Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) dbius válasza ViZion (#50850) üzenetére


dbius
veterán

hmmm, nem kapkodja el, bár a frissítést Te magad is meg tudod csinálni. Termel egyébként a rendszered és csak a HA-ban nem látod, vagy fusionsolarban sem látsz semmit?

(#50852) migabi24


migabi24
nagyúr

Akarok egy tuyás kapunyitó relét venni, de nem tudom, hogy aminek a tápja 220V-os az használható a 24V motoromhoz?

(#50853) tradeelek11 válasza migabi24 (#50852) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én azért olyat keresnék, ami száraz kontaktos!
Pl [link]

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#50854) migabi24 válasza tradeelek11 (#50853) üzenetére


migabi24
nagyúr

Persze olyat szeretnék, csak nem értem ezeknek a működését, nem tudom, hogy a 220-ast megvehetem-e 24V motorhoz?

(#50855) tradeelek11 válasza migabi24 (#50854) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Mi a betápod 230V vagy 24V ?

Tisztelettel :R

(#50856) migabi24 válasza tradeelek11 (#50855) üzenetére


migabi24
nagyúr

Teljesen 24V-os a motor
Motorline Bravo 524

[ Szerkesztve ]

(#50857) tradeelek11 válasza migabi24 (#50856) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ha onnan letudod venni a 24 Voltot akkor az ajánlott típusból elég,
DC5V 7-32V. De ugye ez csak a relé működtető bemenő feszültség.
Feltéve ha a 24 voltod az DC :)

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#50858) migabi24 válasza tradeelek11 (#50857) üzenetére


migabi24
nagyúr

Most így van megoldva, olyan kütyüre szeretném cserélni amin van ilyen mágneses kapcsoló is, tehát a visszajelzés miatt lenne az egész variálás, csak azok meg mind 230V, ott van a motornál a 230V csak nem tudom, hogy ezeken nem megy át 230V ha jól gondolom :F

(#50859) dragon1993


dragon1993
őstag

Új lakással kapcsolatban újabb nekifutás a redőnyöknek.
Az ajánlott "olcsó" megoldás fali kapcsoló + shelly.
A probléma, hogy eredetileg fix áram van tervezve kapcsoló nélkül, az átalakítása alsó hangon 40.000Ft / redőny, ami 5 redőnynél 200.000Ft

Kérdésem, hogy érdemes ezt a 40000Ft/redőnyt kifizetni vagy valami kész Somfy IO megoldás felé lenne érdemes elmenni?

(#50860) tradeelek11 válasza migabi24 (#50858) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én biztos másként oldanám meg :)
De most olvastam vissza hogy te felhőzöl!
Akkor amit linkeltél ott a két középső érintkező input AC 100- 240V.
tehát ott mindenképpen 230V kell neki. Majd reménykedsz vagy felhívod a forgalmazót
hogy ez száraz kontaktus e.

Tisztelettel :R

(#50861) ojb válasza tradeelek11 (#50860) üzenetére


ojb
tag

"hogy ez száraz kontaktus e."
Igen.
A garázsnyitó vezetékes kapcsolójával kell párhuzamosan kötni az
s1 - s2 kimenetet.

(#50862) tradeelek11 válasza ojb (#50861) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Köszönöm, a kolléga nevében is :R

Tisztelettel :R

(#50863) migabi24


migabi24
nagyúr

Nem is gondoltam, hogy ilyen nehezet kérdezek :D

(#50864) ViZion válasza dbius (#50851) üzenetére


ViZion
félisten

Minden OK, csak nem kapcsolódik a HA integráció. Most frissül megint, de csak valami nyelvi bánatot frissítenek.
Nem tudom frissíteni, nincs meg a telepítői jelszó.
Vagy mi módon lehet frissíteni? Mert a webes felületen ilyen nekem nincs, mobilon a QR kóddal sem tudtam belépni a jelszó nélkül. Resetelni nem akarom, mert ez a felügyelet a gari része.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50865) dbius válasza ViZion (#50864) üzenetére


dbius
veterán

SUN2000 appból, telefonról tudod frissíteni. Előtte le kell tölteni a friss firmware csomagot a korábban linkelt helyről pl., ugyanis Huawei oldaláról nem engedte korábban nekem.

