Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Ati1979 válasza fi:zi'k (#17147) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez így van. Totál kész az az írás... Legtöbben csak röhögni mennek a topicjába :D

(#17149) papeti01

Itt jön az, hogy nézz szét a téma-összefoglaló ajánlójában, hátha találsz valami szimpatikusat. :)

BeyerDinamic - Ez így ne írd le. :))

beatsaudio - kerüld! :)

(#17152) vzsryl válasza Ati1979 (#17135) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az engem nem érdekel. Én neked címeztem a hsz-om. Jó mikrofonos fejes az MMX 300. Ennyi.:)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17153) balage. válasza Dorien (#17143) üzenetére


balage.
tag

Köszönöm ismét. Akkor beszerzek egy 662B-t :)
Ha megérkezett írok véleményt!

(#17154) Ati1979 válasza vzsryl (#17152) üzenetére


Ati1979
veterán

Értem. :)

Biztos, hogy az egyébként...

(#17155) Bodz válasza baluka26 (#17116) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aha, lényegesen több, mint a DT100-nak. :)

(#17156) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!

Összefoglaló alapján:

- Utazás közbeni ( MÁV , Busz) , és utcán használnám.
- Csak zenehallgatásra ( vegyesen, mindenféle stílus )
- 90.000 Ft a maximálisan rászánt összeg ( külföldi beszerzés it szóba jöhet, amennyiben megbízható a forrás)
- Vezetékes
- Circumaural és zárt legyen
- Fontos a jó hangszigetelés
- Mikrofon nem játszik
- FiiO X3 a hangforrás

Amiket eddig nézegettem, és ki is fogom személyesen próbálni azok a következőek:

Beyerdynamic DT 1350 és Custom one pro, Sennheiser Amperior és HD25, Focal Spirit One

A pontos kérdésem az lenne, hogy mit hagytam ki, vagyis mit lenne még érdemes meghallgatni?

Audio-Technica, mint márka pl. elég szimpatikus, bár nem hallottam még tőlük semmit sem, az ATH-M50s külsőre szimpatikus. ( vagy ATH-WS77, vagy PRO700MK2, vagy ATH-ES7 )

Természetesen nem baj, ha csak 40-50 K-ba kerül az a füles, sőt!

UI: Van valakinek tapasztalata arról, hogy innen van-e módja beszerezni azt a fülest ? Ezen az áron igencsak megérné, annál is inkább, mert már hallottam hogyan szól.

(#17157) AMDFan válasza Bodor (#17156) üzenetére


AMDFan
addikt

Amiket felsoroltál azok mind supraaural fülesek, kivéve a Focalt és a Custom Onet.
Ha circumaural kell, akkor az AKG K550-et és a Shure SRH840-et is vedd fel a listádra szerintem. Az ATH fülesek hangja elég megosztó, mindenképpen hallgasd meg megvétel előtt.

Őszintén szólva én utcán nem használnék ilyen fejhallgatót. Egész egyszerűen séta+bkv meg az utcai zaj mellett nekem nem tud élményt adni a zenehallgatás.

[ Szerkesztve ]

(#17158) Bodor válasza AMDFan (#17157) üzenetére


Bodor
veterán

Igazad van, tényleg a legtöbb az supraaural .
Maradnak akkor a circumaural-ok a hangszigetelés miatt. Gondolom az aktív zajszűrősöket nem ajánljátok , mert beleszólnak a hangképbe. Felvettem a listára az általad ajánlott két fülest is.

Egyébként jelenleg egy Brainwavz B2 fülessel hallgatom az X3-at, aminek tényleg jó a szigetelése, és a hangja is, de én azért ennél többet szeretnék. Utcán egyébként nem sokat lenne használva a fejhallgató, inkább vonaton, utazás közben, ott nem tud azért olyan sok hang beszűrődni, hogy zavarna a zene élvezetében.

