Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#50756) üzenetére


8nemesis8
veterán

daninet, ha tudsz majd írsz rá, látom most éppen aktív vagy!?

(#50952) daninet válasza 8nemesis8 (#50951) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Pingelem a telefonokat uptime kuma-val, annak van egy binásir szenzora HA-ban amit alapján mutatja ki van otthon. De helyérzékelés is be van kapcsolva proximity integrációval igazából azzal is lehetne, nem volt kedvem átalakítani. Igazából ha nem akarod követni a párod a térképen a pingelés telefon akkujának szempontjából jobb. A másikhoz folyton mennie kell a precíz meghatározásnak a HA appban.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50953) 8nemesis8 válasza daninet (#50952) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

Köszönöm!
Ezen add-on alapján?
Utóbbit merülés miatt inkább elengedném :( Amúgy arra úgyis ott a lokátor :)

(#50954) daninet válasza 8nemesis8 (#50953) üzenetére


daninet
veterán

igen, ez.
Nekem nem HA alatt fut dockerben, hanem külön szerveren de a lényegen nem változtat.
Így néz ki a felhasználó kártyája yaml-ben: [link]
Most ez úgy van beállítva, ha rányomok a képre akkor beszél a telefon, így megtalálhatom a lakásban.
Ezeket az emojikat pedig valami appal csináltam telefonon mimoji vagy mifene. Lementettem képernyőfotóval aztán töröltem le :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50955) 8nemesis8 válasza daninet (#50954) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen, gondolatolvasó vagy, pont utolsó válaszod lett volna a mostani kérdésem :)
Megpróbálom ezt a pingelős dolgot :)
Köszi a kódot!

[ Szerkesztve ]

(#50956) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Nálam hazaérkezés detektálására az ESPresense (Bluetooth alapján, nem tudom hogy smart watch nélkül is ilyen jó e) jobban bejött. WiFi az mostanában sokszor akár 1 perc, mire csatlakozik.

(#50957) daninet válasza Cyberbeni (#50956) üzenetére


daninet
veterán

nekem wifi mindenhol van, udvarban is, ott azért problémás espresencehez esp-ket szétpakolni mindenhol. Én is játszottam a gondolattal de nincs rá szükségem. Integráltam a riasztót HA-ba, így van mozgásérzékelőm minden szobához.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50958) 8nemesis8 válasza Cyberbeni (#50956) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jónak tűnik, de itt hatótávval nincs gond? Nálunk bőven jobb a wifi lefedettség, mint a bluetooth!

daninet: Milyen riasztót? Paradox?

[ Szerkesztve ]

(#50959) daninet válasza 8nemesis8 (#50958) üzenetére


daninet
veterán

paradox, igen

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50960) Cyberbeni válasza 8nemesis8 (#50958) üzenetére


Cyberbeni
addikt

A kettő együtt van használva. Könnyebben/olcsóbban berakható abba a sarokba, ahonnan meg szoktad közelíteni a házat, mint plusz egy AP. Házon belüli helymeghatározásra nem tudom mennyire lehet jól belőni, főleg többszintes házban. (Ami most van ilyen autómatizálásom, arra elég a mozgásérzékelő)

(#50961) zsamiatt válasza Cyberbeni (#50956) üzenetére


zsamiatt
őstag

Meg ha jol tudom garminnal pl nem megy. Szoval nem mindegy milyen smartwatchrol van szo

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50962) Jakszy válasza daninet (#50950) üzenetére


Jakszy
csendes tag

Sikerül megoldani! Köszönöm a segítséget! :R (jelszó hiba volt nem hagyta a gyárin a telepítő)

(#50963) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Otthon van egy Wolf FGB-K-xx gázkazánunk, a hozzá tartozó Wolf Link Pro (ISM7e) wifi modullal.
Ez a modul resetelve lett és lehetetlen elérni Wolf SmartHome-ból, azt írja a "tulajdonosnak" be kell írnia az új jelszót. A tulajdonos itt a helyi wolf szervizes, a saját nevére van beregisztrálva és mint "vendég" fiók vagyunk mi hozzáadva. (Nem is értem) Állítása szerint ő se lát már semmit, de amikor szériaszám alapján hozzáadnánk a kazánt a fiókunkhoz, mindig az ő nevét dobja ki hogy először neki kell törölnie a kazánt, hogy használhassuk.

Valakinek lenne ötlete hogyan lehetne leválasztani a kazánt róla? (Végülis a miénk, miért ne tehetnénk meg?)
B opció: esetleg van ajánlott wifi modul, ami működhet ezzel a kazánnal? Már kezd elegünk lenni a Wolf sajátos hülyeségeiből.

