Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) csemberlen válasza Gabesz87 (#50234) üzenetére


csemberlen
őstag

Pillanatnyi/rövid idejű érték lehet annyi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50252) fo_di válasza Vodike (#50250) üzenetére


fo_di
őstag

nekem úgy tűnt az alsó ábrán, hogy elég egyenletesen van elosztva a három fázis az utolsó 20A körüli platót leszámítva
az meg ha egyfázisú villanyautó töltő, akkor nincs vele mit tenni, nem tudja háromfelé dobatni

(#50253) Vodike válasza fo_di (#50252) üzenetére


Vodike
tag

De le tudja venni a főzőlapot. Mintha azt írta volna, de lehet csak korán volt még amikor olvastam/értelmeztem.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#50254) Pulsar válasza dragon1993 (#50247) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem nincs jobb megoldás. Kb ugyan ez a felállás nálam is. Az ajtó / ablak nyitás szenzorok és a hőmérők aqarák, a redőnyök meg shellyk. Illetve mivel volt már jó néhány shellyim így jó pár helyen az van a világításkapcsoló mögött is. Ja, és akkor itt jött a HA hogy a több különböző dolgot egy felületről lehessen vezérelni.

(#50255) fap333


fap333
aktív tag

Tőlem tájékozottabb / tanultabb emberektől szeretnék egy kis információt kérni.
HA alatt amikor egy MQTT üzenetet szeretnék létrehozni (Call service: MQTT publish), akkor van lehetőségem ilyen opciókat is bepipálni:

Tudnátok egy-egy példát írni, hogy mikor van jelentősége akár a QoS-nek, akár a Retain-nek?
Köszi előre is!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#50256) ojb válasza fap333 (#50255) üzenetére


ojb
tag

MQTT QOS > [link]
MQTT Retain > [link]

Bocs...
Nem lustaságból nem válaszolok, hanem azért mert tökéletes válaszolt kapsz a kérdéseidre a fenti linken...

(#50257) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!
A mikrokontrolleres fórumból irányítottak ide az alábbi problémával:

Van néhány mikrokontrollerem, amikkel különféle dolgokat vezérlek a házunkban. (locsolórendszer, fűtési keringető szivattyúk, elszívók...) A programjaikat én írtam, webes felületről lehet kapcsolni a dolgokat.
Ha szeretném ezeket a google home-ba integrálni, hogy kellene megoldanom úgy, hogy azért biztonságos is legyen a dolog, és működjön is.
Olyat tudok csinálni, hogy egy webszervert indítok a hálózaton (van egy debian-os nas, omv-vel) és azt elérhetővé teszem az internet felől, de oda azért tennék valamiféle authentikációt, hogy ne kapcsolgassa a fél világ a dolgaimat... Viszont a google actions vagy valami hasonló megoldás tudná ezt kezelni?
Esetleg csinált már valaki ilyet?

HA-val már próbálkoztam, a sokféle eszköz integrálása miatt próbálnám közvetlenül a google home-ot, mert azokkal minden kompatibilis, kivéve ezeket. (xiaomi, yeelight, boardlink, LG, Samsung, Sonoff, Smartlife, Electrolux, tp-link van otthon.... ami most hirtelen eszembe jut.)

(#50258) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Akinek van Velux ablaka és redőny hozzá, az melyiket választotta, amit lehet vezérelni is értelmesen? [link] van a "sima" SML és az SML integra, a kettő között combos árkülönbséggel.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50259) emvy válasza amargo (#50258) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk SML redony lesz. Az Integra az az elektromosan billeno ablak, nemdebar?

while (!sleep) sheep++;

(#50260) tukko1 válasza dbius (#50246) üzenetére


tukko1
aktív tag

És ezt a részt hova kell beillesztenem és honnan tudom "platformot" meg a "name"-t?

Bocs. De csak NSPanel-en van Esphome és elött soha nem használtam még esphome-ot!
Azt NSPanel HA Blueprint-tet is az angol leirás alapján csináltam, fordítóval!

