Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) Spuri2000 válasza andrew-msi (#10347) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hát nem tudom... Igaz még jó lejátszóm nem volt, de én többre becsülök egy jó pc-t. Manapság pedig már igen kis méretben össze lehet rakni egy viszonylag jó konfigurációt, ami kis helyen elfér.

(#10352) milszab válasza Spuri2000 (#10351) üzenetére


milszab
senior tag

Pláne hülye lennél venni egy lejátszót, ha mondjuk van egy 2-300.000ft-os pc-d(amit valljunk be nem nehéz összehozni és nem is számít drágának). Ne mondja azt nekem senki hogy az nem úgy játssza le ahogy kell. Persze ha csak nem egy P3-asod van vagy egy commodore64-ed akkor ok! :D

Az meg tényleg más ha van egy külön helyiséged csak a mozizásnak. Akkor ok! Nekem a szobámban van minden, a gépem is megy szinte egész nap. Szerintem előbb próbáld meg milyen géppel és ha nem tetszik(amit kétlek) akkor vegyél egy lejátszót.

Nekem ez a véleményem...

(#10353) andrew-msi válasza Bobolit (#10350) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ezt nem tudom, ilyenre még sosem volt szükségem.

(#10354) andrew-msi válasza Spuri2000 (#10351) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez azért van, mert nem vagyunk egyformák. ;)

(#10355) andrew-msi válasza milszab (#10352) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

PS3-am van :)

Sosem költenék ennyit (200-300e) egy PC-re.
De kinek a pap kinek a szomszédlány!
Ez az én véleményem, lehet nem egyetérteni, de el kell fogadni, mint ahogy én is elfogadom a másét. :K

(#10356) Spuri2000 válasza milszab (#10352) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Egyről beszélünk! :)

(#10357) Spuri2000 válasza andrew-msi (#10354) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Még szerencse! :DD

(#10358) Asimov01


Asimov01
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban irodai feladatokra, prezentációra keresnék projektort, 100-120.000 forint körül.

Szempontok: - Hosszabb élettartam, ne kelljen fél év múlva csilliókért izzót venni bele
- Az irodák nem teljesen sötétíthetőek be, szal nagyobb fényerő

Köszi előre is, Üdv

(#10359) 69Raizen69 válasza Asimov01 (#10358) üzenetére


69Raizen69
tag

téves :W :D

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10360) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

nem igazán vagyok képben, hátha tudtok segíteni.
Leváltottam egy plazma tv-t és mivel nincs jó plazma a piacon,
milyen használt projektort nézzek ami fullHD és 3D? :U
400 körül szánnék rá + ugye vászon.
a szoba világos festésű, viszont van redőny, tehát tök sötétet tudok csinálni.
a vetítési távolság olyan ~3m lenne.

valakinek van valami ötlete..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#10361) CyDoN válasza nuke7 (#10360) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ha 400 körül szánsz rá akkor BenQ W1070, 220-230 körül megkapod újonnan, és a marad 170-ed egy jó kis fix keretes vászonra :)

(_._)

(#10362) nuke7 válasza CyDoN (#10361) üzenetére


nuke7
veterán

:R

köszönöm, nos a projit és a vásznat is ha lehet, használtan venném - úgy talán jobbat lehet kapni.
a 3D ezeknél hogy működik..? a BT/rádiós szemüveget simán lehet párosítani a projektorral..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#10363) andrew-msi válasza nuke7 (#10362) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Esetleg ha használt ezt nézd meg.
Segítőkész, korrekt eladó.
http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=14055

(#10364) elodman válasza 69Raizen69 (#10327) üzenetére


elodman
aktív tag

jawohl, Damen und Herren, gute Idee

1hsz ügyhez
hozzájárulva javaslom:

Általános, tán legismertebb(?) proji infok és ajánlók:
http://www.projektor.hu/

Szintén, rögtön egy jó kis szűrővel / ajánlóval az élen (EN):
http://www.projectorcentral.com/projectors.cfm?g=1&hide=0&st=1&mfg=&p=700-1000&w_m=&r=13&br=&ll=&ltg=&t=&db=&dt=&c=&ar=&dvi=&wr=&pjl_m=&pjw_m=&pjh_m=&td_m=&i=d&is_m=&sort=pop&sz=15

Egy (b)ámulási távolság kalkulátor:
http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancemetric.html

----------

a nem proji keresők - pl. media player-esek - megtalálhatnák az Off topic gombot is. thanx.

