Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) papeti01


papeti01
senior tag

ezt esteleg ismeri vki?
[Sony-MDRV55R]

#proudfather

(#17302) Robi BALBOA válasza RetepNyaraB (#17213) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

;) Nem is úgy vettem.
Lehet kiróbálok majd mellé egy fejes erősítőt és ha sokat fog dobni rajta megfelelő ár mellett akkor beszerzek egyet én is. :)

(#17215)Bodz: A 940 egy nagyon kiegyenlített hangzású fejes(számomra), pont annyival megy mélyebre, hogy az nekem már elég, de legközelebb még jobban ráfekszem erre a témára vásárlás előtt. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#17303) Ati1979 válasza Bodor (#17283) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi, hogy írtál róla. :R

Hát akkor eddig 2- a p7-nek. De kammerer biztos plusszot ad neki. :)
A p5-ön igazából nem lepődök meg. Nem sokra tartom ezeket a kis membrános fejeseket...

Hát én nem tudom mikor jutok majd oda, de meghallgatom.

A kevés mélyet még csak csak elviselem, de azt amikor a közép nagyon háttérbe húzódik hát...

Én amúgy a t70p ajánlanám neked, ha nem lennének olyan élesek a magasak az x3-ban...

Én szerintem vannak elég jó kis denonok ott a média markt-ban azokat próbáld be. Meg sony-kat. Amiket már ajánlottam. :)
Azok mélyben eléggé ott vannak...

Nem tudom, hogy ezek a kis membrános ath-k milyenek. Ha közép magas kiemelésűek akkor nem tudom, hogy jók lesznek-e.

Meg a két shure-t is hallgasd meg szerintem. Ja ha esetleg valami fostex fejes közelébe jutsz azokat is próbáld ki...

Ok, majd én is meghallgatom valamikor. Remélem... :)

Focal szerintem egy divatfejes. Ne sok jóra számíts.
Ja ami még kimaradt, van az UE-nek is valami új jókis fejese...

[ Szerkesztve ]

(#17304) Xaels


Xaels
félisten

Köszönöm az ajánlásokat, volt pár dallam ami megfogott.

A Monitor-ról írt bemutatóm átesett a korrekción, hamarosan kint lesz Logout-on.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17305) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Ismerős szeretne fejhallgatót venni, max 10e FT-ot szánna rá. Leginkább film, és zene hallgatására használná, és buszon sem volna rossz ha tudná használni.
Tudnátok ajánlani valamit?

(#17306) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Valahol olvastam hogy a bársony fulesek másképp szólnak mint a bőr parnajuak. Ez igaz? Mi a különbség?

Köszi

#proudfather

(#17307) #71562240 válasza RaPiDsHaRe (#17305) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én elsősorban a témaösszefoglaló elolvasását tudnám ajánlani.

(#17306) papeti01 Minden fejes természetesen másképp szól, ha változtatod a párnát. Az aktuális különbség sokmindentől függ.

(#17308) papeti01 válasza #71562240 (#17307) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszi, a beyer dt 235 miatt kérdeztem, a 20k ig kategóriában csak azt láttam bársony párnával. És eléggé tetszik, bár hallani meg nem volt szerencsém...

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#17309) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Sennheiser HD 598 és Momentum között vacillálok. Mozizáshoz és játékra lenne főleg, de természetesen zenét is hallgatnék rajta. Fontos lenne a jó basszus a mozi miatt. Melyiket ajánlanátok?

(#17310) fi:zi'k válasza tome.jr (#17309) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mást nem is néztél? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17311) bandy13 válasza szakibá... (#17297) üzenetére


bandy13
aktív tag

Össze tákoltam, végül egy régi rádióból lett kigányolva a hangszóró pár. :)
Mivel ezek 8ohm 22ohm ellenállást tettem rá.
Erősítő kellene ami felerősíti a jelét, tudtok ajánlani valamit ?
(Amihez van kapcsolási rajz, ez is házilag lenne megoldva!)
Üdv! András

(#17312) tome.jr válasza fi:zi'k (#17310) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem. Milyen egyéb alternatíva lenne ebben az ársávban?

Még a HD 558 ami előzetesen szóba jött, az előző hsz-ből ez kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#17313) #71562240 válasza tome.jr (#17312) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez három ársáv.