(#17159) fi:zi'k válasza Bodor (#17158) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A B2 után mindenképpen menj el vhova hallgatózni. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17160) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#16815) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nos megrendeltem, bízom a szerencsémben. Majd beszámolok róla, de az várhatóan nem 1-2 héten belül lesz, a kínai csomagok szállítási idejét ismerve. :)

(#17161) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#17160) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerk. lejárt, azt pedig hogy miről beszélek, nem egyszerű visszalapozni, szóval: Takstar ML650

[ Szerkesztve ]

(#17162) fi:zi'k válasza Bazsee71 (#17161) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért annyira bonyolult sem volt: 2 kattintás. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17163) Bodor válasza fi:zi'k (#17159) üzenetére


Bodor
veterán

Az természetes, anélkül nem veszek semmit sem ! ;)

(#17164) Dorien válasza Bazsee71 (#17160) üzenetére


Dorien
veterán

Kíváncsi leszek, hogy szól... :)
Honnan rendelted? Alsó-Tahó? :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17165) Bazsee71 válasza Dorien (#17164) üzenetére


Bazsee71
őstag

Onnan, Bodz ajánlotta. :)

(#17166) szakibá... válasza Bodor (#17158) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha a hangszigetelés fontos, akkor nem baj, ha nem circum, a suprákat sem kell elvetni. Ajánlom az AKG K490NC-t is meghallgatásra, nekem tetszik a hangja, zajcsökkentő nélkül is jól szigetel, utazáshoz nagyon megfelelő. Az aktív zajcsökkentőjét nem volt módom kipróbálni, de állítólag nem ront a minőségén annyit, hogy az úton feltűnjön.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#17167) Bodz válasza Bazsee71 (#17161) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aztán majd feltétlen számolj be róla! :R

(#17168) Xalderon


Xalderon
tag

Udv ismet!

A Beyer DT 990 Edition-nal kapcsolatban erdekelne, hogy erdemes-e/kell-e neki erosites, meg akkor is ha mondjuk 32 ohm-os verziot valasztja az ember?

Ugye PC-hez hasznalnam (jatek-film-zene), lenne hozza egy Asus Xonar hangkartya a Dolby Headphone miatt.

A ket kisebbik impedanciaju verzio (32 es 250 ohm) kozott agyalok, melyik lenne megfelelobb.
Gondolom a 250-eshez mar feltetlen kell AMP.

Remlik, mintha olvastam volna rola valahol, hogy a 32 ohm-os a kis impedanciaja ellenere tobb kakaot igenyel az alacsony erzekenysege miatt, mint a 250 ohm-os verzio.

Ezert ha azt mondjatok, hogy kell neki erosites, akkor egy erositot magaban foglalo Asus Xonar megfelelo lenne-e neki, vagy inkabb vmi kulso amp-ban gondolkozzam?
(Olvastam olyat is, hogy a fejes impedanciaja legalabb nyolcszorosa legyen a hangforras kimeneti impedanciajahoz kepest. Remelem nem irtam nagy hulyeseget :F )

Ki melyik verziot preferalna?
Van vajon kulonbseg a ket fele verzio kozott hangzasban?

Ha kulso AMP-pal hasznalnam, akkor a hangkartyara hogyan tudnam azt rakotni, hogy a Dolby Headphone effekt megmaradjon, tehat a hangkartya latna el a DAC funkciot.
Van ez utobbinak egyaltalan ertelme? :DDD

Utolag is bocsanat a sok idiota kerdesert! :DD

(#17169) Bodor válasza szakibá... (#17166) üzenetére


Bodor
veterán

Meghallgatom majd azt is, már ha lehet valahol, fejhallgatoplaza-ban csak AKg K495-öt vagy K490-et látok, gondolom az NC az másik típus. LINK és Link

köszönöm a tippet!

(#17170) vodkaboy22 válasza Xalderon (#17168) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem a DT770PRO 250 OHm még mobilról is brutálisan tud szólni nem feltétlen kell külön amp nekik elég jók. 32Ohm-hoz végképp nem kell. :R
De én zicher hogy a 250-est választanám !

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#17171) adammkaa válasza Xalderon (#17168) üzenetére


adammkaa
senior tag

asus xonar essence stx/st van? Mert az elég hozzá ha igen.

