Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) StLui válasza lemmy9 (#10695) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, de most nem látok ilyet náluk, csak 3:1-et

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10702) Gyeptegla válasza Sefter (#10700) üzenetére


Gyeptegla
tag

Az hogy a lens shiftet nem tudja, nem azt jelenti hogy nem rendelkezik offsettel, ezt bármelyik kalkulátor mutatja alaphelyzetben, csak nem fogsz tudni állítani rajta.

(#10703) Sefter válasza Gyeptegla (#10702) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor nehezebb elhelyezni...jól értem?

Psn ID: sefter_hun

(#10704) 69Raizen69 válasza Sefter (#10700) üzenetére


69Raizen69
tag

A Lens shift azt jelenti,hogy a vetített képet tudod bizonyos mértékig jobbra-balra és fel-le mozgatni anélkül,hogy a projektort magmozitatnád.
Attól,hogy nincs benne Lens shift te tudod plafonra szerelve használ,ez csak megkönnyítői az elhelyezés.
Itt van egy videó róla

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10705) Sefter válasza 69Raizen69 (#10704) üzenetére


Sefter
veterán

világos...köszi :R

Psn ID: sefter_hun

(#10706) Gyeptegla válasza 69Raizen69 (#10704) üzenetére


Gyeptegla
tag

Köszi, gyorsabban találtál hozzá prezentációt.

(#10707) cecil válasza yodamastah (#10698) üzenetére


cecil
aktív tag

Köszi a segítséget.
Ebben az árszegmensben van DLP is ami megfontolandó? Nem vagyok szivárvány látó!
Mondjuk a Mitsu HC8000?

(#10708) Vikthor válasza cecil (#10707) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hess Morph projijától, mert azt már kinéztem magamnak... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10709) yodamastah válasza cecil (#10707) üzenetére


yodamastah
őstag

Sajnos ezt a modellt még nem láttam, így nem tudok érdemben nyilatkozni róla.
Kevés van itthon belőle, tesztre pedig nem tudtunk szerezni.

(#10710) Sefter


Sefter
veterán

a DLP-s szivárvány mérséklődik drágább vetítőknél?
vagy ugyan úgy látszik egy 3 milkás vetítőnél mint egy 100k-snál :F

Psn ID: sefter_hun

(#10711) CyDoN válasza Sefter (#10710) üzenetére


CyDoN
senior tag

szivárvány szerintem egyiknél sem látszik ha nem tudsz róla :)

(_._)

(#10712) yodamastah válasza Sefter (#10710) üzenetére


yodamastah
őstag

Mérséklődik persze. 7x sebességű színkerékkel határozottan kevésbé látni mint 3x-el. Egy jó LED-es 1chipes gépen pedig gyakorlatilag már nem látsz szivárványt. Sajnos jó LED-es házimozi projektor egyelőre nem sok van, és az áruk az egekben...

[ Szerkesztve ]

(#10713) kssthomas válasza KatonaT (#10694) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Hát ez a keret a vászonnal meg volt neki 2,5 évig, addig nem volt vele baj.

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10714) Chal


Chal
addikt

Érdekes dolgot tapasztaltam tegnap. Úgy 1 éve összedobtam egy 720p-s rendszert, akkor kérdeztem/írtam is itt sokat róla, de mivel jól működött, ezért hanyagoltam kicsit a topicot, nem volt időm idejárni a mozizás miatt, bocsánat ezért :D

Szóval tegnap hosszú idő után erőt vettem magamon, és megcsináltam szépen a HDMI/tápkebel elvezetését a plafonon (plafonkonzolról vetítek). A döbbenet az első bekapcsoláskor jött: sokkal élesebb a kép. Hoppá.. Végiggondolva a dolgot, az történhetett, hogy a jól összekötegelt fentről érkező kábelek "feszítik" egy kicsit a gépet, ezáltal kevésbé rezonál be a ventilátortól a konzol (egyébként nagyon gagyi/olcsó nyeklős konzolom van, de eddig nem gondoltam hogy ez ennyire számít).

Innét a következő kérdések merültek fel bennem:

- van valakinek tippje a javulás egyéb okára? (én mást nem nagyon tudok elképzelni, hiszen nem változott semmi, kábelek ugyanazok, gép ugyanaz, jelforrás ugyanaz)
- ötlet/tipp a gagyi konzol még merevebbé tételére?
- ötlet/tipp, olcsó, de jó minőségű (merevebb) konzolra?

Ilyenem van most egyébként:

http://www.stell.hu/produkty/drzaky-projektory/sho-1090-s

6-8eFt-s kategória, lötyögős.

