Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ma voltam pesten és ki irta a telefonom az összes metrómegállót ,nem értem, hogy a másik két szolgáltató miért nem képes használni a cellainfót :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1552) Viktor0610 válasza Jégkokó (#1551) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért, mert a Vodafone nem foglalkozik ilyesmivel, inkább azzal, h. folyamatos legyen a GPRS-lefedettség a vonalon végig. ;]
(Egyébként én is utálom, h. nincs adókörzet információ a Vodafone-nál...)

Samsung Galaxy A54

(#1553) lugosi válasza Viktor0610 (#1552) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért? Pannonos dolgozó létedre nehogy már vodás számod legyen! ;]

(#1554) Mitz válasza Fütyesz (#1525) üzenetére


Mitz
csendes tag

Szia! ezeket a készülékeket, ha még vannak készleten, akkor a bemutató termekben meg tudod venni. pl Astoria és Mammut Budapesten. itt megtalálod az árukat is: http://www.pannon.hu/egyeni/akciok/egyedi_ajanlatok/

(#1555) st.hubertus


st.hubertus
tag

Hát, sajnos elromlott a telefonom. Bevittem a Pannonhoz. A Garanciapapírt nem találtam meg, - gondoltam nem nagy baj - ugyanis a fogyasztóvédelem szerint elég a számlát, vagy garanciapapírt felmutatni, nem kell mindkettő. A Pannon nem ért egyet ezzel, ennek fényében nem volt hajlandó átvenni a telefonom azzal az indokkal, hogy azért kell a garijegy, mert nem ők, hanem a Nokia szervizeli a telefont, nekik kell a papír.

Tehát nem a Pannon szervizeli a telefonokat. Akkor lazán függetleníthetem, mert úgyse veszik észre? Nem, mert az törvénybeütköző. Tehát én nem babrálhatok a telefonnal, mert ugrik a gari. Viszont, ha elromlik, és nincs meg vagy a garipapír, vagy a számla, akkor hiába lenne esetleg jogom javítatni a telefonom, és dobhatom ki?

Igazából azt nem értem, hogy a telefon összes adatát tudom szerintem, mert egy része a számlán rajtavan, a másik pedig a dobozon, ami alapján ugyanúgy be lehetne azonosítani.

(#1556) Viktor0610 válasza st.hubertus (#1555) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A garanciajegy azért kell, h. a készüléken történt javításokat nyomon lehessen követni.
A javíttatáshoz nem kell a számla, ehhez elég a garancia, az viszont mindenképp' kell, mert különben nem lehet hol feltüntetni a javítást.
A függetlenítés nem értem, h. jön a képbe... A Pannon ezt valóban nem ''veszi észre'', de nem is foglalkozik ezzel. Ezt a szerviz kompetenciája figyelni és ''észrevenni''.

Samsung Galaxy A54

(#1557) Qru válasza Viktor0610 (#1336) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maximum respect a Pannon-nak. Előásták az 5évvel ezelőtti telefon számlámat! :R

#nincsbennetarcsi

(#1558) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha esetleg átmegyek egy másik szolgáltatóhoz, úgy hogy viszem a számomat is és szolgáltató függő a telefonom, akkor az új szolgáltató kikódolja? Vagy ez hogy mükszik?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1559) Viktor0610 válasza V.Stryker (#1558) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem fogja kikódolni, erről neked kell gondoskodnod.
Az egyetlen legális módja ennek, ha beviszed jelenlegi szolgáltatódhoz, ott megteszik ezt a díjszabásban foglalt pénzösszegért.

