Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Frissítettem a HA Core-t 2024.1.6-ra, ill. HACS-ban volt egy Mushroom cards update is. Újraindítás után az FKF hulladéknaptár most valamiért csak annyit ír, hogy No Data. :F
Fentiek közül valamelyik update-nek lehet köze hozzá? Annyira nem vagyok még HA szakértő, nem tudom, ilyenkor mit kellene csekkolni, merre kell keresni a megoldást. Tudnátok légyszi segíteni?

(#50302) ojb válasza 4D4M (#50300) üzenetére


ojb
tag

Az MQTT wildcard-okkal óvatosan kell bánni, mert könnyen galibát generálhatnak.
Jelen esetben az entitás azonosító az rtl_433 által használt dekóder (Nexus TH) a használt /beállított/ csatorna ( 2 ) és az egyedi eszközazonosítóból /eszköz ID/ ( 1 ) ill aktuális adatból ( T ; H ; B ; UTC )generálódik , tehát pl sensor.nexus_th_2_1_t a Te esetedben. (Hőmérséklet)
A Ch-n tudsz esetleg változtatni, de az ID az 1 - 999 közötti ennél a kódolásnál. Az 1-es wildcard-ozásánál már igen nagy lesz az esély arra, hogy egyszer a kutyaház hőmérsékletét küldi az rtl_433 máskor pedig a környéken az kettes csatornán dolgozó bármi más Nexus TH hőmérséklete fog az MQTT-n keresztül a HA - ba kerülni és frissíteni.

(#50303) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#50301) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na most meg egyszer csak helyrejött :F Ki érti ezt...

(#50304) LouiS22 válasza Gabesz87 (#50303) üzenetére


LouiS22
veterán

lehetett fkf szerverleállás/hiba is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50305) ViZion


ViZion
félisten

opnsense is kapott frissítést, a HA integráció nagy része nem elérhető, opnsense-n belül is hibát dob (fatal, de csak az integrációt érinti). Töröltem mindenhonnan, igazán sok jelentősége nincs (az opnsense atomstabil), de jó volt látni, ha van frissítés.
Biztosan frissítik majd. Pár nap múlva érdemes újratelepíteni a plugint opnsense alatt (system, firmware, plugins) hátha... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50306) 4D4M válasza 4D4M (#50294) üzenetére


4D4M
aktív tag

Úgy tűnik nincsen jobb megoldásom az első bekezdésre, mint egy 3. sorbakötött template szenzor. Nagyon gagyi. (:

#50302 ojb:
Köszönöm, egyelőre az jött le, hogy nem lakom túl zajos környéken. Egy-egy mozgásérzékelő, meg valami időjárás állomás ugrik fel naponta 1-2×.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50307) mauimagic válasza ojb (#50292) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Köszi!
Nekem félig laikusként egyrészt borzasztó gagyinak tűnik a belseje, az meg hogy 63A-t írnak rá, egyszerűen megdöbbentő...
Egy sima 20A mágneskapcsoló nagyobb fizikailag (villamossági szaküzletből beszerezve)
Lehet elengedem az okosmérést inkább, veszek egy sima almérőt és egy mágneskapcsolót, amit meg egy sonoffal vezérlek, így a sonoffnak "nincs köze" a töltő áramköréhez.

Csak attól félek pl, hogy a körömnyi 12V-os relé az ajánlott eszközön áthúz, vagy elromlik, átmegy valamennyi feszültség az autó felé és osszehoz egy milliós kárt.

63A-s "buta" eszközök amiket eddig láttam, fizikailag 2-3szor ekkorák és sokkal robosztusabbak.

(#50308) fo_di válasza mauimagic (#50307) üzenetére


fo_di
őstag

az nem tesz jót a töltőelektronikának, hogy egyszer csak kirántod a konnektorból az autót
nincs az autódnak valami telefonos integrációja esetleg? az enyém (zoe) pl tudja kapcsolgatni a töltést a felhőn keresztül
vagy vegyél integrálható töltőt, vannak olyanok is (bár ha csak a sima villásdugósat akarod, akkor ahhoz meg a konnektort is meg kellene dolgozni, mert a sima lakossági konnektorok és az alapértelmezett vezetékelés azért nem arra vannak kitalálva, hogy 12-24 órán át foylamatosan zúgjon át rajta a 16 ampernyi áram)

(#50309) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,
valaki rakott már be ilyen zigbees megszakítót? [link]
milyen a minősége? én mondjuk egy minimális áramigényű kört indítanék vele időnként újra (a termosztátom áramszünet után előbb bebootol, mint a routerem és nem keresi újra az internetet, amit egy reset megold), azt feltehetően kibírná egy hagyományos megszakító mögött/előtt

[ Szerkesztve ]

(#50310) ojb válasza fo_di (#50309) üzenetére


ojb
tag

25 - 32A-ig látatlanban merném alkalmazni...
A 63A-t már nem szívesen engedném át rajta tartósan vizsgálat, ellenőrzés nélkül.
A termosztát talán nem vesz fel ennyit... :D

(#50311) fo_di válasza ojb (#50310) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem 2-3nál nem vesz fel többet :D
akkor egy próbát rendelek

(#50312) Cyberbeni válasza mauimagic (#50307) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Még én is csak tervezem a vásárlást, de szerintem egy normális töltőnek tudnia kell a mérést és távolról vezérlést, nem?

