Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) mauimagic válasza its_grandpa (#50400) üzenetére


mauimagic
aktív tag

kicsit leegyszerűsíted a dolgot, hiszen ha kevert köröd van, akkor nem lesz elég a kazán szivattyú, be kell építeni egy másikat, illetve hidraulikus váltót is illik tenni.
Egy jól modulációval rendelkező, normálisan méretezett kazán mellé egyik sem kell, megoldja.

(#50402) 4D4M válasza mauimagic (#50401) üzenetére


4D4M
aktív tag

Egy jól modulációval rendelkező, normálisan méretezett kazán mellé egyik sem kell, megoldja*
~
* = maximum 80m² padlófűtésig.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50403) sunavlys válasza 4D4M (#50402) üzenetére


sunavlys
senior tag

200 m2 csak kazán szivattyú, se hidrováltó, se kevert kör, se másik szivattyú

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#50404) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnapi este margójára egy kis segtíséget szeretnék kérni. Történt ugyanis, hogy arra jöttünk haza vidékről, hogy kilyukadt a hazsnálati víz tágulási tartálya, spriccel a víz, és a tároló helyiséget a garázs mellett el is árasztotta. Nagy kár nem történt szerencsére, a szauna alá is befolyt a víz, ez ami még kérdéses, hogy onnan hogy töröljem fel :F A másik oldali tároló is úszott már, azt meg a xar vízlágyítónk áztatta el többször (novemberben tönkre is ment) ill. a tavaly augusztusi itéletidőben a csatorna lefolyóból (ahová a vízlágyító túlfolyója van állítva) ömlött vissza a víz. De az új vízlágyító beszerelésével párhuzamosan ezt is helyre tétetem, megcsináltatom, hogy jó legyen. Na szóval az az ötletem támadt, hogy ezek után mindkét tárolóba, de talán még középre is - ahol az autó áll - tennék valami vízérzékelőket, ami HA-ba van integrálva, és nyilván küld értesítést. A gond az, hogy nem értek hozzá, gőzöm sincs, mi kell hozzá, hogysmint kell megcsinálni, szóval jó lenne egy kis segítség. Zigbee koordinátor van de akár wifis is lehet, mindegy.

(#50405) User_2 válasza Gabesz87 (#50404) üzenetére


User_2
tag

víz érzékelése helyett, lehet hasznosabb a páratartalom mérése,
ha jól választod meg a helyiségben a páratartalom mérés helyét.

(#50406) 4D4M válasza sunavlys (#50403) üzenetére


4D4M
aktív tag

Igaz, beleírhattam volna még a "szakszerűen" kifejezést is.
(annak a padlófűtésnek méretezési állapotban 2,5-3 m³/h-térfogatáram kellene, a kazán ellenállás nélkül tud 0,9 m³/h-t – a túlméretezés és/vagy a magas előremenő valamennyire tompítja a problémát)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50407) xeo98 válasza ViZion (#50339) üzenetére


xeo98
csendes tag

Hozza az értékeket, de csak induláskor. Ha appban rámegyek a szenzorra, akkor HA-ban is egyből frissül.

Jolida: alkalmazástól függően 12-60W között ugrál a fogyasztás bekapcsolt állapotban, standby-ra mindig 0-t ír.

[ Szerkesztve ]

(#50408) tradeelek11 válasza Gabesz87 (#50404) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Parancsolj [link]

Ismeri a Z2M.
Ebből amennyit akarsz,
annyit dobálsz szét :)

Tisztelettel :R

(#50409) mauimagic válasza 4D4M (#50402) üzenetére


mauimagic
aktív tag

2db 80m2 alapterületű 2 szintes ikerházat tákoltunk össze kb 5 éve, szintenkénti osztóval, kazán szivattyúról, azóta is hiba nélkül üzemel... :U
Sok kazán szivattyúja tudja is a változó tömegáramot, csomó felesleges vezérlési elem elhagyható, ha tudod mit csinálsz.

