Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) ViZion válasza belashx (#50449) üzenetére


ViZion
félisten

Mennyi időt adtál az indulásra? Nálam is botrányosan lassú a restart, de kikapcsolt integrációkkal sem sokat változott. Néha rápróbálok, meg vannak a neten tanácsok, h mit törölni, tiltani, de igazi gyorsítás nincs.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50452) spst válasza sambenez (#50450) üzenetére


spst
csendes tag

Pontosan. Nem jönnek leolvasni, mert tudja az óra, de nem használják, helyette jelentsd be te, vagy becslés alapján számolnak. Ha meg nem veszed észre, úgy jártál...
Persze nem tájékoztatnak, hogy nem jönnek leolvasni...

(#50453) belashx válasza ViZion (#50451) üzenetére


belashx
senior tag

Ez semennyire nem indul.
Ilyet látok:
Be tudok lépni a virtuális gép EFI-jébe (mondjuk BIOS), de nem vagyok vele előrébb.
Konkrétan a VirtualBox-szal van gond, csak lövésem sincs, mi.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#50454) halisa


halisa
tag

Csak elmélkedés. Ha van egy ilyen BADRING vízszivárgás-érzékelő és felteszem a falra/plafonra. Ott is működhet? Mert hétvégén a műhelyben elment az áram/panel ház fszt/. Nem értem el az ottani HA-t. Gondoltam biztos a net ment el megint. Majd át sétálok megnézem mi a helyzet. Hát, a fölöttem lakók eláztattak. Teljesen elázott a fal/tapéta az áram is elment.
Ha tennék a kényes pontokra a plafonra ilyet talán időben jelezne a rendszer, hogy tudjak reagálni.

(#50455) tukko1


tukko1
aktív tag

Milyen fogyasztásmérős dugalj ajánlotok mosógéphez és szárítóhoz?

(#50456) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Ajánlást szeretnék kérni: egy szivattyú teljesítményét szeretném monitorozni HA alatt, illetve ha arról van szó, akkor kikapcsolni akár távolról is. Egy 10x10-es OBO dobozba szeretném belerakni, a szivattyú teljesítménye kb. 1000-1200W. Csak HA alól szeretném vezérelni, monitorozni, nem kell saját app. Shelly Plus 1PM-et néztem ki:
- HA integráció
- MQTT
- fogyasztásmérés monitorozás.
Ennél van jobb, vagy esetleg ami ezeket tudja, de olcsóbb? Előre is köszönöm. :R

(#50457) adabra válasza tukko1 (#50455) üzenetére


adabra
senior tag

Én NOUS A1Z zigbee-s dugaljból használok 8 db-ot. Amazonról rendeltem még 22-ben, mert még szállítással is olcsóbb volt, mint itthon. [link]

- stabilan működnek kb. másfél éve
- fogyasztást is mér
- kicsi a helyigénye
- állítható, hogy mi történjen áramszünet után
- állítható a LED működése
- némelyik csak azért van bedugva, hogy a zigbee mesh hálózat jobb lefedettségű legyen

Mosógépet vagy szárítót pont nem vezérlek/mérek velük, de szerintem jó cucc.

Ilyenem is volt 3 db, de abból 2 már nem működik.

(#50458) ViZion válasza -ZeeZee- (#50456) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Az megfelelő és olcsóbbat nem nagyon találsz. Sajnát app kell, mert amúgy nem tudod beállítani, utána akár törölhető is, weben eléred -ha nem kapcsolod ki ezt a lehetőséget.

tukko1: Gosund jó, aranyos, olcsó, de a kikapcsolás jelzésére alkalmatlan, sok fals pozitív volt nálam... Shellyvel ez megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50459) -ZeeZee- válasza ViZion (#50458) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm! Létezik olyan, ami Zigbee-s? Van pár zigbee-s hőmérőm, a zigbee mesh-t is erősíteném akár vele... :B

(#50460) 4D4M


4D4M
aktív tag

2024.02 update fail, ha esetleg valaki Hikvision integrációt használna...mint én.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50461) 4D4M válasza 4D4M (#50460) üzenetére


