Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) dbius válasza ViZion (#50797) üzenetére


dbius
veterán

Inverter: V100R001C00SPC159, SDongleA-05 - V200R022C10SPC108

A donglet egy huawei mérnök frissítette január közepe körül, akkor volt anomáliám a fusionsolar felhős adataival, itt írtam róla: [link]

Ahogy nézem van még frissebb dongle firmware azóta:
V200R022C10SPC113

Nem tudtam pingelni a donglet:

PING 192.168.1.99 (192.168.1.99): 56 data bytes

--- 192.168.1.99 ping statistics ---
10 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

Szerk:
Januárban voltak jogosultságbeli anomáliák, időlegesen mindenkinél megjelentek fusionsolarban magasabb szintű jogosultságok, de azóta - nálam legalábbis - visszaállt a korábbi szintre.

[ Szerkesztve ]

(#50802) ViZion válasza dbius (#50801) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi!
Fura, h a router tudja pingelni, PC-ről nem lehet :U
Nekem is ez a Dongle van, mitől függ, h V100* vagy V200* FW-t raknak rá?
Írok a telepítőnek, majd nézzenek rá és frissítsék, hátha... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50803) migabi24 válasza Shreky (#50796) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szia, neked egy sima termosztatikus radiátor szelep kell.

(#50804) 4D4M válasza migabi24 (#50803) üzenetére


4D4M
aktív tag

Azzal csak óvatosan... egy panel hálózatának hidraulikajaban nem igazán van helye egy átlagos nagy ellenállású termosztatikus szelepnek. Könnyedén a ló túloldalán köthet ki a kérdező. Talán egy képpel a meglevő radiátorról és szeleprol valamivel beljebb lennénk.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50805) migabi24 válasza 4D4M (#50804) üzenetére


migabi24
nagyúr

Vicces amit írsz, megmagyaráznád kérlek.

(#50806) Degeczi válasza SamAxe (#50800) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sőt, ha nem tartod problémának, h egy rendszer újraindítás során megáll a folyamat, egyszerűen az első, " from: "on", to: "off", for: minutes: 60" aktiválás után az action alá is teszel egy wait_for_trigger-t, ami ott már a from: "off", to: "on"-ra reagálva futhat le.

(#50807) Jolida válasza migabi24 (#50805) üzenetére


Jolida
tag

Ha egycsöves a rendszer (sorba vannak kötve a radiátorok a tizediktől a földszintig egy strangon) és a radiátorszelep nem a radiátort megkerülő ágon van (a 70'-es évek lakótelepi technológiája), akkor egy szelep elzárása a teljes strangot leszabályozza.

Ez valószínűtlen, de pont emiatt kért 4D4M képet.

[ Szerkesztve ]

(#50808) dbius válasza ViZion (#50802) üzenetére


dbius
veterán

Nekem a router se tudta pingelni.

Nem tudom megmondani mitől függ, de nekem is az a verzió volt a donglen korábban, mint ami jelenleg Neked van.

(#50809) Shreky válasza 4D4M (#50804) üzenetére


Shreky
tag

Remélem jó lesz a kép linkelése. Úgy tudom elsőnek egy körös rendszernek építették, és utólag alakították át hogy egy radiátor elzárása ne blokkolja a többit.

[kép]
[kép]

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#50810) migabi24 válasza Shreky (#50809) üzenetére


migabi24
nagyúr

Elég érdekes a bekötése, csinálnál szemböl is egy képet.

[ Szerkesztve ]

(#50811) Shreky válasza migabi24 (#50810) üzenetére


Shreky
tag

Már málenkij robotban vagyok, délutánig nem tudok fényképezni, de bal oldalra esik a szelep, onnan ki-be jövő cső nincs, a jobb oldalon vannak a ki-be menők az van a másik képen.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#50812) 8nemesis8 válasza 4D4M (#50795) üzenetére


8nemesis8
veterán

SZia!