(#17314) tome.jr válasza #71562240 (#17313) üzenetére


tome.jr
addikt

Nálam egy, 70-ig bezárólag :)

(#17315) vzsryl válasza tome.jr (#17312) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezeket szokták ajánlani:

Zárt:
-Shure SRH 840
-Shure SRH 940
-Beyerdynamic DT 770 PRO
-Beyerdynamic DT 770 Edition
-Beyerdynamic Costum One PRO
-Audio-Technica ATH-A500X
-Audio-Technica ATH-A700X
-Audio-Technica ATH-A900X (ebay-ről)
-Audio-Technica ATH-50M
-Denon AH-D1100
-AKG K550

Nyitott:
-Beyerdynamic DT 990 PRO
-Beyerdynamic DT 880
-Audio-Technica ATH-AD500X
-Audio-Technica ATH-AD700X
-Audio-Technica ATH-AD900X (ebay-ről)

Most így hirtelen ennyi. A többiek még kiegészítik.

A HD558-at ismerem. Elmegy, de 20k-nál többet nem ér a hangja.

Szerk.: Még annyit, hogy játékhoz szerintem jobbak a nyitott fejesek, mert ugye nagyobb a terük, jobban hallod mi, honnan érkezik. Legalábbis esport felfogással ez mérvadó, pl. CS-hez, COD-hoz.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17316) Ribi válasza tome.jr (#17314) üzenetére


Ribi
nagyúr

Basszusa nem kiemelkedő, de ha még megvan fi:zi'k alighasznált AD900-asa, akkor azzal elég jól járnál. Szerintem. És nem azért mondom mert nekem is az van ;]

ui: Mármint hogy melyikre?

[ Szerkesztve ]

(#17317) tome.jr válasza vzsryl (#17315) üzenetére


tome.jr
addikt

Köszi a választékot. Mozizáshoz is jó a nyitott változat?

Az általam említett Sennheiser fejhallgatókról elég jókat írtak, viszont úgy látszik a topikban nem nagyon ajánlottak, a kérdésem csak az, hogy miért?

Ribi: Ezt melyikre írtad?

Szerk: Még annyit az első hsz-emhez, hogy kiemelten fontos a hangzás a mozizáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#17318) RetepNyaraB válasza tome.jr (#17317) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyitott általában jobban szól, mint az azonos ársávú zárt. H nem zavarsz vele senkit, akkor végy olyat (meghallgatva persze).

Sennheiserek minden sávban túlárazottak rusnyán.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17319) fattyu válasza tome.jr (#17317) üzenetére


fattyu
veterán

Sennheiser ár érték mutatóban gyenge. Független a terméktől. Uj árán kb mindene túlárazott. A teljes palettán ha van kb 5 dolog amire azt lehet mondani hogy jó fejes az meg hogy az árát éri-e már adott useren múlik.

szerintem

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17320) #71562240 válasza tome.jr (#17314) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Momentum 90ezer.

(#17321) balage. válasza balage. (#17153) üzenetére


balage.
tag

Nem tudom érdekel-e valakit, vagy hány(száz)an írták már le véleményüket egy Superlux 662B-ről, én megkísérlem.
Alaplapi hangkártyáról hajtom jelenleg és van némi pro-contra a régebbi, Sony MDR-P80-as után. Tegnap néztem 1 filmet (címet nem írok), amit az új fülessel a fejemen beletekergetve megismételtem. Mikor szereplők beszéltek akkor olyan érzésem volt, mintha süket szobában beszélnének, vagy mintha Sokol rádión keresztül, lehet ez a régi fejhallgató megszokása után érződik csak, és lehet az volt a nem jó, de számomra kicsit fura. Basszus az jóval több van, örömömre :) előző elég sovány volt ezen a téren. Lehet ez mind mind az alaplapi hangkártya szüleménye, ez van. Sőt, mivel új, azt sem tartom kizártnak, hogy még be kell járatódnia. Nem vagyok egy nagy hangtechnikai guru, csak olvastam, írtátok itt is, hogy be kell járatni. Gondolom ez pár napnyi használat alatt végbe is megy.
A zajszigetelése eléggé jó, utoljára ilyen zajszigeteléssel akkor találkoztam, mikor lőgyakorlatra jártam és ott a fejemre kaptam egy nem gagyi fülvédőt.

Találtam a szekrényben egy Creative Audigy SB 0230-as hangkártyát, de win7-re való driver hiányában ezt nem tudom beszerelni és szóra bírni. Kíváncsi lennék mennyivel tudhat többet a mostani integráltnál.