Samsung Galaxy A54

(#1560) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ma csak úgy kíváncsiságból rákattintottam egy hirdetésre, a vodafone 500-800-1500 céges előfizetések. Hát, mit mondjak nagyon komoly különbség van a tarifában a javukra. Nekünk van 3 céges előfizetésünk, egymás közötti ingyen beszélgetéssel, átlag olyan 20e körül van már amit fizetünk havonta, és hárman is biztos hogy kevesebbet beszélünk mint 800 perc. Mondjuk 3-an olyan 300 perc, de maximum. Úgy nézem a vodafonos csomagok közül választva vagy kevesebb mint fele annyiból kijönnénk, vagy sokkal, de sokkal többet lehetne beszélni.

Namármost, azt kellene tudni, hogy mennyi büntetést kell fizetni ha felmondjuk a pannonos szerződést. Ki kell kalkulálni, hogy a hátralévő 18 hónap alatt mennyi lenne a különbözet, lehet hogy még így is megérné. Gyakorlatilag a 800-as csomagot választva, havi 15-ért lenne 800 perc, az 13 óra, rengeteg. Plusz az egymás közötti ingyenes opció 480 ft, nem pedig 1200 mint a pannonnál... Hm...

(#1561) Viktor0610 válasza lugosi (#1560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Előfizetésenként 50000 Ft a kötbér, amennyiben készülékvásárláshoz kapcsolódó hűségszerződés köt a Pannonhoz.

Samsung Galaxy A54

(#1562) V.Stryker válasza lugosi (#1560) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, és előfizetésenként 50000 forint úgy, hogy ha a hűségnyilatkozat lejárta előtt két nappal akarod megszüntetni, az 50000, akkor is 50000. Szóval szakszi.
Bár én nem mennék a vodához...bár ha ők fizetnének nekem..... :DD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1563) lugosi válasza Viktor0610 (#1561) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze ez így elég bemarós, meg nem is szeretem a vodafonisztikus szolgáltatót, de.
Abban a hipotetikus esetben, ha kihasználnánk a 800 perc beszélgetést, ez a yodafonnál 16e-be kerülne, a pannonnál 800*33,6=26880 ft. Egy tizessel drágább havonta. Ez 18 hónapra ami még hátra van a pannon szerződésből 180.000.- Ft. Ez pedig 30 ezerrel több, mint amennyibe a 3 sim kártya felmondása kerülne a pannonnál. Plusz a három készüléket el lehet adni úgy összesen egy 50e-ért talán, ergo 80-at nyertünk az üzleten, és sokkal, de sokkal többet beszélünk. Így is fel lehet fogni. Lehet hogy inkább a macera, meg a számhordozás valószínű hátrányai miatt nem vágok bele. Meg kérdés, hogy a 800 percet lebeszélnénk-e, csak azért hogy megérje, elég kényszeredett lenne. De ha most döntenék, meggondolnám. A tmobil csomagjait nem ismerem.

(#1564) Integra


Integra
titán

Ne itt tárgyaljuk ezt ki.
Köszönöm.
Viktor0610

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1565) lesaux válasza lugosi (#1544) üzenetére


lesaux
veterán

Új helyzet állt elő. Édesanyám kapott egy 6280-ast, hozzá CD-t, adatkábelt.
Nézegettem a Nokia honlapját ([link]), és másfajta kábelt ír a két telefonra. Ugyanakkor passzol a kábel a 3100-sra is. No, ha mégsem lenne jó, és veszek egy CA-42-es kábelt, az SMS-eket le tudom menteni a 3100-sról?
Egyáltalán miért nem rakja ez a szar mindet a SIM-re, miért pakolja egy részét látszólag véletlenszerűen a telefonra?

(#1566) lugosi válasza lesaux (#1565) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Figyi! Szerintem ha ugyanolyan a csatlakozója, akkor nagy valószínűséggel működnie kell. Mivel édesanyádé egy ''nagyobb'' kategóriás telefon ahogy nézem, ezért valószínű hogy a komolyabb telefon kábele jó a kisebb tudású telefonhoz.

