Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) #72042496 válasza GeneraL_XTX (#27248) üzenetére


#72042496
törölt tag

Próbáld ki, hogy másik filmmel, illetve a tévé belső lejátszóján (pendrive-ról, HDD-ről, hálózatról) milyen a HDR. Az Aquaman minden volt, csak fakó nem. Egy csiricsáré giccsparádé, de rohadjak meg, nagyon élveztem. :)

(#27250) Gaben360: HDR-nél nekem jelzett magától a tévé, hogy akkor ő ezt bekapcsolta. De itt lehet, PC címkével megy. Nem tudom, akkor hogyan viselkedik a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#27252) Akhilles01 válasza #72042496 (#27251) üzenetére


Akhilles01
junior tag

Mi az a (belső lejátszón, HDD-ről, hálózatról)? Hálózat az minek? ha nekem nincs netem akkor nem is működik a belső lejátszó HDD-ről?

(#27253) #72042496 válasza Akhilles01 (#27252) üzenetére


#72042496
törölt tag

A belső lejátszó a tévé beépített, webOS-en futó lejátszója. USB-s eszközön (pl. pendrive vagy HDD), vagy helyi hálózaton (pl. otthoni médiaszerver) elérhető filmet is le lehet játszani vele. Net egyikhez sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#27254) GeneraL_XTX válasza #72042496 (#27251) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Belső lejátszón sajnos nem tudom, egy 32gigás pendrive-om van csak, de a sample-t kipróbáltam egész más a képi világ. Aztán kipróbáltam ezt a plex nevű csodát, ott tökéletes a képminőség, de sajnos sűrűn pufferel, pedig 5ghz-es a wifi stickem is meg a tv is 5ghz-en volt... :(

HDMI-n keresztül való rákötéssel meg tényleg nem tudom mi van, de köszönőviszonyban nincs a képminőség ahhoz, ahogy plex-en keresztül kinézett.

(#27255) #72042496 válasza GeneraL_XTX (#27254) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebből azt sejtem, hogy a pécé körül lesz gond. A lejátszó (illetve MadVR) beállításaihoz nem tudok hozzászólni, de pár alap dolog - a képmód gondolom, minden esetben ugyanaz (Technicolor Expert az ajánlott). Esetleg ha PC címkével használod, egy teszt erejéig vedd le róla, hátha. Illetve ellenőrizd az UHD Deep Colort.

A Wi-Fi stabilitása elég lutri, de a webOS Plex kliense nagyobb eséllyel problémás (gagyi, sok rá a panasz). Az XPlay-t szokták ajánlani helyette, próbáld ki, ha gondolod. A próbaidőszak ingyenes, utána egy egyszeri, minimális összeget kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

(#27256) GeneraL_XTX válasza #72042496 (#27255) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Madvr-t próbáltam le is fagyott a gép párszor.....na mind1lehet a 2400G nem bírja :DDD Xplay-t is néztem még rosszabb volt mint a Flex gyári kliens.

Szóval szerintem marad az, hogy beszerzek egy külső hdd-t és marad abelső lejátszó, mert ez a PC HDR nagyon nem szép így.

(#27257) peete88


peete88
tag

Sziasztok!

Valaki tud esetleg Ad block(reklám blokkolót) appot webos-re ami bevált?

Köszönöm :R

(#27258) UberMutant válasza peete88 (#27257) üzenetére


UberMutant
őstag

routeren kell ilyesmit csinálni. a TVre ilyesmi nem létezik.

(#27259) chros válasza GeneraL_XTX (#27256) üzenetére


chros
őstag

A madvr kell, hogy jelezze a TV nek hogy HDR tartalom megy ki ra.
Ha most elinditod a filmet, a tv jelzi jobb felul, hogy HDR? Ha nem, akkor SDR modban hajtod a TV-t HDR tartalommal.

