Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) daneel_hu válasza rothfb (#27548) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Majd ha mutatsz egy 5% gray homogén felületet megfotózva töksötétben, és nincs rajta látható banding akkor elhiszem. De addig..."

Írhatsz nekem 109 db körmondatot is, amíg nem jön a fotó addig nem hiszem el.

[ Szerkesztve ]

(#27552) daneel_hu válasza Pro Koryak (#27549) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor megtennéd, hogy linkeled, az agresszív fórumtárs helyett is? :)
Elhiszem, hogy nem látod - én sem az E8-ason - pont ezért kértem egy tesztképet linkelve. :K
(már amennyiben van rá lehetőség)

[ Szerkesztve ]

(#27553) Celtis válasza daneel_hu (#27551) üzenetére


Celtis
veterán

Jöhet egy 80 vagy 100% full fehér fotó is a tintingmentes 65-ös TV-ről.

(#27554) daneel_hu válasza Celtis (#27553) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ugye nem tőlem kéred(?), mert nem tudok ilyet fényképezni Neked. ;) ;]

(#27555) rothfb válasza Celtis (#27553) üzenetére


rothfb
veterán

A tv, bármennyire is úgy tünik e fórum alapján, nem arra való, hogy fényképezzék. Hanem arra, hogy nézzék. Itt a mindennapi használatban tapasztalt hibákról írkálnak be emberek (meg néhány olyan, aki mikroszkóppal nézegeti). Én személy szerint nem tapasztalok hibát és a Panás fórumtársam sem, vagy ha mégis, beírja. De én nem. Nem fogok ócska mobilos fényképezővel (nem ócska, de igazán jó képeket nem lehet csinálni telefonnal, ezt én így tartom) halovány szürke képeket ide linkkelgetni, mert nem vagyok... Na mindegy. Igazából az sem érdekek, ki mit hisz, én csak azt mondtam, hogy ne jelentgessünk ki általánosan olyan dolgokat, amiket nem tudunk minden kétséget kizárólag bizonyítani. Bizonyítani pedig én legalábbis személyesen tudnék bármit is. Vagy cáfolni is. Mobilos fényképekkel én nem játszom, mert sötétben kellene halvány szürkét fotózgatni, köztudott, hogy ezek a telefonos fényképezők nem erre valók enyhén szólva sem. Én nem meggyőzni akartam senkit (ellentétben daneel-al). Csak megkértem, hogy ne állítson olyat amit nem tud minden kétséget kizárólag bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#27556) daneel_hu válasza rothfb (#27555) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ok, elfáradtam, feladom. :K
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8...…. 98, 99, 100.

Akkor most nyugodjunk meg egy picit.
Nem arról van szó, hogy a zavaró banding alap az oled-eknél, csak annyit állítottam, hogy mindegyiknél létezik, még az 55-ösöknél is, pedig ott már tényleg nagyon-nagyon nehezen látni. 65-ösöknél eddig az volt a tapasztalat, hogy jobban látszik.

Abban egyetértek, hogy a legtöbb olednél normál tartalomnál nem látszik és nem is érdemes foglalkozni vele.
De ettől még - mint a technológia velejárója - létezik, és mesterséges szaturációs expóval kimutatható könnyedén. Pl egy mobiltelefonos képpel sötétben.
Ettől még nem állítottam olyat, hogy ez vállalhatatlan hiba, mert szabad szemmel nem ilyen szembetűnő a dolog és nem zavaró, főleg nem tévénézés közben.

Mindezektől függetlenül várom a képet. :DD :P

(#27557) renatto válasza rothfb (#27555) üzenetére


renatto
őstag

Ő azt feltételezi - okkal - hogy nálatok is jelen van a banding. Ti állítjátok, hogy márpedig a Panán nincs banding. Ebből nekem úgy tűnik ti akarjátok meggyőzni, hogy nincs. Amit egy remek fotóval meg is tudtok tenni. ;]

Pana EZ950:

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27558) renatto


renatto
őstag

King of TV 2019 shootout

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27559) FollowTheORI válasza renatto (#27558) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy nézem az LG alig marad el, így a Sony semmiképp sem éri meg az árkülönbséget (ami a cikkben 600 dollar).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27560) Celtis válasza rothfb (#27555) üzenetére


Celtis
veterán

Csak megkértem, hogy ne állítson olyat amit nem tud minden kétséget kizárólag bizonyítani.

