Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) mauimagic válasza RicsiSuly (#50349) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Az összes kínai klíma appja megbízhatatlan, mondjuk jóreszük ugyanúgy Gree, átmatricázva.

(#50352) snooze válasza ViZion (#50347) üzenetére


snooze
veterán

pedig eltünt..volt benne 6 eszköz..link

GO Gunners!!!

(#50353) Petikeje válasza fo_di (#50343) üzenetére


Petikeje
tag

Már hisztizett, hogy kevesebb mint 1gb hely van, de vhogy a második(!) újraindítás megoldotta. Amit addig csinált könyvtár azt töröltem backup konyvtarbol, és felszabadult a lefoglalt hely. ssh-ztam korábban a hostra is és a HA instancera is, de nem találtam a megfelelő folyamatot (valszeg én bénáztam).
nem is értem, ezt a második újraindítás dolgot, azért írtam ide, mert az első nem hozott eredményt. Talán akkor még nem foglalt annyi helyet.
Mindenesetre köszi!

(#50354) radio11 válasza RicsiSuly (#50349) üzenetére


radio11
tag

Én is úgy tapasztaltam, hogy a Gree kényes a wifire, nekem Home Assistant alatt is fent van de nagyon sokszor eldobta rövid időre a jelet (Xiaomi router). Azzal sikerült végleg orvosolni, hogy tettem fel egy másik routert is (akarom mondani routert, de AP módban használva, egy régebbi D-link modell) kimondottan az IOT eszközöknek (Klíma, ESP kártyák, okos konektorok), a Xiaomi meg maradt a telefonoknak, tévéknek és PC-knek

(#50355) LouiS22 válasza snooze (#50352) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50356) RicsiSuly válasza radio11 (#50354) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Nekem is xiaomi routerem van(AX3600) , más néven van a 5ghz, másik kettő klima csodásan megy ez dobálta a wifit. Akkor megprobálok vakami routert rakni hátha, mondjuk nemakartam még 1 látszó wifi hálozatot. :D
Routerba látom, felcsatlakozik a klima majd az app azt irja, hogy sikertelen és eltünik a router liatájábó is.

:F visszatérve anyóshoz AX3200-at vettem 5hgz tiltva ott se engedi szóval, lehet hiába fogok vért izzadni nemfog menni.

Üdv SRicsi

(#50357) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Most húztam újra a HA-t.

Az miért lehet, hogy pár bővÍtmény, terminal, ZB2MQTT, Glances egyáltalán nem indul el? Rákattintok, látszólag elindul, de nem tölt be semmit csak 502 bad gateway hiba! Az oldalsávra viszont ki tudom rakni, de onnan se indul.
Ellenben cloudflared, meg file editor elindul és működik.

Köszi!

(#50358) LouiS22 válasza jézusom (#50357) üzenetére


LouiS22
veterán

Első körben azt nézném meg, hogy pl az USB nem "változott"-e. Gondolom a régi konfigot töltötted vissza.

Az oldalsávra kirakás azért megy, mert az addon települt, nem előfeltétel az, hogy fusson, működjön (külön kapcsolója van az oldalsávra pakolásnak).

Egyszerre egy problémát akarj megoldani!!!

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50359) jézusom válasza LouiS22 (#50358) üzenetére


jézusom
addikt

Nem régi konfig. Teljesen szűz minden. Annyi, hogy előtte ment a gyári zigbee addon(talánZHA?) De azt lekapcsoltam, mert nem ismert egy eszközömet rendesen.

(#50360) radi8tor válasza foo85 (#49910) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is vannak ilyen lámpáim.
Azt vettem észre hogy pár perc használat után a foglalat környéke iszonyatosan meleg lesz.
Írtam a supportnak de nagyjából azt válaszolták nem rendellenes, mindenesetre nekem fura hogy egy 9W-ot fogyasztó lámpa miért lesz tűzforró.

Másik ami fura nekem, hogy ha szinkronizálok több lámpát a Nanoleaf appban és indítok egy színváltós programot akkor egy idő után elcsúsznak a színek a lámpáknál. (Apple HomeKit Matter over Thread hálózat)

Neked csak egy lámpád van, vagy több is? Tapasztaltál ilyet?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#50361) LouiS22 válasza jézusom (#50359) üzenetére


LouiS22
veterán

Várj. Ha korábban társítva volt a koordinátorod ZHA-hoz és most Z2M-re váltasz, akkor sajna mindent újra kell párosítanod.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50362) jézusom válasza LouiS22 (#50361) üzenetére


jézusom
addikt

PárosÍanám, de nem indul a ZB2MQTT :) de más se...

