Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) andrew-msi válasza sgery (#10599) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem sem okés.
Én inkább a polcra rögzíteném (ha már mindenáron oda akarod) csak fejjel lefelé.
Valahogy így:

(#10602) xtremetuning válasza andrew-msi (#10601) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nocsak-nocsak....ez nálad van ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10603) StLui válasza xtremetuning (#10600) üzenetére


StLui
veterán

Én kicsit szenvedek a konzollal, van kilengése a 60cm lelógásnak, és így picit ferde is, ezt nem is értem miért, persze a kép felnagyítja, amúgy 2-3mm kell oldalra feszegetnem, ráadásul elvileg elégnek kellene lennie a lelógásnak, gyakorlatilag meg nem elég, 10cm-t korrigálnom kell lefelé a képen

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10604) sgery válasza andrew-msi (#10601) üzenetére


sgery
őstag

oké, köszönöm a tanácsokat, akkor lógatni fogom.

A festékre visszatérve elírtam, nem 3l hanem ~0,5l a mennyiség

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10605) xtremetuning válasza StLui (#10603) üzenetére


xtremetuning
addikt

Milyen konzolt használsz ? 60 centinél sem szabadna kilengenie.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10606) StLui válasza xtremetuning (#10605) üzenetére


StLui
veterán

Ezt tegnap vettem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10607) andrew-msi válasza xtremetuning (#10602) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nem netes kép! :B

(#10608) sgery válasza StLui (#10606) üzenetére


sgery
őstag

Én ilyet használok.
Minden irányban állítható, könnyen rögzíthetö és egy felx-el nagyon könnyen kisebbre vehetö ha túl nagy a táv.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10609) andrew-msi válasza StLui (#10606) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ugyan ilyenem van.
Én felszerelés előtt a projektor felőli részen lévő nagy csavaron húztam, így nem tud elmozdulni.

(#10610) xtremetuning válasza andrew-msi (#10607) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem netes vagy : nem, netes......mert nem mindegy :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10611) milszab


milszab
senior tag

Firmware frissítést csinált már valaki? Itt szépen végig megy mit hogyan kell csinálni, csak nem tudok angolul és a fordító elég érdekesen fordítja le! Szóval ha valaki tud angolul, írja már le légyszi pontosan mi hogyan is van!

Amúgy a 11-es pontig eljutottam, ahol 2 gombot kéne nyomni, úgy áram alá helyezni a cuccot és a piros lámpának pirosnak kéne maradni. Mer ha narancsra vált az nem jó. Nah most nálam ez nem jön össze...

Jah Benq W1070...

(#10612) xtremetuning válasza StLui (#10606) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha nem bírod stabilizálni, akkor erősen ajánlom EZT .
Nem olcsó, de örök élet.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10613) StLui válasza andrew-msi (#10609) üzenetére


StLui
veterán

Megnézem, köszi!

xtremetuning:most is megnéztem, előre hátra is mozgathatom a projektort 2-3cm-t mert ennyit enged a közepe, ahol egymásba csúszik a két "cső"

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10614) JohannZimu válasza xtremetuning (#10612) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Erről mi a véleményed? Nálam a mennyezeti rögzítés nem járható (álmennyezet), ezért falikarra gondoltam...

(#10615) xtremetuning válasza JohannZimu (#10614) üzenetére


xtremetuning
addikt

Neked pedig ezek közt lesz a megoldásod.

StLui : az úgy nagyon nem gyere be. :(

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10616) StLui válasza xtremetuning (#10615) üzenetére


StLui
veterán

hát most leszedtem a vetítőt, azt hittem a rúdban van valami amit meghúzhatok, és megfeszül, de nincs, tehát a két rúd egymásba tolva is nagyon lötyög, ráadásul a mennyezeti elemhez csatlakozó rész is lötyög, mondjuk ott mér próbálok húzni valamennyit

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10617) xtremetuning válasza StLui (#10616) üzenetére


xtremetuning
addikt

Vagy kihézagolod a 2 rúd közti helyet, vagy......kidobod a 3,14csába és nézel használhatóbbat.
Esetleg összehegeszted a teleszkópot. Látatlanul nincs több ötletem. De nem mozoghat a felfogatás.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10618) CyDoN válasza xtremetuning (#10617) üzenetére


CyDoN
senior tag

3,14csába :C :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#10619) andrew-msi válasza andrew-msi (#10607) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Jogos, sajnos nem az én Mozim. :)

(#10620) xtremetuning válasza andrew-msi (#10619) üzenetére


xtremetuning
addikt

Csak mert azt a fehér gyári konzolt elég közelről ismerem... ;-)

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10621) andrew-msi válasza StLui (#10616) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Este ha hazaérek megnézem de nekem max 1-2mm mozog. Az nem gáz.
Huzd meg a plafonon lévő résznél a rúdba menő imbuszt, a gépnél lévőket és próbáld meg a toldást it "összenyomni" valahogy.

