Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) ViZion válasza dbius (#50498) üzenetére


ViZion
félisten

fck... yeah! :R
Ennél az egynél kimaradt (a többségnél már volt is), nem vettem észre.

#50497 BrandonXXV:
Shelly jóféle. Homekit-es verziók Apple-val műxenek, androiddal asszem nem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50502) BrandonXXV válasza ViZion (#50501) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

És ezt külön kell figyelni, melyik tudja, vagy mind Homkit-es?
Itt a füstérzékelő is érdekelne ugye, nem csak az okosrelék.

(#50503) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Erősítőm távirányítója annó megadta magát, ahelyett vettem ajánlásotokra egy ilyen Infrát, mely Tuya képes: Tuya Infra univerzális távirányító, vezérlő Wi-Fi

Azóta telón megelégedéssel használom a tuya-t, viszont van egy kis bajom ami idegsít. Lehet külön/saját Dashboard-ot felületet létrehozni, amire a fontos elemeket bepakolhatom egyesével? Hangerő az erősítőnek, méldilejátszó start/stop gomb, stb.
Értem ez alatt, hogy 3 eszköz van társítva, 2 db jelenetparancs van bekötve, mikor filmezni akarok sorba kapcsolja be a TV-erősítő-médialejátsót.
Bajom annyi, ha ez megvan, és halkítani akarom a filmet/sorozatot, akkor külön bele kell mennem az erősítőbe, de ha a utána emg akarom állítan akkor visszanavigálni 1-2 kattintást, majd a médalejátszót kiválasztani.
Ha jól gondolom egy Rpi/NUC + HA-val + Loacal Tuya-val ezt orvosolhatom, hogy 1 db terstreszabott felületet hozok létre ugye?

Erre a CEC megoldás lehetne, hogy 1 távval irányítóm a TV, erősítő hangot, és ha kell megállítaom, de sajnos a TV/médialejátszó bugos CEC esetén hangduplikálásom lesz, így ki kellett kapcsolnom, hogy jól menjen.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50504) fecus


fecus
őstag

Ezt a kamerát be tudnám tenni a HA-ba? Két feladat van:
- a szerveren rögzítsem HA-n keresztül,
- a mobilon bele lehessen nézni.
SSH tunnel-el csatlakozom kívülről. A szerveren Ubuntu fut, tehát az is jó, ha valami program rögzít, meg irányítja a kamerát és én ebbe tudok belenézni a HA segítségével.
Vannak kedves emberek felcsengetnek éjjel, meg gazdik akik aknásíttatják az előkertet a kis kutyusaikkal.
Ha ez nem jó, milyen kulcs-tulajdonságokat keressek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#50505) tradeelek11 válasza stigma (#50503) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Elméletileg igen, de mi nem vagyunk barátok a wifis Tuyaval,
így a local tuyaval sem (tehát nincs :) )
Viszont Pénteken fejeztem be ugyan ezt Z2M és egy ilyent [link]
Itt a leírás [link] tökéletesen teszi a dolgát a Coreelec Boxal és a TVvel.
(Itt hadd köszönjem meg az ajánlásod, tökéletesen teszi a dolgát a Vontar X3,
NotYetel és Jellyfinnel, már rendeltem is a következőt)

Tisztelettel :R

(#50506) zsamiatt válasza tradeelek11 (#50505) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egy lama kerdes, smart tv melle miert erdemes ilyen box? Mondjuk en embyt hasznalom es fut a tvn siman.
Ha mar cec thome f*s boxokat hogyan lehet bekapcsoltatni illetve a boxokkal a tvt?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50507) fil válasza dbius (#50500) üzenetére


fil
őstag

Akkor hagyom a francba. A legközelebb valami miatt megint megváltoztatja az entitásneveket, akkor kezdhetném elölről. Úgy veszem ,hogy ez napi monitorozásra jó, hosszú távra megbízhatatlan.

(#50508) naja válasza ojb (#50490) üzenetére


naja
aktív tag

Köszönöm szépen! Látom bőven van még min átrágnom magam. Köszi a figyelmeztetést!