(#50410) Gabesz87 válasza tradeelek11 (#50408) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszönöm. Még arra gondoltam, hogy a bejövő víznel a szelepet valami ilyesmire lehetne cserélni. Így a víz érzékelő triggerelhetne a víz elzarasat. Bár ha kintről folyik be víz, mint a tavalyi augusztusi özönvíz alkalmával, ennek nem sok értelme van. :K

(#50411) sunavlys válasza mauimagic (#50409) üzenetére


sunavlys
senior tag

hiába mondod neki

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#50412) 4D4M válasza mauimagic (#50409) üzenetére


4D4M
aktív tag

Csak ugyanazt tudnám válaszolni, mint sunavlys-nak.
A padlófűtés pont egy nem változó tömegáramú hőleadó – ha szakszerűen készül.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50413) mauimagic válasza 4D4M (#50412) üzenetére


mauimagic
aktív tag

hogy ne lenne változó tömegáram, ha pl szintenként/helyiségenként vezérled? :F
Régóta foglalkozol épületgépészettel? Tervezés vagy kivitelezés?

(#50414) Audience válasza mauimagic (#50413) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha a tervezés kivitelezés megfelelő akkor egy rendes padlófűtésnél a tömegáramhoz nem nyúlsz - ha a körök be vannak szabályozva - csak az előremenőt állítod a külső/belső hőmérséklet függvényében. A többit a fizika elintézi.

(#50415) 4D4M válasza mauimagic (#50413) üzenetére


4D4M
aktív tag

Változtat valamit az elmondottakon, hogyha kókler vagyok vagy 25 éve ezzel foglalkozom?
Ha személyeskedés nélkül nem megy, akkor talán hagyjuk abba.

Csak annyit szerettem volna, ha téves gyakorlatoknak nem csinálsz(/tok) reklámot.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50416) mauimagic válasza 4D4M (#50415) üzenetére


mauimagic
aktív tag

édes f@szom, egy újabb fotelgépész...bocs hogy beleugattam, Mester, itt te vagy a király ;)

(#50417) mauimagic válasza Audience (#50414) üzenetére


mauimagic
aktív tag

adott 2 padlófűtési osztó, 1 közös szivattyúval.
Ha az egyik osztót, vagy akár csak pár kört lezárok egy szobatermosztáttal+zónaszelep(ekk)el, akkor ahhoz modulálni fog a kazán szivattyú, a jobbakon be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#50418) Audience válasza mauimagic (#50417) üzenetére


Audience
aktív tag

Igen, fog! Miért zársz le komplett osztót vagy köröket?

(#50419) sunavlys válasza Audience (#50418) üzenetére


sunavlys
senior tag

gondolom, mert elérte a kívánt hőfokot

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#50420) mauimagic válasza Audience (#50418) üzenetére


mauimagic
aktív tag

sokszor van igény szintenkénti/zónánkénti szabályzásra, szerintem ez régóta alap.

(#50421) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

A Homa Assistantal valamennyire mar baratok vagyunk, igy nem ujdonsag a nagyresze, viszont az lenne a kerdesem, hogy Wifis kaputelefon bekotheto siman alexa rendszerbe valahogyan? HA-nal egyertelmu lenne, de ha nem szukseges, azt kihagynank.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50422) Audience válasza mauimagic (#50420) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha egy kör le kell zárni akkor ott valami nem kerek. A felületfűtést nem lehet/érdemes ugyanúgy szabályozni mint egy radiátort.

Ha le kell zárni teljesen az méretezési/kivitelezési/beszabályozási hiba!

Egy jól méretezett rendszerben ha be vannak állítva a tömegáramok és jól van megválasztva/szabályozva az előremenő akkor mindenféle hókuszpókusz nélkül rendben kell lennie a helyiséghőmérsékleteknek. Akinek az kell, hogy napközben leállítja a fűtést, estére elindítja, gyorsan változtatja annak nem való a felületfűtés. A felületfűtéssel szép egyenletes hőmérsékletet lehet tartani egész évben.