(#10622) andrew-msi válasza xtremetuning (#10620) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Most egy kicsit (nagyon) irigy vagyok.

(#10623) StLui válasza andrew-msi (#10621) üzenetére


StLui
veterán

Sikerült mindenhol rögzíteni, a toldásnál beszorítottam egy gyorskötözőnek a végét ami elég lapos volt és addig toltam míg meg nem feszült. Maga a két rúd egymásban 1mm-t mozog, csak a projinál már legalább 1-2 cm-ben nyilvánul meg, de így jó esz szerintem, csak ki időt kellett volna rászánnom elsőre is :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10624) andrew-msi válasza StLui (#10623) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

:C Szuper :C

[ Szerkesztve ]

(#10625) Neoteric válasza sgery (#10599) üzenetére


Neoteric
addikt

Ilyet azért sem tudnál, mert a vetített kép egy része nagy vszínűség szerint a plafonon lenne. Ha plafon közelbe van akkor mindenképp meg kell fordítani, mert ekkora távot nem tud a lens shift korrigálni.

PSN: ne0teric_sAN

(#10626) Spuri2000 válasza milszab (#10611) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Én nem piszkálnám a helyedben... Nekem egy TPLINK 1043 routerem bánta a frissítést. :W Most bent van az ágy lába alatt támasztéknak. :DDD
Próbálj inkább egy szakértőt keresni, aki már nem először csinál ilyet és bízd rá, még ha pár forintod bánja is.
:O

(#10627) andrew-msi válasza StLui (#10623) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Megnéztem, minimális a mozgás max 1cm.

(#10628) StLui válasza andrew-msi (#10627) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, most épp a konzol finomhangolásával küzdök.
A vetített, 235cm széles kép ferde picit, magát a projit épp hogy megnyomom egyik irányba oldalt és kiegyenesedik. De nagyon picit kell csak mozdítani, mert a vetített kép bal oldla van feljebb összesen 2-3cm-t, ez simán lehet a mennyezet egyenetlensége is. Ti is ennyit pöcsöltetek vele? Vagy csak béna vagyok. Ráadásul még nncs fix 220 (240), ezért ki-be dugdosom a csatlakozót, persze elmozdul az egész től, itt már csak a tárcsa és a 3 kar csatlakozása nem elég fix, de ezt még nem is erőltettem, pont a ferdeség miatt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10629) andrew-msi válasza StLui (#10628) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem a karoknál lévő egy nagy csavar állításával tudsz korrigálni, esetleg ha ok akkor húzd meg jobban.
Vagy ha a projektor eleje meg a vászon nincs párhuzamban, attól is lehet ilyen gond.
Erre gondolok:

(#10630) xtremetuning válasza StLui (#10628) üzenetére


xtremetuning
addikt

Abban kell gondolkozni, hogy nem mozoghat.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10631) StLui válasza andrew-msi (#10629) üzenetére


StLui
veterán

A gép nincs tökéletes vízszintesen most ez az egy gondom van, egy alátét megoldaná szerintem, majd este próbálkozom. A képet ebből a részletből nem értem, rémlik, hogy láttam valahol teljes egészében, de nem ilyen oldalt eltolásos gondom van, hanem a gép nem vízszintes a vászon meg mondjuk az, de csak nagyon pici amit a gépet mozdítani kéne, kár hogy semmi ilyen finomhangoló állítás nincs ezeken a konzolokon.

