Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Steady74 válasza Rodzser Mór (#50080) üzenetére


Steady74
addikt

Persze, többféle is pl a shelly-ból:

Ezek a drágábbak, de egyből kalapsínre tudod szerelni őket: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Ezeket pedig adapterrel tudod a kalapsínre tenni: 1, 2,

Ezek bekötéséhez, főleg, hogy a kismegszakító szekrénybe tennéd, villanyszerelőt javaslok.

(#50102) MaCS_70 válasza gorbep (#50098) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon sokan használnak wifis mesh backhault. Sőt, a wifis-hálózatos topicoc tele vannak olyan véleményekkel, hogy ha kábeles a backhaul, az már nem is mesh.

De tény, hogy széles körű a wifis gerinc, mert sokan nem tudnak, nem akarnak vezetékezni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50103) footy válasza MaCS_70 (#50096) üzenetére


footy
addikt

"nincs AP-re csatlakozási okosság"
Milyen okossag? Ha nem a kliens donti el akkor ki?

A mesh pont annyira foglal wifi-csatornát, mint egy repeater -- mivel annak az analógiájára működik rádiós backhaul esetén.
A repeater konkretan felezi a savszelesseget.

Nem trollkodni akarok, de itt a forumban szerintem sokan nem jol hasznaljak a fogalmakat es nem ugy mukodtetik a halozati eszkozoket ahogy optimalis lenne.
Ha en ertettem felre, akkor sorry, de szerintem erdemes lenne tisztaba tenni:
Wireless Mesh Network
Wireless Repeater
Router

#50102MaCS_70
wifis-hálózatos topicoc tele vannak olyan véleményekkel, hogy ha kábeles a backhaul, az már nem is mesh.
Itt van a kutya elasva :)

[ Szerkesztve ]

(#50104) MaCS_70 válasza footy (#50103) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olyan okosság, hogy ledobja az adott klienst, hogy annak újra kelljen csatlakoznia.

Igen, a repeater konkrétan felezi a sávszélességet. Írtam én ezzel ellentmondót? Azt írtam, a rádiós backhaul a repeaterrel analóg -- mivel mindkét megoldás felezi a sávszélességet.

Te biztosan tisztában vagy a fogalmakkal?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50105) footy válasza MaCS_70 (#50104) üzenetére


footy
addikt

Igen, az OSI modellt 15 eve tanultam, de meg emlekszem ra ;)
Tenyleg nem kotozkodni akarok, szerintem a gyartok marketingdumaja(AIMESH :DDD ) megkeveri az embereket.

PEACE :R

(#50106) MaCS_70 válasza footy (#50105) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudomásul kell venni, hogy a hivatalos szakmai szóhasználat eltér a köznyelvitől.

A szövegkörnyezetből viszont szerencsére általában kiderül, hogy miről van szó. Tudni szoktuk, hogy mikor van szó útválasztó funkcióról és mikor a routernek nevezett kombi eszközről.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50107) Rodzser Mór válasza Steady74 (#50101) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi! Túl drágák sajnos. Ennyit nem akarok rákölteni a mostani projektre. Később másra még kapóra jöhet.

(#50108) Steady74 válasza Rodzser Mór (#50107) üzenetére


Steady74
addikt

:R
gondolom léteznek olcsóbb alis alternatívák meg más is, én ezeket ismerem. Ha mondasz egy költségkeretet, lehet más fórumtárs tud segíteni.

(#50109) Salex1 válasza migabi24 (#50100) üzenetére


Salex1
senior tag

most rendeltem, ha megjön, beszámolok róla... használat előtt viszem kalibráló laborba bemérni a pontosságát.

(#50110) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok.