Köszönöm, hát ezt nevezem lenyúlásnak. :)
Neked az utolsó helyiértéken (ezres) van valami látható jel? Esetleg ha időd engedi képet beküldenél róla?

(#50813) migabi24 válasza Shreky (#50811) üzenetére


migabi24
nagyúr

Na mindegy is csak szakmailag érdekelt volna, mivel van bent szelep azt ki tudod cseréltetni termosztatikusra, de ezzel a régivel is lehet fogni az áramlás sebességén, hogy addig se legyen 26°C

(#50814) 4D4M válasza migabi24 (#50805) üzenetére


4D4M
aktív tag

A jelenlegi panelállomány felöleli az 50 éve alkalmazott valamennyi épületgépészeti koncepciót. Egycsöves, egycsöves-átkötőszakaszos, kétcsöves és ezek különböző válfajai(átkötőszakasz helye, költségosztó megléte-nemléte stb). Mindegyikhez másfajta szelep kell és nem minden esetben szabad hozzányúlni a szelephez lakásonként.

de ezzel a régivel is lehet fogni az áramlás sebességén, hogy addig se legyen 26°C
~
Ezekkel a régiekkel általában az szokott lenni a főszabály, hogy bármit csinálhatsz vele, csak nehogy eltekerd, mert akkor elkezd csöpögni (:

A képeken egy egycsöves-átkötőszakaszos verzió van, amihez semmiképp sem szabad kétcsöves szelepet keresni, de valószínűleg egy "kisellenállású" vagy "gravitációs" szelep megteszi. (sarok kivitel)
Ezen kívül a rendszer sajátosságából adódik, hogy egyáltalán nem biztos, hogy elzárás után megáll a fűtés.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50815) migabi24 válasza 4D4M (#50814) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, de ezeket egy szakember tudni fogja akit majd megbíz a cserével, én csak azt jeleztem neki, hogy nem kell neki okos szelep, elég egy sima termosztatikus, egyébként 20 éve ezt csinálom :D

(#50816) 4D4M válasza migabi24 (#50815) üzenetére


4D4M
aktív tag

Bocsáss meg, nem akartalak kioktatni.

Általában a csőszerelők nem szokták tudni és ha annyit mondunk, hogy egy "termosztatikus szelepet kérek", akkor adnak neki egy kétcsöves szelepet 0.65 kvs értékkel. A csőszerelő egyezteti az átmőrőket és azt mondja, hogy tökéletesen passzol. Mindenki boldog, csak az épületgépész nem, akit nem kérdezett meg senki (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50817) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok,
nem rég készült el a házunk és hamarosan tervben van a motorizált úszókapu. Ezzel kapcsolatban viszont annyi a gond, hogy kapunyitáskor a kapu a kis ajtó irányába tud csak csúszni és be is csúszik elé. Igyekszünk figyelni, hogy ne legyen ilyen esetben nyitva a kis ajtó és nagy galiba legyen belőle, de az ördög sosem alszik. Van esetleg valami szenzor vagy ütközésérzékelő ilyen esetre? Úgy gondolnám, hogy valami hasonló dolog működne, mint az ajtó/ablak szenzorral, hogy pl egyik fele az ajtón, másik a kapun és amikor "záródnak", akkor megáll az úszókapu. De bármilyen megoldás érdekel, akár ha már van is ilyesmi kész szett. Köszönöm szépen! :R

(#50818) SamAxe válasza Degeczi (#50806) üzenetére


SamAxe
újonc

Köszi ezt is, ezt nem ismertem. Itt mondjuk az lehet nehézkes, hogy használnék hozzá egy idő és egy fényerősség conditiont is (kb after sunset jelleggel). Alapvetően a hazaérkezésnél a világítást kapcsolná az automatizmus (ha otthon vagyunk nem szeretném ha kapcsolná, ezért állítanám be a 'nincs mozgás'-t 1 órára), a napokban majd próbálgatom. A minimautomatizmussal, amit írtál, működnie kellene.