- platform: dht
# ...
temperature:
name: "DHT22 Temperature"
filters:
- calibrate_linear:
method: least_squares
datapoints:
# Map 0.0 (from sensor) to 1.0 (true value)
- 0.0 -> 1.0
- 10.0 -> 12.1

[ Szerkesztve ]

(#50261) amargo válasza emvy (#50259) üzenetére


amargo
addikt

Nem vagy is nem tudom, az egy külön motor, ha billenés is kell.
Az integra annyit csinál, hogy kvázi van egy vezérlés is pluszba: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50262) emvy válasza amargo (#50261) üzenetére


emvy
nagyúr

En siman Aqara Dual Relay Module T2-vel fogom vezerelni a sima SML-t.

while (!sleep) sheep++;

(#50263) dbius válasza tukko1 (#50260) üzenetére


dbius
veterán

Ezt az egészet konkrétan sehova. Van beépített hőmérő szenzor az nspanelben?Ha igen, és ha esphome kódra épül a firmware, akkor használható egy része a kódnak.

DE

Legelőször azt a githubot vagy honlapot kellene végigolvasnod, ahonnan frissítetted az nspanelt, biztosan másnál is felmerült már igényként a hőmérő által mért érték korrigálásának lehetséges módja.

(#50264) ojb válasza Istv@n (#50257) üzenetére


ojb
tag

Ismereteim szerint GHome-al direktben nem fogod tudni vezérelni a meglévő eszközeidet. A Home Assistant viszont integrálható a GHome alá. Így ezen keresztül (HA-n keresztül) már tudod vezérelni a jelenlegi kontrollereket akár web -es hívásokkal is.
Tehát a kapcsolat:
Google Home -> (https) -> Home Assistant -> (http) -> kontroller Web server és vissza...
Megjegyzem a HA jelentősen többet tud és nagyságrendileg jobb vezérlésre (távoli elérésre) , mint a Google Home.
Amennyiben a hang vezérlés lenne a lényeges, természetesen még az is megvalósítható a HA-n keresztül.
Esetleg kevés feladat átfordítására szóba jöhet még ESP32-őn futó Matter <-> Tasmota <-> Webserver GateWay kialakításra, ahol a Matter oldal tud kapcsolódni a "lokális" Google Home Matter server-hez (pl Nest Hub 2) és ezen keresztül a Home applikációhoz.

(#50265) amargo válasza emvy (#50262) üzenetére


amargo
addikt

Szuper, akkor én is a sima SML felé megyek, köszönöm :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50266) ViZion


ViZion
félisten

HA alatt a Grafana config.ini-t hogy lehet szerkeszteni, hol van? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50267) Petikeje


Petikeje
tag

Hi,
Működik a FusionSolar integraciótok? Ez: https://github.com/tijsverkoyen/HomeAssistant-FusionSolar
1 napja nem szolgáltat adatot. Van hasonló issue, de ott tegnapra oldódott meg (beavatkozás nélkül).

(#50268) daninet


daninet
veterán

Posztolok tákolást :D
Gyorsan kellettek szenzorok a műhelybe mert asszony berakta a virágokat. Lux, hő, páratartalom, esphome

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50269) ViZion válasza Petikeje (#50267) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Működik, nem volt semmi hiba. Frissült nemrég, de semmit nem vettem észre.
Használd a link gombot, öreg vagyok má' ahhoz, h így kattintgassak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50270) Petikeje válasza ViZion (#50269) üzenetére


Petikeje
tag

sorry
Megvan: csak hogy másnak is meglegyen: 1 év után lejár a FusionSolar integráció kiosk mode urlje (RTFM).

(#50271) adabra


adabra
senior tag

zigbee2mqtt probléma:
kb egy hete nem elérhető web UI, de maga a kommunikáció az eszközökkel és a HA-ban lévő Mosquitto brokerrel. Újraindítás nem segít.

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj, és hogyan tudnám elhárítani?

Proxmox-ban egy LXC konténerben fut. Ha telepítek egy másik LXC konténert, akkor mit (és mivel) kell átvinnem a mostaniból?