WLED témában és HA automatizmusban akadtam el, ennek megoldásában kérnék segítséget. Nem vagyok jó programozásban, egyszerűen írtam eddig is meg az automatizmusokat.
A felállás a következő. Van egy ilyen címezhető ledszalag, ezzel a vezérlővel hajtom. A ledszalagot beállítottam a kontrollerben, működik szépen, tudom szegmentálni, jól működik. A célom, hogy konyhaszekrény fiókvilágítást vezéreljek, 8 db fiók van az alsó részben.
A ledszalagot méretre vágtam, connectorokkal összekötöttem, közöttük vezetékek (sajnos nem adja ki pont a konyhafiók méretét a ledszalag-darabok hossza, így kb 4cm vezeték köti össze a szalagokat), és beállítottam, hogy melyik szegmens mettől meddig tartson. A fiókok nyitását zigbee-s nyitásérzékelők jelzik.
Arra rájöttem, hogy a WLED app-ban kell beállítani azt, hogy ha 1 szegmenst akarok, hogy világítson, akkor úgy kell presetet elmenteni. Nem ment az, hogy a nyitásérékelő jelére a segment0 kapcsolódjon fel, csak akkor, ha csináltam egy olyan presetet, hogy a segment 1 világít, a többi nem. A segment0 az első része a szalagnak és az első nyitásérzékelő vezérli, a segment1 a második része a szalagnak és a második nyitásérzékelő vezérli.

Addig eljutottam, hogy két szegmenst tudok felkapcsolni külön-külön és le. Az is megvan, hogy ha a segment0 fel van kapcsolva és kinyílik a második konyhafiók, akkor a segment1 is bekapcsoljon. Viszont a lekapcsolásnál már hiába állítom be, hogy ha a segment0 világít és a második fiók nyitásérzékelője bezárul, akkor a segment1-et kapcsolja le és a segment0 maradjon felkapcsolva.
Hogy a francba tudom (egyszerűen) megoldani az összes variációt egy vezérlővel? Mert elég sok variáció van szerencsére :DDD (egyik nyit, másik zár, harmadik és ötödik nyit, hetedig zár).
Köszi a javaslatokat, mára már elfáradt az agyam.

(#50111) migabi24 válasza Salex1 (#50109) üzenetére


migabi24
nagyúr

De jó vagy :C :R

(#50112) LouiS22 válasza Steady74 (#50110) üzenetére


LouiS22
veterán

A leírásodból az jön le, hogy te egy szegmenst daraboltál fel, ugye?

Ha igen, akkor wleden belül darabolod 8 szegmensre, ha jól értem neked van 8 db szalagod, így pipáld be a make segment for each output opciót a led konfigurációban. Így lesz egy master vezérlőd (mindent fel- és lekapcsol), de lesz 8 szegmens vezérlőd is. Így már könnyebb lesz egyenként játszani velük.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50113) Steady74 válasza LouiS22 (#50112) üzenetére


Steady74
addikt

A leírásodból az jön le, hogy te egy szegmenst daraboltál fel, ugye? Nagyjából igen. Egy méter ledszalag 12 szegmensből áll ennél a ledszalagnál és azt akartam, hogy a 3m-es teszt ledszalagot 3 részre osztom (segment 0,1,2), és a nyitásérzékelőkkel meg elkezdem a beállítást.
Megnézem amit írtál. Most is van 3 szegmens vezérlőm HA -ban és egy fő vezérlő, és egyenként tudom is kapcsolni, de azt nem tudom megoldani (erre lesz jó megnézni amit írtál), hogy ha nyitva a kettes fiók és rányitom az egyest, majd becsukom a kettest, akkor ezt lekövesse a ledszalag. Én eddig úgy oldottam meg, hogy létrehoztam a WLED app-ban a szegmenseket, majd olyan preseteket, amik csak az adott szegmensre vonatkoznak, de láthatóan nem ez a jó irány.

Köszi a gyors válaszod

(#50114) LouiS22 válasza Steady74 (#50113) üzenetére


LouiS22
veterán

szerintem oldd meg ezt HA-ból. Lehet, hogy 16 ki-be automatizmus, de biztosan működni fog (az egyszerűség kedvéért külön számoltam a be és ki opciókat :) )

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50115) Steady74 válasza LouiS22 (#50114) üzenetére