(#50509) stigma válasza tradeelek11 (#50505) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a helpet, akkor én teszek egy próbát valamikor, hogy mi sül ki bele a local Tuya-val. Synology NAs-oncsinálok egy HA VM-et, majd kipróbálom mire jutok a projekttel, ha beválik akkor veszek egy miniPC/NUC/Rpi-t. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50510) stigma válasza zsamiatt (#50506) üzenetére


stigma
addikt

HA hálózatról játszol le filmeket, mondjuk NAS-ról, akkor az alábbi problémád lehet:
- nem játsza le a filmeket, mert kodekben nem mindent támogatnak a tévék
- TV-n 100-as LAN van, igaz Wifi már AC-s szokott lenni (433 vay 866), így a 100-as LAnon egy 60-70GB-os 4K-s Bluray film nem megy át, sőt valszeg wifin sem, mert akadni fog ha mondjuk belepörgetsz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50511) ViZion válasza zsamiatt (#50506) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem direkt nincs smart TV... mikor TV-t cseréltem, a smart dolog relative újdonság volt, többet üzemeltem be és láttam milyen lassúak, YT csak 720p az fHD TV-n, meg ilyesmi. Kicsit később LG botrány, stb... Plex az elvan, netet akkor kap, ha frissítem vagy felirat, borító kell. Rasplex meg lejátsza a filmeket, netre nem megy. CEC műXik vele, TV-t és az erősítőt is indítja.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50512) faki_ válasza stigma (#50503) üzenetére


faki_
senior tag

A mobilalkalmazásban elkészített jelenetparancsok bármilyen gombkombinációk lehetnek (az ottani virtuális távirányítókról), akár késleltetéssekkel is és a Tuya integrációjával automatikusan bekerülnek a Home Assistant alá.

(#50513) tradeelek11 válasza zsamiatt (#50506) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

"Ha mar cec thome f*s boxokat hogyan lehet bekapcsoltatni illetve a boxokkal a tvt?"

Erre nem tudok neked válaszolni, viszont pont ezt szerettem volna elkerülni,
ezért akartam saját boxo(ka)t ami ha lehet nem droidos.
Alapból az de kapott egy Coreelecet,
A TVért ez [link] felelős, az összes többiért ez [link]
itt el tudom dönteni hogy az "átkódolást" a szerver végezze vagy a BOX,
telepítés típusától függően.
Itt működik a CEC korrekten, a ZB-IR meg egy kicsit csak "parasztvakítás" :) ,
mondjuk annyiban nem hogy ha más nem is de az embernél általában a mobilja
kéznél van.

Tisztelettel :R

(#50514) zsamiatt válasza tradeelek11 (#50513) üzenetére


zsamiatt
őstag

De a thomet nem tudom meguszni a tv miatt. A lejatszo appja pedig a tvn fut. Vagy at lehet tenni a thome tvet masra?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50515) zsamiatt válasza stigma (#50510) üzenetére


zsamiatt
őstag

Elvileg az emby elvegzi az atkodolast. Gyakorlatban azert sajna van egy ket problema. ACn vannak a tvk. De par filmert meg meg egy eszkoz? Akor inkabb leszedem gyengebb minosegben. De ez kb 100bol 3.ezert kerdem a valodi elonyt.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50516) 4D4M


4D4M
aktív tag

Szerintetek lehet univerzális megoldás a mosó- szárító- mosogatógépek stb saját nyitásérzékelő áramkörének felhasználására saját célra (is)? Van egyáltalán bármi univerzális a megoldások között? Praktikusan a feszültség?

