Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) nuke7 válasza jracz (#10450) üzenetére


nuke7
veterán

hát nem tudom… nagyon nagy feketeség van a vászon körül - szerintem jó a környezet…
amúgy meg lehet látni, hogy rendesen elvesznek a sötét részek, egy plazma ennél jobb képet ad sokkal szerintem :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#10452) milszab


milszab
senior tag

A fényképek sokat csalnak ám! Én is fényképeztem enyémet és fotón sokkal jobban néz ki mint élőben! Sajnos... :D

(#10453) KatonaT válasza nuke7 (#10451) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ez nem is volt kérdés hogy egy plazma szebb képet ad-e mint egy alsókategóriás vetítő!
Ahhoz hogy szebb képed legyen mint egy plazma szerintem jócskán 500 fölé kell menned nem 120 környékén nézelődni....

(#10454) tutti007


tutti007
csendes tag

sziasztok egy kis segítség nyujtás kellene van egy projektorom benq mx514-es tipus power dvd-vel és a kmplayerrel a jó istennek se tudom össze hozni a 3D-tmindig ezt a red cian féle szin eltolást csinál! mit kellene tennem???
köszi előre is a válaszokat!

(#10455) jracz válasza nuke7 (#10451) üzenetére


jracz
tag

Hogy jön ide a plazma? :(
Ez egy nagyon olcsó hordozható vetítő, amiben nem kell lámpát cserélned.
Ha megfelelő környezetet teremtesz a mozizáshoz akkor nagyszerű mozis élményt ad.(potom pénzért)
Mindent a hasonló árszegmensével vagy tudásszintjével azonos vagy hasonló készülékkel van értelme összehasonlítani.
Ellenkező esetben a ki volt az erősebb Bruce Lee vagy Chuck Norris féle találgatásokba mész bele.
:)

[ Szerkesztve ]

(#10456) andrew-msi válasza KatonaT (#10453) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Bár az is igaz, hogy ha nem is plazma minőség de egy sokkal nagyobb képet kapok, ami veri a tv-t.
Panasonic plazmám van, de amióta 90"-ra vetitek csak TV megy rajta. :)

(#10457) andrew-msi válasza jracz (#10455) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez nem kérdés, Csak(is) Norris! :D

(#10458) jracz válasza andrew-msi (#10457) üzenetére


jracz
tag

Bakker annyira tudtam, hogy jönnek a rajongók. :DD

Bruce Lee forever !!!
:R

(#10459) nuke7 válasza KatonaT (#10453) üzenetére


nuke7
veterán

jaaa, hogy ez ilyen olcsó?! sry :DDD
(én használtan nézelődtem 400k körül - de lehet, hogy 60"-as plazma lesz, az még olcsóbb is… Meg nekem a vetítési távolság kb. 3m lenne..)

(#10456) andrew-msi : de Te milyen projektort használsz, és milyen vásznat..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#10460) andrew-msi válasza nuke7 (#10459) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Amikor meglett az első gépem, 2,8 m-ről vetítettem egy 184 cm átmérő képet.
Hidd el semmi sincs közel. :)
Ha meglesz az új vászon, 4 m-ről lesz egy 305 cm átmérő képem (most 230 cm). :DD

(#10461) andrew-msi válasza nuke7 (#10459) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

EPSON Home Cinema 8100 a gép, a vászon MW-Screen Premium.

(#10462) andrew-msi válasza jracz (#10458) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

:DD

(#10463) nuke7 válasza andrew-msi (#10461) üzenetére


nuke7
veterán

:R én a 6100-at néztem, ami árban használtban nekem elérhető - viszont akkor még vászon is kell, aminek nincs helye és a falak is világosak… :/

nekem nem biztos, hogy jobb lenne… a tv-t 2.5m-ről nézem, arra 60" szerintem már nem rossz :U :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#10464) andrew-msi válasza nuke7 (#10463) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ezt csak te tudhatod.
Az biztos, hogy a projektor egy teljesen más élményt ad!
:Y
Sajnos a falak nekem sem a legjobbak, de nappali így kompromisszumokat kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#10465) kssthomas


kssthomas
csendes tag

Sanyo Plv-Z700

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10466) nuke7 válasza andrew-msi (#10464) üzenetére


nuke7
veterán

azért a tied egy felsőbb kategóriás proji mint a 6100, nem..? :U
(és még az is csak épphogy közép fele tendál…)
szóval én azt a tanácsot kaptam, hogyha nem tudok olyan projit venni, ami újonnan 1millió körül volt, addig a plazma képe sokkal jobb lesz - 1milliónál meg a nagyobb kép már kárpótol :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#10467) StLui válasza nuke7 (#10466) üzenetére