(#10365) kssthomas


kssthomas
csendes tag

Sanyo PLV-Z700

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10366) nuke7 válasza andrew-msi (#10363) üzenetére


nuke7
veterán

:R

https://youtube.com/user/nuke7

(#10367) _XXXXX_ válasza Asimov01 (#10358) üzenetére


_XXXXX_
tag

Mi olcsó Benq projektorokat vettünk ilyen célokra, olyan 20-25 db van belőlük. 2009-2010 óta napi pár óra használatban vannak, szóval nincsenek kímélve, de bírják a strapát. Egyet kellett szervizbe vinni, mert a ventilátora tönkrement. Egyelőre jól bírják, még fényerőben se fakultak meg nagyon. Jah 2500 lumen-es típusúak. Nem írok pontos típusszámot, mert már nem kaphatóak, azok amik nekünk vannak. Ha nem az ablak mellé van téve, akkor nem gáz szerintem, persze nem tudom nálatok mennyire van világos. Ha nagyon, akkor jobban zsebbe kell nyúlni.

A lámpa ára bele meg olyan 50k-tól kezdődik. Ha le lenne takargatva és vigyázna rájuk valaki, akkor érdemes lenne lámpát cserélni bennük, de amúgy nem érdemes. Mert annyi por felrakódhat bennük az évek alatt, hogy lámpa csere után se lesz annyira jó a fényerejük a sok por miatt. Persze kilehet takaríttatni, de takarítás+lámpa, már lehet jobban megéri újat venni, főleg az ilyen olcsó projektorok esetében. Persze ha kevés por van, akkor lehet érdemes, de én inkább a drágább projektorokat újítanám csak fel, az olcsóbbakat meg lecserélném.

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#10368) StLui válasza andrew-msi (#10347) üzenetére


StLui
veterán

Azért itt elég kategórikusan, tényként közölve, kijelentettél valamit, mintha ezt mindenképp el kéne fogadni, pedig nem. Utána pedig pont te írod, hogy el kell fogadni más véleményét.
Mindenesetre kíváncsi lennék melyik az a lejátszó ami jobb mint a PC?
Mert elhiszem, hogy van, csak még nem láttam ilyet, de 100 fölött nem is nézegettem, mert a PC-m olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10369) jracz válasza nuke7 (#10360) üzenetére


jracz
tag

Van egy Jvc Dla-x3 az avforumon 450e-ért.
Ez 2d-ben nagyon ott van és 3d-t is tudja.
Jó vétel, keress rá.

(#10370) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Sziasztok!
Kerestem, de nem találtam, így kérdezek.
Adott: EPSON EB-410We projektor, natív 1280x800-as felbontással.
szintén adott DELL Latitude E6400, natív 1280x800-as felbontással.

Akár win7, akár ubuntu 13.10, 12.04 alól próbálom, a projektor felbontások között csak 4:3 és 5:4 képarányok vannak, automatikusan 1024x768-ra áll be. próbáltam másik kábellel, sőt még egy dell D610 géppel is, ugyanez az eredmény. Próbáltam állítani a projektoron a képarányt (wide) és az üzemmódot (full), de semmi, mindig csak 1024x768-nak látja minden oprendszer.

Miután telepítettem az intel 4500 vga drivert, utána kézzel fel tudtam venni az 1280x800-as felbontást, de akkor meg kiégtek a színek a projektoron, csak az üzemmód váltáskor volt szép színe a képnek, kb 1 másodpercig.

Vajon mit csinálok rosszul, hogy nem tudom natív felbontásban meghajtani a projektort ? A terv az, hogy 3 db 410-es menjen egy gépre kapcsolva, extended desktopként, panorámakép vetítésre, mint egy videofal.

Előre is köszönök minden ötletet, hozzászólást.

(#10371) norbert1980


norbert1980
csendes tag

Sziasztok!

