Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) kene84 válasza renatto (#27749) üzenetére


kene84
senior tag

Múltkor írtam Neked éppen, hogy kezdenek a 65-s árai túlságosan tetszeni és most ennél már nagyon remeg a kezem pedig már lebeszéltem magam az idei vásárlásról.. :D :DDD

(#27753) renatto


renatto
őstag

Sony AG8 Rtings teszt

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27757) janos666 válasza renatto (#27740) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tippnek kösz, de inkább úgy értettem a kérdést, hogy akinek volt ezzel gondja, hogy egy adott film tényleg akadozott 100-as LAN-on a TVjén, az írja meg melyik film melyik időpont körül, nem csak vak tippeket vártam, hogy mi lehet az, ami akár akadozhat elvileg. :P

Szolgálati közlemény: Bocs, tudom, én kezdtem az off szálat, de ne vigyük el oda, hogy magukról a filmekről beszélünk, nem csak mint technikai kérdés. Bocs, de visszatöröltem vele együtt a "tűrhető offtopic" tartalmat is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27758) Zolom89 válasza janos666 (#27757) üzenetére


Zolom89
senior tag

Én annyit tennék hozza a témához ha meg lehet..
Küzdöttem evvel a jelenséggel én is, de nem akartam elhinni h átlépi a 100as határt valami.. pedig a filmek akadoztak, nem tudott bufferelni sem normálisan. Kezdem bele rágni magam mi lehet az ok és nálam van is magyarázat. És nem a 100as LAN ;)
Tömören: Észrevettem hogy a hdd amin van a film nagyon pörög, 90% feletti terheltseg de semmi nem írta h miért. Végül arra jutottam h két ok volt: 1. a Serviio indexelt, nézte át az egész meghajtót 2. Windows is ugyan ezt csinálta saját magának, plusz vírusirtó is.
Amikor kikapcsoltam ezeket meg is szűntek az ilyen jellegű gondok, mondjuk annyit meg hozzátennék hogy sokkal erősebb gépem lett plusz a router is sokkal jobb.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#27759) VTom


VTom
veterán

Sziasztok,
LG 55B8PLA-hoz lehet csatlakoztatni USB-s vezeték nélküli fülest? Használ ilyet valaki?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#27760) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok, na csak megtaláltam a helyes topikot! :)

Adott egy LG C8 Oled és egy videókártya amiről kiküldöm rá HDMI-n a 4k-s jelet. Mi a véleményetek romlik a kép minősége ha nem a TV saját procija végzi a dekódolást / 1080p filmeknél a felskálázást (pendriveos megoldás ugye), vagy nyugodtan használhatom így a TV-t pc-ről küldve a jelet minden további minőség romlás nélkül? Azért gondoltam így mert a PC-s 5.1-em nagyon jó kis darab és nem mondanék le annak a hangminőségéről + netflix nincs, netes 1080p/4k releaseket szeretek nézni a mai napig, mert ezt tartom a legjobb minőségnek és ott minden fenn van.

(#27761) KatonaT válasza gologolo (#27760) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Most akkor Full Hd filmet akarsz rajta lejátszani a gèpen keresztül?
Amúgy ezt egyszerüen kipróbálhatod. Megnèzed úgy a filmet hogy 1080-ra van állítva a videókártya, utánna meg hogy 4K-ra...

[ Szerkesztve ]

(#27762) gologolo válasza KatonaT (#27761) üzenetére


gologolo
tag

Full HD/ 4k, mikor mi elérhető maximálisan. A tv még nincs meg, csak ilyennel tervezek, de tudni szeretném hogy kompromisszumos-e a dolog a képminőség terén mert elég nagy befeketetést igényelne hiszen a jelenlegi monitorom max 1980*1200 felvontásra képes így azt is cserélnem kéne. (Gondolom a GPU nem tud olyat hogy a minitorra 1080p jelet küld a Tv-re meg ugyanazt 4k-ba.)

