Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) rothfb válasza Celtis (#27597) üzenetére


rothfb
veterán

Amúgy ha jól értem, megnéztél 3 tv-t, mindegyik tintinges volt, ezért neked már senki ne mondja meg, hogy van ami nem az...
Érdekes logika szívecském.
Tehát ha láttál 3 LG oledet, láttad az összes márka, összes típusának, összes oled tv-jét.
Pengeéles észjárás.🤪

(#27602) Joshi válasza rothfb (#27594) üzenetére


Joshi
titán

Ha jól be van állítva a tévéd, akkor az 5% Gray scale-nál kellene látnod vertikális sávosodást valamilyen szinten. Az esetek túlnyomó részében ez tényleg nem feltűnő, de ahogy írtam egy filmnél lehetnek jelenetek ahol zavaró tud lenni. A color tinting meg olyan jelenség, amikor olyan mintha káprázna a szemed. Most akkor tényleg rózsaszínes a fehér, vagy sárgás a zöld, vagy csak a szemem káprázik? :D
Aztán ott van a tényleg hibátlan készülék lehetősége is, meg a user érzéketlensége ezekre a jelenségekre. A gond az, hogy az OLED kijelző változni fog az évek múlásával, és sajnos rossz irányba. :B

[ Szerkesztve ]

(#27605) lezuvius


lezuvius
őstag

Emberek nem értem mi folyik itt. Itt van egy technológia ami jelenleg filmnézésre és játékra is a legjobb. Vannak még korlátjai (fényerőben és beégésre való hajlamosságban) de ezek mellett is olyat, tud amit eddig semmi. A banding meg tinting egy hiba, amit remélhetőleg minnél előbb orvosolni fognak. Aki ettől retteg az vehet LCD tévét aztán ott meg majd nézheti a felhősödést, edge backlight esetében a bevilágítást, míg FALD-os tévéknél az oszlopokat a kép mögött...
Boltba lehet tesztelni de otthon már használni kellene nem azt nézni, hogy hol a hiba, ha real content mellett feltűnik valami rendellenesség akkor tessék fórumba írni vagy hívni a szervizt.

Amúgyis a cseresznyében is csak akkor van kukac ha megnézik :R

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#27607) Beni2360


Beni2360
félisten

Mindenkinek köszönöm a tálékoztatást majd a hétvégén kipihentt szemmel végig nézem a fehéret-feketét- tarkát. És majd meglátjuk. :R
Kicsit elmaradtam mert közben frissűlt a lapim 1903-ra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27609) rothfb


rothfb
veterán

Na. Akkor amit tudtam megtettem. Mobillal fényképezve ezeket sikerült villantanom. Mellékesen jegyzem meg, hogy a sötétben való fényképezés még mindig nem a mobilok műfaja.
Szürke (banding):
[kép]

Totál fehér (tinting):
[kép]

Szabad szemmel élőben semmilyen rendellenességet nem látok.

(#27610) Joshi válasza lezuvius (#27608) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként sokan velem együtt ezeket az OLED hibákat nem tesztábrán vettük észre hanem a valós felhasználás során. Hozzáteszem én se azonnal, hanem néhány hét/hónap elteltével valami nem stimmelt. Ennyi.

Szerencsére nálam inkább pozitív a konklúzió ha az OLED tulajdonságait nézem. Szóval nincs itt para, de minden tulajdonságot ki kell vesézni. És igenis jusson el a negatív vélemény is az LG szakembereihez, csak így lesz fejlődés.

(#27611) Joshi válasza rothfb (#27609) üzenetére


Joshi
titán

Nálad a szürke az kék, a fehér meg szürke. :DDD Milyen beállításokat használsz?

(#27612) kopidoo válasza Joshi (#27611) üzenetére


kopidoo
senior tag

Gondolom a kamera fénymérése és a színhőmérséklet miatt kék és szürke.

(#27613) Joshi válasza kopidoo (#27612) üzenetére


Joshi
titán

Ok, de én egy Samu J5-el se tudok ilyen rossz fotót készíteni. Persze nem akarom belemagyarázni hogy a tévéje szenved az említett hibáktól. Elfogadom ha szinte tökéletes OLED tévét fogott ki az illető.

(#27616) rothfb válasza Joshi (#27611) üzenetére


rothfb
veterán

A mobilos fényképező okozza az anomáliát. Kimerevítve egy 4k HDR anyagot, élőben nézve és közben a telefon kameráján keresztül nézve komoly eltérések vannak a színekben. Ez van. Amúgy napsütéses időben jó képeket tudok összehozni.
Viszont én se tintinget, se bandingot nem látok, ahogy eddig sem. Tehát létezik hibátlan tv. Ennyi a lényeg, a többi sallang.

[ Szerkesztve ]

(#27617) Joshi válasza rothfb (#27616) üzenetére


Joshi
titán

Minden bizonnyal létezik jó kijelző, de még nem válaszoltál, hogy milyen beállításokkal használod a tévét. Az én tévém REC.709-re van kalibrálva 120nit-en. Ez nevezhető referenciának. Próbáltad beállítani a tévédet mondjuk az RTings kalibrálással?