Utána ugyanarra a wifire kell csatlakozni, mint a dongle!, majd telepítőként kell bejelentkezni (dongle és inverter itt külön választandó, tehát a donglebe kell bejelentkezni!). Ehhez a default password:
00000a
feltéve, hogy nem változtatták meg.

Karbantartás menüben tudod frissíteni manuálisan kiválasztva a csomagot, majd újraindul a dongle.

Korábban már én is frissítettem igy a dongle firmwarét.

(#50866) Steady74


Steady74
addikt

Segítséget szeretnék kérni wled témában, hátha van, aki megoldotta, én nem jöttem rá eddig sajnos. Egy lépcső melletti oldalfalra tervezek szerelni rejtett ledvilágításhoz készített díszlécet, úgy, hogy lefelé világítson a lépcsőfokokra, amolyan éjszakai irányfénynek. Arra nem jövök rá, hogy mi az az effekt, hogy elindul a fénycsík elér a végéig és utána világít a ledszalag egészen, valahogy így. Köszi a tippeket!

(#50867) ViZion válasza dbius (#50865) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, akkor helyben vagyunk, a telepítői passwordig jutottam... ezért jöttek ki, de úgy tudom ezt távolról is tudják.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50868) dbius válasza ViZion (#50867) üzenetére


dbius
veterán

Próbáld még meg az alábbiakat:
0000000a
Changeme

Te korábban nem léptél be? Mert a default jelszóval való bejelentkezés után kér jelszó cserét.

(#50869) koala69 válasza Steady74 (#50866) üzenetére


koala69
tag

szia,
nem vagyok benne biztos, hogy az wled-el van megoldva.... en legalabbis ilyen effect-et nem ismerek, szerintem az effect-ek ugy vannak megirva, hogy folyamatosan mennek.

Ha nem riadsz vissza nemi barkacsolastol - kb mint amennyit wled-el is kell - akkor sokkal egyszerubb egy esp-vel megoldani, fastled library -t hasznalva.
En is hasonlot csinalok, csak a lepcsofokok vannak megvilagitva, annyi kiegeszitessel - ami neked is hasznos lehet - hogy pl este 21:30 -tol kis fenyerovel, sargasan, aztan reggel 5:30-tol pedig hidegfeheren nagy fenyerovel. A lepcso aljan es tetejen van ket ultrasonic sensor, azok inditjak. Ahol majd mukodni fog, ott nincs HA, de ha szukseges, mqtt-vel integralhato.
Sajnos vannak limitek, 17 lepcsofok a max amit egy esp-vel ludsz vezerelni, - vagy 19 ha PIR-t hasznalsz - de ha kevesebb is eleg, akkor pl rakhatsz ra egy homerot, es az alapjan is valtoztathatod a szint, a fenycsik hosszat stb, vagy egy fenyszenzort, es az alapjan valtoztathatod a fenyerot.

(#50870) Steady74 válasza koala69 (#50869) üzenetére


Steady74
addikt

Aliról rendeltem egy ilyen lépcső ledvilágítás vezérlőt, kész programokkal, nem sok pénz. Az elgondolás hasonló mint Nálad, mondjuk reggel 7 és este 8 között ez menne, a kettő között meg a "futófény" úgymond, halványan. Nem ragaszkodom a HA integráláshoz, ez kész van így ahogy van. Ha megjön megnézem milyen, 9k-t próbára megér.
Erről a fasteld libary-ról írnál esetleg picit többet, mint gyakorlati felhasználási tapasztalatok? Milyen eszköz kell hozzá, mi javasolt, mi nem javasolt. Közben elkezdem én is nézni, olvasni amit találok róla.