(#50272) 4D4M válasza adabra (#50271) üzenetére


4D4M
aktív tag

Log? Frissítés volt előtte? Gazdagép lekapcsolása is volt már?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50273) LouiS22 válasza adabra (#50271) üzenetére


LouiS22
veterán

Megnézném, hogy Edge-ben mi történik.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50274) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék hogy az új ikea-s mennyezetilámpával van-e valakinek tapasztalata? Ez a tipus Zigbee-s vagy nem? HA-hoz szeretnénk csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#50275) peternac válasza Petikeje (#50267) üzenetére


peternac
tag

szvsz ez egy jobb integracio Huawei inverter HA-ba kotesere:
https://github.com/wlcrs/huawei_solar
probald ki, ha gondolod

(#50276) LouiS22 válasza arcsin (#50274) üzenetére


LouiS22
veterán

Szia!

Az, (az Ikea Smart Home kompatibilis is árulkodó jel az adatlapon ;) ). Z2M-mel próbálkozzatok majd, abban biztosan ott már a kódsora.

De egyébként a JETSTRÖM + zigbee keresőszóval hamar megtaláltad volna magad is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50277) adabra válasza 4D4M (#50272) üzenetére


adabra
senior tag

bocsánat, én voltam irtó béna
elgépeltem a lefoglalandó ip címet a router-ben az LXC-nek, és az változott meg
:W

(#50278) 4D4M válasza LouiS22 (#50276) üzenetére


4D4M
aktív tag

Z2M-mel próbálkozzatok majd, abban biztosan ott már a kódsora
~
Amúgy nemrég volt egy frissítés, amiben lehetővé tették, hogy még a felhasználói beküldések előtt felismerje az alapkészségeit az új eszközöknek.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50279) Petikeje válasza peternac (#50275) üzenetére


Petikeje
tag

Thx, nézem.

(#50280) LouiS22 válasza adabra (#50277) üzenetére


LouiS22
veterán

Előfordul.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50281) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Home assistantban a grafana tervezésemet ki akartam tenni webkártyaként az egész dashboardot egy lapra. Működik is a grafana dashboardban link megosztásként, és meg is jelenik HA-ban, viszont eltelik bizonyos idő (sajnos nem tudom mennyi) és ha újra megye a home assistant appba és arra a fülre kattintok, csak egy üzenet fogad hogy 401: Unauthorized. Annyi videót néztem már hogy jogosultságok meg ilyenek, mindent beállítottam de valahogy ez nem akar nekem összejönni. Mi a megoldása vajon ennek hogy a grafana dashboardot simán csak HA egy oldalára ki tudjam varázsolni és az elérhető maradhasson? Ugyan ez a helyzet akkor is ha nem az egész oldalas dashboardot akarom kirakni csak kis kártyába egy adott grafikont csak.

(#50282) ViZion válasza Petikeje (#50270) üzenetére


ViZion
félisten

Hát az a kiosk kb. mint a solar oldal, csak kevesebb adattal.
De a kiosk oldal az NEM a FusionSolar integráció!
peternac már írta, h melyik az integráció. Vannak feltételei, lehet kell a telepítő, h engedélyezze az adatokhoz a hozzáférést.

ftamas0201: nálam is ez van, nem tudom az okát. Ha balra kirakod a Grafana-t, ott megnyitod, akkor egy darabig megint jó. Mintha a webUI-ja timeout-on lenne és utána a beágyazott sem működik.
Sajnos nem találtam Grafana helyett vmi normálisabbat, ez egy pár helyen vérzik sajnos.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50283) Petikeje válasza tukko1 (#50233) üzenetére


Petikeje
tag

Szia,
ahogy nézem az eszköz tulajdonságait HA-ban, van olyan, hogy Temperature Correction. Sztem név alapján ez az amit keresel.(?) Megnéztem a kódot: az amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#50284) adam3


adam3
aktív tag

Valakit érdekel még?

https://www.home-assistant.io/voice_control/thirteen-usd-voice-remote/
https://shop.m5stack.com/products/atom-echo-smart-speaker-dev-kit

Annyi a szállítás mint maga a modul ha egyet veszek, de ha mást is érdekel akkor szétdobhatjuk a postát. Budapest XVI környékén személyesen is át tudom adni, távolabbi cím esetén bármilyen packet/foxpost/... szóba jöhet.