StLui
veterán

Én 230-ért megvettem a benq w1070-et, úgy hogy egy éve vetettem a barátommal 500-ért a pana 65st50-et, nem cserélném el vele semmiképpen, már akkor láttam nála, hogy sehol nincs a mozi élmény.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10468) nuke7 válasza StLui (#10467) üzenetére


nuke7
veterán

biztos igazad van - a saját helyzetedben.
de én úgy látom / láttam , hogy a projihoz egy rendes mozi-szoba kell, normális nappaliba kivitelezhetetlen - ott még egy LG plazma is veri.
(ráadásul én ~10"-t nyernék kb. a projektorral, a vetítési távolság / közelség miatt)

DE! még nem döntöttem… :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#10469) milszab válasza nuke7 (#10468) üzenetére


milszab
senior tag

Legtöbbel lehet zoom-olni, plusz vannak amik rövid vetítési távolsággal rendelkeznek. Mondjuk 2-3m nézési távra lehet én sem vennék (vettem volna :) ) projektort. De az 5-6 méteremre már muszáj volt! :)

(#10470) CyDoN


CyDoN
senior tag

Tudnék egy új BenQ SP840-et jó áron. Érdekelne valakit???

(_._)

(#10471) Vikthor válasza CyDoN (#10470) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mi az a jó ár?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10472) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok,

Egy BenQ W1070-et valakinek sikerült PowerDVD13-on kívül más szoftverrel is 3D-re bírni? Nekem egyedül csak ezzel a programmal vált át a proji 3D módba... :F

(#10473) milszab válasza B.Junior (#10472) üzenetére


milszab
senior tag

Nálam is annál, de csak akkor ha rányomok a "3d" gombra. Viszont ezzel a sima 2d-s filmet is ugyanúgy átváltja. Nem a projinak kéne az alapban 3d filmet összeraknia amúgy? Mert akkor ez így nem az igazi nem?

(#10474) Vikthor válasza milszab (#10473) üzenetére


Vikthor
nagyúr

és mi a helyzet az asztali 3D bluray lejátszóval, azzal sem megy a BenQ proji 3D-ben? PC és a bluray film nézése ODD-ről amúgy sem az igazi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10475) bbmt válasza B.Junior (#10472) üzenetére


bbmt
senior tag

Mikkel próbáltad? Mert a 3D iso-hoz 3D player szoft vagy plugin kell.
Amúgy tényleg meg kellene próbálnod 3D-s blu ray player-el is.

A kanál a gyengék villája

(#10476) andrew-msi válasza nuke7 (#10466) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nekem sem ez volt az első, de mindig használtat veszek így jobb kategória kijön annyiból mint egy alap új.
Én egy 720p-vel kezdtem (Panasonic AE900) és már azzal rengetek élményt kaptam.
Meg arra is jó egy olcsóbb használt, hogy tudd merre tovább. Az is lehet hogy nem jön be a projektor és akkor nem sokat buksz.
De ezt neked kell eldönteni mit akarsz.
Az biztos amióta projektorom van eszembe sem jut, hogy nagy tv-t vegyek. :)

Egyébként nekem nappaliban van a mozim.
De természetesen a mozi szoba a király.

[ Szerkesztve ]

(#10477) Vikthor válasza nuke7 (#10468) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem kell dedikált VIP moziterem hozzá... elég besötétíteni és egy jobb vásznat hozzá ennyi. Mondok olyat, hogy egy Optoma HD70 matt fehér falra sokkal szebb képet adott mint a jelenlegi Samsung 46" fullHD tv-m... projektor bealázza az összes TV jelenleg, a 2014-es CES-es TVkre meg még nincs keretünk ugye...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10478) nuke7 válasza Vikthor (#10477) üzenetére


nuke7
veterán

lcd tv-nél kb. minden jobb képet ad :DDD (nem azért, de pont multkor néztunk egy újonnan 180ezres alap fHD samu plazma mennyivel szebb képet adott mint egy 55"-ös 7000-es szériás samsung LED 550ezres tv…)

voltam egy csávónál (más ügyben) innen fórumon és ő cserélt egy VT pana plazmát LG-re - mondja, hogy szarabb, de annyira nem használja, hogy arra jó ez is :DDD
DE! azt is mondta, hogy volt millás projektora a nappaliban - full redőnyös helység, de világos falak - és egy ismerőse meg vidéken egy szobát lefestett a besötétítés mellett valami fényelelnyelős cuccal…
Nos, azt mondta, hogy a vidéken lévő projektor fele annyit se ért mint az övé, mégis jobb képe volt. Ezután adta el a projit :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#10479) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az alábbi: Benq 1070 - el vetítenék, 4.2 méterről. 2.3méteres vászonra szerintetek rá lehet húzni a képet? Vagy esetleg tudtok valami jobb vételt ajánlani, erre a távra? A projektor főleg filmezésre kéne (3d is fontos, főleg, hogy jön a Gravitáció:) ), de a jövőben játékra is használnám.

