Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Adott egy nem kicsi lakas amibe kene beoperallni kapcsolokat es lampakat, es a sonoff kapcsolokat neztuk ki RF-el. Mivel 150nm kornyeke, ezert kell vagy 2-3 RF-WiFi hub? Vagy menjen a kabelekre sokcsatornas rele, es wifin siman megoldani? A WiFi-s rele asszemm olcsobb, es eleg lenne belole par darab.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50652) belashx válasza Degeczi (#50643) üzenetére


belashx
senior tag

Az eszközöket lehúztam a gyanúsítottak listájáról. Saját távval jól üzemelnek.

@ojb:
Elemes a táv, igen, de miért működött akár hosszabb pihi után is? Valahol oazt olvastam, hogy ez a mélyalvásos dolog inkább a ZWave-es eszközök problémája, ezért sem javasolják kapcsolóknál, de nem gondoltam, hogy zigbee-s eszköznél belefutok ilyenbe. Mondjuk még nagyon az út elején járok. :))
Mikor jött itt az első ötlet, 3 mp-re növeltem a delay-t, és azóta 100%-osan működik, de tesztelem pár napig.

Milyen dummy parancsot küldjek neki? Van valami lekérdezés, vagy hasonló?

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#50653) ojb válasza belashx (#50652) üzenetére


ojb
tag

"Milyen dummy parancsot küldjek neki? Van valami lekérdezés, vagy hasonló?"
Teljesem mindegy :)
Az a lényeg, hogy a jelenlegi 3 hasznos parancs helyett 4-et küldj ki.
Az első lehet "bármi", ami felébreszti az esetleg éppen alvó IR Blaster-t, majd egy kis szünet és mehet a három hasznos kódot tartalmazó payload elméletileg akár már 3s-nél rövidebb delay-al is.

(#50654) Degeczi válasza belashx (#50652) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor lehet, h egyszerűen az IR eszköz hülye, és már akkor elkezdi a következő parancs feldolgozását, míg az előzővel sem végzett.

Egyébként az MQTT-t pont a kieső kliensekhez tervezték, éppen azzal számolva, h sokszor, sokáig lesz offline valami, de ez nem jelent semmilyen problémát: az MQTT bróker őrzi a neki szánt üzeneteket, és amikor a felébredt cucc benéz a "levelesládájába" (topikjába, amire föliratkozott), akkor szépen megkapja ami rá vár. Önmagában tehát ez nem gond, csak ismét: ha hülyén írták meg, h nem sorban egymás után végzi a feldolgozást. Így még az is elképzelhető, h rossz esetben ne legyen hatása a késleltetésnek sem, hiszen az csak a parancsok MQTT brókerre beküldésére vonatkozik - arra már nincs hatással, h egy hibásan üzemelő eszköz mit és mikor kezd velük.

(#50655) davelanno


davelanno
csendes tag

Sziasztok! Ahogy olvasom itt a hozzászólásokat látom hogy elég komoly szinten toljátok a smart home dolgokat. Én ezeknél sokkal egyszerűbb kérdéssel jöttem, de mivel a keresés nem adott ki semmit, így felteszem. TP-Link Tapo rendszer H100 hubot és S210/S220 kapcsolót használ-e valaki? Lenne pár kérdésem.

(#50656) belashx válasza ojb (#50653) üzenetére


belashx
senior tag

Ennél fogalmatlanabb vagyok ám. :D
Ugyanúgy a set topicba küldjem a "mit is?"
Látom van get topic. Esetleg oda? (Mondjuk ezt: {"state": ""} ?)

@Degeczi:
No, ezzel segítettél, azt hiszem.
Az az 1 mp delay, ami volt az első két parancs között, azt kb. határeset lehet, ezért is volt jó a 3 mp. Lecsökkentettem 0,5 mp-re, és mindjárt nem akart működni.
Eredetileg csak azért tettem bele a delay-t, mert azt gondoltam, hogy nem tudja kvázi azonnal egymás után kiadni a 3 infra jelet. Félig-meddig igazam is volt. :)
Amúgy az egyetlen általam fellelt akkus infra távvezérlőről van szó (MOES UFO-R11, Zigbee Model: TS1201)

Köszi!