4D4M
aktív tag

(nekem sajnos lefutott, de utána elérhetetlenné vált a HA, core rebuild nem segített, meg próbáltam még pár terminál parancsot is, de végül inkább visszaállítottam az éjjeli mentést)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50462) LouiS22 válasza 4D4M (#50461) üzenetére


LouiS22
veterán

valszeg elég lett volna kézzel kiszedned a HACS-os intergrációt

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50463) 4D4M válasza LouiS22 (#50462) üzenetére


4D4M
aktív tag

Kézzel a CLI-n keresztül? Az nekem újabb +30 perc szarakodás lett volna (: Már eleve felcsesztem magam azon is, hogy ki kellett szednem a gépet a rackszekrényből, hogy monitort meg billentyűzetet akasszak rá, nem volt kedvem még tovább szerencsétlenkedni.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50464) LouiS22 válasza 4D4M (#50463) üzenetére


LouiS22
veterán

Hasznos addon a Samba share, beállítod és hozzáférsz a belső tárhelyhez/mappákhoz Windows alól is. Ugyanígy célszerű az Advanced SSH terminalt is konfigolni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50465) 4D4M válasza LouiS22 (#50464) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ezek mindegyike be van/volt kapcsolva/konfigolva, csak nem gondoltam, hogy van olyan felállás, amikor elérhetetlen a HA (full süket a http://homeassistant.local:8123) és a supervisor addonok mennek. (ezt már csak akkor láttam, amikor monitort dugtam rá)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50466) LouiS22 válasza 4D4M (#50465) üzenetére


LouiS22
veterán

Még nem olvastam el, hogy mi volt ennyire elbszarintva abban a HACS integrációban, ami teljesen fektette a rendszert. De most már érdekel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50467) 4D4M válasza LouiS22 (#50466) üzenetére


4D4M
aktív tag

Valószínűleg ez volt az ok. Nem tűnik olyan végzetesnek, de hát ilyen ez a popszakma (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50468) footy


footy
addikt

Van ra lehetoseg hogy egy ilyen boardon javitsak a WIFI jel erossegen?
AZDelivery ESP32 NodeMCU Module WLAN WiFi Dev Kit C Development Board mit CP2102
Ugyanazon a helyen egy raspberry zero W-vel meg teljesen stabil a kapcsolat, amikor az ESP-vel mar szakadozik.
Van esetleg ajanlott ESP aminek van kulso antennaja?

(#50469) ojb válasza footy (#50468) üzenetére


ojb
tag

'Van ra lehetoseg hogy egy ilyen boardon javitsak a WIFI jel erossegen?'

Igen!
"Külső" Omni antennát lehet (kell) rá forrasztani (RP)SMA csatlakozón keresztül vagy közvetlenül. [link]

(#50470) Gabesz87


Gabesz87
addikt

ESP egyelőre még totál idegen számomra, nem foglalkoztam vele. Rendeltem Ali-ról - ma jött meg - 2db M5Stack Atom Lite-ot (ha jól tudom, ezeket mesh-ben is lehet használni, ha netán nem lenne elég 1-nek a hatótávja). A cél igazából egyrészt kiváltani a Xiaomi Gateway 3 HUB-ot, meg a jövőbeni fejleszhetőség. A kérdésem, hogy akkor BLE proxy-ként ugye ki tudom váltani a gateway-t? Csak Xiaomi hőmérők csatlakoznak rá, ill egy éjjeli fény, de annak meg igazából teljesen fölösleges HA-ban lennie.

(#50471) ViZion


ViZion
félisten

Ahogy olvasom a HA-ban egyszerűsödik a Tuya-helyzet... végre :R
Nagyon jó lesz, hogy csak egy QR kód és annyi.
"The Tuya integration can now be set up directly using the Tuya Smart or Smart Life app. No more need for developer accounts or complicated procedures!"