(#50363) LouiS22 válasza jézusom (#50362) üzenetére


LouiS22
veterán

konfigoltad?

A log segít most is azonosítani, hogy mit és hol nem állítottál be.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50364) jézusom válasza LouiS22 (#50363) üzenetére


jézusom
addikt

Nem konfigoltam. Fogalmam sincs milyen cÍmen van az usb, de a konzolt nem tudom megnyitni és ssh se megy! ZHA-n ment a zigbee.
Vagy nem tudom, az usb cÍmén kÍvül mit kellene kionfigolni?

[14:32:19] INFO: Preparing to start... [14:32:19] INFO: Socat not enabled [14:32:20] ERROR: Got unexpected response from the API: Service not enabled [14:32:20] INFO: Starting Zigbee2MQTT... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! READ THIS CAREFULLY Refusing to start because configuration is not valid, found the following errors: - must have required property 'mqtt' If you don't know how to solve this, read https://www.zigbee2mqtt.io/guide/configuration

[ Szerkesztve ]

(#50365) gorbep válasza radi8tor (#50360) üzenetére


gorbep
senior tag

mert a 9W felvett hatásos teljesítményből, kb 8W hővé alakul, ami azért nem csekély egy ekkora térfogatba bezárva... nem véletlenül sok kialakításban a világító plexi búrától a foglalatig az egész egy nagy alumínium hűtőborda...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50366) LouiS22 válasza jézusom (#50364) üzenetére


LouiS22
veterán

A ZHA és a Z2M alapjaiban tér el egymástól. A Z2M nem plug and play.

Ami a logból látszik: az MQTT nincs konfigolva a Z2M-nek. De egyébként igen? Fut a bróker már, be van állítva?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50367) jézusom válasza LouiS22 (#50366) üzenetére


jézusom
addikt

MIért, kell előtte egy mqtt bróker? :U

(#50368) radi8tor válasza gorbep (#50365) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, de nem a LED diódánál melegedett, hanem a tövében gondolom a tápjánál.

⭐ Stella

(#50369) jézusom válasza LouiS22 (#50366) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi!
Sikerült bekonfigolni! Valóban kellett az mqtt :)

Viszont a terminal, glances még mindig bad gateway

[ Szerkesztve ]

(#50370) LouiS22 válasza jézusom (#50369) üzenetére


LouiS22
veterán

azokat is konfigolnod kell a leírásuknak megfelelően.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50371) foo85 válasza radi8tor (#50360) üzenetére


foo85
kezdő

3 ilyen izzóm van, a melegedést nem figyeltem eddig, mert olyan búrában van ahol nem igen tudom fogdosni, eddig nem is akartam.
A színváltós dolgot meg megint csak nem tapasztaltam, de nem is nagyon szoktuk variálni, kb havi egyszer van szín váltva, inkább a fényerő az amit napi szinten állítgatunk.

(#50372) Speederer


Speederer
senior tag

Van egy nem túl nagy garázsom, amibe elég "paszentos" az autó, vagyis az autó előtt és mögött is kb csak 2-2 cm hely van. Szóval szűkös, és emiatt nem egyszerű úgy beállni, hogy a hátulját ne érje el a szekcionált garázskapu. Ráadásul mivel a szekciók belülről vannak összefogatva, ezért ott a csavar is kilóg kicsit.
A kapu alja gumis, tehát ha nagyon rosszul sikerül beállni, akkor az egyrészt látszik, másrészt a gumi érné el az autót, ami talán nem olyan nagy probléma.
A kilógó csavarral való találkozást viszont jó lenne elkerülni. Arra gondoltam, hogy infravörös érzékelőket raknék az ajtó 2 szélére a csavar alá mondjuk 10 centivel és ezek szépen egymás felé néznének. Ha ügyesen sikerülne kivitelezni, akkor egy rossz beállásnál az infrát megszakítaná az autó és le lehetne állítani a kaput, hogy ne húzza végig a csavar az autót. Ez mondjuk csak az elmélet, de hogy ebből hogy lesz gyakorlat az még kérdéses.
Egyelőre nem találtam zigbee-s infra érzékelőt, többnyire csak vezetékes megoldások vannak, amikkel önmagában semmi bajom nem lenne, de egy mozgó ajtóra felrakni talán mégsem a legideálisabb.