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#10715) epzon válasza CyDoN (#10711) üzenetére


epzon
őstag

Szivárvány mindig látszik maximum te nem érzékeled. Ettől még az agynak fárasztó.

Ugyanaz mint a CRT kontra LCD monitorok régen, ott sem látod a "hullámzást" mégis jobban kiesett a szemed nap végére

(#10716) xtremetuning válasza Chal (#10714) üzenetére


xtremetuning
addikt

Jobban sikerült a tápot elvezetned a hdmi mellett és kevésbé zavarják egymást. Gyengébb minőségű hdmi és táp kábellel simán elképzelhetőnek tartom.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10717) Chal válasza xtremetuning (#10716) üzenetére


Chal
addikt

Hát, a táp kapott egy toldást, ezáltal vagy 6 méteren át együtt fut a hdmi-vel, jól összekötegelve. Előtte 2 méteres táp volt, és csak simán lógott le plafonról a hdmi-vel együtt, kötegelés nélkül. Ha ez zavarta volna, akkor most rosszabbnak kéne lennie, vagy minimum ugyanolyannak :)

(#10718) xtremetuning válasza Chal (#10717) üzenetére


xtremetuning
addikt

Murphy útjai kifürkészhetetlenek.... :)

Ez a mostani 6 méteres különbözik a régi 2 méterestől ?

Én a rezgés - venti 5letet elvetném. Azt elképzelhetetlennek tartom.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10719) Chal válasza xtremetuning (#10718) üzenetére


Chal
addikt

Nem, minden ugyanaz, a tápkábel kapott egy 5 méteres toldást, ez az egyetlen eltérés. Jó rondán, csokival, szigszallaggal, ahogy kell, ez csak nem jaívtja... :D

[ Szerkesztve ]

(#10720) andrew-msi válasza Chal (#10714) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem ha a venti berázna a gépet, akkor ott elég komoly zaj lenne.
Bizonyára valami kábel nem volt a helyén rendesen, vagy a konzol mozdult el és élesebb lett a kép, mert nem volt esetleg jól beállítva.
De végül is mindegy, mert előnyére változott, nem?! :D

(#10721) Spuri2000 válasza Chal (#10714) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Még 1 kicsit mozgatod és 4K-s megjelenítőd lesz! :D

(#10722) f8enter


f8enter
aktív tag

Van egy 3M MP8749 LCD projektorom, 800 órás gyári lámpával. Tud valaki segíteni, hogy mennyi lehet a reális értéke? (2100 ANSI, 3 LCD, 1024x768, karcmentes, "gyári" áll.)

(#10723) milszab


milszab
senior tag

Nah sikerült a frissítés(Benq W1070)! :) 1,04-ről 1,08-ra. Elsőre sokkal gyorsabb a hdmi váltás. Eddig ha átraktam képet pc-ről kellett neki úgy 4-5 mp mire felismerte, most kb 1mp. A másik hogy a 3D menüpont aktív alapban. Eddig csak akkor volt az ha átraktam a felbontást 24hz-re! Jah és az üzemórát nem nullázta le, csak a többi beállítást!

(#10724) Spuri2000 válasza milszab (#10723) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mi a frissítés az 1.07 képest? Hol találtál információt?

(#10725) milszab válasza Spuri2000 (#10724) üzenetére


milszab
senior tag

Ezt írják róla :

v1.08 - Noise improvement / 1080p greenish problem via HDMI/VGA signal.
- Add 3D support timing: 1080p 60Hz SBS

És ezen az oldalon volt, mit hogyan kell csinálni.

(#10726) elodman válasza Chal (#10714) üzenetére


elodman
aktív tag

Hdmi kábel ügyben létezik, h. szinte semmi különbség köztük?

Eme infok arról susognak, néha igen nyomatékosan.
https://www.google.com/search?q=why+hdmi+cables+are+the+same

(#10671)
K:"- Asztali / laptop PC maradjon napokig/hetekig készenléti (Win: alvó, Linux: felfüggesztett) módban?
V:- PC/laptop: ugye ezt nem komolyan kérdezed???"

De, nálam a Linux (néha a Win) napokig altatva van, ez gond?

[ Szerkesztve ]

(#10727) Chal válasza elodman (#10726) üzenetére


Chal
addikt

Őő, nem értem a kérdést :) Nem cseréltem HDMI kábelt. Másrészt amúgy attól se lenne élesebb a kép, max glitcheket, hibákat javítana egy jobb kábel (már ha lettek volna ilyenek, ÉS cseréltem volna kábelt).