(#50819) migabi24 válasza 4D4M (#50816) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs semmi gond, meg is lepődtem mennyire képbe vagy :R

(#50820) Shreky válasza migabi24 (#50815) üzenetére


Shreky
tag

Akkor azt mondjátok, ha jól értelmezem, hogy az okos szelepes verzió nem fog működni, csak a sima tekerős verzió, de az sem biztos hogy elzárja az áramlást, viszont abból is kell egy új mert a régi 4x éves csereérett.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#50821) 4D4M válasza Shreky (#50820) üzenetére


4D4M
aktív tag

Gyakorlatilag az okos részéről nem beszéltünk – hűen a topikhoz (:

Egy korszerű szelepre tehetsz sima full buta termosztatikus szelepfejet, ami megpróbálja tartani a beállított hőmérsékletet a helyiségben meg tehetsz okos fejet, amibe lehet cserélgetni az elemet/akkut és ugyanazt csinálja, valamint plusz szolgáltatásként még esetleg távolról is vagy időzítve beavatkozhatsz (panelnál ez nem túl gyakori szokás).

Amiről beszéltünk az az, hogy a lényegi része a történetnek, hogy milyen maga a szelep, amit a csőszerelő beszerel ennek a matuzsálemnek a helyére. Ehhez kell egy kompetens ember, aki nem csak egy akármilyen szelepet tesz be.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50822) fo_di válasza run4fun (#50817) üzenetére


fo_di
őstag

a hörmann kapumotorokban van hely egy reednek, pont erre, ráteszik a kiskapura, ha megszakad (kinyílik a kiskapu), akkor megáll a nagykapu, és semerre se megy, amíg nem csukod be a kicsit, de valószínűleg a többiben is

[ Szerkesztve ]

(#50823) Jubejo


Jubejo
csendes tag

TP-Link vigi kamerám van ezt onvifel huztam be a HA alá, viszont az appban ha ráklikkelek akkor nem mutat folyamatos képet. Ezt meglehet valahogy oldani?
Köszi.

(#50824) sunavlys válasza Shreky (#50820) üzenetére


sunavlys
senior tag

felteszel egy kisellenállású, hagyományos, nemokos termoszelepet beállítod 22°C-ra és minden gondod megoldódik

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#50825) run4fun válasza fo_di (#50822) üzenetére


run4fun
tag

Köszi a gyors választ!
Azt írja, hogy a kontaktus nyitása azonnal megállítja a kapu futását.
El sem lehet indítani ilyenkor? Ha mondjuk olyan szituáció lenne, hogy a gyerkőc nyitva hagyja az ajtót én pedig nem látok rá, amikor nyitom a kaput. Tehát ha nyitás közben nyílik a
az ajtó oké, hogy megáll, de mondjuk nyitva hagyott ajtó esetén se lehessen elindítani.

(#50826) ojb válasza Jubejo (#50823) üzenetére


ojb
tag

"Ezt meglehet valahogy oldani?"
Igen!
Próbáld ki onvif helyett a WebRTC Camera -t [link]
Jó eséllyel megoldja a hibát...

(#50827) 4D4M


4D4M
aktív tag

Ha esetleg valaki nem akarná látni a nyitásérzékelőt az ablakain ajtóin, egy kis könnyítés a felszereléshez:

Ez volt a mágnes, amelyik bevált méretre. Lehetne csak simán a csavarra is tenni, szerintem úgy se mozdulna el soha, de inkább a vasalatrögzítő csavar alá tettem. Kap egy teszt évet, hogy mennyire korrozív a két szigetelés közti tér erre a sima bevonatra, kell-e neki a vízálló kivitel. Nyilván hidegebb lesz az év felében mintha beltéren lenne, ami gyorsabb merülést eredményez.