(#50871) ViZion válasza dbius (#50868) üzenetére


ViZion
félisten

A telepítő telepíti és ad új jelszót. Ennyi. A telepítő ad user hozzáférést és user jelszót is. Nem tudom, h hányan telepítenek ilyesmit és hagyják a default jelszót... elég nagy a baj, ha ilyesmi történik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50872) koala69 válasza Steady74 (#50870) üzenetére


koala69
tag

annyit nagyon meger! Lehet feluletesen olvastam, de nekem az jott le, hogy ez nem rgb ledhez van, hanem sima pl feher ledhez, ami teljesen jo, csak nem tudom, hogy a szinhomersekletet hogy szabalyozza akkor - bar ezt nem is irja! A ki/be kapcsolashoz PIR-t hasznal, ami teljesen jo, csak majd figyelmesen kell beallitani, hogy mas mozgasra ne kapcsoljon! -- kivancsi vagyok nagyon a tapasztalatokra, majd lsz irj nehany sort!

a FastLed library neopixel/WS2812B ledekhez /es meg sok mas tipushoz / hasznalhato. A WS2812B-nel minden led szinet es fenyerejet kulon-kulon lehet szabalyizni. Itt talalsz egy basic utmutatot, hogy erthetobb legyen.

Tkeppen a ledek vezerleset a Fastled vegzi, te csak a fuggvenyeket hivod meg es hasznalod. Tudsz tomboket definialni, es igy egymastol fuggetlenul tudod a ledeket - pl egybe 30db - kapcsolni, szinezni stb.

A mutatvanyhoz, amit csinalok egy esp32 devboard kell, olyan, amin minnel tobb lab ki van vezetve - kell ket HCSR04 es jo par meter WS2812B led, na meg egy tapegyseg, 5v/20A.

Hamarosan meglesz a prototipus, ha erdekel, kuldok majd rola egy linket.

(#50873) Steady74 válasza koala69 (#50872) üzenetére


Steady74
addikt

Jól olvastad, ez nem rgb-s ledhez, hanem sima fehér ledhez jó. Színhőmérsékletet nem tud állítani, csak fényerőt a brightness level-lel. Nekem elég a lépcsőfokokra a fehér, nem akarom effektezni, aztán persze lehet ez változik, de egyelőre ennyi elég. Tudom rajta a a ledek fényerejét állítani, igaz nem dinamikusan, hanem manuálisan a kontrolleren. Félmegoldás, mert nyilván jobb lenne ha nappal minél sötétebb van (felhős idő, redőnyök leengedve, stb) annál erősebb fénnyel világítana, este meg mondjuk 9 óra utána minden második, 11 óra és reggel 6 óra között meg mondjuk minden 3. világítana picikét. Van elképzelésem, de tudásom az kevés, hogy ezeket megvalósítsam :)
A PIR-re írják, hogy maszkolni kell, én még arra gondoltam, hogy megnézem a bemenetet hogy működik, mert ha csak simán megszakít egy áramkört vagy éppen zár, akkor meg tudom csinálni akár azt ezzel az egyszerű kapcsolóval, hogy nem a PIR-ek kapcsolják hanem fali kapcsolók, amik mögött egy-egy Shelly relé lenne. A kontrollerhez meg odarakok egy ilyen Shelly i4-et mondjuk 5V-tal megtáplálva (ha a PIR így kapcsol) és két kapcsoló bemenetét meg rákötöm a kontrollerre, így kvázi kiváltom a PIR-eket. Ezt HA alatt szerintem meg tudom oldani. A család úgy is jobban szereti a fizikai kapcsolókkal történő vezérlést, kikészültek a nyitás-vagy mozgásérzékelős világítás automatizmusoktól :DD
Amit nem tudok, hogy az alis kontrollert, ha kikapcsolom éjszakára, hogy ne kapcsoljon be, csak a lépcsőfokok fölé tervezett világítás, akkor ha újra áram alá helyezem, visszatölti-e a beállított programot.

Köszi a linket, megnézem amiket küldtél :R

(#50874) ViZion válasza Steady74 (#50873) üzenetére


ViZion
félisten

Ha ilyen terveid vannak, h minden X. led világítson, akkor a mezei led felejtős. Vezérelhető ledszalag kell (digitális led sok boltban), a vezérlés az lehet WLED és ESPHome + HA is, de asszem a wled-et is tudja a HA vezérelni. Ezzel minden szín, fényerő, ledenkénti vezérelhetőség megvan, utána már csak annyi, h mennyi időt szánsz arra, h ezeket az elvárásaid automatizmusba öntsd...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50875) ViZion