(#27763) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Szerintetek van olyan, hogy 3 különböző Hdmi eszköz kábel csere után is néha vagy a hang szakad meg, vagy mintha a hdr kapcsolna ki, de nem folyamatos a hiba, ma pl vagy 4 szer szakadt meg 1s re a hang PS el...
Elég idegesítő, de félő hogy mivel nehéz reprodukálni, nem tudnak vele semmit se csinálni

55B7V

Xbox One: bandymnc

(#27764) KatonaT válasza gologolo (#27762) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Mièrt ne tudna? A kèt eszköznek (jelen esetben Tv, monitor) külön állítod a felbontását a gèpen.

(#27765) Joshi válasza janos666 (#27738) üzenetére


Joshi
titán

Filmnél nem jellemző a 100Mbps, de valaki mutatott egy Oppo 203-as video infót lejátszás közben és bizony néha belenyalt a 120-ba. Kerestem de nem találtam a képet. A gigabit azért stabilabb sokkal.

Itt a jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv, ez még az 500-ba is belenyalt. :DD

(#27766) Celtis válasza gologolo (#27762) üzenetére


Celtis
veterán

Me aggódj, a TV kiválóan fel fogja skálázni a képet.

(#27767) allein válasza Joshi (#27765) üzenetére


allein
addikt

CXUHD is megbírkózik vele :Y :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27768) gologolo válasza Celtis (#27766) üzenetére


gologolo
tag

Szóval mindegy hogy USB-ről (pendrive) vagy HDMI-ről (PC) jön a jel, az eredmény ugyanolyan szép? :)

(#27769) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Urak, hozzáértő fórumozók :) melyik típus és miért, melyikkel járok jobban. Olvastam EZT a tesztet is, egász jól szerepelt a Panasonic. Viszont sok cikkben az LG C8 készüléket tartják a 2018 legjobb készülékének, teszt, teszt, ph teszt.

(#27771) renatto - igen, gondolkodtam a Sony-n is :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27770) Celtis válasza gologolo (#27768) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem felesleges ezen rágódnod. Átlagember nem vesz észre különbséget.

(#27771) renatto válasza allein (#27769) üzenetére


renatto
őstag

Vagy lehet hogy teszt függő is és mondjuk a Sony 2018; Sony 2019 is nyerő lehet. :K Pnt ennyire kicsik a különbségek is a tévék között (kép). Nézd meg az árukat, menüt, dizájnt, mit támogat, mit nem... és még ott a Philips is az Ambilight-tal, amiből most a 65" majdnem annyi, mint egy 55"-os.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27772) allein válasza renatto (#27749) üzenetére


allein
addikt

Van valakinek tapasztalata a Philips OLED készülékekkel? Nekem személy szerint nagyon bejön az ambilight.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27773) allein válasza allein (#27772) üzenetére


allein
addikt

Esetleg a Philips 903 típus, jó lenne megnézni élőben.

Szerk: Volt androidos Philipsem :U szoftver gyengén teljesített. Nem értem, hogy miért nem lehet egy jó saját szoftvert fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27774) rothfb válasza allein (#27773) üzenetére


rothfb
veterán

Én Philipset és Sonyt pont az android miatt nem akartam. Telefonban oké, a legjobb, de pont ezért ismerem a gyengéit is és ezért tv-nél felejtős volt.

(#27775) renatto válasza allein (#27773) üzenetére


renatto
őstag

Nekem van Androidos Sony TV-m és jól elvagyok vele, az LG rendszere jobb szerintem, gyorsabb, de az Android is jól működik, bár néha nehézkesebb. Philips van az ismerőseim között, a menüre ők is panaszkodnak és ha jól tudom nincs DV támogatás és talán a belső médialejátszója sem túl acélos. Az Ambilight viszont sokat dob/hat az élményen. Már ha nem tök sötétben szeretsz filmezni... 65OLED803/12 volt 450k még tegnap is... Szóval nálam LG/Sony, de ezen az áron már inkább vennék 2 ilyet mint 1 Sonyt. :K A Panasonic teljesen távol áll tőlem már...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27776) gologolo válasza Celtis (#27770) üzenetére


gologolo
tag

Elég maximalista vagyok, de gondolom ha jó a videókártya nem lesz gond. És amúgy is max 1080p felskálázásnál adódhat különbség ha jól értem. Köszi a gyors válaszokat!

