Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100051) Tulku válasza -NoVa- (#100049) üzenetére


Tulku
veterán

Ha ráérsz, szerkesztünk itthon együtt gyorsban egy műanyag lapot a Couplerre és megmérjük rendesen...majd csendben leszünk ;]

(#100052) -NoVa- válasza Tulku (#100051) üzenetére


-NoVa-
őstag

Küldtem privát, hasonló első gondolatom némi 3D nyomtatott PLA fül lett volna, de anyagában már nagyon más lenne, mint a puha, nem visszhangzó meg rezonáló bőr. Kifúrt falap, netán hullámos, nem sima falap, végtelen rossz ötletem van :)

(#100053) Lovecraftian válasza Gzula[HUN] (#100042) üzenetére


Lovecraftian
kezdő

A CAL! már-már irreálisan jól szólt annyiért amennyiért árulták. Nem véletlen, mivel egy kb. dupla vagy tripla annyiba kerülő Denon driver volt benne :D (Talán AH-D1001?)

(#100054) fattyu


fattyu
veterán

szaki58

nem jött be a grado?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#100055) Zoliee válasza fattyu (#100054) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ja, láttam én is a hirdetést.
A hétvégén (HiFi show) meg lehetett hallgatni egy M17 dap-ra kötve a FiiO standján.
Más (kis csipkelődés): Korábban talán kicsit túlzásba is vitte itt az ifi termékek dicséretét, de amióta megfülelte a Sundara-t, Holo-t, Ant-ot, és még ki tudja mit nem, szerintem megy az útkeresés. :D

Szerk: és azóta el is van tűnve, nem véleményez.

[ Szerkesztve ]

(#100056) jencsikdani


jencsikdani
tag

1. Otthon csak.
2. FPS shooter játékokra, nagy ritkán zenére, nagyrészt hip-hopot hallgatok.
3. 10.000 Ft ra tenném igy elsőnek de max 15.000 Ft-ot adok ki érte hogyha tényleg nagyon megéri annyiért.
4. Új
5. Circumaural
6. Igazából mindegy , eddig azt sem tudtam van erre ilyen kategória :D
7. Igazából mivel shooter játékokra használnám ezért a 7.1 az mindenképp legyen meg. úgy hangzásba nincs túl nagy elvárásom legyen basszusa (Mély).
8. Magyarország a cél, igy ilyen komolyabb dolgot nem nagyon rendeltem még külfödről igy inkább tartanám magam az itthoni boltokhoz/webshopokhoz.
9. Az alaplapom intergált hangkártyáról szólna, Az alaplapom pontos tipusa: Asus Tuf gaming Z390 Plus.
Már igy elkezdtem nézegetni de nem tudom nagyon így miket érné meg, eddig egy Asus Tuf Gaming H1 esen maradt meg a szemem 13.199 Ft-ért a Best Buyban.

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#100057) Gzula[HUN] válasza jencsikdani (#100056) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Szia! Gamer fejhallgatós topic ITT van. Ha nem ragaszkodsz a 7.1-hez, az OneOdio Pro-G-ben lesz elég mély. Kifutó modell, már nem gyártják.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#100058) szaki58 válasza fattyu (#100054) üzenetére


szaki58
aktív tag

Kettő van - RS2e és GS1000e.
A kettő közül az RS2e tetszik jobban. Kicsit direkt a hangja, de bugisabb. A GS nem tolódik a pofámba, ebben jobban hasonlít a HEK SE-hez, de olyan már van :DD , bugis meg még nem volt. Jól mondták, hogy rockra van hangolva, igazán ott futja ki magát. Azért a GS drágább, de inkább "hifibb", én viszont inkább zenét szeretnék hallgatni, mint elemezgetni.
Azért hamarosan lesz egy döntés: melyik marad? Ha szívesebben hallgatom a Gradot, mint a HEK SE-t akkor "a mór megtette kötelességét, a mór mehet"! Na ez lesz egy nehéz döntés, mert a helyzetemet átlátva nem lesz még egyszer módom megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#100059) szaki58 válasza fattyu (#100054) üzenetére


szaki58
aktív tag

Amúgy ez a Gradozás egy Grado-őrült haveromnak a szele. Magamtól eszembe sem jutott volna.

