategóriába tartozik!

SZERK: a netflix menü nem HDR azaz az akkori fényerő kb a tizede annak amire a mai HDR panelek tervezve lettek. Ráadásul 30-as fényerő untig elég menüt nézni, az összes tartalom úgy is Dólbi Vízsön... azaz a valós helyzet valószínüleg sokkal jobb mint amit számoltam!

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.