Ádám

[ Szerkesztve ]

(#50285) zsamiatt válasza adam3 (#50284) üzenetére


zsamiatt
őstag

Jol latom, hogy mukodik wake worldel es nem kell gombot nyomni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50286) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Talalkozott mar valaki ilyen cuccal, csak dupla relesben?

https://www.aliexpress.com/item/1005003532414239.html

tehat zigbee, dupla rele, plusz vezetek nelkuli nyitaserzekelo, ami "magaban" is mukodik.

Tudom, hogy ossze lehet rakni ugyanezt egy dupla-rele/nyitaserzekelo kombobol HA-ban, de olyat keresek ami "out of the box" mukodik. (kulso vezerles nelkul)

(#50287) Petikeje válasza zsamiatt (#50285) üzenetére


Petikeje
tag

Igen. Pont tegnap csináltam meg. A wakeword működik. Legalább is annyi, hogyha bemondom, akkor elkezd kéken pulzalni a kütyü. Viszont valaki mondjon már egy magyar mondatot, amit megért, mert én nem tudtam kitaposni belőle. Se beszéddel, se ha bepötyögöm a szöveget: "kapcsold fel a kapu lámpát" nem működik, pedig van kapu nevű lámpám HAban. Ez alapján próbálom kitalálni: [link]

(#50288) jézusom válasza Petikeje (#50287) üzenetére


jézusom
addikt

Ez valami egyéb assistant, vagy esetleg alexa is megy?

(#50289) zsamiatt válasza Petikeje (#50287) üzenetére


zsamiatt
őstag

Milyen tavolsagbol kb? Mondjuk a magyar erdekelne, en is ugytudtam hogy van magyar nyelv is

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50290) Petikeje válasza zsamiatt (#50289) üzenetére


Petikeje
tag

Tavolságot még nem teszteltem - most nem is tudom. Magyar nyelvet lehet választani (bár most így belegondolva lehet nem jó helyen nézem: a fenti link a HA saját motorjára vonatkozik). Amikor az asszisztens tulajdonságait összerakok, ott van Alexa, de mintha HA cloud kellene hozzá.

(#50291) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sziasztok!
Pár Sonoff eszközt használok csak a házban, viszont most jött egy EV, amit DIN sínre szerelhető, relés okos fogyasztásmérővel szeretnék tölteni. 1 fázis, max 16 Amper, ezt viszont biztosan kellene tudnia.
Sonoff gyárt ilyesmit? A többi eszközzel közös app miatt vennék Sonoffot, de mindenképp megbízható eszköz kell, nem lenne jó hazavágni az autót emiatt...

Van ilyesmivel valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#50292) ojb válasza mauimagic (#50291) üzenetére


ojb
tag

A #[36971] hsz-ban ismertetett eszközt '22 szeptembere óta használom. Nálam teszi a dolgát gond nélkül.
Arra a célra találták ki, amire használni szeretnéd...
Itthon is kapható: pl. [link]

[ Szerkesztve ]

(#50293) gorbep válasza mauimagic (#50291) üzenetére


gorbep
senior tag

Tartós 16A-re én csakis áramváltós megoldást tennék...abból is valószínűleg Shelly-t a könnyű lokális integráció miatt ... szeretek nyugodtan aludni... ;)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50294) 4D4M


4D4M
aktív tag

Erre van valakinek valami user- és erőforrásfriendly áthidaló megoldása?
Röviden: a szenzorok nem küldenek új mérés adatot, ha nincs változás, ezért ha ezekkel próbálunk statisztikai szenzorokat etetni, akkor állandósult forrásállapotok esetén "unknown" állapotba kerül a származtatott statisztika érzékelő.
pl.:

Illetve sikerült behúznom az első RTL_433 eszközömet. Így sikerült működésre bírni a sensort, amit létrehoztam neki:
mqtt:
  sensor:
    - name: "Kutyaház hőmérséklet RAW"
      unique_id: sensor.kutyahaz_homerseklet_raw
      state_topic: "rtl_433/9b13b3f4-rtl433/devices/Nexus-TH/2/1/temperature_C"
      device_class: temperature
      suggested_display_precision: 2
      unit_of_measurement: "°C"
      expire_after: 660
      force_update: true  
      value_template: "{{ value|float|round(1) }}"

Sok helyen szerepelt a value_template: '{{ value_json.temperature_C }}' kifejezés.