Összességében basszus miatt tetszik, a magasabb hangos Sokol rádiós feelingje miatt nem. Még adok neki pár napot, hogy bejáratódjon, hátha segít ezen.
A hozzá adott hordtáska és a lecsavarható 6,3-as jack ötlete nagyon tetszik.
Egyelőre, így első viselet után ez a véleményem. Remélem senki zsebében nem nyitogatom ezzel a bicskát :D

[ Szerkesztve ]

(#17322) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nem tartozik szorosan a topikhoz, de megkérdezném, hogy kitűnő állapotú (gyakorlatilag nem volt használva), viszont lejárt bolti garos fejhallgató eladásakor milyen személyes garanciát "illik" biztosítani? :B

read-only mode on the forum

(#17323) tome.jr válasza #71562240 (#17320) üzenetére


tome.jr
addikt

60 ezer

Köszi mindenkinek a válaszokat, most nekiállok olvasgatni teszteket. :R

(#17324) #71562240 válasza tome.jr (#17323) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Momentum On-ear 60ezer, de te a Momentumról beszéltél, az jóval drágább.

(#17325) Dorien válasza balage. (#17321) üzenetére


Dorien
veterán

zárt fejes = jó izoláció = süketszoba feeling :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17326) RaPiDsHaRe válasza #71562240 (#17307) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Elolvastam, de konkrét ajánlatokat nem láttam benne.

(#17327) Dorien válasza papeti01 (#17308) üzenetére


Dorien
veterán

Újabban a Superlux 681 EVO-hoz is jár extra plüss párna.
Bár az félnyitott, otthon használatos fejes. Utcára, tömegközlekedésre inkább a Beyer...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17328) gF


gF
senior tag

Sziasztok!

Egy vadonatúj állapotú MB Quart QP-400-as füles mennyit érhet mostanság? Ha 5 percet volt használva, akkor szerintem már sokat mondtam. A gyári dobozában pihent hosszú éveken át egy szekrény mélyén..
Egy videó a fülesről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17329) szakibá... válasza bandy13 (#17311) üzenetére


szakibá...
senior tag

Jesszus! :O
Nem tudom, mik a szándékaid, de akkor már ne költs erősítőre, használd a rádióét.
?

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#17330) schawo válasza bandy13 (#17311) üzenetére


schawo
titán

Ez valami középkori kínzóeszköz lesz? Vagy csak így akarsz végleg megszabadulni a szomszéd kutyájától?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17331) vzsryl válasza tome.jr (#17323) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ne teszteket olvass, ez nem videokártya. A füled döntsön, menj el hallgatózni.
Helyek, ahol van erre lehetőséged:
-Media Markt (kommersz)
-Extreme Audio
-Hangbarlang
-Nomono

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17332) balage. válasza Dorien (#17325) üzenetére


balage.
tag

Értem, akkor egyszerűen a jó hangszigetelés miatt van ilyen hatása. Amúgy már megbékélni vele, sőt, egyre jobban tetszik. Olyan hangokat hallok (jó értelemben), amiket eddig a másikkal soha :) gazdagabb a hangzás. Már csak egy erősítővel kéne meghallgatni, hogy mit is tud igazán.
az említett hangkártyával szenvedek, már találtam hozzá drivert, de valamiért bádog hangot adott ki, mire sikerült megfejtenem, hogy CMSS 3D be volt kapcsolva. Nem igazán tudott mit kezdeni vele :N

(#17333) fi:zi'k válasza AtHoS (#17322) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elmegy a delikvens, meghallgatja, ha megfelel neki, akkor kifizeti és onnantól az ő gondja. Magyarán próbagari.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17334) #71562240 válasza RaPiDsHaRe (#17326) üzenetére


#71562240
törölt tag

Olvass figyelmesebben. A végén ott van a link a konkrét ajánlatok listájához.

(#17335) #71562240 válasza AtHoS (#17322) üzenetére


#71562240
törölt tag

A vásárláskori kipróbálás mellett illik egy hét próbagaranciát adni, és ha ez idő alatt kiderül valam hibája, akkor visszavásárolni.

(#17336) balage. válasza balage. (#17332) üzenetére


balage.
tag

bah, úgy látom már fogalmazni se tudok :DDD :N

(#17337) contaxg válasza AtHoS (#17322) üzenetére


contaxg
veterán

Lejárt bolti garosról még nem hallottam. :D Jó szöveg, csak ne dőlj be neki! Azt a fejest igen valószínű, hogy nem hivatalos úton szerezték be. Feltehetően így akarnak "jóárasítani" egy használt terméket. :U

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17338) AGE-T válasza tome.jr (#17317) üzenetére