(#27777) Chaser válasza gologolo (#27762) üzenetére


Chaser
titán

de tud, kiterjesztett módban, kérdés tudja-e a 4k-t a vga
egyébként nyugodj meg, 720p is nagyon szép, nagyon meglepődtem, b8-nál legalábbis biztosan, nagy bitrátás 1080p-t meg egéz közelről is lehet nézni, nagyon szépen megoldja a skálázást, 4k-nál fél méterről sem sok mindent vettem észre amibe beletudnék kötni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27778) chros válasza gologolo (#27760) üzenetére


chros
őstag

En majdnem mindent PC-rol hajtok madvr-rel, a TV PC modban igy van chroma 4:4:4 es 3dlut SDR tartalomhoz. Csak akkor hasznalom a TV belso lejatszojat, ha egy adott anyagot nem erek el HDR-ben PC-rol es a TV-rol igen.
Nem minden tokeletes, de szamomra ez a legjobb verzio.
Es azt tudnod kell, hogy lehet sok fele problema, igy csak garanciaban szabad venni, Oled sem tokeletes: tinting, banding, chrominance overshoot, teglalap, ellipszis... (csak hogy emlitsek parat).

[ Szerkesztve ]

(#27779) PuMbA válasza gologolo (#27768) üzenetére


PuMbA
titán

PC-nél nagyon figyelni kell a helyes fekete szint beállítására :) Ha egy kis beállítás nem stimmel, akkor már rosszabb képet kapsz, mint a beépített lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

(#27780) janos666 válasza PuMbA (#27779) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Semmivel nem másabb a fekete szint állítgatás PC-vel, mint HDMI-s lejátszókkal. Annyi a fontos, hogy ugyan azt kell beállítani mindkét oldalon, aztán extra apróság eldönteni melyik lehet ideális a működő kombinációk közül (legtöbbször lejátszónál YCC, PC-nél Full RGB, de még ez sincs kőbe vésve, pl. egyre jobban terjednek az olyan asztali dedikált "okos" lejátszók, amik gyakorlatilag kis ARM CPU+GPU SoC-os Linux OS-es gépek, amiken ugyan úgy nincs natív YCC, mint x86 PC-ken se, csak oda-vissza konvertálással).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27781) PuMbA válasza janos666 (#27780) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam elég furcsán viselkedik a 4K Samsung TV-m, amit FullHD Samsungoknál nem vettem észre. PC-n Full RGB-re és a TV-n is kézileg Full RGB-t megadva a sötét részletek valamennyire elvesznek a belső lejátszóhoz képest, pontról pontra ugyanazzal a képbeállítással a TV-n. Gondolom ha 16-235-re raknám a PC-t és a videólejátszót, akkor ugyanazt kapnám, amit a TV belső lejátszója, de azt állítgatni nincs kedvem állandóan meg vissza 0-255-re. Azóta belső lejátszót használom, mert nincs időm ezekre a tökölésekre.

[ Szerkesztve ]

(#27782) OPiiPO válasza PuMbA (#27781) üzenetére


OPiiPO
addikt

4K Samsung TV mióta OLED, lemaradtam valamiről? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27783) gologolo válasza chros (#27778) üzenetére


gologolo
tag

Chaser: köszi, jó lesz ez :)

Utánnanéztem ennek a mdvr-nek és a honlapján azt írta hogy az mpc-hc amit én használok az alapból támogatja. Letöltöttem, futtattam az install.bat-ot, van ezen kívül szükség valamire? Egyáltalán le kell ezt külön szedni?

Megnéztem ezt a chroma 4:4:4 mintázási módot is. Nem egészen egyértelmű, ezt a TV I/O állításainál tudod 4:4:4-re beállítani vagy a GPU gyári szoftverénél? Nem volt még modern TV-m amit PC-hez kapcsoltam volna ezért nekem ezek mind új dolgok. Eddig 24"es monitoron néztem mindent. :) Csak hogy értsem, jó volt a felvetésem, amikor a PC szolgáltatja a tartalmat az egyes pixelek hogy jelenjenek meg natívban azt a PC GPUja végzi és kisebb felbontás esetén a felskálázást is. Stimmt, vaagy?

