Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49576) ojb válasza 4D4M (#49575) üzenetére


ojb
tag

A #49564 -ben írtam:
"A tervezett Meanwell AC/DC tápegységben a szükséges védelmi és szűrő áramkörök megvannak."
A tápegység bemenete varisztorral kezdődik jó eséllyel PPTC -vel folytatódik és a NYÁK-nak van egy olyan szakasza , ami úgy van kialakítva, hogy max 1 - 2 A áramerősséget bír ki. A hálózati visszaszórásokra RC védelemmel rendelkezik. A kimenete tartalmazza a DC szűrőköröket. stb Ezért MeanWell... :)
Lehet a tápegység varisztorával párhuzamosan kapcsolni egy másikat is, de...

"Tehát amennyiben a #49561-ben bemásolt kapcsolást implementálom a sajátomba,"
Én az eredeti #49553 hsz-re értettem a válaszomat.
Az eredeti áramkör a kiegészítő , szintillesztő kapcsoló-tranzisztorok nélkül is működőképes!
A jelzett típusú SSR-ek már kapcsolnak 3.3V-ról is!
(A #49561 ben található kapcsolás esetében is ~3.8V körüli feszültség kapcsolja az SSR-t, ui a sorbakötött diódán és tranzisztoron kb 1.2V feszültség fog esni a tranzisztor nyitott állapotában.)
Természetesen az áramkör a többlet tranzisztoroktól és ellenállásoktól nem lesz rosszabb, de...

A #49573 -ban ViZion kolléga pontosan jelezte, hogy a GPIO0 és a GPIO2 boot anomáliákat okozhat.
Fontos, hogy az általad is tervezett nyomógombok legyenek használva vezérlésre és még véletlenül se kapcsolók!
Talán "elegánsabb" (és müködőbb) lenne a vezérlés, ha a P1 3-as lábára nem az 5V, hanem helyette a GND menne, a GPIO-k felhúzása pedig az ESP-n belül szoftveresen történne...
Ennek hatására a nyomógombok a high -> low váltást generálnák a GPIO-k számára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.