Köszi a válaszokat.
Üdv

PSN: pzolii

(#10480) milszab válasza zolikzolik (#10479) üzenetére


milszab
senior tag

Itt tudsz számolgatni.

(#10481) sgery válasza B.Junior (#10472) üzenetére


sgery
őstag

elég csak a kimenö képen állítani a gépeden és megjelenik a 3d mód.
pl. SBS-hez 60i-re kell állítani a frissítést és már meg is jelenik a menü

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10482) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy OPTOMA EH300 ajándékba! 15nm2-es szobába szánnák!

Esetleg tudnátok erről véleményt mondani? CSAK és kizárólag BD50 tartalom. Sok tesztet olvastam, ami szerint dicsérik, de azért érdeklődnék tőletek is, mint szakértőktől. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10483) B.Junior válasza bbmt (#10475) üzenetére


B.Junior
tag

Total Media Theatre 6-al próbáltam még, de ott nem tudok elővarázsolni 3D képet sehogy sem...Esetleg van akinek összejött? Egy BluRay player jobb képet csinálna egyébként mint egy PC(konfig alul) PowerDVD/DaemoonTools-ISO file combó?

(#10484) jracz válasza devil-k (#10482) üzenetére


jracz
tag

Olyan sokat nem olvashattál róla mert csak fél éve van a piacon.

Hogy ,hogy ajándékba?
465 ezret valaki csak kicsenget érte nem?

Hangos, iszonyú fényerő ami csak 3d-ben jön jól.
5,5 méterről 310cm széles képet vetít. Van akkora helyed?
4 méterről 330nits a fényereje
Az 96 foot lambert. Az optimális 2d-re 18-22ft
Fekete az nem sok lesz benne.
Akkor inkább kérjél ajándékba egy Benq 1070-et. 220-240e körül van az ára.
Vagy 450000 Ft ért van egy eladó JVC X3 az avforumon.
Az porig alázza valószínűleg ezt a vetítőt.(2d -ben)

(#10485) devil-k válasza jracz (#10484) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Sok" teszt, értsd jól. Relatív. :DD

Az igazság az, hogy a projektoros témához abszolút nem értek, ezért is kértem segítséget. De köszönöm, amit eddig írtál, mindenképp megfogadom. Hamarosan még kérdezek, ha nem probléma.

Üdv.

Ui.: Innen "tudunk" válogatni most, máshonnan nem. (Sajnos, nem sajnos)

A keret 400.000 - 500.000 Huf.
Igen és valaki ki fogja fizetni. :K ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10486) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok!
NEC NP 215.
Mondanátok nekem erről hideget, meleget?

(#10487) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Technikai segítségre lenne szükségem, ami csak szőr mentén témája a topicnak.

Alapozásnak annyit, hogy adott édesapám gépében egy HD6450-es VGA, amire egy HDMI-HDMI kábellel monitor, míg egy DVI-HDMI kábellel TV csatlakozik, és ez így jó. Minden tökéletesen működik, a kép klónozva van.

Nálam adott egy HD7970-es, amire HDMI-HDMI kábellel szintén egy monitor, míg DVI-HDMI kábellel egy Samsung SPA600B lenne csatlakoztatva, viszont ez így nem működik. Ha beállítom a képernyő klónozását, két lehetőség közül választhatok:
1 - Mindkét kijelző felbontása visszaesik 720p-re.
2 - Visszaállítom a felbontásokat 1080p-re, de ekkor a monitor képfrissítése automatikusan átáll 30Hz váltottsorosra.

Mondanom sem kell, hogy mindkét lehetőség elfogadhatatlan számomra, így jó lenne valami megoldást találni...

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10488) andrew-msi válasza jracz (#10484) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ennyiért a JVC sokkal jobb vétel.
Persze ha adott a "lista" akkor nincs mit tenni. ;)

(#10489) andrew-msi válasza devil-k (#10485) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

ÉN az EPSON EH-TW6100-at hoznám el ha már csak új jöhet szóba. :U

(#10490) c4 válasza Hooper (#10486) üzenetére


c4
őstag

Ha prezentációra kell, még jó is lehet. Bár ennél már jobbakat is találsz arra a célra.

