Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Fütyesz válasza Viktor0610 (#1650) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Hát még jövő héten próbálkozok a 6280-al és ha nem jön össze akkor várok :DDD

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1652) KillDon


KillDon
tag

Sziasztok. Nemtudjátok van kártyásan jelenleg piacon lévö eladó Sony Ericsson W300i?

(#1653) Zsu_


Zsu_
senior tag

Jelenleg 2 darab mobiltelefonnal rendelkezem. Az egyik T-Mobile előfizetéses, a másik pedig Pannonos (flotta).
Mindkét számomra szükségem van, viszont nehézkes a 2 db telefon hordozgatása.

A kérdésem az lenne, hogyha a Pannon-os telefon összes hívását átirányítom a T-Mobile előfizetéses készülékre, akkor mi történik? Ki fizeti a díjakat?
Tehát jelenleg néhány emberrel ingyen tudok beszélni, ha a Pannonos számomon hívnak. De ha ezt átirányítom, akkor ki fizeti ki a többletköltséget (én vagy a hívó), és mennyi ez a díj?
Előre is köszi a válaszokat!

(#1654) Viktor0610 válasza Zsu_ (#1653) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Javasolnám a T-Mobile szám Pannonhoz történő hordozását, mert hálózaton belül előfizetéses ügyfeleknek az átirányítás díjmentes.

A jelenlegi helyzetet figyelembe véve Pannonról T-Mobile-irányba az átirányítás 60 Ft percenként, melyet te fizetsz a pannonos számoddal.

Samsung Galaxy A54

(#1655) Zsu_ válasza Viktor0610 (#1654) üzenetére


Zsu_
senior tag

Köszi szépen a választ!

(#1656) alitak


alitak
senior tag

Hello!
Nem magyar állampolgárként van esélyem mobilcsomagot venni a Pannonnál? Tud vki vmilyen feltéleket ezzel kapcsolatban?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1657) Viktor0610 válasza alitak (#1656) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Számlás előfizetést csak akkor vehetsz, ha egy magyar állampolgár kezességet vállal érted (rendelkeznie kell személyi igazolvánnyal és útlevéllel vagy jogosítvánnyal), feltöltökártyás csomagot vehetsz külföldi útlevéllel is, abban az esetben, ha van érvényes tartózkodási engedélyed és lakcím bejelentő lapod.

Samsung Galaxy A54

(#1658) alitak válasza Viktor0610 (#1657) üzenetére


alitak
senior tag

Ha szeptembertől Győrbe fogok fősulira járni, akkor valszeg kapok tartózkodási engedélyt. Bár nem tudom, hogy únión belül hogy van ez pontosan. De akkor vosszatérek a témára, ha a suli már meg lesz.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1659) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Valakinek sikerül 6280-at vennie egyedi ajánlatban? (elmúlt egy héten)

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1660) lugosi válasza alitak (#1658) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem egyszerűbb, ha vesz egyet egy itteni ismerősöd az ő nevére? Feltöltős vagy előfizetéses? Mert ha feltöltős, akkor bárki megveszi neked, és jónapot.

(#1661) alitak válasza lugosi (#1660) üzenetére


alitak
senior tag

Feltöltőst akarok mindenképp.
Annak a valakinek semmi problémája nem lehet abból, ha ő veszi meg?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1662) Viktor0610 válasza alitak (#1661) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most olvastam alaposabban utána.

Mivel nem tudom, h. kapsz-e tartózkodási engedélyt, a dolog kétfelé ágazik.

Kapsz tartózkodási engedélyt: erről a változatról korábban írtam.

Nem kapsz tarózkodásit: egyszerűbb, ha ez esetben egy magyar ismerősöd veszi meg a készülékes csomagot. A ''poén'' az, h. akár egy nap múlva már átírathatod saját nevedre díjmentesen... Hátránya nem lehet a magyar ismerősnek, egészen addig, míg nem követsz el valamilyen bűncselekményt a kártyával... ;] Illetve annyi mégis, h. vannak olyan készüléktípusok, amikből csak egyet lehet venni évente, ettől esik el ez a ''valaki''. Ezen csoportba tartoznak pl. a Nokia, Samsung és a SE készülékek és még egy pár egyéb típus.

Samsung Galaxy A54

(#1663) KBear válasza Viktor0610 (#1662) üzenetére


KBear
tag

> Illetve annyi mégis, h. vannak olyan készüléktípusok, amikből csak egyet lehet
> venni évente, ettől esik el ez a ''valaki''. Ezen csoportba tartoznak pl. a Nokia,
> Samsung és a SE készülékek és még egy pár egyéb típus.

ez ziher???
Teszem azt, ha két gyerekemnek akarok ugyanolyan (mondjuk Nokia) telefont ajándékozni karácsonyra, akkor azt nem tehetem meg... ,mert egy évben csak egy?!?? :F
Furcsa...