AGE-T
senior tag

Érdemes meghallgatni a momentumot, mm ben van is kiállíta, aztán megveszed ebayen olcsóért. Magan részéről Sennheiser Hd25-t használok játékra, amivel már nem egy lanon vettem részt... 120 dB, ha elpukkan egy gránát melletted elhúzod a fejed :) És az izoláció is nagyon jól jön ebben az esetben. lépteket jól ki lehet szúrni. Nyitott fülesnek nem lesz olyan szép, feszes basszusa.
Még az amperriort is meghallgatnám a helyedben. Beyerek között van néhány jobb, de azokra is érvényes a fenti dolog, az-az érdemes meghallgatni őket vásár előtt. Nekem nem voltak bejövősek. Ath talán M50.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#17339) szakibá... válasza contaxg (#17337) üzenetére


szakibá...
senior tag

Van olyan fejhallgatóm, amit nem használunk, lejárt a garija, de gyakorlatilag vadi új, a dobozában pihen. Szerintem AtHoS is eladni akarja.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#17340) contaxg válasza szakibá... (#17339) üzenetére


contaxg
veterán

Igen igazad van. :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17341) RaPiDsHaRe válasza #71562240 (#17334) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

A linket is láttam a végén, de akinek kell szeretne még más alternatívákat látni.
Ha nekem kellene, megfelelne azok közül egy közepes áru, de nem nekem kell.

(#17342) #71562240 válasza RaPiDsHaRe (#17341) üzenetére


#71562240
törölt tag

Milyen alternatívákat? Mi a baj azokkal? Mennyi alternatívát akar? Milyen szempontok szerint? Miért nem ő beszél? Miért tolmácsot alkalmaz? És a tolmács pontosan fordít?

[ Szerkesztve ]

(#17343) bmakszim válasza AGE-T (#17338) üzenetére


bmakszim
senior tag

Suprát otthon, játékra, meg filmre?? Az baromi kényelmetlen ám. + Szerintem ehhez a kettőhöz a kényelmen kívül a tér a legfontosabb, amiből megint csak híján van a HD25, de az M50 is.
Szerintem igenis jó választás lenne a HD558. Oké, lehet kapni jobbat az árán zenére, de ha a filmezés és a játék is szempont, akkor szvsz az egyik legjobb választás.

(#17344) RaPiDsHaRe válasza #71562240 (#17342) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nem tudom mi a baj ezekkel. Azért én írok, mivel én vagyok ide regisztrálva, és ő nem akar reggelni.
Szempontok: azt hiszem az első az ár: 10eFT alatt legyen, - buszon tudja használni, nah meg zene és film nézés.
"És a tolmács pontosan fordít?" - Ha akarja elolvassa amit ide írok, elküldtem neki az oldal linkjét.

(#17345) Bodz válasza bmakszim (#17343) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most csak a kényelmét nézed? Nem tudom elképzelni, hogy bármi más miatt ajánlható lenne a HD558. :)

(#17346) Bodz válasza RaPiDsHaRe (#17344) üzenetére


Bodz
Topikgazda

LD Systems HP700, úgysincs benne az összefoglalóban. :))

(#17347) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

az alábbiak közül melyiket tartjátok a legjobbnak?

Sennheiser hd 202 / Akg 518 / Beyer dt235 / sennheiser hd229
(zárt, utcára, telefonhoz, vegyes zenékhez)

#proudfather

(#17348) Xaels válasza papeti01 (#17347) üzenetére


Xaels
félisten

Hallgasd meg őket. Ne az alapján vásárolj, hogy mások mit mondanak. Itt kapsz némi támpontot, hogy merre keresgélj, de a te ízlésedet csak te ismered. Arról nem beszélve, hogy a fej és fülformája is elég egyedi az embereknek. Ami az egyiknek kényelmes az a másiknak nem biztos.

Marshall Monitor Black bemutató
Bemutató – Írta: Xaels | Megjelenik: 2013-10-16 05:00
:DD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17349) Bodz válasza papeti01 (#17347) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

DT 235 vagy HD229.

(#17350) AGE-T válasza bmakszim (#17343) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ár/érték arányban a HD25, vagy az m50 is jó választás. Ha pedig basszus kell, akkor is. Valóban nincs akkora tere mint egy nagyobb beyernek, de elhanyagolható a különbség. És aminek már nagyobb tere is van az már árban sem ez a kategória. Valamint a beyereknek nincs is olyan feszes basszusa mint a hd25 nek, ath-ról meg nem is beszélve, persze ott is vannak jók, de nem ennyiért.
Kényelmi vonalon meg ott van az amperior, amit nem is veszel észre a fejeden.
HD558-at én nem vennék, árban az valóban nem a legjobb választás, de tény kényelmes.
Ha én vennék filmre, játékra, csak zártat vennék. És az is kérdés, hogy mivel lenne hajtva, mert ott is van már egy limit árban, ami fölé nem érdemes menni egy fülesnél. Talán nem mondtam nagy közhelyet...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.