Szerintem(!) aki ilyen elektronikus hókuszpókuszokkal tudja csak egy helyiséghőmérsékletet beállítani ott rossz a rendszer.

(#50423) gorbep válasza Audience (#50422) üzenetére


gorbep
senior tag

Ahha... jól beállított padlófűtésnél, a nappaliba 10m2 ablakon elkezd besütni a nap ( +6-8 kW)... 3 óra alatt emelkedik 3 fokot a hőmérséklet, míg a másik tájolású szobákban semmit... ekkor mi a teendő?

Tudom, árnyékoljam be, és akkor nem kell a fűtésen állítani...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50424) Audience válasza gorbep (#50423) üzenetére


Audience
aktív tag

Megakadályozni a benapozódást, így van! Ha csutkára elzárod szerinted mennyi idő mire lehűl, majd ha elmegy a nap és estére lehűl a levegő mikorra érti utol a beállított hőmérsékletet?

Ezen picit segít az, hogy önszabályozó és ahogy nő a hőmérséklet, melegszik a naptól a felület csökken a hőleadása.

Az általad leírt esetet nem lehet felületfűtésnél kezelni!

(#50425) 4D4M válasza gorbep (#50423) üzenetére


4D4M
aktív tag

Vétek lenne télen nem beengedni a napsütést. A passzívháztervezés gyakorlatilag erre épül.
1.: légtechnika
2.: kikapcsolt hőtermelővel keringtetni a padlófűtést -> átlagolja a helyiségeket
3.: ahogy Audience mondta, ha jól van belőve az előremenő, akkor önszabályozó módon automatikusan leesik a leadott teljesítménye, ahogy csökken a hőmérsékletkülönbség a helyiség és a padló között.
4.: kisgatyában élvezni a napsütést (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50426) gorbep válasza 4D4M (#50425) üzenetére


gorbep
senior tag

az a baj, akkor a többi helység hűlni kezdene... meg van oldva, nincs probléma, csak nem állandó a tömegáram... nem ördögtől való ez...

Azért a szabályozástechnika 40 éve megoldotta már a nagy időállandójú rendszerek precíz szabályozását... de ez nem egy hiszterézis szabályozó, de nem is egy PID... ;)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50427) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam ingyen egy wifis (?) kapcsoló "okosítót" + egy kinetic kapcsolót.
Ennek a magyar megfelelője. [link]
A kinetic kapcsoló + a normál kapcsoló része működik, de wifin keresztül nem "látom", se a routeren, se a telefonos applikációban. (Kinetic switch/Tuya).
Hogyan lehetne megtudni, hogy valóban wifis, esetleg találkozott már ezzel a termékkel valaki?

(#50428) ViZion


ViZion
félisten

ha már "harc"...
És akkor ott vannak az emeletes házak, ahol meg lehet baccódni, de a meleg az megy fel. :((( Szobákban termofej + shelly TRV az emeleten, 26 °C, lent 23-24. Nem akkora para -főleg az asszonynak-, de nekem alváshoz kevesebb is elég lenne, sőt.
Ajtót az emelethez leszavazták, kellene egy hőfüggöny, de ha valaki hajnalban ott belekeveredik és arccal előre ledzsanáz a lépcsőn... :F

rita7107: elvileg reset után ezek csinálnak egy wifi hotspotot, ahhoz kell kapcsolódni telefonnal és konfigolni. Ha előző tulaj a Tuya-ból nem léptette ki, akkor nem fog menni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50429) 4D4M válasza gorbep (#50426) üzenetére