Xtremetuning, igen az jó lenne, már kb az is, de a végső rögzítést nem tudom még megoldani, mert nem tudom belőni a vízszintest, talán a fentebb írt alátétezéssel. De ha fellazítom a három kart akkor annyit mozog, hogy esélytelennek érzem a beállítást. (szóval bénázok egyelőre) Ugye közben meg menni kell a vetítőnek is, hogy lássam a képet is, Szóval inkább csak este tudom csinálgatni, tegnap is délután csak a nagyja rögzítést csináltam, képet csak este 10 után néztem :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10632) andrew-msi válasza StLui (#10631) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

A képnél nem az eltolás a lényeg, hanem a két piros csík párhuzamos legyen.
(ezt a képet találtam) :)
Hidd el belehet lőni azt a konzolt hogy jó legyen, én is megcsináltam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10633) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Hát aki full HD-t akar venni nagyon gyorsan keressen rá erre:

[link]

Nagyon jó ár szerintem, nem 7-8 éves elektronikai hulladék, kérdés csak az állapot.

[ Szerkesztve ]

(#10634) Sefter válasza Gyeptegla (#10633) üzenetére


Sefter
veterán

Fél éve ugyan ez volt fent AVX-en is, akkor 115-ért kelt el... Nem tűnik rossznak, csak arról nem találtam infót, hogy támogatja-e a 24p-t...

Psn ID: sefter_hun

(#10635) Sefter válasza Sefter (#10634) üzenetére


Sefter
veterán

Utána néztem a lámpa 70k bele, mert ami benne van az már a végét járja... :(

Psn ID: sefter_hun

(#10636) KatonaT válasza Sefter (#10635) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Batyo megoldással biztos meg lehet oldani olcsóbban!

[ Szerkesztve ]

(#10637) Gyeptegla válasza Sefter (#10634) üzenetére


Gyeptegla
tag

Most is fenn van több helyen, pl. [itt] is.

Gyors guglizás után, azt mondom igen, támogatja.

Batyo biztos olcsóbban oldja meg a lámpa kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#10638) andrew-msi válasza Gyeptegla (#10637) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ha itt jól írják akkor nem támogatja:
http://www.projectorcentral.com/BenQ-W1000+.htm

(#10639) elodman válasza Gyeptegla (#10633) üzenetére


elodman
aktív tag

Vajh e modernebb masinák hitelesen mutatják, mennyi üzemórája ketyegnek / és mennyit égették ama lámpát?

Vajh egy amatőr kiszúrhatja-e az esetleges kép- / gép minőségi hibákat - pl. 1-2 órás teszt során?

Netán mr. Batyóra, v. bárki megbízható tesztelőre érdemes az ilyet bízni?

thanx.

[ Szerkesztve ]

(#10640) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Esetleg FullHD-ra ez is lehet jó vétel?!
http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=12219

(#10641) Gyeptegla válasza andrew-msi (#10638) üzenetére


Gyeptegla
tag

[itt]

egy terjedelmesebb cikk, itt azt írják ha jól értelmezem, hogy igen.

(#10642) Gyeptegla válasza andrew-msi (#10640) üzenetére


Gyeptegla
tag

Szépen ballag az ára lefelé :)

(#10643) Pro Koryak válasza elodman (#10639) üzenetére


Pro Koryak
addikt

egyszerű, batyo-tól kell venni projit.
átnézett, kitisztított, javított gépeket árul, így zsákbamacska kizárt!!!

én is most vettem tőle...

van most is nála több féle eladó, ha megírod neki milyen kellene, lehet olyat is tud szerezni.

w1000-hez sztem 40-50e körül már tud izzót cserélni, munkadíjjal együtt. lehet még olcsóbban is...

(#10644) andrew-msi válasza Pro Koryak (#10643) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én is tőle vettem a gépet 0-s lámpával!
Csak ajánlani tudom!

(#10645) andrew-msi válasza Gyeptegla (#10641) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Akkor passz, én ahol néztem ott semmit nem írtak.
De ezt derítse ki a vevő! ;)

Igen, pedig elég jó gép az X10.

[ Szerkesztve ]

(#10646) Integra


Integra
titán

vélemények?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10647) Sefter


Sefter
veterán

Valaki tudna adni Batyo-hoz email címet? avforumra kb lehetetlen regisztrálni... :(((

Psn ID: sefter_hun

(#10648) kssthomas válasza andrew-msi (#10640) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Van egy fullHd sanyo gépem. Hibátlan, új izzóval, 4 méterről 300cm-es kép.
Sanyo Plv-Z700

Youtube

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10649) Gyeptegla válasza Sefter (#10647) üzenetére


Gyeptegla
tag

(#10650) Gyeptegla válasza kssthomas (#10648) üzenetére


Gyeptegla
tag

Láttuk már, AV forumon is látták már, ezen az áron ezek szerint nem sok embert érdekel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.