(#10728) elodman válasza Chal (#10727) üzenetére


elodman
aktív tag

Ez egy általános kérdés a Hdmi kábelekre, h. megvilágosodhassunk, annak szánva, aki tud rá választ.

asszem (#10716) erre kellett volna címeznem, pardon. Itt említenek gyengébb minőségű HDMi kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#10729) xtremetuning válasza elodman (#10728) üzenetére


xtremetuning
addikt

2 csoport van. Van aki szerint igen, van aki szerint nem. :DDD

Remélem most előrébb vagy... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10730) Chal


Chal
addikt

Valóban megoszlanak a vélemények. Én az általam tanultak alapján abban hiszek (najó, ez nem hit kérdése, szóval én így tudom/tanultam), hogy a digitális jelátvitelnél a jel minőség mint olyan nem igazán definiálható, hiszen ha gyengébb minőségben érkezik meg a vevő oldalon, akkor elmondhatjuk hogy nem az érkezett meg amit küldtünk, tehát vagy újraküldi a túloldal, vagy hiányos/hibás adatunk lesz (másik verzió hogy valamilyen algoritmussal megpróbáljuk kitalálni, hogy mi volt a hiányzó részben, de azt ne keverjük most ide). Ahogy a gépedben sem befolyásolja a hdd-ben levő fémlemezek anyaga (vagy éppen a SATA kábel) a rajta tárolt zenéid/filmjeid minőségét, úgy a HDMI kábel se fogja. Illetve annyiból igen, hogy a gyengébb minőség olvasási/írási (HDMI-nél meg ugye átviteli) hibákat eredményezhet, de ez "HIBA", és nem "minőség". Azaz egy jobb kábeltől nem lesznek szebb színek, élesebb kép, viszont kiküszöbölhet olyan hibákat amik glitcheket, hibás képpontokat, tördezett/akadozó képet eredményeznek.

A gyakorlatban én úgy szoktam eljárni, hogy megveszem a legolcsóbb kábelt (vagy előkaparom itthon ami rendelkezésre áll), aztán ha működik akkor működik, ha nem, akkor veszek jobbat :) Viszont ha működik (nincs glitch, nem töredezett a kép, nincsenek "pixelhibák"), akkor marhára nem éri meg költeni másik kábelre, mert tök ugyanazt fogod látni vele.

Szerk.: átrakom OFF-ra, mert szerintem ebben a threadben vagy hússzor meg lett "énekelve", és az csak az amit én olvastam... :)

[ Szerkesztve ]

(#10731) yodamastah válasza xtremetuning (#10729) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát igen kényes kérdés ez :)

(#10732) cecil


cecil
aktív tag

Mivel lassan össze áll a projektor upgrade projekt, úgy érzem vászon upgradet is fog vonzani maga után...
Most egy Grandview CNV 106" 1.0Gain matt white motoros vásznat használok DIY maszkolással.
Ha csere lesz fix vásznat szeretnék de olyat ami maszkolható.
Tudtok segíteni merre érdemes nézelődni? 350-400e körül lesz a keret.
Felület? Gain? Nem kell motoros maszkolás.
Mi a jobb irány 16:9 vászon 2,35:1-re maszkolhatóan (tehát aul-felül a maszkoló rész)
2,35:1 vászon ami oldalról maszkolható 16:9-re...
kb 110" 16:9 vászon fér el most szélességben.
Felmerült esetleg olyan motoros ami duo, csak szerintem horror az ára.
Vagy esetleg fix 2,35:1 vászon és anamorph lencse - tudtok elfogadható áron esetleg?

Proji téren ezek vannak most befutó listán: Pana PT-AT6000E, Sony VPL-HW50ES, Mitsubishi HC8000

(#10733) jracz válasza cecil (#10732) üzenetére


jracz
tag

Grandviewnek is van ilyen maszkolható vászna, de nem tudom mennyibe fájhat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10734) StLui válasza jracz (#10733) üzenetére


StLui
veterán

Aki nem meri kiírni az árát valaminek az nagyon drágán szeretné eladni, soha nem kérek ilyenektől ajánlatot, kifejezetten idegesítenek :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10735) xtremetuning válasza yodamastah (#10731) üzenetére


xtremetuning
addikt

:K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10736) StLui válasza elodman (#10728) üzenetére


StLui
veterán

Van aki szerint igenis van, pláne ha 10 méteres a kábel vagy hosszabb, sőt ott már szerintük kötelező. Én ennek ellenére vettem egy 10m hosszút 3600Ft-ért és nekem tökéletes. (lapos kivitel) Van ahonnan ki lehet kérni a kábelt kaució ellenében, és visszaadhatod, ki kell próbálni. (Kácsa)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10737) jracz válasza StLui (#10734) üzenetére


jracz
tag

Mit gondoltál? Maszkolható fix keretes vászon rolós árban?
:))
Persze értem amit mondasz.
Van rá esély, hogy igazad van.
De az is lehet, hogy prémium kategóriás termékeknél amiből nem készleteznek be, felesleges árat kiírni, mert az árfolyam változások miatt nem tartható.