ViZion
félisten

Tuya Zigbee termofejnél is kell a LocalTuya-ba integrálni, vagy ott lehet csak ZB-ről (MQTT vagy valami, még nincs ZB kiépítve, nem ismerem) vezérelni a termofejet?
Ezeket nézegettem, vélemény?
[link]
[link]
[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50876) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Melyik a legolcsóbb HA kompatibilis, felhő nélkül is működő, 5 vagy 12V-ról hajtható Wifis hő és páraérzékelő most a piacon?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50877) koala69 válasza Steady74 (#50873) üzenetére


koala69
tag

a pir altalaban nem kapcsol, hanem erzekeleskor a kimenete magas szintre kerul, es ez triggereli a mc-el bemenetet. En azt javasolnam, hogy merd majd meg a pir kimeneten a jelszintet, tipikusan 3v, es azt kalcsolj a vezerlo pir bemenetere -- gyakorlatban ez jelentheti azt, hogy a pir tapfeszultseget megmered, ha 5v leosztod, ha 3v akkor rakapcsolod a pir harmadik labon levo vezetekre, erre a kontrollernek kapcsolnia kellene.

szerintem aramtalanitas utan a vezerlo megorzi a beallitasokat - amugy ertelmetlen lenne az egesz, es hasznalhatatlan.
Nem akarok okoskodni, de amennyit rakoltesz a shelly-kre, annyibol meglenne az esp-s megoldas is. Tapot ledet amugy is kell venned. Az viszont biztos, hogy HA-bol minden megoldhato! :-)

Nezopont kerdese, de ha a pir-eket ki akarod valtani a vezerlonel, akkor en oda is egy esp-t tennek, a vezerlo tapjarol megtaplalva - valoszinu, hogy 5 vagy 3 v-ot talalsz benne, de ha nem, akkor a bemeneti 12-rol egy step-down-al csinalsz. Ez esp-re mehet esp-home, ket kimenetet kapcsolsz high-ra, amit a vezerlo bemenetere kotsz. Nem tudom esp-home-ot hasznalsz e, a fenti mutatvany programozasi ismeretek nelkul is megoldhato, arrol nem is beszelve, hogy nativ HA integracio - tehat a ket kapcsolo azonnal entitaskent megjelenik a HA-ban

hany lepcsofokot akarsz megvilagitani? - ha jol ertem lenne egy lepcsofokonkenti vilagitas, es egy diszleces, ami felulrol vilagitja meg a lepcsoket?!

[ Szerkesztve ]

(#50878) Steady74 válasza ViZion (#50874) üzenetére


Steady74
addikt

Belefutottam egy konyhaszekrény projekt kapcsán egy pár olyan hátrányos dologba, amit a WLED kapcsán tapasztaltam, így nem abba az irányában indultam el. Pl. van egy CCT-s fehér, WS2811-es ledszalag, amit 4 szegmensre osztottam fel (konyhaszekrény fiókok) és van 4 nyitásérzékelő. Ha nyit a nyitásérzékelő, a megfelelő szegmens felkapcsol vagy elalszik ha zár a nyitásérzékelő. Aqara nyitásérzékelők vannak, HA alatt vezérelve a teszt rendszer, Athom WLED vezérlő a kontroller. 10 nyitásból és zárásból 6szor valamelyik szegmens égve marad. Pedig HA alatt a nyitásérzékelő zárt állapotot mutat. Vagy szeretném ha nappal kisebb fénnyel, este nagyobb fénnyel, vagy más fehérrel világítson a ledszalag. Ezeket a különböző színhőmérsékleteket és fényerősségeket különböző presetekként mentettem le. Ha az automatizmusban meghívom a valamelyik presetet, pl h meleg fehér legyen ne hideg, akkor van úgy, hogy csak az első szegmenst kapcsolja fel, a többit nem, vagy nem jó a preset amit betölt, úgyhogy ott az a megoldás lett, hogy egyféle fehérre világítanak a fiókvilágításra beállított LED-ek.
Ezek miatt engedtem el a DIY, mert én kevés vagyok hozzá, így is eltöltöttem 3 hetet a fiók vezérléssel, de biztos én vagyok a gyenge pont, ezt nem vitatom, de nem tudok több időt beleölni abba, hogy lemélyüljek, teszteljek.
Lépcsőnél egyszerűnek tűnt, hogy minden X. ledszalag világítson, ez fejben meg is van, de a konyhaprojektnél tapasztaltak miatt elengedtem egyelőre ezt, maradna az a wled-es megoldás egyedül, hogy a lépcsőfokok emelkedésével párhuzamosan behúzok egy rejtett világítások díszléc mögé egy LEd szalagot, amit aztán így-úgy vezérlek.