(#50313) spst


spst
csendes tag

Szervusztok!
Tőletek kaptam ihletet az FKF szemétszállítás alkalmazás telepítéséhez, mert állandóan megfeledkezünk róla.
Sajnos nem akar működni, No data üzenet jelenik meg a kártyán. Tudna valaki segíteni?

Amit tettem:
A HACS repo-ból telepítettem az FKF Budapest Garbage Collection-t és az FKF Budapest Garbage Collection Card-t.

A configuration.yaml-ban létrehoztam az alábbi bejegyzést
sensor: - platform: fkf_garbage_collection name: 'fkf_my_schedule' zipcode: '1161' publicplace: 'xxx utca' housenr: '12'

Hozzáadtam az Irányítópult -> Irányítópult szerkesztése -> + Kártya hozzáadása -> Kézi lehetőség alatt egy kártyát és manuálisan megadtam az alábbiakat:
type: custom:fkf-garbage-collection-card entity: sensor.fkf_my_schedule title: 'My garbage schedule' icon_size: 35px

Ezek után a kártyán No data üzenet jelenik meg. Rosszul csináltam valamit?

Köszönet a segítségért.

(#50314) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Van egy Shelly plug S v2-m.
Egy darabig hibatlanul mukodott, majd nehany hettel (2honappal?) ezelott frissitettem az 1.0.8-ra. Utana elkezdte eldobalni a halozatot.
Egy ideje mar nem is csatlakozik rendesen, letrejon ugyan a kapcsolat WIFI-n, de nem ker IP-t. Statikus IP-t beallitva az eszkozon ugyanez a helyzet. Par masodpercig kapcsolodik aztan probal kapcsolodni egy masik access pointhoz. A jelerosseg jo, szoval nem lenne oka ra es amikor kapcsolodva van akkor sem pingelheto.
- Probaltam masik helyen(kozvetlenul AP alatt) bedugni egy teszt erejeig ott is ugyanezt produkalta.
- Probaltam masik gyarto AP-jan ott is ez volt a gond.
- Downgradeltem 0.14-re es ugyanez.

Mit lehetne meg tenni? Milyen alternativ firmware-t erdemes rarakni? (tasmota,esphome?)

koszi

(#50315) sambenez válasza footy (#50314) üzenetére


sambenez
addikt

Factory resetet próbáltad?

(#50316) footy válasza sambenez (#50315) üzenetére


footy
addikt

Igen, legalabb 10X csinaltam factory resetet. Az APPban is probaltam ujraparositani, ujrahozzaadni BT-n illetve WLANon keresztul is es mindig hiba lesz a vege.

(#50317) RobexX10 válasza ojb (#50310) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Bojler (1800W) fogyasztásának a mérését rábíznád?

(#50318) gorbep válasza Cyberbeni (#50312) üzenetére


gorbep
senior tag

a Delta tudja... lehet áramot állítani, meg töltést felfüggeszteni is... adtak hozzá e Power Control Module-t, amin kontaktusokkal vezérelhető... ha esz időm egy ESP32-t teszek rá, és HA alól lehet termelés függően vezérelni... 46 000 Ft volt az Ebay-ről.... :D

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50319) spst válasza spst (#50313) üzenetére


spst
csendes tag

Elnézést, jó volt a beállítás, de elírtam az utca nevet. Javítottam és újraindítás után már hozza az adatokat.

(#50320) LouiS22 válasza spst (#50319) üzenetére


LouiS22
veterán

Mekkora poén lett volna, ha van olyan utcanév is :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50321) spst válasza LouiS22 (#50320) üzenetére


spst
csendes tag

Dupláztam egy betűt, így érthető volt, hogy nem találta meg...
Amúgy érdekes lett volna és lehet, hogy észre se vettük volna... :))

(#50322) fap333 válasza gorbep (#50318) üzenetére


fap333
aktív tag

Ez a delta ugyanaz a delta? Tényleg majdnem 10x ár??? :Y :F

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#50323) ojb válasza RobexX10 (#50317) üzenetére


ojb
tag

Igen. Sőt, akár a kapcsolgatását is...
Az 1800W ~ 7,5A hajt át a vezetékeken és az eszközön.
A bojler fűtőszál rezisztív terhelés, tehát nem kell biztonsági tartalék ez miatt.
A "kicci occo kínai" tényezővel számolva is megközelítőleg nyolcszoros a túlméretezés. Ez már több mint elég...

