Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) ViZion válasza migabi24 (#50750) üzenetére


ViZion
félisten

ejj, csak fázis... uhh... keresgélni kell, nem sok van szerintem.
Shelly mindent IS tud, amit a Tuya, app is OK, sokkal több beállítási lehetőség van, már eleve a kütyüknél is. De a Tuya/Smart life appal nem lehet összehozni, csak ha pl. HA is van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50752) robertka válasza migabi24 (#50745) üzenetére


robertka
tag

Itt ezen a képen külön írják, hogy LED-et ellátva mennyit bír és amúgy mennyit. Meg kell venni és megnézni, hogy milyen relé van benne.

(#50753) beers válasza migabi24 (#50743) üzenetére


beers
addikt

Kontaktor miért nem jó? :F

M&N

(#50754) migabi24 válasza beers (#50753) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem tudom mire gondolsz :U

(#50755) migabi24 válasza robertka (#50752) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az lesz szerintem.

(#50756) 8nemesis8 válasza daninet (#43505) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

Klassz a felületed. A jelenlét érzékelés mivel megy és mennyire megbízható?

(#50757) beers válasza beers (#50753) üzenetére


beers
addikt

Tudod vezérelni kis teljesítményű kapcsolóval (wifis, zigbee,stb) és ez már nagy teljesítményt is elbír!
Pl:

[ Szerkesztve ]

M&N

(#50758) migabi24 válasza beers (#50757) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez egy kismegszakító? Bocs de nem értek hozzá :U

(#50759) beers válasza migabi24 (#50758) üzenetére


beers
addikt

Nem, ez nem az!
Ebben ven egy jelfogó (relé) , ami ha feszültséget kapcsolsz rá (létezik 5,12,24,48,230V-os is) akkor meghúz és egy másik éritkezőt rövidre zár és bont! (NC,NO) Ez a másik már jelentősebb terhelésre van kitalálva! Ha a bontó ágat akarod, akkor azt használod, ha a záró ágat, akkor azt!

M&N

(#50760) migabi24 válasza beers (#50759) üzenetére


migabi24
nagyúr

És ez befér egy kapcsoló mögé?

(#50761) Degeczi válasza beers (#50757) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez csak egy mezei fogyasztásmérő (abból is a legegyszerűbb, ami csak impulzusokat ad Wh-ként) nem kapcsol semmit.

(#50762) migabi24


migabi24
nagyúr

Lehet kipróbálok egy shellyt ha már tényleg ilyen jónak mondjátok, arra lennék kíváncsi valaki használja hely alapú automatizásásra?

(#50763) beers válasza migabi24 (#50760) üzenetére


beers
addikt

Nem, ez DIN sínre szerelhető! De kábelezni lehet a kapcsolótól!

M&N

(#50764) beers válasza Degeczi (#50761) üzenetére


beers
addikt

Valóban, telefonon nem egyszerű, romlik a szemem :(!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#50765) migabi24 válasza beers (#50763) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi de valami egyszerű és nagyszerű megoldást szeretnék :D

(#50766) Degeczi válasza migabi24 (#50762) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez a topik főként saját okosotthon építgetésről szól, nem gyártói felhőkkel bohóckodásról. Ha pedig a saját rendszerbe be tudsz integrálni egy eszközt, onnantól csak rajtad áll, mire képes.

(#50767) migabi24 válasza Degeczi (#50766) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azt csinálnám én is, csak én még az alapozásnál tartok :D nemrég kezdett el a téma érdekelni, és csak kapkodom a fejem mennyi lehetőség van ebbe a témába, elnézést ha zavaró itt egy abszolút kezdő :R

(#50768) Degeczi válasza migabi24 (#50767) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha saját rendszert építesz, akkor abban (mára ez főként Home Assistant) kezeled le a hely alapú automatizálásokat, és nincs jelentősége, h ki gyártotta az adott eszközt.

(#50769) migabi24 válasza Degeczi (#50768) üzenetére


migabi24
nagyúr

A home assistant használatához elég egy okostelefon meg egy wifi router?