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50472) 4D4M válasza ViZion (#50471) üzenetére


4D4M
aktív tag

Timeo Danaos et dona ferentes...
(:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50473) ViZion válasza 4D4M (#50472) üzenetére


ViZion
félisten

háát, FB vagy google bármid van-e? Azok több adatot gyűjtenek, csak nem kínába küldik. De még a HA-val is küzdeni kellett, h ne csatlakozzon az "anyahajóhoz", pedig itt a biztonság meg a lokál a kulcsszavak...
Tuya cuccok kevés alkalommal másznak netre. Csak 7 napos statom van, ~46k dns lekérdezésből 28 db-al az első Tuya cucc egy villanykapcsoló.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50474) LouiS22 válasza ViZion (#50473) üzenetére


LouiS22
veterán

Sok egyéb mellett ezért sem használunk Tuya wifi eszközt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50475) migabi24 válasza LouiS22 (#50474) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én semmi hátrányát nem tapasztaltam még, viszont nagyon kényelmes és nem kell hozzá programozónak lenni, a mai világba minden küldi az adatokat mindenhova ezt el kell fogadni, amíg nekem ebből nem származik hátrányom addig leszarom, gondolom akkor te okos telefont se használsz? Vagy okos Tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#50476) LouiS22 válasza migabi24 (#50475) üzenetére


LouiS22
veterán

A kóstolgatásod lepereg rólam, cserébe írok néhány gondolatébresztőt.

0: az olcsó és a jó ritkán jár együtt.
1. azzal, hogy QR-ral hozzá tudod adni a HA- hoz a cuccaid egy dolog történt: kreáltál egy csodálatos, a felhőtől függő valamit. Ha a túlvégen lelövik a szervert, vagy leáll, netán fizetős lesz a hozzáférés, akkor majd vakarod a fejed.
2. az 1. kiegészítéseként: semmi nem garantálja azt, hogy holnapután nem tesznek keresztbe a localtuya és társai workaround megoldásoknak.

+1: a wifi nem smart home protokoll, bármennyire is annak hiszik sokan

De örülök, hogy te elégedett vagy vele egyelőre, remélem, hogy a jövőben is így lesz.

Egyébként egy eszköz nem attól lesz okos, hogy ráírták. Szerintem attól lesz okos, ha okosan, ésszel tudod/fogod használni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50477) migabi24 válasza LouiS22 (#50476) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem kostólgatásnak szántam, de ezek a dolgok amiket írtál egyik se olyan félelmetes, hogy így keljen ijesztgetni az idetévedőket :D

(#50478) chemand válasza migabi24 (#50477) üzenetére


chemand
tag

az én olvasatomban ez egyáltalán nem ijesztgetés, inkább gondolatébresztő a jövőt illető tervezésre vonatkozóan (nálam pont ezért szűnik meg lassan a tuya-s eszközök használata) :P

sőt, ezt sem ijesztgetésként: javaslom a lokális vezérlést a felhős megoldások helyett :K

[ Szerkesztve ]

(#50479) LouiS22 válasza chemand (#50478) üzenetére


LouiS22
veterán

:R

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50480) migabi24 válasza chemand (#50478) üzenetére


migabi24
nagyúr

De aki nem ért hozzá mint én pl. Annak tökéletes a tuya is :D

[ Szerkesztve ]

(#50481) chemand válasza migabi24 (#50480) üzenetére


chemand
tag

persze, OK (nagyon sokan használják, pl. én is még) de szerintem nem érdemes ebbe az irányba menni és erre “berendezkedni” a jövőt illetően (ne költs túl sokat azért Tuya-s cuccokra ;) )