(#100060) szaki58 válasza Zoliee (#100055) üzenetére


szaki58
aktív tag

Hát igen! iFi.
Nos, eladtam a Hifiman EF400-at, és helyette igen nagy megelégedésemre egy iFi Zen Stream és egy iFi Zen DAC Signature zenél az asztalomon, méghozzá egy Loxjie P20 erősítővel.
A Holo sajnos nem az enyém, de kiemelkedő termék, az biztos. Az Ant egy picit csalódás, a Sundara még soha nem volt a fejemen, lehet, hogy eltévesztettem, letoltobeze Anandája igen. Az egy jó fejes!
Szóval igen, iFi :)

[ Szerkesztve ]

(#100061) Gzula[HUN] válasza btraven (#99230) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Tesó, most gombokért a Tied lehet a Szent Grál! :DD

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#100062) fattyu válasza szaki58 (#100059) üzenetére


fattyu
veterán

gondolkodtam lecsattogok hozzád meghallgatni meg akkor már mást is :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#100063) szaki58 válasza fattyu (#100062) üzenetére


szaki58
aktív tag

Azt már lekésted! Már megvették tegnap éjjel.

A meghallgatás nálunk a család miatt nem jön össze, főleg, ha a húgomék is itthon vannak, viszont számtalanszor elmondtam,, hogy bár nagyon féltem a fejest (HEK SE, gondolom az lenne a másik), de néhány napra szívesen oda adom. Eddig csak "letoltobeze" élt vele.

(#100064) Remus389 válasza szaki58 (#100060) üzenetére


Remus389
veterán

Nos, eladtam a Hifiman EF400-at, és helyette igen nagy megelégedésemre egy iFi Zen Stream és egy iFi Zen DAC Signature zenél az asztalomon, méghozzá egy Loxjie P20 erősítővel.

Mégsem vált be az EF400? Valamiért jobban tetszik az iFi, amit lényegében én is hallottam?
Mi a különbség?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#100065) Zoliee válasza szaki58 (#100060) üzenetére


Zoliee
senior tag

Sikerrel járt a provokálós hsz-om, itt vagy újra :K
Igen, írtad is anno, hogy a Susvara es a Holo a haverod cuccai. Szerk: most is Sundara-t írtam Susvara helyett.
Viszont a Zen dac-ot úgy tudtam eladtad még az ef400 előtt. Ezek szerint beszerezted újra?

[ Szerkesztve ]

(#100066) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali,

Grado 1000-hez tudtok esetleg utángyártott párnát itthonról?
Az a két .hu-s domain amit találtam kínai webshopok igazából...
Koss KPH30i-re kéne anyósomnak, nagyon bántja a fülét a gyári szivacs...

[ Szerkesztve ]

(#100067) Gzula[HUN] válasza Fitzgerald (#100066) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Tudom, nem magyar, de pont pár napja néztem utána. Egyik helyen adnak 2 párat is (egy 8 és egy 10 centiset), meg találtam egy helyet, ahol 105mm-eset adnak. Ha mégis ok Kínából.

Vagy elég ilyen kicsi?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#100068) szaki58 válasza Remus389 (#100064) üzenetére


