Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) kcsa válasza Bilux (#60050) üzenetére


kcsa
veterán

örök jótanács: amit a service manual előír :D

(#60052) sebestyen93 válasza Den (#60047) üzenetére


sebestyen93
tag

Rendben, köszi!!

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#60053) Bilux válasza kcsa (#60051) üzenetére


Bilux
veterán

Most mondjam azt hogy a szervizben légkulcs le légkulcs fel szarik rá a szervizes. :( :DDD
Találtam egy táblázatot nekem 40Nm-rel kell lehúzni. A vizes Peugeot 50-es blokkoknál. :C

Mehetne az összefoglalóba hasznos!

Robogó adatbázis.xls

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60054) kcsa válasza Bilux (#60053) üzenetére


kcsa
veterán

Tudom... De ha szabályos akarsz lenni ez van. :)

(#60055) Den válasza Bilux (#60053) üzenetére


Den
veterán

Mondjuk légkulcson is lehet állítani nyomatékot, de tény, hogy nem olyan pontos, mint egy nyomatékkulcs.

www.simson4t.hu

(#60056) Bilux válasza Den (#60055) üzenetére


Bilux
veterán

40Nm-es légkulcsot még nem láttam 100 felett kezdenek. sőt

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60057) Den válasza Bilux (#60056) üzenetére


Den
veterán

Csak mondom, hogy önmagában a légkulcs nem jelenti, hogy 600nm-el tekernek mindent, lehet azt állítani, az más kérdes, hogy állítják-e.

www.simson4t.hu

(#60058) mumtaz


mumtaz
senior tag

Ma meg interjúvoltam Táboriékat a főtengó felújításról. A kétdés azonnal az volt, hogy van-e valami különlegesség a főtengelyen. Talán az excenter. Ha simán kipréselhető a csap, akkor általánosan 5000HUF a munkadíj. Felújító szettez találtam 9800-ért.
De még mindig rácseszek, hogy egyszerűen nem tudok emberi időben hazaérni, hogy kivegyem a blokkot és szétszedjem. Barátnőm elvinné a főtengelyt, de félek, hogy így ebből a héten sem lesz még működő gépezet. A garim meg letellik.
A fene egye meg.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60059) Debilon


Debilon
addikt

üdv!
légszűrőt cseréltem, de csak lapban volt, amit ki kellett vágnom a régi alakjára.

ezt be kell(ene) valami olajos dologgal fújni/kenni, vagy jó ala nature is?
semmi plusz, nem sport és hasonló légszűrő

Kymco Super9S 50 AC az "áldozat"

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#60060) Bilux


Bilux
veterán

Sikerült kiszedni a variátor határolót most megy 70-et is a gép de nem pörgi ki magát ezáltal ereje sem sok.
50 2T a gép. Gondolom könnyebb görgőkkel kéne próbálkozni.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60061) mumtaz


mumtaz
senior tag

Azért találni ám alkatrészt Jetforce-hoz: [link]

Igaz, nem Magyarországon, de kint úgy tűnik, van kereslet és ezért van kínálat is. Csak az itteni "boltokba" nem jutnak el a cuccok.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60062) Den válasza mumtaz (#60061) üzenetére


Den
veterán

A videód után megnéztem ebay-en a főterngelyeket, volt dögivel, de kb olyan áron amit írtál.

www.simson4t.hu

(#60063) mumtaz válasza Den (#60062) üzenetére


mumtaz
senior tag

Jahh, hát az előző hozzászólással nem is ezt akartam mutatni. Ha megnézzük, akkor a linkelt oldalon kb akkora a kínálat Jetforce-hoz, mint az itteni webshopokban az ismertebb robogókhoz.Pl a Speedfighthoz itt találok 6-7 féle főtengelyt is, Jetforce-hoz csak kettőt találtam. Azt is csak Egünél és mindkettő Motoforce 30+K árakon, míg a linkelt oldalon a legolcsóbb gyárival megegyező kb.19000Ft-ra jön ki, de van, vagy 6-7 féle gyártmány/változat. Hengerszettekből is van rengeteg.
Jó, persze ez nem azt jelenti, hogy akkor most onnan fogok rendelni, csak összevetés gyanánt mondtam. Azt nem értem, ha egy importőr kapcsolatban van egy gyártóval (legyen az a Malossi, vagy Naraku), akkor miért nem veszik fel azokat a cuccaikat is a kínálatba - ha csak rendelésre is -, amik itt nem annyira keresettek. Nem mindegy Nekik, ha egy szállítmánnyal olyan cucc is jön a többi mellett, amit egyébként nem kapkodnak? Nem értem.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60064) Lauda válasza golyani (#60046) üzenetére