(#50482) ViZion


ViZion
félisten

sajnos ez a felhős világ az, ami jön, ránkerőltetik. win 11 iskolai laptop, ami egy gáz tablet amúgy, ms reg nélkül el sem indul. Mivel nem hazudtuk be a gyerek korát, így minden indításhoz az én belépésem is kell. Kipróbálom vmikor live linuxal, mert ez kuka. Továbbra is tartom, h Ms, fb, guggli több adatot gyűjt, mint a Tuya. Es a HA is... pedig nem kértem. De ha olvastátok, hamarosan autózni is csak online bejelentkezés után lehet... vagy nem lesz navi, zene, stb... de majd meghackelik ezt is, meg mindenkinek alap lesz a normális tűzfal. a tuya valahol nagyon hátul van a felhős para listámon, másnak meg nem, ennyi. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50483) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok

próbált már valaki itt sikeresen csatlakoztatni smartThingset HA-hoz?

jelenleg vpn-en keresztül lehet elérni HA-t, zero tier one-al. Viszont nem jöttem még rá, tudok e és ha igen hogy zero tier one vpn-nel webhookot létrehozni? amit eddig találtam az alapján ott is csak fieztős megoldás van.

ötlet, javaslat? azon túl hogy nabu casa-ra fizessünk elő?
esetleg másik olyan vpn szolgáltatás ahol webhook ingyenes és HA kompatibilis?

:R

(#50484) ViZion válasza butch3r (#50483) üzenetére


ViZion
félisten

Nem használom, nem tudom, h meddig ingyenes (lehet csak vmi trial), de ez esetleg: [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50485) chemand válasza ViZion (#50482) üzenetére


chemand
tag

én nem is az adatgyűjtésre (bár ez sem elhanyagolható szempont) gondoltam elsősorban a felhős szolgáltatásokkal kapcsolatban hanem arra, hogy háztartásom okos v. okosított eszközeinek vezérlése ne felhőn keresztül - más által kontrollálva, más szerverére bízva - történjen.

[ Szerkesztve ]

(#50486) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Tök új vagyok okos otthon témában. Bár elolvastam pár cikket összefoglalót, és igyekeztem a keresőt is használni, de mégis lenne pár kérdésem.
Vettem egy okos konnektor/fogyasztásmérőt (Tuya Smart Plug Zigbee EU With Power Monitor), ami ha jól értem csak Zigbee rendszeren át érhető el, tehát szükségem van egy Zigbee gateway/hubra.
Jelenleg ezzel próbálkoznék csak, bár a későbbiekben tervben van kerti öntözőrendszer kapcsolgatása, illetve telefonról távirányítható garázskapu kapcsolgatás. Bár ez ügyben még nem néztem utána dolgoknak.
Kérdésem az lenne, hogy bármilyen Zigbee + Wifi/RJ45 (esetleg +BLE) gateway jó lehet, vagy valamire még figyelnem kell?
Legolcsóbb megoldásnak a Avatto GW02 ZigBee tűnik, vagy a Xiaomi Yeelight Gateway picit többért. Ezek jók lehetnek vagy mást javasoltok?
Köszi szépen előre is

(#50487) zsamiatt válasza LouiS22 (#50476) üzenetére


zsamiatt
őstag

"2. az 1. kiegészítéseként: semmi nem garantálja azt, hogy holnapután nem tesznek keresztbe a localtuya és társai workaround megoldásoknak."

Csak hogy korrektek legyunk ez a DIY megoldasban is igaz ha leal a fejlesztes lassan nem fog tudni mukodni. Es ha nem vagy programozo + nincs szinte korlatlan idod ugyan ugy cseszheted. Szamtalan github projekt van amihez mar evek ota nem nyultak. Legyen szo firmwarerol, pluginrol, egyeb progirol.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50488) 4D4M válasza zsamiatt (#50487) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ez mondjuk azért lehet így, mert általában működnek. (: zigbee eszközökre gyakorlatilag néhány kivételtől eltekintve semmilyen frissítés nem érkezik, és nem is szükséges. Boldogan elbeszelgetnek amig van kivel, és ki nem lehelik a lelküket. Amíg van valaki aki legyártja ezeket, addig a meglevő nyílt forrású cuccok elmukodnek lokálisan. Ha ettol elpartolnak a gyártók akkor én is elpartolok tőlük... Ilyen egyszerű.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50489) Fuser és Tsa

Sziasztok,

egy teljesen triviális dologban akadtam meg.
Illetve nem megakadtam, el sem tudok indulni. :o
Annyi lenne a dolog, hogy klíma értékeit (beállított hőfok, működési mód, ventilátor) elmenteni segédváltozókba, és egy script lefutása után visszatölteni a klímára.
A segédek megvannak, de az értékadással meg vagyok lőve.
Valaki ki tudna segíteni egy gondolatébresztéssel?