Nexus 5 Black

(#17172) Xalderon válasza vodkaboy22 (#17170) üzenetére


Xalderon
tag

Ertem. No es miert a 250-es lenne szamodra befuto? (csak hogy tanuljak is valamit) ?

(#17173) #56474624 válasza Xalderon (#17168) üzenetére


#56474624
törölt tag

Teljesen mindegy, hogy csak 32 ohm-os, ugyanúgy meghálálja az erősítést.

Komolyan hihetetlen, hogy ebben a topicban sem tudja mindenki, mikor tanáccsal próbál szolgálni, hogy nem csak a hangerő miatt használunk fejhallgató-erősítőt. Ez ugyanaz, mintha azt mondanám, hogy egy jobb JmLab polcsugárzónak megteszi a belépő szintű NAD is, mert hangerőben ugyebár untig elég. :U

(#17174) Xalderon válasza adammkaa (#17171) üzenetére


Xalderon
tag

Meg nincs meg a hangkartya, mivel eddig nem sikerult eldontenem, hogy erositovel ellatott tipust valasszak-e, vagy pedig inkabb egy olcsobb (Xonar DX mondjuk) hangkartya + kulso AMP kombo lenne inkabb a megfelelo.

Az Essence ST/STX-nel a 20-assal olcsobb Xonar Phoebus Solot nezegettem meg, abban is van fejes erosito.
Gondolom, az kevesbe annyira audiofil minoseget nyujt, de lehet az is megfelelne.

Lehet ezzel a hangkartya temaval mar kicsit atmentem off-ba, lehet inkabb a hangkartyas topic-ban kellene az embereket inzultalnom :)

(#17175) adammkaa válasza #56474624 (#17173) üzenetére


adammkaa
senior tag

Így van, sokkal dinamikusabb, szebb, jobb hangzás érhető el egy erősítővel nem csak hangerő. Tudod majd rá jössz, de én észrevettem korábban hogy ilyenkor nem azt nézik mi lenne a jobb neki, hanem hogy a saját fejhallgatóját sztárolják, Dorien ebben a legjobb :B ;]

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#17176) fattyu válasza adammkaa (#17175) üzenetére


fattyu
veterán

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

igen ő
:)) :C :C :))

szerk: elnézést a sormintáért.. még sosem csináltam de most indokolt....

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17177) vodkaboy22 válasza fattyu (#17176) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Figyelj fattyu lehet vigyáznod kéne (meg nekem is) mikor adunk "ilyen" választ neki... Lehet ő a magyar audiotechnica nagyker vezetője és így elbukjuk majd a flancos akciókat :DD De hát a krmreklám az khmreklám...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#17178) #56474624 válasza adammkaa (#17175) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én nem sztároltam semmit, egyszerű tényt írtam le (és nincs jmlab polcsugárzóm sem :P ). A tanácsom pedig azért jogos, mert mi a fenének venne valaki méregdrágán Beyer DT990-et, ha nem a minél jobb hangminőség elérése lenne a cél? :F

(#17174) Xalderon:

Lehet van ezekben is fejhallgató erősítő, de teljesen alap dolgokra gondolj. Az a 990 megérdemel egy jól megcsinált erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#17179) szakibá... válasza Bodor (#17169) üzenetére


szakibá...
senior tag

Amit linkeltél, annak a címében szerepel, hogy aktív zajszűrős, K490 és K495 számmal csak ilyen van. Az NC a zajszűrő angol nevének rövidítése, nem mindíg írják ki. Ennél a típusnál nem tudom, hogyan szuperál, de a Bose QC15-nél nagyon jól dolgozik, viszont a hangminőségre gyakorolt hatását nem lehet megállapítani, mert a Bose nem működik nélküle. Ennyiben is praktikusabb az AKG.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#17180) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni, hogy Budapesten hol tudom meghallgatni a major-t?
Köszönöm.