4D4M
aktív tag

Konkrétumok nélkül nehéz erről beszélni, de ami elhangzott 6-8 kW az 2-3 átlagos méretű korszerű ház teljes hőigényét fedezi egy zordabb téli időszakban. Attól függően hogy milyen a padlóburkolat, praktikusabb egy bizonyos beérkezo teljesítmény felett már inkább a padlóban akkumulalt energiát elszállítatni, mint levagni a rendszerről. Tehát ha úgy tetszik olykor pont növelni kellene a tömegáramot a csökkentés helyett.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50430) its_grandpa válasza mauimagic (#50401) üzenetére


its_grandpa
tag

Igen, leegyszerűsítettem mert ez volt a feladat,innen indultunk.
>> ...kellene valami fizikai védelem is a padló elé hogy ne mehessen be túl meleg víz..
Erre mondtam egy 40 rugós megoldást.
Most meg a szálat olvasva átalakítjátok az egész fűtési rendszert, beraktok ~ 150-ért hidrováltót meg egy keringetőt. Értem én a jó tanácsokat de úgy gondolom kell egy gépész aki rendesen megtervezi neki és akkor 3-4 kiló elköltése után talán rendes fűtése lesz.

(#50431) rita7107 válasza ViZion (#50428) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszi a választ. :R
Nem volt még használva. Közvetlenül hozta az ismerős Szlovákiából. Sajnos egyszerűen nem jövök rá, hogy hogyan kell resetelni. (pedig pár eszközt már telepítettem) Ez eddig kifogott rajtam.

(#50432) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Segítségetek kérném. Át kellene helyeznem egy sima egysarkú kapcsolót az ajtó másik felére. Szeretném a lehető legkevesebb rombolással megoldani. Létezik olyan kapcsoló ami pl RF-en keresztül kapcsol pl egy sonoff relét amit a régi kapcsoló helyére raknék be például? Mit ajánlanátok erre nekem? Köszönöm előre is!

(#50433) eastsider


eastsider
nagyúr

ezeket lattatok mar?
[link] uj ikea erzekelok

(#50434) LouiS22 válasza eastsider (#50433) üzenetére


LouiS22
veterán

Tavaly ősziek :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50435) spst válasza spst (#50222) üzenetére


spst
csendes tag

Módosítottam az automatizmust az unknow állapot megelőzésére és több mint egy hete tesztelem különböző körülményeket előidézve és úgy tűnik jól működik. Ezt használom, ha érdekel valakit.

  alias: Terasz világítás be- és kikapcsolása
  description: Terasz világítás terasz ajtó vezérelt be- és késleltetett kikapcsolása
  trigger:
  - platform: state
    entity_id: binary_sensor.teraszajto
    from: 'off'
    to: 'on'
  - platform: state
    entity_id: binary_sensor.teraszajto
    from: 'on'
    to: 'off'
    for: 00:00:10
  condition:
  - condition: or
    conditions:
    - condition: sun
      after: sunset
    - condition: sun
      before: sunrise
  action:
  - service: light.turn_{{ trigger.to_state.state }}
    target:
      entity_id: light.terasz_vilagitas
  mode: single

(#50436) Bathalsar válasza eastsider (#50433) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Egy VALLHORN-t beszereztem, de csak most olvastam el, hogy kültérben is használható. Z2M simán felismerte, csak előtte rá kellett jönnöm, hogy nem 3x, nem 5x, nem több mp-ig kell nyomva tartani a párosító gombot, hanem 4x kell megnyomni. :D

BADRING érkezését várom, ha jó áron lesz, kelleni fog több is.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#50437) Satus


Satus
tag

Sziasztok.

Ilyen [link] összeállításról van valakinek tapasztalata.

Kazánvezérlő+wifi gateway+trv. A trv indítja a kazánt a vezérlőn keresztül.

Ilyet Tado-ban láttam, hogy a trv indítja a kazánt.

(#50438) footy


footy
addikt

Sziasztok!

A Tado hoszivattyuvezerlojevel van valakinek tapasztalata?
Egyszeruen semmit nem talalok rola. (semmi youtube video, vagy teszt vagy akarmi)

koszi

[ Szerkesztve ]

(#50439) koala69


koala69
tag

Sziasztok,

max7219 kijelzore szeretnek szoveget kiiratni. Eddig pixelmix.ttf-et hasznaltam, de most ekezetes karakterekre lenne szuksegem.
Tud esetleg vki ajanlani olyan fontkeszletet, ami boldogul ezzel a feladattal, es eleg jol olvashato 8x8 -as kijelzon?
Koszonom!