(#50770) foo85 válasza migabi24 (#50769) üzenetére


foo85
kezdő

Nem, de ezekre az alap kérdésekre az összefoglalóban van nagyon korrekt leírás.
Indulásnak azon menj végig, ~1 óra alatt azért elég szépen meg lehet világosodni, hogy mi is az irány.

(#50771) migabi24 válasza foo85 (#50770) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, azt nem is néztem :W

(#50772) spider23


spider23
aktív tag

Üdv. Segítsetek, napellenző motor választással kapcsolatban. Melyiket válasszam a meglévő home assistant hoz? Az egyik Axis NHK kapcsolós kézi vésznyitóval a másik pedig smart home rádiós motor ami elvileg 433Mhz et használ. 10.000ft a különbség. Jobb az első és valamilyen shellyvel irányítani, vagy a második és a meglévő sonoff rf bridge-el összehozni?

(#50773) fo_di válasza spider23 (#50772) üzenetére


fo_di
őstag

én a sima fali kapcsolós buta motort választanám egy shellyvel, és nem szórakoznék az rf vezérlővel, hogy megy-e (így a távirányítót sem tudod elhagyni)

(#50774) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Shelly Dimmer2-őt nézegetném, de nem feltétlen kell a Shelly, az a lényeg, hogy ne legyen kötelező a felhős kapcsolat és könnyen HomeAssistant alá lehessen pattintani. Milyen alternatívák vannak? Egy csillárt szeretnék 3 led-del vezérelni, a Philips WarmGlow sorozattal szemezgetek, mert állítólag szebb a fénye alacsonyabb fényerőn.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50775) kis.zsolt válasza migabi24 (#50738) üzenetére


kis.zsolt
tag

Szakik? Én, mint szaki nem ajánlom.
De villanyszerelőként, és elektrotechnikusként ez a javaslatom: YSLY-JZ sorozat, a számodra megfelelő érszámmal.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#50776) migabi24 válasza kis.zsolt (#50775) üzenetére


migabi24
nagyúr

Úgy értettem a szakit, hogy a kaputechnikások :D nyílván jobb egy vastagabb kábel, de azért nem olyan félelmetes ez a riasztókábel, én is ilyet raktam, óvatosan blankoltam és aztán a végét megcineztem.

[ Szerkesztve ]

(#50778) Petikeje válasza spider23 (#50772) üzenetére


Petikeje
tag

Szia, nekem smart home motoros rf bridge-vel van (4db). Nem tud pozíciót, azon kívül flawless.

(#50779) 4D4M


4D4M
aktív tag

Biztos én vagyok balf.sz, de nem érzem normálisnak hogy minden frissítés után mukedeskeptelenné válik az rtl_433. Egyelőre nem egy setagalopp az első két honapunk.
Moat éppen ez van a logban:
[rtl_433] Allocating 15 zero-copy buffers.

Egyedül vagyok ezzel vagy mit lehet rosszul csinálni még azon kívül, hogy hozzá sem nyúlok semmihez?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50780) Cyberbeni válasza 4D4M (#50779) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ha az van a konfigban, hogy csak MQTT-ra küldjön, akkor ez a log teljesen jó.

(#50781) kis.zsolt válasza migabi24 (#50776) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen, lehet így is és úgy is, ezen nem fogunk összekülönbözni :)
Sok kaput szereltem már, mindet az általam javasolt kábellel, 4-8 érrel és érvéghüvellyel dolgoztam.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#50782) 4D4M válasza Cyberbeni (#50780) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ennek örülök, csak apró szépséghiba, hogy adatok nem jönnek az MQTT-re azóta (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50783) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van valami ajánlott (rádiófrekis) ajtónyitás érzékelő? egyszerű, ne kelljen hozzá semmi egyéb berendezés (hub, stb).

jelenleg csak okos konnektorokat használok otthon, ami wifi hálózatra csatlakozik.