Az egész délutánom ráment a próbálkozásra,de nem sikerült az acer h6510bd projektorommal 3d-s filmet nézni.A számítógépemben radeon hd6450-es kártya van ,aminek tudnia kéne a 3d megjelenítést,de akármit csinálok 2 vagy 4 képet látok.Nem akar működni a stereoscopikus lejátszás valamiért.iz3d drivert is telepítettem...mindent megpróbáltam ,amit a neten találtam ezzel kapcsolatban de nem megy.
A másik furcsaság az,hogy ha hdmi kábellel van összekötve a pc és a projektor és a felbontás 1920x1080-ra van állítva,akkor a vetített kép középső részét használja a pc!Amint letterboxra állítom a projektor képarányát kinagyítja,de akkor viszont nagyobb a kép mint kéne....legalábbis furcsa.Egyszerű vga kábellel ez a dolog nem áll fenn.Ha a telefonom kötöm rá hdmi kábelen keresztül akkort is ok minden;a 2d filből a projektor 3d-t csinál,ami élvezhető is,de jó lenne ha az eredetileg 3d-s tartalmat is sikerülne megnézni.A 120 hz-es képfrissítést a videókártyán sehol sem tudom beállítani!

Segítsetek,ha tudtok.

Köszönöm.

(#10372) andrew-msi válasza StLui (#10368) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Semmiféle tényközlés nem volt, egyszerűen leírtam az én tapasztalatomat, Mivel sokáig szórakoztam PC-vel, majd lett egy elég jó lejátszóm és minden gondom elmúlt. Nekem a kezelése egyszerűbb.
Sajnálom ha félreérthető volt. :R
Most egy Med600-am van de volt pár más. Ez ár tudásban számomra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#10373) milszab válasza andrew-msi (#10372) üzenetére


milszab
senior tag

De mit kellett vele szórakoznod? Nem értem. Nekem össze van dugva egy hdmi kábellel, elindítok egy videót és megy ahogy kell! :)

(#10374) andrew-msi válasza milszab (#10373) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem egyszerűbb egy távirányítóval elindítani a médialejátszót és onnan egy filmet mint PC-t kapcsolni.
Ennyi! :U

[ Szerkesztve ]

(#10375) milszab válasza andrew-msi (#10374) üzenetére


milszab
senior tag

Értem! ;)

Más!
Ugye most fehérek a falaim. Nem tudom ez miatt van-e, de nem valami jó a kontrasztom. Ugye itt mindenki ajánlgatja ezt a H499-es festéket(amit meg is vettem)! Viszont ha megnézem a gyári vásznak mind fehérek. Na most előbb fessem le a szobát(ami tervben van de majd csak tavasszal) és nézzem meg úgy a képet(vagy az sem fog ezen segíteni), vagy nyomjam le most a vászon helyét ezzel a festékkel? A fekete biztos szebb lesz, de nem fogja nagyon vissza a fényerőt? És a fehér színnel mi lesz? :)

(#10376) nuke7 válasza milszab (#10375) üzenetére


nuke7
veterán

azt még én is tudom, hogy a vászon körül meg a visszaverődő fényt (pl. plafon) kell csillapítani…
Te fekete felületre akarsz vetíteni..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#10377) CyDoN válasza _XXXXX_ (#10367) üzenetére


CyDoN
senior tag

Jó kis eszközöket pörget a BenQ, most az olcsónál én az MS504-et néztem irodában.

(_._)

(#10378) CyDoN válasza Asimov01 (#10358) üzenetére


CyDoN
senior tag

Hello,

3000AL-el szerintem már elég jó fényereje van és talán 100 alatt is ki lehet hozni a BenQ MS504-et 3 év garanciával!

(_._)

(#10379) Bobolit válasza nuke7 (#10376) üzenetére


Bobolit
aktív tag

"A fekete biztos szebb lesz, de nem fogja nagyon vissza a fényerőt? És a fehér színnel mi lesz?"
Szerintem arra gondolt, hogy a vetített kép feketéje lesz szép, nem pedig feketére akar vetíteni :D
A fehér szürkébb lesz ha jól tudom és a fényerőt is visszafogja, de valamit valamiért.
Ha kész, tolj majd pár képet.