Na ebben egyetértünk. Hidd el én sem kerestem a tintinget anno a TV-men, de nem tudtam nem észrevenni. Hidd el nem néztem soha mikroszkóppal a TV-t és soha nem érdekelt, hogy van-e rajta döglött pixel, mert úgysem látnám 2-3 méterről, ellentétben a tintiggel, ami kiverte a szemem.

Mivel itt többen határozottan állították, hogy ez nem általános hiba, nekiálltam keresni tintingmentes 65-ös TV-t, sikertelenül. Azt természetesen nem állíthatom, hogy mind tintinges, hiszen bizonyítani nem tudom. Hasonló lehet a helyzet a bandinggel, csak az engem nem zavart,

Ha valaki viszont azt állítja, hogy márpedig az ő készüléke nem szenved ilyen hibától, azt nagyon könnyen tudná bizonyítani, ilyen mégsem történt még meg itt, pedig hasznos info lenne.

(#27561) rothfb válasza renatto (#27557) üzenetére


rothfb
veterán

Én ahogy írtam senkit sem akarok meggyőzni, csak azt mondtam, hogy daneel ne általánosítson.
Szerintem egyébként, mivel ő állított valamit, hogy minden olednél vannak ezek a hibák, neki kellene bizonyítania ezt az állítását. Tudom, hogy ez abszurd, de akkor ne általánosítson.
Ja és ő nem feltételezte, hanem állította, hogy mindegyik ilyen. Joggal? Komolyan?

[ Szerkesztve ]

(#27562) rothfb válasza Celtis (#27560) üzenetére


rothfb
veterán

Korrekt a megközelítés. De én biztos nem fogok fotózni és ettől jól fogok aludni. 😃

(#27563) Celtis válasza rothfb (#27562) üzenetére


Celtis
veterán

Rendben, jó éjszakát.
Hozzáteszem mindjárt, hogy az rtings-es szürke képeken pl. nem láttam még tintinget valamiért.

(#27564) rothfb válasza daneel_hu (#27556) üzenetére


rothfb
veterán

Rendben. Peace.
Én már az elején, mikor meg lettek véve a tv-k, megfogadtam, hogy nem tesztelgetem, nem vizsgálgatom. Nem fogok műszeres mérést végezni (ha lenne műszerem, se tennék ilyet).
Te tettél egy általános kijelentést, én erre azt mondtam, hogy ne általánosíts. Úgysem tudod bizonyítani, de nekem nem is kell. Kicsit visszatetsző volt számomra, ahogy a fórumtársnak meg akartad magyarázni, hogy mit lát és mit nem. Ezt reagáltam túl.
Egy biztos, én, amíg látható jelét nem látom képhibának, semmit sem fogok fotózni és ha lesz hiba, akkor is csak a szervíz számára fogom megörökíteni. Minden más fotózgatás felesleges kákán is csomót keresek szituáció. Ha valakinek a hétköznapi használat során látszódik bármilyen probléma, annak van értelme, hogy ide felkerüljön, mint ahogy volt is már erre példa.
Részemről ennyi lenne.

(#27565) rothfb válasza Celtis (#27563) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen érdekes, hogy nem láttál... Itt máris megdőlt az az állítás, hogy minden oleden látszódik tinting.

(#27566) Celtis válasza rothfb (#27565) üzenetére


Celtis
veterán

Nem vagyok hülye, a korrektség kedvéért írtam, nem azért, hogy alátámasszam vele azt, hogy a tinting általános probléma.
Hozzáteszem az rtings 55-ös B8 és C8-at tesztelt a képek szerint, úgyhogy még egy kicsit erőlködj. :F

(#27567) #72042496


#72042496
törölt tag

Itt folyamatosan keveredik az, hogy az 55/65"-os OLED-eken banding/tinting van-e, ezek a hibák (sajátosságok) láthatóak-e, és hogy adott ember a saját készülékén látja-e őket.