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1664) alitak válasza Viktor0610 (#1662) üzenetére


alitak
senior tag

Mindenképpen feltöltőset fogok venni.
Bűncslekmény egyelőre nincs tervben, később majd meglátjuk :DDD
Telót meg gondolom nem kell kivennem. Ha Mo-n vagyok, akkor valszeg úgyis kártyacserélgetés lesz.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1665) Viktor0610 válasza KBear (#1663) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

100% biztos. Tudom, mert nap, mint nap ezzel a rendszerrel dolgozom. :)

Az a baj, h. ezeket a limiteket a dealerek miatt vezette be a Pannon, tavaly még megkerülhető volt ez a limit -az ''egy darab'' limites készülékek jobban vándorolnak kifele a hálózatból... Sajnos, ez van... :( Hozz magaddal valakit, ha két készüléket szeretnél vásárolni...

Samsung Galaxy A54

(#1666) lugosi válasza Viktor0610 (#1665) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit olyanra emlékeztet ez a helyzet, mikor 20 évvel ezelőtt gyerekkoromban meg volt mondva a közértben, hogy egy ember csak fél kiló banánt vehet. Furcsa, hogy egy kínálati piacon ilyen lehetséges. Na mindegy.
Ellenben hadd legyek már egy kicsit rosszindulatú. Biztos, hogy pont a pannonnak volt szüksége védelemre a dealerek ellen, amikor a 3 szolgáltató közül évek óta hagyományosan a legrosszabb készülékfelhozatallal, és készülékárakkal rendelkezik? :F Szvsz a dealergyerekek, akik úgyis minden függetlenítenek, sokkal valószínűbb hogy a konkurencia olcsóbb készülékeit részesítik előnyben.

(#1667) Viktor0610 válasza lugosi (#1666) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért ez szerencsére nem a teljes készülékkínálatunkra igaz. ;) Vannak jól eltalált akciók/árak, amik ''vonzzák'' a dealereket.
Hidd el, akik ezeket a limiteket kitalálták, tudták, miért teszik. :)

Samsung Galaxy A54

(#1668) lugosi válasza Viktor0610 (#1667) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hááááát.... :F

Végigfutottam a Mobilarena árfigyelőjét.

A feltöltős ajánaltok között egyetlenegy sincs (!) ahol a pannon lenne a legolcsóbb ajánlat. 5 helyen holtversenyben a legdrágább a t-mobillal, 1 helyen mind a kettőnél drágább (olyan ajánlatoknál, ahol van mind a 3). Asszem ez elég lehangolóan hangzik. :O

Mivel a dealerek ismereteim szerint a feltöltős csomagokat használják, ezért az előfizetésest nem néztem.

Az a helyzet, hogy az egyetlen értelmes akció az 5e ft-os kedvezmény votl a használt telefonra, kár viszont hogy az ember általában hamarabb megszabadul a használt telefonoktól, mint ahogy azok ára elérné a mágikus 5e ft-os határt. Én legalábbis. Ha ez az akció állandó lenne, az viszont jó húzás lenne, legalábbis megnyutatna, hogy ha odakerülök, akkor nem kell egy mondjuk 15-öt érő készüléket a neppernek 5-ért átadni, aki elő-hátlap csere után 19-ért kirakja, hanem leadom a leharcolt vackomat mikor már tényleg nem ér többet, 5-ért, és biztosan cserélek.

Akik ezeket a limiteket kitalálták tudják miért teszik? Hát-hát... Erre csak annyit hogy jár a neten körbe egy vicc-kör-email, amolyan vicces ''utolsó mondások'' (mindenki megkapta már). Abban van egy ilyen, a kígyóbűvölő vagy a villanyszerelő utolsó mondata, hogy nyugi tudom mit csinálok. Na, kitalálod hogy a vicc szerint ezek miért utolsó mondások? :))

(#1669) Viktor0610 válasza lugosi (#1668) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit vittek a dealerek?
SE Z530i, Samsung X530, Nokia 6070, Motorola U6, h. csak az utóbbi idők pannonos slágereit írjam.
Volt köztük, ami 5 e Ft-os akciós volt, de azt hiszem, nem mind.

Samsung Galaxy A54

(#1670) lugosi válasza Viktor0610 (#1669) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Z530i: máshol nincs feltöltősben.
Samsung X530: a vodafonnál olcsóbb. :F
Nokia 6070: szintén
Motorola U6: csak pannonnál.