(#1567) Ferenc.v válasza lesaux (#1565) üzenetére


Ferenc.v
tag

Mind a két telónak PopPort csatlakozója van, de nem használható mindkettőhöz ugyanaz az adatkábal, csak amivel kapcsolatot is tud létesíteni a számítógéppel. Én már próbáltam, semmit sem jelent, hogy két készüléknek ugyanolyan PopPort csatlakozója van - ha más kábel való hozzá, nem fog működni.

Nokia 3100 + CA-42 a Nokia PC Suite programcsomaggal működik, adatok lementhetőek róla - tudomásom szerint. Viszont ezért nem éri meg CA-42-es adatkábelt venni... kérd valakitől kölcsön arra a 10 percre.

(#1568) Viktor0610 válasza Integra (#1564) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Integra:
Légy szíves...


lesaux:
Egyik kábel a másik utódja, csak USB 2.0-ás. (Elvileg) Mindkettővel megy mindkét készülék, csak az adatkommunikáció a 3100 kábelével lassabb lesz a 6280-on.

Samsung Galaxy A54

(#1569) lesaux válasza Viktor0610 (#1568) üzenetére


lesaux
veterán

Ó, ez jó hír lenne, otthon kipróbálom.
Köszi :)

Szerk.: ja, látom, közben mások is írtak, nekik is köszi. Este kiderül.

[Szerkesztve]

(#1570) lesaux válasza lesaux (#1569) üzenetére


lesaux
veterán

Nem működik, hogy rohadna meg a Nokia!

Nincs valakinek kölcsön 1 napra egy CA-42-es kábele?

(#1571) Viktor0610 válasza lesaux (#1570) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocsánat, az előbb rosszul mondtam (fejből), a két telefonhoz eltérő kábelek kellenek. :U

A 3100-hoz DKU-5-ös és CA-42-es, a 6280-hoz meg DKU-2 és CA53.

Samsung Galaxy A54

(#1572) Ferenc.v válasza lesaux (#1570) üzenetére


Ferenc.v
tag

Írtam én, hogy nem működik mindkettővel...
Nekem van, ha kell.

(#1573) lesaux válasza Ferenc.v (#1572) üzenetére


lesaux
veterán

Köszönöm, már más is felajánlotta privát üzenetben.

(#1574) lugosi válasza lesaux (#1573) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon nagy árcsökkenések voltak a pannonnál az előfizetéses készülékárakban. Pl a K750i amit nagyon szerettem volna, most 24.900.- Kár, hogy mikor az előfizetést vettük akkor sehol sem volt, nem lehetett kapni. Most meg már, a 3G-s telefonok dömpingjében, nem kell ennyiért sem.