disclaimer.: nyilván garanciaidőn túli beavatkozás és nyilván az indukálja, hogy nem akarok nyitásérzékelőket látni a gépeken... "apa, mi ez leszedhetem?" (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50517) radio11 válasza 4D4M (#50516) üzenetére


radio11
tag

Ha nem vagy félős belenyúlni egy ilyegn gépbe akkor először is rá kellene mérni, hogy a nyitásérzékelő milyen jelet ad (persze nem áram alatt nyúlkáni benne). Azt kell egy ESP vagy valami hasonló eszköz egyik bemenetére illeszteni és már működhet is (egyszerűnek hangzik, az elve az is, de a kivitelezés már igen macerás lehet).
Bár én inkább azt nézném meg, hogy egy mágnes-Hall kapcsoló párost hogy lehetne rejtve felszerelni. Egy erős mágnes még a lemez házon át is kapcsolná a Hall-kapcsolót, így a kapcsoló rész tényleg rejtve maradna, magát a mágnest meg a zárógumiba vagy a nyitógombba nehetne eltüntetni.

(#50518) FeriPapa2 válasza 4D4M (#50516) üzenetére


FeriPapa2
tag

Nálam mérős dugalj van a mosógépnek. A ciklus végén amikor már csak az ajtó van reteszelve 3W az érték. Mikor leesik 0W-ra akkor nyitható. Egy kis kombinációval jelzés generálható ez alapján.

(#50519) 4D4M válasza FeriPapa2 (#50518) üzenetére


4D4M
aktív tag

Az üzemállapotok azonosítása már megy nálam is így, csak nem vagyok teljesen elégedett még. Illetve a telefonokra küldött értesítéseket lehetne töröltetni az ajtónyitással.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50520) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

02.11-e óta elég érdekes adatok jelennek meg a HA-ban az mqtt-én érkező adatoknál.
Nálam az időjárás állomás adatai jönnek ilyen kommunikáción keresztül. Ez itt a külső hőmérséklet érték.
Mi okozhatja ezt? Mi lehet a megoldás?

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#50521) stigma válasza zsamiatt (#50515) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ez nem az a topic ahol kitárgyaljam, viszont emby csak akkor végez átkodolást, ha egy jobb minőséget rosszabb minőségre kell konvertálni.
,,De par filmert meg meg egy eszkoz?"
5 éve van komolyann/belépő szintű cuccom (Samsung QLED 4K TV, Pionner VSX-932 erősítő, 5.1 hangrendeszer , amivel eredeti releaseket szoktam nézni angol hanggal felirattal így jóval másabb érzés egy film, mint ha TV-n néznéd csak a beépíttt hangszórival.
Webrip és egy normális BR Remux között ami 20 vs 70gb elég sok különbség van hidd el.
De nem fejtem ki neked ebben a topicban ezt, ha gondolod privátban leírom. Évente azért 10-15 film van amit meg lehet nézni, attól függ ki milyen filmet szeret.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#50522) LouiS22 válasza ratkaics (#50520) üzenetére


LouiS22
veterán

Az MQTT csak az adatokat továbbítja - bár ezt te magad is tudod, nyilván :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50523) ratkaics válasza LouiS22 (#50522) üzenetére


ratkaics
senior tag

Igen, most próbálom "nyomozni", de a HA-ban, ha meg akarom nézni az MQTT integrációnál, hogy milyen üzenetek jönnek, akkor hiába állítok be *-ot és nyomom meg a "Start Listening" gombot, nem mutat semmit. :F Évekkel ezelőtt egyszer beállítottam, azóta működött. Most kb azóta nem megy rendesen, hogy frissítettem a HA-t.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#50524) 4D4M válasza ratkaics (#50523) üzenetére


4D4M
aktív tag

MQTT Explorer.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50525) LouiS22 válasza ratkaics (#50523) üzenetére


LouiS22
veterán

Linkelték közben az MQTT Explorert, én látatlanban arra gyanakodnék, hogy egy firmware frissítés okozhat hasonló problémát (bár nem derült ki, csak tippelek, hogy rádiós időjárás-állomás).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50526) ratkaics válasza LouiS22 (#50525) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi Mindkettőtöknek! :R

Úgy fest, hogy az időjárás állomás küld hibás adatokat. Mert az MQTT Explorer-el meg tudtam nézni, ott is rossz értékek vannak sajnos. :F