(#10380) StLui válasza milszab (#10375) üzenetére


StLui
veterán

A vászon, vagy az azt helyettesítő fal lehet ilyen világos szürke, ezzel feketébb lehet a fekete, a környező falfelületeket érdemes sötétíteni, hogy a vetitett képről visszaverődő fény ne verődjön a környező falakról vissza

andrew-msi-nek meg gondolom akkor a számítógép kezelésével van gondja úgy általában, mert xbmc-vel semmilyen gondom nem volt soha. Sajnos ezek a lejátszók meg nem tudják úgy összerakni a sorozatokat, filmeket borítókkal stb mint az xbmc, ezért pl nálam kizárt egy médiaplayer

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10381) andrew-msi válasza StLui (#10380) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

(#10382) Bobolit válasza andrew-msi (#10381) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Így ránézésre nagyon úgy tűnik, hogy xbmc motor hajtja, jól gondolom? :U

(#10383) milszab válasza Bobolit (#10379) üzenetére


milszab
senior tag

Igen arra gondoltam! Nem tudom ezt miből hozta ki amúgy! :D Ha minden jól megy, holnapra készen is lesz, és tolom fel a képeket! Amúgy 2300ft volt a 9decis doboz.

(#10380) StLui:
Én MP Classic-ot használok. Igaz 3D-t nem próbáltam még vele, mivel szemüvegem sincsen, de minden mást simán visz ahogy kell!

Proji lencséjét, mivel hogyan kéne tisztítani? Rálehelek aztán neki egy rongyot? :D Fényképezőt így szoktam és semmi baja. Csak nem olyan gagyi ennek se a lencséje hogy esetleg megkarcolnám nem?

[ Szerkesztve ]

(#10384) Spuri2000 válasza milszab (#10383) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Én acetonra és megfelelő minőségű itatóspapírra és pálcikára gondolnék első körben. A lézergépek lencséjét is ezekkel tisztítják. Esetleg ha nagyon durva a szennyeződés, akkor ecetsavat is meg lehet próbálni.

(#10385) c4 válasza Spuri2000 (#10384) üzenetére


c4
őstag

Ajjaj! Az aceton oldja a műanyaglencsét! (Még a körömlakk lemosó acetonszármazék is, ami egyébként olajos.) A ráleheléses ronggyal törlés sem az igazi megoldás, apró mikrokarcokat ejt a lencse felületén, és az lágyítja a képet. (Fényképezőgépnél is!) Zsírtalanításra: propil alkohol, poreltávolításra mókusszőr ecset. Az ecset szőrét nem szabad kézzel piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#10386) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Milyen emberi árú proji plafon rögzítőt javasolnátok? Létezik olyan, ami felszerelés után valamilyen szinten állítható előre-hátra-oldalra?

(#10387) szabolcs.sz válasza norbert1980 (#10371) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Sikerült megoldást találni, linux alatt már megy. Már csak win7 alá kellene valami, ami nem fizetős. Ez a 3 parancs kellett hozzá (ubuntu linux)

cvt 1280 800 60

ez adott egy outputot, amit bemásoltam az xrandr-ba:

sudo xrandr --newmode "1280x800_60.00" 83.50 1280 1352 1480 1680 800 803 809 831 -hsync +vsync

xrandr

ez megmutatta, hogy vga1-nek hívják ami nekem kell (volt még hdmi, dcp stb)

sudo xrandr --addmode VGA1 "1280x800_60.00"

és láss csodát, megy is 1280x800-ban :)

(#10388) Gyeptegla válasza c4 (#10385) üzenetére


Gyeptegla
tag

Hát igen az aceton akril lencsére elég gáz, azzal csak egyszer tisztítod meg,aztán mehet a kukába.

Ma utánaérdeklődtem egy elég komoly fizikai laboratóriumban, ahol többszázezer euros gépeket tesztelnek amikben van optikai rendszer. ( igaz azokban zafírüveg lencsék vannak )
Ök is egyértelműen az tömény alkoholt javasolták.