szaki58
aktív tag

Igen, bár az Zen One Signature volt. Mivel a Bluetoot távolról sem érdekel, ezért a Zen DAC Signature mellett döntöttem.
Hogy miért adtam elaz EF 400-at? Önmagában igen jó erősítő, és a Hifimanokkal jól szól. Ám de oda adtam egy ismerősömnek, aki nagy rendszeren (drága cuccok :) ) szeretett volna kipróbálni egy létra DAC-ot. Cserébe, bár nem kértem, és nem is tudtam róla, meglepett egy Loxjie P20-al, mondván, hallgassak már egy kis csöves hangot (neki igen drága csöves cuccai vannak).
Pepalizott! Általában ezt én szoktam, (erre majd priviben küldök egy érdekességet!) de ez most neki sikerült. Összességében nem az EF 400-al van a baj, hanem a fejhallgató erősítő bizony melegebb, hangulatosabb volt tőle. Mivel csak a létra DAC kedvéért nem akartam megtartani, ezért meg hirdettem, mert tudom, hogy jó cucc, de engem megfogott a kis Loxjie.
Igen ám, de akkor már kell egy DAc is hozzá (a streamert már korábban megvettem). A választás a szintén meleg hangú, és általam már ismert, és nem utolsó sorban elfogadható árú iFi Zen DAC Signature-re esett. Most édes-hármasban igen szép hangon muzsikálnak.
A hét végén a haver el hozza a Holo-t, mert amikor itt rákötöttük a hangfalakra (előtte leszarta a rendszert) esett-kelt! Az másik (kölcsön) Holo volt, egy kicsit más is abban, hogy volt előerősítője, de szerintem az nem befolyásol semmit. Ugyan azt fogja hallani, és én is! :)
Na szóval így jártam!

(#100069) szaki58 válasza Zoliee (#100065) üzenetére


szaki58
aktív tag

Remus 386-nek megírtam a válasz, abban szerintem Te is választ kapsz a kérdésedre. Nem ugyan az a DAC, de majdnem. (One és sima). Sundara-Susvara! Nem estem hanyatt a Susvarától. (biztos vagyok benne, hogy sokan soha nem jutnak el oda, hogy egy ilyen kaliberű fejhallgatót a fejükre vegyenek (normális körülmények között, és nem High End Shown). Nagyon, de nagyon meg kell hajtani! Ha erre valakinek nincs pénze, vesse el a Susvara vételét (akkor is, ha magára a fejesre lenne gázsi). Nálam vot, komoly rendszerrel, de nem biztos, hogy a HEK SE-vel elcserélném (vagy már öregszem :DD ) Nem ér annyival többet egy átlag meghajtással. Nem volt "hűha" érzés!! A "nem átlag meghajtásról" nem szeretnék beszélni, tudom, hogy mi lenne a lelke.
Felhívom egy másik fórum társunk beszámolójára a figyelmet. "letoltobeze" írt egy hosszabb szösszenetet a Gradoval való találkozásáról. Nos, az óta szert tettem az övéhez hasonló, de talán a gradós társadalom által kedveltebb tipusra: Grado RS2e.

Hasonló érzéseim támadtak, mint neki! :) Nagy a gond, mert ugyan nem hajt a tatár, de döntenem kell, hogy a High-end Hifiman HE1000 SE, vagy a Grado RS2e marad. A kettő között óriási az ár differencia, na de a hang differencia is akkora? Két külön világ. A Hifiman valóban gyönyörű hangú fejes, a Grado meg egy belevaló, magával ragadó fejes. A Hifiman távolabb teszi a zenészeket, de igen jól pozicionálja, valamint talán egy picit lágyabb a mélye, míg a Gradó a pofádba nyomja a zenét, piszok mélyre le megy, és hallod (mert nagyon-de nagyon részletes) azt, hogy meg gyantázták-e a vonót! A rezesek rezesként szólnak, amit talán egy picit (és itt azért mindig leheletnyi finomságokról szólok) a Hifiman felpuhít, nem hallod, amikor a hangképzést megindítja a zenész a fúvókán. A Gradonál hallod!!

Szóval lehetne a kettőt még elemezni( ezt teszem hét végén) de két külön világ. Itt már az ízlés szabja meg, hogy melyik lesz a befutó. Sokan tartanak (el sem tudtam eddig képzelni!) kettő, vagy több fejest más-más zenékre. Hát itt lehet, hogy ez áll fönt, mert bizony bugisabb számoknál (Dr. Lonnie Smith) könnyen lehet, hogy a "nagy" HEK SE-t szívesen lecseréled egy Grado RS2e-re, már csak azért, hogy tényleg élvezd a zenét!

Bocsánat, de max két mondatban akartam válaszolni, de hátha okosodik más is tőle.

ui: a haver ma el vitte az RS2e-t, össze veti a Susvarával :C . Azt nem veri meg értelem szerűen, de a másik drága fejesének lehet, hogy be fog tartani.