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#50527) naja válasza fecus (#50504) üzenetére


naja
aktív tag

Az Alis visszajelzések között találtam csak meg, hogy ez egy Shenzhen Wonsdar Technology XM80-8MP kamera. Az nem tűnik túl jó hírnek, hogy még a hirdetésbe sem sikerült bele írni a nevét, de hogy a Gugli is értetlenül áll előtte még rosszabb. Bár tudom nem ezt kérdezted, de – a hozzászólások alapján – az árát talán megérheti. Amit találtam tesztvideót, az alapján sem tűnik rossznak. Külsőre (összeszerelési minőség) sajna az óvodai játékok szintje jut eszembe.

Az viszont némi reményre adhat okot, hogy ONVIF kompatibilisnek állítják (Compatible with ONVIF/NVR - Hikivision or Dahua).
Azt a szakértő kollégák tudnák megmondani mennyire lehet az igaz, hogy minden ONVIF kamera használható HA-ban. Ezt kérdezném én is. Bár Gógel barátunk által találtam olyan állításokat, amelyek ezt támasztják alá.

Ui: A gyártó/forgalmazó árulja az Alin, érdemes lenne a kérdést nekik feltenni. Hátha...
Ui2: Az esetleges megrendelésnél javaslom a "8MP..."-t kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#50528) GrandS


GrandS
senior tag

A konyhai pult felett szeretnék egy led csíkot, amit a "leendő" okos otthonomba akarok illeszteni. Csak fehér fény kell , applikációból vezérelhető, de jó lenne egy okos nyomógomb is, hogy ne kelljen mindig a telefonnal kapcsolgatni. Az okosotthon.bolt.hu az alábbiakat ajánlotta:

Mivel csak egyszínű vezérlésre van szükség, ezért a GLEDOPTO GLC-009P vezérlőt ajánlom. Ez egy Zigbee-s LED szalag vezérlő, ami
12V-on 120 Watt
24V-on 240 Watt
teljesítményt képes leadni.
Ha egyszerű üzemeltetést szeretnénk, és nincs még semmilyen Zigbee protokollt támogató átjárónk, akkor a SmartWise Zigbee Bridge Pro-t ajánlanám hozzá, aminek segítségével az eWeLink app-ból tudjuk vezérelni az eszközt.

Akkor a vezérlőn keresztül kapja az áramot, amit a bridge segítségével az ewelink applikációban tudom vezérelni.
1. Jól gondolom?
2. Ha jól láttam a fenti boltban van okos-gomb is. Azzal is tudnám kapcsolni? Hogyan?

Köszönöm, ha rám szántok pár percet!

(#50529) ratkaics válasza ratkaics (#50526) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szerintetek az létezhet, hogy esetleg az rtl_433-as dekódolásba történik valamilyen hiba? (csak ezért kérdezem, mert annyira nem könnyen elérhető az időjárásállomás külső egysége).
Nálam történelmi okokból úgy van, hogy egy Debian VM futtatja az rtl_433-as kis programkát és az küldi mqtt-n a HA-nak az adatokat.
Nem vagyok benne biztos, hogy az időjárás állomással van gond. Csak nem tudom, hogyan lehetne ellenőrizni.
Van valakinek esetleg ötlete?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#50530) ojb válasza ratkaics (#50529) üzenetére


ojb
tag

Elem (tápfesz) rendben van a kültéri hőmérőnél?

(#50531) ratkaics válasza ojb (#50530) üzenetére


ratkaics
senior tag

A "Battery status: ok" érkezik az rtl_433-ra...
De még nem másztam fel hozzá...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#50532) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A Scheduler Card-on az időzítéseknél csak 10 perces lépéseket lehet beállítani?

(#50533) naja válasza ratkaics (#50520) üzenetére


naja
aktív tag

Ez nem olyan tipikusan kontakthiba/beázás jellegű dolog? "Ez itt a külső hőmérséklet érték."
Néha megy-néha nem. Ha fúj a szél megszárad, aztán megint vizes lesz, stb. Elem állapot is hatással lehet a dologra.