(#27784) dgyuri0123 válasza gologolo (#27783) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vagy hálózatról nézel filmet, igy nem a PC fogja feldolgozni, hanem a tv.

"csak a zene van"

(#27785) PuMbA válasza OPiiPO (#27782) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a legtöbb TV-re vonatkozik. A TV-k belső lejátszója 16-235-tel számol, de a PC-nél bejön a 0-255, mint kiirthatatlan dolog és ez bárhol kavarást okozhat, ha egy kis beállításod nem stimmel :)

[ Szerkesztve ]

(#27786) Chaser válasza gologolo (#27783) üzenetére


Chaser
titán

én semmit nem hókuszpókuszoltam', gyári player kvázi tökéletes, sztem a kodiról hackelték át, hasonló a menü is, van egy film aminél kodi nem tudott megbirkózni a felirattal, az lg player sem ( : de ahol kodi mondjuk elhasalt, ez nem, nálam out of the box' van a tv, kértem beállításokra ajánlást, nem kaptam, sdr tartalmaknál tökéletes, hdr-nél kell majd játszanom kicsit, ne legyen túlszaturált
pc-t nyugodtan ki lehet hagyni, illetve felteszel rá egy servio-t és lesz belőle server, nálunk is úgy van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27787) jookomak


jookomak
őstag

Úgy néz ki ma vagy holnap csatlakozom hozzátok, érkezik egy LG 55B8.
Sose volt még felsőkategóriás tv-m, és úgy döntöttem, hogy ezúttal nem kötök kompromisszumot és meglepem magam vele. Netflix, amazon prime, NFL gamepass lesz a fő forrás, illetve PS4 és 1080p (2160p) filmek.
Elég sokat olvastam a témában, remélem a tinting/banding nem fog feltűnni. Tv adás nem lesz, úgyhogy a beégéstől egyáltalán nem tartok. Játszani nem játszom olyan sokat egyhuzamban egy játékkal, így a hudoknak sem lesz esélye.
Windows 10-zel a fentebb említett Serviio a legegyszerűbb megoldás tartalmat megosztani? Vagy van a winnek valami beépített protokolja, amit lát a tv? Vagy jobban járok egy külső vinyóval?
HDMI összekötés a laptoppal úgy érzem nem célszerű egyelőre, régi gép, nem tud 24p natív lejátszást.

(#27788) Zolom89 válasza jookomak (#27787) üzenetére


Zolom89
senior tag

Netflix-et nagyon szereti a tv-m imádom rajta nézni a tartalmakat, fullos előfizuval természetesen :D

Serviionál jobbat még nem használtam, teljesen okés! A tv saját lejátszóját használom vele, tökéletes, nem volt még olyan amit ne evett volna meg

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#27789) UberMutant válasza jookomak (#27787) üzenetére


UberMutant
őstag

sajnos a nagy netflix indítólogó, az nfl eredményjelző és alsó infósáv nem a barátai a tvnek. csak hogy ne legyél teljesen nyugodt a beégéssel kapcsolatban. ;]
viszont azt ígérik, hogy lesz gamepass app LG webosre az idén kezdődő szezonra.

[ Szerkesztve ]

(#27790) Chaser válasza jookomak (#27787) üzenetére


Chaser
titán

Olednek van egy csunya szokasa, nem az egyben azonos tartalom a mervado, illetve nem csak az, ha egy hud sokat volt jelen nyomot hagyhat, nyilvan tenyleg sokat kellene ugy tolni, en nem foglalkozom vele a kelletenel jobban
Servio nagyon jo, tv playere is, kulso hdd is, atmenetileg 4k hdr filmeket azon neztuk, keves a belso halozat, de az nem a tv hibaja
Pc-s playert sztem nyugodtan elfelejtheted, itt nem kamu a "smart tv" jelzo:)
Tav is nagyon jo, de majd rajossz, en sem adtam meg ennyit tv-ert, de nem banom, megeri az arat - mondjuk 400-at bem adnek erte:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27791) jookomak válasza UberMutant (#27789) üzenetére


jookomak
őstag

Gyakrabban van annál reklám, mintsem sokat ártson. Főleg, hogy a különböző csatornák logójai mások, máshol vannak, és az eredményjelző is eltér egy picit. Különben meg az első idióta steelers vereségnél úgyis repül a távirányító a tv-be :D ( na jó, nem, túl drága mulatság)