[ Szerkesztve ]

(#27260) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tegnap csatlakoztam én is az oled tulajok táborához, egy 55c8-al.
MM-ben az 5 év exra biztosítást nyomatták, hogy kössek rá. (Amit a tv-hez kapott MM kártyából is lehet fizetni). Amiben nem vagyok biztos, hogy ez kiterjesztett garancia is?
Tehát pl 4+ év múlva egy beégésre, vagy egyéb panel hibára is jó lehet?

Van ezzel valakinek tapaszalata, vagy infója?
Először az eladó szavai alapján azt hittem, hogy csak biztosítás, de a weblapot nézve garanciának is tűnik.

(#27261) #72042496 válasza GeneraL_XTX (#27256) üzenetére


#72042496
törölt tag

Be lehet azt állítani úgy is, hogy ne terhelje a gépet. Mindazonáltal a PC-s HDR szerintem úgy szopó ahogy van, és talán a 2400G sem a legjobb választás hozzá.

Kábelen azért talán érdemes még tenned egy próbát, bár a tévés Fast Ethernet miatt úgy is akadhat helyenként a film. A legjobb megoldás szerintem egy külön médialejátszó. (Egy olcsó kínai doboz is elég lehet, ha le tudja játszani Samba vagy NFS megosztással PC-ről a HDR filmeket.)

(#27260) bigmasterg: Nem garancia, csak a neve az. Olvasd át a feltételeket, tök világosan bennvan minden. Főleg azt nézd meg, hogy mekkora értékcsökkenéssel számolnak, ha a rendes garanciaidőn túl elromlik a tévé. Illetve milyen esetekre vonatkozhat, amire a rendes garancia nem (pl. törés, lopás), és hogy ezekre kell-e neked védelem.

[ Szerkesztve ]

(#27262) Zoza24 válasza bigmasterg (#27260) üzenetére


Zoza24
senior tag

Szerintem hasonló utat jártunk be...:)
Ha jól emlékszem korábban nézted a QLED-eket is,én is így tettem,tegnap viszont megvettem az akciós OLED 55C8-at s az ajándék kártyáról vettem hozzá +3 évet...
Én úgy olvastam,hogy ez garancia hosszabításnak értendő..

Forza Italy!

(#27263) GeneraL_XTX válasza chros (#27259) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát úgy van hogy ugye aktiváltam a hdmi-re az uhd colort vagy mit ilyenkor a win10 automaitkusan hdr módba kapcsolt és a tv is jelezte hogy hdr módban van.

Balika911: külön lejátszót nagyon nem szeretnék, meg kábelezgetni se, ennyire szar a tv belső lejátszója? :F

[ Szerkesztve ]

(#27264) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

910-es (webos 2) tamogatja az exFAT-et?

Koszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27265) renatto válasza GeneraL_XTX (#27263) üzenetére


renatto
őstag

Nem olyan rossz az a belső lejátszó és DV filmeket, amúgy is csak azzal fogsz tudni nézni egyelőre (már ha lesz végre több). Egy külső azért jobb és kényelmesebb is, de azoknak is van hibája.

És üdv a klubban! Grat! ;)

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27266) dgyuri0123 válasza adamssss (#27264) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Próbáld ki, de elvileg igen. Viszont ha nem, átformázni pár pillanat kérdése csak.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#27267) bigmasterg válasza #72042496 (#27261) üzenetére


bigmasterg
addikt

Erre gondolsz?
innen
"IX. Önrészesedés
A biztosított vagyontárgyak garancia időn túli garanciális jellegű meghibásodása esetén a Biztosító önrészesedést nem
alkalmaz, szolgáltatását önrész levonása nélkül teljesíti. "

Illetve utána írják, hogy kiterjesztett garancia esetén vagy a javítást állják, vagy ha ez nem lehetséges, akkor avultatott értéket térítenek vissza.

Ha jól értem, akkor javítják a készüléket egészen 5 éves koráig. Ami egy olednél nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#27268) renatto


renatto
őstag

Most jött a MM újság és június 5-től az LG 65C8 - 527.557 HUF lesz.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27269) kene84 válasza renatto (#27268) üzenetére


kene84
senior tag

Ha jól értelmeztem akkor a 20% ajándékkártyás megoldással most jön ki olyan 500k körül, persze így nem vagy rákényszerítve, hogy ott vegyél még valamit idővel és nem áll benne a pénzed.