(#50440) rita7107 válasza ViZion (#50428) üzenetére


rita7107
aktív tag

Szia.

Közben kiderült, hogy ez nem wi-fi-s, hanem csak kinetikus kapcsolóval működik.
Szétszedtem, és megvizsgáltam belülről is az eszközt.

(#50441) fo_di válasza koala69 (#50439) üzenetére


fo_di
őstag

esetleg ez? [link]
vagy kézzel megszerkeszted a mostani készleted?

[ Szerkesztve ]

(#50442) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Tavaly felraktak egy új villanyórát a típusa:

SX601 (S12U16) Egyfázisú SMART fogyasztásmérő 2G/4G
kommunikációs modullal.

Miért van bebenne gsm modul meg sim kártya?

Ez beszélgetést és képet rögzít?

(#50443) sambenez válasza gyuri2008 (#50442) üzenetére


sambenez
addikt

Mert ez online tudja jelenteni a fogyasztási adataidat a szolgáltatónak.

(#50444) gyuri2008 válasza sambenez (#50443) üzenetére


gyuri2008
veterán

Érdekes, mert a fiamnál is cserélték de oda nem ilyen órát raktak fel :F

(#50445) LouiS22 válasza gyuri2008 (#50444) üzenetére


LouiS22
veterán

A többiben is van. Gondolom Holley-t kapott.
.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50446) gyuri2008 válasza LouiS22 (#50445) üzenetére


gyuri2008
veterán

Az én órámon még antenna is van. :(((
Az övén nincs :N

(#50447) spst válasza sambenez (#50443) üzenetére


spst
csendes tag

Állítólag ez lenne cél, de nem rég volt az éves elszámolás, nem jöttek olvasni a mérőt és átalányt akartak nekem elszámolni. Mikor megpanaszoltam, még engem kértek számon miért nem jelentettem be időben... Kérdem én, akkor miért jelent folyamatosan a mérő, ha nekem kellett fényképeket készíteni róla és beküldeni? Minek akkor a korszerű technika?

(#50448) spst


spst
csendes tag

Vaillant kazánunk van és a Multimatic appot, illetve a Multimatic HA integrációt használom. Az appban megjelent egy frissítési üzenet, miszerint megszűnik a Multimatic app és a sansoApp is.
Aki bármelyiket használja figyeljen erre, mert a frissítés elhalasztása nem megoldás, március környékén leállítják a jelenlegi szervert, újra költöznek és azzal már csak a frissített, új MyVaillant app működik.
Én ma frissítettem és az app működik, többet tud, de még vannak hiányzó dolgok, pl. a Party üzemmódot nem tudja, de állítólag folyamatosan fejlesztik.
A frissítés után másik HA integráció kell hozzá, szintén MyVaillant a neve és elérhető a HACS repoból.

(#50449) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!
Picit Off-os téma, de talán elfér, mivel nem találtam élő topikot.

Asustor NASon fut a Home Assistant egy VirtualBoxban. Vagyis futna, de nem.
Eddig minden rendben volt vele, ma viszont valamiért úgy gondolotam, hogy újraindítom a HA-t. Sajnos nem indult el, de el se jutott odáig, hogy próbálkozzon, mivel csak a VB Shell-je jön be.
Próbáltam régi, és új verziójú HA-t elindítani(vdi fájl), de ugyanaz van.
LEszedtem a VirtualBox-ot, visszatettem, de ugyanaz a helyzet,.
A NAS utoljára 01.22-én frissült, azóta nem volt vele gond.

Valaki tudna adni támpontot, merre induljak el? Mindjárt kipróbálom a Pc-n is, hátha, bár az nem ugyanaz a környezet (win11)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#50450) sambenez válasza spst (#50447) üzenetére


sambenez
addikt

Persze mert hiába tudja az óra ha a szolgáltató nem használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.