koala: köszi a válaszod. Meg akarom majd mérni a PIR mit ad ki (vettem plusz érzékelőt amit szét tudok barmolni), és annak megfelelően, ahogy írod akár egy step-down-nal megoldom, hogy azzal kapcsoljon. Többit majd ha itt a kontroller, de gyűjtöm az infókat még, ha van ötleted, jöhet nyugodtan :)
Köszi nektek :R

[ Szerkesztve ]

(#50879) radio11 válasza ViZion (#50875) üzenetére


radio11
tag

Jobban jársz ha z2m alatt használod, csak meg kell nézni, hogy az adott modell z2m kompatibilis-e. Meg kell hozzá egy coordinator (mondjuk az a Tuyához is kell)

(#50880) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Költözünk a mostani lakásból és visszük magunkkal az okos otthont vezérlő számítógépet. Ami probléma, hogy a hálószobában egy Blitzwolf lámpa van, amit a HA-n keresztül kapcsolgat egy ikeas kapcsoló. Tudtok olyan lámpát javasolni, amihez van normál méretű kapcsoló(elemes) és össze lehet párosítani őket? Az a gond, hogy az előző tulaj a gardrób szekrényt pont kapcsolóra helyezte, majd fogta és bevezette a szekrénybe a 230-t és a szekrény oldalára rakta a kapcsolót. Ezt mi megszüntettük és helyette volt az ikea-s megoldás HA segítségével.

Köszönöm

(#50881) ViZion válasza radio11 (#50879) üzenetére


ViZion
félisten

Linkeltem a 3 versenyzőt, nem tudom, h Z2M kompatibilis-e vmelyik... de majd rákeresek, köszönöm. Novemberig ráérek, de gondoltam most veszek, hátha valami ócósítás lesz ezeknél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50882) dragon1993 válasza tototos (#50880) üzenetére


dragon1993
őstag

Nekem az IKEA konnektor és az Ikea kapcsoló működik sziget üzemben, ha jól emlékszem az ikea izzók is képesek erre.

(#50883) tradeelek11 válasza ViZion (#50881) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ezt jobb helyeken fordítva szokták,
pl ezen az oldalon leellenőrizni [link]
mi az ami támogatott.

Tehát adott a házi feladat :)

Annyit segítek hogy a Sonoff támogatott.

Tisztelettel :R

(#50884) ViZion válasza tradeelek11 (#50883) üzenetére


ViZion
félisten

Megvolt közben ;) Sonoffot láttam, ott nincs a támogatottak között az Avatto, de az is működik HA-val, mint kiderült az egyik fórumban. Fura ez a ZB, szabványos, de mégsem... hát WTF?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50885) tradeelek11 válasza ViZion (#50884) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Nem kell félni a Zigbee-től :)
Vásárlás előtt megnézed mi az ami támogatott,
utánna már nagy gondod nem lehet.
És ez nem csak HVACre igaz.

Tisztelettel :R

(#50886) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#50876) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Enyé(i)mre valaki?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50887) tradeelek11 válasza tradeelek11 (#50845) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ezek szerint akkor senkit nem érdekel :)
Akkor dokumentálom magamnak :DD
A helyi időjárás szerver: [link] ez futhat akár
az opensprinkler RPIén is de szinte mindegy is min.
Ez beállítható OS bemenetnek.
Időjárás állomásnak pedig: [link]
Csak annyi hogy a programozásnál az adatokat mqttre küldöm ki,
mert azt "megeszi" Weewx is de akár a HA is. De akár a Weewxből
is mehetnek az adatok a HAba mert van hozzá integráció.