[ Szerkesztve ]

(#100070) Fitzgerald válasza Gzula[HUN] (#100067) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi, sajnos külföld nem opció, pár napon belül kéne. Körbenézek Redditen vagy más fejes fórumokon is, hátha lesz még olyan párna ami kompatibilis a KPH30i-vel, és könnyen beszerezhető. Nem muszáj hatalmasnak lennie amúgy, csak legyen nagyobb mint a gyári, és rámenjen.

[ Szerkesztve ]

(#100071) Zoliee válasza szaki58 (#100069) üzenetére


Zoliee
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ, és a beszámolót.
"...Sokan tartanak (el sem tudtam eddig képzelni!) kettő, vagy több fejest más-más zenékre..."
Igen, kicsit egyszerűbb és gyorsabb ezzel a megoldással más karaktert/hangképet varázsolnod pillanatok alatt. Hangsugárzós rendszert használva ez kicsit komplikáltabb.
Én is megtartottam 3 számomra tetsző fejest, amiket a hallgatott zenei stílus, na meg a saját hangulatom/kedvem szerint cserélgetem.

(#100072) Ba cy lus válasza szaki58 (#100069) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát izé. Itt azért az is erősen bejátszhat, hogy a Hifimannel eddig csak technikailag alsóbb osztályba tartozó cuccokkal találtad meg a szinergiát. Mert hát az a HE1000SE nagyon nem Loxjie P20, illetve ifi zen kategória. :N

[ Szerkesztve ]

(#100073) Tim82 válasza szaki58 (#100068) üzenetére


Tim82
nagyúr

A P20-at a gyári kínai csövekkel hallgatod, vagy került bele valami jobb, pl. orosz (szovjet) cső?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100074) btraven válasza szaki58 (#100069) üzenetére


btraven
őstag

És mi a tapasztalat az SR60e és RS2e között? Ott van "hűha" érzés?

(#100075) Remus389 válasza Ba cy lus (#100072) üzenetére


Remus389
veterán

Mert hát az a HE1000SE nagyon nem Loxjie P20, illetve ifi zen kategória.

Lehet ilyen, hogy az olcsóbb cuccok kicsit megszelidítenek egy "vad" fejest, neked jobban tetszik úgy, hogy nem annyira kihegyezett, hanem neked pont jó. Zeneibb és folyósabb lesz, kevésbé analitikus több érzelemmel.

Bár ilyenkor felvetődik a kérdés, hogy ennyi erővel a fejest magát is lehetne downgrade-elni, de nem biztos, lehet a szinergia pont úgy van meg neked, bizonyos dolgok elvesznének egy olcsóbb fejessel. Neked pont így jó valamiért, nehezen megmagyarázható okból

Ízlés kérdése és mindenki másképp hall.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#100076) Remus389 válasza szaki58 (#100069) üzenetére


Remus389
veterán

Hasonló érzéseim támadtak, mint neki! :) Nagy a gond, mert ugyan nem hajt a tatár, de döntenem kell, hogy a High-end Hifiman HE1000 SE, vagy a Grado RS2e marad. A kettő között óriási az ár differencia, na de a hang differencia is akkora? Két külön világ. A Hifiman valóban gyönyörű hangú fejes, a Grado meg egy belevaló, magával ragadó fejes. A Hifiman távolabb teszi a zenészeket, de igen jól pozicionálja, valamint talán egy picit lágyabb a mélye, míg a Gradó a pofádba nyomja a zenét, piszok mélyre le megy, és hallod (mert nagyon-de nagyon részletes) azt, hogy meg gyantázták-e a vonót! A rezesek rezesként szólnak, amit talán egy picit (és itt azért mindig leheletnyi finomságokról szólok) a Hifiman felpuhít, nem hallod, amikor a hangképzést megindítja a zenész a fúvókán. A Gradonál hallod!!