Az 5%-os szürke nálad se homogén. Legtöbbünknél a fotózás inkább kiemeli a bandinget.

Nagyon nem mindegy hogy milyen fényerőn volt a tévé. Szóval milyen beállításaid vannak?

[ Szerkesztve ]

(#27618) rothfb válasza Joshi (#27617) üzenetére


rothfb
veterán

Na újrapróbálkoztam, állítgattam a fotósprogin. Sikerült valamennyire szürkére állítanom, ami tényleg szürke.
[kép]
[kép]

Hozzáteszem, élőben teljesen homogénnek látszik a szürke. Semmilyen eltérést, anomáliát nem lehet látni.

És a fehér:
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#27619) rothfb válasza Joshi (#27617) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen beállításokra vagy kíváncsi. Ezt a rec709-et max utánaolvasva értettem meg. Nem értem, mire vagy kíváncsi. Lefényképezem mindjárt a képbeállításokat.
[kép]
[kép]

A fényképen minden fényesebbnek látszik, mint ami... Mielőtt kötözködne bárki.

[ Szerkesztve ]

(#27620) Joshi válasza rothfb (#27618) üzenetére


Joshi
titán

Szerinted ez egy homogén szürke felület? Most nem tudok érdemben nyilatkozni milyenek nálad a beállítások, de gyanítom hogy nem jók. Én nem mennék bele a részletekbe, de hogy nem tökéletesen homogén a kijelződ az is biztos. Nem kell napokig harcolnunk hogy meggyőzzük egymást, inkább mindenki használja a tévéjét amire való. ;)

(#27621) rothfb válasza Joshi (#27620) üzenetére


rothfb
veterán

Élőben, kamera nélkül tökéletesen homogénnek látszik. Akármire megesküszöm. Ezért írtam korábban, hogy élőben lehet bármit is nyilatkozni, minden mást simán rá lehet fogni a fényképet készítő mobil kamerájára. Tele van a net azzal, hogy éjszaka használhatatlan bármilyen mobil kamerája, innentől pedig minden ilyen megörökített állókép hiteltelen.

(#27622) daneel_hu válasza rothfb (#27621) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez biztos nem homogén élőben sem.
De ettől függetlenül szerintem nagyon jó panel mind a bandingot, mind a tintinget tekintve.

Élőben sokkal kevésbé látszik, nálam is így van. De látszik.
Van aki nem látja, szerintem ezzel sincs semmi probléma. ;)

Ez 55-ös?

[ Szerkesztve ]

(#27623) Celtis válasza rothfb (#27618) üzenetére


Celtis
veterán

Ez mind tinting mind banding szempontból nagyon jó szerintem. De ez ugye az 55-ös TV-d?

(#27624) Pro Koryak válasza Joshi (#27617) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Az 5%-os szürke nálad se homogén."

Ja, csak amíg nálad/nálatok normál tartalomnál is látható néha banding szabad szemmel is, addig nála még a tesztábrán sem feltűnő.

Lesz időm én is készítek képeket/videót, de csak mobillal!!! :B

(#27625) alaves


alaves
addikt

Tapasztalatom és véleményem szerint:
- a banding van és kész, nem különösebben zavaró;
- tinting: szubjektív, sok esetben tényleg elfogadhahatlan a mértéke;
- kifakulás (beégés): egyértelmű panelcsere;
- téglalap elváltozás: egyértelmű panelcsere;

Tényleg nem kell túlzásba vinni a tesztképek nézegetését, de azért én gari időn belül havonta ránézek, főként a pirosra.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#27626) polonic válasza alaves (#27625) üzenetére


polonic
félisten

A téglalapot azt szofveresen javítják, nem panelcserével, nem?

(#27627) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv mindekinek.

Jelentem a B7-hez van még csere panel. Ma legalább 40 perc alatt a csere amiben benne volt a le és fel szerelés a falra + a szerelő kóláztatása.

A rend helyre állt.

Garis csere volt téglalap betegség miatt.

(#27628) Clay válasza polonic (#27626) üzenetére


Clay
senior tag

Szoftveres hiba, de panel cserével javítják.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#27630) tothl válasza mimic1979 (#27627) üzenetére


tothl
addikt

Na most már megnézem én is azt a téglalapot. Homogén színnél látszik gondolom.

(#27631) chros válasza rothfb (#27618) üzenetére


chros
őstag

Nagyon jol nez ki, hasznald egeszseggel.
Latod, ezt kellett volna tenni mar az elejen, s nem butasagokat irkalni. A tobbiek nem gonoszak, csak a hulyeseget nem birjak/juk. :)
Csak igy tovabb!