[ Szerkesztve ]

(#50534) ratkaics válasza naja (#50533) üzenetére


ratkaics
senior tag

Igazából sokszor felugrik 65fokra, aztán vissza a valós értékre, majd újra fel. Ugyan ezt csinálja a pártartalom jel is. Felugrik 120%-ra vissza normál értékre

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#50535) mexel


mexel
veterán

Sziasztok, nagyon alap kérdés, igazából okosotthontól ez még távoli. Mindössze néhány wifis mennyezeti lámpa kapcsolót rendelnék, de legtöbbhöz azt írják kell negatív szál. Panelban szerintem az nincs, anélkül nem lehet használni? Pl ilyen

A másik kérdés, wifis konnektor dugaljhoz is használható jó alkalmazás mi lenne? Smart Life App van, vagy Tuya, de talán van valami más is ( tuya- nem is látja a wifim valamiért)

[ Szerkesztve ]

(#50536) nemethsza válasza mexel (#50535) üzenetére


nemethsza
tag

Szia, az általad linkelt terméknél ott a “Need neutral” felirat, vagyis kell a nulla. Olyat keress, hogy “No need neutral”.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#50537) migabi24 válasza mexel (#50535) üzenetére


migabi24
nagyúr

Tuyának 2.4Ghz wifi kell, gondolom 5Ghz wifid van, ha ezt a problémát tudod orvosolni akkor jó választás én szeretem.

(#50538) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Az újabb Shelly minik jól láttam, hogy nem okosíthatók apple homekit-re, mint a plus széria, egy firmware cserével?

A Matter támogatást megkapja vajon bármelyik Shelly is?

(#50539) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok.
Még kezdő vagyok a Home Assistantban és szeretnék segítséget kérni egy Sonoff RF Bridge R2 (v2.2) kapcsán. Elektromos, rádiós vezérlésű redőnyt szeretnék vezérelni vele, a motor pontos típusát nem tudom, de SmartHome DC104 és DC106 típusú távirányítóval vezérelhető, 433MHz.
Ez a leírás alapján felflasheltem egy ESPHome firmware-t, a Home Assistant fel is ismeri. Elkezdtem hallgatózni a esphome.rf_code_received eseményre és el is kaptam jeleket, de amikor vissza próbáltam küldeni a esphome.rf_bridge_send_rf_code servicenek, a redőny nem működött, a bridge-en a LED pirosan villant egyet, szóval szerintem próbált küldeni valamit, csak a redőny nem tudta megfelelően értelmezni.
Példa jel amit fogtam:
data:
  device_id: 619ae452ce60a6e397f7fe8d8f59d092
  sync: 29b2
  low: 02ba
  high: "0572"
  code: <some_hex_code>
origin: LOCAL
time_fired: "2024-02-10T20:30:31.983204+00:00"
context:
  id: 01HPABDTHF16GG4Y79Q88GT4S7
  parent_id: null
  user_id: null

példa amit próbáltam küldeni:
data:
  sync: 10674
  low: 698
  high: 1394
  code: <hex_code_converted_to_decimal>
Amúgy azt se teljesen értem, hogy az rf_code_received eventre miért hexaba olvassuk be, ha kiküldeni meg decimálisba kell, nem lenne egyszerűbb rögtön decimálisba beolvasni?

A Sonof v2.2-vel egyáltalán menni fog ez? Mert sok helyen olvasom, hogy a Portisch Firmware-t használják, de az elvileg a v2.2-re nem tehető fel.