(#27270) stilo18 válasza renatto (#27268) üzenetére


stilo18
addikt

Most is úgy van, hogy 620k de 20% vissza jár kártyán, szóval 496k - ba van.

55c8 is jó áron jön ki így nagyon...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#27271) renatto válasza kene84 (#27269) üzenetére


renatto
őstag

Valahogy így. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27272) kene84 válasza renatto (#27271) üzenetére


kene84
senior tag

Ez az ár már nagyon vonz engem is, de a terv pedig az, hogy megvárom a jövő évet a vásárlással.
Most még teszi a dolgát a 8 éves Samu plazmám, de szegény már igencsak csíkos sajnos a jobb oldalán. :(

(#27273) adamssss válasza dgyuri0123 (#27266) üzenetére


adamssss
veterán

Megneztem es nem viszi.
Csak nfts vagy fat32

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27274) renatto válasza kene84 (#27272) üzenetére


renatto
őstag

Mindig lehet egy évet várni. :DDD Az elmúlt években a csoda elmaradt (beégés, nagyobb fényesség), ahogy idén is :((( , szóval hátha jövőre végre bejön. :U És úgy néz ki, olcsóbb is lesz, bár kérdés meddig megy le...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27275) daneel_hu válasza bigmasterg (#27267) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a tévékészülékekre nem ez a Feltételfüzet érvényes.
Legalábbis nekem GARANCIA GOLD terméket kötöttek, az nem ez... ez biztos.

Abban van olyan kitétel, hogy amennyiben nem gazdaságos a javítás vagy lehetetlen akkor az eredeti vételárat térítik avagy cserekészülék az eredeti vételár értékéért.
De van PLATINA opciós is.

(#27276) #72042496 válasza bigmasterg (#27267) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt érhetőek el az aktuális hirdetmények. Nem tudom, a te linkeden is ugyanez van-e, és sajnos időm sincs most ezeket nézegetni.

(#27277) bigmasterg válasza #72042496 (#27276) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igen, innen van a link.
"A részletekről érdeklődjön áruházainkban szaktanácsadóinknál, vagy olvass el a 2018. szeptember 1-től érvényes Biztosítási feltételeket!"

Próbáltam a boltot hívni (egészen pontosan 9x), de nem sikerül utolérni őket.
Így majd bemegyek, de még nem döntöttem el, hogy megéri-e ez a gari/biztosítás.

daneel_hu:
Pedig amit küldtem, annak az elején szerepel a GARANCIA PLUSZ GOLD felirat is.
Aztán inkább ne legyen igazam.

Elég jelentős avulást írnak. 30 naponta 1%, ami az 5. év végére 60%os avulás, 3,5 év után pedig 42.5%. Még ugye ebből lejön a biztosításra költött pénz is.

Ilyeneket szeretnék majd kérdezni tőlük, hogy pl ha rendes garanciaidőn belül az LG cseréli a tv-t, akkor az extra biztosítás átszáll-e az új készülékre is, vagy buktam. Esetleg beégésre érvényes-e (a leírásban csak a pixel hibára térnek ki).

(#27278) Krisztian101 válasza GeneraL_XTX (#27256) üzenetére


Krisztian101
tag

Egy Kodi-val én még tennék egy próbát.

(#27279) daneel_hu válasza bigmasterg (#27277) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor sem ugyanaz mint amit tavaly novemberben aláírtam.

Az ez:

https://www.mediamarkt.hu/static/pdf/MM_Garanciaplusz_201808.pdf

:)

(#27280) #72042496 válasza Krisztian101 (#27278) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kodihoz is MadVR kell, Windows alatt csak így lesz vele HDR. Ilyesmi threadekkel van sajnos tele a net.