Ezt megtaláltam a RTL által a
homeassistant/sensor/Nexus-TH-2-1/Nexus-TH-2-1-T/config
MQTT topikba küldött adatok között, de hogyan válik ez felhasználhatóvá a configuration.yaml-ben való érzékelő létrehozásra?

Illetve jól sejtem, hogy minden egyes elemcsere vagy áramtalanítás után új topikban jelenik meg az adott eszköz? Tehát nincs neki semmi egyedi azonosítója, ami alapján le lehetne horgonyozni a HA-ba az adott eszközt? Ilyenkor mindenképpen módosítani szükséges a configot?

Egyébként egészen elégedett vagyok a kutyaóllal kutyaházzal: a kiskutyám 10-14°C-ot tud rajta fűteni a kültérhez képest, amit elfogadhatónak ítéltem (:

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50295) ojb válasza 4D4M (#50294) üzenetére


ojb
tag

Helyesen konfigurált rtl_433 MQTT Auto Discovery bővítmény esetén automatikusan létre kellene jönnie a TH eszközöknek az MQTT integráció alatt.

Valahogy így:

Az eszközökön belül pedig az alábbi entitásoknak:

De ehhez látszódni kell az eszközöknek az MQTT Brokeren:
Használok én is Nexus érzékelőket, de ezek megtartják az azonosítójukat elemcsere után is.

(#50296) ojb válasza gorbep (#50293) üzenetére


ojb
tag

"...Shelly-t a könnyű lokális integráció miatt..."
Lemaradtam valamiről ? Vagy félreértettem az eredeti kérdést?
Hogyan lehet a Shelly-t lokálisan integrálni a SonOff-ok mellé az eWeLink app alá :F :F :F

(#50297) gorbep válasza ojb (#50296) üzenetére


gorbep
senior tag

Bocs, azt benéztem... :R HA alá ajánlottam...

Ewelink amúgy véleményes, nekem is van, az új telefonra fel se engedte tenni az appot, mert a Samu szerint regisztráltan "gyanús" app... :Y

De azt fenntartom, hogy tartós 16A-re csakis áramváltóst....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#50298) Cyberbeni válasza 4D4M (#50294) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Nem kell minden elemcsere után új config, csak wildcardot kell használni ("+" jel két "/" jel közötti érték, tehát pl "rtl_433/9b13b3f4-rtl433/devices/Nexus-TH/2/+/temperature_C")

Persze ha több eszköz csak az ID-ban tér el, akkor ez nem elég.

(#50299) SafE84 válasza gorbep (#50297) üzenetére


SafE84
tag

Mármint ezt a kínai kütyükre érted?
Az ipar 65A-ig direkt mérőket alkalmaz (általában), még nem láttam/hallottam balesetről azért, mert direkt a mérő.
Ha normális a gyártó, akkor nem lehet hiba és van CE jelölés is. Pláne, hogy egy ilyen jellegű "baleset" miatt nagyon nagy problémája lehetne.

(#50300) 4D4M válasza ojb (#50295) üzenetére


4D4M
aktív tag

Helyesen konfigurált rtl_433 MQTT Auto Discovery bővítmény esetén automatikusan létre kellene jönnie a TH eszközöknek az MQTT integráció alatt.
~
Azzal nincsen hiba, csak nyilván az volt az első dolgom, hogy átneveztem, ami utólag nyilván balga ötlet volt, de nem nagyon szeretem, ha semmitmondó nevű entitásokat kell megjegyeznem, meg nem akartam adatbázist buherálni – ekkor még azt gondoltam illékony az MQTT topic útvonala is.

#50298 Cyberbeni:
Nem tudtam hova tenni azt a "+"-t a hivatkozásokban, de eddig még nem foglalkoztam vele...megkíméltél egy nagyon kényelmetlen google kereséstől :Đ

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.