(#50964) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Jött egy Shelly Dimmer 2. A kapcsolókat detached módban Action-ökkel használnám, ahogy eddig is a Plus-okat.
Az még rendben, hogy régebbi cucc, és URL-lel lehet vezérelni a kimenetet, azon túl is vagyok, de nincsen a webes felületen időszak feltétel (time constraint), hogy mikor él az adott Action. Van valami trükk, hogy ezen is be lehessen állítani időszak feltételt egy bizonyos Action-re?
Az is érdekes, hogy amíg nem tud felcsattanni a netre, nem működnek az Action-ök, pedig localhost van az URL-ben. Ez ellen lehet tenni valamit?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50965) tsilver


tsilver
aktív tag

olcsóbb, de jó minőségű, működő zigbee-s fali konnektort tudtok ajánlani, (A Legrandnál olcsóbbat keresnék)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#50966) Jakszy


Jakszy
csendes tag

Most hogy működik a HA+PAI+MQTT feltünt itt nem csak 3 gomb van mint az InsiteGold-ban ugye van a 3 alap Otthoni Éjszaki és távol riasztás ezen felül áthidalva és egyéni. Ezeket hogy tudom szerkezteni. Pl.: Ha azt szeretném csak a pincét riassza vagy hogy bizonyos érzékelőt ne vegye figyelmbe!

(#50967) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Homekit-ben lehet olyan automatizálást csinálni, hogy a Homekit támogatott kültéri fali lámpám felkapcsol mozgásérzékelő triggerre (de csak ha sötét van). Ami még bonyolítja, hogy valahogy megoldható, hogy pl az én telefonom jelenlétében csináljon bármit? A szomszéd ha elsétál a ház előtt akkor ne kapcsoljon.

(#50968) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Lenne egy Sonoff Basic R2 okos kapcsolom az lenne a kérdésem hogy ehhez lehet párosítani 433mhz kis távirányítót? Vagy ez pont nem tudja? [kép] [kép]

(#50969) Tamarel válasza abrtom87 (#50967) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen, kivéve hogy a jelenlét nem ennyire pontos.
Azt tudja, hogy otthon vagy-e, de azt nem, hogy a lámpa előtt.

(#50970) migabi24 válasza Rainman05 (#50968) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez csak wifis

(#50971) noorbertt válasza abrtom87 (#50967) üzenetére


noorbertt
őstag

Csak HomeKit megoldás érdekel? Ha igen akkor ott az “Eve” nevű app, talán megoldható. Pl scenes lámpa fel kapcsolás
Majd rules résznél összerakod a cuccot, viszont ott olyan nincs, hogy ha épp otthon vagy mint feltétel, de olyan van hogy ha a riasztó nem aktív…

Másik opció, HomeAssistant és onnan tudsz a HomeKit eszközeidet is irányítani, vagy akar bármilyen eszközt a Homekitnek adni, így távolról is elérhető.
De akar bármelyik kamera is kompatibilis lehet. :DDD

(#50972) abrtom87 válasza Tamarel (#50969) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi!

noorbertt Köszi neked is! Homekit lenne érdekes. Eve appom van mert olyanok az okos konnektorok. Nekem az lenne a legjobb ha valahogy tudja, hogy otthon vagyok. Az mindegy hol, a lámpa előtt vagy nem, csak hat tudná, hogy megjöttem a kocsival, az már jó lenne. Hogyha a szomszéd mászkál (késő éjszaka is szokott) akkor ne kapcsolgasson a lámpa neki (ikerházban lakunk és elöttünk járnak el). Okos kamerám van, de sajnos pont Eufy S40 ami nem Homekit kompatibilis.

(#50973) noorbertt válasza abrtom87 (#50972) üzenetére


noorbertt
őstag

Én ezt külön vennem. Azt hogy felkapcsoljon a lámpa érkezésnél este azt szerintem az említett appban megoldható gond nélkül.
Arra kell valami, hogy akkor ne kapcsoljon fel amikor a szomszéd ott sétál, de te nem vagy kint.

Lehet maradi..de én egy kapcsolót használnék bentre, le és akkor off, de ha elmész otthonról akkor fel és élesedett a rendszer /persze ezt is lehet okosítani/ + ha te kapcsolod fel és otthon vagy akkor x percig + amíg mozgás van kint. :DDD

(#50974) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#50964) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sikerült megoldani az időzítés az Action-ökhöz. URL-en keresztül nem csak lekérni lehet az eseménykezelést, hanem megfelelően preparált URL-el ki-be lehet kapcsolni. Mikrotik routeren beütemeztem ezen url-eket a fetch paranccsal, eddig úgy néz ki működik, de remélem nem fáraztja el nagyon a flash-t. Vagy hol tárolja egy Shelly Dimmer2 a beállításokat? Mindenesetre kéne már egy Plus változat a Dimmer-ből is, ami nem 0-10V hanem a 230V-t hasítgatja.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50975) Rainman05 válasza migabi24 (#50970) üzenetére


Rainman05
tag

Köszi.