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#50657) belashx


belashx
senior tag

Lenne még egy kérdésem.

Ezeket a z2m parancsokat nem lehet egy entitásba elmenteni, hogy ne kelljen minden egyes próbálkozásnál copy-paste-elnem a kis táblázatomból? Nem találtam ilyen jellegű helpert. Vagy egy template-et kéne létrehozni neki?

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#50658) 4D4M válasza belashx (#50657) üzenetére


4D4M
aktív tag

Valószínűleg scriptre gondolsz.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50659) belashx válasza 4D4M (#50658) üzenetére


belashx
senior tag

Lehetséges.
Azzal kezdtem, hogy scriptben lérehoztam a már idecitált automatizmust. Aztán a nem megfelelő működése okán csináltam meg a "flow"-t.
Túlzásnak gondoltam a scriptet, hisz az alapvetően többről szól(hat).
Létrehoztam helpereket, mint gomb, hogy tudjam kapcsolgatni a dashboardról is készülékeket, akkor is egyesével be kellett pötyögnöm a publish-payload vackokat, de most mézem, hogy oda is be lehet biggyeszteni a scripteket is.:B

Lesz még kérdésem, azt hiszem, de igyekszem informálódni, és csak akkor jövök, ha nem jutok dűlőre valamivel. :)

Holnap jönnek IKEA-s cuccok(égők, kapcsolók), meg rendeltem mozgásérzékelőt Aliról.
A gond, hogy nem tudom kiélni magam rendesen, mert albérletben lakom. Csak nem állok neki itt szerelvényezni. Szóval egyelőre ez egy jó játék, de legalább lesz némi tapasztalatom, mire pár év múlva saját házba költözünk.:))
Igyekszem átrágni magam a fórum egy részén is(45000. hsz-nél kezdtem), meg olvasok, videókat nézek a témáról.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#50660) dethroner válasza 4D4M (#50649) üzenetére


dethroner
veterán

A visszatérőt nem látta a Honeywell T6R se, és ez az Emos se :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50661) Audience válasza dethroner (#50660) üzenetére


Audience
aktív tag

Nem minden kazán méri!

(#50662) fo_di válasza ojb (#50633) üzenetére


fo_di
őstag

lehet hogy az egyik fiókomban van is egy ilyen, akkor ezt nézem meg, köszi

(#50663) 4D4M válasza dethroner (#50660) üzenetére


4D4M
aktív tag

Megnéztem a manualt, és minden jel arra utal, hogy nincs benne visszatérő szenzor. Ez meglepett. Mindenesetre, akkor a szivattyú fordulatszámának növelése feleltethető meg ennek alternatívaként. Ezzel gyakorlatilag ugyanazt éred el és a padlófűtéshez eleve a maximális tömegáram kellene, amit a kazán tud.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50664) beers válasza 4D4M (#48178) üzenetére


beers
addikt

Hol találtál erre válaszokat!
Most tenném át localtuyára a wifis eszközöket a felhőből, de entitások nincsenek! :F A gyáriakat ki lehet valahogy nyerni az eszközből? :F
:R

M&N

(#50665) ViZion válasza beers (#50664) üzenetére


ViZion
félisten

Localtuya-nál a tuya developer oldalról kell a böngésző forrásából kiszedni az azonosítókat, erről van jóféle YT videó.
De elvileg nemrég frissítéssel jött egy QR kódos lehetőség is a hozzáaráshoz, nem kell developernek lenni már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50666) 4D4M válasza beers (#50664) üzenetére


4D4M
aktív tag

Pont most volt valami frissítés, amivel be lehet jelentkezni QR-rel vagy valamivel a tujába. Majd szerintem jön valaki, aki megmondja merre van az előre jelen pillanatban.
Az akkori hirtelen felindulásból elkövetet kijelentésem nem változott, talán csak tovább szilárdult (:
ps.: ViZion mester megvárhatta volna, míg megidézem -.-
(:

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50667) beers


beers
addikt

ViZion , 4D4M
Köszi, de a local tuya alá sikerült berakni őket, 1-2 kivétellel!
Az entitások beazonosításával van bajom, hogy mi mi!
Valami gyári specifikációban ezek nincsenek összegezve, hogy ez az eszköz ezt és ezt tudja? :F

M&N

(#50668) ViZion válasza beers (#50667) üzenetére


ViZion
félisten

Azt is a developer oldalon tudod kinézni...
Pl. kapcsolsz rajta és figyeled a változást, az a kapcsoló. Esetleg keress rá, hátha vki már feljegyezte valahova.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50669) xeo98


xeo98
csendes tag

Ha már localtuya... az miért van, hogy csak a zigbee hub-ot találja meg, a többi eszközt nem?

(#50670) beers válasza xeo98 (#50669) üzenetére


beers
addikt

Meg kellene találnia!
Esetleg manuálisan add meg!
#50668 ViZion
Ez lesz!

M&N

(#50671) dethroner válasza 4D4M (#50663) üzenetére


dethroner
veterán

B1HA kazán nem tudja a visszatérő vizet mutatni? Nem vagyok a fűtés témában egyáltalán képben, eddig mások fűtöttek rám :DDD A tömegáram se mond semmit, sajnos.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#50672) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Melyik P1 olvasót ér megvenni?
HomeWizad vagy SlimmeLezer+

Köszönöm a segítséget :R

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50673) Gabesz87 válasza amargo (#50672) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem ilyen van.

(#50674) 4D4M válasza dethroner (#50671) üzenetére


4D4M
aktív tag

A mondanóm annyi volt, hogy a szivattyú maxra állításával csökkenthető az előremenő / kitolható az uzemidő, mielőtt lekapcsolna az égő (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50675) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Vettem egy ilyen motoros szelepet. Bedugtam, hogy csatlakoztassam a wifire, mert holnap jönnek a vizesek, akkor lesz beszerelve. Feltettem az ewelink app-ot, elvileg párosítás módban van, de az app mégsem találja. Van valami compatible mode is, de azzal sem megy :F Itt ír valamit alul a használati, ami nem teljesen világos számomra:

Telót a 2,4GHz-es hálózatomra csatlakoztattam. De mi ez az ITEAD xxxxx hálózat? Ilyet nem látok az elérhető hálózati listában.

[ Szerkesztve ]

(#50676) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#50675) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na csak sikerült egy YT videó alapján. Arról nem ír a használati, hogy a kompatibilitási módba lépéshez sokkal tobább nyomva kell tartani a gombot!

(#50677) amargo válasza Gabesz87 (#50673) üzenetére


amargo
addikt

köszönöm, megnézem :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50678) sambenez válasza Gabesz87 (#50673) üzenetére


sambenez
addikt

Ez jól működik a hazai rendszerben? Vagy mókolni kell vele?

(#50679) Cyberbeni válasza fap333 (#50575) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ha a webes konzolon nézed, akkor ott csak az utolsó 1024 karaktert fogja megjeleníteni (bár erre csak 967-et ír). Putty-on keresztül szerintem át fog jönni minden. (Telnet, 23-as port [link] )

(#50680) Guenwhywer


Guenwhywer
csendes tag

Sziasztok! Messze nem ezen a szinten tartok és aligha fogok idáig eljutni ahol Ti tartotok nem is célom egyelőre. Ami nálam van az nem is számít szerintem okos otthonnak mert csak pár wifis konnektorom van de még ezzel is meggyűlt a bajom bizonyos szempontból. Nem kapcsolásra használom őket hanem fogyasztás figyelésre(amolyan perverzió) de pl a fagyasztó ami a pincében van áramszünetek esetén nem mindig indul újra. Tuya konnektorok vannak meg talán még valami hasonló nem tudom a pontos márkát és Smartlife appot használok. A lényeg az lenne hogy tud e értesítést küldeni az app ha mondjuk X időn keresztül nincs elvétel a konnektorról? Vagy van-e olyan cucc ami így ebbe az appba berakható és meg tudja ezt oldani. Előre is köszi a segítséget :R