[ Szerkesztve ]

(#27281) Joshi válasza daneel_hu (#27275) üzenetére


Joshi
titán

Már akartam írni neked, te összeteheted a kezed hogy az LG OLED problémás, mert különben egy milláért még mindig az 55E6-ot nézhetnéd a 65" helyett. ;]

(#27282) daneel_hu válasza Joshi (#27281) üzenetére


daneel_hu
addikt

Neeeeem.
Már egyszer kitárgyaltuk.

Amennyiben nem szólsz, hogy nézzem meg vörös tesztábrával a képet, akkor és csakis akkor lenne az eredeti készülék. Persze azóta lehet észrevettem volna, de bőven kicsúszva a gariidőből.
Szumma szummárum... azért van 65-ös E8-asom mert TE szóltál.
:P ;]
De tényleg.

(küldjek egy pezsgőt?) :DD

[ Szerkesztve ]

(#27283) Joshi válasza daneel_hu (#27282) üzenetére


Joshi
titán

Az ok, de ha az OLED hibátlan tech lenne akkor nem lett volna miért szólni. :DDD

(#27284) daneel_hu válasza Joshi (#27283) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valószínűleg így van, de most nem értem ez miért ekkora mázli vagy mi... :)
Nem hiszem, hogy annyira egyedülálló lenne az eset, ráadásul nem direkt tettem tönkre vagy ilyesmi.

Szóltál, megnéztem, szar volt (tényleg ;] )... bejelentettem és végigvittem a procedurát.
B8 is fel volt ajánlva helyette. (55B8) ;)

[ Szerkesztve ]

(#27285) bigmasterg válasza daneel_hu (#27279) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor még másik biztosító votl, Cardif.
Már Aegon van.

Bementem és végül megkötöttem.
A plusz 3 év kiterjesztett garancia (nyilván ezt is a biztosító állja és nem full gyári LG) és az 5 év törés és villám biztosítás között vacilláltam egy kicsit. Az egyik lett volna 22 ezer, a másik pedig 30. Így maradt a plusz gold.
Annyiból rossz, hogy itt minden esetben van avulás, ha nem javítás a vége.

Megkérdeztem: Ha gari időn belül LG cseréli a tv-t, akkor visszakapom a garancia árát.

Kérdeztem, hogy beégésre is érvényes-e, de arra nem kaptam egyértelmű választ. Elkezdte terelni az eladó, hogy normál használat mellett úgysem ég be. Meg akkor is ott van a baleset biztosítás ...

Simán kp-ra lehet nem kötöttem volna meg az avulás miatt, de így a tegnap kapott 80ezres utalványból bőven kijött.

[ Szerkesztve ]

(#27286) daneel_hu válasza bigmasterg (#27285) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az enyém is AEGON. (remélem azért nincs feltételezve az, hogy nem emlékszem mit kötöttem) ;]

És abban a feltételfüzetben amit adtak abban van olyan kitétel amikor teljes vételárat térít. (linkeltem is)
Ha gondolod megkeresem, itt az a kérdés, hogy amit kötöttél arra milyen feltételek érvényesek.
Egy rakat feltétel és kizárás van Biztosítási Esemény bekövetkeztekor, tehát nem lehet 1-2 mondatban ezt leírni.
Ez annál jóval bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]

(#27287) daneel_hu


daneel_hu
addikt

"10. 1. 2. Ha a biztosított termék nem javítható, vagy a javítása nem gazdaságos, akkor

10. 1. 2. 1. kiterjesztett garancia fedezet esetében a Biztosító az eredeti vételár értékének megfelelő, a MediaMarkt áruházaiban azonos termékkategóriába tartozó termékre beváltható csereszelvény formájában megtéríti a biztosított termék vételárát a Biztosított részére."

(#27288) bigmasterg válasza daneel_hu (#27286) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igazad van. :R
Az első pdf-et már nem tudom honnan nyitottam meg, de nézem amit te raktál be, meg amilyen kis füzetet kaptam a biztosítás mellé és valóban az szerepel, hogy meghibásodás esetén, ha nem javítható, vagy nem gazdaságos, akkor visszatérítik az eredeti vételár teljes összegét.
Baleseti kár esetén viszont már van avultatás.

szerk.: Közben most látom, hogy ki is kerested. Igen én is ezt találtam most.