Steady74
addikt

abban akarom, igen, így indul a hsz, hogy WLED és HA, csak elakadtam.
1. létrehoztam a szegmenseket
2. ha nem hoztam létre olyan preset-et, aminél az volt beállítva, hogy az adott szegmens világítson, akkor az egész ledszalagot kapcsolta (mindhárom szegmens)
3. megcsináltam tehát azokat a preseteket, amik úgy vannak elmentve, hogy az egyes, kettes vagy a hármas szegmensre vonatkozzon. Ha a WLED app-ban rányomok az adott preset-re akkor csak az a szegmens világít, aminek kell
4. HA-ban elkezdtem megírni az automatizmust. nyílik az első nyitásérzékelő, világít az első szegmens. Ez ok. Zárul az egyes nyitásérzékelő, első szegmens elalszik, ok.
5. ugyan ez a kettesre is jó.
6. első nyitásérzékelő nyitva, második nyílik (valódi élethelyzet, hogy két fiókot nyitok), akkor az eredeti beállításokkal az első szegmenst lekapcsolta és csak a második égett. Ezért a végrehajtandó műveletbe be kellett állítanom, hogy ha 1. nyitva és a 2. is nyitva, akkor kapcsolja be az 1. és 2. szegmenst. Fura, mert az egyes már világít, de csak így maradt meg mindkettő világítva.
7. 1. és 2. nyitásérzékelő nyitva, de mondjuk a 2-es bezárom, de az egyest nem, akkor vagy felkapcsolt mindhárom szegmens vagy egyszerűen kifagyott a wled vezérlő. Én ennyi variációt számoltam :) :

Mivel van 8 fiók, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 1-7, 1-8, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6, 2-7, 2-8, 3-4, 3-5, 3-6, 3-7, 3-8, 4-5, 4-6, 4-7, 4-8, 5-6, 5-7, 5-8, 6-7, 6-8

(#50116) LouiS22 válasza LouiS22 (#50114) üzenetére


LouiS22
veterán

A világítás kapcsolás vezérlésénél gondoltam arra, hogy oldd meg HA-ból.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50117) konigjanos válasza gorbep (#50098) üzenetére


konigjanos
senior tag

én pl...
a családi házban van egy xiaomi 3600, a tárolóban a telek közepén meg egy 1800, mesh-ben. így a teljes telken fullos a térerő, azonos ssid, és nem kell semmit váltani a telefonon. imádom.

(#50118) Steady74 válasza LouiS22 (#50116) üzenetére


Steady74
addikt

Azt mindenkepp ott kezdtem el es ott is tervezem megcsinalni. Ma este az alapoktol ujrakezdem.

(#50119) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. hátha van valakinek ötlete:
xiami okos fogasztásmérő és kapcsoló egyben.
Eddig múködöt rendesen, tegnap már a napi márt fogyasztást nem igazán sikerült mérnie (0.2kw)
Ma pedig már nem is mér semmit. az aktuális fogyasztást mutatja és ennyi. mi lehet a gond, mi okozhattta ezt, hogyan orvosoljam úgy hogy a már meglévő fogyasztást is láthatsam ? nem tűnik így valami megbízhatónak egy fogyasztásmérő ami egyszercsak gondol egyet és nem loggol tovább, föleg szó nélkül -_-

(#50120) bb.bocs válasza bb.bocs (#50119) üzenetére


bb.bocs
őstag

annyi még hogy a xiaomi home app tegnapelött frissült talán valamikor. (mainland csájnás cuccokkal)

(#50121) bb.bocs


bb.bocs
őstag

érdekesség most elkezdett mérni electricity yesterdayhez rögzít electricity today pedig - - ez érdekes.

(#50122) migabi24 válasza bb.bocs (#50119) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem vársz te túl sokat egy ilyen filléres cucctol?

(#50123) bb.bocs válasza migabi24 (#50122) üzenetére


bb.bocs
őstag

hogy mérje a fogyasztást :D ? :D nagy elvárás egy kapcsolós fogyasztásmérőtöl hogy loggoljon :D nézőpont kérdése hogy 5500 forint filléenek számít e aliról :D gondolom ha lehetne kapni itthon lenne 10 is :D

[ Szerkesztve ]

(#50124) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hosszú hetek után, mióta megjött a Smart Meter wifi gateway, ma végre bedugtam a villanyórába. Nem is volt túl nehéz, 2-3 perc alatt sikerült. Még jó, hogy nem túl vastag a kezem :) Na de itt el is akadtam. Most jönne az, hogy a wifit beállítsam, viszont egyáltalán nem látok "Smart Gateways P1 READER”" SSID-t. Nem is villog kék LED a mérőn, csak a piros világít. Lehet, hogy külső USB táp kellene neki? De ahogy látom a honlapon, elvileg a magyar mérőórákkal mennie kéne, DSMR 5-öt tudnak, ergo nem szükséges külső táp :F De akkor mi a gond? az óra amúgy Sanxing SX631.