(#50681) xeo98 válasza beers (#50670) üzenetére


xeo98
csendes tag

Közben sikerült, meglett minden :)
Meglepődtem, mert a localtuya mutatja az össz energiafelhasználást is, a sima nem.
Viszont az értékek frissítése így sem megy, csak ha megnyitom a telefonos appot, és rámegyek az adott konnektorra :(

(#50682) LouiS22 válasza amargo (#50672) üzenetére


LouiS22
veterán

Slimmelezer+. Saját fw-t is tudsz rajta futtatni. A Homewizard meg egy zárt valami, rájuk vagy utalva.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50683) Gabesz87 válasza sambenez (#50678) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem igen kell vele mókolni. HA-al használom. Annyi, hogy elsőre telepíteni kellett a magyar fw-t, de van saját GUI-ja, és onnan kell kiválasztani a fw-t. Telepítés menete, HA-ba integrálás meg le van írva a manualban. Nekem egyetlen fura anomália van, hogy ha újra kell indítani valamiért, nem akar csatlakozni, nem értem miért. Ilyenkor kimegyek az órához, kihúzom, visszadugom, és utána már csatlakozik. Nem tudom, hogy esetleg a wifi van neki távol, és azért nem csatlakozik vissza (bár működés közben nem veszti el a hálózatot), vagy mi az oka. De a lényeg, hogy semmit nem kell mókolni vele, átirogatni configot, vagy ilyesmi.

(#50684) szente


szente
addikt

Sziasztok!

HA alatt a generic thermostat elkezdett össze vissza működni.
Magától ki/be kapcsol bizonyos időközönként, pedig a kívánt hőmérsékletet még bőven nem érte el, vagy nem reagál, ha manuálisan akarom kapcsolni. Hőmérő alapján kapcsol konnektort.
Ez a hiba van a naplóban:

Logger: homeassistant.core
Source: core.py:2295
First occurred: 18:14:52 (12 occurrences)
Last logged: 18:26:10

Error executing service: <ServiceCall homeassistant.turn_on (c:01HQ6B72KRSZZDRPKR9TKE7GK4): entity_id=['switch.nappali']>
Error executing service: <ServiceCall homeassistant.turn_off (c:01HQ6B780FF74QMDSZ32N838QD): entity_id=['switch.nappali']>
Error executing service: <ServiceCall homeassistant.turn_off (c:01HQ6B7CES3SFRCQ24V47YXQ7E): entity_id=['switch.nappali']>
Error executing service: <ServiceCall homeassistant.turn_on (c:01HQ6B7KJQST05CHTCFP06V2P6): entity_id=['switch.nappali']>
Error executing service: <ServiceCall homeassistant.turn_on (c:01HQ6B7Q06X3H2ACN6GHEV4A53): entity_id=['switch.nappali']>
Traceback (most recent call last):
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 2295, in _run_service_call_catch_exceptions
await coro_or_task
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 2316, in _execute_service
return await target(service_call)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/homeassistant/__init__.py", line 138, in async_handle_turn_service
await asyncio.gather(*tasks)
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 2279, in async_call
response_data = await coro
^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 2316, in _execute_service
return await target(service_call)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/service.py", line 892, in entity_service_call
single_response = await _handle_entity_call(
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/service.py", line 962, in _handle_entity_call
result = await task
^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/group/switch.py", line 129, in async_turn_on
await self.hass.services.async_call(
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 2279, in async_call
response_data = await coro
^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/core.py", line 2316, in _execute_service
return await target(service_call)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/service.py", line 917, in entity_service_call
raise result from None
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity.py", line 1540, in async_request_call
return await coro
^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/service.py", line 962, in _handle_entity_call
result = await task
^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/zha/switch.py", line 91, in async_turn_on
await self._on_off_cluster_handler.turn_on()
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/zha/core/cluster_handlers/general.py", line 446, in turn_on
result = await self.on()
^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/zha/core/cluster_handlers/__init__.py", line 83, in wrapper
with wrap_zigpy_exceptions():
File "/usr/local/lib/python3.12/contextlib.py", line 158, in __exit__
self.gen.throw(value)
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/zha/core/cluster_handlers/__init__.py", line 75, in wrap_zigpy_exceptions
raise HomeAssistantError(message) from exc
homeassistant.exceptions.HomeAssistantError: Failed to send request: Failed to deliver message: <EmberStatus.DELIVERY_FAILED: 102>