[ Szerkesztve ]

(#50540) 4D4M válasza Krilehor (#50539) üzenetére


4D4M
aktív tag

A szomszéd meg már a haját tépi, hogy miért nyílik ki álandóan magától a kapu (:

(a lényegi mondandóm csak annyi, hogy sikerült-e meggyőződni arról, hogy jó jeleket fogtál-e?)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50541) Petikeje válasza Krilehor (#50539) üzenetére


Petikeje
tag

Szia,
biztos nem hexben kell beírni küldésnél is? Nekem így működik: [link]

(#50542) Gabesz87 válasza Krilehor (#50539) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szia. Nekem még a régebbi fekete Bridge van, az új, fehér valamiért nem annyira jó, de már nem tudom az okát. Nekem egy ismerősöm csinálta meg a HW részét, felflashelte Portisch és Tasmota fw-el. Kis help ehhez: [link] Itt ahogy látom írnak is egy ilyet:
Users reported limited success flashing Tasmota to R2 V2.2.
Nekem már csak az MQTT és HA beállításokkal kellett foglalkoznom, és szépen teszi a dolgát. Mondjuk volt egy kezdeti nehézség, mert folyamatosan ledobta a router, megszakadt a kapcsolat a bridge-el, és csak a router restart segített. Olvasgattam a Tasmota FAQ részét, és végül az lett a megoldás, hogy a HA-ban beállítottam egy Ping add-ont. AZóta minden OK. Ahogy írják is a FAQ-ban, lehetséges, hogy a Mesh hálózat az oka, nem tudom.

(#50543) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Van-e arra ötletetek vagy esetleg kész példa (én nem találtam), hogyan lehetne konyhában a főzőlap/tűzhely áramkörét megszakítani füst/tűz (CO2 vagy IR) esetén? Tovább gondolva, lehetne olyannal is kiegészíteni, hogy ha a bejárati ajtó be van zárva (elmentünk otthonról), akkor szintén lekapcsol pár dolgot.

(#50544) Krilehor válasza Petikeje (#50541) üzenetére


Krilehor
tag

#505404D4M: igen, szinte biztos, hogy a távirányítóét veszem, mert többször több távirányítóval próbáltam és konzekvensen ugyanazokat a kódokat kaptam.

#50541Petikeje: Szerintem nem hexában kell, mert ha a Developer tools - Services - Call Services résznél nézem oda már csak intet enged beírni, ami jogos is, mert int-ként vannak definiálva a változók az api.services.variables-nél. Illetve nekem nincs esphome.rf_bridge_send_advanced_code, az ha jól értem csak a Portischben van, de lehet rosszul tudom.

Amúgy a teljes configom, ha segít:
esphome:
  name: sonoff-rf-bridge-r2
  friendly_name: sonoff-rf-bridge-r2

esp8266:
  board: esp01_1m

# Enable logging
logger:
  baud_rate: 0

# Enable Home Assistant API
api:
  encryption:
    key: !secret sonoff_rf_bridge2_api_encryption_key
  services:
    - service: send_rf_code
      variables:
        sync: int
        low: int
        high: int
        code: int
      then:
        - rf_bridge.send_code:
            sync: !lambda 'return sync;'
            low: !lambda 'return low;'
            high: !lambda 'return high;'
            code: !lambda 'return code;'
    - service: learn
      then:
        - rf_bridge.learn

rf_bridge:
  on_code_received:
    then:
      - homeassistant.event:
          event: esphome.rf_code_received
          data:
            sync: !lambda 'return format_hex(data.sync);'
            low: !lambda 'return format_hex(data.low);'
            high: !lambda 'return format_hex(data.high);'
            code: !lambda 'return format_hex(data.code);'

ota:
  password: !secret sonoff_rf_bridge2_ota_password

wifi:
  ssid: !secret wifi_ssid
  password: !secret wifi_password

  # Enable fallback hotspot (captive portal) in case wifi connection fails
  ap:
    ssid: "Sonoff-Rf-Bridge-R2"
    password: !secret wifi_ap_fallback_hotspot_pass

captive_portal:

button:
  # Restart the ESP
  - platform: restart
    name: "Restart"

uart:
  tx_pin: 1
  rx_pin: 3
  baud_rate: 19200

# Sensors for ESP version and WIFI information
text_sensor:
  # ESPHome version
  - platform: version
    hide_timestamp: true
    name: "ESPHome Version"
  # IP address and connected SSID
  - platform: wifi_info
    ip_address:
      name: "IP Address"
      icon: mdi:wifi
    ssid:
      name: "Connected SSID"
      icon: mdi:wifi-strength-2
sensor:
  # WiFi signal
  - platform: wifi_signal
    name: "WiFi Signal"
    update_interval: 120s
  - platform: uptime
    name: Sonoff RF Bridge Uptime

binary_sensor:
  - platform: status
    name: Sonoff RF Bridge Status

light:
  - platform: status_led
    name: "Switch state"
    pin: GPIO13    

[ Szerkesztve ]