(#1575) zotya104


zotya104
csendes tag

Üdv mindenkinek, sziasztok!
Szalay Zoli vagyok, teljesen új itt. :)
A ''Jóságos'' Mentőszolgálatnál dolgozom, ahol lehetőségünk van ''céges'' előfizetés használatára. Mondjuk a hülyének is megéri, hát még nekünk! :D (br. 1200Ft teljesen lebeszélhető havidíj, benne foglalva 80 db sms; br. 10Ft percdíj belföldön mindenhova minden időben; az ilyen telefonok közt korlátlan ingyen beszélgetés - van pár ilyen előfizetés :) Mondjuk az összes autónkon ott a jól látható Pannon matrica - autóból is van egypár.)
Egy hátránya van azért a dolognak, ami persze részben előny is: nincs semmilyen hűségnyilatkozat; de erre, valamint arra hivatkozva, hogy sok dolgozó tartozást halmozott fel (persze ezek kikapcsolásra kerültek/nek, dehát a cégek azért még zizegnek a pénzükért) az előfizetéshez a telefonkészülékeket szinte a teljes listaáron vehetjük meg - pontosan: listaár mínusz 20%. :W
Az ITO-s osztályvezetőnk is azt javasolta, hogy inkább vegyünk egy feltöltőkártyás csomagot, mert azok olcsóbbak. Lebeszéljük azt az összeget, azt' kész. Készítettem egy táblázatot, felsorolva benne a jelenlegi, Praktikum kártyával vásárolható és a kedvezményünkkel is horror-áron megvehető készülékeket. Itt van: [link]
Ami miatt írok:
Nem olvastam vissza az egész topikot, de a keresőt használtam, viszont így sem találtam meg minden infót a praktikummal kapcsolatban, a Pannon lapja meg nagyon minimális információt tartalmaz a feltöltőkártyás csomagokról. Szóval ha veszek egy Praktikum csomagot telefonnal együtt, akkor a listában (ld. feljebb) szereplő áron felül még fizetnem kell egy bizonyos összeg feltöltéséért is, vagy ez a csomagár már tartalmaz valamennyi lebeszélhetőséget. A másik pedig, hogy a rendelkezésre álló és/vagy feltöltött összeghez tartozó idő (pl. 900Ft=30nap stb.) az azt jelenti, hogy ennyi idő alatt le kell azt beszélnem, különben következő hónapban a maradékot már nem használhatom fel? Valamint még egy kérdés: a Pannon weblapon ezt írják ''Praktikum kártyádhoz vásárolhatsz kedvezményes árú készüléket, amennyiben vállalod, hogy egy évig ügyfeleink közé tartozol. Ha mégis felmondanád szerződésed 12 hónapon belül, a 20.000 Ft készülékkedvezményt kiszámlázzuk.'' - mit jelent a szerződés felmondása feltöltőkártyánál??? :F

Ha ne haragudjatok, ha esetleg csak én nem értenék valamit! És előre is köszi mindenkinek a választ!

(#1576) Viktor0610 válasza zotya104 (#1575) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben a céges kártyádat használnád, felesleges foglalkozni a feltöltőkártya-címletekhez tartozó egyenlegfelhasználási időkkel. Mivel ez elég összetett, csak egy [link]et adnék most.

Az egy éves hűségszerződés a számhordozás miatt került bevezetésre. Annyit tesz, ha te egy éven belül elhordozod a készülék mellé vásárolt feltöltőkártyás számod, 20000 Ft kötbér fizetésére kötelez a szolgáltató. Egyéb módon nem tudod felmondani a feltöltős szerződésed.

Samsung Galaxy A54

(#1577) zotya104 válasza Viktor0610 (#1576) üzenetére


zotya104
csendes tag

Köszi!
Igen, a céges kártyát használnám (ill. használom már 2005 óta), csak most az új OMSZ-Pannon szerződés miatti új belépők és készülékváltók, vagy pl. mint én, tönkrement teló miatti vásárlás okán ''kattantunk'' jobban rá a témára, és hiányos ismeretanyag bővítés céljából keresgélek/ünk. :)
Végülis ez a ''felmondási dolog'' volt a legködösebb: de így már világos, hogy nem köteleznek arra, hogy közben töltsd is fel a kártyádat, egyszerűen csak ne vidd el a számot!

(#1578) n@p@lm válasza zotya104 (#1575) üzenetére


n@p@lm
őstag

had kédezzem meg, mi a számlázási egység?

(#1579) zotya104 válasza n@p@lm (#1578) üzenetére


zotya104
csendes tag

másodperc! :))

(#1580) paramedic válasza n@p@lm (#1578) üzenetére


paramedic
aktív tag

Másodperc alapú és bruttó 9,60 minden időben.


lassú vagyok...

[Szerkesztve]

(#1581) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kaptam egy sms-t a praktikumos régi számomra a napokban, hogy 90 nap múlva lejár az egyenleg felhasználhatósága. Be is léptem a pannonline oldalra megnézni, és kiírta alul egy rovatban hogy jogosult vagyok a bónusz programban való részvételre, de ennél többet nem.
Ez most mit jelent igazából?