[ Szerkesztve ]

(#27568) rothfb válasza Celtis (#27566) üzenetére


rothfb
veterán

Nem értem. Ki mondta, hogy hülye vagy? Te írtad, hogy az rtings-s tesztelt tv-n sem láttál tintinget. Erre írtam, hogy látod, vagy daneel láthatja, hogy nem általános a probléma. Olyannyira nem az, hogy ahogy írod, LG tv-n sem az.
Akkor most nekem miért kellene erőlködnöm?

[ Szerkesztve ]

(#27569) rothfb válasza #72042496 (#27567) üzenetére


rothfb
veterán

Vééégre egy korrekt megjegyzés.
Köszönöm! :R

(#27570) Beni2360 válasza renatto (#27532) üzenetére


Beni2360
félisten

Na megint vagyok a fejleményekkel.
Megtaláltam a HDR szín beéllítási lehetőségeket és sikerűlt beállítani ami tetszik.
Még a nem HDR 4K filmeknél is megleltem a HDR szintér választási lehetőséget - szuper. Na még hab a tortán, hogy FHD filmeknél is választható. bevallom nem olvastam el a kapott kezelési útmutatót részletesen.
Vissza a Tv adásokhoz, AVR-n kerrsztűl most már 2160p mindkettő, de ha kikapcsolom és csak simán átengedem az adást csak 1080i jelez ki a TV és látni is a különbséget a kettő variáció közt. Vagyis a TV nem konvertálja fel, ha közvetlen dugtam a TV-be akor is csak 1080i volt olvasható.
Jó kis gép ez az LG C8-s.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27571) daneel_hu válasza rothfb (#27561) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem tök sötétben, homogén szürke felületen minden oleden látszik a banding.
Normál tartalom mellett pedig nem.

(#27573) rothfb válasza daneel_hu (#27571) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem meg a Balika általi megjegyzés az irányadó...

(#27574) Partz válasza FollowTheORI (#27559) üzenetére


Partz
senior tag

Sony-nak ez a Master szériás tv-je, akinek annyira a képminőség számít hidd el nem számít az a $600. Eleve szerencsétlen ez a hasonlat, mert a Sony AG9-nek az LG E9 a megfelelője, a C9-nek pedig az AG8 ha úgy nézzük.
Megjegyzem 77"-es méretben az AG9 és a C9 is azonos áron nyitott.

(#27575) renatto válasza Beni2360 (#27570) üzenetére


renatto
őstag

A TV biztosan felkonvertálja 2160-ra mert csak úgy tudja megjeleníteni. De ezek szerinte ha az AVR konvertálja fel akkor jobbnak tűnik számodra. Azért javasoltam hogy az AVR mindenképp tegye meg, mert az már azon a határon (AVR szint) van ami lehet jobb munkát végez mint a TV.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27577) daneel_hu válasza rothfb (#27561) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom megfotózni mert nincs Pana oledem.
Anno amikor cseréltem akkor megnéztem minden márkát az MM-ben, a Panát is. Az a Pana is szenvedett a banding-tól. (de csak tesztábrán látszott).

Most, jelenleg nem tudok Panát fotózni, ezt csak TI tudjátok megtenni mert nektek van ilyen készüléketek.
Szerintem van rajta banding, szerinted nincs de nem is akarod megfotózni.
Paff.
Kiszálltam a témából. Ennyi. ;]

(#27579) renatto válasza daneel_hu (#27577) üzenetére


renatto
őstag

Nekem B7en sincs. De sajna nem tudom fotózni. :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#27580) rothfb válasza daneel_hu (#27577) üzenetére


rothfb
veterán

Te azt állítottad, mindegyik oled tintinges, bandingos. Ezt sosem fogod tudni bizonyítani, én meg elejétől fogva azt mondtam én nem tapasztaltam ilyet és azt is, hogy tesztábrát nem fogok nézegetni, sem fotózni (ezt még régebben mondtam, most is tartom). Te általánosan kijelentettél valamit, miért nem te bizonyítod, te jelentetted ki elsőnek, hogy minden oled ilyen, olyan...