(#50324) gorbep válasza fap333 (#50322) üzenetére


gorbep
senior tag

Ez a BASIC változat... a leírás nem szól róla miben van butítva.... gondolom a SW felületi okos jellemzőkben... pl csak BT csatlakozás... Indítani lehet mobilról ha mellette állsz, azaz lehet usereket definiálni, pl társasházban ki tölthet róla...

Németek tele vannak vele, mindenhol százszámra megy 100-200 EUR között... ismeretségi körben vettünk vagy 20 db-ot.... kábel árban van :Y . 2-t már beüzemeltem, tuti darab. jól működik.... robosztus, nem kínai occó... Mondjuk a Delta nem egy garázscég, ipari teljesítmény energetikában komoly szereplők...

OCPP -t illesztés hiányában nem tudja, de a Power Control Modullal okosítható, az benne volt a dobozban

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50325) gorbep válasza gorbep (#50324) üzenetére


gorbep
senior tag

Ha valaki kitúrja a a másik processzoros board-ot külön, érdekel engem is pár.... ;)

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50326) Olympia76 válasza amargo (#50265) üzenetére


Olympia76
tag

Nekem is SML van. De nem ez a lényeg, hanem, hogy milyen vezérlést veszel hozzá.
Nekem KUX 110 a motorvezérlő és KIX 300-on keresztül "integrálódik" HA-ba.

(Kicsit drágább az Aqara Dual Relay-es megoldásnál, cserébe lehet, hogy még szarabb is :) )

[ Szerkesztve ]

(#50327) Olympia76 válasza emvy (#50262) üzenetére


Olympia76
tag

A Velux SML simán 230V-al megy? És attól függ, hogy felfelé vagy lefelé megy, hogy két vezeték közül melyiken kapja a feszültséget, mint egy akármilyen buta motoros redőny? Én ezt nem is néztem....

(#50328) RobexX10 válasza ojb (#50323) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszönöm. Akkor kipróbálok egyet.

(#50329) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Xiaomi Universal Remote infrás távirányítót keresek, de nem igazán kapni sehol sem. Megszűnt? Van helyette más?
Xiaomi hőmérséklet érzékelő adata alapján vezérelnék egy LG klímát. Egyáltalán megoldható vele?
Erre gondolok: [link]

(#50330) emvy válasza Olympia76 (#50327) üzenetére


emvy
nagyúr

Elvileg igen.

while (!sleep) sheep++;

(#50331) mauimagic válasza fo_di (#50308) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Köszi, ezt nem tudtam.
Nem kapcsolgatni akarom vele, azért kell, mert az utcán töltök, a kerítésem mellett és nem akarom áram alatt hagyni a csatlakozót, amikor nem vagyok otthon, mindig kihúzni a dugaljból meg macerás :)
App az lesz, Nissan connect, amint törli magát a régi tulaj.

(#50332) xeo98


xeo98
csendes tag

Sziasztok!

Van három okos konnektorom, melyeknek a Tuya appban látom a rájuk csatlakoztatott eszközök aktuális fogyasztását illetve a statisztikát is. HA-ban viszont nem, ott csak egy értéket kap induláskor és amíg be nem lépek a Tuya app-ba, és meg nem nézem ott a fogyasztási adatokat a HA nem frissül.
Wifivel csatlakoznak, a Zigbee-s eszközökkel nincs gond.

Mi lehet a baj?

(#50333) ViZion válasza xeo98 (#50332) üzenetére


ViZion
félisten

Melyik Tuya integrációt használod?
Az eszköznél milyen adatokat kap? Soha nem működött, vagy csak most nem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50334) daninet


daninet
veterán

Gondolom páran vagytok akik "Egyszerű Kamera" integrációval HA-ba integráltok kamerákat. Nektek nincs gond a sebességgel?
Ha közvetlen nyitom az rtsp stream-et VLC-ben akkor azonnal indul, élő képet látok. HA-ban ha berakom a dashboardra várok rá 10mp-et és 5-6mp késéssel látom a képet :U
Néha még úgy is dönt, hogy nem tölt be.
Mindez helyi hálón, tehát a kamera is és az én számítógépem amin nézem ugyanazon a subneten van.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50335) enginev3.0 válasza daninet (#50334) üzenetére


enginev3.0
félisten

webrtc-vel kapsz azonnali képet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50336) xeo98 válasza ViZion (#50333) üzenetére


xeo98
csendes tag

Először ki kiegészítés:

Még csak ismerkedek ezzel a dologgal, január közepén üzemeltem be az eszközöket először Tuya app-os használatra. Állandó HA szerverem még nincs, csak mikor van időm akkor indítom el virtuális gépre telepítve a tesztelgetés erejéig.
Hétvégén vettem csak észre, hogy mikor a gyereknek lejárt a kiszabott "gépezési" idő, átjött hozzánk. Viszont a plug-ja még mindig 12W-os fogyasztást mutatott, holott állítása szerint kikapcsolta a gépét. Tényleg kikapcsolta... megnéztem app-ban ott is annak mutatta, és ahogy ezt megtettem már a HA is lenullázta.