A másik kérdésem, hogy ha belépek a netshopba, és ott akarok venni új akciós készüléket, úgy hogy a praktikumos számomat vinném át egyúttal (magán) előfizetésbe, azt meg tudom-e tenni. És a netshopos előfizetés kötéséhez kell-e valami dokumentum.
Tudom, hogy olvasni kell, de nagyon rossz a tájékoztatás a netshop oldalain, ezekre egyikre se találtam választ. Igaz, nagyon másra se, volt egy baromi hosszú rész, ahol végig jogszabályokat idézett a pannon, az első két sor után feladtam.

(#1582) Viktor0610 válasza lugosi (#1581) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Bónusz Programban való részvételi jogosultság azt jelenti, h. kártya nélkül vehetsz új készüléket. Persze, ennek nincs értelme addig, míg kb. 1500 Ft-nyi kedvezményt el nem érsz, mert ugyan a készülék ára olcsóbb, mint a feltöltőkártyás ár, viszont egy 3600 Ft-os kártyát is fel kell tölts, így már drágábbra jön ki, mint ha új (Praktikum, djuice) kártyával vennéd meg.

A NetShoppal kapcsolatban nem tudok információval szolgálni, nem ismerem az oldalt.

Samsung Galaxy A54

(#1583) lugosi válasza Viktor0610 (#1582) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi! Arra gondoltam, hogy egyúttal átváltom előfizetésesbe, de lebeszéltem róla magam, elég a céges.

(#1584) n@p@lm válasza paramedic (#1580) üzenetére


n@p@lm
őstag

az nagyon király!

jól értem, ha vodát t-mobilt hívsz akkor minden időben ennyi a percdíj?

mert akkor tényleg nagyon jó tarifcsomag.

(#1585) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Lenne egy furcsa kérdésem, persze totál offtopik de máshol nem vagyok ilyen telefonos fórumban benne.

Az a helyzet, hogy akartam venni ma egy bluetooth-os headsetet, elég sokat telefonálok a kocsiban, meg itthon is mikor mind a két kezem kell, de kell közben beszélni is. Idáig drótos headsetet használtam/használok, de ma rábeszéltek egy bt-sre. Aztán mégse vettem meg, elég hülye dilemmám van. Szemüveges vagyok ugyanis, és ezeket a kütyüket ugye a fülre kell feltenni, a kis ''kapaszkodójával'', Elvileg, ahogy próbáltam nézegetni, ezeknek pont ott van ez az alkalmatossága, ahol nekem a szemüveg szára. Nagy kérdésem, hogy használ itt valaki ilyet, olyasvalaki aki szemüveges? Jelent ez gondot, vagy használható? Vagy van olyan, amit ennek a figyelembe vételével csináltak? Segítsetek már légyszi...

Amúgy, úgy általában mennyit bírnak ezek a cuccok? Vannak elég hosszú beszélgetéseim, egy nap elég sok. Kibírnak napi 2-3 óra beszélgetést?

(#1586) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hogy legyen ontopik is. Tök aranyos volt ma a pannon, felhívtak hogy elfogadom-e ha rátöltenek a praktikumos számomra 500-at, és meghosszabbítják egy évvel a kártya lejáratát. Mivel a feltöltős telefonomat mindig itthon hagyom, csak megnézem délután hogy ki keresett és ha olyan, hogy nem tudja a másik számom, vagy nem hívott azon, akkor visszahívom, azt vettem észre, hogy délelőtt is kerestek az üfsz-ről, és délután visszahívtak ennek ellenére hogy nem vettem fel... Hát ez nem semmi. Az a vicc, hogy tavaly kétszer is beleestem ilyenbe, úgyhogy már ezzel együtt 1500 ft-ot beszéltem ingyen. Azért ez piszok rendes tőlük, mert sehova nincs leírva, hogy ilyen járna, vagy valami. Még egy előnnyel járt, megkérdezte a hölgy, hogy segíthet-e valamiben, és éppen akartam beszélni az üfsz-szel a kártyás számom számlásra való átváltása körüli kérdésekben (akartam a netshopban venni, de azt mondják ehhez be kell menni), úgyhogy vacillálok még egy kicsit hogy átálljak-e a számlásra. Azért alapvetően rendes társaság ez a pannon...