[ Szerkesztve ]

(#50685) fap333 válasza Cyberbeni (#50679) üzenetére


fap333
aktív tag

És valóban! Telneten tényleg ott van a teljes adatsor! :DD Ebből már egyértelműen látszik, hogy mi az ami átjön, mi az ami nem.
Nagyon köszönöm a tippet! :R

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#50686) fo_di válasza szente (#50684) üzenetére


fo_di
őstag

nekem ez alapján úgy tűnik, hogy nem a termosztát entitás hibája, hanem a konnektorodat nem éri el rendesen, ezért nem kapcsol ki, aztán ha véletlen egyszer később mégis odaér a parancs, akkor lehet a sorban álló utolsót még megcsinálja
a konnektorodat kéne a meshben megjavítnai, újrapárosítani, stb

(#50687) ojb válasza fo_di (#50686) üzenetére


ojb
tag

Pont az ilyen jellegű hibák kivédésére találták ki a "keep-alive"-ot. és
A Generic Thermostat is tudja...

(#50688) fo_di válasza ojb (#50687) üzenetére


fo_di
őstag

mondjuk a zigbee konnektornak szerintem nem kéne meghalnia tétlenség után, inkább tűnik mesh hibának

(#50689) footy


footy
addikt

Sziasztok!

a hoszivattyunk vezerleset szeretnem "okosabba" tenni. (HA alol iranyitani)
(Okosabba tenni: Tavolrol kapcsolhato legyen a "szabadsag/nem vagyok otthon" mod es ami meg fontosabb hogy amikor a napelemen tultermeles van akkor inditsa be a hoszivattyut)
Adott egy Elco Aquatop T10C hoszivattyu, ami BSB-LAN kompatbilis.
A kompatibilitasi lista alapjan Siemens RVS61.843-as vezerlot hasznal.

Ha jol ertem ezek a dolgok kellenek:
- ESP32-POE-ISO
- BSB-LAN ESP32 adapter v4.2. (ha jol ertem ezt direkt a fejlesztoktol kell rendelni. Tudja valaki mennyibe kerul?)
- Haz? Nem talalom hol lehetne megrendelni

Ha minden ossze van szerelve, akkor BSB-LAN ESP32 adapter CL+ es CL- csatlakozojat kell osszekotnom a vezerlo CL+ es CL- csatlakozojaval.
A fenti vezerlon az also sorban 3X szerepel a CL+ es CL-. Melyiket kell ezek kozul valasztani?
Az osszekotest CL+(BSB-modul) <> CL+(vezerlo) logikaval kell elvegezni vagy mint a soros kapcsolatnal + <> - ? (RX<>TX)
Mi annak a csatlakozonak a neve ami oda illeszkedik?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#50690) sunavlys válasza footy (#50689) üzenetére


sunavlys
senior tag

"amikor a napelemen tultermeles van akkor inditsa be a hoszivattyut"

megoldást nem tudom, de :

értem ennek a funkciónak a létjogosultságát, de nem lesz abból gond, hogy amikor percenként előbújik/elbújik a nap, akkor a hoszivattyu össze-vissza fog kapcsolgatni, ami lehet, hogy nem tesz jót neki?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#50691) footy válasza sunavlys (#50690) üzenetére


footy
addikt

Erre gondoltam en is, ezert ugy oldanam meg, hogyha be van kapcsolva, akkor minimum 30 percig menjen.
A jelenlegi fogyasztasi gorbe alapjan ez a tipikus mukodesi karektere a pumpanak:

(#50692) szente válasza fo_di (#50688) üzenetére


szente
addikt

Szia!