Azért gondolom, ha muszáj lenne választani inkább a HE1000SE maradna. Amellett hogy kényelmesebb és jobban néz ki, gondolom a térhangzása is lényegesen jobb és ha elfedi azt amikor a hangképzést megindítja a zenész a fúvókán, az legtöbb esetben inkább előny mint hátrány. Szerintem drágább erősítővel a HE1000SE is megmutatná amúgy, ha erre vágynál. De amúgy nyugodtan szólj, ha a Grado mellett döntenél :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#100077) szaki58 válasza Tim82 (#100073) üzenetére


szaki58
aktív tag

Nem a gyári csövek vannak benne, de még majd szerzek valami jobbat bele.

(#100078) szaki58 válasza btraven (#100074) üzenetére


szaki58
aktív tag

Nagyon érdekes kísérlet volt, amikor a haver elhozta az SR30e-t. Szólt úgy, ahogy, de az RS2e párna rátétele után megtáltosodott, több nagyságrenddel jobban szólt.

(#100079) btraven válasza Remus389 (#100076) üzenetére


btraven
őstag

Hátrány lenne a túl sok részlet?
Én még mindig nevetek Zeos videóján ahol felrakta a Monolith M565-at (nem a C-closed) és annyira túl sok volt a részlet hogy levette a fejhallgatót és eltátotta a száját. :)
Meg állítólag akkor intenzív a fejes, ha olyan, amikor túl közel van a driverhez az ember füle. Másnak is volt ilyenje planár fejesnél?

[ Szerkesztve ]

(#100080) Ba cy lus válasza Remus389 (#100075) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nyilván sok minden lehetséges, de a szinergiát semmiképp sem kötném "olcsósághoz". Illetve látható, hogy azért nem teljes az elégedettség. :R

(#100081) Remus389 válasza btraven (#100079) üzenetére


Remus389
veterán

Mint írtam, ízlés kérdése és emberfüggő. Nem lehet ezt kőbe vésni.

Itt is olvashattunk ilyet, hogy volt aki azért preferálta a HD650-esét a HD800-zassal szemben, mert neki utóbbi "too much" volt hosszabb távon. Vagy azért rakott alá olyan erősítőt, ami esetleg olcsóbb is volt.

Sokan ezért szeretik a csöves erősítőket, technikailag lehet gyengébb, de érzelmesebb, zeneibb lehet. Neki pont szól jól, pont annyi részlettel ami neki tetszik és a frekvenciagörbe is teljesen stimmel neki az általa kedvelt műfajokban.

Szerencsés mellékhatása ennek, hogy a bankszámláján is több maradhat bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#100082) szaki58 válasza Remus389 (#100076) üzenetére


szaki58
aktív tag

Szerintem éppen az a csúcs a Gradoban, hogy semmit nem fed el.
Valahogy nem kényelmesebb. Azt hittem, hogy soha nem szokom meg a fülre felfekvő kagylókat, de nem így történt. Egy idő után nem kényelmetlen, viszont rekkenő hőségben izzadás miatt többször le kellett vennem a Hifimant.
OOR+Hypsostól nem kell drágább erősítő. Azzal is hallgattam jó ideig. Amikor itt volt nálam az OOR, (és a gazdája is), össze hasonlítottuk az EF 400-al úgy, hogy a közös DAC az EF 400-é volt. Nem hallottunk számottevő különbséget sem én, sem pedig ő. El is neveztük az OOR-t "mintha" erősítőnek, ha érted.
Na most, mivel jobb hangúnak ítéltem meg a Loxjie hangját mint az EF 400 hangját, ami viszont szinte egyformán szólt az OOR-al, akkor kérdem én: miről beszélünk? Egy másik vájtfülű haverom ís így ítélte meg. Hát nem adok a semmiért (a túlárazásért) 3200€-t.

Mindig elkacsmarják a Gradot. Most telefonált a haver, a Susvarás) hogy maradhatna-e még egy napot a fejes. Ha vissza kerül, akkor végre én is tesztelek, és döntök: marad mindkettő, vagy valamelyik egymagában.

Amúgy az ORR-tól nem szálltam el, de a HOLO Spring 3 KTE megéri az árát! Viszont nem tudom, hogy ér-e annyival többet az iFi Zen DAC Signature-től, mint amennyivel többe kerül. Az iFi is nagyon jól szól, de hamarosan a két DAC is összevetésre kerül.