(#1587) zotya104 válasza lugosi (#1585) üzenetére


zotya104
csendes tag

Hali!
Nem tudok kifejezetten szemüveggel együtt való viselésre készült bt. headsetről, de persze lehet, hogy létezeik. Abban tudok nyilatkozni, hogy én napszemüveggel együtt elég sokat viselem az enyémet, és nem zavaró. Persze az elején furcsa volt, mert először ugye felteszem a headsetet, és utána a napszemüveget -különben nem olyan stabil a bt. a fülön- és emiatt a szemüveg egy kissé (pár mm-t) emelkedik az egyik fülön. De mondom, szerintem nem zavaró.
Viszont olyan bluetooth headset már létezik, ami nem a fül köré helyezhető, hanem a fülbe dugható, és a hallójáratból kapja a hangot - pl. Motorola H5 MINIBLUE [kép]
Üdv! Z

(#1588) Qru válasza lugosi (#1586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradj feltöltős, különben oda az egyszeri 5kilós feltöltés. :)

Ha kedvezőbb feltéttelekkel tudsz telefonálni és nem vagy olyan akivel elszalad a ló (értsd: nem csinál milliós számlát), akkor szvsz jobban jársz.

#nincsbennetarcsi

(#1589) Vekiboy


Vekiboy
tag

Én is nagyon megszerettem a Pannon-t, amióta Polgármesteri hivatalos flottás előfizetéses csomagban vagyunk. Négyen ingyen dumálhatunk, minden hónapban 60 ingyen sms-s (tényleg ingyen nincs külön havidíja), nincs csúcsidő, minden hálózatba asszem 25 forint (ebben nem vagyok biztos), és a havidíj teljesen lebeszélhető. Mindenhol volt eddig térerő, és elégedett vagyok az ügyfélszolgálattal is. Az egyetlen baj hogy ehhez a flottás csomaghoz nem lehet részletre megvenni a telókat , pedig a ''sima'' előfizetéshez képest egy 50ezres telefonnál 2000 forint sincs.

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#1590) Joe bácsi válasza Qru (#1588) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Az 5kiló az NEM egyenlő az 500 Ft-tal! 5kiló=5000 huf!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1591) Viktor0610 válasza Joe bácsi (#1590) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A számítástechnikában igen, de a valóéletben (szlengben) nem! ;]

Samsung Galaxy A54

(#1592) lugosi válasza zotya104 (#1587) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kösz, ennek a headsetnek utána nézek. Egy baj van. 3 perc alatt kellett anno telefont választanom, és hát na, nokia lett. Előtte motorolám volt, sokkal jobban szerettem. A probléma nem olyan nagy, lévén bt-bt, együttműködnek ezek a cuccok egymással. Viszont olyan szinten gyűlölöm már a különböző töltőket, hogy az hihetetlen. Ezek a töltők és kábelek lassan megölnek! Van két fényképezőgép-aksi töltőm (különböző modellek, ugye), két telefontöltőm, egy pda-töltő, egy töltő a minidisc-hez (ezt kiváltom azzal hogy külön töltöm az elemeit, viszont ->) így van egy cerkaakksi-töltő, egy töltő a notebookhoz, remélem nem hagytam ki senkit. Ha most ehhez még hozzájön egy motorola töltő, akkor agyvérzést kapok. Így azért nézegettem nokiát, mert annak a töltője legalább jó a headsethez is.