[ Szerkesztve ]

(#50125) snooze válasza Gabesz87 (#50124) üzenetére


snooze
veterán

.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#50126) ftamas0201 válasza Gabesz87 (#50124) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ugyanez az óra, csak nekem Homewizard P1 mérő van. Nálam is így kezdődött hogy bedugtam a homewizardot aztán se kép se hang, villant egyet a led rajta és annyi volt el is aludt, életre nem kelt. Rádugtam egy powerbankot úgy hogy nem volt az órához csatlakoztatva, ekkor életrekelt, működött is, csatlakoztattam a wifihez, lefrissítettem a firmware-t rajta. Ez után kivittem az órához, bedugtam, és csodák csodájára el kezdett rendesen működni, valószínűleg firmware frissítés kellett neki.
Ez nem tudom miben segíthet neked, de talán ott is csak valami firmware gond lehet esetleg vagy ilyesmi, egy próbát mindenképp megér egy külső tápellátás.

[ Szerkesztve ]

(#50127) Gabesz87 válasza ftamas0201 (#50126) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, gondoltam mondjuk erre én is. A manual alapján az 1. lépés, hogy ellenőrizzük a fw-t. Megpróbálom. Aztán visszajelzek, hogy sikerült-e. Köszönöm

(#50128) Gabesz87 válasza ftamas0201 (#50126) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezt látom a fw menüben:

A fent lévő, és az utolsó elérhető fw u.a. ahogy látom. Viszont azt nem tudom, hogy a magyar fw-t fel kéne tennem itt a lenti listából? Vagy most hogy wifin van, vigyem vissza az órához, és próbáljam ki, megy-e?

(#50129) ftamas0201 válasza Gabesz87 (#50128) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Hát én feltenném a magyart, de nem vagyok jártas ebben az eszközben :)
Utána kell nézni, hogy mit módosít a különböző nyelvű FW-k, mivel minden országban más a szabályozás a villany óráknál, könnyen lehet akár hogy az miatt nem működik mert valami más a beállítás az FW-ben vagy ilyesmi, bár lehet hülyeséget mondok :)

(#50130) Gabesz87 válasza ftamas0201 (#50129) üzenetére


Gabesz87
addikt

Feltettem. Működik (villanyóránál is), mostmár látom is távolról. Jöhet a HA beállítás
:R

(#50131) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Lenne nekem is egy kérdésem. Az emelet villanyszerelése most lesz kicsit helyretéve és modernizálva, a földszintet tavaly csináltattam, új betáp, fi relé miegymást.. A földszintre felkerült egy shelly pro 3em mérőeszköz ami rendben működik. Viszont ami feljon kábel az emeletre betáp, arra gondoltam hogy külön is szeretném mérni csak az emelet fogyasztását. Szerintem maradnék a shelly vonalon, elég minőségi, a pro 3em is, milyet rakjak viszont ide az emelet monitorozására csak szimplán?
Illetve a klímához is raknék egy mérőt külön, miket vegyek vajon szerintetek? :)

(#50132) ViZion válasza ftamas0201 (#50131) üzenetére


ViZion
félisten

Hány fázis megy fel? Elvileg -ha nincs fürdő+konyha- akkor ott nincs nagy fogyasztó. Shelly PM-ek jók lehetnek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50133) ftamas0201 válasza ViZion (#50132) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Egy fázis érkezik csak fel, egyetlen vastag kábel ami bemegy egy lakáselosztóba majd, jelenleg még kicsit kacifántos, automaták is szanaszét, 80as évek csodái :) Ez most helyre lesz hozva, össze lesz minden szedve egy helyre, megtoldva minden rendesen ahogy kell dobozokban/szekrényekben és ahhoz szeretnék :)
Nagyobb fogyasztás csak klímával fűtésnél van kb, a 3.5kW gree comfort X, szóval kb olyan 2800-3300W max teljesítményfogyasztás lehet az emeleten ha megy minden, tv, pc, hálózati eszközök és klíma.