[ Szerkesztve ]

(#27289) dgyuri0123 válasza adamssss (#27273) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Formázd ntfs-re. Fél perc sincs.

"csak a zene van"

(#27290) daneel_hu válasza bigmasterg (#27288) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem a kölykök miatt kellett, mert fosok a törés miatt. :DD

(#27291) Joshi válasza daneel_hu (#27284) üzenetére


Joshi
titán

"Valószínűleg így van, de most nem értem ez miért ekkora mázli vagy mi... :)
Nem hiszem, hogy annyira egyedülálló lenne az eset, ráadásul nem direkt tettem tönkre vagy ilyesmi."

A tévék elromolhatnak és el is romlanak, de az esetek többségében nem az a jellemző hogy két éven belül panelt kell cserélni. Na most az OLED-nél simán meg lehet ezt csinálni ha akarja az ember mert olyan a technológia. ;] Persze egyelőre csak az LG-nél, mert még mindig nem tudjuk hogy pl Sony hogy áll a történethez. De a lényeg amit akartam ezzel sugallni, hogy ha pl QLED-et vettél volna 1 milláért 55"-t, akkor még mindig akkora tévéd lenne mert az nem ég be soha. Persze ha javíthatatlan egy hiba akkor is cserélik, de ahogy írtam nem ez a jellemző.

(#27292) daneel_hu válasza Joshi (#27291) üzenetére


daneel_hu
addikt

Elképzelhető, hogy vettem volna egy nagyobbat már mivel azóta elköltöztünk máshova. (nagyobb helyre)
Sőt... valószínűleg ez sem lesz sokáig mert egyszerűen kicsi a 65 col nappalinkba.
77 colos :R vagy nagyobb kell, de azt mondom a 77" már nem lenne rossz ide. (46 m2)

A mázli inkább az, hogy van két gyerekem akik makkegészségesek.
Ez a fontos, és nem az, hogy a 100 colos oled beég majd kapok helyette egy zsírúj 140 colos új modellt. :
;)

(#27293) Joshi válasza daneel_hu (#27292) üzenetére


Joshi
titán

"A mázli inkább az, hogy van két gyerekem akik makkegészségesek."
Ez igaz és ez az egyik legnagyobb ajándék az élettől. Persze nem árt ha mi magunk is egészségesek vagyunk. ;] Viszont az egészség nem örök, azt meg is kell őrizni, az meg nem csak szerencse kérdése.

(#27294) bigmasterg válasza Joshi (#27293) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Viszont az egészség nem örök"
Akkor pont olyan, mint az OLED TV? :DDD

(#27295) Joshi válasza bigmasterg (#27294) üzenetére


Joshi
titán

A Sony OLED az más. ;]

(#27296) demmer123


demmer123
őstag

Az mennyire igaz ha sokszor áramtalanítva van a készülék akkor a benne lévő "biztosíték" károsodni fog?

Vagy ez hülyeség?

(#27297) Joshi válasza demmer123 (#27296) üzenetére


Joshi
titán

OLED-et nem azért nem szabad áramtalanítani mert tönkre megy a biztosíték, hanem azért mert nem tud lefutni a pixelkompenzációs algoritmus.

(#27298) demmer123 válasza Joshi (#27297) üzenetére


demmer123
őstag

De ha lefutott és utána áramtalanítva van? :D

(#27299) Joshi válasza demmer123 (#27298) üzenetére


Joshi
titán

A normál négy óránkénti frissítésről tudtommal nincs visszajelzés, szóval nem tudhatod hogy lefutott vagy sem.

(#27300) demmer123 válasza Joshi (#27299) üzenetére


demmer123
őstag

Elvileg van.LG-nél ka kikapcsolod és nem egyből kapcsol le a biztosíték hanem 5-10perc múlva akkor lefutott.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.