Így 50%-ban azt mondom, hogy érthető, máshol nem lehetett venni. 50%-ban pedig azt mondom, hogy a dealerek elmebetegek, mivel a legdrágább megoldást választják. :DDD

(#1671) KBear válasza Viktor0610 (#1665) üzenetére


KBear
tag

Hehe... ,a politika betört a mobilpiacra: ''Hozz magaddal még egy embert...'' :)

egyébként hihetetlen :Y
de persze Neked elhiszem ;)

Üdv,

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1672) Viktor0610 válasza lugosi (#1670) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne a mostani árakat nézd... :)
Amiket én írtam, azok régebbiek. ;)

Jut eszembe, h. erről beszélünk! Mostanában nem is nagyon találkozunk dealerekkel. :D

Samsung Galaxy A54

(#1673) lugosi válasza Viktor0610 (#1672) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről jut eszembe, biztos érdekes lehet. Hogy néz ki egy dealer? Miből lehet ráismerni? Hogy viselkedik? Írj már pár jó kis sztorit, vagy viselkedésformát.

(#1674) raver


raver
aktív tag

Regisztráltam magamnak egy postafiókot az E-mail studio-ban. Már nincs rá szükségem, de sehol nem tudom törölni a postafiókot. Nem tudja valaki a módját?????

(#1675) Viktor0610 válasza raver (#1674) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal törölheted a szolgáltatások közül az E-mail Studiot.
Ezt a 1220-on tudod megtenni pl., illetve a PannOnline-on, amennyiben korábban regisztráltál.

Samsung Galaxy A54

(#1676) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Nem tud valaki valamit a 6280-ról sikerült már valakinek mostanában vennie?

[Szerkesztve]

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1677) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Szeretnék egy uj telót venni viszont csak juliusban fog lejárni a két évem. Mehosszabithatom-e az elöfizetést most, vagy mindenképp várnom kell juliusig?

(#1678) Viktor0610 válasza Phantom Lord (#1677) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legkorábban 22 hónappal az utolsó vásárlást követően vásárolhatsz csak készüléket Bónusz Programban.

Samsung Galaxy A54

(#1679) Bagira01


Bagira01
veterán

Na lecsúsztam erről a 6280-ról :O . Remélem lemegy a 6288 ára 45k-ra és akkor 8k kedvezménnyel 37k-ért tudnék venni.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1680) nemma válasza Bagira01 (#1679) üzenetére


nemma
addikt

Ezek azok a dolgok, amikre én valójában nem építenék...
Különben meg a 6288 ára ment már le, ennél magasabb volt, és ennyit meg is ér, szóval szerintem egy ideig ne várj ilyesmire :U

(#1681) Bagira01 válasza nemma (#1680) üzenetére


Bagira01
veterán

N70 ára csak lemegy nem egy mai darab. Nemsoká ki kell futnia. Vagy a 3250(de az már nem lesz sztem)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1682) nemma válasza Bagira01 (#1681) üzenetére


nemma
addikt

A 3250 valamiért kint van még az oldalon, de szerintem már egy jó hónapja nincs neki ára.
Az N70 bizony már másfél éve bent van a cég kínálatában, viszont azóta esett is az ára, konkrétan 40k-t. Lehet, hogy ha kifut, leviszik, 25-30ra, de akkor ugyanúgy el fogják kapkodni, mint ahogy azt a 6280-nal tették, tehát azt mondom, hogy erre még mindig nem érdemes építeni :)
A 6233 nem jó?

(#1683) Bagira01 válasza nemma (#1682) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem 2 kamerás kell a 6288 jó lenne de még drága vagy az n70 és gyorsan lecsapok ha lesz:)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1684) nemma válasza Bagira01 (#1683) üzenetére


nemma
addikt

Értem, tehát az igényeid az, hogy Nokia legyen előlapi kamerával.Nem? :)
Komolyan kell az a másodlagos kamera? Vagy csak ha veszel, akkor már olyat akarsz? Vedd ezt közvéleménykutatásnak, és ne személyeskedésnek! Köszi ;)

(#1685) Bagira01 válasza nemma (#1684) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem. Őszintén szólva úgysem használnám csak hát jobban teteszenek azok a telók.(amik kaphatóak)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1686) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Sziasztok! :)

Lenne egy kérdésem felétek. A jelenlegi telefonomat le szeretném cserélni és venni szeretnék egy komolyab kütyüt. A jelenlegi telefont egy Pannon Praktikum feltöltő kártyás megoldással használom. A kérdésem pedig a következő. A kinézet telefont xFt-ért árulják havi előfizetéssel. Az meg lehet oldani vagy mi az anyagi vonzata annak hogy a jelenlegi Praktikum csomagomat egy előfizetéses megoldásra lecseréljem úgy hogy a jelenlegi telefonszámom megmaradjon? Azaz erre a kártyámra vennék egy havi előfizetést és vele az új telefont.