(#50134) Gabesz87 válasza ftamas0201 (#50129) üzenetére


Gabesz87
addikt

Esetleg abban tudnál segíteni, (vagy bárki :U ), hogy az Energy Dashboard-on milyen entitásokat is kell megadni? Mert a leírás alapján Low/High tariffe usage/returned entitásokat ad meg. Ill. utána van ez a kérdés a konfigurálásnál. Itt melyiket válasszam?

Van mondjuk egy Advanced Energy Dashboard, azt is megcisnálom majd, hátha átláthatóbb (több infó van).

[ Szerkesztve ]

(#50135) Jolida válasza ftamas0201 (#50133) üzenetére


Jolida
tag

Uhhh...
Én normál körülmények közt 5 klímával + HO munkavégzéssel "tudok" ennyit összehozni.
Bitcoint bányászol a PC-vel? :D
Persze villanysütővel, mosó- mosogatógéppel, bojlerrel megy ez feljebb is. :Y

(#50136) LouiS22 válasza Gabesz87 (#50134) üzenetére


LouiS22
veterán

3.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50137) Madoc válasza Jolida (#50135) üzenetére


Madoc
veterán

Napi 15kw a nappalin a fogyasztásunk (+8kw a vezérelt a bojlernek) 3 gyerekkel, elektromos sütő, elektromos főzőlap, 5 tv.... :D és 0 klíma

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#50138) ftamas0201 válasza Jolida (#50135) üzenetére


ftamas0201
senior tag

20kW körül van az egész ház fogyasztása, terménydaráló, állattartás, bent elektromos sütő, porszívó miegymás megy. Emeletre csak saccból írtam ezt, láttam a klímát fütéskor első bekapcsoláskor 2400W-ot fogyasztani pillanatnyiban, aztán nem baj ha egy közbeiktatott eszköz nem olvad el ha kicsit több terhelést kap :D
Ezért is gondolkodom hogy mit vegyek a klímához meg a feljövő egy fázishoz :) Persze világ pénzét nem kéne elkölteni erre a két eszközre, viszont megbízható és tuti legyen :D

(#50139) csubuka válasza Degeczi (#49110) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Egy apróságot szeretnék kérdezni.

Alapvetően kicsit sajnos a modbus témára vissza kellett térnem, mert lehet olyan kazettás fan-coil lesz csak az általam kívánt magasságban, ami nem támogat 5-vezetékes "szabvány" fan-coil termosztátot (pl Polar termékei vagy akár a Gree-k is :( ), így viszont nem lehet sima random 5-vezetékes fan-coil termosztátból zigbee-set berakni és letudni az integrációt.

Marad így a modbus, de az esetleges interferencia problémák és anyagi terhet is jelentő kábelezgetés helyett lehet, hogy célszerűbb lenne fan-coilonként 1-1 általad is az előző posztban ajánlott Elfin RS485 gw?

A probléma max annyi, hogy kell egy 5V-os táp az összes ilyen helyre, ahova ez az RS485-wifi gw bekerülne, ha jól gondolom...

Jóval olcsóbb, mint plusz egy védőcsövet kihúzni az összes fancoilhoz még úgyis, hogyha minden fan-coilhoz kell rakni egy ilyen kombót.. Meg ahogy nézem az ajánlott kábel sem olcsó, de a jó minőségű S-FTP sem lesz olcsóbb nagyon, mint méterenként 250 HUF kb.

(#50140) Jolida válasza ftamas0201 (#50138) üzenetére


Jolida
tag

Gondolom kWh-át akartál írni.
Egy húzósabb teljes napi fűtés egy hideg napon az 5 klímával és a "házzal" azért simán el tud vinni 50kWh-t.

(#50141) konigjanos válasza ftamas0201 (#50133) üzenetére


konigjanos
senior tag

A klímákhoz én sonoff 16 amperes relét sonoff 16a pow elit relét tettem, mér, plusz le is szoktam a límát kapcsolni vele, mert minusz fokban pont a gree tálcafűtése 70 wattot zabál...

(#50142) koala69


koala69
tag

Sziasztok,

van vki, aki hasznal esphome - wireguard komponenst?

folyamatosan ezt a hibat kapom:
][wireguard:106]: WireGuard remote peer is offline (latest handshake timestamp not available)

es nem ertem, mit rontok el...

(#50143) LouiS22 válasza konigjanos (#50141) üzenetére


LouiS22
veterán

De azt nem véletlenül teszi ám.