Escape is Just the Begining

(#17181) Xaels válasza papeti01 (#17149) üzenetére


Xaels
félisten

Viszont lehet kapni olyan "hosszabbító" kábelt amin van mikrofon/távirányító amibe beledughatod a fejest csak a kábelhosszokkal kell okoskodni. Csak 1 példa: [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17182) #71562240 válasza n-tek (#17180) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például Westend MM.

(#17183) n-tek válasza #71562240 (#17182) üzenetére


n-tek
aktív tag

Árkád MM-ben voltam, azt mondták, hogy nem nagyon van MM-ben, de akkor félreinformáltak.
Köszönöm a segítséget.

Escape is Just the Begining

(#17184) Ati1979 válasza Bodor (#17156) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem ha x3-hoz, nézelődsz, nagyon világos hangú fejesben ne gondolkodj. (szvsz. kicsit élesek a magasai)

Nekem az első számú jelöltem a helyedben egy shure srh 940 lenne, vagy egy 840 esetleg.

A hordozható ath-kat nem ismerem, de érdemes lenne meghallgatni azokat.

Amit még megnéznék a helyedben az b&w p5, meg a p7. (Ez már egy kicsit árban több a keretednél, de szerintem egy próbát megér.)

Az aymarában meg tudod, hallgatni ezeket.
Amit még csekkolnék a helyedben a West End Media Markt -ban van egy csomó jó kis denon fejes, meg sony.
Szerintem az üveges szekrényből is előszednek párat a kedvedért. :D

(#17176) fattyu
Milyen nagy az egyetértés köztetek. :C
Ilyet is ritkán lát az ember! :DDD

(#17168) Xalderon

+1

A 250 ohm-osra.t

[ Szerkesztve ]

(#17185) contaxg válasza Ati1979 (#17184) üzenetére


contaxg
veterán

Shure SRH940 egy világos hangú fejes szerintem.

(#17168) Xalderon
A DT990 Editiont meg se próbáld rendes forrás és erősítés nélkül

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17186) Dorien válasza fattyu (#17176) üzenetére


Dorien
veterán

Most miért? :DD

Ma is ajánlottam vagy 6 fejhallgatót és az EVO nem volt közte...
Ettől függetlenül az a BEST! ;] ;] ;]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17187) kokoasd06


kokoasd06
csendes tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlásban szeretnék segítséget kérni.

Elvárások:

-zárt, mert koliszobában szeretném hassználni
-zenehallgatásra szeretném használni, főleg rock, dubsted,drum n bass
-max 10, esteleg 15k
-circumaural
-nem kell mikrofon

Előre is köszönöm a segítséget!

(#17188) Ati1979 válasza contaxg (#17185) üzenetére


Ati1979
veterán

Rövidebb ideig hallgattam csak. :B

Bocsánat akkor. :)

(#17189) kokoasd06 válasza kokoasd06 (#17187) üzenetére


kokoasd06
csendes tag

Mégis inkább nyitott kellene, fő a kényelem! :D

(#17190) Bazsee71 válasza kokoasd06 (#17189) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kényelemre szerintem nem sok difi van egy zárt és nyitott között, ellenben a szobatársad minden kis részletet kihall majd a zenédből...talán még a szomszéd is. Hidd el nem jó dolog, tapasztalatból mondom.

(#17191) Zoli133 válasza Bazsee71 (#17190) üzenetére


Zoli133
őstag

Van különbség, a zártba könnyebben bele fülled a füled ami idő után tud kényelmetlen lenni. Persze ez is nagyban egyén függő.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17192) kokoasd06 válasza Bazsee71 (#17190) üzenetére


kokoasd06
csendes tag

Akkor esetleg egy Maxell Retro Dj? Nagyon jókat olvastam róla.

(#17193) Bazsee71 válasza Zoli133 (#17191) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ebben igazad van. Ha ő épp ilyen, akkor bizony inkább supra és zárt, koliba nagyon nem jó a nyitott (kivéve, ha büfészak, és buliznak éjjel-nappal, de ilyet nem feltételezünk :) ).