Nos remélem érthető volt. A válaszokat elörre is köszönöm. :R

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#1687) Viktor0610 válasza LeslieG Jr. (#1686) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tessék visszaolvasni, a #230 körül már egyszer kibeszéltük. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1688) LeslieG Jr. válasza Viktor0610 (#1687) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Köszönöm. :R Azonnal lapozok vissza. :C

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#1689) Zsu_ válasza Viktor0610 (#1654) üzenetére


Zsu_
senior tag

Még1 dolog eszembe jutott.
Tehát akkor én fizetek az átirányításért x forintot percenként.
És mennyit fizetek azért, hogy a T-mobile hálózatát használom?

Tfh a pannon számom át van irányítva a t-mobile számomra.
xy feltárcsázza az én pannonos számomat (xy-nal ingyen beszélhetek a pannonos számomon, mivel egy flottába tartozunk).
Ekkor xy nem fizet semmit, én fizetek a pannonos számommal 60 forintot percenként az átirányításért.
Ezen kívül kell még fizetni valamiért? Tehát pl azért h használom a t-hálózatot? Mert ugye a pannonnak az átirányításért fizetek.

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de nekem nem tiszta hogy működik.

(#1690) lugosi válasza Zsu_ (#1689) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A te számodból megy a hívás hálózaton kívülre, flottán kívülre, ezért te fizetsz mintha felhívnál egy t-mobilos számot. Ha felhívsz _egyébként_ egy t-mobilos számot, a hívott ezért nem fizet.

(#1691) Zsu_ válasza lugosi (#1690) üzenetére


Zsu_
senior tag

Tehát az átirányítás díján felül még ezt is ki kell fizetnem?
Vagy ez a díj már benne van az átirányítás díjában?

(#1692) Viktor0610 válasza Zsu_ (#1689) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem fizetsz a T-Mobile-nak semmit, mert ez csak egy ''egyszerű'' átirányítás, amiért már egyszer vonnak tőled pénzt -a Pannon.

Samsung Galaxy A54

(#1693) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Malév kedvezményes előfizunál vagy akárminél mit jelenthez a ''Mobil tartalomszolgáltatás''? 5 db, össz 2400 Ft (450FT/db). Én vmi wap-ra v ilyesmire gyanakszom, de ezt vhogy meg lehet-e tudni pontosan? Elképzelhető h véletlenül el lett indítva a wap a mobilon (Asszem nem lehetetlen, a bnőm számlája és mivel 1 gomb a walp, a véletlen megnyomás elég valószínűen hangzik:-P )és azt számlázgatták ki?

Üdv

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1694) Ferenc.v válasza Dolby (#1693) üzenetére


Ferenc.v
tag

Emeltdíjas szolgáltatás igénybevétele: csengőhang letöltés, stb...
Ha jól tudom.

(#1695) lugosi válasza Zsu_ (#1691) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért van átirányítási díjad kívülre, mert úgy fogd fel, mintha felhívnál egy t-mobilos számot. Ennél érthetőbben már nem tudjuk elmondani szerintem.

(#1696) Viktor0610 válasza Ferenc.v (#1694) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, jól tudod.

Samsung Galaxy A54

(#1697) SLi


SLi
tag

Mikor lesznek már végre uj telefonok,pl 6300 ?:D

(#1698) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Általában nem szoktam beizgulni készülékekre, de olvastam hogy lesz új Motorola Star Tac. Na ha az bejön a pannonnál, akkor nagy valószínűséggel egyet véletlen megveszek.

(#1699) Integra


Integra
titán

heyy, ma hallom rádiós hirdetésben hogy az üzleti előfizuk másodperc alapúak!
mióta? ez érvényes az én régen kötött üzleti előfizumra is?
asszem pannon 250 előfizuk vannak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1700) Viktor0610 válasza Integra (#1699) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az üzleti csomagok mindig is másodpercalapúak voltak, kivéve azokat, amik a másodpercalapú csomagok percalapú változataként jelentek meg (valamivel olcsóbb percdíjért -pl. Üzleti Standard Plusz - Üzleti Standard Plusz/P).
A Pannon csomagok percalpúak, akár magánszemély, akár cég vásárolta azokat -ezek lakossági szegmensbe tartozó csomagok.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.