Lauda
félisten

Ertheto, koszi a tapasztalatokat. ;) A heten veszek valami komolyabb zarat lakattal, mert szinte mindenhova eleg lenne a robogo, viszont nem merem otthagyni olyan helyen, ahol nem latok ra, csak egy ilyen lofutty bicolakatom van. Multkor amit emlitettem esetet, arra jo az is, ha latom babraljak, kimegyek es szetcsapok koztuk (vagy ok engem ;] ), minden egyeb mas esetben problemas a dolog. Ezt az abus cuccot nezegetem, mar a gondolattol is agyverzes kerulget, hogy ennyibe kerul egy normalis lakat+lanc. :W

[ Szerkesztve ]

(#60065) Bilux válasza Lauda (#60064) üzenetére


Bilux
veterán

35000 egy láncért? :Y

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60066) Den válasza mumtaz (#60063) üzenetére


Den
veterán

Tudom, hogy a kínálat miatt írtad, csak azért említeetm az ebay-es dolgot mert meglepett (sokadszor), hogy nem annyival olcsóbb mint az ember várná. Mondjuk márkát nem néztem, de amiket milistázott 30 és 40k között voltak.

Nem tudom miért nem teszik a listába a ritkább modellek alkatreszeit, de italmondonál, és spd-nél is ha olyat kértem ami nem volt a weblapon, alvázszám alapján megnézték tudnak-e olyat hozni, és ha igen, hoztak is.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#60067) mumtaz válasza Den (#60066) üzenetére


mumtaz
senior tag

Hmmm. Na ez érdekes. Akkor lehet, hogy érdeklődök SPD-nél, mert nagy átlagban tőlük vásárolok.
Mondjuk főtengelyt nem veszek, mert egyrészt várok itt is válaszra, ugyanakkor ott van a Tábori féle felújítás. És utóbbiban lehet annyira bízni, mintha újat vennék.

Inkább más cuccok miatt lehet, hogy megkérdezem.

Abban esetleg tudnátok segíteni, milyen formában, milyen színűre fessem át? Túl elfogult vagyok, de kéket már nem akarok, de nem is akarom meghagyni piros színben.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60068) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#60039) üzenetére


-Mosquito-
őstag

:DDD :D [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60069) mumtaz válasza -Mosquito- (#60068) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na bakker. Azért szerintem túl korai lépés is lenne váltani. "Fiatalság-bolondság".

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60070) mumtaz válasza mumtaz (#60067) üzenetére


mumtaz
senior tag

Mondjatok valami jó színösszeállítást! A vázat nem akarom átfesteni, mert túl sok macera lenne mindent szétbontani, így az szürke marad.

Ötletek? Fekete(matt) és zöld(sötét)?

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60071) Lauda válasza -Mosquito- (#60068) üzenetére


Lauda
félisten

Egyenkent kinyirja az osszes motoros topikot.

(#60072) Tothgera30 válasza Lauda (#60071) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A motoros topicoknak amúgy is leáldozóban van... ülj autóba, sokkal biztonságosabb, irány az autós topic ;] :D :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60073) kcsa válasza Tothgera30 (#60072) üzenetére


kcsa
veterán

Skoda dupla weberrel azért még mindig királyság ;]

(#60074) Lauda válasza Tothgera30 (#60072) üzenetére


Lauda
félisten

De csak amiben nem csorog a vezermulanc es van benne abs. :O :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#60075) body007 válasza mumtaz (#60070) üzenetére


body007
addikt

A matt fekete elég menő - ahhoz meg minden szín megy - a sötét zöld is :K
Ha gondolod csinálok neked róla egy gyors tervet (ehhez kellene egy kép a mociról)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#60076) mumtaz válasza body007 (#60075) üzenetére


mumtaz
senior tag

Neten van fent pár fekete-zöld összeállítás, bár a legtöbb inkább rikító zöld.