A nyitásérzékelők mezei alis filléres Zigbee-s példányok.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50828) fo_di válasza run4fun (#50825) üzenetére


fo_di
őstag

nem, amíg nem csukod be a kiskaput, áll a kapu, akármerre is menne

(#50829) fo_di válasza 4D4M (#50827) üzenetére


fo_di
őstag

én is pont a hétvégén raktam be két nyitásérzékelőt az ajtó résébe, egy ovális és egy szögeltes xiaomi/aqara érzékelőt is kipróbáltam (ezt találtam itthon), mindkettő jól működik a gyári mágnessel (egész meglepő, hogy mennyi cucc befér az ajtó résébe)

[ Szerkesztve ]

(#50830) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Ilyen zigbee termosztát fejek vannak felszerelve a radiátorokra, és a szelepek pozíciója alapján kapcsolom a kazán termosztát reléjét (ha valahol 25% felett van a pozíció, akkor bekapcsol, ha mindenhol 25% alatt akkor kikapcsol).

Többé-kevésbé működik a rendszer, de gyakran előfordul, hogy még mindig megy a fűtés, de már rég nem kellene: pl. 21.5°-ra van beállítva a kívánt hőmérséklet (current_heating_setpoint) és az aktuális hőmérséklet (local_temperature) már 23°, és a szelep pozíció (position) még mindig változatlan pl 70%.
Ekkor ha fél fokot állítok a kívánt hőmérsékleten fel és le, akkor "felébred", és észreveszi, hogy már nem kell fűteni, és visszaállítja 0%-ra a szelepet.

És a kérdés: hogyan tudom lekérdezni ill. beállítani a current_heating_setpoint -ot. Készítenék egy automatizmust, ami mondjuk fél óránként megcsinálja ezt a +/- fél fok állítást.

Köszi

(#50831) ojb válasza 4D4M (#50827) üzenetére


ojb
tag

"Nyilván hidegebb lesz az év felében mintha beltéren lenne, ami gyorsabb merülést eredményez."
Nem merül gyorsabban csak alacsonyabb feszültséget jelent, ennek hatására lemerülőnek jelzi a Z2M. A lítium nem szereti a hideget...
Nálam az egész téli szezont 1% -os os elemekkel vitték végig.

(#50832) zsamiatt válasza 4D4M (#50827) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem találtatok véletlenül olyan zigbees nyitás érzékelőt ami a dőlést is tudja nézni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50833) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Egy ilyen kamera beleintegrálható akár mezei mozgásérzékelőnek is HA alá?
[Hilook IPC-B429HA]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50834) 4D4M válasza zsamiatt (#50832) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem is kerestem (: Tilt sensort láttam már, de egybeépítve nyitással szerintem még nem.

#50831 ojb:
Köszönöm a kiegészítést!

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50835) spider23 válasza fo_di (#50773) üzenetére


spider23
aktív tag

Van egy régebbi kék színű shelly 1 em ami jelenleg nincs használatban. Az jó erre a mozgatásra? Pozíció is működik ezzel?

(#50836) fo_di válasza spider23 (#50835) üzenetére


fo_di
őstag

az egyes nem jó, 2.5-ös (megszüntetett széria) vagy 2pm kell hozzá, azokkal megy a százalék is

(#50837) Cyberbeni válasza fo_di (#50836) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ha valaki kézzel megírja hozzá a programot, akkor megy a százalékos vezérlés bármilyen eszköz mellett. (Mondjuk RF vezérlésnél nem lesz pontos hogy ha több eszközt akarsz egyszerre vezérelni, nálam az ilyen scripteknél direkt van benne egy másodperc késleltetés)

(#50838) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ma fűnyírás közben látva a szokásos macskasz.r kupacokat az jutott eszembe, milyen jó macskariasztó lenne, ha az öntöző este/éjszaka, egy adott időintervallumban mozgás hatására beindulna fél-1 percre. Hunter X-Core 4 körös öntözőm van. Szerintetek ez megvalósítható valahogy így utólagosan? Nem akarom túlzottan "szétbarmolni, buherálni" a rendszert, meg HA-ba sem feltétlen integrálni, teljesen jól működik beprogramozva. Csak felvetődött bennem ez az ötlet.