(#50545) Steady74 válasza naja (#50543) üzenetére


Steady74
addikt

Legegyszerűbb, hogy a kismegszakító mögé teszel egy jó nagy teljesítményű relét. Nálunk a Bosh főzőlap 4000W-ot is kér, amikor boost funkcióban megy a főzőlap.
Tettem a bejárati ajtó mellé egy zigbee-s nyomógombot. Elmenetelkor egy klikk-re lehúzza az összes redőnyt, összes villanyt lekapcsolja meg néhány beállított fogyasztót, ez a leaving home automatizmus. A coming home pedig dupla klikk, a reggeli fordítottja kb.

(#50546) koala69 válasza Krilehor (#50539) üzenetére


koala69
tag

szia - csak csendben kerdezem, nem lenne jobb, ha egy Broadlink RM4Pro-ra cserelnel? Van hozza integracio, a sajat programja csak a beuzemelshez kell. Nalam ilyen vezerel ket radios motort, ami az arnyekolot mozgatja.
Tokeletesen mukodik mar egy eve kb. Gombnyomasra tanul, megjegyzi, visszajatsza, -- persze a diy mas kerdes, de ha nem jonne ossze, ez mukodik out of the box.

(#50547) fecus válasza naja (#50527) üzenetére


fecus
őstag

Kösz, hogy kinyomoztad. Én is kerestem a véleményekben hátha valaki kipróbálta.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#50548) Petikeje válasza Krilehor (#50544) üzenetére


Petikeje
tag

Szia,
Nézd meg az eredeti esphome dokumentációt: [link]
Ez alapján sztem hexaban kell írni.
(1 próbát megér 2 ujrainditassal 5 perc alatt visszaállsz, ha nem jó)

[ Szerkesztve ]

(#50549) Krilehor válasza Petikeje (#50548) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi, hétvégén kipróbálom.

#50546 koala69: köszi a tippet, nem ismertem azt az eszközt, de utánanézek. Igazából ezt a Sonoffot kicsit impulzusvásárlásként vettem Alin, sajnos annyira nem néztem ennek utána akkor, csak olvastam valahol, hogy jó lehet ;)

(#50550) naja válasza fecus (#50547) üzenetére


naja
aktív tag

Nagyon szívesen. Ilyen funkciókkal (PTZ) ennyi pénzért kissé gyanúsnak tűnik. Ezek ellenére azon agyalok, hogy egy próbát megérhet.
Ezt a portugál tesztvideót láttad? Nem tudom mennyit ronthatott az újrakódolással a YT, de olyan sokat azért nem hiszem. Néhol eléggé mosott a képe.
Az megvan, hogy a 8MP úgy jön ki, hogy 4+4MP a dualcamera miatt? (Rendeléskor a 8MP Sensor size mellett az EU Plug type-ra is oda kell figyelni).
HA kapcsán ezt az angol oldalt találtam még, érdemes lehet átfutni tisztázni néhány dolgot.

#50545 Steady74 Köszönöm szépen, ez elég jó ötlet. Mondjuk a cél az lenne, hogy egy 80 éves ne gyújtsa magára a házat. Az meg, hogy ki- és bemenetkor eszébe jut-e kapcsolgatni, az megint más kérdés. Viszont az elgondolásod a kapcsolóval elég frappáns (egyszerű és nagyszerű). Mondjuk az ellen nem véd, ha a boszorkánykonyhában szombat du. készül a vacsi, de az Izaura zsinórban leadott 3 része fontosabb, mint kikapcsolni a főzőlapot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.