(#1593) lugosi válasza Qru (#1588) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, állandóan vacillálok, hogy most a maszek számom maradjon-e feltöltős vagy menjen át előfizetésesbe. Igazából egy nagy csáberő lenne most, hogy vennék vele egy akciós készüléket, amit használnék a céges kártyával, de mivel tapasztalatból tudom, hogy minden telefont megunok fél év alatt, ezért ezt nem veszem túl komolyan. Milliós számla? A saját telefonomról nem beszélem le az évi 3600-at se. Kivéve tavaly nyáron, mert kétszer voltam külföldön, és az még az előző munkahelyem volt, aki nem engedte a céhes telefont külföldön is használni (illetve engedte volna, csak az általuk meghatározott feltételekkel kellett volna kifizetni, köszikeee), így inkább csináltam egy 14400-as feltöltést a kártyámra és vittem magammal, legalább nem értek utol nyaralás közben. He he.

(#1594) Joe bácsi válasza Viktor0610 (#1591) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Épphogy a való életben a szlengben igaz az!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1595) Viktor0610 válasza Joe bácsi (#1594) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazad van, rosszul fogalmaztam. :U

Arra gondoltam, h. elfogadott az 500 Ft-ot öt kilónak írni.

Samsung Galaxy A54

(#1596) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Én tudom hogy a pannon miért ilyen? A z400 T-mobile-nál 39900 pannonnál 59900 és a többi telóról nem is szólnék 6280 29900-ért hát ezen el kellene gondolkodniuk. Lehet hogy szolgáltatóváltás lesz a vége.

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1597) lugosi válasza Fütyesz (#1596) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 3 közül mindig a pannonnak voltak a legrosszabb készülékárai.

(#1598) Fütyesz válasza lugosi (#1597) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

A tarifák viszont sokkal kedvezőbbek. Hát meggondolandó hogy váltsak-e? Nincs vele gondom csak hát a készülékárak, mellette szól az is hogy nem gányolják a menüt.

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1599) lugosi válasza Fütyesz (#1598) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

No igen, elég bosszantó mondjuk előfizetéssel megvenni egy 60e ft-os készüléket, 252 ezer színárnyalatot tudó kijelzővel, és ezt egy 4 színű menü uralja... Akárki is találta ezt ki a yodafonnál, zseni volt :C



Hanem. Csináltam egy excel táblát, amibe beírom hogy mennyit telefonálok, és az üzleti csomagokat hasonlítja össze. Kicsit sokalltam az üzleti elit díját, de beírva a telefonálási szokásaimat, át kell váltanom erre. Ugyanis a lebeszélhetőséget és a percdíjakat is figyelembe véve, jelenleg 1000-1500 ft-tal jönnék ki olcsóbbra azzal a csomaggal. Úgyhogy jövő héten be kell menjek és át kell álljak az új csomagra. Jól gondolom, hogy csak jövő hónaptól lesz érvényes az átállás? És lehet olyat csinálni, hogy az egy előfizetéshez tartozó számok közül némelyek expertben, némelyek meg elitben vannak? Ha a másik számokra a mobitrend plusz aktiválva van?

(#1600) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én is nézegettem a Pannon árakat, hogy aláírok 2 év hűséget valami jó kis készülékért, de aztán most, hogy a cég új szerződést kötött a Pannival, nem lehet hűséget aláírni. Igaz, hogy 8 ft-os percdíjunk van mp. alapon bármikor bárhova, de az előfizetéshez úgy vehetünk készüléket hogy listaár mínusz húsz százalék...... Persze nem az előfizetéses, hanem (gondolom) a független készülék listaárról van szó, mert jóval drágább mint a praktikum ár. Na, de amikor még néztem az előfizetéses pannon árakat, és összehasonlítottam pár független készüléket árusító bolttal, (XXL GSM, GSMLINE) arra a következtetésre jutottam, hogy 5-6 ezer forintért nem szabad 2 év hűséget aláírni, ugyanis néha ennyi a különbség a 2 év hűséges, és a gyári független teló közt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.