Van esetleg ötletetek a megvalósításra?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#50373) sambenez válasza Speederer (#50372) üzenetére


sambenez
addikt

De miért az ajtóra akarod rakni? Ha a falra teszed egymással szembe akkor az autó ugyanúgy meg tudja szakítani az infrát. Így akár kábelezheted is.

(#50374) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Van ötletek, hogy mi eszi meg a memóriát?

Proxmox környezetben futó Home Assistant OS-ről van szó.

Inkább újraindítom.

(#50375) dbius válasza adabra (#50374) üzenetére


dbius
veterán

Ne hidd el a proxmoxnak amit mutat a rammal kapcsolatban, mivel a cachelt ramot is foglaltnak látja, ezért mutat ilyen magas foglaltságot.

szerk: ha biztosra akarsz menni nézd meg HA alatt pl. system monitorban

[ Szerkesztve ]

(#50376) ViZion válasza adabra (#50374) üzenetére


ViZion
félisten

HA-n belül mit mutat?
Nálam is a PVE szerint 5 GB-t használ, a HA szerint 1,1-et.
Korábban kerestem az okát, mert Casa OS-nél is ez a jelenség. A magyarázat egyszerű: mást jelent a használt memória a PVE-nek, mint a VM-nek.
Ha valamire nincs szükség már, akkor a VM azt nem törli a ramból, ez a mennyiség a VM szerint szabad, PVE szerint foglalt. Nem kell foglalkozni vele különösebben. Ha swapolni kezd, akkor adni kell neki több ramot, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50377) migabi24 válasza Speederer (#50372) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kilógó csavart nem egyszerűbb le flexelni?

(#50378) 4D4M válasza Speederer (#50372) üzenetére


4D4M
aktív tag

Én fordítva csinálnám: vagy közelségérzékelő vagy infra kapu a kocsi orra előtt. (ha orral elore állsz be)
Vagy bukkanó az első kerék előtt.
Vagy hasonló referenciapontok a padlón a tolatókamerahoz igazítva.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50379) enginev3.0 válasza Speederer (#50372) üzenetére


enginev3.0
félisten

Beallsz úgy ahogy be tudod csukni az ajtót
Majd a hátsó kerékhez teszel egy ütközőt, és lefogatod a padlóhoz, és legközelebb tudod hogy addig mehetsz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50380) radi8tor válasza foo85 (#50371) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#50381) jézusom


jézusom
addikt

Hali!

A HA úgy néz ki sikerül belaknom. Viszont azt nem értem, hogy a zigbee redőnyök miért nem akarnak kapcsolódni, amikor a hőmérőim, rezgő szenzor, vÍz szenzor tökéletesen megy :(
Régen is az volt, hogy pár nap után valahogy csatlakoztak, de nem értem miért. Persze nem szedtem szét a kapcsolók mögött hogy resetet nyomogassak. Vagy áramtalanÍtsam őket, akkor csatlakozik?

(#50382) adabra válasza dbius (#50375) üzenetére


adabra
senior tag

Köszönöm, igazatok van.
Ugyan amikor írtam, akkor újraindítottam a virtuális gépet, mert konfiguráció ellenőrzése végtelen ideig tartott. De más oka lehetett.
Most is a proxmox 1,5 a HAOS 0,7 GB-ot mutat.

(#50383) LouiS22 válasza jézusom (#50381) üzenetére


LouiS22
veterán

Újra kell párosítanod őket. De írtam tegnap is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50384) Speederer válasza sambenez (#50373) üzenetére


Speederer
senior tag

A kocsi mögött alig van hely, ami igazából el is foglal a kapu sínje. Magába a sínbe lenne jó hely rakni, de hát ugye ott gurul az ajtó. De talán a hátsó kerekek ilyen módon figyelése lehetne egy megoldás.