(#17194) Zoli133 válasza Bazsee71 (#17193) üzenetére


Zoli133
őstag

Jah, igen koliszoba. Azon lényegében átsiklottam, ott csak zárt jöhet szóba, még nem is a mások zavarása miatt, inkább a szigetelés a beszűrődő zajok ellen.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#17195) Dorien válasza kokoasd06 (#17192) üzenetére


Dorien
veterán

Az jó lesz. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17196) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Nagy köszönet a hallgatózásért fi:zi'k kollégának, egy nagyon segítőkész és korrekt ember.
Ezen feltételek alapján kerestem fejest.

Amiket meghallgattam:
-Beyerdynamic DT770Edition 80ohm, ez valahogy nagyon nem jött be, olyan volt mintha egy bizonyos hangsáv hiányzott volna belőlle, meg minden más téren harmatgyenge volt.
-Beyerdynamic t70, a DT770 után ez nagyon kellemes úgymond felüdülés volt, az egyik leghangosabb fejes volt az összes meghallgatott fejes közül (pedig 250ohm-os), magas és közép erős nyers, nekem bejött, de mélyben nem ment eléggé mélyre(nekem).
-Beyerdynamic DT1350 Szépen szólt, nem hiányzott semmi belőlle, elég dinamikusan és tisztán szólt és nekem nem is volt annyira nyomulós a mélye, jól szigetel, csak egy bajom van vele, hogy Supra :O .
-Beyerdynamic Custom One Pro Zártként valami rettenetesen rossz volt, már kis hangerőn torz volt(nem tudom miért), nyitottként 100x jobb lett, de nekem nem jött be nagyon V-nek éreztem.
-AKG K550 Nemkem olyan tompának tünt, főleg a mélye, nem is vaciláltam vele sokat.
-Shure SRH840 Nagyon-nagyon szépen szólt, egyenletesen, tisztán, enyhén szinezet hangzásvilág, de nem zavaróan(számomra), szép mélyek(ez már elég mélyre ment nekem), könnyen meghajtható, ha 40k körül kellene vennem valamit tuti, hogy ez lenne az.
-Shure SRH940 A hallgatózás során két fejest néztem(hallgattam :DDD ) ki magamnak ez az egyik, amikor levettem a fejemről kb ezt a szitu volt, hogy "hú ba+ ez ez hú na ez az!" :C , nagyo-nagyon tisztán, egyenletesen, dinamikusan szólt, nem színezett, nagyon könnyen meghajtható.
-Audio-Technica ATH-A700X Ez volt a másik olyan fejes ami nagyon megtetszett, ez is nagyon-nagyon tisztán, egyeletesen, dinamikusan szólt, könnyen hajtható és nekem ez volt a legkényelmesebb fejes.
-Audio-Technica ATH-A900X Nem sok különbséget éreztem a kistesójához képest(talán nagyon kicsit nehezebben hajtható) szerintem a forrás ennyit tudott vagy a fülem. :D

Legközelebb ha megyek, akkor már csak a két kiválasztottat hallgatom meg jól és aztán az egyiket magamévá teszem! :D

Mégegyszer Köszönöm a hallgatózást. :R

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#17197) Xalderon válasza #56474624 (#17178) üzenetére


Xalderon
tag

Koszonom a valaszokat sracok! :C
Akkor eldolt, mindenkepp ki fogom erositeni!

Az erositovel kacsolatban meg majd szepen atballagok a vonatkozo topc-ba. :DD

(#17198) fattyu válasza Dorien (#17186) üzenetére


fattyu
veterán

iróniadetektor off?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17199) #56474624 válasza Robi BALBOA (#17196) üzenetére


#56474624
törölt tag

Beyerdynamic DT770Edition 80ohm

Van egyáltalán ilyen? Nem csak Pro-ból van 80 ohm-os? :F

(#17200) AMDFan válasza Robi BALBOA (#17196) üzenetére


AMDFan
addikt

K550 nagyon kényes arra, hogy hogyan áll a fejeden. Elsőre én is belefutottam abba hogy leírtam, pedig kegyetlen mély mélyei vannak. Gyakorlatilag a többi AKG-hoz képest egy basshead fejes :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.