(#50784) Degeczi válasza Sanyi.mTs (#50783) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Létezni sokféle 433 MHz-es nyitásérzékelő, de ajánlani csak akkor lehet a módszert, ha tiszta a frekvencia a környékeden (magánház) és nem is akarsz sok helyre ilyeneket telepíteni, mert a rádiófrekvenciás módszer egyirányú kapcsolatot jelent, azaz semmi garancia, h megkapod - és akkor hibás az ajtóállapotod a rendszerben.
(meg persze RF-wifi gatewayre ugyanúgy szükséged van, úgyhogy akkor már érdemesebb Zigbee-t választani, ami stabil, kétirányú kapcsolat)

(#50785) ojb válasza Sanyi.mTs (#50783) üzenetére


ojb
tag

A WiFi is rádiófrekvencia... :)
Nem Írtad, hogy mely elterjedt szisztémához kötötted magad az okos konnektorokkal. pl (Tuya ; eWeLink ; Shelly)
Ettől függ a keresési kifejezés:
wifi door sensor tuya
wifi door sensor sonoff
wifi door sensor shelly
Ezek után már csak az ár, ami meghatározó lehet.
A működésük azonos: deep-sleep-ből meghatározott időnként felébrednek állapotot jelenteni, majd alszanak tovább. ill érzékelés esetén "azonnal" ébrednek és riasztanak

(#50786) ViZion


ViZion
félisten

ehh, a tegnapi frissítés óta nem működik a Huawei solar integráció. Visszaraktam a korábbit és azzal sem... háteszthogy?
Lehet egy komplett HA mentést visszarakok, vagy mi a tapasztalat?
Jah, a HA is frissült... hmmm... lehet, h nem is az integrációt kellene böngyölgetnem, hanem egy HA frissítésre várni? Mik a tapasztalatok? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50787) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Tud valaki friss OpenSprinkler-t (2.2.0) ESP32-re?

(#50788) dbius válasza ViZion (#50786) üzenetére


dbius
veterán

Én is tegnap este frissítettem 1.3.2-re a Huawei solart. Ma reggel többször elérhetetlenné vált rövid időre napfelkelte után a HA-ban, de azóta megy eddig...

(#50789) 8nemesis8 válasza 4D4M (#44195) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

Most már van hosszú távú tapasztalatod vele, gondolom... Mennyire vált be, mennyire pontos?
Nekem BK-G4T órám van, annak is hasonló lehet a nyílása? Esetleg nincs róla képed?
Illetve mivel rögzítetted vagy pont megszorul benne?

(#50790) 4D4M válasza 8nemesis8 (#50789) üzenetére


4D4M
aktív tag

Szia,

sajnos nincs (: Amíg ások, betonozok, ültetek az előkertben, addig nem raktam be állandóra, mert lesz ott egy normális IP védett elosztódoboz, ami ezt is ellátja majd árammal. Akkoriban 1 napig nem hagyott ki semmit. Azon időszak alapján nincs kétségem, hogy jó lesz élesben is, maximum attól tartok, hogy ha bizonytalan ponton áll meg a mágnes, akkor prellegés léphet fel. (a 100ms delay ezt hivatott orvosolni, de nem sokra megyek vele, ha fél napig meg se mozdul az óra (: )

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50791) 8nemesis8 válasza 4D4M (#50790) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszönöm!

Kitartást a munkához!

Nálad is ilyen a hely?


Második kép

Egyébként honnan tudtad, hogy mágnes van benne és nem tükör?

(#50792) SamAxe


SamAxe
újonc

Sziasztok!

Nem régóta használok home assistantot, még eléggé kezdő vagyok benne.

Egy olyan automatizálást szeretnék összetenni, ahol a condition-be az szerepel, hogy ez mozgásérzékelőt figyeljen meg a trigger aktiválása előtt, hogy volt-e mozgás 1 órán keresztül, és amennyiben nem, akkor legyen valid a condition. Azért akadtam el, mert a trigger pedig pont a mozgás észlelése lenne. Van erre bárkinek ötlete hogyan lehetne kivitelezni? Csak sablonnal? Abban sajnos nem vagyok nagyon otthon

Köszi előre is.