[link]

Az enyém most jelenleg pontosan ilyen szín összeállítású. Sárvédők a váz és a hasidom ilyen szürke. A hátsó ülés viszont fekete, mert újra bőrözték, tehát az nem piros, mint a fenti képen. Felnik feketék.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60077) mumtaz válasza mumtaz (#60076) üzenetére


mumtaz
senior tag

Lejárt a szerkesztés

Szóval azt nem tudom, hogy a sárvédők és a tank burkolata fényezhető-e. Ahogyan néztem, az nem ABS műanyag. Nem is láttam rajta a jelzést. Az kb. olyan puha műanyag, ami "kaparható". Rugalmas. Nem tudom, hogy azt tudom-e fényezni.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60078) Dananto


Dananto
csendes tag

sziasztok, nemrég vettem meg az első robogómat egy kymco vitality 50 2t- t.
első tulajtól vettem meg, 4 éves a moci és durván 2700km volt benne.
ausztriában élek, így a motor 600 euro volt, de adtak hozzá 2db uvex bukót is, amit én nem használok, mert a tulaj egy 19 éves lány volt, így a bukóit inkább a feleségem használja, amikor viszem őt magammal.
kérdésem az, hogy szerintetek milyen motor a kymco vitality, megérte- e őt választanom ?
eddig gondom nem volt vele, indul pöccre, max, ha kint hagyom a melegbe, akkor kell indításnál kis gázt adnom neki és röffen is egyből.
ja és még egy kérdés, honnan tudnék letölteni magyar nyelvű manualt hozzá, mert nem értek meg mindent abból, amit adtak hozzá.

Sony Xperia Z3 - Xperia Z5 - Xperia Z5 Premium - Intel® Core™ i7 3.60 GHz, 128 SSD, 3 TB HDD, 16 GB DDR3-RAM, NVIDIA® GeForce GTX 760, Microsoft® Windows® 8.1 Update, Logitech G27

(#60079) body007 válasza mumtaz (#60077) üzenetére


body007
addikt

Ahogy nézem ezek ugyanott vannak fújva pirosra vagy zöldre. Szóval az egyik szín adott (a szürke / fekete) és ami piros tudod átfújni zöldre. De én is lefújtam a műanyag részeket (nem a színeseket) matt feketére és meglepő módon rajta is maradt a festék :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#60080) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Sziasztok!

Olyan problémával kapcsolatban lenne kérdésem, hogy van egy Gilera Runner 50-es robogóm, és menet közben elment a hajtás. A motor pörög, de mikor indulna meg a motor, csak csörgés, zörgés, és nagyon lassan (talán fél km/h-val) elindul. Előzménye nem volt, nem volt vele probléma, húzott, jól evett, nem zörgött, nem csörgött. Jelzem a motor még mindig egyenletesen, és szépen jár, ahogy kell neki.

Valami ötlet így első blikkre? Variátor? Kuplung?

Előre is köszönöm!

Üdv: Bazsesz

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#60081) body007 válasza Bazsesz (#60080) üzenetére


body007
addikt

Szíj. Első blikkre :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#60082) mumtaz válasza body007 (#60079) üzenetére


mumtaz
senior tag

Szerintem a pirosat nem fújnám át zöldre. Nem akarok Kawasaki-t csinálni belőle. :D
Pont azon agyaltam, hogy ami piros, azt festem feketére, a hasidomot pedig zöldre. Minden egyéb - ami jelenleg szürke - szürke maradna. A sárvédőkben nem vagyok biztos, hogy komolyabb alapozás nélkül fújható lenne, a vázat - amin a "PEUGEOT" felirat van - pedig nem akarom átfújni, mert ahhoz mindent le kell bontani.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60083) body007 válasza mumtaz (#60082) üzenetére


body007
addikt

Aham, úgy se lenne rossz :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#60084) Bazsesz válasza body007 (#60081) üzenetére


Bazsesz
őstag

Köszönöm, legalább tudom, hogy merre induljak el.

Üdv: Bazsesz

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#60085) body007 válasza Bazsesz (#60084) üzenetére


body007
addikt

Vedd le a deklit (jellemzően 8as / 10es dugókulcs) és okosabb leszel.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#60086) ludsimon válasza kcsa (#60073) üzenetére


ludsimon
veterán

mi a bajotok nektek állandóan. :(

undefined

(#60087) ludsimon


ludsimon
veterán

Hoppá, na ki oltogatja még a kedvenc Skodámat??
BMW - Mazda MX-5 - Skoda 120 "130L/A" - Kakucs-ring trackday

undefined

(#60088) Tothgera30 válasza ludsimon (#60087) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mély levegő... :U Ez nem az a topic... :W

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60089) Lauda válasza ludsimon (#60087) üzenetére


Lauda
félisten

(#60086) ludsimon mi a bajotok nektek állandóan.