Tisztelettel :R

(#50888) ViZion válasza E.Kaufmann (#50876) üzenetére


ViZion
félisten

wifis? Ehhh... épített wemos D1 mini + AHT szenzor + MQTT/ESPHome
Nem szép, ócó az relatív, de a Tiéd! :B
Alin esetleg valami, de abban nem vagyok járatos. Wifis sztem ritka ezekben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50889) E.Kaufmann válasza ViZion (#50888) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor már inkább a shelly labdacsekje USB adapterrel, nem nagyon forrasztgatnék.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50890) dbius válasza ViZion (#50871) üzenetére


dbius
veterán

Minden - cselekvőképes - tulajdonos úgy gondolom ésszel csinál bármit is és olyat nem piszkál amiről nem tudja mit jelent. A firmware telepítés ebből szempontból mindegy, hogy inverter vagy telefon vagy más eszköz. :R

(#50891) sambenez válasza E.Kaufmann (#50889) üzenetére


sambenez
addikt

Attól függ mire akarja használni. Mert az a shelly nagyon ritkán jelent.

(#50892) ViZion válasza dbius (#50890) üzenetére


ViZion
félisten

Nem az FW frissítéssel van bajom, ott voltam az előzőnél, én mondtam, h mit kell bekapcsolni az eléréshez. Másrészt műszerész vagyok, PC-ket javítottam sokáig (már csak ismerősöknek), villanyt itthon a hivatalos démász partner után én szereltem át szabványosra (nekik jó volt a C16 kismegszakító mindenre is... ehhh...), stb, stb...

A telefon mittomén 100k és 2 évet használod, ez meg 450k és legalább 10 évet... A szerződésben van, h a távfelügyelet a szolgáltatás/garancia része és feltétele. Mivel nincs meg a telepítői jelszó, csak resettel lehetne frissíteni. Ha meg valami lesz vele -nem ettől, bármitől a köv. 7-8 évben-, akkor csak szétteszik a kezüket, h jah, mi szóltunk. Nem hiszem, h ki lehetne magyarázni, h nem én voltam a hiba oka. Majd jönnek és megoldják. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50893) amargo válasza ViZion (#50892) üzenetére


amargo
addikt

Nekem fronius van, azt tudom én is frissíteni, mert magán az eszközön beengedett admin-ként, viszont a web-es felületen nem.. Én is amúgy úgy vagyok vele, hogy amíg garanciális, addig nem állítgatom stb-stb, de utána reset lesz :U

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50894) spst válasza amargo (#50893) üzenetére


spst
csendes tag

Nekem is Fronius van. Telepítéskor kivertem a balhét, hogy nem működhet úgy, hogy nem felügyelhetem a saját eszközömet. Közöltem akkor el lehet vinni és nem fizetek semmit. Jogilag is megerősítettek ebben, a gyártóknál nincs ilyen garanciális feltétel. Ez csak egy kizárás a telepítő részéről, ami elfogadhatatlan. Csak gondolj bele hány telepítő ment tönkre az elmúlt két évben, akkor hogyan és ki férhet hozzá? Arról nem is beszélve, hogy a telepítő nem tudta konfigurálni a hálózati csatlakozást, a Fornius webhez való csatlakozást és én állítottam be...

[ Szerkesztve ]

(#50895) gya/352 válasza E.Kaufmann (#50876) üzenetére


gya/352
tag

Első generációs shelly Uni DHT22 szenzorral.

(#50896) radio11 válasza E.Kaufmann (#50889) üzenetére


radio11
tag

esetleg ez:
[link]

(#50897) 4D4M


4D4M
aktív tag

Anchor card.
Noha az nem mondható el róla, hogy userfriendly lenne jelen pillanatban, de azért kétség kívül egy hiánypótló dolog.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50898) gya/352 válasza E.Kaufmann (#50889) üzenetére


gya/352
tag

Ha jol emlekszem az volt a feltetel hogy 5 vagy 12 voltos legyen. Most akkor taprol menjen vagy elemes legyen. Ha nem elemes akkor ott forrasztani is kell.
Ha jo az elemes megoldas akkor en ezt ajanlanam: link
Igaz bluetooth de konnyen integralhato HA ala.

(#50899) radio11 válasza gya/352 (#50898) üzenetére


radio11
tag

Legtöbb ESP panel táplálható micro USB-ről (vagy újabban USB-C-ről), ha olyan panelt vesz amire rá vannak a lábak forrasztva akkor nem kell forrasztani elég Dupont kábellel rákötni a szenzort.

(#50900) tototos válasza dragon1993 (#50882) üzenetére


tototos
őstag

[link] Ez vajon működhet közvetlenül egy régebbi ikea zigbee kapcsolóval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.