(#50793) 4D4M válasza 8nemesis8 (#50791) üzenetére


4D4M
aktív tag

Talán még rosszabb, keresztben megy a plomba drotja a nyilas előtt.

Csak találomra rendeltem egy érzékelőt és kiprobaltam (: de azért tudtam hogy mágneses, mert a gyári jeladójat megtaláltam.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50794) 8nemesis8 válasza 4D4M (#50793) üzenetére


8nemesis8
veterán

De formára ilyen? Azért kérdezem, mert én is megvenném ezt akkor: [link]

"de azért tudtam hogy mágneses, mert a gyári jeladójat megtaláltam" Ne haragudj, ezt kifejtenéd? Nem igazán értem!

(#50795) 4D4M válasza 8nemesis8 (#50794) üzenetére


4D4M
aktív tag

Jah, igen ilyen. Létezik hozzá L alakú gyári érzékelő, amit oda kellene csavarozni amit osszecsesztek a plombaval meg a lemezzel. Majd este kikeresem, csak most nem szerencsetlenkedek mobilon.

Ps.: Jó, nem tartott sokáig: link

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50796) Shreky


Shreky
tag

Sziasztok!
Én a hetediken lakom egy minigarzonban, ahol panelhézag szigetelés és nyílászáró csere óta akár 26 fokra is felmegy a hőmérséklet, és ezen szeretnék változtatni. Az összes fűtésrendszerem 1db radiátor a szobában, ehhez szeretnék valami okos szelepet. Problémamentes szelep kellene, mert itt nyaranta 2 hétre szokták a vizet leereszteni a fűtésrendszerből, amikor is lehet szerelni, és nem lenne jó ha télen kellene hozzányúlni, mert akkor a víz feltöltést nekem kell kifizetni. A cél az, hogy ha beállítok egy hőmérsékletet, akkor annyi legyen a szobában, nem akarok egyenlőre komplett rendszereket kiépíteni, és a Wi-Fi-s szabályzás sem feltétlenül szükséges. Tudtok ajánlani valamit? Előre is köszönöm!

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#50797) ViZion válasza dbius (#50788) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Volt megint HA frissítés, de nem működik... több teljes restart is volt, próbáltam újra hozzáadni, de ehhh...
Most néztem pár fórumot, a Huawei is frissített valamit... a web app is azt írja, h adjak hozzá plant-ot... na faCCa... :W
Előbb azt körbejárom, mielőtt szétrontom a HA-t, mert gyanúsan ott a bánat oka...

Nálad milyen FW van a cuccokon?
Dongle V100R001C00SPC133
Inverter V100R001C00SPC159

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50798) Degeczi válasza SamAxe (#50792) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pl. egyszerűen egy segédváltozó és egy elágazás kérdése: a "volt-e egy órán át mozdulatlanság" nevű segédváltozót egy olyan miniautomatizálással állítod on-ra, ami a mozgásérzékelőt figyeli from: "on", to: "off", for: minutes: 60 state triggerrel.
A fő automatizálás pedig ennek fordítottja, from: "off", to: "on" state trigger, először egy elágazással megvizsgálva, h az előbbi segédváltozó on-ban van-e, mehetnek a lényegi teendők, ha igen, majd az elágazás végén (akár teljesült, akár nem) átállítod off-ra ezt a segédváltozót.

(#50799) ViZion válasza ViZion (#50797) üzenetére


ViZion
félisten

A dongle pingelhető?
Mert tracert szerint a tűzfalon kimegy, a kinti routerig eljut, majd timeout...
Pingre nem válaszol. Ez a biztonság része lenne, vagy a Huawei a frissítéssel a jogosultságokkal is bacckódik? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50800) SamAxe válasza Degeczi (#50798) üzenetére


SamAxe
újonc

Rendben, köszi szépen a segítséget, kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.