(#50839) sambenez válasza Gabesz87 (#50838) üzenetére


sambenez
addikt

Miből gondolod, hogy csak éjszaka jön a macska?

(#50840) fo_di válasza Cyberbeni (#50837) üzenetére


fo_di
őstag

Nem arra utaltam, hogy mással nem megy a százalék, csak annyit, hogy azokkal megy

[ Szerkesztve ]

(#50841) fo_di válasza Gabesz87 (#50838) üzenetére


fo_di
őstag

A REM pinen at lehet rakotni vezetéknélküli távirányítót. Ezt egy esphome-os kütyüvel is lehet modellezni: https://community.home-assistant.io/t/irrigation-hunter-x-core-remote-control-using-rem-pin/

[ Szerkesztve ]

(#50842) migabi24


migabi24
nagyúr

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy ez [link] jó lenne nekem 24V aksis kapunyitó motorhoz ha tudok neki 220-at biztosítani?

[ Szerkesztve ]

(#50843) Vodike válasza vampire17 (#50787) üzenetére


Vodike
tag

Sikerült találni?

exTiga

(#50844) spider23 válasza fo_di (#50836) üzenetére


spider23
aktív tag

Találtam még itthon bontatlan Shelly EM -et, az sem használható ilyenre? :) Ha nem akkor cserélném 2pm -re. :)

[ Szerkesztve ]

(#50845) tradeelek11 válasza Vodike (#50843) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ha már opensprinkler, én itt ezt a variációt még nem találtam
de még mindig sokkal olcsóbb mint a gyári viszont egyszerűbb
frissíteni mint az ESPést.
[link] Ez alapján nekem van elfekvőben egy RPI Zero 2W-ém,
hozzá akár kintről egy 5V. 8 csatornás relé [link]
Persze csak ha nem kell a kijelző meg a gombok.(nekem nem kellenek)
(du. vagy este meg leírom a saját időjárás állomást meg hozzá a szervert ami
összeköthető az OpenSprinklerrel helyi hálózaton, persze csak ha valaki mást is érdekel?)

Tisztelettel :R

(#50846) fo_di válasza spider23 (#50844) üzenetére


fo_di
őstag

a shelly em egyfázisú fogyasztásmérő
neked olyan kell, amire motort lehet kötni (nem ugyanolyan jellegű a terhelése, mint egy kapcsolónak)
nézd meg itt: https://www.shelly.com/en/use-shelly-for/smart-home-automation/smart-covers
shellyből vagy Plus 2PM vagy Pro Dual Cover/Shutter PM kell neked (vagy ha találsz valahol jó áron 2.5-öt, az is jó), illetve a z-wave-es Shelly Wave Shutter
de nem shellyből is van, ott a "curtain", "blinds", "cover" vagy "shutter" controller szavakra keress (pl zigbee, vagy tuya wifis is)

[ Szerkesztve ]

(#50847) spider23 válasza fo_di (#50846) üzenetére


spider23
aktív tag

Köszi szépen a segítséget. Utána fogok járni. Lehet zigbee még jobb is lenne. Fizikai kapcsolót ugye nem feltétlen kell felraknom az árnyékolóhoz? Tehát elég a motort az okos eszközzel összekötni egy dobozban és kész?
Csak home assistantal szeretném majd vezérelni.

(#50848) dbius válasza ViZion (#50802) üzenetére


dbius
veterán

Életre kelt azóta? Ha igen lehet tudni mi volt a gond?

(#50849) fo_di válasza spider23 (#50847) üzenetére


fo_di
őstag

nem kötelező, de szerintem nem árt, ha mondjuk nem akarod kivinni a telefonodat az erkélyre/teraszra, hogy állítsd az árnyékolót (vagy pl valaki vendégségben van nálad és ő akarja kapcsolni), na meg ha meghal éppen a home assistantod, a fizikai kapcsolóval akkor is működik

(#50850) ViZion válasza dbius (#50848) üzenetére


ViZion
félisten

várom a telepítőt, hogy frissítse...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.