Nem tudom, hogy pontosan milyen klímád van, de: [link]

Ennek tudatában kapcsolgasd le ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#50144) Degeczi válasza csubuka (#50139) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam is kettő kis Elfin üzemel, mert így a garázshoz elég volt egy hálózati kábelt kihúznom az ottani wifi AP-hoz, nem kellett még a modbushoz is.
Házon belül mondjuk inkább kábelt vinnék oda, pláne ha azonos típusú eszközök, bár azt persze csak te tudod, nálad ez mekkora munkával jár. Kész rendszernél érthetően sokkal, de ha csak most szerelik majd a fan-coil-okat, azokhoz úgyis kell kábelezés, ott aligha komoly tétel plusz egy jelkábelre is fölfűzni ezeket.

(#50145) konigjanos válasza LouiS22 (#50143) üzenetére


konigjanos
senior tag

Klíma nagykernél dolgozom...
a karterfűtés nem eszik 70 wattot, az minimális, sajnos a gree-nél a tálcafűtés vezérlési logikája ilyen idióta....
japán gépekben meg egyik sincs, és vígan működnek -20ban is...

(#50146) ftamas0201 válasza konigjanos (#50141) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm, igen mértem már blitzwolf konnektorba dugható fogyasztásmérővel hogy kikapcsolt állapotban is 70-80W a készenléti fogyasztás a fűtés miatt. Napelemünk van lassan egy éve, eddig még fűtésre nem használtam ezért télen ki van húzva a klíma ebből az okból hogy ne egye feleslegesen az áramot ha már nincs fűtésre használva :)

(#50147) 4D4M


4D4M
aktív tag

Beüzemeltem az ESP32-Audio-Kit-et és a Music assistant BETA meg is ette szépen. Tudok lejátszani bárhonnan. Azonban a TTS-re nem tudom, hogy mi hiányzik.
Squeezebox integrációt feltettem, ott megjelentek ugyan a playerek, de nem sikerült meghívni semmilyen szolgáltatással. (Lehetséges, hogy ez hibás ügymenet, mert a HA IP-címét hajlandó csak elfogadni, nem az ESP-ét)
Van esetleg valakinek valamilyen működő config flow-ja?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#50148) csubuka válasza Degeczi (#50144) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, értem. Hm, végülis, hogyha legalább átütési szilárdság szerint okés ezt a kábelt bevetni modbus célra a 230V-os vezetékek védőcsövébe behúzva, akkor hozható a dolog. Ilyen 10m-en csak nem lesz olyan nagy interferencia hogy használhatatlan legyen...

Azonos széria, de más méretű gépek, a modbuson elérhető dolgaik ugyanazok ha nem volt kókler a gyár elvileg.

(#50149) ViZion válasza ftamas0201 (#50133) üzenetére


ViZion
félisten

Egy fázis az jó, könnyű mérni. Mondjuk a klímának külön vinnék fel, akkor tudod a szekrényből mérni. A 3,5kW klíma nem fog ennyit felvenni.
A max kalkulációd szerintem jó, PC az játék alatt lehet 1000 W is (nem ennyi többnyire, de ezzel érdemes kalkulálni), meg pl. takarítógép, ami nagyobb fogyasztó lehet.
Távolságtól és pénztárcától függ, de én 2 vezetéket vinnék (klíma+egyéb), 1,5-ös elég (ha a távolság nem indokolja a 2,5-öst), de ezt a villanyász majd mondja.
Sajnos Shelly relék 16A felett elég drágák, Sonoff-ban van 20A ócón, arra Tasmota kellene, kicsit tartok tőle, de egy helyre nekem is az kellene...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50150) Gabesz87 válasza LouiS22 (#50136) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi. És ott az "Entitás az aktuális árral" az mi, mit kell megadni? Próbáltam az "Alacsony tarifa (napi) vételezési ár"-at ill. az "Alacsony tarifa vételezési ár" entitásokat, de aztán panaszkodik, hogy:
Az entitás nem numerikus állapotú. A következő entitások állapota nem értelmezhető számként: sensor.dsmr_day_consumption_electricity1_cost (unknown) :F
Az Advanced Energy Dashboardot közben megcsináltam, működik szépen, csak gondoltam, a sima, gyári Energia dashboard-ot megnézem, aztán meglátom melyik szimpatikusabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.