[ Szerkesztve ]

(#100083) Ba cy lus válasza btraven (#100079) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Intenzív és részletes nem ugyanaz. :N

(#100084) Remus389 válasza szaki58 (#100082) üzenetére


Remus389
veterán

Elhiszem hogy jó a Grado, de amit hallottam nálad HE1000SE-t, annál több részletre én nemigen vágyok, talán még az is "too much" volt nekem. Az nem baj ha nagyon apró neszeket elfed amúgy.

A térhangzás nekem kell, pláne a HD800S után, mert filmet-videót is szoktam nézni (igazából többet, mint zenét hallgatni) és ott nagyon jól jön, ebből a szempontból HE1000SE felveszi vele a versenyt, amellett hogy kissé tisztábban szól, erőteljesebb basszussal. Ha esetleg a gamerkedésre visszatérnék néha, oda nagyon jó a HD800S de szerintem a HE1000SE is. Nekem nem kéne a Grado, hogy "a pofádba nyomja a zenét". Nekem olyan kell ami hasonlóan térhatású mint a HD800S, de valamivel jobb teljesítményű (bár az ezüst kábellel faragott a Sennheiser), ez pedig a HE1000SE. Akár vevő is lennék rá.

Szerintem azért bugázzák a Grado-t mert más.

össze hasonlítottuk az EF 400-al
Nem hallottunk számottevő különbséget sem én, sem pedig ő. El is neveztük az OOR-t "mintha" erősítőnek, ha érted. - Hát nem adok a semmiért (a túlárazásért) 3200€-t.
Hát igen ott vigyázni kell a pénztárcára.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#100085) Zoliee válasza btraven (#100074) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ajánlom figyelmedbe (mint Grado párnafaragónak) a képen látható fejest : [kép]
Sejtésem szerint ez sem gyári setup. :D

[ Szerkesztve ]

(#100086) niof válasza Remus389 (#100081) üzenetére


niof
addikt

Nem csak emberfüggő, hanem hangulatfüggő is. Mióta megvan a HE400SE, azóta igen keveset van a fejemen a HD 650, de van olyan, hogy kifejezetten azt akarom hallgatni. Ha mondjuk van kedvem valami ellazulós zenét elindítani, mondjuk egy fárasztó nap után, akkor (sokkal) inkább a 650. De ha azt akarom, hogy lenyűgözzön a sok részlet, meg a basszus ütőssége, az az elevenség, ami abból jön, akkor inkább az SE.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#100087) btraven válasza Zoliee (#100085) üzenetére


btraven
őstag

Igen, bőr párnát is ki kellene próbálni. Eddig csak szivacs volt, (az eredeti is)

(#100088) liszi70 válasza Remus389 (#100076) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha elfedi azt amikor a hangképzést megindítja a zenész a fúvókán, az legtöbb esetben inkább előny"

Nem először találkozok ezzel a szemlélettel, és furcsának tartom. Szerintem ha "elfedi", akkor az bizony nem előny, hanem gyengeség. Nekem az a jó rendszer egyik ismérve, hogy minden apró részletet meg tud mutatni. Mert ha a zenében és a felvételen ott van a fúvós vagy énekes levegővétele, meg a gitáros ujjainak húron csúszása, meg az énekes nyálának sercegése, akkor ezt a rendszernek kutya kötelessége megmutatni. Ha nem tudja, az nem jó rendszer. Lehet szeretni vagy nem szeretni az analitikus hangzást, lehet, hogy hosszú idő után "fárasztó" az igazmondó hang, de hát ez hozzátartozik a zenéhez, a felvételhez. Ezt kigyomlálni belőle ha ott van, baklövés. :) Szerintem te sem erre gondoltál. Úgy vettem észre, sokan keverik a "részleteket", a magasba húzó, felül túl sok hangzással. "Túl sok a részlet" - mondják, holott csak felül valami kiemelés teszi fárasztóvá. Túl sok részlet szerintem NINCS, abból sohasem elég, viszont valamelyik felső frekin lévő csúnya kiemelés akad bőven. :)
Bocs, nem neked szántam személy szerint, csak elgondolkodtam ezen az "elfedi" szóhasználaton, meg a részletek szerepén.