(#50490) ojb válasza naja (#50486) üzenetére


ojb
tag

Igen.
Jól értelmezed. Szükséged lesz egy ZB GateWay-re is.
Mivel a már megvásárolt eszközöd (konnektor) a Tuya cloud szisztémához integrálható alapértelmezetten, ezért célszerű Tuya kompatibilis GW-t vásárolni hozzá.
A kinézett Avatto GW02 -vel együtt fog működni a konnektor.
A későbbiekben arra kell majd figyelned, hogy a megvásárolt ZB eszközök mind Tuya kompatibilisek legyenek.

(#50491) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Új vagyok a témában, olvasgatok is persze, de merült fel kérdés.

Alapvetően onnan indult a dolog, hogy szeretnék a garázsba és a konyhába egy-egy okos füstérzékelőt, ha bármi gond lenne, ne csak helyben jelezzen, hanem küldjön értesítést is.
A shelly termékét nézegetem, mert szimpatikus, hogy vannak megoldásaik sok mindenre.
Na most, van saját alkalmazása, amin keresztül lehet látni az eszközöket, oké.
Viszont elég sok almás eszközt használunk, aminek van az apple homekit része.

Milyen irányba érdemes indulni, későbbieket is szem előtt tartva, shelly saját alkalmazása, vagy apple homekit felé?!

Világításban a váltókapcsolás megoldott okosreléknél?

(#50493) hunace


hunace
tag

Sziasztok,

olyan relét keresek amely 2 áramkört, két külön fogyasztót (izzót) tudok vezérelni és a lehető legkisebb méretben (Zigbee vagy Wifi).
Melyiket tudnátok ajánlani ?

(#50494) vampire17 válasza hunace (#50493) üzenetére


vampire17
addikt

(#50495) vampire17 válasza vampire17 (#50494) üzenetére


vampire17
addikt

(#50496) ViZion


ViZion
félisten

Simple termostat-nál a style nem működik. Lehet, h nem a legutóbbi HA frissítés okozta, hanem vmi korábbi...
Van megoldása vkinek, vagy várni kell a frissítést?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50497) BrandonXXV válasza BrandonXXV (#50491) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

A Shelly mint gyártó, jó irány lehet?!
Kellhet nekem a HomeKit?!

(#50498) dbius válasza ViZion (#50496) üzenetére


dbius
veterán

Csak tipp: A card mod szerintem nálad is fent van és annak volt egy breaking change frissítése 3.4.0-nál. ami pont ilyesmivel kapcsolatos.

A style fölé szúrd be:
card_mod:
style:

Utána szerintem működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#50499) fil


fil
őstag

HA-n van egy HomeWizard P1-es a villanyórán. A napokban ez megszüntette a kommunikációt a HA-val (elérhetetlen volt).
Sajnos rossz megoldást választottam, gondolván, hogy az egyszerű és töröltem majd újraraktam a P1 integrációt. Ezután működik rendben, da a korábbi adatok mind elvesztek. Vissza lehet ezt hozni valahogy, backupból?

(#50500) dbius válasza fil (#50499) üzenetére


dbius
veterán

Nagy valószínűséggel megváltoztak az entitásnevek, azaz a jelenlegi entitások nevei nem azonosak az előzőekkel. Ha azokat visszaállítod a régire akkor meg kell jelenjenek a korábbi adatok.

Szerk: persze ha visszaállítod a neveket a korábbira, akkor a jelenlegi entitásnevek alatt gyűjtött adatok fognak eltűnni. Adatbázisszinten össze lehet őket boronálni, de abban nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.