(#50976) abrtom87 válasza noorbertt (#50973) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi. Az a gondom, hogy télen sokszor fordul elő, hogy napokig nem vagyunk itthon és ha hazamegyünk akkor jó lenne ha kapcsolna a villany, hogy lássunk valamit. Bent van külön kapcsoló, kikapcsolni ki tudjuk, de a fenti esetben így vaksötétben kellene lebotorkálni. Sajnos elöttünk nincs közvilágítás, így nagyon sötét van és sok lépcső. A szomszéd meg össze-vissza mászkál mindig, nem akarok neki ingyen villany biztosítani, mert leszavazta régebben, hogy közös világítást szereljünk ki.

(#50977) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy a SlimmeLezer+ eszközzel a villanyóra állások is kiszedhetők mqtt-n keresztül?
Konkrétan a 180 és 280-as érték lenne érdekes a napelem szaldó alakulásást akarom mérni.
A fogyasztást és egyéb adatokat shelly EM3-al megoldom

(#50978) amargo válasza llacee (#50977) üzenetére


amargo
addikt

Igen, most volt óra csere nálam és az itt megosztott config szépen tovább adja ezeket is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50979) faki_ válasza abrtom87 (#50967) üzenetére


faki_
senior tag

Ha Home Assistant alatt fenn van a Mobile App, akkor van egy "iPhonod neve" entitás, aminek (nálam legalábbis) az értéke "Otthon" vagy "Távol". Így kapcsoltam ki-be először pl. a mozgásérzékelést, de volt, hogy csak viszonylag sok idő, akár 15-20 percre reagált, miután elmentem otthonról. A frissítés állítására nem találtam lehetőséget, így inkább az iPhonon csináltam automatizmust a Parancsokban. Ehhez kell a telefonon a HA app és egy pluszba létrehozott jelenet/scene, ami kapcsolja kívánt dolgokat. Az automatizmus létrehozásakor a legkisebb, 100 méteres kört választva a térképen elég gyors a reakció.

(#50980) abrtom87 válasza faki_ (#50979) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi. Ez jól hangzik. Ezt így ki fogom próbálni!

(#50981) llacee válasza amargo (#50978) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom

(#50982) pube111


pube111
senior tag

Tud valaki olyan usb hubot konkrétan, ami az usb csatlakozókra a tápot nem a laptopról adja ki, hanem saját tápegységről?
Sok mindent kéne a laptobra dugnom, és nem bírja táppal.

(#50983) fo_di válasza pube111 (#50982) üzenetére


fo_di
őstag

kb bármelyik külső tápos hub jó neked, kedvenc webshopodban keress rá (pl. gugli első találata az alza volt, elég sokfélével)

(#50984) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok.

Okos rendszer elérését hogyan tudom megoldani legolcsóbban? A Telekom router elvileg nem tud VPN-t. Így milyen olcsó routert vagy más eszközt kellene vennem, hogy egy openvpn vagy valami futtatható legyen 0-24? Valami ami nem fogyaszt sokat.

(#50985) ViZion válasza abrtom87 (#50984) üzenetére


ViZion
félisten

Tailscale. Min fut a rendszered? opnsense-re telepíthető, saját gateway-t hoz létre. Némi SSH/Linux iCLI ismeret kell, de elég jó a doksija, részletes és vannak videók is (itt ezt nem szeretik, de ezek a Tailscale videói a leírások alapján). Egy subnetet lehet beállítani, majd ezt engedélyezni kell a központban és a klienseken is. Nem kell port forward, nálam a dupla (vagy tripla) NAT-on is átküzdi magát. Mindenre van leírás.
Ha jól rémlik a HA alá is telepíthető, de ezt nem kutattam alaposabban.
Jah, és biztonságosabb egy rosszul beállított routeres VPN-nél, ott azért figyelni kell pár dologra.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50986) Audience válasza abrtom87 (#50984) üzenetére


Audience
aktív tag

Egy RaspBerry PI simán elég ha csak a VPN lesz a feladata, OVPN vagy WireGuard-dal.

(#50987) AiRLAC válasza abrtom87 (#50984) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen okos rendszer? Ha futtatsz valamin pl. Home Assistantot akkor azon futhat egy VPN szerver is pl.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50988) 4D4M válasza ViZion (#50985) üzenetére


4D4M
aktív tag

És persze ne hagyjuk ki a felsorolásból a Nabu Casa támogatását sem.
Cloudflare-hez se kell semmit venni.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50989) Steady74 válasza 4D4M (#50988) üzenetére


Steady74
addikt

"legolcsóbban" ez 99%-ban a 0Ft-ot jelenti.