(#10491) devil-k válasza andrew-msi (#10489) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm a választ!

DLP vs. LCD?

- mozi bolondéria -

(#10492) tylerddd


tylerddd
veterán

Van-e különbség a DLP és a LED projektorok fényereje között?! Egy leírásban azt olvastam, h a LED-es 500 lumenes fényereje egy DLP projektor kb. 2500-as fényerejének felel meg. Bár szerintem ez hülyeség, hiszen ugyanaz a mértékegység, úgymond.

Próbálgattam a napokban XGA projektorokat, de brutál gáz ez a felbontás, a PPT bemutatók is nagyon rosszul tudnak festeni rajtuk. Szóval most WXGA téren nézelődöm, a BenQ MW523 lenne szimpatikus, de valamiért félek a lámpa élettartamtól, így az LG PB60G-t is nézegetem, viszont itt az 500-as fényerő nem valami meggyőző.

Van, pontosabban volt a munkahelyemen két Acer S5200-as projektor. Erről valakinek van-e valami tapasztalata?! Interaktív táblákhoz kaptuk, de valami 200-300 óra után megadták magukat. A szervizesek szerint inkább vegyünk újat, mert nem éri meg bele lámpát venni. Egyáltalán lehet az, h ilyen gyorsan megadja magát egy lámpa?! A projektorok egyébként semmire nem reagálnak. Ha kiég a lámpa egy projektorban, akkor azt úgy jelzi, h se kép, se hang?! Ez nekem furcsa, h semmilyen szinten nem jelez vissza egy projektor, amiben kiment a lámpa.

Megköszönném a válaszokat! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10493) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok Urak!

Projektort keresek mozizni az alábbi kritériumokkal:
- 1080p
- 24p
- 3d nem igazán mozgat (nem feltétel)
kb 3-3,5 méterről kéne vetíteni egy 2-2,2m széles (nem átló!) vászonra (nagyobb sajnos nem fér el...)
Első körben a Benq W1070 -re gondoltam, de ha van más javaslat ilyesmi kategóriában akkor szívesen meghallgatom :)

Keresek vásznat is:
2-2,2m széles, motoros, és jó volna oldal feszített (de ha ez szorzó az árban akkor nem kell :) )

Psn ID: sefter_hun

(#10494) CyDoN válasza tylerddd (#10492) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szerintem ha nem tudod "rendesen" lesötétíteni a helyiséget akkor inkább MW523, lámpa miatt szerintem mindenki aggódik, de én nem hallottam, hogy nagy gond lenne vele, amúgy 1év vagy 2000óra garancia van rá!

Az Acer-el szerintem valami más gond is van, mert 200-300 óra nem kellene megadni magát. Szerviz mondott valamit?

(_._)

(#10495) xtremetuning válasza Sefter (#10493) üzenetére


xtremetuning
addikt

Írj összeg korlátot is, különben olyat ajánlok, hogy..... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10496) CyDoN válasza Sefter (#10493) üzenetére


CyDoN
senior tag

Itt meg tudod nézni, hogy mennyi az annyi!
Ahogy én látom a W1070 3.5m-ről 286 cm széles képet vetít!

(_._)

(#10497) Sefter válasza xtremetuning (#10495) üzenetére


Sefter
veterán

amit ajánlottál vászon a bejövős :K
Most az elsődleges cél az lenne, hogy egy "normális" vászon és egy kezdő projektor amiről később tovább lépek...(pénz-szűke) ~450k-ból jó lenne letudni az első kört

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#10498) xtremetuning válasza Sefter (#10497) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha rám hallgatsz, akkor nem mész 240-250 szélesség fölé, akkor sem, ha engedi a helyed.
Ezek a kis kategóriás mozi projik már ezen a méreten is szétesnek. Nem is értem azokat, akik 3 méter környékén nézik őket....., de ez már legyen az ő bajuk.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10499) CyDoN válasza xtremetuning (#10498) üzenetére


CyDoN
senior tag

Otthoni mozizásra pont elég a 100" :)

"Belépő" 1080p-re ezt meg lehetne nézni: TH680, plusz egy penge vászon, aztán később lehet cserélni a vetítőt :)

(_._)

(#10500) xtremetuning válasza CyDoN (#10499) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én inkább valami drágábbat/jobbat néznék használtan féláron. Anno nekem az Epson TW 5000 jó volt.
(1 hónapig) - aztán tovább is léptem.... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.