(#100089) Remus389 válasza liszi70 (#100088) üzenetére


Remus389
veterán

Jó, de van olyan rendszer amely kiemeli az ilyesmit, és folyton hallod a "a fúvós vagy énekes levegővétele, meg a gitáros ujjainak húron csúszása, meg az énekes nyálának sercegése"-t

De van olyan is, ami ezeket jótékonyan elfedi, háttérbe helyezi, csak ha nagyon erősen direkt ezekre figyelsz akkor hallod ki. Tehát végülis megmutatja, de nem emeli ki az a jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#100090) -NoVa- válasza liszi70 (#100088) üzenetére


-NoVa-
őstag

A cél sem mindenkinek az. Ha kipihenten ellazulva leűlök a kanapéra kikapcsolódni, akkor igen, varázsoljon el, legyen koncertélmény, de ha munka közben azon veszem észre magam, hogy már megint percek óta koncerten ülök, akkor máris váltok egy olcsóbb, kevésbé extrémen mindent megmutató szettre. És egyiket sem tartom rosszabbnak a másiknál, másra valók, a saját céljukat jobban valósítják meg, mint a másik.

(#100091) liszi70 válasza Remus389 (#100089) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De van olyan is, ami ezeket jótékonyan elfedi, háttérbe helyezi, csak ha nagyon erősen direkt ezekre figyelsz akkor hallod ki. Tehát végülis megmutatja, de nem emeli ki az a jó szerintem."

Nincs olyan, hogy egy kiemelés vagy egy "elfedés" csak és kizárólag az említett mellékzörejeket emeli ki vagy fedi el, az bizony kiemel vagy elfed MINDENT az adott frekin. És az nagyon nem jó. Szerintem. :)

(#100092) Zoliee válasza Remus389 (#100089) üzenetére


Zoliee
senior tag

Pontosan.
Akkor én inkább úgy fogalmaznék, hogyha ez a mérleg túlzóan az egyik oldalra billen, akkor egy idő után idegesítő lesz a hangzás(legalábbis a számomra), a másik oldal esetén meg egyszerűen csak kiábrándító.
Szóval a helyes/egészséges/stb mértéken/egyensúlyon a hangsúly.

(#100093) Zoliee válasza liszi70 (#100091) üzenetére


Zoliee
senior tag

Látom elbeszélünk egymás mellett.
Ezt úgy értjük, hogy (fontos!) ugyanazon a rendszeren hallgatva (semmit meg nem változtatva) odafigyelős zenehallgatáskor ott vannak azok a részletek, de pl most hogy gépelek is fejemen a füles, és nem idegesítenek azok a "bizonyos" részletek.
És ezért "úgy általában" nem is dominálnak azok. Szvsz

[ Szerkesztve ]

(#100094) Ba cy lus válasza Zoliee (#100092) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez kb. olyan, mintha azt mondanánk, hogy egy kép túl sok megapixeles (nem "marketing" mp-eket tekintve, mert sok mobilnál teljesen felesleges 10-12 mp fölé menni). Vagy túl jó objektívet használtak hozzá. A kép sem a legapróbb részletek tiszta, jól kivehető rajzolatától lesz fárasztó/intenzív a szemnek, hanem túlélesítéstől, túlzó kontraszttól, természetellenes színektől. :R

[ Szerkesztve ]

(#100095) Zoliee válasza Ba cy lus (#100094) üzenetére


Zoliee
senior tag

Na most feladtad a leckét, hogy kijöjjek ebből úgy, hogy át is menjen mit akartam valóban mondani. :D
És nem ez lett volna, amit a képi hasonlattal írtál. (mert az valóban úgy van)

Szerk: pl az avx-en hozták/hozzák fel negatív hozzáállásnak, ha valaki rövid időn belül fogta magát, és kiment a szobából (hifi show)
Egy rendszer megismerésére napok sem elegendőek, de ha valami nagyon nem bejövős, az szerintem röviden is eldönthető.