És bár nekem van nabu előfizetésem, van aki szerint ezzel nem támogatom a HA fejlesztőket, fejlesztést. A nabu oldaláról:

Access your instance while away, use state-of-the-art text-to-speech APIs, easily integrate voice assistants, and support the development of Home Assistant, ESPHome, Z-Wave JS and the Open Home.

(#50990) stopperos válasza abrtom87 (#50984) üzenetére


stopperos
senior tag

Veszel egy Mikrotik routert, 7-es OS-t teszel rá. Használod a saját Back to Home [IP/Cloud] szolgáltatását, vagy magad összeraksz egy Wireguard vagy OpenVPN kapcsolatot rajta. Ha dinamikus az ip címed, akkor tud egy DDNS nevet is adni (<sorozatszám>.snhcf08ex6afa.sn.mynetname.net).
Annyi, hogy az eszköz beállítás nem next-next. De ha kell segítség, akkor meg tudjuk beszélni.

Szerintem egy mAP-pal jársz legjobban. Van olcsóbb is, de ez időtállóbb. Ez kb 17 500 Ft. (Mi ezzel oldjuk meg a céges home office VPN-t.)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#50991) 4D4M válasza Steady74 (#50989) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem is vettem észre, hogy a legolcsóbb kell. De mindenesetre a 0 Ft-nál általában a kedves juzer a termék, amivel jobb minél előbb szembesülni (:

Ha frenck hamburgert vesz belőle egyből, akkor is a fejlesztést támogatod, szóval nem tudom ki és miért állítja.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50992) abrtom87 válasza abrtom87 (#50984) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi mindenkinek! Nem nekem lesz, tudtommal HA fut valami Rasberry-n (nem tudja milyen, használtan vette, de elvileg ősrégi cucc, talán 1-ez verzió). Azért kérdezem mert azon szerintem nem megy el még a vpn is, így inkább tailscale képes router kellene, talán az a legegyszerűbb. Vagy venni egy újabb Rasberryt

(#50993) Steady74 válasza 4D4M (#50991) üzenetére


Steady74
addikt

Egyetértek. Itt a topikban kaptam meg, hogy a nabus előfizuval nem támogatok semmit és senkit.

(#50994) LouiS22 válasza Steady74 (#50993) üzenetére


LouiS22
veterán

Keresd vissza, nem egészen úgy volt az, ahogy most emlékezni vélsz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50995) Steady74 válasza LouiS22 (#50994) üzenetére


Steady74
addikt

szerintem jól emlékszem, de semmi gondom azzal, hogy másként gondoljuk.
Ezt írtad:
Nem fizetsz a fejlesztésért. Egy szolgáltatásért fizetsz. Ha a fejlesztésért fizetnél, akkor lenne az, hogy jogosak lennének az elvárásaid.

Én fizetek nekik, mert úgy gondolom ezzel segítem, támogatom a fejlesztést, ahogy írják. Újfent lezárom részemről, ezen kár rugózni.

(#50996) abrtom87 válasza abrtom87 (#50992) üzenetére


abrtom87
tag

[link]

Ez a csak wifis modell jó lehet a tailscale-re?

(#50997) Cyberbeni válasza abrtom87 (#50996) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Egy akármilyen x64 mini pc olcsóbb lenne, mint mindenhez venni külön-külön egy leggyengébb málnát. Pl innen bármelyik, amiben legalább 4gb ram van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50998) ViZion válasza abrtom87 (#50996) üzenetére


ViZion
félisten

Tailscale bármin is elfut, nem sok kraftot igényel. De miért nem az okosotthon szerveredre telepíted?
Amúgy ez is Wireguard alapú. A Cloudflare beállítása (opnsense alatt mindenképp) jóval macerásabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50999) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Sziasztok! 2db wifis kamerát kellene felszerelnem. A Tapo C510W-t néztem ki. A tulajdonos a mobil applikációs nézelődés mellett szeretné, ha a TV-n is láthatná a képeket. Van rá valamilyen megoldás, hogy így is működjön?

(#51000) footy


footy
addikt

Hasznalja valaki a Homeassitant Green-t?
Tapasztalatokat szeretnek olyanoktol akik mar hosszabb ideje hasznaljak.
Tervezem hogy a NASon futo docker helyett dedikalt hardvert adok a HAnak. Kesobbi bovihetoseg es supervised miatt.
Lehet rajta dockert futtatni? (elkepzelheto hogy a NASrol atkoltoztetnek 1-2 dolgot.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.