4D4M és enginev3.0: orral előre állok be, mert hátrafelé szerintem még nehezebben menne. Az első kerekek elé már így is le van rakva egy gerenda keresztben, így nem tudok nekimenni az elejével a falnak (legalábbis ha lassan megyek, akkor nem). A probléma abból adódik, hogy nem mindig sikerül párhuzamosan beállni és emiatt nem éri mindkét első kerék a fát. Pedig van, hogy ránézésre párhuzamos (járólap fugája a viszonyítási alap), közben mégis csak az egyik kerék éri a fát, de akkor kicsit ferde az autó és emiatt ugye jobban hátra fog nyúlni.
Tolatókamerás referenciaponttal próbálkoztam, de elsőre nem tűnt megbízhatónak, tehát ilyen 1 centi körüli pontosságot nem sikerült vele elérni.
Az első infrakapunál szerintem megint az lenne a probléma, hogy ha kicsit is ferde az autó, akkor az már úgy érzékelné, hogy közel állok az elejével a falhoz, ami igaz is lehet az autó egyik felére, de a másikra nem biztos.
Közelségérzékelő alatt ezt érted? Nem rossz cucc, de az érzékelők vastagsága többnek tűnik, mint 2 cm, most pedig annyi hely van az első rendszám és a fal között. 2 centis xps van odarakva, csak hogy ne a fallal találkozzon ha valami mégse oké, de azt szinte éri is. Amúgy meg nem teljesen egyenes az autó eleje (sem), így meg ha nem pont azon a nyomtávon állok be (könnyen előfordul), akkor mást fog mérni.

migabi24: nem annyira kellene azt levágni, de inkább mutatom miről van szó. Nekem most jobb lenne, ha csak 3 helyen fogatták volna össze (2 szélén és középen), hanem 4 helyen, akkor nem pont középre esett volna a csavarozás, ahol amúgy is a leghosszabb az autó.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Ez mos egy nagyon jól sikerült beállás lett, ennyi hely eddig még nem maradt, miközben még az autó eleje is megvan. :D

Összességében persze elmondható, hogy még az autót és a garázst is szoknom kell, tehát még kevés a rutin, de pont emiatt jó lenne valami "segítség" a parkoláshoz, meg hogy ne daráljam le az autó hátulját.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#50385) migabi24 válasza Speederer (#50384) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez nem semmi :D persze a csavarfejet nem kéne levágni :D ez csak véletlen, hogy befér a kocsi vagy lemérted a garázst mielőtt megvetted a kocsit :DDD

(#50386) 4D4M válasza Speederer (#50384) üzenetére


4D4M
aktív tag

Bármilyen közelség érzékelőre tudnék gondolni, ezekszerint legalább 3 mérési ponttal. Rá lehet kötni egy egy led sort, hogy mutassa a mert értéket. Bár nyilván azt nem lehet megúszni hogy besullyeszd a falba.
Lézeres verziók is működhetnek precízen, ha nincsenek gyerekek, akik beleneznek.

A hatlapfejű csavarokat le lehet cserélni süllyesztett fejű kereszthornyosra. 5 mm-t lehet vele fogni (:

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50387) gorbep válasza Speederer (#50384) üzenetére


gorbep
senior tag

Én simán kicserélném a pánt csavarjai süllyesztett fejűre... olcsóbb mint a fényezés javítása..., sőt rámennék öntapadós szintetikus kaucsuk csíkkal, is, az megvédi a kocsit... ha mégis

öntapadós szintetikus kaucsuk csík a rendszám elé a falra... és akkor ott is nyersz 1 cm-t.. és simán óvatosan nekigurulnék... de akár egy smd mikrokapcsoló is mehet alá...

Szerk: látom 4D4M már beírta...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50388) radio11 válasza Speederer (#50384) üzenetére


radio11
tag

Vagy szerezzél néhány plusz zsanért ,vedd ki őket középról és tedd fel 2 oldalra. A csavarok helyét középen valami szalaggal vagy matricával lehet eltakarni. Kicsit kókány de működhet.
(A csavar egyébként önmetsző, ezért egyszerűen átszerelhető a zsanér. Tudom, mert ilyesmi garázsajtóm van és magamnak szereltem össze annak idején. Az önmetsző csavar miatt viszont nem biztos hogy működik a süllyesztett verzió, ebből a fajtából nemigen van olyan)

(#50389) 4D4M válasza radio11 (#50388) üzenetére


4D4M
aktív tag

A nyílászáró témakörben a legtöbbet használt fajta szerintem.
link

#50387 gorbep:
A mikrokapcsolós verziót viszont megvettem (: Így, hogy látom elkerülhetetlen az érintés, ez sokkal praktikusabb egy akármekkora erőkar végén lévő kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50390) jézusom válasza LouiS22 (#50383) üzenetére


jézusom
addikt

Oké, de hogyan? Én ezeket soha nem párosÍtottam, nem is tudom kiszerelni.