(#10738) StLui válasza jracz (#10737) üzenetére


StLui
veterán

Autóknak is kiírják az árát, max odaírják milyen árfolyam mellett. De érdekes, jellemzően a Sim-et áruló weboldalak nem merik odaírni.

Amúgy meg érdekes magyar boltban nem láttam 400eFt alatt feszített motorost, de angolban van 170GBP-ért, aztán nehogy kiderüljön, hogy ugyanaz. Mint amikor veszel valami elektronikai kütyüt itthon, de ha megnézed ugyanaz, valószínűleg onnan is van, tizede áron van ebay-ről.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10739) Chal válasza StLui (#10736) üzenetére


Chal
addikt

Ezek az emberek gondolom az ISP-jüket is folyton ostromolják, hogy cseréljék le a kábeleket a földben, adatközpontban, mert a letöltött/streamelt filmeknél nagyon kiadná, megérné... :) :)

Egyébként értem én hogy LEHETNEK gondok ilyen kábelhossznál, de ha nincsenek, akkor nincsenek, a minőség nem lesz tőle jobb vagy rosszabb.

(#10740) elodman válasza Chal (#10730) üzenetére


elodman
aktív tag

thanx Chal a részletes infoért

érdekes, ama dalnokok több 100x is megéneklék itt HDMI-ódáját, néha oly magasságokba merészkedve is, h említik a minőség és távolság összefüggését. Közülük gyakran a te áriáid ténleg a legszebben, legkidolgozottabban zengenek, majd böngészem is tán, vagy tán egy spéci kábel témát keresve inkább.
De, meglepő, az elméleti / fizikai alapkérdés volt izgalmas számomra, súlyosbítva / felhívva a figyelmet pár netes anti-misztikussággal.

(#10729): -

(#10731): thanx

[ Szerkesztve ]

(#10741) andrew-msi válasza StLui (#10736) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én is olcsó kábelt vettem, de mivel 2x10m kell így egy ilyennel van megtoldva.
http://www.ostelsat.hu/hdmi_repeater_signalhd_45m_tavolsagra_H3610.htm
Hibátlan, csak ajánlani tudom! Az egész megállt kb 12000 Ft-ba.

[ Szerkesztve ]

(#10742) elodman válasza StLui (#10736) üzenetére


elodman
aktív tag

pardon, figyelmetlenségem:

StLui,persze neked is thanx,
meg andrew-msi (#10741)-nek is.

(#10743) andrew-msi válasza elodman (#10742) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

nm

(#10744) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

A következő vasakra mondanátok nekem és pro és kontrát?

Sony VPL-HW50ES/B
Epson 6100W

Esetleg még: TW-9100

A lényeg, hogy újnak kell lennie és a bruttó ára max. 700.000 - 800.000 Ft. De nem muszáj a plafont súrolnia egyáltalán.
Vagy akár más márka is szóba jöhet.

Infók: házimozi, vetítés 3m-ről, csak FULL HD, a vetített kép 2 m lenne, a helység teljesen elsötétíthető

:R :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10745) yodamastah válasza devil-k (#10744) üzenetére


yodamastah
őstag

HW50. Épp pár hozzászólással ezelőtt írtam ezekről.... A 9100 nem rossz, a 6100 határozottan gyengébb.

(#10746) Vikthor válasza devil-k (#10744) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Panasonic PT-AT6000AE megnézném helyedben, esetleg egy JVC X3-at is még döntés előtt, ezek kíváló projik még ebben a szegmensben.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10747) devil-k válasza yodamastah (#10745) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Meg is találtam! :R

Vikthor
Mindenféleképpen megnézem! Köszönöm neked is! :K ;)

- mozi bolondéria -

(#10748) Vikthor válasza devil-k (#10747) üzenetére


Vikthor
nagyúr

450 rongy elvileg, esetleg rákérdezhetsz, hogy mennyit enged, de itt egy JVC X3 Miskolcon

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10749) boy25 válasza Vikthor (#10748) üzenetére


boy25
csendes tag

Én már kérdeztem, egy forintot sem enged.

(#10750) Vikthor válasza boy25 (#10749) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor az rajta marad valszeg...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.