(#27632) Pro Koryak válasza chros (#27631) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Miért/mit írt butaságot???
Már az elején leírta, hogy nem látható szabad szemmel egyik sem, tesztábrán sem. Ti nem hittetek neki!
De, de, az mindenkinél látszik, biztos, hogy van. :W

Most meg dicsérgeted, mint valami tanár bácsi, bazz. :W

(#27634) rothfb válasza daneel_hu (#27622) üzenetére


rothfb
veterán

Ez 55-ös, a 65-öst most nem áll módomban tesztelni...

(#27636) rothfb válasza chros (#27631) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi.

(#27637) Celtis válasza rothfb (#27633) üzenetére


Celtis
veterán

Engem majd az érdekelne. Ha tavalyi széria.

(#27638) Pro Koryak válasza rothfb (#27635) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:U

Azt nem értem, itt miért csak mi mertük bevállalni a Panát??? :R

(#27639) rothfb válasza Pro Koryak (#27638) üzenetére


rothfb
veterán

Én olvastam, mielőtt a Panát választottam. Megnézni élőben nem volt módom, viszont már volt nem oled Pana tv-nk. A menüjével tisztában voltam. Utánaolvasva a gyengeségeivel is. Ezek tudatában választottam Panát. Az LG azért is esett ki, mert nem rég befaragtam egy nem oled LG-vel. Végül vissza kaptam a pénzem, de a szervízes ügyintézés sem ment enyhén szólva gördülékenyen (ahogy itt számtalanszor le lett írva, hogy mennyire flottul megy). Ezért azt eldöntöttem, hogy LG-t nem veszek. Philips ambilight nekem nem kellett, valamiért ezt is kizártam, a Sony-t a képernyőrezegtetős hangszórója miatt zártam ki, nem hittem, hogy egy vékony oled képernyőnek jót tesz az, hogy hangszóróként működik.
Így maradt a Pana.

(#27640) torma1981 válasza rothfb (#27639) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem a Pana ügyintézés sem lesz egyszerű. Te lehet kifogtal egy rossz ügyintézést. Ki tudja mi a pontos oka. Lehet a bolt, stb.

(#27641) alaves


alaves
addikt

Infokat összegezve, akinek nagyon zavaró a tinting a 65"-eseknél, annak talán érdemes várni BF-ig a C9-re.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#27642) rothfb válasza torma1981 (#27640) üzenetére


rothfb
veterán

Ahol én lakom, ugyanaz a kft a szervíze az LG-nek és a Panának is. Úgyhogy igazad lesz. De bízom benne, hogy a Pana nem fog elromlani belátható időn belül.

[ Szerkesztve ]

(#27643) krx21


krx21
nagyúr

Gyerekek, írjátok már át a fórum nevét: "Keresd a hibát az OLED TV-n"-re...
Vagy: "Ha boldog vagy az OLED TV-el, gyere ide olvasni"
Vagy: "Miért ne vegyél OLED TV-t" ;]

[ Szerkesztve ]

(#27644) Scholes9 válasza krx21 (#27643) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én meg csak használom és nem keresem a hibát :) Valószínűleg jobb is így :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27645) renatto


renatto
őstag

Bocs, ha off! :DDD

Sony AG9 OLED teszt RTINGS

Ez egy AF9 kacsalábon. :(((

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27646) sakal83 válasza rothfb (#27639) üzenetére


sakal83
addikt

Nagyon jo tv a pana is de ne fuss ossze a szervizukkel:) engem es sok forumtarsat lec*pattak mar... sajnos egy kezben van az egesz orszagban a pana es nincs helyi kepviselete. A pana forumban sok liderc tortenet van pedig pana rajongok. En is az voltam de nagyon akciosnak kell lennie annak a pananak hogy eltekintsek attol h egy hibat nemhogy nem ismertek el es szartak ra hanem frankon odahivtak a szervizbe kiszallitasi kapacitashianyra hivatkozva es csomagolva atvetettek a tvt. Itthon lattam hogy osszekarcoltak a kepernyot nem kicsit... korrekt huzas volt... pedig jo tvi vannak

[ Szerkesztve ]

(#27647) salapp válasza sakal83 (#27646) üzenetére


salapp
addikt

Nem lehet esetleg mondjuk egy szlovák normális szervízbe vinni, ha EU vásárlás, hogy kikerülje az ember a magyar rémálom-szervízt?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#27648) rothfb válasza sakal83 (#27646) üzenetére


rothfb
veterán

Pana szervízzel még nem kellett összefutnom. Remélem így is marad.😃

(#27649) alaves válasza krx21 (#27643) üzenetére


alaves
addikt

Erősen kételkedem abban, hogy pl. egy kifakult logóhellyel a képen, vagy egy téglalappal a képernyő közepén úgy hagynád a TV-t ahogy van, garancia időn belül. :F
Szerintem nagyon is hasznos a hibákkal kapcsolatos eszmecsere.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#27650) krx21 válasza sakal83 (#27646) üzenetére


krx21
nagyúr

Hosszabb kutakodás után arra az információra jutottam, hogy a 2018-as LG magic távirányító, jó a 2017-es modellekhez... Meg tudja ezt erősíteni valaki?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.