A gamepass app-ot nagyon várom, egy fire sticket akartam venni, de így felesleges, lévén minden alkalmazás van natívan webosra.

(#27792) UberMutant válasza jookomak (#27791) üzenetére


UberMutant
őstag

sajnos a reklám nem segít, csak az, ha nem nézegetsz tesztképeket. kumulatív a károsodás és sajnos a nagy N a netflix elején nem sok jóval kecseget.
Azt tudod, hogy megint a barnáknak áll a szezon... szóval jobb,ha a távirnyát szivacsba burkolod, vagy tolsz némi nyugtatót meccs előtt. gamepass androidról castolva is jól ment, de azért a natív app talán még jobb lenne

[ Szerkesztve ]

(#27793) OPiiPO válasza UberMutant (#27792) üzenetére


OPiiPO
addikt

A nagy Netflix piros logó elején max 10mp ideig van kinn, amig betölti a filmválasztót. Szerinted hányszor kell elindítani a Netflixet, mire ez a 10mp összeadódik és beég? ;]
(ugyanez igaz a HBO GO-ra is)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27794) janos666 válasza OPiiPO (#27793) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól rémlik, még a 2016-os (?) panelek közt volt pár selejt, amikbe gyakorlatilag instant be tudott égni ilyesmi logó is, ha magas OLED Fény beállítással villantak elő (pl. felhúzta koppig amíg betöltött a szoftver és utána állt át a kiválasztott képmódra, ha már eltűnt a logó), emiatt maradt meg riogatásképp, hogy "jajj ne, be fog égni a Youtube logó", mert volt pár fénykép neten, ahol beragadt ez a logó (de szerintem még ott se volt végül teljesen tisztázott, hogy pár nap normál használat és pár "refresh" után kifakult volna-e vagy sem, illetve ha nem, szerintem kicserélte nekik a szervíz).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27795) gologolo válasza Chaser (#27786) üzenetére


gologolo
tag

PC azért kellene mert azon keresztül megy az 5.1 hangrendszer! Ez servios vonalon működne?
Felraktam a progit de nem használtam még ilyet, esetleg valami írás született a progi új verziójának használatára?
70/25Mbps a kapcsolatom, gép UTP-vel TV viszont wifivel csatlakozna a hálózathoz amihez a router elég messze van. Elég ez a sebesség a servionak a magas bitrátás 1080p-s anyag real time átkodolásához? T-s stock routerünk van (nem optikás) gondolom erősebb elosztó az alap.

(#27796) OPiiPO válasza janos666 (#27794) üzenetére


OPiiPO
addikt

Erről nem tudtam, de érdekes.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27797) PuMbA válasza gologolo (#27795) üzenetére


PuMbA
titán

Pont az a lényeg, hogy semmit sem kell átkódolni, a TV szinte minden formátumot ismer :) Serviio hibája volt, lehet hogy még meg van az az, hogy alapértelmezett nincs kikapcsolva az átkódolás, ami rontja a minőséget. Mindenképp kapcsold ki vagy használj Plex-et, ami minden elintéz alapból.

[ Szerkesztve ]

(#27798) gologolo válasza PuMbA (#27797) üzenetére


gologolo
tag

Okok, köszi! A kérdésem újra akkor az. Ezzel a médiaszerveres megoldással van valós playback PC-n, ergó az 5.1 meg lesz hajtva? (Bocs totál ismeretlen előttem ez a technológia)

(#27799) allein


allein
addikt

Szemezgetünk :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27800) PuMbA válasza gologolo (#27798) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, ilyenkor a TV dolgozik. Ott lesz 5.1.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.