Nem véletlenül írtam, hogy legyen a Balika által írt megjegyzés a végszó.
De csak nem akadsz le a témáról...

(#27582) rothfb válasza renatto (#27579) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem nevezzük át a fórumot. Ne oled fórum legyen, hanem tinting és banding fórum.😂
Vagy esetleg legyen "Ki tud szebb bandigot fotózni" fórum.
Vaaagy legyen "A bizonyítsuk be, hogy minden oled tv tintiges és bandingos" fórum.
Vagy legyen "Vesszen aki nem lát bandingot oledjén" fórum.
😁

(#27583) ribarszki válasza rothfb (#27582) üzenetére


ribarszki
őstag

Bandinget nem láttam, és soha nem zavart ha van is. A tinting viszont mocskos zavaró tud lenni. A 3. panelem a legjobb, de ezen is van rendesen tint.. (65b8)

[ Szerkesztve ]

(#27584) rothfb válasza ribarszki (#27583) üzenetére


rothfb
veterán

Elhiszem, hogy zavaró és soha nem is mondtam olyat, hogy akik jelzik ezeket a jelenségeket, azok rémeket látnak.
Szomorú, hogy egy csomó panelt kell cserélgetni, amire végre használható tv-t kapsz a nem kevés pénzedért.

[ Szerkesztve ]

(#27585) #72042496 válasza ribarszki (#27583) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én épp fordítva vagyok vele. A bandinget szúrtam ki, a tintinget viszont nem vettem észre eddig. (65C8 és normál tartalmat nézek csak, tesztábrákat nem.)

Az utóbbi hónapokban a bandingre se áll rá a szemem, bár egyszínű háttér előtti svenknél azért látszik, hogy ott van az.

[ Szerkesztve ]

(#27586) rothfb válasza #72042496 (#27585) üzenetére


rothfb
veterán

Sima normál tartalomnál is észrevehető?

(#27587) Beni2360


Beni2360
félisten

Még mindig nem kaptam választ mi is jelent magyarúl a tinting ???
Elmagyaráznátok magyarúl mit kellene néznem, vagy látnom vagy nem látnom?
Mivel a wikit nem értettem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27588) #72042496 válasza rothfb (#27586) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen. A Captain Fantastic második felében, az éjszakai jeleneteknél szembeötlő, ott vettem észre. Azt hittem, hibás a film. A Locke pedig elég szar volt emiatt. Ennél a két filmnél látszott messze a legdurvábban azok közül, amelyeket OLED-en néztem. Azt hiszem, mindkettő SDR volt ha ez számít.

(#27589) rothfb: Ha még mindig zavarna, akkor szervizeltettem volna. De már nem vonzza a tekintetem, nem is gondolok rá. (Plusz Hollow Knight alatt nem látszik, és az a legfontosabb. :D)

[ Szerkesztve ]

(#27589) rothfb válasza #72042496 (#27588) üzenetére


rothfb
veterán

Szervíz? Panelcsere?
Azért ahogy nézem, videókról, képekről (mert én, bár nézek olyan filmeket, sorozatokat, amikben bőven vannak sötét jelenetek is, de én még nem láttam bandigot, akkor sem, ha daneel szerint látnom kellene), ez igencsak zavaró tud lenni...

[ Szerkesztve ]

(#27590) Celtis válasza Beni2360 (#27587) üzenetére


Celtis
veterán

Azt jelenti, hogy a homogén fehér képtartalom a képernyő egyes részein "elszíneződik" A helye és az árnyalat is változó. Nekem pl. pirosba hajlott a kép két széle, főleg a bal. Ribarszkinál is hasonló volt. Amikor kerestem tintingmentes 65B8-at láttam olyat amin másutt volt a piros, láttam olyat ami középen volt sárgás, illetve E7-es a szélén kék elszíneződéssel is.