(#50391) LouiS22 válasza jézusom (#50390) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát... az baj :( A társító gomb az eszközön kell legyen.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50392) G.I.JOE válasza Speederer (#50384) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Milyen vastag ott a falad? 30? Bármi is sikerül "smart home oldalon" nem volna érdemes mondjuk 5cm-t kiszedni a falból "motortér" területű részen? Nem kellene 1cm-rel szórakozz, 5 cm már maga lenne a kánaán ehhez képest!

[ Szerkesztve ]

(#50393) freelanced válasza vargalex (#200) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv,

Adott pár Tradfri IKEA izzó és okos aljzat, amiket végül ugyan Philips Hue-ba sikerült beküzdenem, de Az Apple Home-on keresztül nem megy. Amire igazából szükségem lenne az a Siri támogatás, legalább a ki-be kapcsolásra. Ez megoldható valahogy? Alapból a Home app nem látja.

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#50394) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Viessmann Vitodens 100 W B1HA típusú kazánom van, padlófűtéssel. Eddig egy egyszerű Siemens termosztáttal szabályoztam, ám egyik ismerősöm javasolta hogy ki kéne próbálnom az Opentherment, ha már a kazánom tudja ezt. Az ő javaslatára az általa istenített Honeywell T6R pár pár hétre hozzám került, próbára. Nos, az Opentherm érzés bejött, de a termosztátot pár nap után visszaadtam. Nem lehet szabályozni vele az előremenő víz hőfokát, rendre megküldte 60 fokos vízzel is, ami úgy tudom nem egészséges padlófűtésnek. Látta az előremenő víz hőfokát, de szabályozni nem lehetett, a visszatérőről nem volt infója, viszont a HMV-et látta és szabályozni is engedte. Szóval nem győzött meg. Persze ő azt mondta a kazánom a régi, stb stb, a termosztát normálisan és jól működik :))
Mit gondoltok tényleg annyira régi ez a kazán, hogy nem tud normális Openthermet? Most olvastam hogy az Emos Opentehermes szabályzók tudnak vízhőt szabályozni (T6 kezelésiben egy szó se esik erről, sőt az advanced menüje is szinte titok a kézikönyvben).
Van tapasztalat ezzel a kazánnal, esetleg megfizethető OT-es termosztáttal, amiben le lehet 40 fok környékére szabályozni a fűtővizet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50395) Audience válasza dethroner (#50394) üzenetére


Audience
aktív tag

Igen, van olyan termosztát amivel a maximális előremenő beállítható, de ez nem fizikai korlát, üzemzavar mindig lehet ezért egy keverő szerelvénnyel illik a biztonságnak is adni egy pofont.

(#50396) dethroner válasza Audience (#50395) üzenetére


dethroner
veterán

Így vettük a házat, már szóba került hogy kellene valami fizikai védelem is a padló elé hogy ne mehessen be túl meleg víz, de most egy termosztátot vennék, ha van ilyen. Valahol azt olvasom hogy a Honeywell termosztátok nem is annyira jók, máshol meg azt, hogy a Viessmann kazánokkal sem egyszerű együttműködni OT alatt. Ezekből mi az igazság?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50397) emvy válasza dethroner (#50394) üzenetére


emvy
nagyúr

B1HF szériától támogatja rendesen a Honeywellt a Viessmann. Mást nem is támogat rendesen, csak a sajátját.

Szóval B1HA-hoz vagy Viessmann openthermet veszel, vagy sima relés szabályozót.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50398) Fecogame


Fecogame
veterán

Végre megvan :)

Már jó ideje keresem, hogyan lehetne addonokat telepíteni úgy hogy egy Docker konténerben futtatom a HA-t. Sok órányi keresés után megvan a megoldás:
https://www.youtube.com/watch?v=HhfwaZgIJDU

Hátha másnak is hasznos lesz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50399) Cyberbeni válasza Fecogame (#50398) üzenetére


Cyberbeni
addikt

HACS-ban 3rd party integrationöket lehet letölteni, nem addonokat. Addonokat úgy lehet, hogy googlebe beírod "addon neve docker" és az alapján összeraksz egy docker-compose.yaml-t.

(#50400) its_grandpa válasza dethroner (#50396) üzenetére


its_grandpa
tag

>>... kellene valami fizikai védelem is a padló elé ...
Ezt egy ESBE (3 járatú keverő) szeleppel illik megoldani [link]
A visszatérő és az előre menő vizet keveri az általad beállított hőfokúra.
Padlóban a 60 fok nagyon sok, szaklap [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.