[ Szerkesztve ]

(#100096) liszi70 válasza -NoVa- (#100090) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha munka közben azon veszem észre magam, hogy már megint percek óta koncerten ülök, akkor máris váltok egy olcsóbb, kevésbé extrémen mindent megmutató szettre"

Ehhez minek szettet váltani? Vedd lejjebb a treble-t. :D
Komolyra fordítva, egyébként igazad van, de én nem igazán arról beszéltem, hogy munka közbeni, vagy háttérzenehallgatás esetén mi esik jobban az embernek. Nyilván, ha valami tevékenységet végzek, akkor a figyelmemet kevésbé lefoglaló ingereket keresek. De ennek nem sok köze van ahhoz, hogy melyik rendszer jó, melyik gyengébb. Alapvetően az a jó rendszer, amelyik megmutatja, odateszi a legkisebb részleteket is, tök más kérdés, hogy az adott állapotomban vagy tevékenységem alatt ezt jólesik-e hallgatni, vagy nem.

"És egyiket sem tartom rosszabbnak a másiknál, másra valók, a saját céljukat jobban valósítják meg, mint a másik."

Ebben különbözünk. Én rosszabbnak tartom az "elfedő", nem analitikus rendszert, megint más kérdés, hogy időnként azt kellemesebb hallgatni. :D Ebben teljesen igazad van.

(#100097) Ba cy lus válasza Zoliee (#100095) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Csak hogy magam ellen érveljek, bizonyos tekintetben persze lehet a felbontás túl sok: ha nincsen hozzá alkalmas optika (vagy túl zajos képnél). Akkor leméretezve szebb lesz a rajzolat.
De hangfelvételnél ezt a zoomolást/kizoomolást másképp is értelmezhetjük, mint az eszközök cserélésével.* Talán bkercso szokta írni, hogy a jó rendszerek annyira jók, hogy bele lehet a zenébe nagyítani. És szerintem - ha nem túl intenzív - ki is lehet zoomolni, a teljes egészet nézni.

* Különben a HD650 vs HD800 szerintem eleve nem a legjobb példa. A HD650 attól még egy nagyon jó felbontású fejhallgató, hogy vannak tőle jobbak, de tőle rosszabbak annál inkább, miközben ugyanazok általában kevésbé relaxálós hanggal operálnak.

[ Szerkesztve ]

(#100098) Sinesol válasza liszi70 (#100088) üzenetére


Sinesol
veterán

+1

Ha a felvételen ott vannak ezek a hangok, akkor azokat a rendszernek meg kell mutatnia, nincs olyan, hogy jótékonyan elfedi, hiszen ez esetben valószínűleg az adott tartományban van egy jelentős lyuk, ami miatt az adott frekitartományhoz tartozó zenei részletek is ugyanugy el lesznek fedve. Innentől kezdve pedig nehezen beszélhetünk hifiről.
Nyilván nem feltétlen kellemesek ezek a zajok, de ez a felvétel/rögzités/hangmérnök hibája.
Persze ott van az álrészletesség esete is, amikor a magas tartományban kiemelés van, azért hangsúlyosabbak adott részletek.

[ Szerkesztve ]

(#100099) Zoliee válasza Sinesol (#100098) üzenetére


Zoliee
senior tag

Oké, ezt senki sem vitatja.
A részletek megléte/szükségessége egyértelmű.
Annak a mennyisége/mértéke vitatott.
Te is említést teszel írásod végén a túlzott kiemelésről.
Vagyis mi alapján döntünk, hogy adott rendszernél az előbbi, vagy utóbbi esetről beszélünk? :F

(#100100) Ba cy lus válasza Zoliee (#100099) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azért ki lehet hallani a magaskiemelést szerintem. :)

Nem nagyon értem ezt az egész elmélkedést túlzott részletességről (eleve régebben még megkülönböztettük a részletest a részletezőtől), ez csak "szinergia-ügy", semmi más. Mosni is lehet egy gyors és részletes high-end planár hangját, úgy is lehet próbálni szinergiát teremteni, csak hát mégis furcsa, mikor utána meg a tranziensekre panaszkodunk. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.