Ez a kép elég jól mutatatja, hogy miről van szó. Aki ezen nem veszi észre az elszíneződést, az nyugodtan vehet oled-et. Az enyém is pont ilyen volt. Az LG szerviz szerint ez még a jobbak közé tartozik, ezért nem is erőltettem a cserét, hanem visszavittem a boltba. Sajnos focimeccsnél is egyértelműen látszott, hogy a fű sárgásabb a kép bal szélén. 500+ k-ért nem akarok idegeskedni. Viszont maga az oled eszméletlen jó. Nagyon bízom, hogy a B9-ben nem észrevehető ez a hiba, és lesz nemsokára egy olde-em.

[ Szerkesztve ]

(#27591) daneel_hu válasza rothfb (#27589) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mit nevezünk "normál tartalomnak"?
Nekem az is az ha valaki játszik, és teszemazt az egyik menü nagyrészt homogén szürke.
Ilyen esetben ez normál tartalom, vagy csak a folyamatosan mozgó kép lenne az?
Utóbbi esetben nagyon nehéz kiszúrni, nagyon sötét jelenetek kellenek hozzá.

(#27592) rothfb válasza Celtis (#27590) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a kép, amit mutatsz, nagyon durva. Ilyen teljesen fehér képet én is kipróbáltam Panán, de az tényleg teljesen fehér volt az egész képen. Ilyet szerintem csak az nem vesz észre, aki vak.

(#27593) Joshi válasza Beni2360 (#27587) üzenetére


Joshi
titán

Minél régebbi OLED panel annál inkább szenvednek ezektől a hibáktól. Ez egyértelműen gyártási hibák. Amikor megvettem a tévémet nem tudtam ezekről a fogalmakról, egyszerűen feltűnt hogy a fehér az rózsaszínes árnyalatú. A vertical banding meg minden OLED tévén van, egyik se homogén. :( Csak a mértékük változó.

Color Tinting

(#27594) rothfb válasza Joshi (#27593) üzenetére


rothfb
veterán

Tudsz linkkelni olyan képet, amin tuti látszik ez a banding dolog? Úgy értem olyan homogén mély szürke képet, ami gyárilag okés és tv-n nézve látszik rajta a jelenség?

Egyébként a tintinget már néztem, az nincs a tv-men. A fehér az fehér, semmilyen más árnyalatot nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#27595) Joshi válasza rothfb (#27594) üzenetére


Joshi
titán

Vertical Banding nálam se vészes, de egyes sötét filmes jelenetnél nagyon látszik. Legutóbb a Csernobil 2. részének végén, amikor kialszik a lámpájuk. De horror filmeknél elég gyakori.

(#27596) #72042496 válasza rothfb (#27594) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeken keresztül le tudod tesztelni. (De szerintem hagyd a fenébe. Ha netán mégis látszik, utána egy ideig filmek alatt is "keresni fogod".)

[ Szerkesztve ]

(#27597) Celtis válasza rothfb (#27592) üzenetére


Celtis
veterán

Kicsi szívem. Ez volt az enyém.

Más a fényerő, mint az előző képen, de a lényge ugyanaz. Az LG ügyfélszogálat hivatalos álláspontja szerint ez még a jobbak közül való.
Megnéztem pár TV-t és lényegesen jobbat nem láttam. Tehát nekem egy messziről jött ember mondhatja, hogy az ő 65-ös TV-je nem tinttinges, de körberöhögöm, mint téged.

(#27598) rothfb válasza Celtis (#27597) üzenetére


rothfb
veterán

Lelked rajta szívecském kit röhögsz körbe.

(#27599) rothfb válasza #72042496 (#27596) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt ismerem, már néztem, semmit sem láttam az egyenletes szürkén kívül. De mivel semmiből sem áll, megnézem mégegyszer. Az 55 coloson fogom tudni megnézni.
Amúgy köszi, hogy mondod, hogy ne nézzem, végre egy normális ember (már elnézést a többiektől, senkit sem akarok megbántani), aki normális tanácsot ad anélkül, hogy globálisan állítana bármit is, amit valójában nem tudhat.

(#27600) dgyuri0123 válasza Celtis (#27597) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha az én FHD oledem ilyen lenne, már rég egy balta járta volna át... :D

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.