(#60087) ludsimon Hoppá, na ki oltogatja még a kedvenc Skodámat??
BMW - Mazda MX-5 - Skoda 120 "130L/A" - Kakucs-ring trackday

Szerinted? :O

(#60090) body007 válasza Lauda (#60089) üzenetére


body007
addikt

Szerintem a meleg... ;] :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#60091) Lauda válasza body007 (#60090) üzenetére


Lauda
félisten

:D En minden esetre orulok, hogy a masik topik lakoit fingatja idegileg. :D

[ Szerkesztve ]

(#60092) ludsimon válasza body007 (#60090) üzenetére


ludsimon
veterán

Ma tényleg meleg volt!

80 km/h se volt elég, inkább rosszabb volt, a legjobb valahol 50-60 között volt, de brutál volt ez a hőség és este is alig hűl vissza. :Y

Legyen már csütörtök!

undefined

(#60093) Den válasza mumtaz (#60082) üzenetére


Den
veterán

Szerintem a matt fekete ne az vad matt legyen, az olyan olcsó, házilagos hatást kelt, inkább szatén/selyemfényű fekete, sokkal elegánsabb és lehet kombinálni kevés fényes feketével.

www.simson4t.hu

(#60094) mumtaz válasza Den (#60093) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én Spray-vel fújom. Azzal festettem a Speedfightot is és azért el lehet mondani, hogy közel olyan minőségben, mintha rendesen pisztollyal csináltam volna. Ehhez a Wery Well termékek jöttek be. Azok alapból benzin és olajállóak. Ebben viszont sajnos nincs selyemfényű. Vagy fényes fekete, vagy totál matt fekete. Szerintem matt feketére rámenni fényes lakkal meg fényes fekete felületet adna. Ugyanez fordítva sem lenne jó (fényes fekete/matt lakk). Nem tudom.
Motipből van "félmatt". Az nem tudom, milyen lehet.

Ma egyébként kivettem a főtengelyt. Csak sehol nem találom a csapágy lehúzómat, így barátnőm holnap csapágyakkal együtt viszi be a Táborihoz. Az omega motor-nál találtam hajtókarszettet nagyon baráti áron. Máshol ugyanezt találtam 10-12 ezerért. Remélem, ha holnap odakerül a Tábori-hoz, akkor péntekre - esetleg szombatra - elkészül.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60095) batyja


batyja
újonc

Sziasztok!
Adott egy motowell magnet rs ami 2 hibajelenséget produkál.
1. 6-7km után forralja a vizet annyira, hogy már a hőfok visszajelző is villog.
2. Üzemmelegen elmegy az ereje annyira, hogy szinte használhatatlan, hidegen teljesen normális.

Ötletek? Lehet összefüggés a kettő között?

(#60096) Lauda válasza batyja (#60095) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

En ugy gondolom van osszefugges a ketto kozott. Ellenorizni kene a folyadek szintet, kitisztitani a rendszert, vizszivattyut szetszedni, javitani. A legjobb megoldas viszont az lenne, ha gyorsan megvalnal tole/felgyujtanad azt a hulladekot. 40-ert lehet venni leghuteses minarelli jogot, elobb unod meg az eleted, mint hogy az megalljon.

[ Szerkesztve ]

(#60097) Pete55555 válasza Lauda (#60096) üzenetére


Pete55555
addikt

elobb unod meg az eleted, mint hogy az megalljon.

:K

...Szeretem leracsniztatni...

(#60098) derrik


derrik
őstag

Továbbra is keresek Kymco Agility 50/4t variátor típust ami már bizonyított.......

(#60099) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Sziasztok

Segitseget szeretnek kerni.
Setup: piaggio nrg power dt (levegos)
70cc vas malossi sport henger
19 tuner karbi,90 fuvoka
Malossi e5
Ngk bpr8es

Tunetek: nagy melegbe par 100 meter utan elkezd fulladni,majd megall. Csak kis gazzal,lassan tudok haladni kb 20-30km/h. Kozepes vagy nagyobb gaznal lefullad.
Ha lefullad par perc utan ujraindul. Fotengely szimering cserelve,karbi,legszuro tiszta. Hangsulyozom csak ebbe a nagy melegbe fullad, amugy nem.

Tippek?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#60100) Den válasza batyja (#60095) üzenetére


Den
veterán

Termosztátot nézd meg.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.