A felhős és a local tuya is fent van.
Szerintem soha nem működött, mindig azt írja ki, ami az aktuális állapot a HA indításakor.
"Az eszköznél milyen adatokat kap" ezt nem értem pontosan...

(#50337) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Konyha szekrény belső világításra van valami ötlet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50338) fo_di válasza enginev3.0 (#50337) üzenetére


fo_di
őstag

ikeás ledek?
https://www.ikea.com/hu/hu/cat/konyhai-vilagitas-16282/
https://www.ikea.com/hu/hu/cat/gardrobvilagitas-16283/

a tradfri tápegység home assistantba is bevehető zigbeevel, tápegységenként egyszerre kapcsolható

(#50339) ViZion válasza enginev3.0 (#50337) üzenetére


ViZion
félisten

van.
LED szalag, esetleg kültéri, az védettebb, kicsit drágább.

xeo98: az integrációban lehetett felvenni, h miket hozzon, ha ott vmit elírtál, akkor nem azt hozza. De lehet kapcsolat hiba is, nem tudom, h hány percenként frissíti amúgy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50340) Cyberbeni válasza enginev3.0 (#50337) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ennek nem kell okosnak lennie. Olyan kapcsoló kell, mint ami a hűtőkben is van.

(#50341) Jolida válasza xeo98 (#50336) üzenetére


Jolida
tag

"állítása szerint kikapcsolta a gépét"
Ha kapcsolós hosszabbítóba van dugva a kapcsoló üzemű tápegységes eszköz és a fizikai kapcsolót kapcsolja le, akkor van véglegesen "kikapcsolva".
Minden más esetben a tápegysége standby állapotú fogyasztó, akár pár Watt fogyasztással is.

(#50342) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Hogyan lehet HA superviseden leállítani a backupot? Elindítottam egy teljes backupot, teleirta az ssd-t, de azt írja, ha új backupot próbálok indítani, hogy a rendszer freeze állapotban van. A backupk listájánál is kiírja, hogy fut egy backup készítése.
Thx!

(#50343) fo_di válasza Petikeje (#50342) üzenetére


fo_di
őstag

nem tudsz becsatlakozni scp-n vagy sambán is letörölni pár régebbit?

(#50344) spst


spst
csendes tag

Szervusztok!
Nincs valakinek elfekvőben 1 db Shelly 1L reléje? Szükségem lenne rá...
Ha van, kérlek írjatok priviben, hogy ne terheljük a fórumot ezzel.
Köszönöm.

(#50345) amargo válasza fo_di (#50343) üzenetére


amargo
addikt

ha teli írta azt, ahol a /var is van, akkor még ssh-n se fog bejelentkezni..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50346) snooze


snooze
veterán

sziasztok!

nálatok a tuya dolgok mennek a HA-ba?
nálam a tuya integráciobol mind eltünt,az appjában minden jo..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#50347) ViZion válasza snooze (#50346) üzenetére


ViZion
félisten

LocalTuya, működik jól. Eltűnni hogy tud onnan? Nálam ha valami nem elérhető, akkor sem tűnik el. Van egy Tuya relém, ami nem került beépítésre (még...), kb. fél éve ott van HA-ban, csak sírdogál a logban, h nem elérhető.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50348) enginev3.0 válasza ViZion (#50347) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fbn sokan panaszkodtak hogy tuyabol minden eltűnt

Tuya localban nekem egyelőre minden megy és megvan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50349) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Valaki használ gree klimát? Eddig ment 3 gree klimám egyik eldobta a wifit mondom reset, de nem tudtam felcsatlakoutatni újból. Mondom átmegyek anyóshoz ott is ilyen klimák vannak azok nemvoltak még neten azokatse tudom felcsatlakoztatni netre.

Van erre valami megoldás vagy fogadjam el rakat fos a gree app( csak azon keresztül lehet feltolni netre a klimákat)

Köszi

Üdv SRicsi

(#50350) Bitlisz válasza RicsiSuly (#50349) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ha ugyanazon az SSID-n van a 2.4GHz-es és a többi, 5-6GHz-es wifid is, akkor amíg csatlakoztatod az többit kapcsold ki a routeren.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.