(#10389) Gyeptegla válasza Gyeptegla (#10388) üzenetére


Gyeptegla
tag

"a"

(#10390) andrew-msi válasza Bobolit (#10382) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Minden lehet, a lényeg hogy van. ;)

(#10391) andrew-msi válasza milszab (#10383) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én úgy oldom meg, hogy amikor vége a vetítésnek rárakom a takarót a lencsére, így csak annyira porolódik amíg használom. 6-12 havonta elfogom küldeni Batyo-nak és Ő kitakarítja profin.
Reggel amikor felkelek (mivel állt éjszaka filmezünk) és kihűlt a gép van egy varrott anyag amit rárakok. Így a gép sem porolódik. Hetente porszívózom a szűrőjét.

(#10392) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Nem értem, h mi a különbség a natív és a támogatott felbontások között. Ha a projektor natív felbontása pl. 1024x768, akkor nem mindegy, h milyen forrást kötök rá?!

Az LG ledes projektorainak 700 lumenes fényereje mire elég?! Sötétítőfüggönnyel besötétített szobába, helységbe használható, 2-3 méteres távolságból?!

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10393) c4 válasza tylerddd (#10392) üzenetére


c4
őstag

De, tök mindegy, milyen felbontású forrást kötsz rá. Valós képpontban csak a natív felbontás áll rendelkezésre, így például hiába full HD a filmed, ha 800*600-nál nem tud többet a vettítőd, annyi képpontból fog állni a látott kép. Pont úgy, mint a monitoroknál. Szépen leskálázza neked a 1080-as képet.

Minden projektorhoz alapvetően sötét kell. A 700 ANSI elég egy normál lakásba általános sötétítés mellett. Bár végpontozva, élvezhető színbeállításokkal kb. 3-400 ANSI lesz az a végén.

(#10394) StLui válasza andrew-msi (#10381) üzenetére


StLui
veterán

A med topikja mégis a kínlódásról szól főleg ha hálózatról szeretnéd, nem pedig usbről adod a filmeket. popcornom meg egyszer volt soha többet nem lesz, és ezt megerősítette a 400-asról olvasottak is, ne a felhasználót tekintsék bétatteszternek.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10395) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok egy kis segítség kellene. Úgy tűnik végre eljutok oda, hogy vegyek projektort... csak baromira nem értek hozzá és fogalmam sincs mi lenne jó. kb 300K szánnék maximum rá. full hd-t mindenképpen tudja és nem haragszom ha tudja a 3d-t is. ...jah és ami kicsit lehet nehezebb, de jó lenne ha szélességben bírná a 3m-t.

Például amit láttam működés közben az a BENQ 1070 és az nagyon tetszett egy kivétellel, picit lehetne több fényereje! Van valami ötletetek? Előre is köszönöm Üdv.: Zoli

(#10396) sgery


sgery
őstag

No, visszatértem, a w1070-hez kellene nekem vászon, most már tudom, hogy mekkora :)
Szélességben 260-290 közötti kellene. Úgy tudom felrakni, hogy az oldalfalra és ott a faltól kb 40cm eltartás kell legyen (a vászon és a fal között).
A motoros jobb lenne, de ha nem nagy macera kihuzogatni, akkor a kézi is megfelel.
Mekkora túlfutó van ezeken amúgy a vetített kép fölött? Tehát mennyire tudom leengedni?
Súlyban kb mennyit nyom egy ilyen? 10-15kg?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10397) Bobolit válasza ZolikaE46 (#10395) üzenetére


Bobolit
aktív tag

2000 ansi lumen nem elég? :Y

(#10398) ZolikaE46 válasza Bobolit (#10397) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Picit kevésnek tűnt... ott hirtelen... pedig be volt sötétítve. Meg azt sem tudom, hogy az hogy bírja a 3m-t, mert az 240-es vásznon használták!

(#10399) andrew-msi válasza StLui (#10394) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én csak hálózatról játszok és semmi gondom vele. :U

(#10400) bbmt válasza StLui (#10394) üzenetére


bbmt
senior tag

Azoknak a kínlódásáról szól akik smb-n akarnak full HD-t vagy 3D-t lejátszani az NFS helyett..

A kanál a gyengék villája

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.