Köszi a választ. Emlékeim szerint volt pár hónapja ilyen és akkor újra párosítottam a konnektorokat és jó volt eddig.
Mi lehet ennek az oka? Messze vannak egymástól a konnektorok? Bár az is csinálta, amelyik csak 2m-re van a Sonoff Dongle-től.

(#50693) burtione válasza GrandS (#50528) üzenetére


burtione
tag

Szia, ettől sokkal egyszerűbb megoldás ez: [link]
nem kell hozzá GW, csak wifikapcsolat. Ugyanúgy ewelinkel vezérelhető. Nekem így működik az összes LED szalag.

(#50694) Pulsar válasza footy (#50691) üzenetére


Pulsar
veterán

Szia,

nem pont HA, de hasonló videót láttam már, csak bojlerrel, hátha elindulásnak segítség.
[link]

(#50695) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Shelly Dimmr2-höz mely E14 LED-et érdemes választani, ami rendesen szabályozható és nem fog villogni? Pláne akkor ha három kell, mert csillárt vezérelnék.
Elvileg ha jól gondolom, mindegy, hogy egy vagy három, amíg nem lépek túl egy teljesítmény határt, de mondjuk össz. 12W-al nem hiszem, hogy problémázna.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50696) blackfly


blackfly
tag

Valakinek van tapasztalata xiaomi LYWSD03MMC hőmérő zigbee re programozással? Van bármi negatívum vele kapcsolatban? Továbbra is használható marad fűtés vezérlésére? Milyen sűrűn jelent? Köszi.

(#50697) dbius válasza footy (#50691) üzenetére


dbius
veterán

Nálam az indirekt tároló van úgy automatizálva HA-ban, hogy ha a napelem aktuális termelése több, mint 2kW már legalább 15 perce, akkor bekapcsolja az indirekt tárolót (ha eleve ki volt már előtte is kapcsolva)

alias: Indirekt tároló bekapcsolás
description: Ha napelem termelés több, mint 2kW 15 percig
trigger:
- platform: numeric_state
entity_id: sensor.inverter_active_power
for:
hours: 0
minutes: 15
seconds: 0
above: 2000
condition:
- condition: state
entity_id: switch.nous_s3_indirekt_tarolo
state: "off"
action:
- type: turn_on
device_id: 0267fbc5868e51135c7da393ef4ccaff
entity_id: switch.nous_s3_indirekt_tarolo
domain: switch
mode: single

Kikapcsolás ennek az ellenkezője, ha legalább 15 perce már kevesebb az aktuális termelés, mint 2kW, akkor kikapcsolja az indirekt tárolót.

Esetedben ha az időzítést növeled 30 percre, akkor minimum 30 percig bekapcsolva marad ha már egyszer az automatizmus bekapcsolta.

[ Szerkesztve ]

(#50698) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Szerettem volna egy mentést csinálni a HA-ról!
A gép amin fut, az egy HP T620, 16G-ás ssd-n!
A eddig jól bevált eszközökhöz folyamodtam, Acronis és AOMEI Backupper Technician Plus! Lementettem a lemezképet, majd vissza akartam állítani egy másik ssd-re! Ez meg is történt, de egyik mentéssel sem indul el a HA! Esetleg valakinek megfelelő módszere erre?
Windows-os mentéssel működnek ezek, de HA alatt nem! :F
Köszönöm! :R

M&N

(#50699) 4D4M válasza beers (#50698) üzenetére


4D4M
aktív tag

Mit mond a cli, mi a probléméja?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50700) ViZion válasza beers (#50698) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsit sok a ! !!! :D
Linux, ezt Clonezillával mentsd. Vannak videók róla. Teljes lemez mentés, ellenőrzéssel. Működnie kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.